Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Burgerlijke Stand. hier »a(j|ie:t, zij" lui 200 "'J,elUi<' en heel d« hoe! te laten waaien. Op de breede straten slingeren gaitenpaadjes, en daar over slingeren de menscben acl.tor elkaar en nooit naast elkaar, precies als hij ons de kraanvogels, of ais ganzen die uit weiden gaun. De huizen en tuinen liggen verwilderd, nergens rust en voldoe ning voor het oog. 't Zal een Visaya nooit invallen hindernissen uit den weg te ruimen al viel een boom er dwars over heen of gaat een eindje om. Bloemen geen, tuintjes nooit in orde. groenten geen, fi uithoornen al evenmin. Oorzaak alles zou gestolen worden. Stelen als de raven, is hier 't juiste woord: geld 01 kostbaarheden, dingen van waaide la'cn ze liggen, maar 't zijn echte straat, ion-rens en schuimers. Groenten grond, en hoomv.lichten moet ge ver gaan zoeken, in hunne Hat/at, d. i. velden, plantingen, soms tot 4, 6, ja S uur ver landwaarts in. Daar bouwen ze hunne rijst, mais, camote. zoete aardappel, prij, ajuin; daar hebben ze bun cocosplantingen en naluutlijk hunne hutten ook; want daar brengen zij den meesteu tijd van het jaar door. Onder het spaansch bestuur moest ieder ook een eigen woning iu het dorp hebben- een zeer wijze maatregel. Dat heeft de Amerikaanscbe vrijheid alweer te niet gedaan en meer en meer lui hebben slechts één woning in de plantingen en hokken maar met 2 tot gezinnen in ébn hut, als ze naar het dorp komen. Hoe bevorderlijk dit is voor ontwikkeling, godsdienst en zeden, begrijpt men. Vroeger was ieder gezin verplicht zijn eigen huisje te hebbon. Kom nu eens kijken! Vrijheid is een mooi klinkend woord, maar 't is een blinkend scheermes in kinderhanden ons volk vaart er beroerd slecht mee. Om een goede wooiug geeft do filipino al even weinig als om een goede tafel. Hij scl.u-wt .olie inspanning. Heeft hij geld of goed, dan moet het op. Ieder jaar een paar maanden voor den oogst, is alles door het keelgat of verkleed, en treedt de guium hongertijd in. Dan zalig wie er nog rfjst ovciboudt de andere behelpen zich mep oaniote, blaren, wortels, scbeipendieiijes en een strakker aangehaalden broekband Tijdens den oogst verkoopt den Visaya aan de Chineezen, die hier alle winkels hebben voor twee Peso het vat rijst, dat hij in den guttim voor 4 tot 7 en 8 Peso tei ugkoopt Iu den nogstyd worden de ellengoederen gekocht, en mode voert haar hoogtij. IJdel op hun kleeren zijn ze buitengewoon. Ge staat verbluft zoo'n deftige heeren en dames ie vouiscbijn zien komen uit ellendige krotten, kraakproper, fijn gekapt, mot zwierigeu tred en volle bewustzijn van eigenwaarde. De dames biaoquettea zich hier evengoed en meer dan or,2e mode poppen zij hebben 't land aan bun bazaan kleurige huid. Ik heb kortelings van den preekstoel afgekondigd, dat ik te haren dienste een boelen zak bedorveD meel be schikbaar had maar dot ik me schaam over Filipinos die zich schameD over hun eigen vel, alsof O. L. H. niet wist wat hun het boste past. Zoo'n wandelende rap zakken! Zindelijk op hun persoon zijn ze ook. Goddank z\j badon veel. Alleen de zieken och arme, van welke aard de kwaal ook zij mogen zich nooit wassehen en worden bovendien met allerlei ingesmeerd. Hoe dringend wij ook verzoeken die onverstan dig/ geneeskunst te laten varen, het mag niet baten wij, blanken, zijn van een ander gestel dau zij, en onze medicynen zijn berekend op blanke zieken, t Zal lang duren eer zij onze ziekenverpleging aam) vaarden De wasch wordt hier geregeld gedaan de vrouwen gaan tot 't middel de rivier staaD en kloppen er dapper op los. Strijken en stijven kennen ze puik Naaien, zelfs borduren doen zij zeer goed Maar. opvallend, gelapte, verstelde klee ren zie je nooit, dat is een schande gaten scheuren hebben niets te beduiden, hangt alles met flarden aan elkaar. Voo 1 1. UJawaan nofioC O-pk 1 PPfl ftfl ()1 rei was. Ze zijn 't mij niel komen vertellen oa de preek, rnanr ze hebben heel wat minder. branie als ik ze op straat tegenkom. Die j mode, die mode bieogt wat arm >nde en j gekrakeel in buis Na het stoffelijke en uitwendige, eet» kijkje naar binnen. Wat is het volks» karakter Groote. goede en goedige kin der en zijn het over 't. algemeen. Zij leven zonder zorg en sterven zonder spijt en meestal uiterst gelaten en kalm. Hard en hard en aanhoudend werken doen er zeer' zeer weinig, spaten al evenmin, Plezier maken, kuieren eu luieren, musiceeren, zeer graag. Gierig zijn ze niet, gastvrij buitengewoon. De eerste de beste kan zich onaangediend en onverwachts aan tafel zetten of zijn 'jlaaDmat uitspreiden. Ik ondervind hunne goedheid ook nu schijnt wel dat ik ook onder dit opzicht een lotje uit de loterij heb. Kippen, eieren, note, rijst, bananen, viscb hoef ik om trent nooit te koopen, die worden thuis gebracht. Slot volgt. met oen bcvigon daaromtrent aan de twee zouden de kerk is iedereen netjes gekleed, en op Zon en feestdagen lijkt mijn kerk op J bloemvelden van Haarlem. Geen vrouwen of 't moeten gezusters zijn de kleur door andere gedragen aan het lijf willen hebben. De rok heeft altijd een langen sleep. In de kerk is de boofdsluier voor vrouwen, oud en jong, streng verplichtend Velen brengen nog een waaier mee, wat ik hoop baa'- gauw afgeleerd te zi hebben. De kleeding is wel luchtig, maar zeer stemmig tegenover den Pater vooral leggen de vrouwen de grootste bescheiden heid en ingetogenheid aan den dag. De mannen wringen zich voor de feesidngi in allerlei mooie schoenen, maar ioopei alsof zij er rauwe erwteu in hadden. Een dure en dwaze dracht hier. Jk wou teumm9te dat ik barrevoets kon loopen dan liep ik zeker zooveel natte voeten en verkoudheden niet op vrouwen willen voor alsnog schoenen noch kousen dragen en loopen op muiltjes als deftig willen doen. Korsetten zijn niet noodig om zoo recht als een kaars Joopen de gang is zoo statig mogelijk echte princessen. Goddank de vrouw moeten hier niets hebben van de Amer kaansche dracht, terwijl de mannen slaafs in alles volgen, als 't er aan zit, ook wel als 't er met aanzit. Ik ben eer:s aan die dandy's I Het onweer H. 0, de het dat duidelijk zoo vrij geweest te vragen VENRAY, 11 Juni 1910. erkiezing Prov. .Staten, Do Dinsdag gehouden periodieke ver kiezingen voor leden der Provinciale Staten van Liraburg, hadden het volgende resultaat. DISTRICT HORST. Herkozen de aftredende leden J. Peters, Bsrgen, H. Trynes. Venray. DISTRICT VENLO. Herkozen de aftredende leden J. M. V Du )ois, Venlo, en H. B. J. van Rijn Venlo. Zaterdagavond vergaderden in de Muziekzaal de leden van de Stoorcziiivelfa- briek -Venray". Nadat de Voorzitter, de lieer J. Poels vergadering met den gewoneu groet G. z. J. Ch. geopend, had werd de presen tie lijst afgelezen, waarbij bleek dat bijna alle leden opgekomen waren. De heer Verkley, directeur der fabriek las de notulen der vorige vergadering voor, wel ke werden goedgekeurd. Eveneens lag over 19091910 1 J 'J werd toegelicht. In plaats van het Bestuurslid G' Wis mans werd gekozen de heer Th. Droezeu Heide. De aftredende bestuursleden nl. de heeren J. Poels, Dorp en M. Claassen Overbroek, werden bij acclamatie herbe noemd. Verder was een vacature door het overlijden van den Commissaris. M. Poels te Overloon. Hiervoor werden candidaat „esteld de heeren J. Poels, 7an Wanroy en Kroyroans te Overloon. Met goedvinden zullen de leden uit: Overluon zich uit deze drie candidaton een Comraisaris kiezen. Tot leden van de Comraisie van melk» vervalscbing werden gekozen de heeren J. Geurts te Castenraj' en P. J. Duijkers, te Hoogriebroek. Hierna werden dertien nieuwe leden aangenomen. De heer J. Poels deelde mede dat door 11 leden uit Holtbees hun ontslag is inge diend, en er daar daD neg 14 leden blijven Spr. had voorgesteld dat zij tot 1 Mei 1911 moesten blijven, waarna zij dan konden overgaan naar de Stoomzuivelfabriek te Vierlingsbeek. cm rede het melkvervoer naar hier tot 1911 is aangenomen. Hierop is echter nog geen difiuitief antwoord in gekomen. Voor de leden was ter bezichtiging gesteld een nieuw model melkemmer en raelktuit Na nog eenige huishoudelijke besprekingen deelde de Voorzitter mede, dat dooi' de Commissie alle pogingen in het werk zullen worden gesteld, om de leden der handkrachtfabrieken te doen aansluiten bij de groote Stoomzuivelfabriek. Nadat hij deleden bedankt had voor de trouwe op. komst werd de vergadering met den gewo nen groet gesloten. MERSELO. Zondagnam. had op den Doel alhier onder veel belangstelling van het publiek de wedstrijd plaats om den koningstitel. Er werd door vele deelnemers tot het einde toe hevig gestreden. De uit slag was dat J. v. d. Heuvel na afbop tot Koning werd uitgeroepen, welke waar digheid hij behaalde met 92 punten in 32 schoten, vVij twijfelen er niet aan, of onder het bestuur van Jacob 1 zal St. Hubertus een tijd van bloei en welvaart beleven In de voormiddag gehouden algeraeene vergadering werd besloten, dat het gezel schap znl deelnemen aan het concours to Cadier en Keer, bij Maastricht op Zondag 3 Juli a. s. OIRLO. Zondag zal alhier het groote Wielerfeest gevierd worden, met verschil lende wedstrijden hieraan verbonden. Niet minder dan 20 Rijwielvereenigingen uit Limburg en Noord Brabant zullen hieraan deelnemen. De beide Fanfare korpsen uit Venray, zullen door hunne muziek het ge heel opluisteren, zoodat men hier morgen een groote drukte kan verwachten. Onweer met hagelslag. van Zaterdagmiddag heeft Limburg, waai bet hagelslag gepaard gïug. Uit Sittard meldt men de L. A. Zaterdagmiddag omstreek* 0 uur woedde boven onze stad een zwaar onweder gevolgd door een geweldigen hagelslag, welke voorafgegaan werd door een ongehoord suisen in de lucht Uit de aschgrauwe lucht vielen weldra groote hagelsteenen stuk op de straten. Doch hierbij zou 't niet blijven in een minimum tijds hadden we een noodweer, welks wederga zich ouden van dagen Diet kunnen herinneren. De hagelsteeoen werden steeds diktter van omvang en waren ten slotte ter grootte van eendeneieren. Wat men vreesde gebeurde dan ook. Geen huis of er rinkelden glasscherven van het1 dak. Minstens eenige duizenden ruiten werden in eenige oogenblikken stukgesla gen. Zelfs steenen pannen sloegen in stukken glas van een platform, waarover men voorheen kon wandelen, dat thans in gruizelementen was geslagen. Vogels v^len. letterlijk gevierendeeld uit de lucht. Vele duiven werden later in et gras do^d gevonden. Paarden sloegen op hol in de straten of kwamen zonder beheerder uit het veld de stad binnen hollen. Men vertelde, dat een vreemdeling, die op het oogenolik, dat hij een huis wilde binnenvluchten, door een stuk ijs werd getroffen, hetwelk na zijn vilten hoed door boord te hebben hem nog een gapende wonde op het hoofd bezorgde, zoodat het bloed hem langs het aangezicht droop, Van meerdere persoonlijke ongelukken hebben we gelukkig niet gehoord. In de bloemisterij van den beer Beurs- gens zijn van de honderden ruiten der talrijke serres slechts een achttal heel gebleven. Hier vooral was de aanblik treurig. Bij de Eerw, Paters Jesuieten werden naar men zegt eoti 150-tal ruiten vernield, evenzoo bij de eerw. Zusters de Pbtkstraac. Bij den l eer J. Hermans werd tiet glazen kuepeldak hoven het con fectiemagazijn stukgeslagen; de werkplaats van den glaszetter B. Stlvind, welks dak geheel van glas is. of beter gezegd, was, totaal vernield. Tal van bewoners, wier achterkeukens van glazen platvorm waren voorzien, hoorden dezelfde met donderend geraas instorten. Kortom, geen dakvenster, serre of warande of de geweldig dikke ijsklompen hebben ep hunne sporen op erbarmelijke wijze aan achtergelaten. De aangerichte schade is enorm groot. Winkeliers en caféhouders zagen hunne zoimeteuten na afloop van het weer op vele plaatsen doorboord en aan flarden hangen. D.e opvolgende regenbui zette bovendien menig zolder en keuken onder water. Zeldzaam gevormde hagelsteenen vonden we onder de ijsmassa. Er waren, behalve stervormige, ook zeer vele, die precies geleken op een opengaande roos. De wegen waren dik bezaaid met takken bladen der boomen vooral de ooftboo- men hebben in de geheele omgeving veel geleden hetgeen minder kan gezegd worden van de veldvrucbteu, ofschoon de sporen wel hier eD daar duidelijk zichtbaar zijn. Gelukkig, dat dit noodweer slechts een 5 tal minuten aanhield, anders zou van den geheeien oogst niet veel terecht zijn geko men. Om 8 uur des a* onds werden nog stuk ken ijs ter grootte van een knikker en zoo hard als een steen gevonden eD dat bij zulk mat weer als er heerschte. Naar we vernemen, heeft dit al vernie lend weer ook in de naburige Duitsche gemeenten op gelijke wijze huisgehouden. Van tie Muib. gr«nz«ii. Sinds eenige weken worden talrijke diefstallen gepleegd aan de Limb. Duitsche gronzen gelegen plaatsen, zonder dal mocht gelukken de dieven aan te houden. Naar verluidt is door de samenwerking van de Nederl. en Duitsche politie verkregen, dat! het spoor der dieven is achterhaald. Tot ontdekking van het spoor heeft veel bijge» dragen een nieuwe politiehond van don wachttn. uit Heinsberg, die een buitenge» woon ontwikkeld reukorgaan schijnt te bezitten. V >rig,e week werd in de pastorie te Neuhaaren bij Heinsberg tijdens den nacht diefstal met braak gepleegd. De politie die het onderzoek leidde was begeleid door den bedoelden politiebond. De hond sloeg aanstonds den weg in naar Obsprin» gen bij Waldfeucht en bracht de politie» mannen naar het huis van eenen ouden, alleen wonenden vrijgezel aanstonds liep de hond naar een ruimte waar een kist stond waaruit de dieven 300 marken hadden geatolen. Nog haalde de hond voorden dag een pakje verborgen in een witten zakdoek dragend de initialen van den pastoor. Het pakje bevatte goederen van den pastoor, benevens geldstukken afkomstig uit het offerblok der kerk. Uit het verdere onder» zoek bleek, dat de spitsboeven ook geweest waren in eene Limb, grensgemeente, waar zij circa 3000 marken in Holl. geld hebben omgezet. De beide dieven zijn door ambte naren gezien. Ze moeten in Echt op deD trein zijn gestapt, en een kaartje genomen hebben naar Nijmegen. Algemeen wordt vermoed, dat men met een internationale inbrekersbende te doen heeft. Doodclijk ongeval SCHAESBERG. Dinsdagmorgen had in de mijn Oranje-Nassau 11 een ongeval plaats. Tegen half tien stortte eensklaps eene groote massa steen naar benedentwee Duitsche mijnwerkers (zwagers), te Mus- schemig wonende, bedelvende. Na veel inspanning gelukte het één hunner levend te voorschijn te halen, doch In zulk een toestand, dat men voor zijn leven vreest. De ander lag verpletterd onder de steenmassa en werd na een arbeid van eenige uren levenloos te voorschijngehaadl. Beiden zijn getrouwd en vaders van r. p 2 en 3 kinderen. Syniboliaclie daad wan een krankzinnige. Zaterdagavond kwam aan het paleis van justitie te 's Hertogenbosch een man, dragend een groot en zwaar kruisbeeld. Tot den congierge, die den man te woord stond, zei hij, dat bij hier moest zijn bij de mannen, die gekleed waren met koorden om, evenals Christus dat was. De concierge in de meening, dat de man met het kruis beeld moest zyn bij de paters Redemptoris ten verwees hem naar dit adres. Nadat de man een geruime poos weg was, werd andermaal aan het paleis van justitie gebeld, waar men intusschen al naar bed was gegaan. Daar het bellen aanhielJ, stond de con gierge op, en nu bleek hem dat de zelfde man er weer was, nog steeds hot zware kruis met zich dragend. Hy verklaarde thans positief dat hij bier moest zijn en dit kruis in het paleis moest gedeponeerd worden. Neem het maar aau zei bij tot den congierge, want hier zit een geheim achter dat u nader wel zal worden opgelost. De concierge waarschuwde de politie en nu verscheen weldra een agent die den zonderling naar het burau bracht, waar deze verklaarde, dat dit Christusbeeld moest zijn, op de plaats, waar recht gesproken werd. Intusschen kwam een man uit Rosmalen zich bij de politie aanmelden, die den vreemde kende als zekeren D. uit Rosmalen die niet wel hij liet hoofd was geworden. ^Het kruisbeeld scheen hy van een na burig kerkhof te hebben weggehaald, waaromtrent de politie thans een onder zoek instelt. De man is intasschen naar zijn familie te Rosmalen teruggebracht. Nieuws uit de Buurt. MILL. De raad dezer gemeente be noemde tot hoofd dor School te St. Hubert den heer Putters, thans onderwijzer te Oldenzaal. Aan den heer Gerold, onderwijzer alhier werd eervol ontslag verleend en tot onder wijzers werden benoemd de heeren J H. Eibers en te St. Anthouis en J. A. J. H, Hilgers te Gennep. De moord te Deurne. De rechtbank te Roermond veroordeelde Dinsdagmorgen A. v. d. Zanden, beklaagd van doodslag op P. Munsters te Deurne, voorafgegaan door poging tot diefstal, tot een gevangenisstraf van 18 jaren; De eisch was 20 jaren gevangenisstraf. HELMOND. Het zoontje van den Tui nier B. speelde eergisteren met enkele kameraadjes in een bootje in de Zuidwil lemsvaart, nabij de Haven. Het kwam langzamerhand tot het springen van den wal in de boot, toen hij plotseling over boord viel en in de diepte verdweeD. Zyn kameraadjes trachten hem te redden doch te vergeefscb. Enkele uren daarna is zijn lijk opgehaald. boe groot bun kerfstok bij den Chuieesj (vooral huisgehouden in het Zuiden vau EIJSDEN. Dinsdagnamiddag woedde boven ons dorp een vreeselijk onweder. Van bijna half 3 tot bijna half 4 was de bliksem en donder niet van de lucht, ter wijl een geweldigen slagregen, van vree 8elijkö hagelbuien vergezeld, de straten en kelders onder water zette. Toch is het veld er betrekkelijk goed afgekomen, hoewel de kersen en de jonge appels en peren veel geleden hebben. Na bet Dood> weer was men algemeen verlicht, dat er geen erger ongelukken hadden plaats gehad dan 't verpletteren van een boom en 't afbranden van een schuur en stelling in 't naburige Berneau. Een uur later kwam echter een ver schrikkelijk mare 't dorp in opschudding brengen een maaier was weer naar de weide getogen eu vond ouder een afdak een zeer geacht ingezetene, den landbouwer Urlings, die zich hier eerst sedert eeni maanden had gevestigd, dood liggen en bijna geheel zwart, getrofl'en door den bliksem, die don kant van het afdak eerst had geraakt, liet lijk lag hall' bedekt door dat eener koe, eveneens door den bliksem getroffen. BUNDE. Voor enkele dagen had de heer Hennekens alhier, het ongeluk met een hand in stukken glas te vallen. De hand zwol op, er ontstond bloedvergif» tiging en thans is H. na een smartvol lijden tengevolge van de bloed vergiftiging overleden. '1 De moordenaar van l.aura Klinkenberg? Men meldt Men herinnert zich dat in hel jaar 1908 in het bekende Akenerwoud werd vermoord de 16 jarige Laura Klinkenberg. De politie hield in den loop, des tijds wel een dozya personen aan, doch allen moesten wegens gebrek aan bewijs worden losgelaten. Tot de verdachten behoorde ook een Duitscher, die door de Nederl. justitie was aangehouden, wegens diefstal. De aange houdene was zekere Ch. uit Aken, die door de Rechtbank te Haarlem was ver» oordeeld tot 2jarengév. wegens diefstallen. Eenigen tijd na zijn veroordeeling legde Ch. aan de Hollandsche justitie de verkla ring af, dat hij Laura Klinkenberg had vermoord Tot in de kleinste bijzonder» heden gaf Ch. verklaring van den moord. De Duitsche justitie werd met deze belang rijke bekentenis verwittigd waarna een hooggeplaatst politieman uit Akeo naar Haarlem reisde, voor wien Ch. eveneens een volledige bekentenis aflegde. Ofschoon de politie weinig geloof hechtte aan zyne verklaring, onderzocht zij toch nair de zaak. Besloten werd Ch. na het eindigen van zyne straf in Nederland, naar Aken over te brengen. Op het eind der volgende maand zou hy zijne straf hebben uitgeboet. Hij is evenwel voor enkele dagen in de gevangenis te Haarlem gestorven. Kamerverkiezing; te Helmond Naar de Nbr. verneemt, moet er ook in het district sprake zyn om den heer Henri Hermans te Maastricht candidaat voor de Tweede Kamer te stelleD. I02 jarige overleden. In den óuderdom van ruim 102 jaren is te 's Hertogenbosch overleden een der oudste inwoonsters van ons land, me vrouw de wed. J. Hartogensis, geboren Deen Tot eenige dagen voor haren dood was mevrouw Hartogensis nog by volle kennis alleen haar gezichtsvermogen liet haar op 't laatst in den steek. Het onweer. Uit verschillende plaatsen van Noord Brabant komen berichten van zwaar onweer dat daar Maandag heeft gewoed. To Geertrudenhorg werd oen zekere K. door den bliksem gedood. Ook in andere plaatsen zijn verschillende personen het slachtoffer van het hemelvuur geworden. Te Driraelen sloeg de bliksem in het postkantoor, terwijl te Hooge Zwaluwo de kerktoren getroffen werd, die weldra in vlammen opging. Al weer een. Te Stadskanaal is bij het baden ver dronken, zekere Padberg een jongeling van 22 jaar, afkomstig uit Nieuw Amater» dam. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen mits deze ter kennis van de ingezetenen dat de lysten ziju vastgesteld, de perso nen aanwijzende die tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zyn dat de lijsten, zooals die door hunne beslissingen al dan niet zyn gewyeigd, van heden af dagelijks op de Secretarie der Gemeente voor eenieder ter image zijn nedergelegd. en dat dezelve tegen betaling der kosten in afschrift ver krijgbaar zijn En opdat niemand hiervan onwetend heid kunne voorwenden, is van deze open bare kennis gegeven. Venray 15 Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. VENRAY. Aangifte van den 3 tot den 10 Juni Gbeboorten. Petrus Jophus Hubertus Giezeu. Maria Christina Classen. Lydie Jeanne Alphonsa Maria Vermeulen. Peter Martinus Johannes Wolters, Hendrikus Antonius Hubertus Arts. Huwelijken. Jan Peter Smits oud 25 j. huisschilder eu Anna Huberta Sanders oud 26 j.z. b. beiden te Venray. Chrisliaan Antoon Peeters oud 24 j. landbouwer en Wilhelmina Kerstjens oud 19 j. z. b. beiden te Venray. Martinus Bernardus Goutnans oud 24 j. bakker te Venray en Dorina Ruiten oud 23 j. te Heer. Sterf ge vallon. Guillaumette Jeanne Maria Gimbrére oud 38 j. Anna Maria Jacobs oud 65 j. weduwe van Peter Mathias Duijf. Martius van Enckevort ond 63 j. echtgenoot van Elisabeth Feijen. Lodewijk Cornelia de Boer ond 46 j. ongehuwd.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2