Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. tul. oo gunnen wij gaarne de nederUndscho HORST. iialmoezeD aan onze Confraters in onze won. alhier dp pevaneenfo aldaar W. v. d. W. ond leiding Van een gepleegde inbraak. Het de beweegreden voor den tóoord was ge- M. S.. oud 27 j„ arbe.dw, J B ïa0 onderzoek had lot naultaat. dat een,ga uren west. Op detafel stond een flesch wijn le Roermond gedetineerd. rijwicl ,en nadeele danrns vier personen werden georreateerd ^o^^enon.deM 1/ jaar mueiuoi verduistering van een rijwiel ten nadeele dnnrna aalmoezen aan onze oomraieis m uuc.e wou. ai„iWl ac 11UU11UVU> neder'andsche Oost, vlak in onze huurt, en verdacht v»d zware mishandeling gepleegd vwuuwidi>u6 MKr hii miin afscheidswoord in uwe!op Th. Willem* alhier, is door do Recbt-j van p- E- Tb. R°x »,hier en vau een dief bank te Roermond naar de terechtzitting stal van een rijksdaalder ten nadeele van verwezen met het bevel dat hij zal worden JzlJ11 vader. I nrrvK* ik blijf by mijn afscheidswoord in uw kerk gesproken: Hollanders, gedenkt uw koloniën. Het ziet er daar diep treurig uit, en dat is uwe schuld." Mag ik U, godsdienstige lezers en lezeressen, iets vragen Gunt mij. gunt ons onbekrompen de hulp uwer gebeden en goede werken, opdat G.L.H. onzen arbeid zegepe en doe gedijen. Mijne gedachten verwijlen vaak by U, en vaak ook stijgt mijn gebed ten hemel voor mij» dierbare dorpsgenooten. Ver uit het oog, ver uit het hart. is 's worelds loop. maar geen voorschrift of praktijk der echt ciristelijke liefde. Opdat gij den meest verwijderden dorpsgenoot niet verge, ten zondet in uw gebed, daarom schreef ik CJ zoolang, ondanks al mijn beslomme ringen. Mocht ik dit doel bereiken, dan ben ik ruim beloond, en dao zult ook gij beloond worden door den goddelijken Uitzender van Missionarissen, die ook U beval te bidden voor de uitbreiding van Gods Rijk. Het ga U allen wel, Venrayers Vrede en oendracht, broederlijke samenwerking christelijke energie, gezonde godsdienstzin moge Uw dorp steeds waardiger den naam van Koningin van de Peel doen dragen. S. H. PBETERS m. s. c. adres: Higakit, prov. Surigao, Philipinos. Avond in de kerk. Een scheraerglans, een dichte, I)e kerk bewaasde plechtig De stilte bad er biddend. Dat Jezus' liefde er lichtte. Hot viarnke brandde er vurig, En glanzend rood van liefde Tot Jezus boog 't zijn kopke. En neeg tot Hem gedurig. Z-.0 vurig 't vlamke binnen De kalme vreed'ge kerke Voor Jezus vlamt, zoo vurig Laat zöb mij U beminnen. Ven ray, Juni '10. gevangen gehouden De mazelen, welke ziekte zich hier in de laatste dagen zoo schrikbarend heeft uitgebreid, woedt nog steeds voort. Er is bijna geen huis of er zijn kinderen door deze ziekte aangetast. Het getal school- gaando kinderen is daardoor sterk vermin derd. VENLO. Grooter drukte dan Zondag wel nooit op oen Venlosche kermis geweest. Er was vanaf do Markt tot aan het Villapark geen doorkomen aan. De tenten en kramen en die stonden er nog al. maakten goede zaken. De overige dagen zijn kalm verloopen ARCEN. Dinsdagmorgen is hier aai de grens door een paar personen, die naar Geldern ter groentemarkt voeren een wild varken gezien, dat naar schatting wel een 400 pond kon we.'en. Ten nadeele van H. alhier is in »'t- Tongelder- een stuk land, waarop aardappelen, geheel omgewroet. Om meerdere schade te voorkomen, ware te wenschen, dat er eens flink jacht op gemaakt werd. ROERMOND. Dinsdag had de inschrij ving plaats voor den aanleg van het dubbel spoor op de lijn RoermondSittard De laagste inschrijver was P. Hochtenbach te 's Hertogenboseh voor f 150900 Rs. VENKAY, 2.5 Juni 1910. Dr. Poels, hoogleeraar te Washing ton, die 14 JuDi de terugreis naar het vaderland heeft aanvaard, is gistermorgen hier gearriveerd. De beer G. A. M. Ruiten alhier, is bevorderd tot commies-titulair dor posleryen en telegrafie, eo met ingang van 16 Juli overgeplaatst naar Valkenburg. Zondagmiddag speelde de Voetbalclub D. S. O. alhier een match tegen B. V. C. uit Boxmeer. Venray won roet 52. Voor de rechtbank te Roermond stonden Dinsdag terecht Th v. D., 37 j. te Venlo, A. H. G 22 j. vroeger te Venlo, thans te Venray wegens verduistering van kol. waren ten nadeele der firma M. G. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. M. H. J. 27 j. landbouwer te Venray wegens mishandeling, Eisch 14 dagen gevangenisstraf. En werd veroordeeld J. H. T. melk knechtte Siebengewaldtot 6j. gevangenis straf met aftrek van het voorarrest wegens mishandeling den dood ten gevolge heb bende. De Zondagmiddag gehouden verga dering van den R. K. Volksbond was slecht bezocht. Nadat de Voorzitter de vergadering met den gewonen groet ge opend had, bedankte hij de leden, die s morgens de bedevaart naar Oostrum hebben medegemaakt. De secretaris las hierna de notulen voor en gaf een kort verslag van het vorhan dolde op den Katholiekendag te Venlo. De Voorzitter stelde voor in de volgende vergadering eene commissie te benoemen die zich belasten zal met het gezamenlijk inkoopen van steenkolen. De bus bevatte een briefje waarin werd gevraagd waarom er geene kaars in de kapel te Oostmm is geofferd, en wel eer. lauwerkrans is aangeboden aan de fanfare St. Cecilia. De Voorzitter antwoordde hierop dat de Volksbond jaarlijks een kaars offert, eens op de Smakt, het volgend jaar te Oostrum, de lauwerkrans is voor rekening van het Bestuur. Ken der leden klaagde over den hoogen broodprijs. Hierop antwoordde de voor zitter dal iemand uit Tilburg voorgesteld had, alhier een coöperatieve broodbakkerij op te richten. De leden der hier bestaande bonden zouden zich dan moeten verbinden gedurende 4 of 5 jaar het brood van deze bakkerij te nemen. 1 let Bestuur en de (feestelijke adviseur verklaarden zich deze coöperatie, de leden, die niet tevreden waren, moesten zich maar wenden tot den Bakkersbond. Donderdag werd aanbesteed het bouwen eener nieuwe Kapel te Castenray Kr werd ingeschreven als volgt J. van Dijck en G. Poels Venray, 6690. Louis Wijnhoven, - f 5580. i. Ambrosius en Th. Pouwels P. Oudenhoven en I.. Verbeek f Het werk zal uitgevoerd worden door de tirma Groencodac! en Mariens alhier. en overgebracht naar het politiebureau. J De aangehoudenen zijn J. G. een be rucht inbreker uit Amsterdam, die ook eenigen tijd in liet krankzinnigengesticht Voor de op 1 Augustas vacee» te j\ied©mblik heeft doorgebracht en bij de Leeuwarder politie bekend staat als een voorts diens huisvrouw, ook een SWALMEN. Maandagavond bij een vechtpartij werd zekere M. door T. met een mes in de keel gestoken. De dader is door de marechaussees gearresteerd en naar Roermond overgebracht. De verwonde werd door Dr. Geelen verbonden en daarna per rijtuig Daar huis teruggebracht. Kostbare vondst. Bij het uitgraven van veen te Me ij el (Limb.) heeft een arbeider op 2l/ü meter diepte een gouden helm, gouden voetsporen een gouden balletje en drie goudstukjes ter grootte van een kwartje gevonden. Deze laatste met het jaartal 512. Het gevon dene is nog in gaven toestand. Tot dicht by de plaat* waar de vondst gedaan werd, strekt zich een zaodrug uit komende vanuit Limburg, welke eindigt in de -Peel". Op de plaats zelve bevindt zich slechts weinig veen; gaat men verder hetzij naar het Noorden of het Westen, dan wordt de veenlaag hoe langer hoe dieper. De veenarbeider vond eerst 4 munten; vervolgens stokken leer. welke tot een kleedingstuk moeten hebben behoord; verder een helm die jammer genoeg stuk» gestoten is. maar overigens zeer gaaf en mooi is bewaard en een soort haak, era kleedingstukken aan elkander te beves tigen. Eenige meters verder vond dezelfde veenarbeider later 38 munten. Verschillende van deze munten laten zeer goed het beeld van den regeerenden vorst zien, terwijl het randschrift zeer duidelijk Constantinus aangeeft- Opvallend waren eenige donkere plekken in het veen, die den indruk geven, uit asch te bestaan. Een en ander is te meer merk waardig, omdat gedurende de 50 jaren, dat hier veen gegraven wordt, nimmer een spoor is gevonden van levende wezens uit vroe gere tijden. CUYK. reude betrekking van directeur der 8toomzuivelfabriek hebben zich naar wij vernemen ruim twintig solicitanten aange meld. Er is dus keuze genoog. Steeds wordt het getal jongheden, dat zich op de bereiding van boter door de stoomcentrifuge toeiogt, grooter. Door den aanwasaenden stroom van gegadigden zal de belooning weldra geringer worden. Ook hier zal da nieuwe functionaris heel wat lager salaris genieten dan de huidige directeur. Op de markt van Dinsdag waren aangevoerd 270 runderen en 625 biggen. De handel ging vlug voor zoover als er voorraad was. Het vette vee gold van 38 tot 42 ets de dragende van 180 tot 280 gld. en de biggen vau 10 tot 13 gld. Van deze laatste was de aanvoer zoo groot als nooit te voren, zoodat de prijzen daalden en vele onverkocfy?. weer huiswaarts gingen De markt was om de drukte in 't hooi vroeg afgeloopen. HELMOND; Woensdag werd alhier de achtste centrale vergadering der Hanze in het Bisdom 's Hertogenbosch gehouden. Dr. Nouwens, pas uit Rome terugge keerd, was op deze vergadering aanwezig, De voorzitter, de heer M. van Hout, ontving uit de handen van dr. Nouwens het kruis Pro Ecclesia et Pontifice, den volijvcrigen voorzitter door Z. H. den Paus geschonken. Daar mr. P. J. M. Aalberse verhinderd was, voerde de heer J. S. Meuwsen uit Amsterdam het woord over deq midden stand en de Sociale Actie chanteur, oude bekende van de justitie en hun be nedenburen G. B. arbeider en zijn vrouw. De justn e had nl. in den morgen kennis gekregen, dat in het kantoor van den heer S. J. Greidanuv. groothandelaar in galan terieën en houtwaren, welk pand op ongeveer 200 M. s (stands is gelegen van het bureau van politie, was ingebroken. Men had de brandkast, als ware het een sardine blikje aan de eene zijde verbrijzeld door or een gat in te scheuren en een som gelds daaruit te on vreemden* Op last van het parket stelde de hoofd inspecteur van politie de Heer Wesser. vergezeld van den politiehond Hektor, op de plaats van het misdrijf een onderzoek Nieuws uit de Huwt. zijnde Twee BAKEL. Aan de in aanbouw kerk alhier stortte een steiger in. werklieden werden ernstig gewond. Betrekkelyk dit ongeval schrijft men uit Bakel nog het volgende De oorzaak van instorting van den steiger, 9 meter hoog, was, dat de muur waarin het steigersgat gekapt was los liet i zoodat het hout, korteling genaamd uit schoof en daar bet volgende korteling brak door overlast. 2 personen die aan de buitenkanten stonden werden wat omhoog gedrukt, docli konden zich nog vastgrypen aan de steigerpalen. De minst gewonde, van Wetten uit Gemert, is Dinsdagavond per rijtuig naar Gemert gebracht en Aotoon Vermulst per draagbaar naar zijD huis gedragen en door Dr. Lede! nader verboDdon. De wond aap zijn hoofd moet vreeselijk, doen niet levens gevaarlijk zijn, daar de schedelvlies niet geraakt is. Hij klaagt erg over pijn in 't boofd en schouder. Daar de muren der kerk bijna allen met een halve steen aangevuld zijn in lateren tijd. is het dat ze nu zoo onsterk zijn, terwijl dat later bijgebouwde licht los laat en afscheurt. BOXMEER. Op Zondag* 10 Juli a. s. zal Z. 1). H. Mgr. Hofman, O* F. M., thans ver blijf houdend in het Minderbroedersklooster te Wychen in de klooster- cn parochiekerk der E. K. P. P. Garmelicten te Boxmeer, aan eenige eerw. Fraters dier Orde, de Wijdingen van het Diaconaat en het f 'So Wijdingen van J f 5093 Priesterschap toedienen. DEURNE. Op rechterlik Nadat eenige voorwerpen die bij de kast lagen, door den hond waren beroken, werd het onderzoek door dezen voortgezet en met een schitterend succes. vVat de politiehond in deze zaak heeft ipresteerd. is door zijn collega's uit andere steden van ons land nog niet ver toond -Hector" liep direct op straat, allang» den weg snuffelend. Verscheidene straten was hij doorgeko men steeds vervolgd van zijn begeleider, totdat hij in de Munnekemmerstraat voor een woning bleef staan, en die bewoond wordt door bo7engenaamde aangehoude» flesch werdenvingerafdrukken ontdekt, die veel bijdroegen tot het opsporen van den dader. Zij kwamen geheel overeen met die van zekeren Jule9 Boucq, die pas uit de gevan genis was ontslagen. Diens moeder kwam wel eens bij de wed. Van Hille, zoodal Boucq haar kende. Den 29 December zat Boucq met een kameraad, Sauvage genaamd, in een kroeg en er werd gedronken zonder dat ze be talen konden. Boucq zou toen geld gaan vragen bij de wed. Van Hille, maar deze weigerde en Boucq heeft baar toen, zooala hij bekend heeft, bij den keel gegrepen en (hard geknepen, zoodat zij eindelijk zonder een woord ie kikken dood neer viel. Boucq dronk toen een flesch wijn leeg en sloeg zijn slag. Daarna zocht hij Sauvage weer op en beiden gingen het gestolene verkoopen bij handelaars in de bank van leening be- leenen en de opbrengst werd samengc- deeld. Daarna gingen ze naar Parijs en kwamen den ben Januari weer platzak in België terug, waar de arrestaties plaats hadden. ')e -Cltiv. Volkireund" meldt, dat Zater dag j I. op -die Clever Magarinewerke' meer dan 60 arbeiders, meestal hoofden van gezinnen en daaronder nog velen, die meel' dan 20 jaar op genoemde fabriek werken, plotseling met inachtneming van jden opzeggingstermijn van 14 dagen ont slagen zijn. Deze maatregel trollen de oudere arbei ders des te harder, waar bleek dat. de jongere werklui, eerst onlangs in dienst genomen, aan het werk mochten blijven. Door den Christelijk en Werkliedenbond in den Neder-Ryn is tegen dezen maatregel in een openbare vergadering, in Geldern gehouden, geprotesteerd. liosclibesMcii. Do pluk *.wal<ibaren" in Groesbeek is in vollen g^ng en druk wordeo de bessen naar Engeland verzonden. Geregeld worden tonnetjes vol per kar naar boot of spoor gebracht voor verder vervoer. Op de Veluwe zit men ook volop in den bessenhandel. Ook daar is de oogst zeer ruim. Dagelijks worden er honderden vaatjes verzooden. De prijs is tbans f 1 per vaatje van 4 K. G. Voor vele gezinnen geeft de inzameling in beide centra een ruime bijverdienste. Brutale «liefalal. Te Oss zijn Zondagmiddag, 19 dozer om circa twee uren in het café van den heer J. W., een drietal ivoren biljartballen van het biljart weggenomen, terwijl de bezoekers toevallig allen wegens het zoraersche weer buiten het café zaten, Aanvankelijk meende de heer W., toen hij de biljartballen miste, te doen te hebben met een grap van een der bezoekers. Toen echter ook den volgenden dag de ballen vermist werden werd de zaak in banden gegeven der politie, welke reeds een spoor van den dader meent gevonden te hebben Verdronken. Men meldt uit Tilburg d.d. 19 Juni Hedenmorgen is 'n zekere KI. verdron ken bij het baden in een wiel of kolk van het riviertje de Lei. Aanwezige kameraden snelden weg, toen hy om hulp riep. Waarschijnlijk verkeerden allen onder den invloed van sterken drank. .liet de auto te water. De heer B. Enthoven te Nymegen is Zondagmiddag met zijn automobiel a^o het Rhedenscheveer van de pont in den Usel gereden en verdronkeu. Men meldt uit de Steeg Aangaande bot treffende automobielonge luk bij het Rhedensche veer. waarbij de heer Enthoven uit Nijmegen, die de auto bestuurde, om het leven kwam, meldt men nog bet volgende De oorzaak van het ongeluk moet zeer waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat de heer E. de motor willende stil zetteD. deze vergat uit te schakelen. Des avonds ongeveer negen uur werd de auto mobiel met vereende krachten uit het water getrokken. Het lijk van den heer E. hing nog over bei stuurrad. Vele autoriteiten kwamen de piaats van 't ongeval bezoeken. Nut tan politiehonden. Dinsdagnamiddag werd door de justitie Leeuwarden in samenwerking met den In te JJ»L'Uwa«u«.. hoofdinspecteur van politie en eenige re- DEURNE. Op rechterlik bevel is te ctierchears. eeD nuiszoekiog gedaan ten naar uauici g*. Ruermond aangehouden en overgebracht ^uue vsn een berucht persoop, naar aan- opengebroken meubelstukken, dat diefstal U. Onraiddelijk keerde de beer Wesser met Hector terug. Voor de heer Wesset stond nu reeds va«t dat de inbreker was gevonden. De aandacht der politie was reeds langeu tijd op dezen persoon geveatigd. De heer Greidanus, die uitstedig was werd langs telegrafischen weg met 'de inbraak m kennis gesteld. Toen deze Woensdagnamiddag was teruggekeerd en door hem was vastgesteld dat ruim f 100 uit de kast was gestolen, werd het onder zoek voortgezet en de huiszoeking gedaan -Hector" vergezelde ook nu de heeren en wees hun als 't ware den weg. Want weer voor betzelfde percoel bleef hij staan en toen hij mee binnen moebt gaan, vloog hij onmidelijk op J. G. aan, die de hoofdpersoon in deze zaak scoijnt te zijn. En toen was het spoor minstens 24 uur oud. Gemengde Huwelijken. De „N. Tilb. Ct." schrijft Met ontzetting lazen wij de cijfers I9Q9 huwden tc Amsterdam 752 katho lieken met protestanten, terwijl slechts 637 katholieken met katholieken een huwelijk sloten. Dus meer dan de helft gemengde huwelijken i Dat bewijst hoeveel, hoe enorm veel onderzijds moet worden gewerkt om ons terrein te behouden. Al die gemengd' huwelijken wijzen verslapping van het geloofswezen en dat bij meer dan vijftig procent der huwenden, het is al te erg Groote diefstal. Dinsdagnacht hebben twee Hollanders door middel van het inslaan van spiegel ruiten, ingebroken bij den juwelier M. R te Gronau en voor ruim f 3000 aan gouden zilveren horloges ontvreemd. Beide personen werden korten tijd later Enschedé aangehouden. Na hevig verzet tegen twee agenten kon een hunner gearresteerd worden. Op hem werd een groot aantal ontvreemde voor werpen gevonden. De andere wist te ont komen met achterlating van zijn jas- waarin eenige horloges. Overreden, üp den weg van Koudekerke naar Ylis singen is het paard van den Iandbouwei S. van Vlaanderen, gespannen voor een wagen met hooi, op hol geslagen. De landbouwer, die op den wagen stond viel cr af en kreeg beide wielen over de borst, zoodat de ongelukkige een paar uur later is overleden. Vataclie kaartspelers. In den trein tusschen Breda—Dordrecht Rotterdam (Beurs) zijn Dinsdagavond de gebj*. J. cn L. Schütler uit Dusseldorf in handen gevallen van valsche kaartspelers, die hun respectievelijk bedragen van f200 en f 300 afhandig maakten. On$ewengelile passagiers Het Engelsche stoomschip „Vedra" van Antwerpen, bestemd naar Darmouih, heeft Dinsdagavond te Ylissingen twee Duitschers aan wal doen zetten, die zich in de kolen bunkers hadden verscholen, denkende zoodoende in Engeland te komen. Ze zijn aan de politie overgegeven, ze over de grenzen heeft doen zetten Door vingerafdrukken verraden- Den 4en Juli a. s. zal het Hof van zworenen van Brabant te Brussel de zaak behandelen van den moord, die 29 Dec. 1909 gepleegd op mevrouw Berendina Van den Banden Boonekamp, weduwe Van Hille, geboren te Rotterdam en ten tijde der misdaad wonende in de rue de l.Eture te Brussel. Zooals men weet werd zij vermoord in haar kamer gevonden en bleek Secuur. Hoe uiterst precies en nauwkeurig de directie der Rijkspostspaarbank te werk gaat. ondervond, zegt de Z. Ct.. een io- gezetene van Zutphen, wiens zuster in Augustus 1902 was overleden. In de na latenschap moest ook een spaarbankboekje van de Rijkspostspaarbank zyn, maar daar het boekje niet te vinden was en de erf genaam wel wist, dat er zoo goed als niets in stond, deed hij er geen moeite meer voor gaf hij dus ook geen gevolg aan het der directie om het boekje op t© en verzoek sturen. Maar in Amsterdam liet men de zaak niet rusten. Het is voor de admioistratie te wenschelijk, om boekjes, die op naam van overledenen staan, aan den omloop te onttrekken. En zoo ontving de erfgenaam dezer dagen een order vaD betaling op het bewuste boekje, waarin machtiging ge- een halve cent terug te die vraagd om betalen. De preciesheid van de Rijkspostspaar bank valt te pryzen. Maar dat er acht jaar voor noodig is om zoo'n zaak af te wikkelen! Een taaie. Een geharden natuur blijkt de 11-jarige zoon van den Duitschen werkman Frank uit Pryzkop te bezitten. Deze 11-jarige taaie jongen ging blootsvoets achter op een fiets staan, die met flinke vaart doorreed. Na een tijdje dreigde de jongen van zijn gevaar lijke standplaats af te glijden en deed alle moeite om staande te blijven. Bij al dat bedrijf geraakte hij met den grooten teen van zijn rechtervoet tusschen den ketting en het tandraadje, waardoor de teen geheel van den voet genepen werd. Met bloedende wonde ging de arme jon gen langs den weg liggen, en kwam eerst laat weer thuis. Thuis gekomen zocht hij stillckens zijn bed op en liet van het ge beurde niets los. 's Morgens zag zijn moeder bloedsporen, ondervroeg haar zoontje en nu kwam de aap uit de mouw. Hij zeide, den afgesneden teen in een korenveld geworpen te heb ben. Luehlachepen Ie Brussel. Gedurende de tentoonstelling te Brussel zal de Belgische hoofdstad door verschei dene luchtschepen bezocht worden. Het -H. v. A." ontvangt uit Friedriohs- haven het volgende telegram Zondag is de Zeppelin VII, hot eerste passagiers-luchtschip, opgestegen ora zync proefreis te doen. Van de proefreis, die Maandag moet plaats hebben, zal het afhangen wanneer het luchtschip de reis naar Dusseldorf zal ondernemen. Van Dus8eldorp uit zullen verscheidene reizen ondernomen worden, onder andere naar Brussel. Mist In hef kanaal. Een dikke mi9t boven het Kanaal en aan de Engelsche kust i» oorzaak geweest van groote vertraging io het zeeverkeer. Te Soutampton kwamen tal van stoom- booten met belangrijke vertraging aan. Bij Holyhead heeft tengevolge vau de zware mist een aanvaring plaats gehad tusschen twee vrachtbooten, een Fraosche en een Engelsche. De Fran8che boot zonk onmiddellijk. Slechts negen van de opvarenden werden gered, tien man verdronken. Van de ge redden stierf nog een aan de bekomen verwondingen. De bemanning van de Engelsche boot werd Gc* Hevig onweer lu New York. Niet lang na de aankomst van Roosevelt te New-York heeft daar een buitengewoon hevig onweer gewoed. Twintig menschen vonden den dood. Zware boomen werden ontworteld en in alle deelen van de stad werd belangrijk schade toegebracht aan verschillende gebouwen. Een circustent, waarin zich 3000 toe schouwers bevonden, waaronder vele vrouwen en kinderen, werd omvergeworpen I Er onstond een hevige paniek, maar alle uit de bezoekers werden gered dank zij de tegenwoordigheid van geest der beambten-

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2