Hofstraat 3 „de Goedkoope Winkel" CPSTERS, HOFSTRAAT 38. H. Sffli Heden avond OPENING van Generale Repetitie, een Winkel Dames- en Jongens-blouses Kachel Zegt het voort Hoeren Landbouwers. Kost en inwoning Een net Bovenhuis Voorloopig bericht De Notaris Brabers een ljarige Springbeer KINDERHOEDEN vanaf 50 cent, SALADE Spoorgids 1910 W. van den Munekbof. H IS Grootste sorteering niet anders dan eerste kwaliteit goederen, aan ongekend lage prijzen. Verzuim dus niet liedenarond een kijkje te Ine men, om u te overtuigen dat concurrentie ^onmogelijk is. In ieders gunst aanbevelend, Lantlbouwongevallen- en Ziekteverzekering Boter- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN. Dubbelkwartet ,,Ons Genoegen" van Oirlo. Zondag 15 Mei, des namiddags om 7 uur, DE MUZIEKZAAL. gevraagd. te huur aangeboden. HEDEN GEOPEND A. Lanqenhoff. TE KOOP G. WlNTELS. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Moord. Maandag ora 2 ure waren aan de werken van Merraets en De Clerk, aan de steenweg van Eeckeren naar Antwer» pen, eenige dronken mannen aan het vechten, gevolg eener ruzie over ei meisje. Weldra werden de messen getrokken en zekere V. trof met zijn mes de gebroeders G., waarvan eer. zeer erg gekwetst werd aan het hoofd. Toen liep V. achter den derden die de vucht had geoomen. haalde hem in, greep hem bij het haar trok zijn hoofd achterover en sneed hem de keel af. De ongelukkige zekere O., van Ostende bleef daar nog twintig minuten liggen en was dood toen men hem opnam. Men heeft het lijk naar het doodenhuis gebracht. Later hebben de doktoren het naar het gasthuis laten overbrengen tol lijkschou wing, V. was intusschen naar de Hollandsche grens gevlucht tot Bergen op Zoom, waar zijne moeder woont. Daar is hij dezen namiddag aangehouden en zal eerstdaags uitgeleverd worden. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. „A bon entendeur 99 Als antwoord op hetgeen niet al te snuggere mee-willen-praters op gebied van muziekwedstrijden, zoo nu en dan uitstrooien, met Al te doorschijnende, doch minder nobele bedoelingen, dien ik hier wel meê te deelen, 1e dat het in ons land usantie is, nooit uit te komen op con coursen, waar familieleden als juryleden fungeeren; 2e dat ondergeteekende nog nooit van die gewoonte is afgeweken of zal afwijken. Rake, pootige afbrekende critiek, ze dwingt nog een soort ontzag af, maar dat soort afbreken stinkt naar de waschkuip „A bon entendeur JOH. M. P. BROEDER, Dir. Cecilia. Kerksymboliek Het is niet een nieuw boekwerk, dat wij onder dezen titel aankondigen doch alleen willen wij even de aandacht vestigen op een nieuw voortbrengsel van den her» leefden zin voor die Oud-Christelijke beeldentaal. My dunkt het mag mannen als P. Nieuwbaan en Thompson wel lot groote voldoening strekken, dat zij door hunne populariseering der begrippen, die in de laatste jaren, of eeuwen zelfs, voor het volk dreigden verloren te gaan, tevens onder de kunstenaars het treffend streven hebben gewekt, om weer op ruimerschaal de Biblia Pauperum in het kerkgebouw opeu te leggen. 't Werk dat wij hier bijzonder op het oog hebben, is er een van zeer bescheiden verhoudingen en doet zich ook heel -anspruchlos" voor. Maar als teeken des tijds, als een poging in Oud Roonsche riehting valt de waarde er van niet te onderschatten. Wy bedoelen de schildering door den Breda» schen kunstschilder A. J. van de Wiel in de kerk (van een kapel kan men kwalijk spreken) van het krankzinnigengesticht Sint Servatius" te Venray. Hier kan de bezoeker eens stuk kerke» lyke kunst bewonderen, waarin iedere figuur en iedere lijn een betoekenis hoeft. Boven het hoogaltaar met zijn keurig in blauw en goud bewerkte nis voor het Mariabeeld vertoont een breed tafereel, als een oud mozaïek werk. de aanbidding van het Lam. geflankeerd door de offers van Isaac en Melchisadech. Fijn bewerkte medaillons langs de bogen dragen de bekende zinnebeelden van Ichtbus den Orient, den eenhoorn (die vlucht in den sohoot eener Maagd) enz. In den linker kruisarm wordt het menschelijk leven, in den rechterarm het eeuwige loon in een rijks gevarieerde reeks uitgebeeld. Boven vindt men overal de verschillends attri buten van d« H Maagd, ontleend aan de Litanie van Loreto. Het is niet weldoenlyk alles in bijzonder heden te beschryven. Men koma en zie ?n verheugezich opnieuw over de herleving der oude Kerk» symboliek. A.P. Burgemeester en Wethouders van Veuray. beengen bij deze ter openbare kennis, dat het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 't dienstjaar 1910 op den 29 April 1910 door Heeien Gedeputeerde Staten van oil gewest is goedgekeurd en van af heden gedurende vijf maanden op de plaat selijke secretarie voor eenieder ter lezing is nede'gelegd Binnen drie maanden na de uitreiking van liet aanslagbiljet kunnen de belasting schuldigen bezwaren tegen hunnen aanslag bij den Raad indienen. Venray den 7 Mei 1910. De Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris. Stoot. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Worden gevraagd 3 dienstmeiden voor Venlo, 1 Banketbakkersleorling voor Venlo. 3 Boerendienstmeiden. 1 bekwame keukenmeid voor Venlo. 1 Schoenmakersknecht voor Helden. 2 Bekwame timmerlieden voor Venlo. 1 Meubelmakersleerling. 2 meubelmakersknechts. 1 dienstmeid voor Venray kunnende melken. I Stalmeid voor Deutschland loon 300 mark. J Meisje van 14 jaar voor Venray. Bieden zich aan t 3 kindermeisjes, 1 Metselaar. 2 modisten, 1 dienstmeisje 17 jaar. 1 Boekhouder. 1 Boerendienstknecht niet voor buiten Venray. - - - T -1 iTgfHiRWSnrf ff iWTtlïlllMWMMMMMriiMBMaBMMMMmMMBM—WMMNMM in Huishoudelijke ArtikelenGaren en Band. Galanlericn, Luxe-ArtikelenGlas, Porcelein en Aardewerk, Geëmailleerde GoederenIjzerwaren enz. enz. Burgerlijke Stand. VENRAY. Aangifte van den tot den 13 Mei. Geboorten. Leo Johannes Antooius Maria Willems. Christina Maria Gertruda Goumans. Huwelij ken Hendrikus Martinus Cremers oud 24 j. stucadoor en Aleida Maria Johanna van Geffen oud 22 j. dienstmeid beiden te Venray. Michiel Lenssen oud 45 j. landbouwer en Johanna Christina Peeters, weduwe van Peter Johannes Janssen oud 40 j. zonder beroep, beiden te Venray. Arnold Hubert Duijf oud 34 j. koopman en Maria Antonetta Gommans oud 27 j. zonder beroep, beiden te Venray. Heuricus Hendrix oud 29 j. metselaar te Grubbenvorst en Catharina Gerrats oud 37 j. zonder beroep te Venray. Sterfgevallen. Jacoba Hendrina Wilbelraina van Cuijck oud 8 maanden. Hendrika Peternella Jochims ongehuwd oud 82 jaren. Kerkelijke Diensten le Venray. Parochiekerk. Maandag 2de Pinksterdag de diensten als des Zondags. Dinsdag S uur Sol. Mis ter eere van den H. Pascaiis. Woensdag N Jaarg. 2de kl. voor Henricus Mos mans Petronella Verriet kinderen en bloedverwan ten. Donderdag 8 uur Jaarg. voor Willem van Dijck Allegonda Katelaan en kinderen. Vrijdag 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Hend v. d. Heuvel. Deze week zijn de quatertemper dagen geboden vasten en onthoudingsdag. Paterskerk. Heden Hoogfeesst van Pinksteren ieder halfuur de H. Mis. Om 8 uur zal de solem neele Hoogmis worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Na de. Hoogmis processie. Om 5 uur Lof en kroontje. Maandag ieder hall uur de H. Mis. Om S uur de Hoognis Om 5 uur Lof en kroontje. Dinsdag feestdag van den H. Pascaiis Baijlon, belijder onzer H. Orde. Volle aflaat onder de gewone voorwaarde. Om half 8 Hoogmis, 5 uur het Lol. Vrijdag feestdag van den H. Bernardinus van Liena Belijder onzer H. Orde is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gew. voorwaarden. Om half 8 hoogmis. Om. 5 uur Lof en H. Kruisweg. Zij, die zich wenschen te verzekeren bij. of nadere inlichtingen verlangen om trent de Onderlinge van den Limb. Landbouwbond kunnen zich aanmelden bij de Hceren TH. MICHELS, Groote Markt. G. WILLEMS, Overbroek. M. JANSSEN, Stationsweg. HET BESTUUR. MAASTRICHT 10 Mei 45940 K.G. boter. Hoogste prijs f 1.24 per K.G. Midden f 1.18 Laagste f 116 Gemijnd Ondertrouwd en gjpnna prris t Venray, 13 Mei 1910. Huwelijksvoltrekking 31 Mei. Allen, die voor Kapel, Rectoraat of Kruisberg tot en met 1 Mei 1910 gewerkt hebben en iets te vorderen hebben, gelieven daarvan voor Drievuldigheids-Zondag, 22 Mei opnieuw in behoorlijke rekening, aangifte doen aan De Rector der Kapel van Oostrum. Al degenen die verzekerd zijn bij de Berlij ner Hagelverzekering-IViaatsch. of hunne veldgewassen hi erbij willen verzekeren, worden verzoet'.-r hiervan zoo spoedig mogelijk opgave to tloen bij den Agent P. J de Mulder VENRAY. der nummers uit te voeren op het Internationaal Concours te Rotterdam, opgeluisterd door het guns tig bekende IN 3. ad f35's maands, Aanbiedingen aan den Uitgever van dit blad. Adres te bevragen bij den Uitgever van dit Blad. te Vierlingsbeek zal op nader te bepalen dngeo op verzoek van den Heer L. KERSTEN te Maashees, na te bekomen rechterlijke machtiging voor zijne minderjarige kinderen. publiek verkoopen Zijne onder Holt,hees jg&ft gelegen boerderij. schuur, stal. bakhuis, tuin, boorogna'd. weiland, bouwland, groot circa 7 Hectaren 33 aren. a'smede een perce-1 weiland, struikhout en bosengrond, gelegen onder VeDray in do Spurkt. groot één hectare, 54 aren, 85 centiaren. Aanvaarding van de gebouwen met Paschen 1911, den tuin, den boomgaard, het weiland en ongeveer 56 aren voorland op 25 Februari 1911 en de rest stoppel- bloot 1911. PROGRAMMA Primière Halt, marsch, a Limburg mijn Vaderland, b Vertrouwen, Ghar de Venus, Ouverture, {Eigen gekozen, nummer.) a Verbeidend, b Elslein von Caub, Ouverture d'Antan. Verplicht nummer.) a 't Meezeken, b Standchen. Vlaamsche marsch, Abendfeier, b Mein Schatzlein, 9. Finale. Entrée 80 8. Ferd Register. Henri Thijssen. Fr. Abt. R. Massard. G. Rijken. M. Filka. G. Guillement. J. P. J. Wierts. C. Lancb. D. Bauwens. C. Attenhofer. cent. Aanvang precies 7 uur. HET BESTUUR. in Sigaren. Sigaretten, Tabak, Roltabak enz.— Dn Gros. Dn Detail. Door een prompte bediening en prima waren aan uiterst concurrerende prijzen hoop ik de gunst van het geachte publiek te verwerven. Onder voortdurende aanbeveling. TB KOOP bij P. J. VAN RIJSWIJCK Merselo. ONTVANGEN eene prachtige collectie witte en gekleurde Tevens een groote keuze in Zie Etalage. Zie Etalage. Minzaam aanbevelend Zij die goederen ter ver zending bezorgen aan het Kantoor van VAN GEND EN LOOS. woiden beleefd doch dringend verzocht hierop duidelijke adressen le vermelden, benevens namen «Ier afzenders Vooral bij het retourneeren van ledig goed wordt dit dikwijls vergeten. een zoo goed als nieuwe en eene partij prima Aardappelen, bij M. VOLLENBERG, Vellunj. bereidt men lekker met fijne Olijfolie goede Wijnazijn en pittige Mosterd. Het beste adres: zakformaat a 6 ct per stuk verkrijgbaar bij Te huur of te koop oen solied gebouwd ingericht voor bakkerij en café, gunstig gelegen tegenover d«- kerk flor-i Amerika. Dadelijk te aanvaarden. 1 c bevragen ten Kantore van Notaris i^SbER te Horst. zal op Donderdag 19 Mei nam. 2 uur ten nuize en voor de Wed. Derks—Thysgen en kinderen, te Horst—Voor Amerika publiek verkoopen Huismeubels stoelen, banken, tafels, kleerkast, kachels, mantelketel, herberg- inventaris, winkelinrichtiug. schalen met gewichten, maten, benevens 2 geiten aardappelen, stekruoen, wortelen, stroo vlechtdraad en klein schuur en akkerge reedschap. zal op Vrijdag 20 Mei 1910 nam. 2 uur Iten huize en op verzoek van Mej.de wed. en Kinderen M. Verriet te Venray aan het Henseniusplein publiek verkoopen Huismeubels als keukenstoelen kachels, kisten, een zoo goed als nieuw fornuis enz. benevens bascule, schaafbank, balken ramen, manden, egge enz. enz. zal op Maandag 4» Juni 191 i nam. 5 uur ter herberge cn op verzoek van Gerard Pijpers ie Venray in de Schoolstraat publiek verkoopen Een huis, waarin beklanten winkel, café en bakkerij, metj groote remise en tuin. ^un-.tigl gelegen te Venray in de School- sG-ut sectie C no. 45^3 g<-oot 3 n. Ik q.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3