Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. 1 mocht or iets van weten niemand zelfs de wacht op Rascherki niet, vermocht vermoeden, dat wij eiken nacht doorbrach ten in de nabyheid van den schildwacht dien wij in bot oog hielden. Wij rekenden er stellig op, dat de moordenaar een der volgende nachteü zou beproeven, zijn gruwelijke daad te her halen. Waarom hij die arme, vreemde soldaten, bij wie waarlijk niets te rooven viel, op die vreeselijke wyze overviel en afmaakte, was een raadsel, dat wij niet beproefden op' te lossen. Wij wilden het monster op lieeterdaad betrappen. On3 geduld werd op een zware proef gesteld. Twaalf nachten hadden wij reeds op den eenzamen weg tusschen de rots blokken doorgebracht en het oog gehouden op den schildwacht en al wat er gebeurde Meer dan eens hoorden wij het grimmige knorren vao een panter of het blazen van een luipaard, Dat was juist geen pretje. Op die boogte waren de nachten na de heete dageD ijskoud. Als 45 graden had aangewezen dan daalde de thermometer in bet dal overdag 40 tot nachts op den Rascherkie de temperatuur tot 6 en 4 graden Dat zulk een sterke afwisseling zelfs voor een geharden soldaat van het vreemden legioen niet bijzonder gunstig kan zijn. is zeer begrijpelijk. Bovendien was ons leven voortdurend in gevaar. Om den ~J uitslag van onze onderneming niet op het spel te zetten, wist niemand van de wacht dat wij daarboven. Had de schildwacht die altijd in angst was vermoord te zullen worden, ons toovallig gezien, dan had hij ongetwijfeld op ons gevuurd. Onze toestand was dus moeilijk genoeg. Vooral in den twaalfden nacht had ik veel te lyden van de koude, waaraan ik niel gewoon was ik was zwaar verkouden en moest meer dan eens het veraderlijk niezen, dat ons onfeilbaar deo dood zou brengen, onderdrukken. Ik voelde mij ziek en zeide tegen myn vriend, dat ik voortaan weer in myn bed wilde gaan Wij Iageo achter een stotsmassa vlak tegenover de deur vau het station, een meter of twintig van daar. Het was eerste kwartier en de maan verlichte flauw den omtrek boven ons fonkelde de sterren bomel in al zijn zuidelijke pracht. De schildwacht liep onhoorbaar heen en weer met het geladen geweer in den arm. Verder dun tien of twaalf meter durfde hij zicb echter niet wagen. Toen ik mijn besluit aan mijn vriend had medegedeeld, gaf hij my, als om mij rnoed in te spreken zijn veldflesch. Nauwe- welijks had ik een teug genomen, of wij zagen hoe de deur van het station zonder gedruisch werd geopend, een gedaante naar buiten kwam en den schilwacht na> derde. Het was precies twee uur. De dokter, die naast mij lag, kneep mij zoo hard in den arm, dat ik bijna ge schreeuwd had van de pijn. Kijk, kijk fluisterde hy opgewonden Dat is sergeant Byot, die schurk Laat ods voorzichtig naar hom toe kruipen, om te kunnen zien wat hij doen wil. wy beefden van ontroeringwij konden nauwelijks ademhalen het hart klopte ons tot. in de ziel. Wij spanden den haan van onze revolvers en kroopen op handen en voeten vooruit. Een kwartier lang bleven wij doodstil liggen zonder dat er iets gebeurde, wat ons aanleiding gaf, ons van den sergeant meester te maken. Hij stond schijnbaar zonder eonige booze bedoeling te praten met den soldaat, die, blijkbaar verheugd dat hij, al was het maar voor een korte poos, niet alleen behoefde te staan op die gevaarlijke plek. Nu gaf bij den soldaat zelf een sigaret. De man legde zijn geweer op den grond en beproefde de sigaret aan te steken. Eeö lucifer vlamde.... een doffe gil klonk.... on op het zelfde oogenblik knalden twee revolverschoten door akelige stilte van het gebergte. Met een sprong waren wij achter ons rotsblok weg. De forsche dokter wierp zich op den sergeant, en deed hem door een geweldige vuistslag over den grond tuime len, ter wij! ik mij over den gewonden soldaat boog. Onze schoen bedden de wacht gealar meerd alle mauscnappen kwamen naar buiten. De soldaat, een Oostenrijker uit St. Potten was niet meer te redden, zijn hals was tot aan den nekwervel afgesneden. Het was een onzottend drama, dat dien nacht daarboven in de stilte op den Ras cherki werd afgespeeld. Nog beden Da zooveel jaren, sidder ik bij de gedachte aan de vreeselijke afdwaling van een man, die zich bij meerderen en minderen bemind had weten te maken, die door zijn positie Was hij krankzinnig Ik weet het niet. door oen zestal lieve bruidjes van het Het onderzoek van den krijgsraad bracht Gesticht. Zonda; op dit punt geen licht. Na een arrestatie Meimaaand, bij welke gelegenheid de Eerw orac do mnnnHpn»!\p niet meer in een toe- Pater Maxeotius op zeer treffende wijze, Maria's macht en hulpe toonend den pel was de moordenaar niet meer in een toe stand om verhoord te worden als men hem iets vroeg wat betrekking had op de moorden zweeg hij en begon te schreien Het is een psychologisch raadsel j zeide dokter Guizot. En om zulke raadsels op te lossen, hadden wij in een land waar moorden dagelijks voorkomen, geen tijd. De lijken der vermoorde soldaten had het monster in de nabijheid van bet station van een stoilen, bijna tweehonderd meter hoogen rotswand in een nauwe kloof geworpen, waar zij met veel moeite, half door roofdieren verslonden en in ontbindin verkeerend werden uitgehaald. Toen ik des morgens van den Rascherki kwam. was er juist bericht ontvan gen, dat een bende Marokanen in de nabijheid van Beni Uoif een Arabischeu stam had overvallen en alles neergesabeld bad. Inplaafs van naar bed te gaan waarop mij zoozeer verheugd had, moest ik onmiddelijk opstijgen en met zijn compagnie de woestijn inrijden, om de onvluebte roovers te straffen. Toeo wij een paar dagen later te Aiu Sefra terugkwamen, was sergeant Byot reeds ter dood veroordeeld en gefusilleerd. t.och vooral te Festival voor de VEN HAY, 4 Juni 1910. Door de afd. Venray van de Hagel verzekering van de Limb. Boerenbond werd dit jaar verzekerd voor i' 110.000 tegen f 94000 in 't vorige jaar Morgen Zondag zullen onze beide fanfare's deelnemen aan het Festival Wanssum. Zondagmorgen geiaakte het 2 jarige dochtertje van S. uit de Schooltraat, onder een handwagen, met het ongelukkige gevolg dat het met een gebrokeo armpje werd opgenomen. Zooals onze lezers reeds weten zal de Fanfare Euterpe, op Zondag 3 Juli a.s, haar Söjang bestaan feestelijk herdenken door het geven van een groot Muziek en ZaDggezelschappen. Niet minder dan 29 gezelschappen hebben zich tot deelname aangemeld. Deze zijn Bergen, fanfare; Beugen, fanfare; BI it terswijk, zanggezelschap: Boxmeer harmonie's en 1 zanggezelschap; Broek huizenvorst, harmonie; Cuiik, fanfare Gruboenvorst, harmonie; Heyen, fanfare: Horst, harmonie en mannenkoor; Linden- Katwijk, fanfare; Maasbree, zanggezelschap Meerlo, fanfare; Oiilo, zanggezelschap; Oploo, fanfare; Ottersum, fanfare, Otter» sumZclderheide, fanfare. Overloon, fan fare; St. Anthonis, zanggezelschap; Steyl, zanggezelschap; Velden, fanfare-. Yenray, fanfare en zanggezelschap; Groeningen, aap; Wanssum, fanfare; Well, harmonie: Wellerlooi, fanfare. Met het oog op de vele festiviteiten iD dit jaar, kan men de deelname als buiten gewoon belangrijk beschouwen, en met grond veronderstellen, dat het feest naar wensch zal slagen Maandag werd in het café Gossens voor rekening van den Weled. heer H. Trynes aanbesteed het bouwen van een woonhuis met stalling enz. Er werd ingeschreven door Chr. Wijnhoven, voor f 1897 F. Oudenhoven en L. Verbeek f 1S45 J. van Dijk en G. Poels f 1528 Louis Wijnhoven f 1510 Aan den laagsten inschrijver gegund. In 't café W. Wijnhoven werd dien- zelfden dag aanbesteed het bouwen van een woonhuis met stalling, voor rekening van Gooren te Lull. Ingeschreven we als volgt J. van Dijk en G. Poels, f 1140 Chr. Wijnhoven, f 057 Louis Wijnhoven, f 946 Claassen en Lichteveld Overloon, f 906 Aan de laagste inschryvers gegund. OOSTRUM. De Wanssumsche processie trof prachtig weer op hare bedevaart. Het zeer groote aantal lieve bruidjes en zouaafjes, en vooral de zeer goed spelende Fanfare verhoogden niet weinig den goeder indruk der voorbeeldig biddende processie Daags daarna kwam de groote Maria- Congregatie van ViarJingsbeek alhier wél te laten geroepen was, zijn kameraden te bescher men met de wapens die hij droeg, en die hij op zoo'n afschuwelijke wijze misbruikte. Wat had den ongelukkigen man. die zich gedurende zijn geheelen diensttyd voorbeeldig bad gedragen, en nooit een uur had gehad, tot die bloedige daden En nog wel tegenover soldaten die ook om hein te beschermen op post stonden? straf gedreven bekend om haren schoonen zang. Verschei» deno schoone Marialiederen zingende trok deze met rijke vaandels versierde Congre gatie in goed geregelde processieorde van het station naar de kapel alwaar Congrer gatie, Lof, preek en processie was. Zeer schoon klonk het «Zoetste der Vrouwen", toch neg treffender en verhevener ff «Wees gegroet, o sterre" van Hamers, dat aan elk koer of congregatie ten zeerste mag aanbevolen worden. De pelgrims hebben beide liedjes deze Meimaand meer dan eens in Oostrum's kapel kunnen hooren Dinsdag daaraanvolgend kwam de altijd schoone processie van het St Jozefgesticht, in heel Venray bekend om de voorbeeldige wyze waarop het bij elke gelegenheid mooi praktisch in versieringen, voor den komt. Na aankomst was Lof, preek processie met het Genadenbeeldje, gedragen grims wist aan te sporen dikwijls Maria's genadeoord in Oostrura te komen bezoeken. HEIJEN. Dinsdag dronk, bij afwezig" beid. het dochtertje van den landbouwer 3 jaar oud, van pas klaargemaakte koffie. Het kind kreeg inwendige brand onden, en overleed na een smartelijk lijden eenigo uren later. Men kan zich de droefenis der ouders voorstellen. ISosclibessen. OTTERSUM. De hosclibessen beloven it jaar een zeer goeden oogst. De struikjes zijn zoo vol beladen met vruchten, dat men zich niet herinnert ooit zoo iets gezien te hebben. Als de prijzen der bessen niet buitenge woon laag blyveti, kan men alleen te Ottersum een gezaraelijke verdienste van f 10.000 rekenen. VELDEN. M. Th. J. M, een minder jarige jongej», in het gezin van den smid Coppes alhier werd verpleegd werd Maan dag door de marechaussee alhier aangehou den en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Roermond om verder Rijksopvoedingsgesticht te Alkmaar te worden geëxpedieerd. Brooddronkenheid Men schrijft uit Gennep Een stelletje half aangeschoten genie soldaten. gekampeerd te BeugenKruis punt werkzaam gesteld bij den aanlej van eeD tweede spoor der N. B. D. S. keerde Zoudag met eenige burgerpersonen van de Boxraeersche vaart terug, er belandde in het café J.. waar een vecht partij ontstond en een tiental ruiter benevens de inventaris van iietcifé kortten klein werd geslagen. Eindelijk raakte de troep buiten de eigenaar woedend over zooveel wandali>me pakte eeo aan den wand hangend met hagelkorrels gel uien geweer en schoot dn of viermaal a bout portant onder den troep Tweepersonen werden geraaktZondag avond tegen 10 uur en Maandagmorgen arriveerden de gekwetsten by dr. S, te Gennep om de hagelkorrels te doen verwij deren of andere lichaamsdeelen verbinden. VENLO. Zaterdag werd alhier door de Duitsche politie aan de onze uitgeleverd B. Janssen, oud 31 j., rijwielhandalaar te Blitterswijk, waarna hij naar de gavan genis te Roermond werd overgebracht. J., die deai(12 Juni 1908 werd aange houden cn'ïi» do gevangenis tè Roermond opgesloten als verdacht van bedriegelijke bankbreuk, ontvluchtte 17 Juni d. a.v en nam de wijk naar Duitschland, waar hij werd gearresteerd en opnieuw ontvluchtte te Geldern doch daar werd aangehouden. Wegens verzet tegen een bewaarder aldaar werd J. veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, die hy thans heeft onder gaan. De ministers van Binnenlandsche zaken en van Financiën hebben het bedrag van het voorschot uit 's Rijks kas aan de gemeente Venlo, ten behoeve aanbouw van arbeiderswoningen, steld op f 80.000 Moordaanslag. BEEK. Alhier heeft zich Zondagavond een treurig voorval afgespeeld. Een vyftal kermisgangers van buiten deze gemeente kregen tusschen 10 ure en half elf twist, met het gevolg dat aan een hunner een diepe messteek is toegebracht, die van het schouderblad naar de richting van de raaaj streek loopt. De getroffene is zokere D. uit Spauboek. Zijn toestand is zoo ernstig, dat hij niet vervoerd mag worden en gisteroch tend nog in een café alhier verpleegt werd. De justitie is gewaarschuwd. Eeoige personen verdacht van in deze wandaad betrokken te zyn, zyn voorloopig aange houden. Droevig ongeluk MEERSEN. Maandagmiddag geraakte door een ongelukkig toeval een 5 jarig zoontje der echtelieden L. te Raar (gem Meerssen) onder een zwaren steen, die het knaapje zoodanig in deo nek trof, dat het kereltje na enkele minuten een lijk was. Enkele jaren geleden verdronk vao diezelfde oppassende ouders een driejarig dochtertje, Diefstallen De Rechtbank te Roermond veroordeelde Dinsdag de dienstmeid VaD B., wegens verduistering van goederen van haar meester. Dr. Stijns aldaar, tot zes maanden gevangenisstraf. Haar vrijer werd wegens diefstallen van geld en dranken, ten nadeele van Dr. Styns, veicordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf. Een -Justitie-gek." Zaterdagmiddag werd door een 10 tal marechaussees en politieagenten onder leiding van den wachtmeester Baarts te Maastricht, een huis op den Meersserweg afgezet. 1Bt De geheele Meersser weg was te hoop r 1.1. was 't besluit van de,Bel°°P9n f" daar d\fa,^jeksar™de" °ok l op het zelfde oogenblik den arbeid hadden neergelegd was het zwart van de raenschen op den weg. Wat was het geval De politie was ter oore gekomen dat zekere P. uit Witturaeen in onze om geving maar al te bekend persoon, die voor eenigen tijd wegens diefstal met braak gepleegd te Aken, van allerlei zidelmakers gereedschappen door de Rechtbank te Maastricht tot drie jaren gevangenisstraf was veroo-deeld on die wegens krankzin nigheid n i ir hot Venraysche gekkenhuis was overgebrachtzich in een huis op de Meersserweg zoude bevinden. P. had n.l. twee anderen veroordeelden krank» zinnigen, den dag voordat de Broeder in het Sint Servatiusgesticht half dood was geslagen de kans gezien uit het gesticht te breken. Bovendien wordt hij verdacht de dader te zyn van drie diefstallen met braak, verleden week te Valkenburg gepleegd, en van den diefstal van een paard uit een weide ODder Vilt (gem. BergenTerblijt, De politie vischte Zaterdagmiddag achter het net P. moet wel in het huis op den Meersserweg geweest zijn het zelfde huis waar hij vroeger dikwijls placht te ver toevendoch zou zich thans met eeo vrouwspersoon in Luik bevinden. Weer een illustratie van de -krankzin nigbeid". die aan allerlei 3nort van misdadigers de gewone gevangenis doet omloopen. Nieuws uit de Buurt. van den CUIJK Reeds een paar avondeo heeft men hier en daar in onze gemeente proeven genomen met het electrisch licht. De weg naar bet station en die Daar Beers waren Maandagavond verlicht en ook brandden de lampen bij een paar neringdoenden iu de Molenstraat. Het licht is mooi wit van kleur en brandt zonder flikkering. Het is vrij krachtig in zyn uitstraling. Dezer dagen verwacht men de geheele uitvoering. In de centrale is alles bijna gereed. Weggeld. Hoe gevaarlyk het is om in de provincie Noordbrabant te gaan wielrijden, kan blijken uit het feit, dat op jl. Zondag 29 Mei alleen te Cuyk pl.ra. 20 processen verbaai zijn opgemaakt wegens het rijden zonder wegkaart. Ieder niet ingezetene van deze provincie kan ten gemeentehuize van een plaats in Noordbrabant een kaart bekomen om op' 15 verschillende dagen van het dienstjaar van de wegen per rijwiel gebruik te raakon Groot was het ongerief voor de vele bedevaartgangers naar Boxmeer. Ook de toeristen, die dezen zomer Noordbrabant per rijwiel bezoeken, denken er om zich te voorzien, van zulk een kosteloos rij- bewys. Moord te Deurne. Dinsdag had zich voor de Rechtbank te Roermond te verantwoorden de 32 jarige te Deurne geboren peelarbeider A. v. d. Z wegens doodslag met voorbedachten rade gepleegd op den JOen April op deo ruim 70 jarigen P. Munsters. Er werden een 9 tal getuigen gehoord, onder wie twee geneesheeren. In zijn breed opgezet requisitoir ging de officier van Justitie het heele verloop der zaak na. de aanleiding tot den moord, de moord zeiven de vlucht van beklaagde, zijoe buitengewone zelfbeheersching, zijn huichelarij na den moord enz. enz. om ten slotte tot conclusie te komen dat de zwaar straf voor den moordenaar zal zyn het beeld van den vermoorden Munsters dat hem nimmer zal verlaten. Mr, Mathon ried beklaagde aan veel vooi zijn slachtoffer te bidden, en God vergif fenis te vragen voor zijn onmenschelijki daad. Hij eischto tegen A. v. d. Z. na enkele verzachionde omstandigheden te hebben aangevoerd, twintigjaar gevange nisstraf. Bekl. was ter terechtzitting buitenge woon kalm volkomen zijn zenuwen meester hoorde zijn eisch met gelatenheid aan. Mr. Michiels voo Kesseoicb bepaalde zijn pleidooi uitsluitend en alleen tot het inroepen van clementie voor A. v. d. Z. Begrijpelijker wy s was de raadszaal stampvol. Den 7den Juni zal de Rechtbank het vonnis vellen. Met de Stoomzuivelfdbriek alhier schijnt 't te gaao, als met de komeet van Halley. Dichtby is ze geweest, vol hope hebben we er naar gezocht en uitgezien, ze even gezien en nu. gaat ze weer verdwij nen verre.... weg, in 't niet. Diezelfde in druk beving ors 1.1. Zondag bij de druk bezochte vergadering over onze Stoomzui- velfabriek. Wij geJooven,dat 't hoogtepuni bereikt hebbende, we weer gaan dalen zoover tot er niets van komt. Het beste is maar een prijsvraag uit te schrijven, wie de plaats der komende fa* ArbeidHaangelegenbedtn. Bedenkelijke verschijnselen. Zooals bekend is, duurt de strijd aan de draadnagelenfabrieken en trekkerijen der firma P. van Thiel Zonen, te Beek en Donk bij Helmond, nu reeds meer dan 5 maanden 1 Het gaat daar o. a. eveneens als aan de fabrieken der firma Philips te Eindhoven! om het R.-K. yereenigings- recht. Nu doet zich echter het eigenaardige feit voOr, dat zich in de omgeving der fabrieken te Beek en Donk overal commissies uit notabelen en geestelijken vormen, om den strijd tegen de firma Philips te Eindhpven te steunen, terwijl men de R.-K. metaalbe- erkors der R.-K. firma P. van Thiel Zonen aan hun eigen lot overlaat. De hceren Van Thiel hebben thans een aanvang laten maken om de arbeiders, die in woningen dezer firma gevestigd waren, uit te laten zetten I Ook de firma Philips te Eindhoven heeft den stakenden arbeider*, die in de huizen der firma genaamd Eindhoven Vooruit., in Woensel wonen, de huur opgezegd. Vreemde gezinnen zullen thans die huizen betrekken. Door Mgr. W. van de Ven, bisschop van s-Bosch is f1000 gegeven aan het steun- cmieté met autorisatie om zijn naam als schenker te vermelden. EN de dierenwereld. Het volgende interessaute geval op het ;ebied van de dierenwereld werd in Olde- boom door enkelen opgemerkt. Op de schuur van een koemelkerij hadden spreeu wen hun jongen. Een kat beklom de schuur. De oude spreeuwen fladderden schreeuwende boven het dier, dat zich daarvoor niet liet afschrikken. Toen het gevaar voor hun jongen al dreigender werd, vlogen zij opeens tegelyk weg. Hun afwezigheid duurde echter slechts kort. Zij kwamen terug en nu vergezeld van vyf kraaien of kauwen die al was 't afgesproken tegelijk op poes afgingen, welke laatste nu zoo spoedig mogelijk maakte, dat tij weer beneden kwam. Moordaanslag;. Te Goirle bij Tilburg heeft een jong- mensch Luybregs geoaamd, een moord aanslag gepleegd op den kastelein Olie slagers. Hij schoot een met hagel geladen geweer op hem af en trof zyn slachtoffer, niet doodelijk, in den nek. De dader is Valseli bankpapier. De rechtbank te 's Hertogénboscli heeft den fotograaf V. aldaar wegens bet ter vaardigen van valsch bankpapier, veroo- deeld tot drie jaar en zes maanden gevangenisstraf onder aftrek van voorarrest Moord. Een 23 jarig meisje G. S., afkomstig uit Doesburg doch sedert eeu paar jaren ia dienst by de familie Voorhoeve te 's Gra- venhage. woonde met dete familie sinds een paar weken in eene woning aan de Luikschestraat. Nadat het meisje Maindag omstreeks 4 uur met een kinderwagen en kinderen van genoemde familie was uitgegaan werd op korten afstand tan de woning van de Luikschestraat. nl. in de Badhuisstraat d oor een ongeveer 35 jarig manspersoon een revolversohot op baar gelost. Zy viel onroiddelyk neer en blesk terstond overleden. De dader richtte daarna het wapen op zich zelf en verwondde zich ernstig aan het hoofd. Volgens verklaring van de familie V. was de verslagene een teer oppassend meisje. Van eenigen omgang van haar met den dader had men niets bemerkt. Volgens mededeeling van andere zyde moet niettemin de aanleiding tot den aanslag een liefdesgeschiedenis zyn. De dader een zekere S. een oom van het meisje, moet uit wraakzucht over onbeantwoorde liefde hebben gehandeld. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Wat wensehelijk ware? Dal het dagelijksch bestuur zich, in een zijner vergaderingen onledig hield met het berekenen van de grootste lijn, die een kogel kan beschrijven, op het terrein der schutterij „St. Anna" afgeschoten naar het doel, uit een monstergeweer, zooals die tegenwoordig bij concours gebezigd wor den en dat het bestuur dan, naar bevin ding van zaken, afstanden bepaalde, die voor onveilig verklaard werden en voor zorgmaatregelen nam, die, bij elke schiet oefening zouden moeten worden toegepast Op die manier zou het voorkomen, kunnen worden, dat men den put moet dempen als Het kalf verdronken is; want te ontkennen valt het niet, dat het in een groote omstreek gevaarlijk is wanneer op het zoo even genoemde terrein ge schoten wordt. 't Is waar, de café's zijn de kurken waarop Venray's welvaart drijft; de café houders slijten'het bier van den brouwer, de sigaren van den sigarenfabrikant, voor zulke lieden moet véél gedaan, véél ge-v laten worden; maar toch, daar waar men- schenlevens in gevaar kunnen komen, dient alle laksheid op te houden, alle eigenbelang op zijde gesteld te worden, daar moet met ijzeren vuist worden inge grepen in bestaande misstanden. Het ligt niet in de bedoeling om, zooals men dat noemt, een bak te zetten aan de schutterij dag vr„St. Anna", dat zij verre, daar- briek kan aanwijzen welk iederen landbou- voor stel ik te hoog op prijs, de teekenen 1 van leven, van ijver, van voortvarendheid, die dat gezelschap bij elke gelegenheid geeft; mijn eenig doel is onze voormannen mede °nder het oog te brengen, dat er in dejjc wer, zonder uitzondering, bevredigen zal. van van ^rtvwo^d, Zoo iemand verdient, er zeker den hemel1

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2