Limburgsch Nieuws, in dit blad. Algemeen Nieuws. Burgerlijke Stand. Nieuwe aardappelen. ZichiBi' non middel om de schadelijke werking van onrijpe aardappelen te onto©- men. Nieuwe aardappelen brengen bij velen storingen van het darinstelsel vo>rf.. Om ze nu te koken, dat ze niet gevaarlijk zijn moet men twee ketels tegelijk op het vunr zetten, den eenen met eu den anderen zonder aardappelen. Koken de aardappelen, dan giete men dadelijk het vuile (solanine- houdend) wa'er er of en doet er dadMijk het kokeoda water uit den anderen ketel bij Wie de aardappelen eens zoo bereid beeft, doet het in 't verv jlg ook. Trommelzucht hij Konijnen. De dikbuikigheid of de zoogenaamde trommelzucht is wel eeoder ergste ziekten die onder de konijnen zooveel slachtoffers maakt. Men kan wel aannemen dat onge veer do belft van de konijnen daaraanstertt. Vooral by die pas een liefhebberijtje op touw gezet beeft, en die dus nog weinig kennis en ervaring heeft opgedaan, moet het soms hard verantwoorden ea. ziet een groot deel van zijn gedierte in den leeftijd van 0 of 10 weken te gronde gaan, zonder dat hij er veel aan doen kan. Men raad pleegt de boeken die wijsheid over konijnen- verplegiog verkondigen, maar men vindt niet veel baat, en dikwijls niet eens midde len aangegeven, hoe men uit de ellende kan geraken. Meestal moet men nog al tamelijk leergeld betalen eo door ondervin. diog leeren. Maar wanneer men in de ge legenheid ia te kunnen profiteeren van de ondervindiog vau anderen, dan is men niet ongelukkig. De fout zit meestal in ondoelmatige voe dering en verpleging. De jongen hebben vrije beweging noodig en men moet ze dus een uitloop geven. Groenvoeder moeten ze zeer matig genieten. De hokken moeteD zindelijk en bij hitte koel gehouden worden De eigenlijke oorzaak is het groenvoeder, dat in den zomer in te groote hoeveelheid eo nat, verwelkt of zelfs warm gegeven wordt. Hiervan is de ziekte een bijoa standvastig gevolg. Het groen men moet 's avonds geven en op den dag hooi en graan. Vee' afwisseling moet men vooral in de voedering brengen. Er zijn geneesmiddelen tegen de ziekte, maar de waarde is twijfelachtig. Eenige droppels salmiakgeest of terpentijnolie io warme thee moet men om het kwartier geven. Dikwijls helpt dit middel vrij spoe dig maar niet altijd. Wanneer de konijnen dagelijks eenige kruiden krijgen, als anijs, venkel, kummel. pepermunt en dergelijke, dan schijnen zo minder vatbaar voor de ziekte te zijn. Hflieren Herhaalde malen klaagt men over mie ren in huis on vraagt men naar een middel om ze te kunn«n vorrtrnvAp aaarfoe aan een zeer goedkoop en e&nvou dig middel. Werp. waar gij een mierenwoning vindt koffiedik in het nest en de diereQ zullen gaan verbuizen. Dat is gemakkelijk na te volgen. De houtworm De benaming «houtworm" is verkeerd daar deze geelachtig witte diertjes, welke men in bat bout aantreft, geene wormen zyo, maar larven, die zich later in eeo pop vei anderen, vóór zij kever worden. Een houtworm ontstaat uit een eitje, dat de kever op het hout der meubelen legt, nu eens er op wat zelden voorkomt dan weer in een kleine spleet, in een door het insect geknaagd gaatje. De larve is reeds bij hare geboorte van een kaakbeen voorzien, knaagt zich verder een weg door, het bout, leeft er van en neemt zoodoende in lengte en omvang toe, zoodat ook het kanaal, dat zij graaft, gedurig wijder wordt Daarom is haar doel steeds voorwaarts, omdat haar de terugtocht is afgesneden. nebben de larven het hout geheel door- knaagd, dan nemen zij meestal den teruj tocht aan en verwijden de gangen meer en meer. Nu knabbelen zij zich een tamelyk ruim hol, waarin zij zich verstoppen, en dan als zoodanig overwinteren. In bet voorjaar schuift de pop haar zeer dun huidje van zioh af eo is dan een Dog weeker licht gekleurde kever, die allengs eene meer donkere kleur aanneemt eo wiens huid, pooten en kaken harder worden; dan knaagt het dierijo zich eene opening naar buiten. Dit geschiedt in Juni en Juli; zij parco, waarna Uot wijfje eieren legt en een nieuw geslacht begint. Een afdoend nu l lol om de meubelen euz. van den houworn te zuiveren en ze er tegen te bevoil'gen. is het volgeud: In eene ruimte, welke goed afgesloten kan worden en waarin een schoteltje, met ben zine gevuld, gezet is, plaatst men de meube len enz. een paar weken. Door de inwer king van den doordringenden damp der benzine wórden alleinsecteu, die zich er gens in of tusschen mochten bevinden, tot in de kiem gedood. Daarna oene lijmlaag er op gelegd en men kan verzekerd zijn. geen last van houtwormen meer te hebben. Ook kan men zijne meubelen best rijken met petrool. /ouderling; boereu. De heer Alexander Peacock is een zeer nu plannen ontworpen voor een modelhoeve van welke de installatie c. a. f 120,000 zal kosten. Enkel vee eo ptarden met den besten stamboom zullen voor deze hoeve worden aangeschaft. De terreinen der hoeve zullen een uitgestiektheid beslaan van 155 ares en er komen 150 stuks runderen van de eerste kwaliteit. Iedere koe krijgt een eigen badvertrek; en er wordt een speciale dienst ingericht om deze dieren dagelijks de tanden te reinigen. De modelboerderij zal gelegen zijn te Plum, een dorpje bij Pittsburg. De melk zal met speciale automobielen van koelin« richtingen voorzien naa- Pittsburg worden vervoerd eo daar geveild tegen iets hoogere prijzen, dan de gewone marktprijs. Peacock denkt, dat hij zoodoende de kosten der proefneming er uit z il halen. Hooi Ie eu 2e snede. In de praetijk schat meo algemeen de voedingswaarde van het hooi dec eerste snede veel hooger dan die van het nagras, ofschoon iedere ontleding van goed hooi juist liet tegendeel bewijst. Men mag zelfs, opgrond der scheikundige ontleding aanne men dat 100 deelen nagrashooi nagenoeg dezelfde voedingswaarde hebben als 140 deelen hooi der eerste snede, wanneer natuurlijk de omstandigheden, waaronder het gewonnen en bewaard,wordt dezelfde zijn. Bovendien bedt goed gewonnen nagraihooi een veel grootere verteerbaar heid, dan dat der eersto snede. Zoo vondt bijvoorbeeld, prof. Henneberg, dat van de stikstofhoudende bestanddeelen in nagras- hooi meer dan 70 deelen door de dieren verteerd worden, daarentegen van het hooi der eerste snede nauwelijks 60 deelen. Van het vetgehalte van het nagras werden zelfs ruim 75 deelen doop de dieren volkomen verteerd; bij het hooi der eerste slechts 60 deelen. Wanneer nu in de praetijk hot hooi der eerste snede als veevoeder gewoonlijk veel hooger geschat wordt, dan dat der tweede snede, is het de moeite wel waard naar de oorzaken van deze schijnbare tegenspraak t» zoeken. Ieder practisch landbouwer weet rjads lao» door eigen ondervinding dat't slechts zelden gelukt het nagras even goed toebe reid binnen te krijgen als de eerste snede. Dat blijkt reeds hieruit dat ten tijde van den tweeden hooioogst niet alleen de nachten langer en koeler, maar ook de lucht en den grond veel vochtiger zijn; door de grootere vochtigheid nu wordt 't malsche nagrashooi veel lichter uit gebroeid, zoodat't dikwijls al zijne waarde verliest. Het berijden van coed nagrashooi behoort haast tot de zeld zaamheden. tarwiil een eutiatma aat&t..ter omstandigheden berust de io de praetijk heerscbende meaning der meerders voedings waarde van bet hooi der eerste snede. Men boude echter in het oog, dat goed gewonnen nagrashooi (snel gehooid en niet afgewas- schea door den regen) veel hooger geschat moet worden dan hooi der eerste snede. Het nagrashooi is niet geschikt voor de paarden maar wel voor de herkouwende dieren. Rennen voor Amateurs, ie pnii Althuizen varkens eo de geheel, inboedel word een VENRAY, 13 Aug. 1910. De kermis is vroolijk, kalm en bedaard zonder overgroote drukte afgeloopen. Elkeen vermaakte zich zonder in buiten sporigheden te vervallen. Nog enkele dagen zullen onze ooren soezelen van die meer oi minder harmonische geluiden en dan blijft er niets van de kermis over als eene prettige herinnering. - Zondagavond werden alhier op een drietal plaatsen ruiten ingegooid, zonder dat men er in slaagde de daders te her kennen. Donderdag werden uit de schuur van J. L. te Maashees een tweetal fietsen ont vreemd, waarbij een van H. C. uit Venray. Direct werd door eigenaars en politic naar alle kanten een onderzoek ingesteld. s'Namiddags trof L. de dieven aan de Duitschc grens, die met achterlating van beide fietsen er tusschen uittrokken zonder berkend te worden. De eigenaars waren blij natuurlijk hun eigendom weer terug te hebben. Fanfare St. Cecilia. Citslag Verloting. Deurne, 2c prijs Van der Vleuten, Someren, 3e prijs, Rooijmans, Someren. Eierrijden, 1e prijs Van Doorn, Liessel, 2e prijs, Timmers, Woensel, 3e prijs, Rooijmans, Someren. Rennen voor Nieuwelingen. Ie prijs Van Lin, Deurne, 2e prijs Melsen, Meijel, 3e prijs Van Oorschot, Someren. Hindernisrijden. Ie prijs Driessen, Woen sel, 2e prijs Van dc Ven, Woensel, 3e prijs Coenen, Venlo. Kunstrijden, 1e prijs Coenen, Venlo, 2e prijs Gubbels, Blerik, 3e pr Van Kemenade Woensel. Match gereden tusschen Althuijzen uit Deurne en Kersten uit Waassum, werd gewonnen door Althuijzen uit Deurne. Mariakapel Oostrum. De Ew. Rector van Oostrum verzoekt ons beleefd met het oog op Mariahemel- vaart het volgende ter kennis te willen brengen; 1. Allé geloovigen (ook kindoren die de Iste I I. Communte nog niet gedaan hebben) die in de dagen van 15 Aug. tot en met 15 Sept. de kamri van Oostrum bezoeken, kunnen zond# biechten en Communie op eiken dag w a af 15 Aug. tot en met 15 Sept. een all# t van zeven jaren verdienen Deer. v. 1868). 2. Reeds v;th af Zondag namiddag als mede Maandag is onder de gew. voorw. en bezoeken der kapel een volle aflaat voor het feest O. L. Vr. Hemelvaart te verdienen (Deer. v. 1779). 3. Nog is op dezelfde voorwaarden als sub 2 een aflaat te verdienen op de dagen van het Octaaf van O. L. Vr. Hemelvaart. (Deer. v. 1865) 4. Bovendien is onder de gew. voorw. een volle afl. te verdienen voor de leden van de Broederschap Behoudenis der Kran- ken. 1. op O. L. Vr. Hemelvaart 2. op St. Rochusdag, 16 Aug. 3. op den Zondag onder de Octaaf van O. L. Vr. Hemelvaart, verjaardag der in stelling van de Aartsbroederschap te Parijs. HORST. Bij de Dinsdagavond gehouden aanbesteding der rioleering van het dorp door de Loevestraat te maken werd als volgt ingeschreven: J. van Issum f1604, J. Peeiers f1624. M. Poelen f 1749, L. Coppes 1 1790 en Blatter f 2215,50, Weleerw. heer Erens le prijs No. 107 11e prijs No. 1120 2 54 1 12 299 3 192 1 13 132 4 740 1 14 686 5 - 242 1 15 1239 6 307 1 16 635 7 991 1 11 284 8 708 1 is 440 9 871 i 19 j* 1304 10 - 1161 20 288 Prijzen kunnen by den Heer Drent, tegen inlevering lot afgehaald worden. Prijzen binnen een maand na de trekking niet afgehaald, komen ten voordeel© der vereeniging. Zondagmiddag hield de rijwielclub St. Oda" alhier, in de weide achter „den Engel'4 een groot wielerfeest, dat begun stigd door een goed weer goed geslaagd De prijzen werden behaald als volgt Ringsteken le prijs Sares, Tongelre, 2e ryk Ameticaan en is in staat veel geld aan prijs Van de Ven, Helmond. 3c prijs Van zyn lief hebberyen te bostedqn, Hij heeft Kemenade, Asten. HEERLEN. De R. K. Mijnwerkers pro- paganda-dag Zondag alhier gehouden, is in alle opzichten uitmuntend geslaagd. Van alle zijden werden groote massa's mijnwerkers en andere bezoekers door treinen en rijtuigen aangevoerd. Om 3 uur, na het lof, waaraan de ver schillende vereenigingen deelnamen, trok dé met vaandels en standaarden keurig gesierde stoet naar de feestweide Er namen 24 vereeningen aan deel. waaronder 16 mijnwerkersvereenigingen. Na aankomst up de weide werd de meeting door uen geopend. De tijden zijnjerastig zegt spreker o.m en wijst op de tfrtfgling- van drie kruisen kruis te Èijgefs boven en de verbranding van een kruis in Heerlen. Deze geest is geen geest, die in Limburg thuis behoort, men wil hem hier overplanten, doch wij moeten als een man opstaan en de gele deren sluiten.^ Wegens verhindering van baron van Wijnbergen zal als plaatsvervanger optre den Jhr. C. Ruijs de Beerenbrouck. Het woord wordt aan dezen spreker ver leend, die de^vraag beschouwtIs sociale kwestie slechts een magenvraag en aan toont dat het in den strijd onzer dagen op de eerste plaats gaat om godsdienst en zedenleven. Daarna hield Dr. Poels een rede van twee uren waar hij een beeld gaf van de toekomst van Zuid-Limburg. Spreker gaf volmondig toe, dat groote gevaren het Z Limburgsch volk bedreigden. Allen moeten wakker geschut worden, opdat ons goede Limb, volk niet misleid worde door de vijanden van Christus. Een ware ovatie werd den spreker gebracht. Vervolgens dankte de voorzitter allen die iets hadden bijgedragen tot deze schit terend geslaagde betooging, waarop meer dere duizenden tegenwoordig waren. Daarna werd de meeting door 't zingen van Limburg mijn Vaderland gesloten. Bevaarbaarmakin^ der Haas In de Zondag gehouden jaarvergadering der Maas vereeniging las dc voorzitter een schrijven voor van Z. Exc. den Minister van Waterstaat, met de verblijdende tijding, dat tusschen Belgie en Nederland overeenstemming'is verkregen omtrent de vaardiepte voor de gekanaliseerde Maas. Dit is een heele stap vooruit. Wij zijn hiermede óver hét groote struikelblok heen Een prachtig succes voor de Maa9ver eeniging in Limburg die de belangstelling der autoriteiten heeft weten warm te houden Maar hier past ook een woord van hulde aan minister Louis Regout, aan wiens persoonlijk optreden bij de met ons be vriende Belgische regeering 't voornamelijk is te danken, dat deze overeenstemming werd verkregen. Voor de Maas vereeniging opent zich een steeds blijder verschiet. Moge dit zoo zijn en daarna spoedig de eerste post op de Waterstaatbegrooting worden gebracht voor de bevaarbaarma- king onzer rivier. KESSEL. In den oaebt van Zaterdag op Zondag circa vier uur ontstoDd door onbekende oorzaak brand in de woning van J. T. Doordat de vrouw des huizes het gevaar bemerkte, konden de bewoners zich van een groot onheil bevrijden. Met groote worden, prooi dor vlammen. Verzekering dekt de schade. GULPEN. De dienstknecht J. Boura vroeger te Ioger-Gulpen werkzaam, thans in dienstbetrekking te Laurensberg. die paarden en kar van daar naar Aken vergezelde, kreeg zoodamgen slag van een paard, dat hij spoedig een lijk was. De ongelukkige was braaf en ijverig, on de steun zyner moeder. Zware mishandeling. Zondag had te Bleijerheide eene zware mishandeling plaats. Twee bekende belha mels zekere G. eu V., die reeds oieermilen met de poiltie hebben kennis gemaakt, en waarvan thans nog eenige zaakjes van mis- ban leling, gebruik maken van vuurwape nen etc., hangende zijn, bevonden zich om streeks negen uur in 't café Hupperetz te Bb'ijerheide. Tengevolge van eenige fees telijkheid hadden zij wederom iets te veel gedronken en .n zulk een eanigszios verbit- lenden toestand, schijnen oude veeteo gemakkelijk te herleven. Zekere Ogermans uitNulland, die in een der aanhangige zaken der daders als getui ge moest optreden en bij bet voorinopig verhoor misschien meer heeft moeten zeg gen dan den beklaagden lief was, waa het zelfde café binnengekomen en in eenige oogenblikken was de ruzie op het hevigst. Men heeft toen met de ruziezoekers kort proces gemaakt en hen eenvoudig aan de deur gezet. Na eenige oogenblikken zijn beiden, de een met eer» schop, de ander meteen zwa« reu ijzeren staaf gewapend, teruggekomen eo hebben eerst de ruiten, daarna de deur bewerkt, waarbij de bovengenoemde O. zich achteruit naar buiten heeft begeven. Doch buiten gekomen kreeg hij van den een eeu hevigen slag met den ijzeren staaf over het hoofd en van den ander een slag met de schop achter het oor. tem? waarvan de getroffene hevig bloedend en bewusteloos is neergezegen. Onraiddelijk werd geneeskundige geestelijke hulp ingeroepen en na het leggen van een voorloopig verband, werd de zwaargetroffene naar 'i hospitaal te Bar» denberg vervoerd. Naar we vernemen is zijn toestand zeer ernstig en zorgwekkend- Na het volvoeren van het misdrijf zijn de daders Bleijerheide afgewandeld en door de Slak wederom teruggekomen tot aan de plaats, waar zij de daad bedreven hadden. Daar werden ze evenwel door de aan wezige maréchaussees en gemeenteveld wachter ingerekend en geboeid naar de kazerne overgebracht. Schop en ijzeren staaf worden tevens in beslag genomen j. J. .lituuiuug sv koe van den landbouwer A. J. alhier in een diepe, smalle sloot, zoodat zij noch voor noch achteruit kon en men haar er met geweld moest uitwerken. Na ingesteld onderzoek bleek, dat zij den ruggestreng en drie ribben had gebroken, zoodat zij moest worden afgemaakt. Verzekering dekt de schade. BOXMEER. Zondag maakte de drank bestrijders vereeniging van Nijmegen omstreken, Boxmeer, Sambeek, O vericon, Beugen. Oeffeit, Kuik, Oploo, Haps. Grave en Uden een propagandatocht van Boxmeer naar Sambeek. De muziekgezelschappen van Boxmeer, Sambeek en Overloon na men aan de betooging deel. De tocht ging van 't station naar de kerk, waar na een korte toespraak van den pater Wijlenburg de zegen met 't Allerheiligste werd gegev Daarna werd in den Volksbond door de zeereerw. heer L. van der Knaap, rector te Nijmegen, een rede gehouden. Vervolgens trok men met volle muziek bij 't heerlijkste weder naar Sambeek. De weg van Box meer naar Sambeek was een drom volk. In Sambeek op 't Vrijthof werd een rede gehouden door de zeereerw. zecrgel. heer pater M. Gijlswijk, professor le Nijmegen den weled. heer L. Dekkers, hoofdin specteur der boerenleenbanken teEindhovcn waarna men weer in dezelfde orde naar Boxmeer terugtrok. Aldaar hiel 1 do weled. zecrgel. heer Dr. F. Banning eene rede, waarna nog 't H. Bloed werd vereerd. Nog lang zal deze tocht bij de vereenigingen en ook bij de toeschouwers in herinnering blijven en natuurlijk zijne uitwerking niet missen. Zee overgezwommen. I De bekende Ned. zwemmer Edoard Meijer, Dinsdagochtend 8 uur 25 Stavoren afgezwommen, arriveerde in den besten welstand om 3 uur 30 'smiddags Kokhuizen Het enthousiasme bij het publiek was enorm. In I9IO. Te Haarlem werden uit een gezin drie achtereenvolgende jaren een vrij nummer getrokken en hun moeder schrijft dit toe aan haar zorg, om haar zoons den avond voor de loting, pannekoeken te laten eten Het is geen mop, het is zuiver zoo ge beurd, verzekert de „O. H. Ct." aan welke wij dit berichtje ontleenen. Dit jaar eten alle Haarlemsche loteliügen op den vooravond pannekoek. Nijmeegse lie varkensmarkl. Blijkens het Landbouwverslag over 1909 dat is uitgekomen, voor gaheel NederlanJ met den aanvoer van biggen bovenaan met 82.344 stuks. Dan volgt Leeuwarden mot 56.458 stuks en Meppel met 45.985 stuks. Fantllooperij. Groot is de last, die vooral de boeren bevolking dezer streek ondervindt van landloopers, venters, bedelaars en derge lijk gesnor meer, zoo schrijft men uit Weert aan de N. K. 't ls een plaag en wel vooral voor de neringdoenden, bij wien geen gesloten deur de onbeschaamde indringers buiten houdt, waar zij de deur voor het openen hebben en er brutaal den voet voör zetten tot aan hun bcdelzucht voldaan wordt. Bijna geen dag gaat voorbij, dat niet eene of meer zulke ambulante families een penning komen afpersen, die in den loop van het jaar een zware belasting is, gezwegen nog van de hooge som, die de gemeente jaarlijks nog uitgeeft voornacht- verblijf van dat volkje. De weinige goeden onder deze categorie niet te na gesproken, zijn het meest mannen en vrouwen, jongens en meisjes, gezond en krachtig genoeg om fatsoenlijk hun kost te verdienen. Een weinig postpa pier of enkele potiooden, of bezempjes of naphtalinebolletjes en dergelijke onbedui dende waren zijn gewoonlijk de middelen om de bedelarij op bedekte wijze uit te oefenen en zoodoende een lui leventje te leiden van het zweet van ambachtsman, boer of burger. Is op die wijze een flink daggeld bijeengehaald, dan wordt dit *s avonds meestal omgezet in drank om den volgenden morgen weer opnieuw te beginnen. "t Is ergerlijk, en aan wie de schuld Aan degenen, die dit volkje met hunne aalmoezen steunen, aan de boeren, die steen en been klagen over den last van het bedelvolk. Zij moesten toonen verstand te hebben, en als één man besluiten aan geen hunner meer een cent te geven, of van. iemand iets meer te koopen. 't Zou geen halfjaar duren of we warén er van verschoond, want dat volkje kent zijn goede plaatsen. Zou er geen middel zijn, dat al onze gemeentenaren en ook die uit de omliggende kwamen? Zou de ingrijpen De Cholera. Aan boord van de Loicgauit St. Peters burg te IJmuiden aangekomen, is een matroos vermoedelijk aan cholera over leden. Op order van den inspecteur van het neeskuodig Staatstoezicht moet het schip vijf dagen in quarantaine te IJmuiden blyven liggen. Bloedvergiftiging. De 20 jarige dochter van den heer K. Meppel, leerling verpleegster uit het Diaconessenhuis te Utrecht, kreeg voor eenige dagen een wondje aan de lip, welke spoedig opzwol. De geoeesheeren van het Diaconessenhuis zagen oogenblikkelijk doen te hebben met een geval van bloedvergiftiging en aanstonds gingen zy tot operatie over. 't Mocht echter niet' moeite kon nog een koe gered meer baten. De patiënte overleed aan del doch eenige kippen en een paar gevolgen. Boerenbond hier niet kunnen oudste vrouw der wereld. Eenigen tijd geleden bevatten de bladen- het bericht, dat in Pogen eeo vrouw woon de, die beweerde, de oudste meoich der wereld te zijn. Deze vrouw, Maria Dotkie- wite, noemt als haar datum van geboorte 21 Februari 1785 en haar papieren wyien uit. dat die opgave juist is, zoodat de vrouw nu 125 jaar oud is.- Men is er nu echter achter gekomen, dat er een vrouw bestaat die nog 10 maandeu ouder is dan de boven genoemde. Deze alleroudste vrouw beet Baba Vasilika en woont in het kleine Bul- gaarsche dorp Pavelgko, waar zij in Me» vau het jaar 1784 geboren werd. Haar ge boorte acte wordt in bet archief van een naburig klooster bewaard. Zy is een boe rendochter en werkte tot voor korten tyd nog op het veld. Meer dan honderd jaar lang heeft zij geregeld op den akker ge werkt. De oude Baba is reeds lang we duwe; in een huisje dicht by zyn moeder, woont haar zoon Tneodoor, die, getrouw aan de tradities der familie ook den akker bebouwt en den leeftyd van 100 jaar be reikt heeft. Hy is niet zoo sterk als. zyn moeder, maar kau toch nog zyn werk doen Van de oude Baba wordt verhaald, dat zy nog goed zien en hooren kan en nu en dan nog een kleine wandeling maakt. Zy heeft meer dan 100 kleinzonen achterklein zonen en aehter-achter-kleinzoneo en is in Bulgarye in zekeren sin «en beroemdheid naar wie men van heinde en ver toegaat, om haar te zien. Automobiel ongeluk. Op den Velperweg te Arnhem, ter hoog te van Molenbeek, bad Dinsdagavond een vrij ern8tig automobiel ongeluk plaats. Een van Velp komende auto reed met zulk een vaart een handwagen aan, dat deze terzijde van den weg in de beek werd geslingerd. VENRAY. Aangifte van den 5 tot den 12 Aug. Geboorten, Anna Huberta Janssen. Michiel Marinus Hendrikus Hubertus Arts Maria Theresia Antonia Anna Goossens.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2