St. Nicolaas! ST. NICOLAASF 3HE. OUSTHBS Jac. FQNCK. Mr- Kleermaker. alle Speelgoederen, Luxe-artikelen, St. Nicolaas-Cadeaux. Plechtige Opening Speculaas, Druivenborst-Honig. Mariavereeniging Vergadering Altijd 'Jong W. VAN WEL, versche Zeevisch. P. J. van Mil, Eindstraat. J. VAN MilJIL, Schoenmakersknecht, Burgerwoning, Tijdgeestpolissen. versche Boerenboter, 2 dragende Varkens, Notaris LINSSEN Burgerlijke Stand Kerkelijke Diensten te Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. der zaal van den heer VI ARTS, MEllSELO, Zondag 20 Nov. Witte Koek en Koek Dinant. ADVERTENTIEN. prima kwaliteit Wijnen Jac. FONOK. Prachtige SURPRISES, Alle Speelgoederen. Joannes, Zondag 20 November Stokpaai'dJes-Lelieninelkzeep puike volle Haring, Engelsche ger. Bokking Damesmantels, en alle soorten Heerenkleeding naar maat. inde- en Canada-planten Gevraagd Eiermarkten. Boter- en TE KOOP Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst steiger ingestort van een in aanbouw zijnd hotel. Vijf metselaars, daarop werkzaam vielen en liepen allen breuken en ontvel lingen op. Een hunner, J. Beins is zwaaar inwendig gekwetst. Doodelijk ongeval. Men meldt uit Oostbrug Een 44 jarige landbouwersknecht di onder een zwaar met suikerbieten beladen wagen is geraakt is aan de daarbij bekomen wonden overleden. Mazelen epidemie. Te Woudsend heerscht een vrij ernstige mazelen epidemie. In eenige gezinnen liggen alle kinderen in een gezin zelfs zeven ziek Het aantal aangetasten bedraagt ongeveer honderd. Drukke paardemarkl. Op Maandag te Hedel gehouden groote jaarlijksche paardenmarkt waren niet minder dan omstreeks 1400 paarden aangevoerd, Door een molenwiek getroffen Maandagmiddag omstreeks 5 uur werd een 16 jarig meisje te Apeldoorn door een der wieken van een windmolen getroffen De geneesheer verklaarde haar toestand hopeloos. Ingezonden Mededeelingen. EEN NIEUW ONDERZOEK TE PAPENDRECHT. Het bezoek van een reporter aldaar. En wat hij vernam. "VENRAY. Aangifte van den 4 Nov. tot den 11 Nov Geboorten. Lodewijk Martinus Jacobus Coopmans Marinus Micbiel Schwachofer. Huwelijken Johannes Martinus van Rijt oud 22 jaren arbeider en Mechtilda Petronella Theodora van den Berg, oud 21 jaar beiden te Venrny. Wilhelmus Berbers oud 29 jaren schoenmaker eo Hendrina Maria Schechlin oud 27 jaren beiden te Venray. Sterige vallen. „Peter Cleophas oud 42 jaren echtgenoot van Anna Maria Vullings, Anna Catharina Frederika Kuenen oud 8 maanden. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat de in het verlofganger register dezer Gemeente ingeschreven verlofgangers, wier namen hieronder zijn vermeld, bij deze worden opgeroepen om 1 December 1910 krachtens art. 109 der militiewet 1901 onder de wapenen te komen. Janssen Peter Johannes lichting 1909. Kusters Gerardus Theodorus lichting 1910 Rongen Hermanns Hubertuslichting 1910 TbijsseD Peter Matheus lichting 1910. allen behoorende tot het 11e Regement infanterie garnizoenplaats Nijmegen. De opgeroepen verlofgangers zullen zorg dragen, dat zij zich ieder op den voor hem aangegeven dag, iu uniform gekleed, en voorzien van bun verlofpas (zakboekje, alsmede van al de bij hun vertrek met groot verlof medegegeven, voorwerpen van kleeding en uitrusting, bij hun korps aan melden en wel voor 4 uur namiddag. Venray 4 Nov. 1910. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. Parochiekerk. Maandag 8 uur Jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verheijen. 9 uur begrafenis van Petronnella Bos. Dinsdag 8 uur uitvaart voor Petronella Bos. Woensdag 8 uur Sol. Jaarg voor Laurentius van Valkenburg. Donderdag 8 uur Sol Jaarg. voor den weleerw. heer Henricus van Valkenburg. Vrijdag 8 uur Jaarg 2de kl. voor Johanna en Antoon Smits. Dinsdag half 7 leesmis voor Mart. Geurts. Paterskerk. Zondag Om 5. 6, en 7. uur de Mis met instruc tie. Om 8 uur de hoogmis met preek. Om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 uur hoogmis. Om 5 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdag, feestdag van de H. Agnes Maagd der 2de Orde van O. H V. Franciscus, volle aflaat onder de gewone voorwaarden om 5 uur Lof. Vrijdag om half 8 de Hoogmis Om 5 uur Lof waarna de H. Kruisweg. Zaterdag feestdag der H. Elisabeth Patrones der 3de Orde, volle aflaat onder de gewone voor waarden. Om 5 uur Lof. Zondag om 2 uur vergadering voor de leden der derde Orde met leestpredicatie. Donderdag om half 8 de Lijkdieust voor Lambertina Smits geb. Jenuiske ns Worden gevraagd 1 keukenmeid voor Venray. (Paschen) 1 dienstmeid voor Venray. 1 keukenmeid en 1 2de meid voor Roermond. 1 schildersknecht voor Venray. 1 bakkersleerling voor Wanssum. 1 bakkersleerling voor Venlo. 1 dienstmeisje voor boerenwerk voor^Duitschland 1 dienstmeisje van 16 tot IS jaar voor hij Boxmeer. 1 keukenmeid voor Venlo. Bieden zich aan 3 jongens van 14 jaar voor boerenwerk, lwasch vrouw. 2 kindermeisjes. 1 dienstmeisje 14 jaar voor boerenwerk. 1 daglooner. 6 losse werklieden. 1 Boerendienstknecht. door de leden van St. Hubertus, Aanvang fi uur precies (Programma volgende week.) Afbeelding; van 't Gemeentehui» te Papemli-echt Wij nemen hier in zijn geheel over het relaas dat afgedrukt is in het „Dord- rechtsch Nieuwsbl van Donderdag 10 Nov. DE PAPENDRECHTSGHE STRAF ZAAK, welke kolommen van alle bladen heeft gevuld, heelt zeer zeker de belang stelling op dit bekende dorp bij Dordrecht gevestigd. Toen onze verslaggever van een be langwekkend geval in die plaats vernam, spoedde hij zich daarheen en de mede deelingen die hem gedaan werden door Mej. A. v. d. HERIK, aldaar, drukken wij hierbij woordelijk af, opdat een ieder daarvan kennis kan nemen. Mejuffrouw A. v. d. HERIK, wonende dicht bij het Gemeentehuis te Papendrecht deelde het volgende mede „Mijn echtgenoot is 33 jaar oud en ijzerwerker van beroep. Meer dan 5 jaar was hij geplaagd door een zwaren hoest, en was benauwd op zijn borst. Alles heeft hij gedurende dien tijd aange wend, om van dien vervelenden hoest bevrijd te worden. De slijm zat hem zoo vast als een muur op de borst. Vooral in den morgen was de pijn ondragelijk door hel geforceerde hoesten. De slijm wilde maar niet loskomen. Wij lazen een boekje over de Abdijsiroop, Klooster Sancta Pau lo, en hoorden deze door die en gene roemen en besloot mijn man ook dit middel voor zijn kwaal aan te wenden. Wij kochten de Abdijsiroop bij den winkelier W. van Dalen en ik kan ver klaren, dat bij het eerste gebruik de slijm met mass as loskwam in groote grove groene stukken terwijl de hoest, die hem meer dan 5 jaar geplaagd had, gaande weg verdween. Daarom kan ik dan ook de Abdijsiroop als een probaat werkend middel aan een ieder aanbevelen. Wij achten de bovenstaande verklaring zoo belangrijk, dat wij niet aar/elen ze aan al onze lezers voor te leggen. Vanaf heden dagelijks verkrijgbaar fijne Hol landsche in verschillend© prijzen. Minzaam aanbevelend, M. 3 Groote Markt, VENRAY. Tevens bericht ik de ontvangst van een flinke sorteering welke doo" mij aan sterk c.jncurreerende prijzen zullen verkocht worden. Rijnlandselie Het beste en meest verrassende middel voor alle soorten van hoes- ten. keelpijn, veeljarige heesch held. borstpijn, verslijming, asthma, kinkhoest, enz., zoowel voor volwassenen als kinderen Overtreft alle dergelijke soorten van middelen, als Abdijsiroop enz. Verkrijgbaar met gabruiksaan wijzing in flacons van f 2. f 1. en f 0,60 per stuk bij Voor elk wat wils. Voor groot en klein tftxe-Artik?IsB, Baaibsss-arUkalsn. sns. snz. floor de uitgebreidheid (Ier keuze, groote voorraad en billijke prijzen, hoop ik niet een druk bezoek vereerd te worden. A anbevelend, Tot onze diepe droefheid overleed heden nacht ons innig geliefd zoontje jeugdigen leeftijd van 7 in den weken.- C. J. B. REIJERS, M. E. A. B. REIJERS- VERMEULEN. 's Heerenberg 4 Nov. 1910. in de MUZIEKZAAL op na het Lof van 3 uur. Spreker de Eerw. Pater CAECILIUS PEETERS uit het Minderbroedersklooster alhier. Ondeiwerp; Meedoen of slaan kijken l De zaal is toegankelijk 1. voor de leden en aspirant-leden der Mariavereeniging; 2. voor de Moeders der St. Anna- vereeniging. Venier voor alle belangstellende vrouwen meisjes. Niet-leden worden dringend verzocht te komen luisteren. Het bijwonen der vergadering verplicht tot niets. HEI BESTE ER. blijft, een gezicht met schoone teint 2achte fluweelachtige liuid, zonder zomersproeten en liuidonrein- lieden. daartoe gebruike men de eclite van BERGMANNJs^Uó. Radebetil Fabrieksmerk Stokpaardjes, a 50 cent per stuk verkrijgbaar bij W. A. van den Munckhof. Viseliliundelt Venray. Steeds verkrijgbaar (Noordvangst) a 4 cent per stuk. Ingelegde HARING 5 cent per stuk. prima kwaliteit a 4 en 5 ct. per stuk. Verder wekelijks te bekomen alle soorten Vooraf gedane bestellingen worden na ontvangst der visch, direct aan huis bezorgd. Omleigeicekeiide maakt het en OMSTREKEN bekend, dat hij Bindstraat, heeft gevestigd als tcachte publiek van VENRAY zich ten huize van LINSSEN Hij beveelt zicli beleefd aan voor he' vervaardigen van Prompte bediening. Engelsche coupe. Voor goed passen en solide afwerking wordt ingestaan. Tevens voorhanden cenc prachtige collectie STALEN van Engelsche dames- en heerenstorten. Minzaam aanbevelend, Te kuur een flinke ima kwaliteit verkrijgbaar bij Boomkweekerij Venray. EEN gen kost en inwoning bij 11. T 'erolie molen, Nicu wstraat, VENLO. Nov, Gemijnd MAASTRICHT 1 47110 K.G. boter. Hoogste prijs f 1.31 per K.G. Midden f 1.25 Laagste - f 1.21 Aangevoerd 29140 Eieren. Per 100 stuks f 6.60 8.60. Part. Eieren f 8.20 met stal en tuin. Adres te bevragen aan het Bureau van dit Blad. De 3115e Staatsloterij begint weder op 21 November a.s. Voorziet E voor Uien tijd van een Tijdgeestpolis, welke E de schoonste eu beste kansen biedt. Bij de laatste trekking viel mijn agent schap de f 25000 ten deel, waarvan de dankbetuiging van J. VAN BERGEN voor de vlugge en prompte uitbetaling ter inzage. Dc Ar/ent voor Vent at/ en Omstreken, JTh. Kusfers Schoolstraat, VENRAY. Verkrijgbaar iedere week gezouten en ongezouten bij K. Thomassen Groote Straat. Veel grooter nog dan't vorig jaar zal de keuze zijn in en alle zeer geschikte Door de reeds bekende lage prijzen en uitsteken de goederen in zeer ruime keuze, hoop ik met een druk bezoek vereerd te worden, Het staat eeDieder vrij alles te bezichtigen. A anbevelend Hofstraat 38. SQKDKOOPE WIKKEL, Hofstraat 38. 11 weken dracht bij M. de Bruin Scheide. TE VENRAY zal op Maandag 21 November 1910 te Lottum op verzoek van de Wed. G. Meyers publiek verknopen A. Dam. half 2 ten hare huize. Allerhande huismeubel* en schuur en ikkergereedschappen enz. B. nam. 3 uur bij Th. Verheggen. Een solied gebouwd huis met erf. tuin en bouwland, gunstig gelegen te Lottum in 'de nabijheid vao het dorp. sectie A nrs. zal op Woensdag 23 November 1910 voorm 11 uur te Venray in den Engel voor O. Camps publiek verkoopen Een partij dragende malen. Op crediet mits borgstelling. Aanvaarding huisen tuin dadelijk, bouw land stoppelbloot 1911 zal op verzoek ran de Erfg. Leonardus 3549 Cn'2580 groot 18 a 65 'c. Martens en van Willem Beterams en- kinderen op Donderdag 24 November 1910 's namiddag 4 uur, ten huize van Peter Pouwels tc Venray publiek verkoopen: Gemeente Venray 1 Een huis mot aanhoorigheden en tuin gelegen in do Schoolstraat, groot 3 aren 00 centiaren zijnde een Noordelijk gedeelte van Sectie C. 4503. 2 Een daarnaast gelegen tuin, coot 1 are 60 centiaren, zijnde een Zuidelijk gedeelte van vermelden nummer 4505. 3 Bouwland ter plaatse genaamd -Hoender straat" aan den Schiethoorn groot 27 aren 30 centiaren sectie C 4536. afkomstig van de Heer II. Try nes. 4 Bouwland op het Desselken. groot 14 aron sectie C 4728, afkomstig van de kinderen Beckers. zal op Woensdag 23 November 1910 nam. half 2 ten huize en voor P, Nabben te Venray aan de Paterslaan. publiek ver koopen Dt-n ge'aeelen inboedel, kasten tafels, sioc-len, latafel, fornuis, ledikanten, bedde- goed, kachels, spiegels en schilderijen, keukengerief enz. zal op Woensdag 23 November 1910, nam. 4 uur in in den Engel, te Venray publiek verkoopen A Voor J. van den Munckhof, Een perceel weiland t< Venray in d< Lullschc kuilen groot 88 aren 80 B Voor dc Wed. Arn. Van «ie Water. Bouwland tc Venray op do Kemp. C 350'i. groot 6 aren 65 cent. C. Voor Mej. dc wed. M. Verriet en kinderen. Weiland in Vlakwater te Venray B 1031 groot 37 a. 10 c.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3