Limburgsch Nieuws. Troonrede, Algemeen Nieuws. in geen geval moest men f 600 geven voor dat di' .eiiH-eiuobegrooting 1911 is goedge keurd. Verder zegt de Voorzitter dat er rond gestrooid is dat het d. b. het plan van een waterschap heimelijk tegenwerkt. Spreker protesteert hiertegen ten zeerste. De heer Michcls vraagt of men niets kan doen voor de bewoners van Hei en Weverslo. De Voorzitter zegt met onderling overleg wel maar als een weigert zit men vast. liij stelt voor belanghebbenden ter ver gadering op te roepen. De heer Geurts vraagt oï de opname plan en begrooting niet van Rijkswege plaats hebben, an< het eerste half jaar niet veel van terecht. De Voorzitter verwacht er het eerste jaar niet veel van. Wethouder Aertsde zaak maar naar het d. b., we komen niet verder. Loonen, vooruit verder Wethouders Aerts, kunnen we verder Voorstel om met belanghebbenden van Hei en Weverslo te vergaderen. Aangenomen. 13 Adres gencesheeren St. Annagesticht over verbetering toegangsweg. Wethouder Janssen heeft Giel Jacobs gevraagd om afval, maar dit was al be sproken door St. Annagesticht. Wordt besloten te verbeteren. al tien jaar lang ge- te verwachten. Zeer betreur ik, dat de a. s. plechtig worden geconsacreerd door cholera in verschillende streken van Node. - Mgr. Drehrewnns, Bisschop van Roormoml. landsch Indiê slachtoffers eischte. 1 n Burgerlijke en militaire landsdienaren, L. ROERMOND. Op het door den R K. Volksbond fot den minister van Financiën gerichte verzoek maatregelen te willen zoo hier te lande als i:i de koloniën, ver vullen hunne taak op eene wijze die lot verdient. Hoewel de loop van 's Rijks middelen oiet onbevredigend is, blijft toch tenge volge van de vele hoogst noodzakelijke nieuwe uitgaveu de tinancieele toestand des rijks de groote zorg eischen. Binnenkort zullen de reeds vroeger aan gekondigde ontwerpen tot herziening van in» kan plaats hebben, anders komt er misschien tarjef vaD invoerrechten tot voering oener algeraeene inkoraslenbelas- ting u bereiken. Tot dekking van het zeer aanzienlijke te kort op den aanstaanden dienst zal de toevlucht moeten worden genomen tot dezelfde tijdelijke maatregelen voor het loopende dienstjaar is ge schied. Wetsoutwerpen ter verzekering van arbeiders tegen geldelijne gevolgen van in validiteit en ouderdom en tot wijziging der ongevallenwet 1911 zullen u bereiken. '<>e bij u ingediende wetsontwerpen alsmede De heer Slits zegt al tien jaar lang ge-,dle> waarvan de indiening reeds vroeger verbetering van den I is toegezegd, zullen veel van uw tijden inspanning eischen. Toch zullen met het oog op noodig gebleken voorzieningen vraagd te hebben om weg bij zijne fabriek. Wordt toegezegd. 14. Brief Dr. Wollering toestand school UF 1,1 Oostrum waarvan de privaten niet aan de 1 daarnevens nog eenige wetsontwerpen aan eischen der gezondheid voldoen. Wordt besloten te verbeteren. De heer G. Camps wijst op het gevaar der speelplaats, die niet afgesloten en rondom in wegen ligt. Voorzitter vindt de speelplaats tee„ strafgedingen kan «orden vervangen u worden aangeboden Een wetsontwerp tot vaststelling van eene eedsformule en van de gevallen, waarin de eed van getuigen in burgerlijke De klein. Wethouder Aerts, kan de weg er niet bij, ze kunnen toch achterom LoonenAchterom 1 jawel ik danken ShtsKunnen de privaten niet weg? Wordt besloten een onderzoek in loco in te stellen. 15 Rcelamen Hoofdelijken Omslag- worden in geheime zitting behandeld. Verder deelt de Voorzitter mede dat dc Candidantstelling voor een lid van den Gemeenteraad plaats zal hebben 10 Octo ber. Stemming 22 October en de herslem min? zoo noodig op 3 November 1910. Ingekomen een adres van G. Pijpers 1 £in om aankoop,van circa a 7 M2 gemeente 1 nauw ver grond hoek Eindt en Hoenderstraat. Besloten te verkoopen a f 10. Jaarverslag tram wordt wegens uitge breidheid ter inzage gelegd. liet loopt van 12 Juni 1909 tot I Juli 1910. Inkomsten 5945,30 Uitgaven 6500.6' Posterijen 425. Batig Saldo f 176.19 V. G. en L. 312.50 6682.86. door eene belofte, zal u bereiken. Ook zullen u werden voorgelegd eene ner- zou jcjziening van de bepalingen van het burger lijk wetboek omtrent de verbintenis uit onrechtmatige daad, alsmede van de wet op Auteursrecht. Bij de herziening der Onderwijswetge- ving, welke naar aanleiding van het rap port der Ineenschakelings commissie za moeten worden overwogen, zullen de onderwerpen, welke met de jongste wljzi der Wet op het Lager Onderwijs in band staan, alsmede de wettelijke voorzienig in zake het vak ouderwijs, het eerst de aandacht vragen. Voor zooveel zulks zonder het geheel te verbreken mogelijk blijkt, dan de indie ning van een wetsontwerp tot herziening dar mihtiewet 1901, spoedig worden te moet gezien, terwijl in verband daarmede an enkele bepalingen der nemen, da' de arbeidersloonen io Limburg in Nederlandsch geld worden uitbetaald is afwijzend beschikt, op grond dat de eischen van handel en verkeer in Limburg dit niet toelaten. Daar de arbeiders steeds gerechtigd zijn bun loon in Nederlandsche munt te eischen, geeft de minister adres santen in overweging er zooveel mogelijk naar te streven dat de arbeiders van dit recht gebruik maken. \aar de Missie* Maandag 1.1. had hst vertrek van mis sionarissen uit het missiehuis Steyl naar Keizer Wilhelmsland op Nieuw Guinea plaats. Dat is reeds de derde maal in dii jaar dat er missionarissen uit het missie huis vertrekken. Ditmaal bestond het gezelschap uit een pater, vier "broeders en twee zusters, die Woensdag scheep zijn gegaan. Te Napels sluit zich bij hen aan de apostolische prefect der missie pater E. Limbrock, die verleden jaar in den herfst naar het generaal kapittel te Steyl was gekomen. Van de nu vertrokken broeders was er een reeds langen tijd op Nieuw Guinea werkzaam geweest. MAASBRACHT. Hoe gevaarlijk het is kindoren niet steeds onder toezicht te hou den, bleek hier weer In een onbewaakt oogenblik geraakte het ongeveer 2jarig zoontje van P. Vogels in een ketel kokend water met liet ODgelukkig ge- olg, dat bet Woensdag aan de bekomen brandwonden overleed. WEERT. Den 3en October zal de hoogeerw. Pater Vitalis Keenen, ex provin ciaal en custos van de Nederlandsche pro vincie der Minderbroeders, in het. klooster alhier den vijf en twiotigsten veijaardag vieren zijner inkleeding in de Orde van St. Franciseus. Gebrek aan bewijs. In den nacht van 1 op 2 September 1. 1. -. sloeg een Groesbeeksche woonwagenbe- Opcenten, au!... Arbcidsverzckcring e T rv zahlen i woner zekere D. H., zyn neef J. D., met Wat krijgt daartegenover het pakezeltje wien hy in zijn dronkenschap ruzie kreeg, i mAt een knuppel het hoofd in. De neef Wat den inhoud betreft, die is voor ,imburg enkel teleurstellend. Inkomstenbelasting, - in Godsnaam 1 Arbeidsvcrzckcring voor voer T ariefsherziening. Goed dat is 'n v< goeding voor de sociale onkosten. Maar tegenover de stijgende belastingen? Betere verkeersmiddelen Friesland krijgt verbetering van w;.ters. Groningen ook. Drente idem. Utrecht eveneens. Voor dc Waal verbetering is wederom dit jaar geld te vinden. Van de Maasverbetering hoort men niets Er wordt in deze Troonrede zelfs niet van gewaagd. Van Maas en Mijnen geen kik. Noen. voor Limburg is dc Troonrede niet bemoedigend Nieuws uit de Buurt. OOCW.OW. eene wnzising 1 ."nr onder. Lsndweerwel u ter „verweging zal worden andere plaatsen aangeboden en L. I leerlingen ambachtssc zoek naar tarieven op geschieden. De heer Geurts vraagt of de bestelller w" Van Gend en Loos nu ook een abonne- landstorm ment kaart heeft, anders gaan c!e f 800 op lang bot eiken. In aan tramgeld. La De Voorzitter zegt dat de V. niet wil. De heer Slits stelt voor om de ruiten of wanden van den tram te verhuren ad f IO per jaar voor eene plaats ruimte van 3D bij 40 c. M. Wordt besloten gegadigden bij adver tentie op te roepen. De heer Geurts vraagt hoe het zit met het nieuwe tarief hand- en spandiensten. Voorzitter zegt geduld te hebben. De heer Geurts klaagt over u- ontvangen der agenda's. Voorzitter belooft zich te beteren. De heer Geurts vraagt nog of dc weg van Oirlo naar Castenray niet van provin ciaal belang kan verklaard worden, hetgeen!den gedaan. Gods zegen ruste op door den voorzitter ontkennend wordt beant woord. De heeren Fonck en Slits vragen om eenige kleine straatverbetering, die wordt toegezegd. De heer Geurts spreekt over het ver loren gaan eener Rijkssubsidie waarv; de Voorzitter zegt nog niets definitief te weten over den verkoop van Gemeente grond, die weldra zal plaats hebben, over het betalen der pacht van de peel, die volgens den Voorzitter al betaald is. De Voorzitter sluit te 6.15 de openbare vergadering. Een ontwerp van wet betreffende den in bewerking en zal U eer» annsluiting ann de vor» betering van de Waal zal in het belang van scheepvaart een aanvang gemaakt worden met de normaliseering der Boven Merwede. Ontwerpen worden voorbereid tot be vordering van de verbetering der afwate- van de provinciën Friesland en van Vecht in Utrecht. Voorstellen tot her» vop®ing van het Binnenlandsch Bestuur ver het laatjin Nederlandsch Indie zijn mede in voor bereiding. Op uwe toewijding en ijver zal, naar ik vertrouw, niet tevergeefs een beroep wor» segen ruste op uw arbeid. Ik verklaar de gewone zitting der Staten Generaal te zyn geopend. waarroede Dinsdagmiddag te een ure de beide Kamers der Staten Generaal door H. M. de Koningin werden geopend Mijne Heeren, Het verheugt my. weder in uw midden te zijn. Onze betrekkingen mei de andere mogendheden zijn van den meest vriend- schappelijken aard. Gelyk te vreezen was, heeft de weergesteldheid ten vorigen jare opland- en tuinbouw een ongunstigen in vloed uitgeoefend. Ook thans laat de opbrengst vau som- VENRAY, 24 Sept. 1910. Den 5den October a. s. hoopt de Weleerw. Pater Maxentius Eickbolt het Patersklooster alhier den dag te herdenken, waarop hij, 25 jaren geleden, in de Orde van Sint Franciseus trad Het zal den geachten, beminnelyken geestelijke op dien dag voorzeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbieken. OOSTRUM Zondag komt de meisjes Con" gregatie van Boxmeer ter bedevaart. Het Lof. waaronder preek en processie om de kapel, begint om half twee, na aankomst van den trein van 12,48 u. Te 3 uur ge» zamelijk optrekken naar Trans Cedron, alwaar toespraak en Kruisweg. Voor het vertrek zegen met het H. Sacrament de kapel. Twee eerw. Paters zulleD de processie leiden De Congregatie vertrekt te 4.44 u. en is te 5,08 weer te Boxmeer Deze is do laatste processie in de maand ECHT. Zondag maakten eenige jonge lui van hieT eon uitstapje per fiets naar Roermond. Hun -kar" werd gestald bij den heer P. v. D. Toen tegen den avond zekere J. Sraeets zijn rijwiel wilde halen ondekte hij, dat een ander hem reeds was voor geweest, zoodat bij genoodzaakt zonder fiets huiswaarts te keeren. Van dit feit is aangifte gedaan bij de politie, doch tot lieden zonder gevolg. GELEEN. Omtrent den aanslag op den burgemeester wordt gemeld Zondagavond omstreeks 9 ure werden de inwoneis opgeschrikt door het schieten met een revolver, geladen met scherpe patronen. D£ burgemeester, juist in het dorp V3rtué»Miiiö, achtervolgde den schut ter, toen hij in zijne woning vluchtte en nam de revolver af, die Chr. B., zoo is de naam van den man, in zijn zakken verbor gen had. Het wapen was nog geladen met een scherpe patroon. Eeoigen tijd later, toen dhr. Smeets. burgemeester, vertrok ken was, heeft C., woedend met een mes in de hand, den burgemeester toen achter volgd. De brigade commandant van Beek, die Lutterade op de kermis surveilleerde, werd met veldwachter Ramakers ontboden deze politiemannen hebben gezamelyk B. uit zijn bed gehaald en in arrest g Tegen B. werd proces verbaal opgemaakt BEEK. In het naburige Elslo (L.) brak Dinsdagavond brand uit in eene schuur: et vuur deelde zich mede aan eene beien dende woning eigendom van V., die wel dra, evenals een tweede gevulde schuur n vlammen stond. De schade is groot, doch wordt door verzekering gedekt. Oorzaak onbekend. CUYK Op de markt van Dinsdag waren aangevoerd 125 runderen en 575 biggen. Het vette vee gold van 35 tot 40 et. 't dragend van 175 tot 285 gld. en de biggen van 7 tot 10 gulden. De handel ging druk, behalve die io biggen. Er was dit maal de klad in. Een massa ging wegens daling der prijzen onverkocht huiswaarts. Ook was de tweede kwaliteit rundvee iets lager in prijs. UDEN. Verleden week Woensdagnacht omstreeks 12 uur liep 't paard van eeu der te Uilen in gekwartierde huzaren weg. De betreffende soldaat zocht per fiets den ge- beelen omtrek af en kon ook het spoor van het paard volgen tot de plaats waar den vorigen dag gemanoeuvreerd was. Zaterdag morgen ontving de huzaar van uit zijn garnizoensplaats Roermond bericht, dat het paard aldaar Donderdagavond om 7 uur in de kazerne was aangekomen. Het is 19 uren onderweg geweest en schijnt denzelfden weg (via Deuroe) te zijn teru: geloopon dien do troep op de heenreis van Roermond naar Uden had gevolgd. 7ECHEL. Een onzer landbouwers had een zestal huzaren ter inkwartiering ge kregen, doch sch»p?e zoo slecht op bedorven spek met droog brood en wat zont kregen zij. anders niets dat de kostgangers gingen loopenf 25 boete benevens gemis aan kostgeld en botalin, daarvan aan een ander, waar do huzaren geplaatst werden was zijn straf. mi ge akker en tuingewassen te wenschen de veehouderij zyr. de I September, waarin de kapel bezocht over, doch voor tijden voordeelig. Ondanks eenige ongun stige omstandigheden was in handel en nijverheid in verschillende opzichten voor uitgang waar te nemen Het scheepvaartverkeer nam weder en in niet onbelangrijke mate toe in het scheepvaartbedrijf waren de uitkomsten van de vrachtvaart ter zee minder ODgun- Sept. door Venrny 11 Sept. door Leunen 12 Sept. door de Theologanten van Witiem, Redemptoristenklooster bij Aken; 14 Sept. door liet St Annageeticb' van Veniay; 17 Sept. door do voelpro cessie van" Helmond 22 Sept. door de kl. Congregatie der Eerw. Zusters Urseli ne'n van Horst 25 Sept. door de meisjes van Boxmeer. stig. De slaat der koloniën geeft in menigCongregatie GRIENDTSVEEN. Geslaagd voor het 1 examen voor beëedigd en gediplomeerd opzicht reden tot tevredenheid Da meer geregelde toestanden, die als gevolg van de buitenbezittingen in toepassing gebrachte I te Hasselt, dbr. J. H. Smits te regeeringsbeleid in die streken zijn ont staan, oefenen eene verblijdende werking uit op de ontwikkeling van handel en verkeer et) geven grond om een geetadigen economischer) vooruitging van dat gobiod Griendsveen, leerling van dhr. Van Beur den, landmeter van kadaster te Roermond. MOOK. De grootendeels vernieuwde parochiekerk zal in de maand November MAASTRICHT. Tot burgemeester van Maastricht is benoemd de lieer mr. L. B J. van Oppen, thans secretaris dier stad Zaterdag is ten stadhuize een ver gadering gehouden, waarbij tegenwoordig waren het dagelijks bestuur, bestuursleden der voornaamste vereenigingen en afgevaar. digden van de Aero club LiegeSpa te Luik Het resultaat van de besprekingen is. dat er op 11 October op den St. Pietersberg zal gevlogen worden. Teleurstellend. Met de beste wenschen voor het succes van de regeering en de regeeringspartij het nieuwbegonnen parlementaire jaar. kunnen we, zoo schrijft de L. K., de Troonrede noch naar vorm noch naar in houd een meesterstuk noemen. De aanhef doet denken aan een burgei manspraatje „Plezier je te ontmoeten Alles wel thuis? Mooi weer vandaag, niet waar? En melde zaken gaat het vrijwel, hoor ik'!" M.H., het verheugd Mij, weder in uw midden te zijn. Onze betrekkingen met de andere mogendheden zijn van den meest vricndschappelijkcn aard. Gelijk te vreezen was, heeft de weers gesteldheid ten vorige jare op land- en tuinbouw een ongunstigen invloed uit geoefend. Ook thans laat de opbrengst van sommige akker en tuinbouwgewas- sen te wenschen over, doch voor de veehouderij zijn de tijden voordcclig." Dat alles is zuiver Hollandsch. Karak teristiek volkseigen zelfs. Maar voor 'r staatsstuk misschien toch. wel wat huis bakken Dit wat den vorm aangaat. Een begeerd baantje. Voor de gemeentebetrekking van gaar der aan het veer te Nijmegen hebben zich niet minder dan 126 sollicitanten opge- inn. Ni el troiseli. Het „Nieuws van Kerkrade" bericht „Spekholzerheide. Tot schoonmaakster de nieuwe school is aangesteld de vrouw van het raadslid Paffen alhier". Jlibkes". Als historisch vertelt de N. A. Ct. Plaats van handeling Rijnbrug Arnhem. Personen: 'n Agent en 'n kwajongen. Jongen komt uit de richting Eldcn, schijnt onder z'n jas iets verborgen te hebben. Kijkt angstig naar een op de brug geposteerden agent en wil passeeren. Agent (met imponeerende stem) Hé jongen, wat heb je daar onder je jas, hé. Jongen „Ribkes" (Wil wcgloopen). Agent„Ribjes Laat zien. I licrrr Ontknoopt jongen de jas en nu blijkt, dat de bengel niets, hoegenaamd niets onder z'n jas heeft. „Waar zijn die ribjes"? Jongen „Onder m'n hemp (Tableau). Jongen loopt vlug weg. Toestand van den veestapel. Volgens mededeelingen van de directie van den landbouw, leden 44 dieren aan miltvuur over alle gewesten, behalve Zeeland, verdeeld. Aan schurft 119 schapen waarvan 54 in Frieslan 1; 30 in Overijsel. 17 in Drente, 11 in Gelderland en Zuid Holland. Vlekziekte kwam voor bij 189 varkens. In Gelderland. Zuid Holland Friesland respectievelijk 51, 43 en 48, in Limburg 13, in Overijsel 1! en in Noord Brabant, Noord Heiland, Groningen Drente respectievelijk 3, 2. 1 en 3. Rotkreupel bij 95 schapen, waarvan Zuid Holland, 61 in Noord Holland, 1 in Friesland en 19 in Drente. Bij doeltreffende toepassing van de middelen tegen schurft en tegen de vlek ziekte kan ook te dien opzichte veel voor komen worden. Men vergeet nog te veel, dat voorkomen beter is dan genezen Een vliegueek te Ede. Op het terrein der firma Verweij en Lugard te Ede zal eiude dezer maand eeD vliegweek worden gehouden voor Holland sehe vliegers. Ter opluistering zullen ook buitenland sche vliegers worden uitgenoodigd Woensdagavond werd de beer Hilgers, toen hij met zijo Blériot tot eeD hoogte van meter was gestegen, door een windvlaag overvallen, zoodat zijn toestel neei stortte. De avaiteur sprong er uit, waarby bij zijn linkerhand onbeduidend bezeerde. Van het apparaat zijn de vleugels gebroken, die echter herstelbaar zijn. De heer Van den Burgh, wiens toestel bij bet oefenen duikelde, zoodat het onders» tegen het knuppel werk niet bestand, zeeg er bij neer en moest naar het Ziekenhuis te Nijmegen worden overge bracht, waar bij 's anderendaags overleed. De dader werd gearresteerd, naar Arnhem gebracht en daar in arrest gehoudon. En nu Woensdag is hy op vrye voeten ge steld wegens... gebrek aan bewijs. Overreden. Door den eersten personentrein van Bre da naars Hertogenbosch Woensdagmor gen te s Hertogenbosch een zekere W, Galëart overreden en gedood. Verder meldt men, dat Woensdagmor gen een vreeselyk ongeluk op het zuide lijke gedeelte van het spoorwegemplace ment heeft plaats gehad. Een voerraansknecht van den heer L. zekere Wilhelmus Galiëard, oud 54 jaar. moest een wagen met ijzer lossen. Hy had zich op de spoorlijn begeven om den daar aangewezen wissel wachter H. te vragen waar die wagon stond. Bedoelde wissel wachter gaf de gevraagde inlichting, van de plaa's te gaan waar hy stond, daar de trein vao 7,15 uit de richting Tilburg in aantocht was. G. ging terug, hy liep echter de ver keerde richting in en werd door den trein gegrepen en totaal vermorzeld. Ooggetui gen vertelden, dat alleen zyn hoofd en een arm heel gwbleven waren, doch overigens w s de ongelukkige geheel t0t stukken ge reden. Per politie-brancard werd het lyk naar het doodenhuisje te Orthen gebracht, waar dokter van der Heijden de lijkschouwing verrichtte. Moord. Wij lezen in het -Huisgezin. In den nacht van Zondag op Maandag werd een berucht, persoon uit de Beurzen, .-troatte 's Hertogenbosch zekere Rosa, door de politie wegens vechten in arrest genomen Hij had een steekwond van een centime, ter in den buik. Maandagochtend word hg uit het politiburevu ontsLgon en begaf R, zich naar het huis zyner zuster op de We. versplaats, wnarR, plotseling gistermorgen overleed, vermoedelijk aan bloedvergifting. R moet voor zijn dood aan zgn zuster ver teld hebben, dat twee personen zekere W. en zekere Z. hem bg de vechtpartij op zyn buik hebben gestampt. Deze twee personen zyn gisterenmorgen door de politie in hech- tenis genomen. Gisterenmiddag heeft de politio het lyk van R. per raderbancard afgehaald, om geneeskundig te worden geschouwd. De politie zet haar onderzoek nog voort, Ken andero lezing stelt het voor', alsof R. in zijn eigen mes zou zyn gevallen. R. was een zeer gevaarlijk en berucht persoon, hij was pas eenige dagen geleden van de -Schans" teruggekeerd. IV'iciiwe linlie grulileus. Nanr het-U. D." verneemt, zyn op het oogenblik aan 's Ryks Munt nieuwe halve guldens in bewerking, die in meer dan eeu opzicht afwijken van het oude model, volgens hetwelk dil muntstuk lot dusver werd geslagen. De nieuwe halve guldens die op het oogenblik nog alleen voor Ned. Oost-lndie wordt gemaakt hebben een broeden rand, waarombeen aan de binnenzyde een parolrand is gelegd de beeltenis van onze Koningin ia door den stempelsnijder io een gansch nieuw model ontworpen, vroeger droeg do munt alleen een kopje, doch thnrs is daaraan een gedeelte buste toegevoegd. Betonwegen. Het bestuur van den polder Olerleek heeft besloten de klinkerbestrating in da dorpsstraat te vervangen door een rijweg van gewapend beton. De2e nieuwe methode vnn wegenaanleg wordt thans ook toege past te Broek op Langendyk. In deze gemeeDte echter bezigt men betonplaten van bepaalde afmetingen, welke met specie aaneengevoegd worden. Voor de dorpstraat te Olerleek wil men een geheels betonlaag ter dikte van ongeveer 10 c. M. maken. De rybruggen van gewapeüd beton welke men in enkele gemeenten reeds aantreft, voldoen in de praktijk goed, zoodat van betonwegen zeker wel hetzelfde verwacht mag worden. Gevaarlijke toeren. De voerman Kersten uit het grensdorp 35^Nut'erden (nabij Gennep) keerde verleden week op een av^nd huiswaarts en vond zijne woning gesloten, weshalve hy door het dakvenster van het achterhuis naar binnen klauterde. Hierby kwam by te vallen en werd zoo in- en uitwendig verwond, dat bij zich niet kon bewegen. Eerst den volgenden morgen vond men den ongelukkigen in deerniswaardige» toestand 'boven kwam te liggen, kwam er gelukkig Nuar hot hospitaal vervoerd, overleed hij ongedeerd af. Het toestel was blijkbaar daar spoedig tengevolge der bekomen ver niet geschonden. wondingen.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2