aeroaairaiaïiiBia. Algem. Vergadering eene mooie collectie Registers, Rekeningpapier, Nota's, Kwitantiën en W isselboekj es Mariavereeniging Deurwaarder Notermans zitdag houden Aanbesteding. SINGER-Maatschappij St. Hubertus, Merselo. Tooneeluitvoering 4 scheutelingen mooi jong Fikshondje. tfenraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. op Zaterdag 10 Febr. a.s. District Heide, Maandag 5 Febr. a. s. so m nKüTTm f gBbnoX De Italiaansch-Turksche Oorlog. Kerkelijke Diensten le Venray. Burgerlijke Stand AfdStierhouderij VOORRADIG ;J| in den boekhandel van Groote Straat, - VENRAY. op Zondag II Febr. Nalatenschap Dr. Ellerbeck Groenmarkt 12VBNLO. Ilenseniusplein VENRAY. zang en kom. voordrachten Zondag 4 Febr. 1912. TE KOOP Notaris Esser te Horst, 200 nos. schoone rekstaken TE KOOP Notaris Esser te Horst 35 nos. tophout 40 nos. tophout TE KOOP Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, eene partij nieuwe meubels INBOEDEL, Notaris Esser te Horst, Huismeubels Notaris Esser te Horst, Abonneert U op dit Blad. De toekomstoorlog. Sterfgevallen. Worden gevraagd Bieden zich aan Parochiekerk. Paterskerk. De stier, aangekocht voor het des voorm. Ie 11 uur bij 't Hotel 'DE ZWAAN". Zegt het voort. Onze Machines behoeven geene aanprijzing. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres j Alléén in winkels met dit uithang bord Sijn de SINGER 1ST aai machines verkrijgbaar. Bestelling van alle vooi j aars-meststoffen en kalk bij Wijkmeesters of Secretaris me vooruitbetaling van 25 cent per 10C K.G, tot en met Zondag 11 Febr. a. 8», HET BESTUUR. opgeluisterd door zang, muziek en voordrachten Aanvang precies 6 uur. De zaal is alleen toegankelijk voor leden, adspirant-leden en donatricen. Wie zich vóór 11 Febr. als adspirant-lid aanmeldt, mag aan het feest deelnomen., te VENLO zal a. s. Dinsdag 6 Februari, voormiddags van 11 tot 12 uur m 't Hotel »de Gouden Leeuw*' te VENRAY, tot regeling der zaken betreffende bovenbedoelde nalaten» schap. Zij, die iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn of om andere redenen genoemden deurwaarder wenschen te spreken, gelieve zich tijdig aldaar te vervoegen. gevraagd bij eene alleenwonende, bejaarde Dame in BRUSSEL. Hoog loon. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. Inlichting geeft de drukker. gekocht worden eene partij bij Fr. POELS te Oostrum. bij Wed. VAN DIJK, Merselo. Adres Bureau v. d. Blad. De heer S. Bouwman is het met den voorzitter volkomen eens en als we voort sukkelen als thans, met slechte weeg bruggen. slechte sorteering enz. gaan we hoe langer hoe meer achteruit, en vooral de koopman, die direct met den consu ment in aanraking komt moet daaraan paal en perk stellen. Onze aardappelen, welke elk jaar meer geëxporteerd worden kunnen met meer met het buitenland concurreeren. Verschillende sprekers voerden het woord en betoogden, dat er een bond gevormd moet worden. Die bond moet voorwaarden stellen en alleen op die voorwaarden mogen de aardappelen ge kocht en geleverd worden. Andere sprekers willen provinciale afdeelingen, die elk op haar beurt de grieven motten bespreken en bestrijden in de provincie waar ze wonen. De heer S. Bouwman las een overzicht voor van 't plan waarop 't comité voor- loopig een bond wil sluiten. De voornaamste bepalingen zijn Bond uitsluitend van kooplieden, jaarlijksche algemcene vergadering in een der pro vinciehoofdsteden, de bond bestaat uit Voorzitter, secretaris, penningmeester en 8 commissarissen. Een voorloopig bestuur zal de statuten samenstellen. Kan liet langzamer. Een staaltje van de „vlugheid" van de justitie in Onze West leverde een zitting van 't Hof van justitie van Zaterdag. Een vrij eenvoudig geval van mishandeling in de Cassewinica werd behandeld precies twee jaar oud. Zou onze justitie niet het record slaan in vlugheid Ter waarschuwing. De kantonrechter te Haarlemmermeer heeft Woensdag veroordeeld (Jen land bouwer B., wegens het vervoer van aan mond en klauwzeer lijdende koeien tot f 5 boete, terwijl de beesten ter waarde van f 900, werden verbeurd verklaard. Kijk gevlogen. De Fransche «Academie des sports" heeft besloten den prijs van 100,000 fr. uitgeloofd door den heer Deutsch de la Meurthe voor de schoonste sportprestatie in 1911, uit te reiken Luitenant Conneau (alias Beaumont) den winuer van de Euro» peesche Rondvlucht. Beaumont is een der weinige vliegers die zich rijk gevlogen hebben. Naijver. De Duitsche minister van oorlog heeft besloten, dat 60 officieren te Boeberitz, Johannisthal, Mülhausen en Frankfurt de vliegkunst zullen gaan leeren, teneinde de Fransche overmacht op het gebied der aviatiek te beteugelen. De toestand in Portugal. De toestand in Lissabon is zorgwek kend. Het bestuur is in militaire handen gegeven. De straten liggen verlaten en de stemming is gedrukt. Alle winkels zijn gesloten. De cavalerie reut woest door de stad met getrokken zijdgeweer. Samen scholingen worden uiteengejaagd. Ver» scheidene bommen zijn in het midden van de stad gesprongen. Na negen uur is het verboden zich op straat te bevinden. Het personeel van de spoorwegen dreigt zich bij de staking aan te sluiten. Het is er niet pluis. Alle gebouwen zijn te Lissabon gesloten Soldaten vegen de straten schoon. De troepen houden de stadspoorten bezet en er zijn troepen geplaatst aan den ingang der straten, die naar de binnenstad voeren. Slechts de vertegenwoordigers der dag bladen mogen door de stad gaan. Troepen van de republikeinsche garde zyn naar Aldegallega, Moila en Setubal gezonden. De woningen van den president der republiek en van de ministers worden door soldaten bewaakt. De burgemeester van Moita, in de provincie Alemejo, is aangevallen en met bijlslagen afschuwelyk verminkt. Hy is in het ziekenhuis ge» •torven. Het garnizoen te Lissabon is met troepen uit andere garnizoenen versterkt. Reeds zijn 115 aangehoudenen aan boord van den kruiaer Adamastor gebracht. Brave ziel. In de Daily News is een oude land- looper zijn levensgeschiedenis aan 't vertellen. Onder de lange vernalen over daklooze nachten en haast ongelooflijke avonturen, vinden wij het volgende schetsje »Op een mooien zomerdag", zoo vertelt de bedelaar, -kom ik voorby een aardig landhuisje met een prachtig aangeleiden tuin. Ik denk zoo bij me zelf, hier zullen toch wel goede brave zielen wonen, 'k Stap daarop binnen, ga languit in 't gras liggen en breng myn tijd door met grasjes plukken. Daar komt een fielklein meisje op me af om me te vragen wat ik doe. 'k Vertel haar dat ik sedert weken niets verdiend heb en dat ik nu maar gras eet om niet van honger te sterven. Medelydend kijkt 't kleine meisje me aan en zegt»Arme man. ga liever achter hej huis, daar is bet gras veel langer." Vóór den grooten veldslag inspecteert de generaal met zyn kijker het terrein. Op dien heuvel, roept hij dan uit, daar zie ik dichte gelederen infanterie. Waarom is mjj daarvan geen melding gemaakt Het zijn amateurfotografen, Excel» lentie, antwoordde zijn adjudant. En die artillerielinie, die daar ginds staat opgesteld t Dat is de kinematograflsche colonne. Excellentie. Aan mjjn linkerhand zie ik een sterke batteriikorte kanonnen, blykbaar van zwaar kaliber wat zyn dat 1 Excellentie, dat zyn de gramofonen en fonografen tot opname van het veld- slaglawaai. De geneiaal streek zyn knevels omhoog en sprak Als alles dus gereed fff, kunnen we met het gevecht beginnen. Wilhelmina Brungs oud 84 jaren wed. van Martin Hubert Gielens. Hendrikus Johannes Verblackt oud 5 dagen. Ida Gertruda Laurensse, oud 28 jaren, ongehuwd. josephus Bernardus Verblackt oud 8 dagen. Naar het schynt zal de vrede tusschen Italië en Turkije nog lang op zich laten wachten. In de eerste maanden van dezen oorlog ging geen dag voorby, of er werd gesproken van tusschenkomsi ijt* mogend heden, maar deze stemmen verstommen boe langer hoe meer. De verhouding tusschen Frankrijk en Italië is er dcor de incidenten der laatste dagen niet beter op geworden. De Turk- scbe dokters van de Manouba zijn vry gelaten en naar Frankrijk vertrokken. Een door den Itahaanschen kruiser Piemonte uitgezonden barkas die de witte vlag gebeschen had, heeft by Ras el Ketit in de nabyheid van Hodeida een motorboot opgebracht, die de Engelscbe vlag voerde. De jongste berichten uit Tripoli bewij zen, dat de Turken en Arabieren, na langen tijd werkeloos den opmarsch der Italianen in de richting van het gebergte te hebben afgewacht, thans hun aanval lende taktiek beginnen te hernieuwen. De telegrammen maken melding van aan» villen op Gargaresj. 6 K.M. ten Z.W. van Tripoli, en Aio Zara. het zuidelykste punt dat de Italianen bezet houden. In den nacht van 28 Januari onderna men de Turken een aanvallende beweging tegen de oage van Gargaresj. Zij werden echter terUg gedreven. Op hetzelfde oogenblik rukten 3000 Tui ken tegen Am Zara op Tegen den >chtend werd die aanval opmerkelyk vastberaden, maar de Italiaan8che artillerie noopte hen terug te trekken. 2 Italianen werden gedood en 8 gewond. Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen half^1 tot half 12. L 1 boerendienstmeid-huishoudster voor Horst. 1 keukenmeid en 1 bovenmeid voor een hotel te Sittard. 1 paardenknecht van 13 tot 16 jaar voor Sevenum 1 bejaarde dienstmelq-huishoudster voor een burgergezin te Venray. 1 keukenmeid voor Boxmeer, 1 dienstmeid voorBlerick, 1 boerendienstknecht voor Oeysteren, 1 paardenknecht en 1 jongen van 16 jaar voor boerenwerk 7oor Duitschland. 1 waschvrouw ('eigen kosO 1 tuiniersknecht of daglooner voor Venlo. 2 keukenmeiden voor Venray, hoog loon. 1 keukenmeid en 1 2de meid voor Venlo. 1 2de meid voor Tegelen. 1 boerendienstknecht voor Venray. 1 timmermansknecht voor Venray. 2 keukenmeiden voor Venray. 1 dienstmeid voor bij een priester. V 1 dienstmeid voor winkel- en huiswerk, 1 kantoorbediende. 1 keukenmeid voor Qladbach Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden ll'ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegel van 5 cent gevoegd worden. Maandag 8 uur uitvaart voor Gertrudis Laurensse. Dinsdag 8 uur jaarg. voor Lambert Derks. Woensdag 8 uur jaarg. voor Engelbert Wismans. Donderdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Bernard Verblackt en zijn dochter Francisca Verblackt. Vrijdag 8 uur jaarg. 2de ki. voor Gerard Wismans, Anna Maria Thielen, Anna en Fran cisca Wismans. Dins lag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag om half 7 de ieesmissen voor Gertrudis Laurensse. Heden, feestdag van den H. Joseph a Leonista, Belijder der Orde van den H. Franciscus, volle aflaat o. g. v„ om 5, 6 en 7 uur H. Mis met instructie, om 8 uur hoogmis, om 9 uur vergade ring 3e Orde, Mannenafdeeling. waaronder Pro fessie, om 2 uur Vrouwenafdeeling, waaronder insgelijks Professie kwart na 4 de Vespers, om 5 uur Lof. Morgen, feestdag van de H.H. Petrus Baptista en gezellen, Martelares onzer II, Orde, volle aflaat o. g. v., om 5 uur Lof. Dinsdag begint de Noveen der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius, om half 8 hoogmis waaronder korte toespraak, om 5 uur Lof. Vrijdag om half 8 hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. VENRAY. Aangifte van den 27 Jan. tot den^ 2 Febr. Geboorten. Wilhelmus Martinus Julius Grutcsen. Antonia Gertruda Francisca Hoedemakers. Jozef Johannes Cornells Arts. Jacobus Theodorus Classens. des namiddags 6 our in de MUZIEKZAAL. Jaarverslag, Rekening en verant woording over 't afgeloopen jaar, Herziening der Reglementen van Vee- en Paardenverzektring, Be noeming van schatters, enz. Na de Vergadering gelegenheid lot hel bestellen van Kunstmeststoffen. zal verkocht worden op FIRMA ÏAI DEI MICKHOF, HET BESTUUR. De aanwijzing der te bouwen schuur op de Beek te Merselo voor J. Loenen zal plaats hebben Maandag 5 Febr. nam, 3 uur en niet om I uur zooals aan de achter zijde van dit Blad vermeld staat. UK. Ilandboogschutterlj fn de nieuwe Concertzaal van de Wed. M. ARTS te Merselo op Aanvang 6 uor precies. Maandag 5 Febr. 's namiddags half twee voor Dames. HET BESTUUR. kuipen, tonnen, manden, Vee 1 koe. verder kar, ploeg, egge, ossentuig, kruiwagen, hakselbak, klein acbuur en akkergereedschap, zwiDgstapel, vlasreep, enz. zal op Woensdag 7 Februari 1912, nam. half 2 ter plaatse te Venray aan het Veulen op verzoek van Mej. de wed. P. W. VulliDgh8, publiek verkoopen van 69 meter lengte, opleggers en boo» nenstakeu in haar bo9ch aan het Veulen. zal op Vrijdag 9 Februari 1912, nam. 2 I uur by Fr. Koppens te Venray aan den j Nachtegaal voor den heer L. Wils, publiek verkoopen gelegen te Venray aan Weverslo. bosch afk. van Mej. G. Poels. aldaar in het bosch afk. van Mej. Wed. PoelsPoels. te VENRAY. zal op verzoek en ten huize van de Wed. ohannes Terruwe—Hermers, aan de Langstraat te Venray, op Donderdag 8 Februari 1912, des voormiddags 10 uur, publiek verkoopen zal op Maandag 12 Februari 1912, nam. 12 uur in de zaal van den heer W. Wijn hoven voor J. van Bergen. publiek verkoopen 1 glazenkast, 2 linnenkasten, 2 keuken kasten, nachtkastje, waschtafel, 3 tafels, 3 ledikanten, boekenrekjes, groote linnen» kast. spiegels, kruiwagen, enz. bestaande uit kasten, stoelen, tafels» spiegels, schilderijen, fornuis, kachel» beddegoed, ledikant, porselein, glas cn aardewerk, lampen" vleeschkast, vogel kooien, volière, potten en pannen, verder brandhout, mest, aardappelen, ingemaakte boonen, sigarengereedschap en hetgeen verder ten verkoop zal worden aange boden. zal op Woensdag 7 Februari 1912 voorm. half 10 ten buize en voor G. Peters te CastenrayVenray, publiek verkoopen kast, stoelen, tafels, ledikanten en bedde goed, linnen, spiegels, schilderijen, porce» lein. glas, aardewerk, keukengerief, melk» tuiten, kachel, voederketel, broodtrog, zal op Woensdag 14 Februari 1912 publiek verkoopen A Nam. 4 uur in café Wed. J. Rievers te Grubbenvorst—Klooster a voor den heer J. H. Hover. 10 nos. te wassen staande dennen, geschikt voor demphout en 22 nos boonens taken en spurriestaken. b voor den heer J. Pennings, 13 nos gelintstaken en spurriestaken en 24 nos boonenstaken en brandhout Alles gelegen te Grubbenvorst aan den Heierkerkweg. B Nam. half 6 bij Vullings aan den Venloschen weg voor den heer Chr. Reijncn, 90 nos. zwaar dennen tophout en 50 nos. schalen gelegen aan Dennenoord in het bosch afk. van Mej. C. Custers.

Peel en Maas | 1912 | | pagina 3