Limburgsch Nieuws. Gemeenteraad te Venray. Algemeen Nieuws. portierhoVje gedragen. Van de overzijde lor stra.il was orn toevallig voorbijkomende heer toegesneld. „Ge komt juist op tijd dokter, de vrouw schijnt een leelijken duw te hebben ge kregen44. Uit mond, ooren en neus vloeide bloed. De dokter boog zich over (Ie gekwetste. .Woont ze dichtbij. Ik vrees dat ze het vervoer niet overleeft.- Leg ze op een draagbaar." Toen ze de deur van haar woning bereikte, klonk hun een wild geschreeuw tegen. „Help, help." riep de zieke angstig, „ik zink, ik zink. Help me kameraden Wil je niet Elisabeth, kom bij mij, ze willen me bij je vandaan halen. Maar ze kunnen niet, ze kunnen niet?" En een waanzinnig lachen schaterde huiveringwekkend door het vertrek. in een hoek der kamer kwam beweging 1 Een paar blonde kopjes kwamen te voor schijn en twee paar groote blauwe oogen staarden vragend de kamer in. Plotseling scheen de grootste der twee een begrip te krijgen van wat er omging. Haastig sprong ze op de verminkte vrouw toe. „Moeder, riep ze moeder, wordt wakker. De zieke man sloeg in waanzin tegen den wand van zijn bedstee. Het was het einde van een kort geluk. OPENBARE VERGADERING van den op Donderdag 1 December 1910, des namiddags om 3 uur. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, Deze worden goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot behandeling der agenda. I. installatie van het lidden heer Th. J. J. Catnps, De Voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten bericht is ingekomen dat de heer Th. Camps als lid kan worden toegelaten, en vraagt oï de Heer Camps bereid is de voorgeschreven eeden af te leggen, het geen door dezen bevestigend wordt be- antwoord Hierna legt de heer Th. Camps de voor geschreven eeden af en neemt zitting. De Voorzitter feliciteert den heer Camps en hoopt dat hij jange jaren mag mede werken tot heil der gemeente Venray. De heer Camps brengt den Voorzitter en leden dank voor de gelukwenscben en clen Voorzitter in 't bijzonder voor zijne waardeerende woorden en belooft zijn beschikbaren tijd te zullen wijden aan het belang der gemeente, tevens hopende op aller onpartijdige medewerking. 2. Adres van de hoofden der scholen op de gehuchten. Door de Hoofden der Scholen was een rekwest ingezonden, waarin zij te kennen gaven dat zij vermeenden evenals de ge wone onderwijzers van de gehuchten te kunnen proliteeren van de bij raadsbesluit van 13 Nov. 1909 toegekende verhooging. De Voorzitter zegt jiat zulks een rpis- verstadd is; weliswaar is het salaris der onderwijzers uit de gehuchten gelijkgesteld aan dat der onderwijzers uit het dorp, doch het hoofd der school uit het dorp, de heer Vermeulen, had reeds voor de uit voering van het desbetreffende bosluit een salaris f50 hooger dan de andere hoofden en waar nu in het Koninklijk Besluit uitdrukkelijk stond dat de nieuwe regeling geen inbreuk mocht maken op de bestaande toestanden, zoo moet het hoofd der dorpsschool steeds f 50 boven de overige hoofden houden. Dc heer Th. Camps vraagt of het Kon. Besluit sprak van f 50 verhooging. De heer Geurts vraagt of er niet in stond de hoofden f 100 cn de onderwijzers i' 50. De Voorzitter zegt zijdelings vernomen te hebben dat de Hoofden der Scholen den Secretaris beschuldigen het desbe treffend raadsoesluit te hebben vervalscht. De heer Iconen zegt dat Houba hem gezegd heeft niets te hebben ontvangen. De Secretaris leest daarop het raads besluit voor. De heer Michcls zegt niet te weten wat er toen besloten is. De Voorzitter zegt dat de heer Micbels niet afwezig was en hijtoch dient te weten wat er voorvalt in eene vergadering Het voorstel om de Hoofden F50 ver hooging te geven wordt in rondvraag ge bracht en met algemeene steramen ver worpen. 3. Behandeling gemeentebegrooting 1911. De Secretaris leest de begrooting post voor post voor. Er is o.a. uitgetrokken een, post van f 3200 voor de weg Leunen O vérbroek, f 500 voor verbetering der dorpstraat St. Jozefsgesticht, Schoolstraat, Kruissen en Langstraat. Voor hot verbeteren dezer straten meent de Voorzitter er op te moeten wijzen, dat er z.g. storybricks voor gebruikt moeten worden. De heer Fonck stelt voor de bestrating publiek aan te besteden. Dc Secretaris zegt dat de genoenide steensoort slechts bij ééne firma te krijgen is. Hierop geelt de heer Wijnhoven een heel relaas van een door hem als aan nemer ondervonden feit dat leien, die ook slechts bij een firma te krijgen heetten, ten slotte toch ook in Venlo verkrijgbaar waren. De Voorzitter zegt dat men ook weer iemand moet hebben om de keien te keuren. De Secretaris bemerkt dat deze gekeurd worden bij de firma in Den Haag. De heer Fonck stelt voor het dagel. bestuur te doen handelen, hetgeen wordt goedgekeurd. De heer Slits stelt voor om bij het ver beteren der straten de pomp staande bij Wintels te doen vervallen, daar zulks een groote knoeiboel is. De Secretaris zegt dat zulks niet gaat. omdat ze op particulier eigendom staat. De Voorzitter zegt dat ook de Muziek zaal verbouwd zal moeven worden, er moet komen een privaat, kleedkamer, bewaarplaats voor hoeden enz. Ook zal dc ingang terzijde komen en wel aan de bleek. Er wordt een plan rondgedeeld. Loonen werpt het weg, zeggende cr geen belang bij te hebben. De heer Geurts stelt voor de Vincentius bij het Liefdadigheidsconecrl vrij testellen van de f5 belasting. De Voorzitter is er tegen omdat bij eene ontvangst van circa f 200 geen bezwaar kan zijn en hij vreest dat er meer zullen komen met dc uitvlucht voor liefdadig doel. Loonen-. kom. kom, maar betalen. De heer Geurts vraagt nog verschillende inlichtingen over posten landerijen, veen en turf enz. en beklaagt er zich over nog geen aanslagbiljet voor het z.g. hakken en houwen te hebben ontvangen, het laatste is uitgereikt met Kerstmis 1900. De Secretaris zegt dal de kohieren zijn goedgekeurd en hij veronderstelt toch niet dat de Gemeenteontvanger die gelden cadeau zal doen. De lieer Geurts vraagt waarom er nog geen nieuw tarief hand- en spandiensten is vastgesteld. De Secretaris vraagt of de heer Geurts in staat i9 een verordering te maken, die zelfs door den Hoogen Raad zal worden gehandhaafd. De heer Geurts vermeent van wel. Dc Secretaris zegt dat zulks eigenlijk door een commissie dient te geschieden. Fonckbenoem dan maar een commissie. De heer Th. Camps vraagt of men het spuitenhuisje aan het Eind niet kan ver plaatsen, dat zou een heele verfraaiing geven. De Voorzitter vraagt waar het dan te plaatsen. De heer Camps dacht bij Tolschc kuil. De Voorzitter zegt dat hij het beter acht het te plaatsen in den tuin naast het buis bewoond door den Rijksontvanger. Dit is grond van de Kerk en hij denkt wel dat deze te krijgen is* Ook wilde hij wel met het Kerkbestuur onderhandelen over den verkoop der oude normaalschool „onder den Boog4", die alles ontsiert en dan eene nieuwe bouwen. Loonen: Zeker, maar bouwen, toen ik bij den Raad kwam, was dc begrooting 2d duizend gulden en nu f 60.000. De heer Geurts vraagt wie de brand stoften levert benoodigd voor school en Raadhuis. De Voorzitter zegt dat de steenkolen handelaars er voor inschrijven. De Heer Geurts zegt dat hij er voor zou zijn om in plaats van Belgische, kolen uit de Staatsmijn te nemen om de nationale industrie te bevorderen. De Voorzitter is cr wel voor een proef te nemen om te zien of ze beter voldoen cn voordeeliger zijn. De heer Fonck zegt ze gebruikt te hebben ze zijn wel een beetje beter koop doch branden veel vlugger op. De heer Geurts vraagt inlichtingen over den post van f 16. 90. De Secretaris zegt dat zulks advertentie kosten zijn. Dc heer Fonck vraagt of men de vacature onderwijzers ook in de Katholieke School plaatst. Antwoord bevestigend. De heer Geurts vraagt waar de f 80 veemarkt voor dienen. De Vóorziuer zegt dat er 50 afgaan voor den Gemeente Ontvanger. De heer Geurts vraagt om de mare chaussee met Allemansmarkt ook hier te houden tot den avond daar het bleek dat ze dan noodig zijn. De Voorzitter is er tegen omrede hij indertijd beleefd verzocht heeft maar heen te gaan. Oolc is dit alleen zijn taak om daarover le beslissen als hoofd der politie. De heer Geurts vraagt waar de f 150 Gratificatie politie voor dient. De Voorzitter zegt dat zulks is om den dienstijver der veldwachters te beloonen. De Heer Geurts vraagt nu er f3200 voor den weg naar O verbroek is uitgetrokken hij ook wel spoedig iets zal hooren van den verkoop der gemeentegronden. Dc voorzitter zegt dat hij zulks niet beloven kan omrede het kadaster nog niet klaar is met het in kaart brengen der perceelen van den Yorigen verkoop maar als de leden wilden besluiten deze verkoop in twee deelen te splitsen bestaat er kans op spoedige verkoop. Het voorstel tot splitsing wordt in om vraag gebracht cn verworpen met alge- meene stemmen. Hierna wordt de begrooting met algemeene stemmen goedgekeurd. 4, Behandeling en vaststelling der gemeenterekening 1909. De Secretaris leest het rapport voor der Commissie bela9t met het nazien der rekening. De Commissie beklaagt zich er over dal er vele leveranties buiten de Gemeente geschied zijn. Voorts wijst zij op de buitengewone hooge uitgaven van een goederen wagen voor den tram. Zij wijst er op dat het mandaat groot f 2000 ten name der firma 1 .amaison en Co niet geteekend is dat de peel pacht groot f 400 door die firma niet betaald is. Zij acht de belooning ambtenaar burger lijken stand ad f 200 te hoog en wil I 50 voor het bijhouden der registers B. S. schrappen en ten slotte geeft zij misnoegen te kennen. Over het feit dat de aanbestedingen te eenzijdig geschieden en dat de ingediende rekeningen niet gespecifieerd zijn zooals behoort. De Voorzitter verzoekt den secretaris het antwoord van het D. B. voor te lezen, dat ongeveer als volgt luidt. De leverancien die buiten dc gemeente zijn, zijn geschied omdat ze in Venray niet of niet voldoende konden worden uitge voerd. De stukken, benoodigd ter secretarie worden steeds in den vreemde besteld omdat men ze vaak spoedig noodig heeft als ze hier geleverd kunnen worden. De tramwagen voor goederen vervoer is eigenlijk overtollig geweest, maar men kan niet alles vooruit weten, er was bij drie fabrikanten van rollend materiaal geïn formeerd. Rotterdam wilde leveren voor f 900 maar ten slotte is hij besteld voor voor f 850. Het D. B. is ook van oordeel dat men die f 850 had kunnen missen. Hel mandaat van f 2000 der firma La- maison is niet geteekend omdat de firma de f peelhuur niet wil betalen cn de gemeente ze niet wil toegeven, met Janu ari is dc huur over het 2de jaar verloopcn zoodat de vordering der gemeente reeds j 800 bedraagt, maar Lnmaison Co. hebben echter nog altijd geld van de gemeente te goed. Wat betreft de post «Burg. Stand" het D. 13. deelt hierover mede, dat de bezol digingen en verdere uitgaven onder goed keuring der Kroon moeten worden vastge steld, zoodat de Raad daar niet veel in te zeggen heeft. Voorzitter -%ggt dat niets hem zoo gegriefd heeft als de laatste zinsnede van het rapport, waar hij van eenzijdigheid bij aanbestedingen wordt beschuldigd. Waar uit de rekeningen blijkt dat er in 1909 12 timmerlieden en 8 smeden voor de gemeente gewerkt hebben, denkt hij niet van eenzijdigheid beschuldigd te kunnen worden, hij laat iederen werkman graag iets verdienen. Het eenige wat hem ten kiste gelegd kan worden, is de riolecring bij Tillemans, dat deze niet is aanbesteed. De heer Wijnhoven is er voor dat alles zooveel mogelijk worde aanbesteed, hij is bereid den Voorzitter in alles te helpen, want hij denkt toch wel dat hij daarvoor door hel publiek is gekozen. Vroeger toen hij gemeente-architect was, kostten derge lijke adviezen geld, doch nu doet hij het gratis. De Voorzifter neemt het aanbod van den heer W. gaarne aan, doch wijst er op als de heer W, zekere zaak bedoelt, zulks tot het gebied der gezondheidscommissie behoort. W. zegt geen nevenbedoelingen te hebben De rekening 1909 inkomsten f 86308,19 uitgaven f 77134,59 batig saldo f 9163,60 wordt niet algemeene stemmen goedge keurd. De heer Geurts vindt f66,12 voor ververschingen van het stembureau te hoog. De heer Slits zegt dat er in 1909 drie keer ziiting is geweest en f 20 per keer niet le veel. De voorzitter zegt dal de leden van het stembureau groot gelijk hebben dat ze hun nat en droog goed nemen hij doet dat ook. Loonen tot GeurtsBreng jij dan jc boterham maar mee, dat is beter koop juist als bij je installatie toen heb je maar koffie gegeven en de andere een souper met wijn. De heer Geurts haalt over dergelijken onzin de schouders op. Hij vraagt wanneer dc subsidie der Casten ray se He kapel wordt uitbetaald. De Voorzitter zegt dat hij gehoord heeft dat de Ontvanger met den rector heeft afgesproken zelf het geld te brengen. De heer Geurts zegt dat de koster van Oirlo geklaagd heeft dat als de conduc teurs van den tram een pakje voor hem mede brengen zij dan steeds bij Camps een glas bier of borrel drinken en hij zooveel betalen moet. Vele leden zijn van meening dat zulks de gemeente niet aangaat. De heer G. Camps zegt dat de con ducteur toch niet voor niets die pakjes van het slation naar het café behoeven te brengen. De Ijper ~»pcfe zegt dat zij de pakjes maar' 'aan r.6t station moeten laten afhalen. De Voorzitter zal er den conducteurs op wijzen dal zij in dienst geen drank op andermans rekening mogen gebruiken. Van de beworters van Heuvel en Brabander is een rekwest ingekomen over den slechten toestand van den Loonschen weg en de verbinding. Wat de verlichting betreft, de gasfabriek weigert om de leiding te leggen zoolang er geen voldoende aansluitingen zijn en met'petroleumverlichten kan niet. Als er genoeg bewoners zijn die gas willen nemen, krijgen ze ook lantaarns. Men had gemeend dat M. Arts gas had genomen, doch deze wil niet en nu kan de gemeente er ook niets aan doen. Als het Jozefge sticht gas nam, zou de leiding ook wel een eind in de richting Overloon kunnen wor den doorgetrokken, doch dit gesticht wil niet. De slechte toestand van den weg bij t Gesticht is te wijten aan de pomp voor het armenhuis, de zusters van het gesticht komen er wasschen en plassen en werpen heele tonnen water weg. De heer Th. Camps is ook van meenig dat de schuld aan het overtollige water dier pomp ligt en vraagt of men zulks niet kan beletten. De Voorzitter zegt dat hij het best oordeelt er met het D. B. en den Heer Camps heen te gaan en dan te gelasten dat er op het terrein binnen de heg een sterfput gemaakt wordt. Midden onder de rede van den Heer Camps roept LoonenZeg eens, de molenaar Van Aarssen uit Lull is bij me geweest om de tramhalte-Halfweg bij zijn huis te maken. Hoewel de Voorzitter er hem attent op had kunnen maken dat hij het woord niet gevraagd en ook niet gekregen heeft en het niet te pas komt, iemand anders in de rede te vallen .antwoordt deze toch. dat ook V. A. bij hem is geweest, doch dat hij zulks niet kan to.e'staan. Hij heeft V.A. zulks bewezen en deze nam er genoegen mede. Ook de smid Cuypers is by hem ge weest om de halte aan zijn huis te krijgen. Weth. Janssen zegt dat Creemera een glazen afdak aan zijn café wil maken, waaronder de menschen kunnen schuilen. De Voorzitter is van raeening dat- de raad zich niet met allerlei caféhouders - beloften kan ophouden, dan komt vandaag deze en morgen die. Bij zeer ongunstig weder is er in het Kapelletje allicht plaats voor drie of vier personen en hij stelt voor de halte te laten, waar ze is, Met algemeene stemmen goedgekeurd. Nog is er ingekomen een schrijven van den Ned. Bond v. Gem. Ambt. verzoeken de bij het in werking treden der nieuwe borgtocht wel den borgtocht van 10 pCt voor den Gcra. Ontvanger niet te over» schrijden. Daar de Gem. Ontv, zelf verzocht heeft den bestaanden toestand le bestendigen, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen De Voorzitter deelt mede dat het contract van drie jaren voor den stoom- carouseel verloopen is. Wordt besloten in een volgende vergadering nieuwe condities vast te stellen. Nog wordt gesproken over perceel 1 der jacht waarvoor een aanbod van pach ting voor 6 jaar is gedaan. Gesteld in handen van D B. Nog deelt de Voorzitter mede, dat het plein voor den Gouden Leeuw vergroot zal worden, door er een «tukje van den tuin van den heer Vermeulen bij te voegen In p!aats van do oude heg komt er een muurtje met eenvoudig ijzeren hek. De h-er Fonck vraagt om in die muur ringen aan te brengen en de heer Slits wil er palen geplaatst hebben om de paarden vast te binden. Ook had hij graag dat de G. L een paar meter grond afstond om het straatje bij de brouwerij te verbreeden, Weth. Janssen had er echter geen zin in, Ten s'otte zegt de heer Geurts dat het hem speet nogmaals op den weg Castenray Horst te moeten terugkomen. Waarom is er 19 Nov. niet met Horst vergaderd, zooa's besloten was De Voorzitter zegt dat hem zu'ks zeer aangenaam is dat de heer G. er op terugkomt. Er zijn invloedrijke boeren bij hem geweest, die gezegd hebben dat het aanleggen van dien weg geen doel had, slechts 5 of 6 boeren van de Meterik waren er mede geholpen. Ook heeft hij vernomen dat de Burgemeester van Horst er tegen of althans er niet meer voor is. Maar wi'de men het geld nuttig besteden dan steil hij voor wijl door Horst is aangelegd een weg van de halte Amerika tot aan de Venraysche grens, in aan sluiting van dien weg een weg te maken van Venray grens tot het Veulen bij Drabbels. Dit zou van vee' belang zijn voor de Venraysche markten. Dit plan vindt a'gemeen instemming en wordt bes'oten dat liet D B. dit verder zal uitwerken, waarna de Voorzitter te 7 uur de vergadering met gebed sluit VENRAY, 3 December 1910. POSTERIJEN. Bij gelegenheid van het aanstaande St. Nicolaasfeest is van 2 tot en met 6 Decem ber da vergonning om meerdere pakketten aan hetzelfde adres van slechts ééne adres kaart te doen vergezeld gaan, ingetrokken. Voorts wordt dringend aanbevolen 1* Zorg te dragen voor een doelmatige en stevige verpakking. 2. Zoo mogelyk de adressen op de pakketten te schrijven en waar opplakking of aanhechting van een adres onvermijdelijk is, dit zoodanig vast te hechten, (zonder lak,) dat voor het verloren gaan tydens het vervoer geen vrees behoeft te bestaan. 3. In de pakketten een tweede los adres te leggen. De kantoren zullen op Zondag 4 Decem ber, evenals op andere Zondagen voor do aanneming van pakketten gesloten zijn Venray 1 December 1910. De Directrice van het Post en Telegraafkantoor, HUIJS, De leden der afd. Paardenverzekering van den Boerenbond alhier, hielden Zondagmorgen na de Hoogmis eene ver gadering in de Muziekzaal, ter bespreking der verzekering van den nog door den heer Rambaghs te koopen hengst. Wijl de tegenwoordige hengst van den heer R. is afgekeurd en bij den Boerenbond is verzekerd, moet deze de schade dekken. Besloten werd dat f 616 zou worden ge nomen van het reservefonds, en nog f 300 door de leden zal worden bygedragen. Hierna werd gevraagd of den nog door den heer Rambaghs te koopen hengst in de verzekering zal worden opgenomen. De heer J?aD Poels stelt voor, om dan een hengst te koopen van de commissie, daar by audeis toch weer zou worden afgekeurd. R. heeft aangeboden indien hy een hengat van de commissie koebt, 3 pCt. extra te betalen en zoo by drie jaren wordt goed gekeurd, oog in eens f 100. Na eenige bespreking werd besloten den hengst in de verzeking op te nemen. Naar wij vernemen zal het gewone jaailijksche Liefdadigheidsconcert gegeven worden op Vrijdag Oen Zondag 8Januari 1911. Ook zal waarschijnlijk in de maand Januari door bet Venraysch Mannenkoor een conoert met toooeeluitvoering gegeven worden, oy gelegenheid der vaandelwijding van dit gezelschap. Woensdagmorgen viel het 2jarig zooo'je van J. C. alhier in een kuip met kokend zeepsop. De arme kleine bekwam zulke ernstige brandwonden, dat men voor zijn leven vreesde. Zyn toestand is thans beter. Ouders voorzichtig I Zaterdagmiddag viel de heerJ. B. uit Nijmegen zoo ernstig met een stoomfiets op den Maa8heescher weg, dat hy behalve efnstige hoofdwonden nog éen gebroken pols opliep. Per wagen naar hier vervoerd, werd hy door Dr. Struben verbonden. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch hoef* Woensdag o. m. uitspraak gedaan in /.uk J. W. V., 31 jaar, voerman te Venray, appèl rechtbank te Roermond; het vonnis is vernietigd en bek!, wegens mishandeling vrijgesproken. Mcliling; 1911. Hieronder vulgt het aantal miliciens door eenige gemeenteo van Limburg te leveren in de lichting der nationale militie van 1911. Venray 14 en 6, Wansnra l en 1, Horst 12 en 5, Z. D. H. Mgr. J H. Drehraans heeft benoemd tot diocesaan adviseur van den Limburgscben Landbouwbood den weleerw heer J. H. Rijs ree'or te Haelem. HORST. Met de Staatscourant ayo verzonden een afdruk van de akte betref fende de coöperatieve Stoomzuivelfabriék St. Lambertus alhier. WELLNaar wij vernemen heeft de Zeereerw. heer A. Grubben, eind» 1888 pastoor der parochie Well (Limburg) eervol ontslag aangevraagd. Pastoor Grubben heeft den leeftyd van 73j »rea bereikt en werd in het jaar 1863 tot priester gewijd. TEGELEN. W. H. H., gemeente veldwachter te Tegelen, door de rechtbank alhier veroordeeld tot 8 mnd, gevangenis straf, wegens mishandeling, heeft tegen die vei oordeeling hooger beroep ingesteld. VENLO. Doordat de voorvork van het rijwiel brak, kwam vVoensdagavond de rijwielhersteller C. uit Tegelen zoo ongelukkig te vallen dat overbrenging naar het R. K. Gasthuis noodz&kelyk werd geacht. Zyn toestand is zeer ernstig. MELIGK. Woensdag heeft de bri gadier der marechaussee te Roermond gearresteerd en naar de gevangenis te Roermond overgebracht, den 20 iarigen koopman Ph. H. te Melick, verdacht van poging tot doodslag op zyn vader, HEERLEN. Het klooster der Eerw. Paters Franciscaneu alhier nadert zyn voltooing. Het zal een zegen voor de heel# mijnstreek zyn. Naar wy vernemen, zal als gardiaan optredeu de Hoogeerw. Pater Vit&lis Keenen, oud provinciaal. Met Kerstmis zullen er reeds de HH. Diensten gehouden worden. De Rechtbank te Maastricht sprak gisteren den landbouwer Lumens nit Lira- bricht vry, beschuldigd van wederspannig- heid tegen den thans niet meer in functie zijnden politie inspecteur Offermans te Sittard, die Lumens had gearresteerd wegens dronkenschap. De aanhouding van Lumens leidde tot de bekende relletjes, die Sittard in December van het vorig jaar in beroering brachten, eu hadden tot gevolg dat Offermans zyn ontslag nam. BOXMEER. Z. D. H. de Bisschop vao Den Bosch heeft aan den weleerw. pater A. Hens, Ord. Carm., eervol ontslag ver leend als kapelaan alhier, en in diens plaats benoemd den weleerw. pater dr. J. A. II. van Rijswyck. Treinongeluk Men meldt uit Breda Te 4.10 's morgens komt alhier een goederen trein aan uit de richting Tilburg. Dit zou uu ook bet geval zyn, maar men was nog niet gereed met het rangeeren van oen andeien trein, die van Breda moest vertrekken. Het signaal stond daar om op «onveilig". De machinist schynt dit signaal niet te hebben bemerkt en is doorgereden, met het gevolg dat zijn trein tegen den anderen aanreed, de locomotief ontspoorde en ver scheidene wagens in elkander drougen. machinist eu stoker bekwamen geen letsel. De remmer Zander uit Feyenoord werd met veel moeite om half 8 u. te vooraehyu gehaald De ongelukkige was reeds dood. De man laat een vrouw met 9 kinderen achter. Het tweede slachtoffer is de rangeerder M. v. Steen te Breda. Hy was bezig met een wagen in te schakelen en werd totaal verpletterd. Een weduwe met 5 kinderen laat hy na. De machinist van den goederen trein gedroeg ziek na het ongeluk als een krank- zinuige. Hy is naar het ziekenhuis alhier ter Observatie overgebracht. De justitie beeft geen termen gevonden tegen hem p'oces verbaal op te maken. Papenclreelitsbe Strafzaak. Het gerechtshof te Arnhem deed Dinsdag uitspraak in de Papendrechtecbe Strafzaak. Het Hof ontsloeg Garsthaven van rechts- vervelging overeenkomstig den eisch.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2