Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. hij durfde niet door denken. Maar aoo kon het niet-ge* hflid£ï>... Hij zou met zijn vader gaan prarcn, desnoods hem dreigen met open ->r.a!making. Vast besloten, verliet hij het zolderkamertje, waar zyn besluit gerijpt was. en ging de donkere trap af naar <*e werkplaats. Vervolg zie Tweede blad. VENRAY, 26 November 1910. Het Kerkelijk Zangerskoor en de Fanfare St. Cecilia vierden Maandag het jaarüjkseh Ceciliafeest. Nadat door beide vereenigingen des morgens eene K. Mis Was bijgewoond, werd de dag verder in feestelijke stem ming doorgebracht. Op de jaarmarkt van Woensdag waren aangevoerd ongeveer UK) stuks runderen, waarin de handel middelmatig was met veel kooplieden. Ook waren wederom een 10tal paarden aangevoerd. Biggen waren er niet veel aangevoerd, men betaalde hiervoor van t> tot 8 gld. per stuk. De aanvoer in kramerijen wordt steeds grooter. Donderdag 24 November werd door de Rijkscommissie ter bevordering der paar denfokkerij een twee en half-jarig bruinen hengst, ingevoerd van bekende Stamboek-; ouders, aangekocht door eenigc landbou wers uit de omstreken van Roermond, voor den reusachtigen. prijs van f 7150. Wel een bewijs, dat de landbouwers in Limburg veel belang stellen in de paarden fokkerij. De Rechtbank te Roermond veroor-» deelde Dinsdag A. M. S. te Ven ray, 21 dagen gev wegens diefstal. P J. H. G. te Venray. weken gev. en f 12 civiele party, wegens mishandeling. G. H. te Venray, fc of 5 dagen hecht, wegens mishandeling. Opening van de zaal ,,Ht. Ilubertus" Merselo. Liet zich in den vroegen morgen van Zondag 1.1. de lucht reeds dreigend aan zien. hierin kwam den heelen dag geen gunstige verandering; wij werden tot den avond rijkelijk, doch zeer onaangenaam vergast op sneeuw- en regenvlagen. Hier aan is het dan ook toe te schrijven, dat de eerste uitvoering in de nieuwe zaal niet drukker bezocht werd. Zeer is dit te bejammeren, want alle aanwezigen zullen volmondig moeten bekennen, dat er goed, ja, uitstekend gespeeld werd. De betrekkelijk velen, die uit Venray en Merselo. irots het buitengewoon slechte weer, nog in de zaal aanwezig waren, verdienen derhalve wel een woord van bijzondcren dank voor de door hen be toonde belangstelling. Bij afwezigheid van den Beschermheer sprak de Eere-Voorzitter M. van Meijel eene korte openingsrede uit, waarin hij allen aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Hierna zong het Zangerskoor alhier het lied „de Matigheid", terwijl voor dc pauze nog „de Hemel" en op het einde van den avond „Hollands Glorie" zeer verdienstelijk werden uitgevoerd, hoewel tot eene goede uitvoering van het laatste veel studie vereischt wordt. De verschillende komische voordrachten Pecrke Wip idoor P. j. E.) Teunis de Kippendief (door P. P.) Naor de mert Jewist (door G. M.) De rechte Jozef (door v. d. H.) en Dat hebben wij (door G. M.) vielen zeer in den smaak van het publiek, terwijl de blijspelen in één be drijf Op de Secretarie en de Vrienden der Waarheid, benevens In den Barbiers winkel Trio, onophoudelijk de lachspieren der toehoorders in beweging brachten. Om evenwel deze stukken in bijzondor heden te gaan bespreken, zou ons te ver: voeren; vermelden wij daarom enkel, dat de rollen goed verdeeld en ingestudeerd waren en door allen uitstekend vertolkt werden. Gedurende de pauze verontschuldigde de Beschermheer zich wegens zijne late aanwezigheid alhier en dankte alle aanwezigen. De beide Heeren Wethouders, die ons met een bezoek vereerden, spraken waardeerende woorden ten opzichte van het gezelschap. Wethouder Aerts dankte, ook namens de andere heeren uit Venray, voor het hartelijk welkom en hoopte bij iedere uitvoering tegenwoordig te kunnen zijn.- terwijl wethouder Janssen Merselo feliciteerde met zijne nieuwe zaal. Verder werd door den eersten nog een woord van lof gesproken tot hen, die de decoratie van het tooneel zoo flink heeft ter hand genomen (den heer Th. Pouwels), waarin spreker een bewijs zag, dat V enray's vaklieden zich, wat vakkennis betreft, best met vreemden kunnen meten. Den Doelhouder bracht een woord van dank aan dé leden van „St. Hubertus'V die voornamelijk dezen feestavond op touw gezet hadden. Niet bet minst ver dienstelijk hebben zich gemaakt de heeren A. Pcnnortz en Adr. Verheugen, die ook nu weer zich bereidwillig aangeboden hadden om bier hunne medewerking te verlecnen. Aan allen, die tot het slagen van dezen feestavond hebben bijgedragen, een warm woord van erkentelijkheid. Zij hebben kunnen zien, dat door hunne me dewerking het publiek genoten heeft. Mogen dan ook de wenschen in vervul ling ^gaan, door den Eerc-V oorzilter aan bet slot geuit en moge de volgende uit voering plaats hebben voor een stampvolle zaal. Een splinternieuw programma zal den bezoekers dan worden aangeboden, dat hun dus een avond van genot belooft. Moge 't weer ons dan niet zulke leelyke streep door de rekening maken. Maandag werd hier het feest van de H. Cecilia gevierd. Na de plechtige Mis werden dc kerkbanken verpacht, waarna de zangers naar 'l verenigingslokaal van Pijpers begaven, waar de dag verder recht gezellig werd doorgebracht. VENLO. Alhier is Dinsdag bericht ontvangen, dat de heer P. J. M. Steijns, directeur der R. H. B. S. te Venlo, en arrondissement schoolopziener, te Aken, waarbeen hy zich Maandag begeven had, plotseling is overleden. In een volkshotel te Veolo overleed zekere C. S Ily had verteld voorheen Boercncoinmandant te zijn geweest onder generaal de Weten was gevlucht van St. Helena. Tnans was hij op weg naar zijn zoon, die te Groningen woont. Armoede en gebrek schijnen den ongelukkige onder mijnd te hebben. HEERLEN. De zwaar verwonde 16 jarige Boer uit Paleming, is aan de gevol gen van het oDgeluk op de myn Oanje- Nassau overleden, zouder nog tot bewust zijn te zijn gekomen. De toestand van Vos is bevredigend, het grootste gevaar is geweken. Maandag heeft het gerecht van Maas tricht bet lijk van B. geschouwd, waaruit bleek, dat B. overleden is tengevolge van het indringen van een stalen splinter in de hersons. De schouwing had plaats, omdat men vermoedt, dat zich dynamiet in de boor bevonden heeft. MAASTRICHT. Woensdag werd voor de Rechtbank behandeld de zaak tegen H, Th. D. thans wonende te Well, vroegsr dienstmeid bij Mr. L. H. beschuldigd van diefstal. Daar bekl. niet aanwezig was, werd tegen haar verstek verleend. Als getuigen werden gehoord Mr. L. H. eo echtgenoote de dienstmeid Rosa R de sergeanten van E. on S. benevens de hoofdagent Claessen. Get. Rosa R verklaarde o. m. dat de sergeant van E. meermalen in de woning van Mr. H. kwam dan werd er wijn ge** dronken. Bekl. droeg handschoenen van mevrouw H. Sergeant van E. zeide met bekl. te verkeeren, en dikwijls in de woning van Mr. H. te zijn gekomen. Bij gelegenheid werd er wel eens 'n glas wijn geschonken. Door tusschenkomst ven een klein meisje had get. nu en dan wel eens een fiescli wijn gekregen. Ook bekende hij an bekl, hemden, die bem door hoofdagent Claesen in beslag, genomen waren, te hebben ontvangen» Hoe beklaagde aan die hemden gekoraon was, kon get. niet begrijpeo. By eene wandeling bad beklaagde wel eens aan getuige gevraagd Draag je ook buiten model hemden Eenïge dagen later ontving hij de hemden die netjes ingepakt waren. Geenszins vermoedde hij, dat zyn meisje er oiet eerlijk was aangekomen. Het O. M achtte de diefstallen wettig en overtuigend bewezen. Beklaagde heeft een buiten gerechtelijke bekentenis afgelegd De diefstallen zijn gepleegd onder verzwa rende omstandigheden. Eisch 0 maanden gevangenisstraf. Vonnis 7 December. Wegenaanleg; In de a. 8. najaarszittrag der Provinciale Staten komt o. a, in behandeling het voorstel om een bijdrage te verleenen tot een bedrag van hoogstens f 62,000 aan de gemeenten Oploo, Sambeek, Vierlingsbeek en Maashees in de kosten van aanleg en eenjarig onderhoud van een kunstweg van Oploo St. Anthonis over Overloon naar de Limbtirgsche grens, in de richting Venray. Sluiting; der jaclit, De Commissaris der Koningin breogt ter kennis: le, dat de jaebt gesloten is met zons ondergang. a. op patrijzen en k war telen. Zaterdag den 3 December. b. op herten, reeën, hazen, fazanten, kornhoenders en houtsnippen, Zaterdag den 31 December. c. op eenden, duikers en waterhoenders Zaterdag den 18 Maart 1911. d. op eeudeD, door middel van eenden kooien of daarmede gelijkstaande toestel len, insgelijks Zaterdag den 18 Maart 1911. e. op watersnippen, schrieken, kemp hanen, strandloopers. wulpen en plevieren, in de localiteiten bedoeld bij art. 2 vaD bet provinciaal reglement op de uitoefening der jacht en visacherij, Zaterdag den 15 April 1911, 2e dat de jacht op houtsnippen weder om wordt geopend met zonsondergang op Maandag den 27 Februari 1911, eo zal zyn gesloten met zonsondergang op Zaterdag den 1 Ap'il 1911. 3e dat het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnetten mag worden uitgeoefend van Maandag den 24 April tot en met Zaterdag den 3 Juni 1911. Nieuws uit de Buurt. VIERLINGSBEEK. Woensdagavond om 7 uur kreeg de kapitein der Kon. Mar. Mos te Nijmegen bericht van den burge meester van Vierltugsbeek. dat aldaar in den afgeloopen Dacht in een boomgaard drie prachtige vruchtboomeo waren omge hakt en dat de dader onbekend was. On» middelyk vertrok de kapitein naar Vier- lmgsbeek, vergezeld vao zijn herdershond -Julie". Na aankomst bleek het dat de boomen halverwege waren doorgehakt en daarna vermoedelijk met de kanden waren neergetrokken. Den hond werd lucht gege» ven aan non der^b joman en da lelijk, liep hij naar den tweeden en van daar naar den derden, vervolgde toon zijn weg langs een heg. stak een giintweg over en bleef daar na blaffend voor de deur van een woning staan, welke bewoond was door een zeke ren Jansen en diens zuster. Ten ein 'e zich te overtuigen dat de hond aan de woning van den dader was, liet de kapitein Mos o.a. de bijl waarmede vermoedelijk de vernieling was gepleegd op het spoor leg gen. dat door den lion I was aangewezen. Na opnieuw lucht am den afgekapten boom genomen te hebben, apporteerde de hond dadelijk de zware en vlijmscherpe bijl. Nog meerdere proeven werden genomen om absolute zekerheid te krygen dat de hond goed gewerkt had en om een dader die hardnekkig ontkende het bewijs te leveren van diens schuld waar van het gevolg was dat Jansen t0B slotte bekende het raisdryf gepleegd te hebben uit haat, daarby voegeude. dat hij maar bekende omdat hy wel zag dat hij tegen don hond niet op kon, f-iet spoor bleek 21 uur oud te zijn. CUYK.„ ,Met zeer veel drukte ging onze wintermarkt. de van ouds zoo beroem de jaarmarkt, Dinsdag gepaard. Ofschoon door het hooge water de wegen van gene zijde der Maas overstroomd waren en daarom geen aanvoer kon ge schieden van die richting, was er weinig vee ter markt gebracht. De handel was levendig, vooral in de goede vette soorten Het dragend vee deed van 170 tot 290 gld. per stuk. het vette vee van 34 tot 37 ct. per pond. Ook in biggen was de aanvoer weer groot. De handel ging be vredigend. Zij deden van 6 tot 10 gld. Do veemarkt was betrekkelijk vroeg afgeloopen en mag goed geslaagd heeten, hoewel iets minder druk dan andere jaren. DEURNE. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering is besloten, om het deel der Romeinsche antiquiteiten, voor zoover de gemeente er recht op heeft, die inder tijd door een arbeider uit Meijel in de Peel alhier gevonden werden, aan bet rijk te verkoopen. voor f 1000. ASTEN. Het gerechtshof te 's Bosch heeft Woensdag uitspraak gedaan in zake P. S. 54 jaren, secretaris penningmeester der Astensche brandverzekering te Asten, thans gedetineerd; dit vonnis is vernietigd, beklaagde van verduistering vrijgesproken met bevel tot zyne invrijheidstelling. MISRLO. De wagen van de firma Swinkels nam hier dezer dagen een eigen aardig vrachtje mee naar Eindhoven, een man van 87 jaren, die natuurlijk op zoo'n hooge jaren gekomen, de beenen niet meer te best vertrouwen kaD. Eo hy wilde iu monteren toestand arriveeren om bezorgd te worden op 't Straturaseind, waarde koetsier hem zou toevertrouwen aan de goede zorgen van den cipier van 't huis van bewaring, waar hy een straf van drie dagen had uit te zitten wegens openbare dronkenschap. Dat is nu de laatste maal, zei de man tot den cipier, toen hy afscheid nam. Wij hopen het voor den grijzen man, die reeds ie veel winters over zyn kruin heeft zien heengaan om zich al de ongemakken eener opsluiting te moeten getroosten. Weggeld In Noord Brabant. We ontleenen aan het -Huisgezin" het volgeDde: Gedeputeerde Staten van Noord Brabant hebben het volgende voorgesteld Ie. een outwerpbesluit tot intrekking van het Statenbesluit van 13 April 1908 (Provinciaalblad no. 21} tot toekenning van premiën aan verbalicanten wegens over tredingen der weggeldverordening, on 2e. een ontwerpbesluit, strekkende tot wijziging en nadere vaststelling van een besluit van den zelfdeü datum voornoemd (Provinciaalblad nu. 20) tot vaststelling eener verordening regelende de belooning van de ambtenareu der directe belastingen en de ambtenaren, belast met de waarne ming der kantoren van invoerrechten en accynseo laogs de grenzen voor de bun opgedragen werkzaamheden betreffend de invordering van weggeld. Algemeen zal dit voorstel toejuichingen vinden en wy verwachten oiet. dat. er in de staten ook maar óén man zal opstaan om het behoud van het premiestelsel (e ver dedigen. tsMBamm—mmmmmnmimmmmmmmiimammm St. !\icolnu* pakketten. Op Zondag 4 December zullen de post kantoren voor de aauneming van postpak ketten gesloten zijn. Mosselen naar l'arljs. De verzending van mosselen naar Parys die in Zeeland een der hoofdbronnen van bestaan is (enkel van Bruinisse worden jaarlyks over de 100.000 balen verzonden), was tot 1909 geheel in handen van drie Belgische kooplieden. Dit jaar hebben eenige mosselvisschers van Bruinisse een poging gedaan voor eigen rekening mosselen naar Parys te zenden, wat tot nu toe een gunstige» uitslag beeft gehad. Stoomtram Mjmegen-Grave. Vanwege het ingenieursbureau Cramer c.s. te V Gravenhage zyn de laatste opme tingen gedaan voor de s'oomtram NijmegenGrave en we! in de richting Teersdijk. Zandstraat, Wijehensche M-er langs de Wetering na»' Lirien en Giove. Helde-ontginning. Thans beginnen ook particulieren braak liggende en woeste heidegronden in Noord Brabant te ontginnnen. Aangevuurd doer de gunstige resultaten die de levensver zekering-maatschappij d'Utrecht, hiermede behaagd heeft, zyn tal van landbouwers in de omgeving van Dressen, Middelbeeis, enz., tot ontginning, van beide overgegaan. Ook te Moergestel zijn groote uitge strektheden heidegrond voor genoemd doe) aangekocht. De reeds behaalde winsten zyn ailerwege huilen verwachting medegevallen- Veel werkvolk wordt bij den nieuwen arbeid gevorderd, zoodat er gebrek aan landarbeiders komt, en derhalve de lomen dezer lieden stijgen. KrankziunigengesUelit te Grave. Te Grave loopt het gerucht, da', bij de Regeering het voornemen bestaat het gesticht voor krankzinnige vrouwlijke patiënten aldaar op te heffen. In verband hiermede bracht het kamerlid mr. dr. Kooien dezer dagen een bezoek aan het stadje. Da opheffing is voor Grave niet te hopen, het zou voor het stadje aan de Maas een tegenslag zijn. Het krankzinnigengesticht te Yuglit. Dondeidag 24 November vierde het krankzinnigengesticht te Vught zijn 25jarig bestaan. Op dien dag was het tevens 25 jaren geledeu, dat de Eerw, Zuster Catharina werd aangesteld als overste van de vrouwen afdeeling. Het gesticht is een van de grootste krank zinnigengestichten des lands Het telt op het oogenblik 960 patiënten en 150 religieuse verplegers en verpleeg sters. Lichting; 19IO. De miliciens van den voor jaaraploeg 1910 van de regimenten infanterie zullen voor zoover zy niet voor dpn dienst van het blijvend gedeelte zyn bestemd, 30 dezer met groot verlof vertrekken. De miliciens 4 maaDders, die voor den dienst van het blijvend gedeelte zijn aangegeven, zyn tegen 1 December a. s, onder de wapenen geroepen. Aviatiek In het leger» Men denkt er te bevoegder plaatse over, plannen te ontwerpen, om ook in ons leger, ter navolgiDg van andere landen, zy het dan op bescheidener voet, de aviatiek in te voeren. Nadat de begrootiDg 1911 zal zyn behandeld, zullen zeer waarschijn lijk de Tweede Kamer in dien geest voorstellen bereiken Reeds werd onze Nederlandsche aviateur Henri Wijnmalen, officieus uitgonoodigd om met zijn vliegtoestel deel te nemen aan de greote manoeuvres, die in het voorjaar van 1911 in ons land zullen worden gehouden. Bij eenige officieren, zoowel in het leger als de marine, bestaat het voornemen zich weldra op een der Nederlandsche vlieg kampen, onder Wymnalen's leidmg, in het vliegen te bekwamen. Trouw beestje. Twee jaar geleden 't was tegen St. Nicolaas had'n inwoner van Winschoten een kreupel rauschje gevangen. Het dier werd in een kooitje verzorgd en kr eeg een lapje ein het gekwetste pootje, dat lang zamerhand begon te beteren. In't oorjaar 1909 verdween de rausch plotseling, en sedert zag geen der huisge- nooten h-t vogeltje terug. Tot j 1. Zondagmorgen toen de musch bij beu kwam binnenvliegen, druk sjilpend en heen en weer fladderend, nog met een, nu vuil. lapje om den rechter poot. Verre van schuw pikte het van de toegeworpen kruimels brood. De musch had zyn vroegere huisgenooten, die verhuisd waren, teruggevonden. Dagelijks wordt het vogel tje daar nu weer gezien. Een doodgewaande. Ongeveer 2 jaar geleden werd onder Gramsbergen een lijk gevonden, dat door den broeder van den overledene herkend werd. Dezer dagen vervoegde de doodgewaande zich by de politie te Almelo om onderdak Mexicaauselie verkiezi ngen In Mexico gaat het er Spaonsch toe, wat van een land waar zooveel Spaansch bloed in de aderen der bewoners vloeit niet al te zeer verbazen kan. In Puebla trachtte de politie een ver gadering tegen de herbenoeming van den president Porfisio Diaz te beletten. Toen de politie aankwam voor de deur van de zaal waar de vergadering gehouden werd, rukte een Kenau van het water de deur open en schoot den commisaris van politie pardoes morsdood. De politie liet het er niet bij zitten er ontstond een handgemeen, waarbij uit een venster een bom geworpen werd, die verscheidene politie agenten vaneeu- scheurde. Eindelijk was de zaal ontruimd maar de vergaderden verschansten zich toeo in een huis. Do troepen, gesteund door boeren, kwa- •r nu de in het nauw gebrachte politie te kuip en na een heftig geweervuur van beide zijden werd het Mexicosche fort Chabrol in 't kwadraat genomen. Vele verzetplegers werden gedood onder wie ook meerdere vrouwen; o. a. degene, die den commissaris van politie had dood geschoten. Honderd geweren en een groote voorraad munitie werden in beslag geno men. Een oproerige bewoging, die men'in de hoofdstad zelf had voorgenomen, werd ia de kiem gesmoord. De orde is hersteld. Eu dan klaagt men bij ons nog over de toestanden by verkiezingen I Nieuwe havenwerken te Kleef. Dinsdag zyn onder groot feestbetoon te Kleef de nieuwe havenwerken geopend. Talrijke hooggeplaatste boambteu uit de Ryn provincie waren tegenwoordig. Ook verschillende Hollanders waren onder de eeregasfen tegenwoordig. In den morgen werden de nieuwe haven werken en de werf bezichtigd, terwyl 's middags een feestmaaltyd plaats had. Verschillende toasten werden hier uit gebracht o.a. op den Keizer en op onze Koningin er. de Hollanders. Een oplichter. Op het politiebureau te Eindhoven ver voegde zich een paar dagen geleden een heer, die informaties kwam iu winnen naar een goed kosthuis. Volgens zyn bewereo had hij op een fabriek aldaar werk bekomen door bemiddeling van een zeer hoog-ataand waardigheidsbekleder in Noord-Brabant. Ten overvloede toonde hij een aanbeveling op schrift van deze autoriteit. Een agent van politie besloot den man een gastvrije plaats te vetleeoen onder zijn duk als kostheer. De man nam aan, soupeerde 's avonds in zyn nieuw thuis, keuvelde nog wat met de lui, bracht rus tig den nacht door, nam 'a morgens een stevig ontbyt, weoschte zyn kostvrouw een joviaal -tot van midJag", en laat nu, na een pauze van enkele dagen na. op zich wachten. Vier koeien vermorzeld Eenige drijvers waren Maandagmiddag tegen 5 uur aan het Kralingscheveer aan gekomen met een kudde van 30 40 koei en, besterad voor Niewerkerk a/d. IJsel en toebehoorende aan verschillende veehouders Gekomen by den overweg van de spoorbaan (halte KraÜDgscheveerj waren de slagboo- men geopend, zoodat de drijvers hun vee in de richting van 's Gravenweg dreveu over de spoorbaan. Terwijl een deel van de kudde zich op den spoorweg bevond, kwam aansnorren trein 65 van Amsterdam, die om 5 uur aan het Maasstation moest aankomen. De overwachter, riie vermoedelyk niet tydig de boomen gesloten had, was ten einde raad en snelde met een roode lantaarn in de hand den trein, die reeds tot op 200 meter genaderd was. tegemoet, terwyl de drijvers de beesten zooveel rangelyk langs do spoorbaan joegen. Enkele seconden later en de sneltrein, die niet tydig meer kon stoppen, reed dooreen deel der kudde heen Vier der runderen werden door het yzeren monster gegrepen. Een der dieren werd geheel vermorzeld, van een tweede koe werd de kop afges'agen. terwyl van twee andere dieren verschillende lichaarasdeeleu werden verbrijzeld. Links en rechts werden de lillende stukken vleesch weggesliugerd. De trein werd tot stilstand gebracht. Aan den voorkant van de locomotief was eenige schade toegebraoht, doch met onge veer een half uur vertraging kon de trein zijn weg vervolgen. De overblijfselen van de vermorzelde runderen zyn gisterochtend op last van de politie naar hei abattoir overgebracht. Door de politie is proces verbaal opge maakt van het gebeurde. Naar wy vernemen zal door de eigenaara vau het vee, allen wonende te Nieuwer» kerk, een actie worden ingesteld tegen de Staatsspoor. De koningin van Belgle ziek* De kouiogin lydt aan griep, waarby zich pleuris heeft gevoegd aan de rechter zijde met een catharrhe van bronchitis. Dc laatste nacht was zeer rustig. Da toestand ofschoon niet byzonder ernstig, baart niettemin zorg. II. M. de Koningin als pliofograplie. In het weekblad -Buiten" vertelt F. G. J. Scheurleur van een bezoek, dat hy op de Veluwe bracht in de hut van een z. g. eikschiller. Daar hoorde by de vrouw des buizes met groote voldoening vertellen, dat de Koningin onlangs, by een rytoer door de bosschen, ook by hen was gekomen met een hofdame en een kijkje in de but had genomen. De Koningin was niks niet grootsch geweest, maar bad vriendelyk met hen gesproken en een portretje gemaakt van de kinderen. Of cy wel zeker

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2