Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Ingezonden. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Deip W-vn zijn geen doktoren Zy zijn pt-eu I Mhili.elf-.1en. zij zijn vrienden, maar vrienden van een bijzonder soort, welke de zieke beschouwt met afschuw, die niet temin toch beleefd en correct blijft zooals de wereld dat vordert van hen die zij tot slaven gemaakt heeft en dit Diet alleen in het openbaar of in de salons, neen zelfs in zyn eigen huis. In de holte van een der vensters 9tann drie hunner te fluisteren. -Hebt gij het formulier Welk for mulier -Dat hetwelk hem verplicht te verkla ren dat hij burgerlijk wenscht begraven ti* worden. Ja, en gij weet wel, als hij niet teekent zullen wij hem die poets toch wel spelen. Maar dan zal het zooveel moeilijker gaan" zegt een hunner. Ja. en het zou nog wel moeilijker gegaan zijn als wij een kwartier later waren geko men. it. het niet? Hó waarom? -Wol dan zou de pastoor er geweest zijn. öy hebt toch zeker die dienstmeid wel gezien Verbeeld je dat ze reeds naar de pastorie gegaan was om een priester te balen. Gelukkig voor ons was by niet thuis, anders. Zij ging te keer als een waanzinnige, en hoe groot zou de woede van de Loge niet geweest zyn.« En is die pastoor nog gekomen l -O ja, zeker, in galop zelfs... maar de ontvangst hier was een ware ontgoocheling en toen ging die meid te keer., schreeuwen en weencn als een kind, wat voor mij nog een reden was om haar den toegang tot de ziekenkamer te weigereu. Wanneer dit soort vrouwen zich aan iemand hechten, dan is dit nog veel erger dan dat iets met lijm vastgeplakt is.« -Zeg, hebt gij gezien hoe hij er uitzag toeR wij hem aanspraken? Hij leek wel zinneloos..» »«>a, op mijn woord met zijn mond open en zijn verslagen gelaatsuitdrukking scheen het mij too of hij niet erg op ons gezel schop gesteld was. In ieder geval wij zijn hier en wij blijven." -Nu ik ben er zeker van dat, zoo wij hier niet geweest waren, bij ons ontglipt zou zyn." Eu waardig eu zich welbewust naderden zy het bed.., -Hoe gaat het nu??" -Wees maar gerust, 't Heeft nog niets te beteekeneu..." -Ocb.als het weer maar eeDS verander de. Terwijl zy daar hunne onzinnigheden staan uit de kramen, vestigde de ongeluk kige zieke zijn oogen op de deur, waardoor voor een uur ongeveer, zijne trouwe dienstbode bem had verlaten. Wat zou er toch met baar gebeurd zijn? Waar zou ze toch blijven? Zij is toch zoo bezorgd voor hem ou gewoonlijk zoo vlug en waarom komt ze dan au toch niet terug* Plotseliug begrijpt bij den toestand. Zijne viieuden, die zijn sterfbed be waken, zy zijD het die verhinderen dat hem holp en vertroostinggebracht worden. Toen draaide hy zich langzaam om, met zijn gezicht naar den muur en zonder een woord te spreken zoüder een teeken te ge ven diepgevoelde zielspijnen en smarten zijn stom sterft bij onder het slaken van een diepen zucht. Terwijl zy weer naar beneden gaan zegt een van de zes beeren, met een gezicht dat zyne voldoening te keonen geeft. -Hij is nog al redelijk geweest, dat sterven heeft maar kort geduurd en hij heeft zijn oogen juist om elf uur gesloten. Gelukkig, dat ons ontbijt daardoor niet heeft behoeven te wachten." VENRAY, 5 Aug. 1910. Bij Kon. besl. is met ingang van 23 dezer herbenoemd tot burgemeester der gemeente Venray, den heer H. C. H. Esser Zondagmiddag ontlastte zich boven deze gemeente eene onweersbui, vergezeld gaande van eeD zoo kolossale regenbui, als men hier misschien wel nooit beleefd heeft. Do straten stonden bijna allen blank onder water, vooral bij Tillemans was 't een werkelijke watersnood. Gelukkig dat aldaar de toestand binnen kort zal ver beterd worden. De bliksem sloeg in de woning van M. v. K. op den Heuvel, zonder noemenswaar dige schade aan te richten. Tijdens het ouueder van Woensdag sloeg de bJikeura in de woniDg van de Wed, B. te Oestrum, welke tot den grond toe af brandde. De Rijwielclub -Volksbelang" ver gaderde Zondagavond in 't café Xemps alhier. Nadat door deu secretaris penning» meeiter verslag was uitgebracht over het afgeloopeu boekjaar, werd tot bestuurslid (vacature W. Schmitz) gekozen de heer J. Claes. Op Maandag 15 Aug. (O. .L Vr. He mel v.) zal door die club een groote propa» gandatoebt uaar Deurne gehouden worden, over bet Rijwielpad. We hopen dat niet alleeD alle leden, doch ook andere belangstellenden aan dezen tocht zullen deelnemen. Zondagmiddag is in't café Coppens, aan de Nachtegaal een fietsclub opgericht onder den naam Vooruit". Een 18tal wielrijders van Nachtegaal. Weverslo' en Heide hebben zich aangemeld, waaruit reeds een bestuur is gekozen. Tot president is gekozen J. Claes. Morgen Kermis-Xondag zal een groot Wielerfeest gegeven worden, uitge schreven door de Rijwielclub „St. Oda'' alhier. Een 20 tal gezelschappen zullen er komen kampen om de prachtige prijzen. Liefhebbers van sport kunnen wij dan ook ten zeerste een bezoek aanbevelen. Het terrein is gelegen achter het café „den Engel," ingang bij het Postkantoor. Bij gelegenheid de Venraysche kermis zijn alhier geplaatst op het Henseniusplein een z. g. Cake Walk of levende brug, een cinematographe, een beignetkraam benevens een groot Amerik. Specialiteiten- Theater (zie achterstaande advertentie). Op de Groote markt een draaimolen, schiettent, slangen theater en kramen in koek-, suikerwerken, galantcriën enz. Voor liefhebbers van dansen is op niet minder dan 11 plaatsen gelegenheid. In de Muziek zaal iederen avond concert met comische voordrachten. Zoo nu het weder gedurende de kermisdagen wat medewerkt dan twij felen wij niet of ieder kan zich op flinke en gepaste wijze vermaken, wat wij allen toewenschen. MERSELO. Onze kapel begint lang zamerhand inwendig meer en meer aan sierlijkheid te winnen. Werd verleden Kerstmis een mooi Kerstkribbetje geplaatst, nu weer is de kapel verrijkt geworden met een prachtigen biechtstoel, welke een schoon geheel vormt met het overige en tot in de kleinste détails netjes is afge werkt. Eere daarom aan den vervaardiger, den heer Thissen te Roermond en tevens aan de vele gevers, wier offervaardigheid zich ook thans niet verlochend heeft. Bij den personeelen wedstrijd, ge* houden onder de leden van „St Hubertus" alhier, werd flink geschoten. De prijzen werden behaald als volgt 1ste prijs L. Poels met 36 punten; 2de prijs P. Pubben met 32 punten: 3de prijs met 6 eenen en 4de prijs P. Muijzers met 31 punten, in 10 schoten. Met genoegen kunnen wij melden, dat de ambitie en de ijver der schutters in den laatsten tijd ver bazend zijn toegenomen. GENNEP. Op Maandag 15 Augustus ter gelegen heid van het feest van O. L V. Hemel vaart zal in de parochiekerk alhier eene plechtige H. Mis worden gecelebreerd door 3 Amerikaansche priesters missionarissen allen geboortig van Gennep, tevens zusters en broederskinderen nl. de eerw. heeren L van Oeffel, L. Muskeng en H. van Arensbergen. Het orgel zal worden bespeeld door een hier aanwezig Araerikaansch organist, de heer Diebeis mede uit Gennep geboortig. Tram Venlo Tegelen Steijl. Te Venlo had de aanbesteding plaats van do werken tot het veranderen van de paardentram Vpnlo—Tegelen «Steil in een motortram. Aanneemster was voor de werkzaamheden de firma Schauffelis uit Doetichem.Voor de benoodigde locomotieven de ga8motorenfabriek Deutz, filiaal Amster dam. Voor de benoodigde bils. 10.000 stuks de heeren Gips od Zoon, Dordrecht. Voor het gietwerk de firma Dentjes Co., Te- gelen. Voor de rails de firma Corenstein en Koppel, Amsterdam. Voor het eikenhout de firma Basten Batenburg, Tegelen en voor bet veranderen van rytuigen de firma Herbrandt uit Cóln Ehrenfeld. Aan het werk zal worden begonnen op 15 Aug.a.s. terwijl het geheel op 15 Sep tember moet wordeo opgeleverd. De wis selplaatsen zijn vastgesteld aaD de Roer» mond8chepoort bij café Peters Brewers, aan de drie Kronen en verder te Tegelen en Steil. De gehoele leiding van het werk is opgedrageu aan dhr. Boshschef, uit Doe» tinchera, wiens naam voor degelijk werk borg staat. Deze motortrams zullen gedreven worden door bensol en zijn de eerste van deze constructie, die in Limburg loopen. Het geheel beloofd een groote verbetering te worden. De ondernemer heeft alles zoo flink mogelijk aangepakt. Op avontuur Een landbouwerszoontje uit Meyel werd door zijn moeder onderhouden, omdat hy □iet op tyd in den catechismus kwam. Einde vorige week werd de 10 jarige koaap weer berispt. Als gewoonlijk ging hij, zooals de ouders vermoedden, naar den catechismus. Doch toen de knaap 's avonds om 10 uur nog niet thuis was, togen de ouders, die zeer ontsteld waren, op onder zoek uit. Toen bleek niet alleen, dat de knaap niet in den catechismus was ge weest doch ook, dat een buurjongetje vao zes jaren verdwenen was. Deo heelen nacht werd naar de vermisten verzocht. Den volgende ochtend werden beide kna pen behouden en wel in een graanhoop gevonden in een naburig dorp. Zonder kaartje in den trein. Door het openbaar ministerie by het kantongerecht te RoermonJ is hooger beroep ingesteld tegen het vonnis van den kantonrechter aldaar, waarby Th. S. oud 35 jaren zonder beroep te Roermond werd ontslagen van rechtsvervolging wegens het reizen met den spoortrein zonder plaats» bewys. WEERT. Zaterdag had alhier op Vrac» ker een ongeluk plaats mat doodelykeu af loop. By de familie J. had de vronw de soep even van 't vuur afgezet, terwijl een kind van ongeveer 10 jaar op net jongste kindje paste. Het kindje bad het ongeluk te struikelen en viel voorover in de soep. Na hevige pijnen is het kindje Maandag aan de gevolgen overleden. Het verbran de kindje wa3 Ijaar oud.De smart der ouders is onbeschrijfelyk. Spoorwegongeval Te Maastricht is Zondagmorgen de trein die te elf uur van Venlo arriveerde bij bet binnenkomen op een goederen trein gestoten De achterste wagen werd van de rails ge worpen en beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Prins Hendrik. Prins Hendrik heeft Woensdag, vallende met zyn rywiel, bet sleutelbeen gebroken. Zijn bezoek aan Brussel (en vermoede lijk ook van Maastricht) vervalt daardoor. Missionarissen van bel II. Hart do Tilburg. Wegens het aftreden van den Hoogeerw. pater Th. van Okhuijzen, provinciaal der missionarissen van het H. Hart. te Tilburg zal als zoodanig in dieüs plaats optreden de Hoogeerw. pater A. Broken, wien als raadsleden zijn toegevoegd de Zeereerw. paters J. K. Offeriuans, W. Muy.er9, J. v. Heukekom en A. v. Iersel. Twee Katholieke bladen vereenigd. Het Huisgezin en de Noordbrabanter berichten, datboide bladen, te 's Hertogen bosch verschijnende, met 1 October zullen worden vereëüigd tot één katholiek dag blad in groot formaat onder den titel Noordbro.bantsch Dag bind Het Huisgezin. De redacties van beide bhden zullen aan het nieuwe orgaan samenwerken. Persdeliet. De rechtbank te Roermond heeft Zater dag uitspraak gedaan in de zaak tegen A. J.H.v. M. oud 32 jaar, uitgever van -de ZuidWillemsvaart", wonende te Helmond beklaagd van in het nummer van genoemd blad van 12 Maart 1910 te hebben opgeno men een stuk onder den titel ,Weertsche Pennekrassen", onderteekend Argus, waar" in behandeld wordt de automatische ont steking en blus3ching der gaslantaarns voor de publieke verlichting te Weert en in welk stuk de schrijver opzettelijk den burgemeester der gemeente Weert heeft beleedigd, daar hij in dat stuk voor den burgemeester beleedigende zinsneden opzet telijk .opnam, rwijl de dader van gemelde beleedigmg óiiHekèod is, en door békI'. niet op de eerste aanmaning is bekend gemaakt. De rechtbank heeft bekl. overeenkomstig den eisch van het O.M. tot 50 gulden boete of 15 dagen hechtenis veroordeeld. Broedende haan. Als curiositeit vermelden we dat by een landbouwer te Winterswijk een 6 tal kuikens door een kalkoenschen haan zyn uitgebroed. De broedhaan zorgt op uitste kende wijze voor zijn kindertjes. Doodgevallen. Toen de 54 jarige werkman Henrik Sweniker Donderdagmorgen de Centrale werkplaatsen der H. IJ. S. M. te Haarlem binnentrad, kwam hij te vallen en viel met zijn hoofd op een stuk ijzer. Hij bleef op de plaats dood. Weer een meisje vermist. Sedert Dinsdag is de 16 jarige dochter van het echtpaar Doetzte Beverwijk plot» seÜDg verdweneD. Des morgens als ge woonlijk naar haar werkzaamheden gaande, is zij aldaar niet aangekomen en heeft men sedert dien niets meer van haar vernomen. Wel is zij op den bewusten morgen nog door iemandopden Velserstraatweggezien, zoo lezen we in de-N.Ct.",doch verdere aanwijzingen blijven tot op heden uit. Vliegen te Heerenveen. Na een ooweersbuitje werd het Dinsdag tegen 6 uur bladstil en van Maasdyk vloog nu twee rondes om het terrein ter hoogte van 70 a 75 meter. Deze tocht duurde 7 minuten 43 seconden. Ruim een kwartier later steeg hij weer op, ging nu direct tot een hoogte van 150 meter en maakte een tocht vau 15 minuten en 30 seconden. Bij de tweede roude vloog bij over het mid denterrein, zette koers naar het westen, vloog tusschen Heeren veen en Oranjewoud door, snorde tot aan Tjalleberd en daalde prachtig. Het publiek was in extase en juichte den aviateur toe. Onweder. Tijdens een onweer, dat Zondagnacht te ongeveer half drie uur boven Lobith woedde, is zekere H. Moors, uit het naburige Herwen, op den weg door den bliksem getroffen en oogenblikkelyk ge dood. Bij den landbouwer B. van Oss te Maasbommel werd een veulenpaard door den bliksem gedood; het veulen echter bleef ongedeerd. Te Gulpen is de bliksem geslagen in de groote bouwhoeve, genaamd -De Bek". Spoedig stonden de stalling, aanhoorige gebouwen en schuur in vlammen.. Het woonhuis werd, dank het flink optreden der toegesnelde aanwezigen, slechts ge deeltelijk vernield. Het vee werd gered. Een massa hooi, strooi en akker en schuur» gereedschappen werd een prooi der vlam men. Alles verzekerd. Naar Duitsehland. De commissaris der Konigin in Gelder land heeft in de maand Juli 550 bewijzen van Neder'indschap afgegeven ten behoeve van persoi.cn die in Duitsehland zyn gaaD werken. Een der zeven plagen. Men schryft uit Wageniogen: Een eigenaardig verschynsel liet zich alhier waarnemen. Na zoosondergang was legen den westelijken hemel een aantal kronke lende zuilen waarneembaar, die boven de weilanden gevormd zich hoog in de lucht voor 't oog verloren. Er waren eeu twintig tot dertig van genoemde zuilen waarneem» baar, die, steeds kronkelende, zich tegen deu gewestelijken hemel afteekendeo. Ver scheidene kolommen vereeuigden zich tot één, otn na eeoigen tyd zich weer te split sen. Bij nader beschouwen bleven die kronkelende zuilen uit het muskieten te bestaan, zoodat dit verschijnsel uns heel wat beloofd voor eene aanstaande rauskie» tenplaag. Gezellig. Toen Maandagavond een stomboot vol reizigers uit Sassnitz de badplaats Henrings- dorf aan de Oostzee voorbij kwam, sloeg een granaat uit de stukken van. de strand- batterijen nog geen 200 M. voor den boeg van de boot in zee en ontplofte daar zoodat een groot waterzuil opspatte. De stoomboot had vergunning gekregen, om tijdens de schietoefening voorbij te varen Men-begrijpt niet, dat de artillerie, niettemin is blijven doorschieten. Mooie gevangenis. Eeu waarlijk fldeele gevangenis scnijut de modelgevangenis te Madrid te ziju Zij was daarvoor en blijkbaar niet ten on rechte, vermaard, Tnans echter heeft deze gevangenis een nieuweu directeur gekregen, een zekeren heer Palencia, en deze schijnt er andere denkbeelden op na te houden, dan zijn voorgangers. Zoo oepaalde bij al spoedig na zyn indiensttreding, dat het kaartspel en het bezit van vuurwapenen den gevangeuen verboden was. Dit verbod wekte groote verontwaardiging onder de gasten van den heer Palencia en toen hij ook werkelijk uitvoering aan zijn voorne men wilde geven, braken zij uit hunne celleD, maakten een helsch spektakel en troffen ze voorbereidingen om de gebeele, beroemde modelgevangenis in brand te ste kken. Gelukkigerwijze echter kwamen nog tydig troepen tusschenbeide, die nu eenige salvo's, waarby slechts een der gevangenen licht verwond werd, de orde wisten te herstellen. De maand Augustus. In den loop der maand Augustus nemen de dagén een uur 59 minuten af. De lsten dezer maand ging de zon op om 4 uur 9 om onder te gaan om 7 uur 28. Den 31 zullen de uren van op- en ondergang respectievelijk zijn 4 uur 55 en 6 uur 31. Vrijdag 5 Augustus nieuwe maan eerste kwartier 13, volle maan 20 en laatste kwartier 27 Augustus. Gedurende de maand Augustus krijgen wy den belangrijke jaarlijkschen terug keer der zoogenaamde vallende sterren. Deze meteoren zullen 't talrykst te zien zijn tusschen 9 en 11 Aug. Op sommige plaatsen worden zij St. Laurentiusgenaamd naar dien feestdag van den H. Laurentius die dan 10 der raaaod, gevierd wordt. Overigens wordi aan dezen zwerm de naam gegeven van Perseieden. omdat de vallen de sterren schijnen te lichtten in de streek des hemels, waar 'tbeeld van Persus wordt gevonden. Uit de dierenwereld. In Sint Jacobi Parochie deed zich dezer dagen een niet alledaagsch geval voor. Een jong muschje fladderde over bet water in de dorpsvaart, piepte voortdurend en klemde zich aan een paal vast. Dat zag een groote doükere kikvorsoh, die aanstal» te maakte, om het beestje aan te vallen het beangste muschje klauterde by de walbeschoeiing op, gevolgd door den kikvorschdie het vogeltje eindelijk meester werd, er mee in het water sprong en het naar binnen trachtte te werken. Daar bet water beider was, konden do op den wal staande personen goed zien, wat er gebeurde Een veertien jarig meisje bad medelijden met liet rauscbje en wierp den kikvorsch op den wal en gaf hem een slag. zoodat hot dier ziju prooi los» liet waarna het weer in zijn element sprong Het muschje was toen reeds bezweken en achter den kop aan den hals gewond. Een souvenir. De bokser Jeffries, die zich onlangs voor een kapitale som door den neger Johnson een pak slaag deed toedienen, «al levens laag doof blijven. De doctoren hebben ver klaard, dat door de vreeselijke slagen beide trommelvliezen gescheurd zijn. Mooie sport Geregelde luchtvaartdienst. De tegenspoed met de passagiersluchi- schepen in Duitsehland beeft, gelijk w» reeds berichtten, de Zwitsers niet weer houden het voorbeeld te volgen. Zondag is te Luzern het station voor bestuurbare luchtschepen iogewyd, waarvoor om te beginnen twee Franscbe ballons, -Vile de Lucerne" I en II, in dienst zyn gesteld. By de proefvlucht gingen de plaatselijke autoriteiten van Luzern in het schuitje met den militaire attaché van Frankrijk te Bern. De ballon zweelde bij prachtig weer ter hoogte van ongeveer 500 M. boven het meer en daalde na een uur. Er was een groote toevloed van vreemdelingen, meest Engelschen en Franschen. Alle mogelyke vaartuigen op het meer waren betet, zoo dat er zelfs voor goud geen plaats meer was te krygen op een der vele booten, die over het water den ballon in zyn vlucht boven bet meer vergezelden. Nu beginnen de geregelde uitstapjes, o.a. naar den Rigi en den Pilatus. Buiten verantiooordelijkheid der Redactie, „Aan VERITAS". Gelukkig VenrayIn uw midden is een nieuwe Veritas opgestaan. Voortaan geen zwijgen meer en afbrekende critiek. Alleen opbouwen, zooals Veritas 1 't Is echter jammer, dat het' lezend pu bliek niet weet, wie Veritas is, zijn edele bedoelingen en hoedanigheden werden nog meer gewaardeerd. Omdat Veritas echter zijn ware naam verbergt, en daar door toont een echte lafaard te zijn, zal ik hem de eer niet aandoen, zijn prulle- stukje van a tot z te beantwoorden. Wil zijn Ed. doen zooals ik deed, en zijn waren naam noemen, dan wil ik hem gaarne verder te woord staan. Dit wensch ik echter op te merken a. In Oirlo moest men geen overwerk verrichten, maar deed men dat vrijwillig. b. Ondergeteekende had, om aan hef treuzelen een einde te maken, met nog een paar collega's een raadsvergadering moeten doen beleggen, schrijft u. Zeker, als u mij maar eens had gezegd, wie mijne medehelpers zouden zijn Terwijl gij Veritas, bij u thans ver schijnen optreedt als een pleitbezorger aan het gemeentebestuur en mij op een zeer lage manier in mijn recht als bevoegd raadslid wilt aantasten en tevens het recht van spreken betwisten, moet ik u ronduit mijn gevoelen te kennen geven, dat ik dit niet alleen ongepast vindt, maar zelfs gemeen en lummelachtig 1 u er nog maals op attent makende, dat ik nooit voor mijn beurt, maar wel op mijn tijd zal spreken; bovendien heb ik toen -het nog tijd was gevraagd, of de vaca ture te Oirlo nog niet haast aangevuld zou kunnen worden, en toen antwoordde de Voorzitter, dat het D. B. zich wel degelijk van zijn plfcht bewust was en zou zorgen, dat de vacature tijdig zou zijn aangevuld. c. Mijn dank, dat u erkent dat over werk betaald moet worden. d. Wat u leutert over het verrichten van overwerk tijdens ziekte is zoo'n klinkklare onzin, dat het bespottelijk zou zijn, daarop in te gaan. Alleen dit wil ik mededeelen, dat 14 dagen nog lang geen 5 maanden zijn. Bovendien wensch ik op te merken, dat 14 dagen ziekte heel wat anders is, dan een vacature van 150 dagen die best einde Januari had aangevuld kunnen wezen, in plaats van 15 Mei daarna. e. Een week heeft 5 volle schooldagen, dus een maand 21 a 22. Kijk Veritas, daarom zei ik, dat de gemeente den Heer V. een maand salaris schuldig was. 't ls niet erg snugger, Veritasje, dat ge dit niet kondt uitvisschen. f. Wat u zegt over verg. van 24 Mei is een leugen, en 't onderscheid tusschen een billijke vergoeding (raadsverg. 13 Juli) en een maand salaris voor 21 volJe school dagen is toch waarachtig niet erg groot hé l g. Dat u een perstafel minder noodig acht, begrijp ik niet, want weet u wel, dat ik immer eerbied zal toonen voor een goed en degelijk uitgebracht verslag, het welk onze persbroeders tegenwoordig nóg altijd atwerken (of verplicht zijn af te werken) op anderhalf been. Ik hoop en vertrouw dan ook, dat aan dezen toestand zoo spoedig mogelijk een einde moge komen, zooals dit door het D. B. beloofd is. Zoo'n souffleurkastje vind ik heel ge schikt, mits op dat kastje Veritas ge plaatst kan worden met het volgende op schriftHier kun je zien. boe ver het iemand brengen kan, die, goed onderwezen, ijverig arbeidt zoolang het dag is. Intusschen aan u Veritas, en aan alle inwoners van Venray, een aangename en plezierige kermis I Hoogachtend, J. H. GEURTS, Lid v. d. Gemeenteraad. Worden gevraagd 1 keukenmeid voor Venray, 1 Smidsknecht voor Overloon. 1 Schildersknecht voor Horst. 1 dienstmeisje voor bij Venlo. 1 keukenmeid voor Venlo om half September in dienst te treden of vroeger. 1 dienstmeid voor bij Boxmeer, 1 dienstmeisje voor TegeleD. 1 dienstmeisje van 15 of 16 jaar voor Venray. 1 kindermeisje voor Venray. 1 Bakkersknecht of sterken leerjong^voor Baarlo om met 1 September in dienst te treden. 1 dienstmeid voor Boxmeer. 1 Modist. Bieden zich aan i 1 Boekhouder. 1 2de kantoorbediende. 1 Leerling om opgeleid te worden op een kantoor.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2