Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. den gron K ii°p*n elkaar getallen tce, en schetsten eii ma'en. Als Jochem Pedel dat zag liet bij zeker do honden lus en Nu, dan zou hij zijn goede kameraadschap bewijzen en reeds stond hij aan degrees van zijn bezit en zija stem donderde over het onafgebroken werk van de vreemden. Het was de eerste maal, dat de oude Vorman in gedachten verzonken bij bet middageten zat en geen hapje uit de ge meenschappelijke schotel nam. Eerst toen de oude knecht vertelde, dat Merken zijn giond aan de fübi iekslieeren had verkocht en ontzettend veel geld verdiend had, werd, hij wakker en moeizaam klonk het -Dus ook hij Daarna zat hij weer stil voor zich uit te turen op het grillige patroon van het tafel kleed, alsof hij daaruit een antwoord kon lezen op de eenige vraag, die hem kweide en pijnigde -Wat nu? Wat nu Twee hebben zich verkocht de een na den onder zal nu volgen de honger naar het geld was over het dorp gekomen En jawel, een paar dagen later, toen de eerste voeren steen aanknerpten en het graafwerk begon, zoodat het groen op de akkers van Jochem Pedel in zware grauw verkeerd was. kwam de claddo makelaar weer en trad bij hem binnen. «Voor de laatste maal, Vorman.1' Toen stond de oude op. de beide bandon als tot verweer hoog voor zich uitgestrekt, den grauwen kop met do felle oogen achter over geworpen. En hij brulde dezen eenen toe »De boerderij is niet te koop I Dat duurde zoo een half jaar de eerste schoorsteenen en ketelhuizen waren reeds verrezen en overal keek Vorman op cement en steen... Hij liep als in koorts rond, zijn blued joog hem door de aderen. Zijo wangen waren vaal en zijn ijzeren vingers trilden, als hij iets wilde aan pakken. «Onze baas maakt het niet lang meer," ging het praa'je onder d« knechten. -Let maar eens op, ope?n goeden dag krijgt hij een beroerte en dan staat hij niet meer op," kletste de paardenknecht en deed zeer gewichtig, »het gaat met hem net als mei den blesch, dien wij verleden jaar verloren hebben." «Schaapskop", schold de oudste knecht, «onze baas en de bles zijn er twee." «Toch kan onze baas niet lang meer mee, hiold de andere vol. Den volgenden dag zou het feest zijn de vlaggen stonden op de overkapping en degroote vaten bier, die 's avonds aange» rold werden, versterkten die feestverwach» ting. Reeds flonkerden de eerste ster» /Wj» Wft»Ï7pn sluif»- «li#» da beroet zich om het hoofd gelegd had en ui het dorp waren alle luiken reeds gesloten. —De nacht was gevallen. Buiten kwaakte de kikvorsch... de kerkklok sloeg tweemaal en langzaam stierf het geluid weg alles was stil. Slechts één waakte en kon geen rust vinden de oude Vorman. Hij stood in de deur van zijn huis. Al dat rnuar- werk, die torenbooge schoorsteenen won» den hem op. Zij brachten hem tot woede en vertwijfeling Trotscb eu zelfbewust zag hij over 2ijn velden, die zich voor hem uitstrekten, nog uitsterktenhoe iang nog? Als Jochem Pedel zich niet zoo gauw uit de voeten gemaakt had. in de stad was weggekropen, duivels, hij had hem gewurgd ut' in het water verdronken als een hond. Dat Jochem hem dat had kunnen aandoen Dat hij zijn eigendom zoo had laten verwilderen Maar ze zouden het niet winnen de muren niet en de boeren niet, die bet land tegen de stad ruilden, en ook de bloedzuigers niet, die akkers na akkers verwoestten en de menschen kracht en leven ontnamen Zooveel hij er aan kon doen zou het duivelswerk vernietigd wor den en niet tot een plaag voor de mensch- heid wordeü. Hij zou een voorbeeld geven hun allen die tegen hem waren, eene maneteken in den nacht schrijven, dat hun de oogen zou pijnigen. En toen de maan in zenith stond en op het dorp neerzag, dnt in den zilverglans te droomen stond, verliet de oude Vorman de zwarte schaduwen onder de fabrieks muren, trad in het licht dat over zijne akkers lag en liep langzaam op zijn hoeve toe. Toen de eoisten in hot dorp den slaap uit de oogen wreven en de vlammenzee, die ten bemel steeg met liet schijnsel van de morgenzon verwarden, was het reeds voor reddmg te laat De kerkklokken klaagden in den daghelderen nacht -brand, brand" toeterde de hoorn van den nachtwacht, die zich door de straten haastte. Vrouwen liepen half gekleed naar de buren Overal geschreeuw Toen zich eindelijk een clubje redders hadden georganiseerd, stortte reeds een schoorsteen in, eu duizenden vonken spat ten omlaag en vielen als bij em vuurwerk naar alle windstreken uiteen. Slechts één bleet in al die haast en herrie rustig zelfs toen van alle kanten met den vinger naar hem gewezen werd en het fluisteren en raden tot een vaste beschul diging waren gegroeid de oude Vorman. Hij stond onbewegelijk recht op in de deur zyn trekken werden eerst levendig toen het fur8cbe fabrieksgebouw in puin lag, b|j lachte even, vastberaden, eq zeide slechts «Mijn boerderij wordt nooit ver kocht 1 VENRAY, 10 Sept. 1910. In het Pr'ov. Kapitel der Minder» broedeis, te Weert gehouden ond-^r voor zitterschap van den llooieerw. pater M. de Vos, oud Provinciaal van België, zijn gekozeD tot provinciaal pater S, Benoe» broek, pastoor te Nijmegen, tot custos pater V. Keenen, oud provinciaal, tot difinitoren de paters N. Rooyakkers. C. Gadet. A. Duinisveld en V. van der Stok. In het Dinsdag voortgezette Prov. K 'pit;el der Etw. Paters Minderbroeders in liet klooster t« Weert weiden de volgende Eerw. Paters met de functies van gardiaan of vicatiusinde verschillen de kloosters belast Weert gardiaan Pater Sebastiaan Haanen, vicaiius Pater Weerenfridus Neefjes Maas richt gardiaan Pater Camillus Biauchi, vicarius Patei Eleu» therius Sandfort; Venray gardiaan Pater Victorinus Sieben, vicarius Pater Bruno Spruit Megen: gardiaan Pater Fulgentius Koevoet, vicarius Pater Isidorus Trienekens Wijchen: gardiaan Pater Barnabas Teunisaen, vicarius pater Melcbior Schilte, Woerden gardiaan pater Severinus Sireefland, vicarius Regalatus Hazebroek, Vorden gardiaan pater Con- stantinus Castelijo, vicaiius Pater Roroa- nu8 Crombag Nieuwe-Niedorp. gardiaan paterDamasceüUS Rombouts, vicarius pater Aqastatius Duinisveld. Maandag werd aanbesteed het af breken en opbouwen eener woning voor rekening van G. Pijpers. Ingeschreven werd als volgt Louis Wijnhoven, f 680. L. Verbeek en P Oudenhoven f 657. H. Vollcnberg en C. Wijnhoven, f 648. Gebrs. Oudenhoven, f 638. J. van Dijk en G. Poels, f 625. M. Jacobs, f 559. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Bij de j.l. Dinsdag gehouden aanbe steding van het timmerwerk met bij- levering van de benoodigde materialen voor 't woonhuis van Mart. Verheijen te Leunen, werd ingeschreven als volgt Jac. van Dijck f o9D. Dings—Janssen f 688, L. Verbeek f659. Chr. Wijnhoven f 657. G. Ambrosius f 648. B. Wijnhoven f 647. L. Wijnhoven f 530. Het werk is den laagsten inschrijver gogund. Woensdag alhier gehouden veemarkt, was niet zoo druk bezocht als men van deze markt verwachtte. Dc aanvoer van vee was ook minder. Voor vet vee werden hooge prijzen besteed. Op dc biggenmarkt was de aanvoer cr----., J->l0~ J Men betaalde van 6 tot 9 gulden. Woensdagnamiddag arriveerde alhier het Istc en 2de escadron en deStnfmuziek van 2de Rg. Huzaren uit Venlo, ten einde alhier ingekwatierd te worden. 's Avonds gaf de Staf een muziek uitvoering op de Groote markt, waarna men eene muzikale wandeling door het dorp maakte. Natuurlijk trok een en ander veel belangsfelling en werd 't gegeven concert op de Groote markt door vele belangstel lenden ten zeerste toegejuicht. Donderdagmorgen vertrokken de manschap pen in dt? richting Overloon naar Zeeland, om de cai'aleriemanoeuvres mede te maken in Oustelijk gedeelte van Noordbrabant. Op T5 Sept. a. s zullen zij van af Box„ meer per extra trein naar hunne garnizoen plaats worden teruggevoerd. Woensdagmiddag stortte in de Paterstraat een huzaar met zijn paard tegen de straatsteenen. Ruiter en paard bekwamen zoodanige kneuzingen dat zij beiden Donderdagmorgen naar Venlo werden vervoerd. TIENRAY. 8 Sept. „De op 21 Aug. j.l. gelukkig genezenc zal niet heden, maar a.s. Zondag ter bedevaart komen, wijl velen zijner mede=parochianen, die alleen des Zondags vrij zijn, hem hierheen willen vergezellen."' Deze kennisgeving stelde velen te leur. Evenwel was het toch een buitengewone drukke bedevaartsdag. In den morgen kwam een groote processie uit Horst, n.I. de H. Familie, de Congregatie van R. K. jonge dochters, de Kon. Harmonie, de schoolkinderen en verdere parochianen. De H.Ew. Deken van Morst was reeds vroeg ter plaatse. De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den Z.Ew. Heer L. Verhaag, rustend Deken-Missionaris (Vcnray) geassisteerd door de Z.Ew. Heeren Pastoor en Kapelaan van Swolgen Tienray. Minstens twee duizend menschen waren in en nog meer om en voor de kapel, die begunstigd door kostelijk weder met de grootste aandacht luisterden naar de pre dikatie van den Z.Ew. Pater Roc.hus O.F. M. Vcnray. En dat bidden en smeeken, de echt godsdienstige stemming van zoo'n menigte Het was hoogst stichtend. Zondag a. s. zal er wel niet minder bezoek zijn aan de Genadekapel. Fokstieren. Van wege de Rijkscommissie ter bevordering van de veefokkerij,, in Limburg zullen Maandag a. s. te Siltard een dertig tal fokstieren in het openbaar worden ver» kocht; bet zijn 20 stuks van het Rijn en IJselveeslag en 10 zwartbonten. WELL. Aau mej. J. Koppers onder» wyzeres in de nuttige handwerken aan de school alhier, is met ingang van 1 October a. s. op verzoek eervol ontslag verleend. HELDEN. Reeds voo* de tweede maal wordt in deze gemeente van Rijkswe ge eene diepborins gohoudeu voor de op- spoiing vau delfstoffen. Deze tweede boring, voor nauwelijks vijf maanden begonnen, levert thans reeds de eerste resultaten. Dezer dagen werd op eene diepte van ruim 800 Meter de eerste kolenlaag aangeboord ROERMOND. Op rechterlijk bevel werd alhier achter slot en grendel gezet B. J. F., 27 jaar, stucadoor. wonende te Arasterdam. Hij wordt aangeklaagd van in den avond van 26 Augustus in den spoortrein tusschen Roermond en Venlo op bcdriegelijke wij/.e met kaarten te hebben gespeeld, waardoor een persoon de dupe is geworden, die met f 12.50 minder in zijn portemounaie den trein verliet. ROERMOND. De fruittentoonstelling die aangekondigd was tegen den tijd van 7 tot 10 October, zal wegens gebrek aan fruit niet doorgaan maar is uitgesteld lot 1911. VLODROP. Woensdagavond is een locomotief achterop een stilstaanden peiso- nentrein gereden waardoor een tiental reizigers lichte verwondingen bekwamen.. JABEEK. Maandag had de 15j*rige J. S het ongeluk uit een pereboom te vallen. Naar het scheen had hij slechts eenige niet zeer gevaarlijke kneu zingen op gedaan. Evenwel al spoedig verergerde de toestand en een paar uren later was hij dood. MAASTRICHT. In den Heksenhoek. wonen, naar de »L. K." meldt, menschen, die voordurend m-t elkaar op voet van oorlog leven. Vechtpartijen kibbelarijen zijn zoowel aan de orde van den nacht als van den dag. In den nacht van Zaterdag op Zendag. circa half twee, toen den 75 jarige N. H. thuis kwam, werd hij begroet door H. L., weduwe B., die. blijkbaar de komst van L. afwachtend, di-za met een hakmes zoodanig op zijn hoofd sloeg dat hij op den grond viel. Toen trok H. zijn mes en sloeg er in den blinde maar op los, met het gevolg, dat de vrouw ulnjke en ernstige verwondingen bekwam o er her. geheele lichaam. Een zoon van L. mengde zich ook nog lilden strijd en moest zijne nieuwsgierig» heid met enkele diepe w ui Jen betalen. Nog donze.fdeu nacht werd de vrouw naar Cal v.uienberg overgebrach', waar de geneesheeren een tweetal uren noodig hadden om de wonden der vrouw te hech» ten en te verbinden. Haar toestand bleek zoo ernstig, dat zij noch denzelfden nacht werd voorzien van de laatste H.H. Sacra menten. H. werd naai het politiebureau gebiacht, ook hij had verschillende ernstige wonden bekomen. De toestand der vrouw is rede lijk. H. werd op vrjje voeten gesteld. Stagende dansers. Een boerendorpskermis, zelfs een stads kermis zonder dansmuziek, zonder draai- partij op gladde, hobbelende vloeren is geen kermis. I Dansen willen., moeten en zullen ze, anders is de kermispret niet volledig en gaarne hebben ze er wat geld voor over ja laten er een borreltje meer voor staan. Dat doen ze, maar de "buutenminsen" moeten hun inziens niet afgezet worden bij den dans. Gebeurt dat wel, nu dan gaan ze in slaking over en de beentjes gaan niet van den vloer Zoo was het op de kermis in Sieben- gewald. De houders van de danslocalcn eischtcn voor ieder „denske" zes centen. Gewoon tarief Zesmaal een cent voor twintig maal ééns ronddwarrclen Het is te duur, zeien de boerkes en de durskes. We verdraaien het zoo duur op te draaien en laat die muziek maar oprukken. Voor 3 cent dansen wc en niet meer, dat was de eisch der Siebcngewaldsche stakers. De danstenthouders waren solidair cn gingen niet op die hooge eischen in, en een lockout werd geproclameerd. De danszalen en tenten gingen dicht en de Siebcngewaldsche kermis was een doodsche, halve kermis zonder dansmu ziek. De stakers gingen posten, weerden alle onderkruipers, werden roerig en zie, wat meer geschiedt, gebeurde in het Lim- burgschc dorpje ook, de stakers kregen „mot" en een zekere D. slaag, een blauw oog en een opgezet gezicht. Ten lange leste werd de strijd bijgelegd de danswoede maakte de stakers ge dweeër cn unaniem ging men op het voorstel der danslocaal-houders in, er zou toch voor cent gedanst worden. Zij verloren den strijd wegens gebrek aan solidariteit. Dc stakers hebben een nederlaag meer te boeken in haar zwart boek Nieuws uit de Buurt. Treinhotsing. Ten gevolge van den verkeerden wissel- stand liep Zondag namiddag circa half 4 de van Nijmegen komende personentrein No. 387 te Vierlingsbeek op de stilstaanden naar Nijmegen besteraden goederentrein No. 2869 der Hollaodsche sp jor. Door den schok ontspoorde een der locomotieven die beide beschadigd werden. Van den goederentrein schoven een vijftal wageus als een verrekijker in elkaar, van de personentrein werd de bagagewagen zwaar en een derde klas rijtuig licht beschadigd. Een enkele bloedneus of lichte schram niet medegerekeiid liep alles zonder per» soonlijke ongelukken af. Eene uit Venlo ontboden reserve machine vervoerde het onbeschadigd gebleven treindeel en de reizigers van trein 387 met een vertraging van bijna drie uur naar Venlo. Aangezien de hoofdsporen niet versperd waren ondervonden de overige hemen geene noemenswaardige ven aging. OPLOO. Zaterdagavond hebben alhier enkele belhamels op ergerlijke wijze huis gehouden. Toen de heer Z. van den barbier huiswaarts keerde, kreeg hij onverwachts van een onbekend persoon een slag met een steen, zoodat hij bijna bewusteloos neerviel. Na deze laffe daad werd een nieuw olie - dek, toebeiioorecde aan de Wed, Rutten heel en al stuk gesneden. Verder werden nog laat in den nacht niet minder dan 5 mi'en verbrijzeld. DEURNE. De honigmarkt van Maan dag werd druk bezocht. Alhoewel het dit jaar een vet honigjaar is, zijn de prijzen nogal hoog. Men geeft 16 ct. per ruw p nd met korf, en al. HELMOND. Zaterdagnamiddag half vier had op 't Hout een droevig ongeluk pl ats. De knecht van den expediteur O H. passeerde langs dien weg met 2 ledige karren aan elkaar gebonden. Het 5jarig zoontje van den fabrieksarbeider J. van Eyk, willende op een der karren kruipen, viel er af en kwam met 't hoofd onder een wiel terecht, zoodat het op slag dood was. Halve marken. Men weet, dat de halve marken met het cijfer 50 op den beeldenaar niet meer gangbaar doch inwisselbaar zijn. We maken onze lezers opraeikzaam, dat die inwisselbaarheid in Puitschland met 1 October a. s. vei valt, en in verband daarmee de wisselkantoren in L'mbu-g ze niet later dan tot 15 dezer kunnen inwis selen. Plotselinge «lood. In de Amsfelstraat te Amsterdam werd Dinsdagavond plotseling onwel de Zeer Eerw. heer van Lijnschoot en, Pastoor der Mozes en Aaronkerk aldaar, vroeger Prefect aan het Gymnasium te Venray. Hij werd in een nabijgelegen huis binnen gedragen, waar hij weldra overleed. Pastoor van Lijnschooten was 50 jaar oud. Reeds sedert enkele jaren leedZ.E. aan een hartkwaal, die reeds in 't voorjaar den dood deed verwachten. Na zijn herstel vierde Z.E. nog onder zeer veel blijken ■ran hpl&npotolling zijn 7» l*oreD priester- feest. Zwervers. Men meldt uit Breda! De eerste zitting der arrondissements rechtbank alhier begon met niet raiDder dan 15 gevallen van landlooperij. Verschil lende delinquenten waren in de kracht van het leven. Sommige stonden daar door eigen schuld, maar ook waren er onder, die werkelijk aangrijpende verhalen deden van de pogingen, die ze hadden aangewend om werk te krijgen en die mislukt waien. Een klein vergrijp, vroeger gepleegd, een onbeduidende diefstal bv., was daar soms de oorzaak van. Het leven van die men schen is inderdaad wel hard.En wat moet er met hen gebeuren, als ze weer ontslagen in de maatschappij terugkeeren Uit alle oorden van ons land waren ze afkomstig. Hel mes. Men meldt uit Pidam, dat tijdens de kermis te Wehl zekeren F. K. door iemand 'uit Didarn een levensgevaarlijke messteek in de borst werd toegebracht. De dader is gearresteerd. ülisslanden bij de politie. De schrijver der -Brieven uit de Hoofd stad" in de L. Ct. heeft het over het op sporen vau misdadigers enz. en zegto. a. Ter wille van de dicipline worden de recheicheurs wel wat erg aan het lijntje gehouden. Zoo is het gebeurd, dat een rechercheur iemand liet glippen, omdat deze van de pont gebruik maakte en onze rechercheur er geen vijf centen voor over had. Zulke kosten moeten de menschen name lijk zelf betalen. Jaren geleden wist een rechercheur een krankzinnigen man niet. beter te bemees» teren, dan door telkens zijn hoofd om den boek van de kamer, waar de kerel zat, te steken en hem zoo te verleiden do zes patronen van zyn revolver af te schieten. Bij de daarna volgende wo ste'.ing nam de recherheurs strooien hoed de vorm van een pannekoek aan. Hij kreeg van de gemeente geen nieuwen hoed; wel vati den commissaris, als par ticulier, een gulden. Bij de te Amsterdam zoo dikwijls voor komende jachten op de daken achter inbrekers scheurt een politieman weleens zijn pantalon. De gemeente geeft geen nieuwe 1 Men wil zelfs, dat een recherheur als protest tegen dezen toestand weken lang met een zeer decoratief gelapte broek heeft rondgeloopen i Stelt men daartegenover, dat de recher cheur soms een zwaren dienst heeft, veel verantwoording en dat hij onder buiten gemeen strenge controle staat, dan begrijpt men, dat de geest van het korps niet altijd vaardig is, als 't er op aan komt, -een zaakje" io al zijn finesses na te speuren. Dubbele moord. Do gebroeders Karstenberg te Barger» oosterveen, zijn Zondagnacht vermoord. De een lag dood in een greppel, de tweede leefde nog, doch stierf spoedig. Zondag was het kermis te Hobelermeer, vermoede lijk is de doodslag een gevolg daarvan. Tot voor 14 dagen woonden ze nog te Hoogeveen. Vanwege de justitie wordt een onderzoek gedaan naar de daders. Poging tol moord. Uit Made meldt men Zondagnamiddag werd alhier in zyn woning gearresteerd Piet van O., die meer malen verdacht werd van het plegen van zekere feiten, doch steeds aan de handen van het gerecht wiss te ontsnappen. Thans was hij weer verdacht van erger» lyke mishandelingen en poging tot moord gepleegd op eon knaapje te Terheijden. De politie vond een halsdoekje van het slachtoffer in den zak van v. O. Hy is naar de marechausseekazerne te Breda overgebracht. Onvoorzichtig In de zweminrichting op de Mauritskad® in Den Haag sprong een zwemmen, zonder uit te kijken, van de kleine springplank. Hij kwam met kracht op een ander terecht die zich in het water bevond en brak zich den nek. Stervend werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Degene, op wien de onvoorzichtige springer terecht kwam, weid met zooveel geweld naar beneden gedrukt, dat hy zich tegen den bodem van het bassin, daar ter plaatse ongeveer drie meter diep, den arm ontvelde. Overigens werd hy niet gewond. Veelbelovend. In het huis van bewaring te Tiel is Maandag een veelbelovend tweetal opge borgen. nl. de 19jarige C. van Uden en de lljarige D. van Meurs. Door diefstal met inbraak wisten zij t 50 te bemachtigen, ten nadeele van den bode Merks te Dreumel. Toen zij in Kuilenburg gepakt werden, waren ze nog in 't bezit van f20. Een bedrag van ruim f 400 hadden zij by den inbraak onaangeroerd gelaten. Van Uden hoeft reeds een jaar tucht school achter den rugi Een effectendief. De burgemeester vari Rbeden verzoek1 opsporing en voor hem geleiding van J. Ph. Feith, geboren 10 September 1880 te Rhe» den, van beroep behanger, wonende te Velp, verdacht van diefstal en efecten. Tevens wordt opsporing verzocht van de Russische effecten Zuid Westsporen No 198605 en 170777 met bybehoorendetalons. Verdacht. Door den gemeenteveldwachter van Durgerdam is tijdens den brand van het onbewoonde buis vau den heer van deu Bosch, te Schillingwoude, de schilder H., uit Buiksloot, die even te voren in het verbrande perceel werkzaam was, in be schonken toestand opgesloten in het arres tantenhok. Een hilf uur daarna wist de man echter de deur open te krygen en naar Amsterdam te vluchten. Het onderzoek naar de oor zaak van deu brand wordt voortgezet. Het perceel was verzekerd. De .Vensterdamsehe vliegweek Het vliegterrein, waar Olieslagers spoedig op zal stygen, ligt niet ver van de gemeente, aan den Amstoldijk nabij den water toren, 't Is volkomen droog en Olieslagers verklaarde het bijzonder ge schikt. Een houten vloer, 10 meter breed en 200 meter lang, verzekert een goeden start en de toeschouwers een goeden kyk. De verdeeling der rangen is oordeelkun dig geschiedt, terwijl bij het vertrekken een aantal valbruggettjes het publiek langs verschillende wegen naar den buitenweg voeren, Kiloiueterhoekjes. Hebben tegenwoordig de voornaamste stations, zoogenaamde odepotstations, kilometerboekjes in voorraad on moeten de overige stations de bij ben ingekomen aanvragen om een nieuw kilometerboekje overleggen aan de depotstations, vanaf 1 Januari aanstand i zal bet aantal depotsta tions door de S. S. aanmerkelijk worden uitgebreid en o. m. dadelyk kilometer- boekjes verkrijgbaar zijn te Bjxmeer. Boxtel, Breda, Bergen op Zoom, Cappele, Nieuwe Vaart. Culemborg, Cuijk, Drunen, Heusden, Eist, Eindhoven, Geeriruidenberg, Geldermalsen, Helvoirt. Helmond, 'e Hertogenbosch, Kaatsheuvel Nijmegen, Oss, Ravesteio, Schalkwijk, Tilburg, Udenhout. Venlo, Venray, Vier lingsbeek, Vught, WaalwykBesoyen, Waardenburg, Waspik, Wycben. Zalt Bom mei

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2