Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. amuseer zoolang hem dit belieft. De spok n gewoonlijk door licht ge- i j Miei.x ii.n waargenomen, die meer geneigd zijn .i< lucht te nernen, dan hen in Kaart te ...n. Zoo zij vart'oeraden doortastende lied n lastig vielen zou er spoedig geen sprake mre. van spoken zijn Eruige"historisr sic anecdoten hiervan mogen ten bewijze 'ii'-m-n in h« begin van het jaar i/46 werd een jongmens h, die plotseling in hevige stuiptrekkingen gestorven was, naar het Tbcai: e anatomique te Parijs gebracht. ijc-n volgenden morgen kwam een student in Je medicijnen, die in de nabijheid ge- siapen had. .tan zijn professor, den heer Bruhier verhalen, dat hij des nachts akelige kn.ion s an den geest des overledenen ge hoord had «-li «lat hij er doodsangst had uitgestaan. De professor wachtte het einde van zijns leerlingen verhaal niet af, maar vloog naar de zaal en verkreeg de zeker heid'.' dat de dood van den jongeling slechts se**.;nbaar geweest was, dat hij middenin den nacht weer bijgekomen was en ge tracht bad zich van het doodslaken te ontdoen, doch dat hij bij gebrek aan hulp gestorven was. ïr. 1766 stierf een rijk koopmen te Mar seille op vergevorderden leertijd. Zijn we duwe beval 't lijk op het bed te laten liggen, totdat men 'met de baar zou komen. Maar op eens hoorde Julie, de meid, op de kamer van haar heer schellen. Meencnde dat haar meesteres het lijk van haar man was cn iets nooaig had, snelde zij naar de kamer, opende de deur, maar zag geen levende ziel. Ik zal mij vergist hebben dacht zij, terwijl zij de deur sloot en heen ging Doch er werd voor de" tweede maal gebeld, en een bediende van den over ledene kwam bij de meid vragen, wat toch de oorzaak van dat gebel was. daar mevrouw en het gcheele huisgezin bene den waren Julie voelde bet koude zweet uitbreken cn had nog slechts kracht genoeg om te zeggen: Ik weet niet wie er bij mijnheer waakt en wie er gebeld kan hebben. Ga gij zelf eens kijken. Dc bediende trad de kamer binnen en kwam weldra met het bericht, dat mijn heer alleen was. Ik begrijp niet, voegde hij er bij, wie er gescheld kan hebben. Nauwelijks had hij dit gezegd, of de bel ging voor de derde maal over, en krachtiger dan ooit. De arme dienstboden waren er ,.o over verschrikt dat zij over hun geheele liqtiaam begonnen te beven. Maar daar het klaar lichte dag was, schaamden zij zich over hunne vrees en gingen nogmaals de kamer binnen, waar het diepste stilzwijgen heerschte. Er was dus geen twijfel meer aan, de geest van de overledene had het geraas veroorzaakt en de beangstigde bedienden snelden naar mevrouw. Deze was geene vrouw, di.ezich licht liet beetnemen, en in plaats van zich vrees te laten aanjagen, ging zij met de bedienden naar boven. Op de gang geko men hoorde zij bellen., en de kamer bmnen- g<. eden zijnde, zag zij het schelkoort ge weldig slingeren Dit was voorzeker niet geruststellend, en reeds wilden de getuiven zich verwijderen, toen hunne meesteres hun beval te blijven tot er opnieuw gebeld werd. Dit gebeurde binnen weinige imnuten •enwis denkt gij. dat gebeld had.'Een klei ne kat. die van het bed sprong zoodra er iemand in de kamer trad, en die door het stilzwijgen der omstanders gerustgesteld, u.t hare schuilplaats te voorschijn trad. om met het schelkoord te spelen. - Wordt vervolgd. Grnnitt brand tier Wereld I en- toonstelling te Brussel Zondagavond hooft een herige brand gewoed op de Brusselsche tentoonstelling. Het was om 9 uur des avonds, dat, het verschrikkelijk geroep zich verspreidde Brand Brand en reeds toon gingen van den booldgovel der tentoonstelling, boven 'ie hovingen, naar de rechtervleugel een rosse glood in do lucht, die op verren afsiand werd gezien. Het waren het post-, en telegraaf en telefoon bureel cn dit van het uitvoerend CGmitiot, die in hrand stonden. Onder de ontzaggelijke menigte, die nog in de prachtig verlichte tuinen rondwan delde, onisKmd er cene paniek, zooals niemand van de toeschouwers er ooit eene had bygowoond. Vrouwen en kinderen werden onder de voeten vertrapt, en men zag van alle kanten lieden. d:e als waanzinnigen rond liepen en wachten te vluchten. Onnaiddelij!' werden de reddingspogingen begonnen. De pompiers van dienst in de tentoon stelling kwamen toegesneld maar het vuur kwam toen reeds, iu dezo licht ontvlam bare gebouwen zuike uitbreiding genomen, dat zij volslagen machteloos waren. Op korten tijd waren heel de Belgische afdeebng en die der electnciteit slechts ééne vuurzee. Daarna werd de Eogelsetie sectie aange» tast en lelteriyk in een ommezien, zoo groot als tij was. vernield. Men gaf dit ogenblik bevel Oud Brussel te oiuiuirm'ii De wind j eg naar Terkamerenbosch een dicht.* regen van gensters, die zelfs voortvloog tot iu de Louisalaan. Al de beschikbare troepen van het aruizoen zijn hij hoogdringendheid opge- ëischt. De pompiers van al de gemeenten der Brtwselsobe .migoving en de troepen van garnizoen kwamen aangestormd in de richting der tentoonstelling. Heel het brand woerroatenoal der omgeving was ter plaatfe. Te halt 11 bleef er van deo monumentalen gevel en van da geheele Belgische afdeeling nog slechts een puinhoop over. De Solboschbrug i3 ingestort (dit is do monumentale brug, die do Frausche rnet de Engelsche afdeeling aan elkaar verbindt. In strijd met wat eerst gezegd werd is de Italiaanscha afdeelig niet geheel maar enkel gedeeltelijk vernield. De schade is achter '»nhe"akenh» w. De pompiers vijn^aiukt het vuur in te toornen aan den ingang van deze afdeelirg. Wat de andere afdee'.ingen aangaat, gelegen ui hei internationaal gedeelte, het blijkt nu dal Denemarken, Rusland, Noorwegen, Oostenrijk, Japan, vereenig- de Staten. Turkoije en Zwitserland niet geheel, maar slochts ten deelo verwoest zyo. Oud Brussel bestaat niet meer, behalve dat er nog een gedeelte van het restaurant de Groene Mond is overgebleven. De Ënyelsehe ifdeeiig is eveneens geheel in puin gelegd. De Fransche af.ieeling is eveneens sterk beschadigd en geheel vernield tot aan het standbeeld der Republiek. Het, paviljoen van de stad Parijs bestaan niet meer. Velschillende uitstallingen van mode en toiletartikelen konden gered worden. Het Frnnsche R'Uaurant Guber Duval is tot. op den grond neergebrand. Wat de Belgische sectie aangaat, die langsheen den hoofdgevel loopt, daar van bestaat niels meer, evenals de linkerzij van do Natiënlaan. Het verongelukken van twee raenschen wordt gelukkig gelogenstraft. Het wordt evenwel bevestigd dat, er ongeveer dertig gewonden zijn waartusschen twee zeer gevanriijk. Een medewerker der Independanee Beige, die een der eersie ooggetuigen van den brand geweest is, vertelt in zijn bla'd als volgt /ijn indrukken. „Ik bevond mij in een der restauraties tegenover het hoofdgebouw, toen ik precies te acht uur vijftig een kleine groenachtige vlam zag; voortwoekeren langs de gevelversiering van het hoofdgebouw, juist boven den grooten ingang. Binnen weinige seconden groeide de vuurtong tot een groote vlam aan. In een 'oogwenk was ik buiten en schreeuwde tegelijk met eenige andere menschen „brand, brand". Alle bezoekers vlogen van hun plaatsen op. Er was een oogenblik van verbijstering, toen schreeuw de men „waar is de brand?'' Het antwoord verstomt door een gewel- dig gebraalc en een prachtige hooge vlam slaat boven het gebouw uit. Een kreet van ontzetting ontsnapten allen aanwezigen want iedereen schijnt het gevaar voor onze moeie tentoonstelling in eens te be grijpen. De menschen vliegen allen door den grooten tuin naar het hoofdgebouw, zonder te weten waarom, alleen met het vage bewustzijn om daar te helpen. Het tooneel dat zich nu begint af te spelen, is van een indrukwekkende doch svreedc grootschhciri. Uit de cene vlam is een vuurzee ontstaan, die zich met schrikbarend geweld en verontrustenden spoed op den linkervleugel van het ge bouw werpt, alsof iedere vonk door de zelfde gedachte bezield was. Binnen vijf minuten vielen de eerste vonken reeds op Bruxcclles-Kermesse, - waaruit ook plots aan alle kanten vlammen opstijgen. De mensehenmassa stokt en wendt zich naar de uitgangen, het gevaar inzien de van langer daar te blijven. Daar ver schijnt de eerste brandspuit uitBruxelles Kermesse, onmiddellijk gevolgd door den wagen uit het paviljoen van Brazilië. Ter wijl het eerste water gegeven wordt, komen de spuiten van alle kanten aan rijden en zet de politie het grastapijt voor het hoofdgebouw af. Maar men bemerkt' niels van den invloed van het water. De kap van het hoofdgebouw staat in lichte laaie. Een oogenblik ziet men het stand beeld dat op don top staat nog tusschen de vlammen uitsteken,, maar nauwelijks een minuut later valt het voorover van twintig meter hoogte op het gras en de naastbijzijnde brandweerlieden springen terzijde om niet getroffen te worden door die standbeeld-vuurzuil. Ik beproefde te telefoneeren naar de redactiebureaux, maar de verbinding met de stad was reeds afgesneden. Bij den ingang van het Bois de la] Cambre komen op dit oogenblik twee] automobiel stoomspuiten in grooten haast aanrukken maar voordat zij nog een straal water gegeven hebben, is van binnen een nieuw gedeelte aangetast en hoort men met donderend geraas iets instorten wat alleen dc groote brug kan zijn die de Fransche en Engelsche afdeelingen ver bindt. Ook daar was het vuur reeds genaderd. Men begint in te zien dat men het vuur niet meester kan worden en begint met de redding der nog niet aan getaste gebouwen. Uit het Rubenshuis worden kunstwerken van onschatbare waarde in veiligheid gebracht. Het publiek tot nu toe zeer kalm, be gint ongerust tc worden voor eigen veiligheid en dringt naar de te nauwe ingangen op. Dc groote poort is nog gesloten enverschrikkelijk gevaar, men weet dat zij naar de binnenkant open gaat. De menigte is op vijftig meter afstand als twee wachters de poort nog juist openrukken voordat de menschen- stroom zichzelve zou doodgedrukt hebben tegen de vastgesloten ijzeren tralies. Ook nu echter is het gedrang nog onbeschrijfelijk. Vrouwen en kinderen worden onder de» voet geloopen. Men schreeuwt, huilt en gilt en roept om hulp. Dames in lichte toiletten klimmen over twee meter hooge hekken en laten zich aan de andere zijde neervallen, dikwijls ten koste van haar geheele toilet. Men rukt elkaar de kleeren van het lijf, maar een compagnie soldaten herstelt een weinig de orde en houdt de pont vrij. Eindelijk werd ook ik er door gesleurd te midden van een andere groep vluchte lingen en een oogenblik later staan wij op het brcede plein. Wij zijn gered. Dc reactie na die inspanning doet zich onmiddellijk helden. Groote mannen huilen als kleine kinderen en vrouwen vallen flauw. Dergelijke wanhoopscenes maken ook de gevoeligsten weekhartig. Het was een dier vreeselijke visioenen, waarvan ik de herinnering nooit zal vergeten VENKAY, 20 Aug. 1910. Onze vroegere dorpsgenoot, de Eerw. Pater A. Feijen, van de orde der Missio narissen van het H. Hart te Tilburg, zal morgen Zondag in de Parochiekerk alhier zijne Eerste H. Mis opdragen. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor m. o. acte A. Hoogduitsch slaagde de heer A. van der Mazen, student aan het Gymnasium alhier. Maandagmiddag maakte de Rijwielclub «Volksbelang" alhier een propagandatoclit. naar Deurne. Ongeveer een 50 tal leden maakten deze tocht mede. Als een bewijs dat dit een zeer gezellig uits'apje is ge weest. kan dienen, dat met algemeene stemmen besloten word op Donderdag 8 Sept. wederom een tocht te oiganiseeren n«ar deyiifgestrekte ontginning -de Rips" gelegen in de Peel achter Merselo. Maandag a s. zal in de Muziekzaal alhier de Loting der Nationale Milite plaats hebben, voor de Lotelingen uit gemeenten Venray en Wanssum. Deze week werd bij eene winkelier ster alhier de winkellade gelicht en hieruit' een bedrag van ruim 3 gulden ontvreemd. Winkeliers opgepast Bij de deze week gehouden schouw der waterlossingen in deze gemeente zijn ook wederom verschillende personen ver- baliseerd. Wanneer zullen onze boeren eens wijzer worden en de waterlossingen langs hunne eigendommen goed in orde brengen. Maandagavond eindigde de personeele Wedstrijd, uitgeschreven door de Hand- boogschijiterij Diana. De uitslag is als volgt Ie pr. (I. Stevens met 26 punten. 2e pr. W. Jacobs, 5 rozen. 3e pr. Jac. Folbers, Beek cn Donk. 4 vieren. 4e pr- Math. Gusters, 4 drieën. 5e pr. W. Wijn hoven. 3 tweeën. 6e pr. L. Wijnhoven 3 eencn. Alles in 6 schoten. OOSTRL'M. Morgenvroeg te 9 u. komt de St. Ludovicus-vereeniging uit Venray ter bedevaart. Te half 10 de Hoogmis. 's Namiddags te 3 uur plechtig Lof, preek cn processie. Alle gëloovigen die de Kapel bezoeken, kunnen "een aflaat van 7 jaren verdienen, alsmede een vollen aflaat onder de ge wone vóorwaarden. GENNEP. Zaterdag, Zondag en Maan- dag passeerden hier over het veer, tus schen dei2500 en 3000 fietsende bedevaart- ga ngei s jtaiiï- Kevelaér. Dit hooge getal werd nog geen jaar bereikt. De veerman maakte goede zaken. GENNEP. In onze gemeente is blijk" baar alles mogelijk, zelfs op den feestdag van Maria Hemelvaart trok een piekfijn stel met een harmonica eD met een -juf frouw wil je ra n marmotje eens zien" langs de huizen der ingezetenen, juist alsof wij op gewone dagen nog niet genoeg last vau dergelijk gespuis hadden. Om dergelijk volkje uit onze gemeente te keeren is beslist een tweede veldwachter noodig wijl de eenigste titularis, dien wij bezitten, geregeld voor particuliere diensten gebezigd of wel naar elders wordt gede tacheerd om bij het politiehondenkorps dienst te doen. OTTERSÜM. Door den Raad dezer gemeente werd met algemeene stemmen besloten met ingang van 1 Januari e.k. de helft der pensioensbijdragen van het onderwijzend personeel voor rekening der gemeente tc nemen. Tijdens het afbranden van een woning werd aan het Groenewald alhier, een bijna nog nieuwe fiets, die uit het brandende perceel werd gered, gestolen. De politie stelt een ijverig onderzoek in. BEEK. Zekere P. uit Neerbeek -Beek (L is Zondagavond bij bet naar huis gaan overvallen en gedood. De daders hebben, na hun gruwelijke daad, de riucht geno- raeD. Als verdacht den moord te hebben ge pleegd, is gearresteerd de 23 jarige mijn» werker P. Maessen uit Spaubeek. Bij de confrontatie met het lijk moet hij reeds bekend hebben Hij heeft zijn slachtoffer met een steen de hersenpan verbrijzeld. Een half uur te voren hadden zij nog te zamen in een café vertoefd. HEERLEN. De politiehonden-wedstrijd uitgeschreven door de Heerlensche Kyno logeuclub is in elk opzicht goed geslaagd. Ingeschreven waren 10 honden; drie ware o wegens ziekte niet opgekomen. De prijzen weiden behaald als volgt: le Eereprijs. zilv. medaille en f 40, de heer W. J. Robbenmond Jr. Gennep, met -Bob" met 635 punten. le prijs, bronzen medaille voor besten speurhond idem. 2e prijs, f 30, de heer J. Croes, Ruc- phen, met -Breston", met 621 punten. 3e prijs, 20, de heer A. Peters, Gen nep, met -Cesa", met 596 punten. Het hoogste aan'al punten, dat behaald kon worden, was 678. Brand. Te Schinuen brak Dinsdagavond door oubekende oorzaak brand uit in de woning van zekeren S. Het vuur deelde zich mede aan de aangrenzende woning van K. van blusschen was geen sprake, zoodat beide woningen totaal eeoe prooi der vlammen werden. MAASTRICHT. Het tienjarig bestaan van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond werd Dinsdag en Woensdag alhier op feestelijke wijze herdacht. Bij deze gelegenheid bracht Z. K. II. Prins Hem., ik een bezoek aan Maastricht. Nieuws uit de Buurt. OPLOO. Onze gemeente wordt in den laai sten tijd hijzonder druk bezocht door vreemdelingen, die een kijkje komen ne men naar de kolosale stoomploeg, die van wege de Ned. Heide Maatschappij uit Ut recht alhier in werking is. Maandag op den feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart waren er zooveel belangstellenden dat men door het opdringen van het volk vóör de ploeg bijna genoodzaakt was het wer k ie staken. Iluïiekwedslrijil te Helmond. Bij den Zondag gehouden wedstrijd wer den de prijzen behaald als volgt: 2e afdeeling Harmonie: le prijs niet toegekend; 2e pr. met 41 (der 50) puDten -Harmonie van Heer; 3e prijs met 36 pun ten -Philoutonia", Gestel; 3e pr. met 34 punten -Tol onderling genoegen" te Bet-li» cura. 2e afdeeling Fanfare: 3e prijs met 31 pun ten -De Eendracht" te Baarlo. 3e afdeeling Fanfare: 1 prys met 51 punten, -De Volharding" te Budel; 2e prijs met 41 punten -Musis Sacrum" te Bakel; 3e pr. met 39 punten, -St. Cecilia" te Wijnaodsrade; 3e prijs met 38 punten, -Onder ons" te Acht; 3e pr. met 37 punten, -De Echo der Kmnpen" te B-rgpyk; 3^ pr. met 35 puuten, «De Vooruitgang" (e Nu*» nen. GEMERT. Voor rekening van de Ned. Heidemaatschappij werd verleden Maandag te Utrecht aanbesteed hel houwen eener groote boerderij met, verdere gebouwen en bijlevering van materialen in de Peel alhier. Er werd ingeschreven als volgt Firma A. Groothengel, Borne, f53980; uebr. de Vries, Gemeit. f49550 J. Seuren, Venlo, f 46260 G. J. Dorias, Nijmegen, f45794 A.van Eupen, Gemert, f42490 Het werk zal eerstdaags gegund worden. Doodelijke val. TeScbeulder Wijlre is Zaterdagnamiddag de landbouwer Stassen, die bezig was met het bergen van tarwe, van oen aanzienlijke hoogte gevallen, 's Avonds is hij na een hevig lijden overleden. De nieuwe retour kaarten. Naar wij vernemen zullen na de in voering van de nieuwe reizigerstarieven op 1 Januari 1911 retourkaarten nog slechts voor het buurtverkeer en voor gezelschap pen worden afgegeven. Wordt eenzelfde reis heen en terug op denzelfden dag met gewone plaatskaarten afgelegd, dan zal de reiziger zich daartoe op het station van vertrek kunnen voorzien van twee enkele reiskaarten, van welke een met het stempel „terug" als geldig voor de terug reis zal worden gewaarmerkt. Luelitballons. Dinsdagmiddag om half vier dreef een luchtballon in noordoostelyke richting op aanzienlijke hoogte over den Bosch; het was de vierde dien dag. litgesteld. De fruittentoonstelling te Eist die van 30 September tot 3 October zou gehouden worden, is een jaar uitgesteld. Eerst bleek dezeD winter geen voldoende voorraad boomen over bij de groote vraag, die er- den vorigen herfst reeds bestond, om de vruchtboomtentoonstelling te doen door- zich bij het samenstellen van het program ma losgemaakt. Maar nu verydel.le het weer in de lente de verwachting op een ruimen oogst en oordeelde de commissie het verkeerd, onder deze omstandigheden een tentoonstelling te doen houden. Zij tocli had zich het samenstellen van het program ma op het standpunt gesteld, dat men hier een handelstentoonstelling moest houden waar geen bordjes met vruchten maar kisten vol zouden aangevoerd worden. Eo zulke groote hoeveelheden zijn er niet. Men had gehoopt, vreemde kooplieden naar Eist te halen om hun een beeld te geven van de vruchten uit ons land, waarvan groote hoeveelheden beschikbaar zijn. Uitvoer vau varkensvleeseli. Men meldt uit den Gelderschen Achter- boek In de omstreken van Dinxperlo wordt sedert eenige weken veel handel gedreven in varkens, die bestemd zijn voor de slachterijen, welke naar Engeland en Frankrijk afleveren. De betaalde prijs voor varkens, meer wegende dan 120 K. tl. is is 27 cent per half K. G. levend. De man wet het blok. De mau, die van Amsterdam naar Parijs en terug liep met een blok aan het been is Zondag te Amsterdam van Haarlem aaoge- koraen. Hij was het middelpunt der nieuws- gierigen van het publiek. De wandelaar won een weddenschap van f 300. Zelfmoord. Maandag heeft zieti op den openbaren weg tusschen Drempten Keppel een zekere Koster uit Zutphen door een revolverschot gedood. 8 jarig veehtembaasje. 't Gebeurde te Glanerburg bij een twist tusschen een paar jongens, dat de 8j*rige T. een anderen knaap van ongeveer den- zelfden leeftijd mot een mes een snede in den arm toebracht van meer dan een d.M. lengte. De getroffen jongen die veel bloed verloor is door dr. Stam verbonden. .Ileuws inzake de verdwijning van Theodora Kraak! De -N. R. Ct." schryft: De geheimzinnige verdwijning van de I3jange Theodora Kraak is tot heden een mysterie gó lieven. Dinsdag 19 Juli is het meisje verdwenen en sedert is taal noch teeken van haar vernomen. Thans is er eenig nieuws, dat met de verdwijning van het meisje in verband wordt gebracht. De gemeenteveldwachter L. Rustenhoven te Oosterbeek. heeft Dinsdagavond een prentbriefkaart ontvangen uit Louisendorp by Cassel, welke Maandag van daar was verzonden. Die prentbriefkaart draagt het. adresL. Rustenburg, gemeenteveld wachter, Oosterbeek terwijl zij is onder teekend «L. B. Kraak." Natuurlijk bestaat de mogelijkheid, dat meu hier met een misplaatste grap te doen hoeft doch ook kan verondersteld worden, dat men hier een levensteeken van het vermiste meisje heeft. Het handschrift, wijst er op. dat iemand mer weinig intellect de schrijver is. Uit vergelijking is gebleken, dat het handschrift met is dat van Theodora Kraak. Maar de mogelijkheid blyft open. dat zy de kaart door iemand namens haar liet schryven en dat de schrijver er een verkeerde onder- teekening onderplaatste. Men zal zich herinneren, dat Theodora ten vorigen jare geruimen tijd in Duitsch- land gelogeerd heeft. De politie te Ooster beek heeft in verband met deze prentbrief kaart aanleiding gevonden om zich io verbinding te stellen met de Polizeibehorde te Cassel met het verzoek om oasporing te doen. En uit Oosterbeek wordt aan de -Tijd" gemeld: Vrijdag kwam een reiziger in.prente» briefkaarten alhier bij de politie met de. mededeeling dat hij op reis io den Achter hoek een meisje had gezien, waarvaa hy vermoedde, dat zy de vermiste Tneodora Kraak zou zyn geweest, daar zij geheel met het van haar gegeven signalement en het portret overeen kwam. Door den officier van justitie is onmidde- lijk werk gemaakt, om het meisje op te sporen. Voorloopig is nog niets naders bekend. Te Vorden loopt het gerucht, dat de vermiste Theodora Kraak onder Toldyk en Baak (gem. Warnsveld) is gezien in gezelschap vaneen als heer schamel gekle«« den man, die met prentbriefkaarten ventte. Slim. Te Reeuwijk zou men op een nacht een brand blusschen. Toen men echter met de spuit gearriveerd was, bleek, dat de slangen thuis waren gebleven, zoodat het huis van R. de Wolf geheel afbrandde. Een koe kwam in de vlammen om. Diefstal. Men schrijft uit de Langstraat Gedurende den laatsten tijd worden hier voortdurend koeien en kalveren die in het weiland grazen gestolen. Zoo werd van de gebr. Klerks wonende te Drunen een hokkeling van 18 maanden oud ontvreemd en van de Wed. Huysmans te Capelle een I jarige hokkeling. Hoewel de politie alles in 't werk stelt om deze brutale dieven in handen te krijgen is haar dit tot heden nog niet mogen gelukken. Ontzettend spoorwegongeluk. De afgeloopen Zondag is een ware ongeluksdag geweest. In den morgen van den dag waarop in Brussel een deel der wereldtentoonstelling werd in asch gelegd, was de Fiansche stad Saujon het tooneel van een geheel andere ramp, ontzet tender oog in haar gevolgen dan de hevige brand in de Begische hoofdstad. Zondagmorgen omstreeks 11 uur liep een pleiziertreio van Bordeaux by het station Saujon met een 40-kiIometervaarC op een goederentrein. Zooals zich denken laat was de uitwerking allerhevigst. De beide eerste wagens van den personentrein werden totaal versplinterd. In deze wagens bevonden zich 22 jonge meisjes uit een pensionaat te Barsac, die waarschyn- lijk allen omgekomen zijn. In den trein waren verder nog ongeveer 1200 tal personen. Volgens later ingekomen tele grammen zyn 37 reizigers gelood en 55 zwaar gewond.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2