Koopt uw SCHOENWERK steeds aan de Stoomschoenfabriek van I, VIBSLEIOT, - f Voetbalwedstrijd een Burgerwoning gemaakte kinderpakken 125 zware slachtkippen, Voorstelling - in Goochelkunst en Lichtbeelden WILLEM WINTERS, MANUFACTUÜRHANDEL. Dames- Winter- en Zomerblousen, Boa's, Kinderbontgarnituren, Dames- Kinder- en Jongens-Capes 10 schoone biggen, tuiversmagazijn Smidsknechts Leerjongen Jaarmarkt te Venray fffty Paarden, Hoornvee H§| Varkens Adverteert in dit blad. heerlijke zuivere Wijn. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Zondag 4 Februari in de Muziekzaal te Venray, Gaat dit zien want zulks komt nooit meer! Stokpaardjes 'ST-Zeep op Maandag 12 Febr. 1912. MHIiêNHMINHNHHNI TE HUUli Princepeel bij Mill. rgevlNJRAY. I W" Swakhoven, Eindt, Kerkelijke Diensten te Venray. TE KOOP Eene groote en brillante door den Heer VISSER, Professor in de Goochelkunst, en den Heer V. M. J. IIILBRAiXT met Lichtbeelden blijven verkocht worden aan de zeer verlaag de uitverkoopsprijzen, alsmede, om dezelve bij het publiek te introduceeren, ook alle nog voorradige Voorradig mooie qualiteiten 64, 74, 84, 94 heel en halflinnens. TE KOOP \tdtte Fr. Winckens. Notaris Linssen 30 slagen rekstaken en 36 nos. strooisel. Notaris Linssen Abonneert U op dit Blad. Notaris Esser te Horst 120 nos. dennenhout, Notaris Esser te Horst, MAASWAARDEN Esser te Horst en De Leeuw te Deurne Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, W. van den Munckhof. Bieden zich aan met stal en tuin. Burgemeester en Wethouders van Venray, rood per fleseh 25 ets. wit per flesch 25 ets. Champagne 60 ets. Groote voorraad van Geboorten. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paters* erk. Worden gevraagd zal gegeven worden op presenieerende minstens 40 verschillende Chigeesche en Japapsche Goocheltoeren in 120 verschillende tablau's, waarbij uitmunt Geboorte, Leven, Lijden en Dood van Onzen Heer Jezus Christus Dames worden beleefd verzocht hoeden af te zetten. Aanvang ten 9 ure. VENRAY, Schoolstraat D 82. Engros VEGHEL, Hoogstraat B 28 En Detail. Lage prijzen. Vaste prijzen. Betrouwbare bediening. Abonneert U op het KATHOLIEKE Prachtige goedkoope lectuur. Terstond gevraagd 2 bekwame en een bij M. VAN GROOTEL, Stoorasmederij Stratum. voor die hunne boeken netjes, sterk en goedkoop wen- sehen ingebonden te heb ben, bezorge ze bij «Mil boerenwerk roor Duitschland. 6 kindermeisjes, 1 boerendienstknecht voor Venray. voor Venray. 16 jaar voor jaren lang een volslagen rust genoten, 1 keukenmeid voor Boxmeer, zijn plotseling in werking gekomen, want J dienstmeid voor Blerick, eenieder heeft zijn schaatsen opgezocht en J keukenmeid voor Venray, talrijk velen hebben bevond™, dat re 7"^?™' door de landrust er niet beter op zijn^^g 1 1 geworden. De mot en de roest werken ook op de schaatsen in en laten ze gansch niet ongeschonden. Daardoor hebben ook de schoenmakers onverwacht weer volop werk, wat ook het leerwerk dient hecht en sterk te wezen en heeft door den tijd veel ge-i22de meiden T00r VenIo| leaen. I 1 keukenmeid voor Gladbach De jeugd vooral is in rep en roer, het I 4 dienstmeiden van 16 tot 18 jaar. is alsof zij, wat ze in de beoefening vanl Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. dit aloude bij uitstek Friesche vermaak Ile «orden betaald, aanvragen van werkzoekenden de laatste jaren tekort zijn gekomen, nu I ll' ct' Bij aanvragen otn inlichtingen op de aan- dubbel willen inhalen, er is geen houden I °..^='!dlngen mo®1 voor. frankeering een of keeren aan. Zij moeten zich oefenen 1 dienstknecht voor een vrachtkar te rijden. 1 dienstmeid voor winkel- en huiswerk, w O'vv» uu postzegel van 5 cent gevoegd worden. op de baan, ouders en onderwijzers hebben handen vol werk om hun aandacht ook nog voor een wijle bij iets anders te bepalen thans dan bij schaatsen en ijs. De overtalrijke ijsclubs in ons gewest beijveren zich als om strijd in het uit schrijven van hardrijderijen- Zij verkeeren meest alle in zeer gunstige conditie, wat den stand der kast betreft, daar door het uitblijven van ijs in de beide winters de contributie der leden is opgegaard tot een veelal niet onbe, langrijk spaarpotje. Zoo komt het ook. dat de uitgeloofde prijzen doorgaans wat hooger kunnen gesteld worden dan dit in vroegere winters veelal het geval placht te zijn. De hardrijders op de korte baan kunnen te kust en te keur gaan en de uilloopers onder hen kunnen als ijs en weer eens een paar weken dienende bleven een aardig stuivertje bijeen verzamelen. Wie die uitloopers onder hen zijn, de tijd zal het leeren, daar is vooraf geen peil op te trekken ook al weer omdat er in zoo lang geen hardrijderijen zijn gehouden. Eigenaardig is het toch, daar is in dit gewest bijna geen dorp zoo klein of het heeft een ijsclub, welke hardrijderijen houdt. In vroegeren tijd bestonden de prijzen veelal in gouden en zilveren voorwerpen thans vrijwel algemeen in geld, meer of minder al naar de kas het toelaat. ZONDAG 21 JANUARI D. S. O. I T. V. V. I Tegelen Aanvang 2 uur precies. Entrée 12 en 6 cent Terrein -de Hoop" Te aanvaarden 1 April a. s. Adres te bevragen aan het bureau dit Blad. van maken bekend dat door Jacob Jacobs, arbeider wonende alhier eene aanvrage is ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudt nden drank anderen dan sterken drank. dat zij, die tegen het verleenen van het gevraagd verlof bezwaren hebben, deze voor 26 Januari aan hun college schriftelijk moeten kenbaar maken. Venray 12 Januari 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. ESSER De Secretaris STOOT. 30 ff esse hen vrij naastbij ge leg en alles tegen rembours Bij station een be» 3— een Eenieder die voor weinig geld van goede kwaliteit s of en digelyk werkt Jongenspak (leeftyd van 11 jaar) verlangd, verzuime niet kykje te komen nemen (zonder verplich- 1 i i ''"S tot koopen) ten huize van Aangifte van den 13 tot den 20 Jan. Theodora Johanna Antoinette Vullings. Gerardus Peter Johannes Swinkels. Johanna Maria Petronella Wijnhoven. Johanna Maria Backus. Wilhelmus Martinus Peeters. Johanna Bernardina Rongen. Gerardus Jacobs oud 74 jaren weduwe van Hendrina Arts. Peter Hubertus Tonnaer oud 53 jaren echtgenoot van Maria Hubertina Antoinette Haenen. Wilhelmina van Lierop oud 66 jaren, weduwe uit 1ste huwelijk van Antonius Smolders en uil 2de huwelijk van Jacob Frederiks. Maandag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Maria Petronella Smulders. 9 uur jaarg. voor Frans Peeters en Elisabeth I van de Water. Dinsdag 8 uur uitvaart voor Oerard Jacobs. Woensdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor den HoogKerw. beer pastoor HermansJanssen. Donderdag 8 uur jaarg. voor Johannes Rongen en Wilhelmina Brocks. 9 uur jaarg. 2de kl. voor Conrad Esser. Vrijdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Martin Bos, Leon van Kuik en hunne ouders. Dins tag en Woensdag om half 7 de leesmissen voor Petrus Tonnaer. Maandag om 9 uur leesmis voor de handboog-1 schutterij Diana. Heden om 5, 6 on 7 aur H. Mis met in-1 structie, om 8 uur hoogi-,s roor de levende leden der Aartsbroederschap, na e hoogmis processie, kwart na 4 de Vespers, or; 5 uur Lof. Dinsdag óm half 6 hoogmis, om 5 uur Lof. Vrijdag om 7 én half 8 de gewone uitvaartdien sten voor de ziel van zaliger Joannes Terruwe, als lid der Aartsbroederschap, om 5 uur Lof. Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen half 9 tot half 12. 1 boerendiensimeid-huisboudster voor Horst. 1 boerendienstknecht 1618 jaar voor Belfeld. 1 keukenmeid en 1 bovenmeid voor een hotel te Sittard. 1 paardenknecht van 17 tot 20 jaar en een van 13 tot 16 jaar voor Sevenum. 1 bejaarde dienstmeid-huishoudster voor een burgergezln te Venray. 1 dienstmeisje voor Venray. alwaar zich ook groote voorraad bevindt van geregelde ellemaat wollen, halfwollen en ka toenen STOFFEN, waarbij steeds coupons en resten aan [ongelooflijk lage prijzen. bij de Wed. BECLET, Venraysch Veld. Na de werkzaamheden van den heer Visser PAUZK EN THEE luie Rang 50 cent. 9de Rang 30 cent. combt. bij de Weduwe RONGEN Heide. ttamc heeft gaarne een rooskleurig, jeugdig uiterlijk, een rein zacht teint en een blanke fluweel zachte huid. Dit alles geeft: van Bergmann Co., Radeheul-Dresden Fabrieksmerk: .Stokpaardjes" alleen echt in rood-geele (liollandache) ver pakking k 50 cents per stuk verkrijgbaar bij: W. van den Munckhof, Groote straat. Heden ontvangen nieuwe platgesneden zoutevisch nieuwe Engelsche Bokking, 4 en 5 cent. Zoute Haring 4 ct. ingelegde 6 ct. Zeeuwsohe uien 8 ct per pond. Wekelijks versche MOSSELEN. Beleefd, aanbevelend Boodschappen worden desgewonscht aan buisbezorgd. te VENRAY. zal op verzoek van Mej. Wilhelmina Poels op Donderdag 25 Januari 1912. 's morgens 10 uur, in haar bosch aan den Maasheezer te Venray puoliek verkoopen te VENRAY. zal publiek verkoopen 1 Op Maandag 29 Januari, 's morgens 10 uur ter heroerge van Peter Johannes Claassens te Oirlo, voor den Heer Jan Poels, 60 nos beste gelintstaken, enkele en dubbele latten, boonstaken en brandhout in zijn bosch afkomstig van de Familie Hafi'mans, nabij Antoon Rongen—Houba te Oirlo- 2 denzelfden dag, 's namiddags 3 uur, op verzoek van Theodorus Asselberghs, in zijn bosch aan de Schei te Venrav, nabij Martinus Cremers, 75 nos. zware en lichte opleggers, zware gelintpalen en gelinthout. Bij ongunstig weder heeft deze verkoop plaats bij Martinus Cremers aan het Steegsbroek. onder Redactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. groot formaat over 2 kolommen prachtige lectuur als ROMANS, NOVELLEN, Historische Ver halen, Poezie, Allerlei, Raadsels, Logogrief Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. P. STOKVIS-WATERREUS, Uitgever, 's Bosch. zal op Vrydag 26 Januari 1912 nam. 2 uur ter plaatse te Venray aan de Bosch» huizerberg voor de Erven Janssen Gouden Leeuw. publiek verkoopen waarvan eene groote party schoone gelintstaken van 6 tot 12 M, boonenstaken boompaaltjes en brandhout in hun bosch te Venray aan Boschhuizerberg. zal op Woensdag 24 Januari 1912, nam. 3 uur by J. Pubben ie Sevenum in de Hees, publiek verkoopen a voor W. Draeck, 81 nos. boonen gelint en spurriestaken, hennenpaleo en brandhout in Kievietsvlieg te Sevenum. 6 roodwilgen staande in de Hees achter het huis. b voor G. Draeck, 30 nos. boonen lat spurriestaken en brandhout in het bosch in de Reindonk. c voor de Wed. P. J. Verharren, 28 nos. lat en boonenstaken, hennen» palen en brandhout in het bosch aan de Hee8bergen. Belangryke Openbare Verkooping van beste te WANSSUM. De Notarissen zullen op Maandag 29 Januari 1912 nam. 3 uur bij G. Tax op de Kooi te Wanssum op verzoek van de familie Peters te Deurne, publiek verkoopen Gemeente Wanssum, I De Groote Waard Sectie B no. 340, 341, 345, 1216 en 2115 groot 2 b. 90 a te veilen als volgt a. West.gedeelte groot circa 96 a. b. Middengedeelte groot circa 94 a. c. Oost.gedeelte groot circa 1 H. II Prop8enmaagdwaard B nos. 2107 en 2108 groot 1 H. 54 a, 20 c. III Kemmelingswaard B 1099 en 1895 groot 36 a. a Waard naast Horster Armen B 363, 1905, en 2156 groot 67 a. 80 c. b Waard afk. van Tervooren B no. 365, 1908, en 2157 groot 65 a. 50 c. V Jan Bossenweide of weide Lichte- veld B 380 groot 64 a 40 c, 2)3 der koopsom kan tegen 4 pCt. als le hypotheek gevestigd worden. zal op Maandag 29 Januari 1912onmid» dellijb na den verkoop der FamiliefPeters alsnog by G. Tax -op de Kooi" te Wans. sum, publiek verkoopen voor den heer Job. Beurskens Een best perceel Maaswaard te Wanssum sectie 3 no 2081 groot 97 a. 30 c. beien» dende de perceelen der Familie Peeters en Poels. 0 voor P. Verstraten, 1 Een woonhuis met stal, schuur en tuin te Wanssum B no 1363 en 1364 groot 13 a. 14 c. Te veilen in 2 percoelen en in massa. 2 Bouwland Leonardsveld B no 155 groot 41 aren 20 c. 3 Bouwland aldaar B no 156 groot 91 aren 80 c. Te veilen in 2 perceelen en in massa. zal op Dinsdag 30 Januari 1912 nam. 2 uur by M. Wismans te Horst aan den Tienrayschen dijk, publiek verkoopen a voor het Gemeentebestuur van Horst 150 nos schoone boonenstaken erwten- rijs en brandhout gelegen in het Gemeente bosch aan den Tienrayschen dijk. b voor den Heer Fr. Beuijssen, 15 nos. lat gelint boonenstaken en brandhout in zijn bosch te Horst achter den Nieuweoberg aan den weg naar den Valkenberg. zal op Woensdag 31 Januari 1912 nam. half 2 te Horst aan het Station voor den heer F. Clercx publiek verkoopen 200 nos eiken weipalen, 100 planken en schaaldeelen en 10 nos. timmermanshout. zal op Vrijdag: 90 Januari 1919, 'a namiddags om 4 uur by J. Kemme» ling8-Pouwel8 te Oirlo Venray voor den Weled. heer Th. van den Boogaart publiek verkoopen 100 nos boonenstaken, brandhout, ge» lintpalen en rekstaken in zyn bosch te Oirlo op de Kway en in het Stokven. genaamd .Voermansbosch*'. nr* zij

Peel en Maas | 1912 | | pagina 3