Fanfare St. Cecilia. R, K. Volksbond, Groote Vergadering Concert Geiten-tentoonstelling Kermis Heide. groote Caroussel een flinke Woonhuis, een schoon Maalkalf De Notaris Brabers flink Muziek H.H. Wielrijders. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADVERTENTIEN. Dorothea, Leonarda, Maria, Antonia. M. J. Vullinghs H. J. Poels. Zondag 19 Juni Zondag 19 Juni. Zondag 19 Juni, te Swalmen, op 29 JUNI a.s. van W. Rangé. Aanbesteding aatuaasïaaD een Vrachtkar zal rijden TE KOOP Voorgras Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, bij J. van Dijck Heide. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser tc Horst. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Ruben- en Stroosnijders Dorschmachine's Rijwiel en Machinefabriek te Maashees. Ecu wonder. Wij lezen in een Belgisch Katholiek blad Een echt mirakel is gebeurd op de spoorlijn DoornijkKortrijk aan den barreel der statie van EstampuK Daar speelde het 3jarig knaapje der echtgenooten Van den Steen nabij de barreel en vond er vermaak in door de opening te kruipen om over de rails te loopen. Wanneer het zich op de rails bevond kwam uit Kortryk een goederentrein in volle vlucht aangereden. De machinist van den trein kon den kleinen bengel niet zien, die zich te midden van het spoor bevond en reed dan ook voort. De knaap werd door de locomotief omge worpen onder de oogen van vele personen die voor den barreel wachtten. Op hun hulpgeroep stopte de machinist doch een groot gedeelte van den trein was reeds over den knaap heengegaan. Eenieder verwachtte er zich aan den kleine afgrij- selyk verminkt en vermorzeld terug te vinden, doch wanneer de trein eindelijk stopte kwam de kleine Van den Steen van onder den vijfden wagon gekropen, niet het minste letsel bekomen hebbend, tenzij eene kleine kneuzing aan den hals. De knaap was te midden van het spoor neergeworpen en bleef er onbeweeglijk liggen totdat de trein stilhield. Moord. Te Rheindalen gepleegden moord ver» nemen wy nader, dat de misdaad gepleegd werd in de onder deze gemeente behoo- reode buurtschap Menrath. Twee huur lieden, de reeds met tuchthuis gestrafte en onder politietoezicht staande landbou wer Schild, 34 jaar oud en ongehuwd, en de landbouwer Lenssen, vader van 7 kinderen, lagen reeds lang overhoop wegens een waterloop door hun lande rijen. Schild had Maandagavond goed gedron ken. Toen hij thuis kwam, nam hij een jachtgeweer van den muur en begaf zich, na het geladen te hebben, op straat, om zijn buurman op te wachten. Toen deze voorbijkwam, schoot Schild op hem. De kogel drong den getroffene in het lichaam onder het hart. Lenssen zonk onmiddellijk neer en stierf na eeuige minuten. Zyn oudste zoon, die zyn vader vallen zag, ylde in groote opgewondenheid naar huis, haalde een zeis en sloeg den moordenaar zyns vaders daarmede het hoofd bijna van den romp, zoodat Schild onmiddellijk dood was. Dejongen Lenssen, eerst 19 jaar oud, werd gevangen genomen. Algemeen heeft men medelyden met hem. Burgerlijke Stand. VEN RAY. Aangifte van den 10 tot den 17 Juni Geboorten. Hendrina Helena Kersten. Antonius Theodorus Johannes Valckx. Dorothea Leonarda Maria Antonia Janssen. Maria Petronella Elisabeth Lenssen. Johannes Wilhelmus Hubertus Swinkels. Huwelijken. Theodorus Frederikus Groothuizen 31 j. molenaar te Beugen en Anna Maria Petro nella Asselbergs oud 21 j. te Venrav. Sterfgevallen. Maria Catharina Paules oud 70 j. echtg. van Martinus Emonts. Peter Mathijs Wilhelm Hubert Heidens oud 3 jaren. Worden gevraagd i I Boerendienstmeid. 1 Meubelmakersleerling. 1 dienstmeid voor Venray kunnende melken. I Stalmeid voor Deutschland loon 300 mark. 1 Schoenmakersknecht. 1 Smidsknecht voor Overloon. 1 Schildersknecht voor Horst. 2 Meubelmakers knechten voor vast werk. 1 2e meid voor Breda niet beneden 17 jaar. 1 keukenmeid voor Venray. J kindermeisje voor Venray. 1 dienstmeisje voor hij Venlo. Bieden zich aan t 1 kindermeisje, 2 modisten. 1 Boekhouder. 1 Leerling meubelmaker. 1 Jongen om in zijn vrijentijd kantoorwerk te verichten. Kerkelijke Diensten le Venray. Parochiekerk. Maandag 8 uur Sol. Jaarg. voor den Weleerw. Heer Pastoor Henricus Verhotstad. Maandag half 9 Jaarg. voor Jan Rutten. Dinsdag 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Anna Maria van Reijswijck echtgenoote van Peter Goumans. Woensdag 8 uur boI. Jaarg. voor Louis Raedts. Donderdag 8 uur Jaarg. voor Hendrik Poels en zijne echtgenoote Gertrudis van Meijel. Vrijdag 8 uur Sol. mis ter eere van St. Jan Paterskerk. Zondag om 5, 6, en 7 uur de Mis met in structie. Om 8 uur zal de Hoogmis worden opge dragen voor de leden der Aartsbroederschap. Na de Hoogmis processie. Om 5 uur Lof. Tevens is het dien dag feestdag van de heilige Michelina, weduwe der 3e Orde, is te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Dinsdag om half 8 Hoogmis. Om 5 uur Lof, Woensdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voorde ziel van zaliger Antonius Pouwels als lid der Aartsbroederschap. Donderdag om half 8 de plechtige lijkdienst »oor de ziel van zaliger Hendrika Jochijms als lid der 3e Orde. Vijdag om half 8 hoogmis. Om 5 uur Lof en II. Kruisweg. Mariakapel Oostrum. Zondag te 7 uur stille H. Mis. Otn half 9 aankomst en Hoogmis der H. Familie en R, K. Volksbond. Te 10 uur stille H. Mis. Te 3 uur plechtige aanbidding, waar onder Lof, preek door een Eerw. Pater Franciskaan en toewijding en eerherstel aan Jezus in het H. Sacrament. De Heer en Mevroirw" JANSSEN- Esser geven kennis van de geboorte hunner dochter, Venray 15 Juni 1910. Ondertrouwd EN Horst 17 Juni 1910. Venray Huwelijksvoltrekking 5 Juli. Geen receptie. De Leden en die der Onderafdeelingen van den R.K. Volksbond, worden beleefd doch dringend verzocht op Zondag 19 Juni a.s. 's morgens om half 8 in de Parochiekerk te zijn, om gezamen lijk ter bedevaart te gaan naar Oostrum. in het gewone lakaal, 's namiddags 4 uur. AGENDA 1 Opening. 2 otulen. 3 Verslag Katholiekendag. 4. Bespreking steenkolen. 5. Beantwoorden ingekomen vragen, 6 Rondvtaag en sluiting. HET BESTUUR. op het Henseniusplein, Aanvang 's avonds half 7. HET BESTUUR. tusschen B.V.C. uit Boxmeer en D.S.O gecombineerd uit Venray 's namiddags 3 uur op den DRIL. Leden van deD Kleinen Landbouwbond «CAPRA". die hun geiten en lammeren wenscben te zenden naar die tentoonstelling kunnen daarvaD opgave doen voor 21 Juni bij den Voorzitter der vereeniging die volgaarne inlichtingen geven zal. Leest dö programma's bij Janssen, Gouden Leeuw. Michels Zwaan, J. Kemps enz. Zondag en volgende dagen aldaar geplaatst de Standplaats ~®ij 't café L. Potten. Te huur met of zonder tuin. Dadelijk te aan vaarden. Te bevragen bij M. ARTS, HeuvelVenray. Vanaf heden bestelling van Thomasslakken, Kainiet en Kalk (voor de rogge) bij Wijkmeesters of Secretaris, met voor» uitbetaling van 25 cent per 100 K.G. lot Zondag 2B Juni as HET BESTUUR. Donderdag 23 Juni I9IO. 's namiddags 6 uur, zal in het Café KUIJPERS te Castenray publiek worden Het bouwen eener nieuwe Kapel te Castenray. (gem. "Venrayj. Bestek en teekening zijn verkrijgbaar a, f2 per stel bij A. MARTENS tc Venray. Ondergeteekende bericht hiermede dat hij voortaan geregeld iederen Dinsdag en Zaterdag van Vierlingsbeek naar Venray Bestellingen kunnen te Venray worden bezorgd bij JAN VAN MEMEL en de Wed. THIELEN; te Maashees bij de Wed. A. STEVENS en te Vierlingsbeeh bij JOS. WIJNHOVEN. Op verlangen wordt ook aan huis bezorgd en afgehaald. Beleefd aanbevelend, AM. l)enissen, HOLTHEES. bij A. VAN VEGHEL. Merselo. te Vierlingsbeek zal op Woensdag den 6 Juli 1910 bij inzet ter horberge van G. CRUISSEN te Holtheos en op Woensdag den 13 Juli 1910 bij toeslag ter herberge van W. COPPES te Holthees, telkens des namiddags -1 uur, op verzoek van den Heer L. A. Kersten, Gemeenteontvanger te Maashees, na bekomené rechterlijke machtiging publiek verkoopen uit een in goeden staat van onderhoud zich bevindend mim huis met erf, stal, schuur, boomgaard, tuin, bouwland en weiland gelegen te Hohhees, gemeente Maashees, groot 6 heet.. 59 a. 77 centiaren. Te veilen in diverse koopen en ook in massa's, waaronder eene massa groot 4 heet. 37 aren 77 cent. bestaande uit voormelde gebouwen met boomgaard, buis bouw en weilanden; een en ander breeder omschreven bij aanplakbiljetten^ Voorts nog een perceel bonwland op de Maasheesche heide sectie B no 271 groot 44 aren 20 cant, en de perceelen hooiland, slagbout en heide gelegen onder Venray in de Smakter Spur kt sectie A nos 603, 759, 760 en 604 samen groot 1 neet. 54 aren 85 cent. De aanvaarding kan geschieden: de gebouwen met het erf op den gewonen vertrekdag met het. erf op den gewonen vertrekdag met Paschen a. s.; ciica 2 morgen voorland, den boomgaard, bet weiland er. den tuin op 22 Februari a.s.; het overige bouwland stoppelbloot 1911 en van de rest nader te bepalen. Notaris Linssen te VENRAY, zal op Dinsdag 21 Juni 1910, s na middags 4 uur ten huize van H. Poels in de Groote Straat te Venray, overgaan tot den- openbaren verkoop van het van de navolgende perceelen onder Venray als van 1 Theodoor Verbeek, 2 slagen in den Nieuwmolen. 2 Piet Eibers, 1 slag in de Laagheide, groot 45 aren, naast Mathis Rongen. 3 den heer Coenrad Esser. 2 slagen in den Handerik, zamen groot 77 aren. afkomstig van Lambert Poels. 4 Martinus Camps, 3 slagen in de Smakterspurkt, naast de Beek, I lenri Wismans en Andries Wismnns 3 slagen aan de Huls, naast Baron de Weichs de Wenne, Martinus Custers en Michiel Camps. 5 Wed Martinus Thielen. 1 slag in den Nieuwmolen. groot 3«> a. naast dc Wed. Ewals Baltezen. Peter Goumans. 2 slagen in den Nieuwmolen naast Jacobus Rutten. 7 Peter Johannes Ewals (Heide) 1 slag in het Custert, van 2 zijden dc Beek. 1 dito in Weversloschen Pas. groot 32 aren naast Thomas Michels. 8 Mathijs Smits, 2 slagen op de Zwarte Klef. 9 Marie Maassen (Kruissen), 1 slag te Merselo aan de beek, groot 32 a. benevens het Nagras om te snijden of om te beweiden. 10 Antoon van Rijswijck, 3 slagen in den Nieuwmolen, naast Cruisen en de Eerw. Zusters Ursulinen. 11 Thcodor Slits, 5 slagen in het Venraysch broek. 12 Martinus ('laassens, bakker. 1 slag in de Laagheide naast de Eerw. Zusters Ursulinen. Daarna voor de kinderen Antoon Berkens, 2 perceelen zeer schoone KLAVER, te zamen groot 58 a. 5<) c. staande te wassen in de Langheide nabij Plankenkamp. en voor Martinus Peeters (Hansscnberg) 2 slagen voorgras aan den Loonschen dijk naast Cruisen en de kinderen Wijnen. Voor Wed. Martinus Ewals Landweerd) 2 slagen voorgras in den Nieuwmolen, naast de Wed. .Martinus Thielen en Ger. Verschuren en Voor Jan Koffers, '2 slagen voorgras in de Laagheide, naast Frans Janssen. Notaris Linssen te VENRAY, zal op verzoek van Mej. Willem Poeis en Kinderen, op Dinsdag 21 Juni 1910, "s na middags 5 uur ten huize van H. Poels— Camps in de Groote Straat te Venray. publiek verkoopen. Gemeente Venray Een perceel Heide (afgekapt dennen bosch) gelegen in het Custert. groot 3 Hectaren 11 aren sectie H no 9%, naast den weg van 2 zijden, de verkoopers en Muijscrs. Tc veilen in 3 perceelen en in massa. Notaris Linssen TE VENRAY. zal op verzoek van Willem Vermenlcn, Op Donderdag 23 Juni 1910 s namiddags 5 uur. ten huize van de Wed. Engclbert Oudenhoven aan het Eindt te Venray, publiek verkoopen Gemeente Venray Een huis Viet stal, tuin en bouwland, gelegen in den Brabander, groot 29 aren 50 centiaren sectie C no 4345. Te aanvaarden den 31 en October van dit jaar. Notaris Linssen te VENRAY, zal op Maandag 4 Juli 1910 publiek ver koopen, 1"s Namiddags 4 uur ter plaatse te Lull, voor Martinus Camps, 13 perceelen rogge, staande te wassen nabij zijn huis. 2 perceelen eve aan de Boschhuizen. Deze 2 laatste vooraf te bezichtigen. Vergadering bij Mathijs Vollebergh te Lull. 2. Onmiddellijk daarna op den Land weerd te Venray, voor de Wed. Martinus Ewals, 5 perceelen rogge nabij hare boerderij. De rogge van de Wed. Ewals is tegen hagelslag verzekerd. zal op Maandag 20 Juni 1910 nam. 3 uur bij G. Eykelberg te Maasbracht, op ver zoek van dfc Familie Engels, publiek verkoopen Het voorgras yan Engelsgriend te Maas- bracht, groot 20 hectaren verdeeld in 4o perecclen. zal op Dinsdag 21 Juni 1910 voorm, 9 uur op verzoek van zijn principaal en ten huize van de Wed. H. Janssen en kinderen te Tegelen op de Kamp publiek verkoopen Den geheelen inboedel, kleerkast, o stoeien, rieten zittingen. 2 leuningstoelen, 2 man telkachels. keukenkast, keukenstoelen, singertrapnaaimachine, ledikant met toebe hoor, spiegels, schilderijen. 4 tafels, banken koper, tin,' porcelcin, glas, aardewerk en keukengcrief. Posten beneden f 1 a contant. Onmiddclijk daarha circa II uur ten koffiehuizc van den I Teer W. Linsscn-Engels tc Tegelen voor de Wed. II. Jansen en kinderen voornoemd a Huis met tuin t<- Tegelen in het dorp ged. van A. nr. 8160 b Bouwterrein tegenover voormeld huis ged. van A. nr. 3100 Huis, tuin en bouwterrein zijn groot 8 a. 38 c. zal op Donderdag 23 Juni 1911> voormiddag 9 uur ten herberge van Th. Camps te Oostrum— Venray voor zijn principaal publiek verkoopen 30 scheuteling varkens. Op crcdiet mits borgstelling. zal op Woensdag 22 Juni te Horst publiek verkoopen A nam. 4 uur bij den heer van Daal te Horst—Station voor den Weled. heer Steegh. 12 nos voorgras van de weide in den Reindonk, b voor den heer J. Tacken. slagen voorgras in den Reindonk. B nam. 5 uur bij J. Iluijs Konijnswarand a voor den heer J. Hoogers, slagen voorgras in Doktersweide en 3 sl. in de weide bij Huijs. b voor Mcj.de wed. Vullings, 5 sl. voorgras in Geertjesweide, o sl. in Doktersweide en 5sl. in de w.-idc aan den Eikclenbosch. c voor den heer J. Billekens, het voor gras van de weide aan de Stokt, van Meers weide aan het Broek naast Keijzers en 2 sl. voorgras van de weide aan den rouwenboom. d voor mevr. de wad. K. Esser, 2 sl. voorgras van de weide aan den Dolgaardé nagras ter beweiding. e voor Mej. de wed. Dooremans, het voor en nagras van Kannegitserweide. f voor den heer H. Verhenen, 3 sl. voorgras van de weide nabij Hazenberg. g voor den heer X. Thomeer, 2 sl. voorgras in de weide op de Vlies, en 1 in den boomgaard aldaar. h voor P. J. Opheij. 2 sl. voorgras in het Broek bij v. Douveren. Maandag Dinsdag en Woensdag zal op Maandag 27 Juni 1910 voorm. half 12 ten huize en voor Jos. Folbcrs aan de Langstraat tc Venray publick verkoopen Een fornuis, 3 kachels, schaafbank met gereedschap, een zoo goed als nieuw schocnmakersmachinc, een partij leesten 10 vogelkooien, 2 hanglampen, tonnen met ingemaakt voeder, egge, slijpsteen, enz. Een partij mest, schansen en wat verder te koop zal worden aangeboden. zal op Donderdag 23 Juni 1910 te Bclfeld op verzoek van H. Lenssen, publiek verkoopen A. nam. 3 uur ten zijne huize Huismeubels4 kasten, stoelen, tafels, kisten, schilderijen, koper, tin. porcelcin. glas, aardewerk, keukengcrief, kuipen, tonnen, mantelketel, (150 L.) karnrad. Schuur en akkergereedschapdorsch- machine, hakselmachine, krotenmolcn, lange kar, slagkar, 3 ploegen, 2 eggen, weiboom, wanmolen, paardentuig, bascule met ge wichten enz.. li. nam. 5 uur bij J. Hendriks aan den Bolcnberg 1 sl. gras aan do Maas, 2 sl. aan Ge negen, aan den grintweg. 1 sl. bij Seuren in het broek,. 1 sl. klaver op Biessendries. 4 sl. rogge op Krommenhoren. 2 sl. op Bolenberg, 2 sl. aan Genegen. 4 sl. in de Gerf. 1 sl. op Biessendries en 1 sl. in de Groenstraat. zal op Maandag 27 Juni 1910 nam. 5 uur bij en voor P. J. Achten tc Venray aan dc Heide publiek verkoopen. 2 perc. voorgras in Ossenkamp aan de Heide. zal op Woensdag 6 Juli l9lo te Horst pu bliek verkoopen A nam. 8 uur ter plaatse aan .t Broek voor den Heer Th. Litjens 3 morgen rogge aan het Broek ^n aan den Vrouwenboom. B nam. 4 uur ter plaatse aan het Roolh voor J. Driessen 3 perc. rogge, 1 perc. haver cn 1 perc. lupine aan het Rooth. C nam. 9 uur aan de Nieuwe Lindt voor de Wed. P. N. Jenniskens cn kin deren 15 perc. rogge en 5 perc. even op de boerderij Kasteelhof te Horst. Tegen hagelslag verzekerd. zal op Donderdag 7 Juli 1910, ter plaatse te Venray, publiek verkoopen A. nam. 3 uur voor dc Erven 'uppen— Claassen 13 perc. rogge op de boerderij Tinhof te Oirlo, B nam. 5 uur voor Math. Janssen. 10 perc. rogge, op de boer-rij van Poels te Oostrum. C Onmiddclijk daarna voor J. Jacobs, 10 perc. rogge. 2 perc. haver en 1 perc. aardappelen op de boerderij van («ooren aan de Boschhuizen. zal op Vrijdag 8 Juli te Venray. publiek verkoopen: A nam. 3 uur ter plaatse te Merselo voor dc wed. 11. van Meijel—Poels. 15 perc. rogge op de boerderij te Merselo, als I perc. naast de wed. Masbroeks, 1 p. naast Pubben, t perc. naast den eigenaar 4 perc. naast van Vechel. 4 perc. naast Marccllis, 3 perc. naast Arts Tegen hagelslag verzekerd. B nam. 5 uur bij de wed. E. Oudenhoven aan het Eindt voor .M. Jennis. 24 perc. rogge op de ontginning in het Venraysch Broek. Vooraf te bezichtigen. zal op nader te bepalen dag ter herberge en voor P. J. Achten te Venray aan de Heide publiek verkoopen Een boerderij gelegen te Venray aan dc Heide groot circa 6 morgen bouw- en weiland. opruiming van Rijwielen vanaf f 12. Naaimachines v anaf f 6. Nieuwe aan fabrieksprijs. verder in verschillende modellen en alles wat tot het Landbouwbedrijf behoort aan de

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3