„DE CONCURRENT". Koningschieten Café geopend Manufacturen, een Jachthond een flink Woonhuis, een depot hebben gevestigd Nieuwe Aardappelen eene partij Bierglazen, De Notaris Brabers Adverteert in dit blad. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten te Venray. op Zondag 26 Juni Handboogschutterij St Anna Concert op 't terrein, Zaterdag 2 Juli a. s. FLESSCHENBIER Jos. FOLBERS. groote Opruiming van alle K. THOMASSEN, TE KOOP 4 slagen beste rogge en 2 slagen eve, ADVERTENTIEN. Edmund, Georg, Friedrich. Notaris Esser te Horst bij R. KRIKKE, Paterstraat 16 te VENRAY, Heeren-costuums, Jongeheeren-costuums, Kinderpakjes, schoolbroekjes en werkbroeken, Dames- en Heeren-Flanel, Kussensloopen, Katoen, Handdoeken enz. enz. De Concur ren f. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Ongelukken op üiraaé ié Londen. De ambtelijke statistiek betreffende de ongelukken op straat te Londen in 1909 toont aan, dat het aantal ongevallen op straat aldaar gestadig en stei u wassende is, hetgeen een natuur lijk gevolg is der enorme toeneming van allerlei moterwa gens, sedert het begin der nieuwe eeuw. In 1891 verloren slechts 147 menschen te Londen hun leven door een ongeluk op straat. Tien jaren later was dit aantal tot 186 geklommen, doch verleden jaar bedroeg het niet minder dan 306, d. w. z. ruim dubbel zooveel als in 1891. Het aantal ongevalleo op straat, welke min of meer gevaarlijke verwondingen en verminkingen, doch zonder levensverlies, veroorzaakten, vertoont een nog sterker toeneming. In 1891 bedroeg het namelijk 5637, tien jaren later 9197 en verleden jaar niet minder dan 16.536. Van deze werden 1238 ongelukken door raotorcaps, 2177 door motortraius, 1087 ongelukken door motorbussen, 1166 door open automielén, 635 door gesloten automobielen, en 276 door motorfietsen veroorzaakt, tezamen derhalve 6579 op het totaal van 16.536 zegge een 40 procent. Deze verhouding is nog nadeeliger voor de motorvoertuigen bij de ongevallen met doodelijken afloop in 1909. Niet minder dan 162 motorvoertuigen toch waren, op een totaal van 306, er voor verantwoorden lyk, m. a. w. voor meer dau de helft. Angst bij kinderen. 't Is een opmerkelyk verschijnsel, zoo schrijft ons eene moeder, dat sommige kinderen zoo bijzonder angstvallig zijn aangelegd, dat zy vaak sidderen en beven, waar andere telgen in 't geheel niet onder den invloed staan van dit betreurenswaard dig gevoel. Ziedaar de gevolgen der opvoeding. Moeders, aan u de schuld. Een groote taak heeft onder dit opzicht de jonge moeder te vervullen. In de eerste plaats moet zij zich zelve in acht nemen tegenover bare kinderen en alles aanwenden om haar zenuwen steeds zoo bedaard mogelijk te houden. Nooit mag zij van angst of schrik spreken tegenover hare kinderen dit woord moet hun onbekend blijven, en in alle omstandigheden behoort zij zich kalm en moedig tegenover hen te toonen. Zien zij moeder of vader beven gedurende het onweer, dan zullen zy vaak hun leven lang den angst bij dit maar al te dikwijls voorkomend natuurverschijnsel niet kunnen overwinnen. Vreezen zij de duisternis Doe alsof gij eN niets van merkt doe alsof een moeder handelde, die ik zeer goed ken, een zeer verstandige vrouw, die onder het voor» wend8el, dat er speelgoed is blijven liggen in den tuin of iets anders, telken avond io gezelschap barer kinderen een wandeling maakt iri de duisternis. De kleinsten loopen voorop en nooit is bij hen de gedachte opgekomen, dat daarin eenig gevaar zou kunnen liggen. En ook vooral, moeders, vermijt toch die angstvallige sprookjes, welke slechts dienen kunnen om bet hart van kinderen te bederven voor het beele leven straff, hun zeker nooit door 't wekken van angst in 't teeder en zoo bijzonder ontvankelijk gemoed. Gedurig stijgt Uwe belasting en Gij be- betaalt zonder rond om U te zien. Gij legt de belastingpenningen als de kip de eieren; doet Ge soms in de heilige meening dat er. met nooit volprezen zorg, over uwe belangen gewaakt wordt Machtige leiders van een goed volk, in een gelukkig dorp Voor U koester ik de stille hoop dat al dat goede, al dat geluk U niet tot overmoed en willekeur zal prikkelen, maar dat Gij steeds een open oog zult hebben voor de behoeften van alle gemeentenaren, dus ook voor die van de bewoners der „verzopen buurt". TUL- Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van de in den laatsten tijd meermalen in Uw blad geplaatste ingezonden stukken en de aardig© aan besteding van voor 14 dagen willen wij, hoewel het schrijven niet zoo gewoon als dien criticus, hem een middel aan de hand doen om zijn stukken meer of minder populair te maken. Ons inziens moest hij steeds die artikelen met zijn naam onderteekenen. dan konden de lezers tegelijk oordeelen over de qualiteit van het stuk en de qualitcit van den schrijver. Dat telegrapheeren zonder draad geeft hier nog zoo weinig. Alvorens over anderen te oordeelen en maar raak te schrijven, moest men steeds eerst denken aan de geschiedenis van den splinter en den balk. Er zijn echter een soort menschen, die er behagen in scheppen, overheid en gezag te bccritiseeren en altijd aanmerkingen veil hebben, zonder aan hun eigen kerf stok te denken. Wat de aanbesteding betreft vermeenen wij dat het geacht Gemeentebestuur den schrijver gaarne in combinatie met Dolf het veer zal laten bedienen en de verdere werkzaamheden verrichten; hij kon zich dan ook eens een keer verdienstelijk maken in de Maatschappij. Eenige serieuze Ingezetenen. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. ,,De verzopen buurt" Zoo noemt de volksmond het bevoor rechte plekje van Venray's dierbaren grond, dat zich uitstrekt vanaf de Groote Markt bij van Baar en Claassens tot aan Fien Bekkers en verder, langs Tillemenne- ke om, tot dicht aan Paraplujen Ties. Dien naam kreeg de buurt omdat zij in de laatste jaren gedurende, en zelfs nog geruimen tijd na een flinke regenbui ge regeld blank staat. Veel werd er over dat hoog water ge mopperd, geklaagd, geschreven. Na heel wat hoofdbreken heeft het dagelijksch bestuur eindelijk het middel gevonden om aan dien onhebbelijken toe stand een einde te maken. Eureka! bazuint Fonck, geen lekke ban den meer. Zou 't waar zijn? Eureka! jubelt het dagelijksch bestuur, geen hoog water en bijgevolg geen ver velende artikelen meer in „Peel en Maas" die wij officieel negeeren en stiekum lezen. Moge het waar zijn Wat er gebeurd is om dat kwaad te verhelpen Wel men heeft laten modderen in de sloot die door den tuin der pastorie loopt en nu is het voor ellc gewoon menschen- verstand duidelijk, dat, door die operatie, het doorlaatvermogen der buizen bij Tille- mans zooveel grooter geworden, dat zij gemakkelijk het van alle kanten toege stroomde water kunnen slikken en dat er dus geen sprake meer zal zijn van hoog water. Venraygezegend dorp, waar in de nooden der inwoners met bekwamen spoed voorzien wordt, ik prijs U gelukkig. Venrayers, goedig, schrander volk. dat zoo gaarne de zaken in het belachelijke trekt getuige de advertentie over de aanbesteding van het veer in een op zicht begrijp ik U niet. Burgerlijk© Stand. VENRAY. Aangifte van den 17 tot den 24 Juni G-oboorten. Wilhelmina Josina Petronella Stevens. Edmond Georg Frederik Mittelstaedter. Petronella Jacoba Maria Kusters. Huwelijken. Geene. Sterfgevallen Johannes van den Berg, oud 59 jaren weduwnaar van Maria Jacomina üncl. Peter Joseph Claassen oud 26 jaren ongehuwd. Worden gevraagd I Boerendienstmeid. 1 Meubelmakersleerling. 1 dienstmeid voor Venray kunnende melken. I Stalmeid voor Deutschland loon 300 mark. 1 Schoenmakersknecht. 1 Smidsknecht voor Overloon. 1 Schildersknecht voor Horst. 2 Meubelmakers knechten voor vast werk. 1 2e meid voor Breda niet beneden 17 jaar. 1 keukenmeid voor Venray. J kindermeisje voor Venray. 1 dienstmeisje voor hij Venlo. Bieden zich aan 1 kindermeisje, 2 modisten. 1 Boekhouder. 1 Leerling meubelmaker. 1 Jongen om in zijn vrijentijd kantoorwerk te verichten. Parochiekerk. Maandag 8 uur Jaarg. voor de overledene tamilie Lutters. half 9 Jaarg. 2de kl. voor Willem Poels. Dinsdag 8 uur Jaarg. voor Hendrik Willem Schraven en Bernadina Leijffers. Woensdag feest van St. Petrus en Paulus de diensten als des Zondags. Donderdag 8 uur Jaarg. voor Mirtiuus en Petrus Ooumans. Vrijdag om 6 uur H. Mis en vereering van het H. Hart van Jezus. 8 uur Jaarg. 2de kl. voor de Weleerw. heer Pastoor van Sevenum. Dinsdag en Zaterdag om 6 uur de leesmissen voor Pet. van Meijel als lid der flambouwdragers Paterskerk. Zondag om 5, 6 en 7 uur de Mis met in structie. Om 8 uur Hoogmis met preek. Om 5 uur Lof. Maandag om half 8 de lijkdienst voor Wilhel mina Arts als lid der 3e Orde. Dinsdag om half S Hoogmis. Om 5 uur Lof. Woensdag feest van St. Petrus en Paulus ieder half uur de H. Mis. Om 8 uur de Hoogmis. Om 5 uur Lof. Donderdag om half 8 de plechtige lijkdienst voor Johanna Jochijms als lid der 3e Orde. Vrijdag le Vrijdag der maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus om half 8 hoogmis. Om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag vigilie van den H. H. Apostelen Petrus en Paulus, vasten en onthoudsdag. Mariakapel Oostrum. Met O. L. Vrouw Bezoekihg, Zaterdag 2 Juli, bijzondere feestdag onzer Broeder schap is volgens speciale gunst van Rome o. g. v. w., een volle aflaat te verdienen voor allen, die de kapel godsvruchtig bezoeken. Voor de vele bewijzen van oprechte deelneming ondervonden bij het overlijden van.onze innig- geliefde Echtgenoote en Moeder betuigen wij onzen hartelijken dank M. WISMANS—van Meijel, en Kinderen. in de navolgende Café'sL. VERBEEK en P. J. S1EBERS, Hoenderstraat en JAC. HENDRIKS, Merselosche weg. Aanvang om half 7 bij L. Verbeek. Wegens ziekte kan deze uitvoering niet op het Eindtplein plaats hebben.) HET BESTUUR VENRAY. op Zondag 26 Juni 1910. Aanvang 's namiddags 3 uur. Van 4 tot uur door de Fanfare „ST. CECILIA". Vrijen toegang HET BESTUUR. Afd. Stier houderij Vergadering voor t district Oostrunv Bosehhuizen, Lull, Dorp, Smakt, op des avonds te half 9 in 't Café van Math. GOUMANS te Lull, om de lijsten te teekenen. Trouwe opkomst verzocht. HET BESTUUR. Hiermede bericht ik het geachte publiek van Venray en Omstreken, dat ik een heb. Zorg dragende voor n«;jke dranken en nette bediening hoop ik veler gunst te verwerven. Tevens voor particulieren verkrijgbaar het bekende tegen denzelfden prijs als aan de Brouwerij. Hoogachtend, Wegen» verbouwing aan veel verminderde prijzen, als Kleedjestotïen, Kanten. Mutsen, Bloemen en Linten. Een partij Resten voor Pakken en broeken. Ondergoederen, Bedden en peluwen, gemaakte Rokken, Hemden, Werkkielen, Bedveeren, Kapok, enz. enz. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend Groote Straat VENRAY. tegen hagelslag verzekerd bij P. EWALS Groenenplaats, Heide. Maandag vermist j kleur roodbont, voorzien van halsband en ketting, luistert naar den uaam -Max''. Tegen belooning terug te bezorgen bij H. HUISMAN, io de Berg, Venray. Gottes Giite scheukte uns heute ein gesundes Söhnchen, Gasinspectoi' GMittelstaedter u. Frau Kitte geb. Dohrer. Venray, 20 Juni 1910. Te huur met ol zonder tuin. Dadelijk te aan vaarden. Te bevragen by M. ARTS, HeuvelVenrav. zal op nader te bepalen dag voor de Heeren van Walcheren en Werne publiek verkoopen b morgen rogge staande op de ontgin ning bij Boots achter California. Hiermede berichten wij aan het geachte publiek van VENRAY en Omstreken dat wij waar steeds voorradig zullen zjjn alle soorten in alle prijzen, van de goedkoopste tot de beste kwaliteiten. Tevens gelegenheid voor het Leveren van goederen naar maat zonder prijsver hooging, Soliede afwerking en pasvorm zonder weerga. Beleefd aanbevelend, Vanaf heden bestelling van Thomasslakken. Kainiet en Kalk (voor de rogge: bij Wijkmeesters of Secretaris, met voor» uitbetaling van 25 cent per 100 K.G. lot Zondag 26 Juni a HET BESTUUR Puilt .smakende 12 cent per kilo by A. VAN DER PUTTEN, Oostrumsche Weg. TE KOOP bij JOH. SCHAEFFERS, Schoolstraat. te Vierlingsbeek zal op Woensdag den 6 Juli 1910 bij inzet ter herberge van G. CRUISSEN te Holtbees en op Woensdag den 13 Juli 1910 bij toeslag ter herberge van W. COPPES te Holthees, telkens des namiddags 4 uur, op verzoek van den Heer L. A. Kersten, Gemeenteontvanger te Maashees, na bekomene rechterlijke machtiging publiek verkoopen Eene vruchtbare boerderij, bestaande ESrülfiï.tf? uit een in goeden slaat i onderhoud zich bevindend ruim huis met erf, stal, schuur, boomgaard, tuin, bouwland en weiland gelegen te Holthees, gemeente Maashees, groot 6 heet. 59 a. centiaren. Te veilen in diverse koopen en ook in massa's, waaronder eene massa groot 4 heet. 37 aren 77 cent. bestaande uit voormelde gebouwen met boomgaard, huis bouw en weilanden; een en ander breeder omschreven bij aanplakbiljetten. Voorts nog een perceel bonwland op de Maasheesche heide sectie B no 271 groot 44 aren 20 cant, en de perceelen hooiland, slaghout en heide legen onder Venray in de Smakter Spurkt sectie A nos 603, 759, 760 en 604 samen groot 1 hecL 54 aren 85 cent. De aanvaarding kan geschieden: de gebouwen met het erf op den gewonen vertrekdag met het, erf op den gewonen vertrekdag met Paschen a. s.; circa 2 morgen voorland, den boomgaard, het wetland er. den tuin op 22 Februari a.s.; het overige bouwland stoppelbloot 1911 en van de rest nader te bepalen. Notaris Linssen te VENRAY. zal op Maandag 4 Juli 1910 publiek ver koopen, 1. "s Namiddags 4 uur ter plaatse te Lull, voor Martinus Camps, 13 perceelen rogge, staande te wassen nabij zijn huis. 2 perceelen eve aan de Boschhuizen. Deze 2 laatste vooraf te bezichtigen. Vergadering bij Mathijs Vollebergh te Lull. 2. Onmiddellijk daarna op clen Land- weerd te Venray, voor de Wed. Martinus Ewals, 5 perceelen rogge nabij hare boerderij. De rogge van dc Wed. Ewals is tegen hagelslag verzekerd. 3. Daarna bij Willem Swinkels aan de Langstraat voor Jan Jochijms. Een perceel rogge op de Kemp groot circa 10 aren. Notaris Linssen te VENRAY. zal op verzoek van Jan Jochijms, op Maandag 4 Juli, 's namiddags uur, bij Willem Swinkels te Yen ray, publiek ver koopen Gemeente Venray Bouwland op de Kemp, groot 27 a. 70 c. sectie C 4241, naast Gez. Jacobs, Schreur en de Kerk van Venrav. za! op Maandag 27 Juni 1910 voorin, half 12 ten huize en voor Jos. Folbers aan de langstraat te Venray publiek verkoopen Een fornuis, 3 kachels, schaafbank met gereedschap, een zoo goed als nieuw schoenmakersmachine, een partij leesten 10 vogelkooien, 2 hanglampen, tonnen met ingemaakt voeder, egge. slijpsteen, enz. Een partij mest. schansen en wat verder te koop zal worden aangeboden. zal op Maandag 27 Juni 1910 nam. 5 uur bij en voor P. J. Achten te Venrav aan de Heide publick verkoopen. 2 perc. voorgras in Osscnkamp aan de Heide. zal op Woensdag 6 Juli 191o te Horst pu bliek verkoopen A nam. 3 uur ter plaatse aan .t Broek voor den Heer Th. Litjens 3 morgen rogge aan het Broek en aan den Vrouwenboom. B nam. 4 uur ter plaatse aan het Roolh voor J. Driessen 3 perc. rogge, I perc. haver en 1 perc. lupine aan het Rooth. nam. 6 uur aan de Nieuwe Lindt voor de Wed. P. N. Jenniskens ©n kin deren 15 perc. rogge en 5 perc. ovei boerderij Kasteelhof te Horst. Tegen hagelslag verzekerd. ven op de zal op Donderdag 7 Juli 1910 te Venrav. publiek verkoopen A nam. 2 uur bij J. Kemmelings te Oirjo voor de kinderen Pouwels, 15 perc. rogge, 3 perc. evc, 3 perc. haver 3 perc. spurrie op hunne boerderij. Vooraf te bezichtigen. B Daarna ter plaatse a nam. 3 uur voor dc Erven Cuppen— Claasens. 13 perc. rogge op de boerderij Tinhof te Oirlo, B nam. 5 uur voor Math. Janssen, 10 perc. rogge, op dc boerderij van Poels te Oostrum. C Onmiddelijk daarna voor J. Jacobs, !<j perc. rogge. 2 perc. haver en 1 perc. aardappelen op de boerderij van Gooren aan de Boschhuizen. zal op Vrijdag H Juli te Venrav. publiek verkoopen; A nam. 3 uur ter plaatse te Mcrselo voor dc wed. H. van Meijel—Poels. 15 perc. rogge op de boerderij te Merselo, als perc. naast dc wed. Masbroeks, 1 p. naast Pubben, I perc. naast den eigenaar 4 pure. naast van Verhel. 4 perc. naast Marc ellis, 3 perc. naast G. Arts* l egen hagelslag verzekerd. B nam. 5 uur bij de wed. E. hidenhovcn an het Eindt, 1 voor M. Jannis. 24 perc. rogge op de ontginning in het enraysch Broek, \ooraf te bezichtigen. 2 voor dc erven J. Verhaag. 3 perc. rogge en I perc. haver aan den Maashcczcr grindweg. C. Nam. half 5 bij Mart. Goumans, Groote Markt. a voor de Erven J. Goumans, 5 perc. rogge in Venraysch veld. 2 perc. in Smaktérknmp achter het Xieuwhuis. 1 perc. op den Heuvel. b voor Math. Goumans, Een perceel bouwland bezaaid met klaver gelegen te Venray nabij den Merseloschen weg groot 28 aren, afk. van C. van den Heuvel. D om 6 uur bij M. Kusters aan den Leunenschen weg voor de Familie van wijlen de WelEdelen Heer Fr van den Boogaart 3 perc. rogge achter Patersmuur. 3 perc. rogge en 3 perr. haver achter den nieuwen tuin. 2 perc. rogge aan St. Jozef. 2^ perc. haver aan het Stotcrke. Vóóraf te bezichtigen. zal op nader te bepalen dag ter herberge.' en voor P. J. Achten te venray aan de- Heide publiek verkoopen Een boerderij gedegen t. Venray aan de- Heide groot circa 6 morgen bouw- en weiland.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3