Limburgsoh Nieuws. Algemeen Nieuws. Ingezonden. mijnheer op, f-.n vloog, door Jan gevolgd het huis uit. Ofschoon mijnheer uitdrukkelijk aan Jan het stilzwijgen had opgelegd, was het nachtelijk avontuur echter den volgenden dag reeds door het geheele stadje ver spreid. Buurman Gerritse verwonderde zich hierover ir: het minste niet; hij onthield zich van alle aanmerkingen, en bleef steeds op den loer liggen. De eigenaar gevoelde thans grooten lust het huis uit de hand te verknopen. Dat had de koekebakker verlangden de snijder voorzien. Bij derf publieken verkoop stond de notaris verlogen, want de liefhebbers waren... nul. Nooit had men opeen veiling iets dergelijks aanschouwd. Eindelijk kwam de koekeb'akker voor den dag en zei „Welnu niet om het huis maar om den tuin, die naast den mijnen ligt. En nu bood hij nauwelijks een tiende van de waarde van het perceel. Daar niemand echter meer bood, bleef het dien avond bij de veiling om na acht dagen de toewijzing le doen plaats hebben. Reeds lachte de bitterkockjesman in zijn vuistje, doch hij bad buiten den waard gerekend. Zijn zorgeloosheid was zoo groot dat hij bij de gunning bijna als onverschillig toeschouwer stond, en den notaris liet afslaan, zooveel hij wilde. Toen deze nu zeer dicht tot zijn bod genaderd was, klonk opeens in de zaal „Mijn Het was de stem van den snijder. Als door den donder getroffen werd onze koekman doodsbleek, en stond een oogenblik geheel verbluft, doch daarna zei hij onverschillig „Blij toe, dat ik van het spooknest af ben. Ik misgun het mijn buurman niet*. Docb heimelijk wenschte hij den snijder naar den drommel cn dacht bij zich zelf „Wacht maar. het zal wel spoedig weer verkocht worden, en dan zonder eenige concurrentie. Aldus kocht ons snijdertje het kapitale huis voor een geringe som en weldra trok hij er in. Nu moesten wij toch eens een grap hebben, zei hij tot zijn vrouw. Onze buur man komt stellig vannacht spoken en zeker weer in zijn matrozenpak. Om nu u cn onze lieve kinderen voor altijd van die nachtmerrie te bevrijden, zullen wij hem eens een goed lesje geven, dat hij al zijn leven onthouden kan. Ik heb lust ook eens voor matroos te spelen. Hierop trok bij een matrozenpak aan. dat bij van een zijner bekenden geleend had, deed een masker voor het gelaat en ging toen, na een nachtlicht aangestoken te hebben gerust in zijn kamer zitten. Bas had de kerkklok het middernachte lijk uur geslagen, of daar was het lieve leventje gaande. Nauwelijks had .onze snijder zijn gasten gehoord, want aan het loopen boven bemerkte hij duidelijk, dat er tenminste twee waren, of hij nam terstond zijn voorgenomen stelling in en verborg zich in een kleerkast, waarvan hij de deur op een kier liet staan, om in het vertrek te kunnen zien. Weldra kwamen de beide spoken, als matrozen vermomd naar beneden en al dansende het vertrek binnen. Toen zii hier eenige oogenblikken gedanst hadden, nam de kleermaker zijn kans waar. sloop stil uit de kast. cn voegde zich ongemerkt bij de dansenden, luchtig met hen mee huppelende. Hetzij door het flauwe licht, van hei nachtlampje, hetzij door hun dansdrifi: opgewonden, het duurde wel eenige seconden, eer zij ontwaarden dat er een derde matroos, die niet tot hun gezelschap behoorde, meedanste. Doch toen zi; cm bemerkten, bleven zij een oogenbük als aan den grond genageld staan en gaven toen een vreeselijken gil. Ijlings vlogen zij daarop het vertrek uit waarbij de koekebakker languit in de gang neerviel en de kleermaker het „spook" op de been moest helpen. De snijder heeft na dien tijd nooit meer spoken in zijn v cning ondekt. Ik geloof wel. dat iedere mensch met gezond versland door deze voorbeelden overtuigd zal zijn en dat niemand er meer aan zal twijfelen dat men alle spookge„ schiedenissen, indien ze onderzocht werden spoedig of aan eep verwarde verbeelding of aan slechte bedoelingen zou moeten toeschrijven. Het zal wel niet behoeven gezegd te worden dat ik hiermede volstrekt niet heb willen beweren, dat er nooit dooden op aarde verschenen zijn. Integendeel, verre van daar. De H. Schriften de overIeverin„ gen en geschriften der Kerkvaders leveren ons voorbeelden genoeg, waaruit wij zien kunnen, dat God wel degelijk soms de verschijning van den een of anderen afge„ storvene toelaat. Denk slechts aan de op„ roeping van Samuèl door de vrouw van Eudor, en bij de verschijning der doode bij den dood des Zaligmakers. Doch in het eerste geval was hel niet tengevolge de oproeping, dat Samuel verscheen cn Saul zijne bestemming aankondigde, maar ten gevolge van het bevel Gods, die wilde dat Saul zijne vercordceling uit denzelfden mond zou aanhooren, welke waarschuwïn„ gen hij zoo dikwijls veracht had. De op„ standing der dooden bij den dood onzes Heeren is een wonder van den Almachtige om Zijnen Zoon te verheerlijken, cn wijkt zoodanig aï van de bekende natuurwetten dat zij volstrekt niets vóór het bestaan van spoken bewijst. De afgestorvene genieten de vrucht hun„ ner werken in de verschillende woningen van den Allerhoogste en komen de rust der levenden niet storen, dan alleen in hoogste zeldzame gevallen als wanneer God het om gewichtige Hem alleen bekende redenen, noodig oordeelt! doch niet om hier en daar aan cene schel te trekken, aan eene deur te kloppen, onschuldige menschcn bang te maken en wat dies n;eer zij. Loting Nationale Militie. Maandag had in d« Muziekzaal alhier de Loting plaats voor de lo:eliogen uit deze gemeente. Er hadden gelukkig geen ongeregeld'.eden plaats. De namen der lotelingen volgen hier- onder met de getrokken nummers er voor geplaatst 1 Fleurkenfl P. A. j?roederd. 2 Jeuripseo P. J, 3 Micbels J. L. 4 Martens H. H 5 Aerts J. J. H. 6 Gomman* P. H. J. 7 Janssen H. H. 8 Moorees S H. reel. 9 Geurfcs P. H. J. 10 van Lierop G. 11 v. d. Boogaart R. W. M. 12 Hendr.x H. M. 13 Drabbels P. J. il. broederd. 14 van Dijck P. J. 15 Verstegen G. H. 16 Vermeulen II. J. 17 Wisraans P. H. 18 Thissen V. J. 19 Coenders P. H. 20 Arts Th. H. 21 pinlipsen L. J. 22 Aits H. H. 23 van Gervr n J. 24 Verbeek M. J. H. 25 Jenneskens G. II. 26 Derksen 11, A. H. 27 Wisman» P. J. G. 28 Litjens H. H. 29 van Els H. A. H. broederd. 30 van der Wouw M. 31 Schaeffers F. G. broederd. 32 Arts P. J. 33 Derks P. 34 Reynders m. H. 35 Otten L. H. J. 36 Oudenhoven W. J. 37 Michels P. J. 38 Jacobs H. W. 39 van der Putten H, W 40 Wismans G. J. 41 van Helden H. 42 Swinckels M. H. te klein 43 vao den Heuvel P. J. 44 Hesen P. 45 Baten G. 46 Aerts P. J. 47 Peelers H. M. 48 Janssen A. J. 49 Oudenhoven. H. Tb. H. 50 Seykes J. H. 51 Gounoans P. te klein 52 Vollenberg Ch. H. 53 Po els J T. H. 54 Hellegers W. li. 55 Willems H. W. 56 Janssen P. J. 57 Oudenhoven J. E. 58 Voermans Th. 59 Thomassen J. J. 60 Wilmsen P. J. A. reel. 61 Fleurkens P. A. broederd. 62 van Meijel P. H. J. A. 63 Arts Renier.' 64 Wilmsen L. A. VENRAY, 27 Aug. 1910. Zondag had in de Parochiekerk alhier een indrukwekkende plechtigheid plaats. De Weleerwaarde heer A. Feijen, Missionaris van het H. Hart, deed zijne plechtige eerste H. Mis daarbij geassisteerd door nog 4 Eerw. geestelijken. Onder de dienst werd door den Weleerw. Zeergel. lieer Dr. Vullings een plechtige feestrede gehouden. Door de Fanfare "Euterpe werd de jeugdige priester met familie aan de ouderlijke woning afgehaald, en na het eindigen der H. Mis wederom terug" begeleid. Aan de buren komt een woord van lof toe voor de mooie versieringen. Onze hartelijke gelukwenschen aan den jeudigen priester en zijne geachte familie. II. K. Volksbond. De Zondagmiddag gehouden verga" dering was niet druk bezocht Na inning der contributie werd de vragenbue geopend, waarin zich slechts een briefje bevond met de volgende vraag Zou het niet gewenscht zijn. zoo de Bond iemand uit Tegelen liet komen om in te lichten over Coöperatie? De geestelijke adviseur behandelde deze vraag volgenderwijze Daarvoor hebben we geen menschen uit Tegelen Doodig, dat kunnen we zelf wel als het noodig is, wij achten dit niet noodig doch als steller dezer vraag daar iets van wil weten, moet by maar zelf naar Tegelen gaan. De voorzitter geeft daarna eeD flink verslag van den Centralen Raad te Maas» tricht en bespreekt de oprichting van een afd. bet Groene Kruis alhier. Door bet lid Bonants wordt later medegedeeld, dat de it»specieur van bet ondersteuningsfonds wel bereid gevonden wordt om daarover te komen spreken, na its van te voren flink propaganda gemaakt wordt. De voorzitter deelt mede, dat de uoodige stappen gedaan zullen worden om de lezing in September of October te doen plaats vinden. Medegedeeld wordt, dat het lid Linssen bedankt beeft als lid van het bestuur. Besloten werd dat candidaten voor deze vacature zich tot Zondag voor 12 uur van ue volgende vergadering kunnen aanmelden Verder niets meer aan de orde zynde sluit de voorzitter de vergadering met den groet G. z. J. Chr Deze week zijn koninklijk goedge» keurd de statuten der Stierhouderij Venray" te Venray. Met genoegen kunnen wij melden dat alhier pogingen gedaan worden tot oprichting eener afdeeling van -het Groene Kruis." Daar eer.e dergelijke nuttige vereeniging ook in Venray veel goed kan verrichten, hopen wij dat de pogingen spoedig slagen Naar wij vernemen zullen op 7 Sept. a. s. alhier ingekwartierd worden ongeveer 240 manschappen en paarden van het 2e Reg. Huzaren. Zondag vergaderden bij den heer J. Kemps, de leden der Venraysche Onderlinge Spiegelglasvcrzekering. Punten van behandeling warenWijziging regle ment. 2. Rekening en verantwoording van den secretaris, 3. Ballotage nieuwe leden. Er werd besloten om degene die nog elders verzekerd is, als adspirant lid aan te nemen, mits betalende 1' 1.—, terwijl het andere bedrag betaald kan worden zoodra men gewoon lid wenscht te wor den. De rekening en verantwoording van den secretaris werd goedgekeurd, het kasgeld staat rentegevend op de Spaar- bank. Het aantal leden neemt gedurig toe. Geitenfokkerij. Door de heeren Jos. Hendriks te Swal" men, voorzitter, en Th. Houba ta Oostrum, ondervoorzitter van de Provinciale vereeni» ging fer bevordering der geitenfokkerij in Limburg, werden in de provincie Starken" burg andermaal 90 bokken en geiten aangekocht. Deze dieren zullen gedurende 21 dagen te Swal men ïd quarantaine wor den gehouden, waar ze de volgende week ie bezichtigen zijn. OIRLO. Zondag a.s. ten 4 ure zal alhier een voetbalwedstrijd plaats hebben tusschen J. V. O. I. uit Velden cn „Wilhelmina" van hier. GENNEP. Zeer ten genoege onzer autobus, die in dezen tijd steeds propvolle wagens heeft, zoodat soms een bijwagen noodig is om de talrijke passagiers Gennep Piasmolen Nijmegen v. v. te vervoeren, blijft de tramkwestie Venlo— Nijmegen muisstil, men hoort de tram nauwelijks meer noemen. Heette het aanvankelijk, dat nog f 17000 te kort waren, thans nu allerwege opnieuw aandeelen zijn genomen en velen meenen, dat het gat is gestopt, wordt zelfs de aanleg van dezen zoo hoog noodigen ver keersweg niet meer genoemd. Men schrijft uit Gennep. Wij waarschuwen tegen het smokkelen van suiker uit Pruisscn, wijl in de laatste dagen verschillende personen aangehouden zijn. Een nauwkeurige visitatie heeft aan het kantoor plaats, zoodat het steeds een gewaagd werk blijft; bovendien betaalt men minstens het dubbele aan boete van den kostenden inkoopsprijs. Paardendief. Enkele maanden geleden werden ïn Limburg op verschillende plaatsen paarden ontvreemd: in de omstreken van Venlo, Roermond. 'jT Maastricht. Eenige weken geleden wél C to Vise ook oen paard ontvreemd. Door de persoonlijke bemoei ingen van den eigenaar werd eindelijk de dief, een Pruis, opgespoord. Thans heeft hij ook bekend schuldig te zijn aan de paardendiefstallen in Limburg. Op siinksche wijze wist hij de gestolen paarden over de grenzen te smokkelen. TEGELEN. De arbeiders op het fabriek "Tiglia" werkzaam hebben besloten, gezamelijk liet werk neer te leggen, ten einde op die wijze te verkrijgen eenige wijziging in hunne arbeidsvoorwaarden. Naar ons van den kant der arbeiders wordt medegedeeld, staan de zaken als volgt: -Deze wijziging der arbeidsvoorwaarden was reeds io het verschiet gesteld door den directeur der fabriek, den heer van Basten Batenburg, Burgemeester der gemeente Tegelen. bij het sluiten van het arbeidscontract te teekenen, dan konden later met gemeenschappelijk overleg de wijzigingen worden aangebracht. "Nadat ruim anderhalf jaar lang op alle mogelijke wijze beproefd is, zeggen zij om langs minnelijken weg tot eene oplossing te komen, hebben de arbeiders zich genood" zaakt gezien, het laatste middel, de onder» breking der dienstbetrekking, aan te grypen. "Men had gemeend door de instelling van een fabrieksraad tot oplossing te komen doch de wijze waarop door de onder direc» teur in dezen fabrieksraad werd opgetre» den. die daar slechts zijn wil wilde erkend zien, maakte eene gemoedelijke bespre king onmogelijk. Wanneer men bedenkt, dat da arbeiders al het mogelijke gedaan hebben, om deze staking te voorkomen en dat van den anderen kant op de fabriek Tiglia slechte arbeidsvoorwaarden heerscben de geringste loonen worden uitbetaald, dan zal niemand den arbeiders euvel kunnen duiden, dat zij het uiterste middel hebben aangegrepen, om tot verbetering te komen. »Elk goedgezinde zal derhalve deze mannen steunen. MEYEL. De ondernemer van den oronibusdienstMeyel Roermond reed Dins» dag met zijn wagen naar R. Te Heijthaizen kwam het paard te vallen met het onge» lukkig gevolg dat de wagen kantelde. De 8 inzittende personen kwamen met den schrik vrij. De bestuurder J, Bourskens raakte onder den wagen en moest naar zijne woning alhier worden vervoerd. De kneuzingen bleken van zoon erustigen aard, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een liekkensnijdersbende. Men meldt uit Luterade bij Sittard: Zondagavoud omstreeks 10 uur had al hier eeD hevige vechtpailij plaats waarbij zekere W. en S. uit Lutterade verscheide ne messteken opliepen. Ten 11 uur was Dr. Schoenmakerster plaatse, hij bechouwde de messteken van W. als gevaarlijk. Te middernacht werden de gebroeders D., uit Danikea als vermoedelijke daders van hun bed gelicht, door de inmiddels ontboden maréchaussees uit Beek en veld wachter Ramakers, en zwaar geboeid naar de gevangenis overgebracht. De getroffene W., oud 55 jaar, had geen ruzie gehad; bij was op straat om ziju zoo», te zoeken. Doch de lezer herinnert zich nog; wel de vechtpartij van over eeD maand of 5 te Geleen, waarbij zekere W. D. toen het leven liet. Op een paar man na, was het weder dezelfde vechtclub van toen. De 54 jarige mijnwerker Willen, uit Lute- rade, die, ZoDdagavond in deze vechtpartij ernstig werd gewond, is overleden. MEERSSEN. Uit Meerssen schrijft men aan het Hdbl. dat een nieuw gekozen raadslid aan den avond van zijn verkiezing ten zijnen huize aan degenen, die hem kwamen gelukwenschen en aan hen. die een boom voor zijn buis plantten, onder meer andere dranken, verschonken hoeft 600 liter bier en 19 flesschen cognac. HEERLEN. In het naburige Ter Esschen had dezer dagen een Pool op een ander persoon jacht gemaakt met een riek en tevens bij dien persoon de ruiten inge slagen met dat wapen. De Pool werd ingerekend. Op den Schaesb erger weg werd door de vreemdelingen gevochten. Tegenwoordig ziet men door Heerlensch stralen (lanceren vreemde lui, met verbonden hoofd en flauwe oogen cn andere verbonden lichaamsdeelen. Dit is in de meeste gevallen de schuld van den alcohol, want de meesten, die gevochten hebben waren onder den invloed van sterken drank. I'ater Th ie man f In den ouderdom van 43 jaren is Zondag raiddag'onverwacht te Maastricht, overle» den de weleerw. pUer Hugo Thiemann van Haarlem geboortig. Den 3den October 1885 in de order Minderbroeders getreden werd hij den 9 September 1891 te Maas- tricht priester gewijd. Pater Thiemann, die geruimen tijd professor is geweest aan het Gymnasium te Venray; was een bekend figuur uit de Katholieke Actie en medewerker aan ver» schillende tijdschriften. De overleden; die sinds lang aan een ongeneeslijke kwaal leed, werd in slapende houding dood op zijn kamer gevonden. Blijkbaar was hij door een hartverlam» ming getroffen. Te Maastricht was hij zeer goed bekend o. a. door zijn geweldige actie tegen den beruchten ex-pater Coelestinas. Men aprecieerde het daar ten zeerste in hem, dat hij zich bij de laatste verkiezingen, ondanks zijn kwijnende ziekte, nog ter stembus sleepte. Zeer verdienstelijk neeft hij zich ook gemaakt door de vele missiën, welke hij heeft gegeven en het vertalen van prekeD, waar hij z-ch vooral den laatsten tijd mede bezig hield. Genezing; te Tienrav. Men schryft aan »De Echo van het Land van Cuijk", Zondag 21 dezer stond ik buiten te luisteren naar de Maria-preek, eensklaps viel het mij op, dat een bejaard man op krukken zich bij de toeschouwers aansloot, met groote moeite zich voortbewegeud. 't Was inderdaad eeu medelijdenswaardig figuur. Na de preek bevond ik. mij in een der kamers van het hotel, dat tegenover de Genade Kapel is gelegen. Plotseling zag ik eene schare volks in groote haast en geestdrift naar de Kapel heensnellen. Wat was er gebeurd Ik zal nooit vergeten wat ik gevoelde, toen ik daar den ongelukkige van dezen morgen geheel hersteld voor mij zag. 't Is niet in woorden weer te geven, welk een blijde, jubelende dankbetuigingen vanuit de menigte zijner dorpsgenooten en anderen tot de Troosteres der Bedrukten opstegen Toen was ik er getuige vau, dat de Zeereerw. Heer Pastoor den gelukkige eenige vragen stelde waaruit bleek, dat verschillende geneesheeren hem tijdens zijn vijfjarige ellende ongeneeslijk hadden ver» klaard. Geloofd en geprezen zy de Allerheiligste Maagd Maria Ik weet wel, dat het oordeel omtrent het al dan niet wonderdadige eener gene zing aan het gezag van de H. Kerk toe» komt maar ik meende goed te doen met datgene wat ik zelf gezien en gehoord heb aan -De Echo' mede te deelen, ter eere van de H. Maagd Maria. Aanbesteding, Het maken van de grond en kunstwer» ken voor den spoorweg Eindhoven- Weert is opgedragen aan de hoogste in schrijvers de heeren gebr. de Vries te Wolvega en R. de Vries Lzn.. te Veendam voor f 1.189.000. El»ii afschuwelijk misdrijf. Te Renkum heeft Dinsdagavond een afschuwelijk misdrijf plaats gehad. Te 7 uur kwam men de politie mededee» len dat het 13 jarig dochtertje, Adriana Pulle, 's middags in het bosch was gegaan om hout te sprokkelen en nog n;et terug gekeerd was. Onmiddelyk werd nasporing gedaanmet het gevolg dat omstreeks 9 uur in het Keienbergsche bosch het lijkje van het meisje gevonden word. Uit het geneeskun» dig onderzoek bleek dat het kind met een touwtje gewurgd was. moordaanslag;. Men schrijft uit Ooslerbeek. Welk een consternatie heerschte er in deze anders zoo rustige dorpen. Eerst de moord te Renkum welke zulk een ontzet ting cn afgrijzen bij de bevolking en de vele hier vertoevende logeergasten teweeg bracht, en thans een moordaanslag welke Woensdagavond het rustige dorp Ooster beek in opschudding bracht. Plotseling ging toch de mare door de gemeente, dat Hendrika van Weele, een 18jarig meisje, met een dolk gestoken zou zijn. De dader was spoedig gearres teerd. De zaak wordt thans door den officier van justitie onderzocht De dokter, welke onmiddellijk ontboden werd, verklaarde dat indien er geen verdere complicaties bijkomen de toestand van het meisje niet levensgevaarlijk is en Hendrika spoedig hersteld zal zijn. De dader, die volmondig bekend heeft, is naar Arnhem overgebracht. Typ Iius. Te Woudricliem beerscht in erge mate de typhus er zijn op bet ojgeDblik dertig gevallen geconstateerd. Een lijder is over leden. Viiegweek in Noord Brabant. Op Zondag 28 dezer en volgende dagen zal »e Gilze Rijen nabij Breda gevlogen worden. De terreinnen, 300 H. A. groot, zijn door het Ministerie van Oorlog daartoe afgestaan* Voor wat bij andere vliegver- tooningen te wenscben overliet: buffetten, bewaarplaatsen van automobielen, rijtuigen en fietsen, is goed gezorgd. De ingangen 3e, 2e en le rang zijn slechts 5, 10 en 15 minuten gaans van het station Gilze Rijen verwijderd. Des middags zullen in aanslui ting aan de treinen, welke uit Zeeland en LIMBURG loopen, extra treinen been en weer rijden van Tilburg en Breda naar Gilze Rijen. Bij gunstig weder zullen de. vliegers Archer en Lewkowicz reeds vójr 1 uur hunne vliegproeven aanvangen. Door den slechten zomer. Ia deD Over Betuwe, waar dezen zomer voor duizenden schade wordt geleden door het regen en welwater, wordt de tegeu» woordige toestand koor velen geweten aan de betrokken polderbesturen, die niet gezorgd zouden hebben, dat de watergangen behoorlijk worden onderhouden. Een der geërfden, wiens gronden nog kunstmatig worden onderhouden, heeft bij deurwaarders exploit het polderbestuur van Doornenburg en den dijkstoel van O.ve r Betuwe in verzuim en aansprakelijk voor de geleden schade doen stellen. De leeftijd der eerste H. Communie. Het jongste nummer der „Acta Aposto- lica Sedis" bevat het decreet van de Congregatie der Sacramenten, goedgekeurd door den Paus, over den leeftijd der eerste H. Communie. Het decreet verplicht ten strengste tot de Paaschcommunie alle kinderen, die tot de jaren van verstand gekomen zijn. Die leeftijd is voor biecht en communie niet verschillend en valt omstreeks het zevende jaar. Een volmaakte kennis van den godsdienst is geen vereischte. De verplichting der kinderen valt terug op degenen, die over hen gesteld zijn. als de ouders, de biechtvaders, de onderwijzers, de pastoors. Dc Paus schrijft aan alle bisschoppen voor, dit decreet ter kennis tc brengen van de geloovigen en de vertaling ervan in de moedertaal telken jare in den Paaschtijd te doen voorlezen. Het decreet treedt voorts in een geschiedkundige beschouwing van de kwestie en toont aan dat de tegenovergestelde gewoonte tegen de Roomsche leer indruischt en voort gesproten is uit de dwaling der Jansenisten die de Eucharistie beschouwen als een belooning en niet als een geneesmiddel en een steun voor de menschelijk zwak heid. Het decreet schept voorts nogmaals in het groote nut der dagelijksch communie, zoowel voor de kinderen als dc volwas, senen. Spoorwegongeluk. Maandagnacht zijn 2 treinen uit tegen over gestelde richting Mechelen—Brussel komende met elkaar in botsing gekomen nabij Mechelen, waar wegens een concours een groot aantal personen vertoefden. Wonder boven wonder werd slechts één man gedood en 6 gewond. De materieele schade is aanzienlijk. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Alom in den lande, op de dorpen zooals in de steden maakt men plannen voor een feestelijke viering van den a. s. verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin. Waarom zou men dan in ons vooruitstrevend eu

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2