Limburgsch Nieuws. 0. L. Vrouw van Ooslrura. Algemeen Nieuws. Sebeel gevulde trainen zullen ze er naar toe brengen de mannen en vrouwen van de Litnburgeche H.K. bonden. De vorige Katholiekendagen heb» ben bewezen hoe het Katholieke vereenigingsleven in onze provincie jaar in jaar uit hooger opbloeide. Laat dan ieder, die kan, op den tweeden Pinksterdag opgaan naar Veulo, om de bonden van deze Katholieke vrouwen en mannen te versterken. De Katholiekendag is een dag van leering. Zulke dagen brengen ont wikkeling ouder ons volk. Men leert inzien, de nooden, die onze maat schappij lijdt, maat men leert ook de geneesmiddelen, die langzamer hand de wereld zullen hervormen. Men leert kennen de Katholieke Sociale Actie, waarvan men dage lijks leest, maar waarvan vooral óns eenvoudig volk zoo weinig den om vang en beteekenis begrijpt. Moge dan deze Twaalfde Katho liekendag zich waardig aansluiten aan de rij zijner voorgangers, tot meerdere eer van God, tot heil van ons dierbaar Limburg VOOR DE BEELTENIS van Waarom staat gij daar verlaten Zoete beelt'nis, eeuwen oud, Waar voorbeen der Moeder alle Lief en leed werd toevertrouwd? o Maria, lieve Moeder, 't Is me als klaagdet stille Gij: Zoo beminde Venray vroeger, Zoo bemint het heden mij Zoete beelt'nis unzer Moeder, o Indien gij spreken mocht, Luide zoudt gij Venray konden Hoe voorheen gij werd bezocht, o Maria, lieve Moeder, "t ls me als klaagdet stille Gij: Zoo beminde Venray vroeger. Zoo bemint het heden mij Wat al troost en bulpc zieken, Zondaars vonden bij uw beeld, Hoe Maria hoort hier allen. Hart- en zielewonden heelt, o Maria, lieve Moeder. 't Is me als klaagdet stille Gij: Zoo beminde Venray vroeger, Zoo bemint het heden mij Hoe. geslachten en geslachten Dankbaar knielden aan uw voet, Hoe elk hart dat hier kwam bidden Heengisg met verruimd gemoed, o Maria, lieve Moeder, 't ls me als klaagdet stille Gij: Zoo beminde Venray vroeger, Zoo bemint het heden mij Zoete beelt'nis komt dan heden Venray minder naar U toe Is 't aloude geloof zoo tanend Is 't Maria's Voorrecht moe o Maria, lieve Moeder, 't Is me als klaagdet stille Gij: Zoo beminde Venray vroeger, Zoo bemint het heden mij - Neen, Maria, zoete Moeder, vergeten doen wij niet, Weerom komen wij U bieden Ons vertrouwen, bede en lied Venray's zonen, Venray's docht'ren, Komt weer allen, komt tot Mij, Komt en maakt der Moeder harte Maakt des Zones hart weer blij Komt. ja komt neerknielen allen In mijn lief, klein bedeoord, Zeegncn zal ik uw vertrouwen En uw bede wordt verhoord VENRAY, 14 Mei 1910. Begunstigd door een tamelijk goed weder had Zondag het Schuttersconcours plaats, gegeven door de Schutterij »St. Anna" aan het Eindt alhier. Nadat men in optocht, waaraan 9 schut» teryen deelnamen, door Venray's strateD was getrokken, begeleid door onze beide fanfares, begon dadelijk de wedstrijd. De pryzen werden behaald als volgt A. Corpsprijzeo. Ie ppijs met Eéieiuuis voor het meest aantal punten, St. Agatha met 9 p. 2e prys Sclur'e-ij r*orst, met 7 p. 3e prys Schutterij Ledeakker met 7 p. 4e prys Schutterij CMtersum met 6 p, 5e prijs Schutterij Bergen met 6 p. Alles in 9 schoten, B. Personeele pryzen. Ie S. van Thienen. Ledeakker 6 p. 2e Van de Ven. Ledeakker, 6 p. 3o Libraodt, Oeflelt 4 p. 4e Peeters, Ooffelt 3 p. De heele wedstrijd bad een flink ver» loop, en er werd buitengewoon goed ge» schoten. Zondagavond hield de Boerenbond alhier in de Muziekzaal eene druk bezochte vergadering. Dc Voorzitter de heer Th. Michels opende met een kort welkoms woord en den Chr. groet de vergadering, waarna hij de leiding der vergadering aan den heer Jean Poels overgaf, die op zijn beurt den heer G. Peeters, ondervoorzitter van den Limb. Landbouwbond verwel komde cn hem bij voorbaat reeds dank zei voor de voordracht die hij zou komen houden. De heer Peeters zette daarna op duidelijke wijze uiteen, waarom de Boerenbond in Nederland er toe was overgegaan om eene Onderlinge Ongevallen-verzekering in het leven te roepen en zette de statuten uiteen toegelicht door voorbeelden. De heer Jean l'oels dankte den heer Peeters voor zijne practische voordracht en sprak vervolgens nog een woord van opwekking tot toetreding bij deze verzeke ring. De beer Jean Poels deelde verder mede, dat de voorbereidende werkzaamheden voor 't waterschap goed staan en men maar niet moet gelooven aan praatjes, dat er niets gedaan wordt. Daarna ging men over tot het oprichten eener stierhoudcrij, of beter gezegd tot het rcorganiscercn der stierhoudcrij. In de vooraf gehouden kring vergaderingen waren beha!ven in Oirlo dc stemmen algemeen voor om de stierenhouderij in te richten als op eene vorige algemcene vergadering was voorgesteld. In Oirlo waren de stemmen wat verdeeld. Voor hel teekenen der lijsten zullen vergaderingen worden gehouden in de verschillende af deelingen, ook liggen bij de voorzitters hiervan steeds de lijsten ter inteekening. De Z.Eerw. heer Pastoor Schmeitz sprak als naar gewoonte- een mooi slotwoord. Onlangs waren drie simulanten, zoogenaamde -jusiitiepatiënten" uit Medem- blik overgebracht i.aur 't St. Servatiu8 gesticht alhier. Zondagavond bij het naar bed gaan trok liet diuk gesprek van dezen de aandacht de»' oppassers. Tijdens de eerste nachturen kregen .twee dier ver» pleegden hevige ruzie. Een oppasser wilde hen tot stilte aanmanen, maar werd door beiden met grooter weerspannigheid beant» woord. Toen deze het signaal ora hulp gaf, sprongen de heide twistenden uit hun bed en sloegen hem bewusteloos. Een ter hulp gekomen broeder verweerde zich krachtig, maar kreeg plotseling van den derde, die zich stil gehouden had, meteen wateipot zoo'n hevigeri slag op het hoofd, dat de heisenpan verbrijzeld werd. Voor er hulp kwam opdagen, waren de drie patiënten gevlucht. De eeiste zorg gold den verslagen broeder en toen hij hulp had, zette men de vluchtelingen na. Spoedig had men er twee ingepikt, een te Leunen en een in de diepe greppel rondom het gesticht, de derde is nog niet gevat. De toestand van den broeder is nog steeds levensgevaarlijk. De krankzinnigen en liet Kijk. Men schrijft uit Venray aan de L.K. Uw lezers kennen het treurige nieuws uit Venray, waar drie booswichtenVfn het krankzinnigengesticht »St. Servatirfs" oen broeder-verpleger en een oppasser half dood hebben geslagen. Nu vraagt men zich af zijn dat krank zinnigen zijn dat nu gekken Natuurlijk. want zij zijn door de Justitie ontoerekenbaar ge-ordoold werden du3 hierheen gezonden. Maar zonderling is het, dat tegenwoor» dig de meeste groote schurken voor outoe» rekenbaar worden gehouden. Zij blijken echter niet krankzinnig genoeg om dagen van te voren plannen te maken ora te ontsnappen en deze vervolgens listig uit te voeren met woest geweld. Wie is voor het gebeurde nu eigenlijk ontoerekenbaar De rechter, die zoo'n boeven ontoerekenbaar verklaart, <le adviseerende dokters of de boeven zelf Juist door zoo gevaarlijke sujetten in het krar.kzinnigengesiicht te stoppen, is men schuld, dat weer nieuwe misdaden bedreven worden. En het ergste van alles is nog, dat de «verplegers" dier boeven daar machteloos tegenover staan. Zoo hebben de Bioeders van Venray in bun verschillende huizen 450 jeugdige veroordeelden. En daar tegen mogen zij yeen wapen gebruiken, niet slaan enz. Er mag om het gesticht zelfs geen muur zijn, omdat de krankzinnigen toch niet zullen merken, dat zij opgesloten zitten Wat kunnen de verplegers dus doen Alleen lijdelijk toezien, hoe er nieuwe misdaden gepleegd worden en gevaar loopen zelf vermoord te worden. Ze moeten die geraffineerde boeven alleen »fijn" oppassen. Daar mogen de fatsoenlijke burgers belasting voor betalen en de arme Broeders hun leven voor opofferen. Moet dat zoo blijven Tweede Pinksterdag vertrekt onze Fanfare „St. Cecilia" naar Rotterdam, om daar deel te nemen aan het Internationaal Concours voor Muziekgezelschappen. Wij hebben al dagen lang de ernstige studie der jonge vereeniging gehoord en kunnen niet anders dan de energie prijzen, die de leden bezielt, om zich te wagen in een openbaren kamp op zulk een plaats. Wie dit korps hoorde voor een half jaar oi' nu, zal, als hij onbevooroordeeld denken kan of spreken mag, moeten erkennen, dat het met reuzenschreden is vooruitgegaan. Wie zich daarvan nog meer wil overtuigen, toone dit, door de Algemcene Repetitie bij te wonen, die volgens achterstaande advertentie Zondag avond om 7 uur gegeven wordt. Het is voor de eer van Venray, maar zeker voor den studielust te hopen, dat Cecilia met een prijs uit het strijdperk kome. Wij wcnschen het korps een goede reis cn een schitterend succes. Dinsdagmorgen is bij den winkelier J. te Leunen, terwijl bij zelf afwezig was en de overige bewoners nog te bed lagen, uit de winkellade een bedrag van 16 Mark ontvreemd. OOSTRUM. Zondag bracht de Maria» congregatie, niettegenstaande het regen» achtige, ongunstige weer, haar jaarlijkse!! bezoek aan do genadekapel. Maandag kwam de Maria Congregatie van Arcen. Na een pelgrimstocht van ruim twee uren by heerlyk zomersweer kwam ze per trein te half elf aan. Luide en voorbeeldig biddende trokken ze de geuadekapel binnen. De ZEerw. H. Directeur las alstoen de H. Mis. waaronder de Congreganisten voortreffelijk de bekende «Deutsche Messe" zongen. Te half twee ging men in processie met genadebeeldje naar Trans Cedron. Aldaar hield de oud» directeur de tegenw. Rector van Leunen, eene treffende predikatie. Daarna werd de Kruisweg gebeden. De processie keerde in de kapel terug, alwaar tor. besluit een Solemneel Lof werd gezongen. Mariakapel ie Oostrum. Met de beide Pinksterdagen komen er geen bijzondere processies. Moge de be» langstelling van Venray en omstreken in die dagen des te grooter zijn. welke weergesieldtenis ook geen afbreuk doen aan veler goeden wil om ter bedevaart te komen Zelfs het ongunstige weer schrikke hen niet af om deD bloei der bedevaart te helpen befbrderen Op die beide Pinksterdagen is 's Dam. te 3 u. plechtig Lof en preek, alsmede processie om de kapel. OIRLO. Maandag. 2e Pinksterdag, zal hier een voetbalwedstrijd plaats hebben tusschen V. C. I, van Boxmeer en Wilhelmina I van Oirlo. Aanvang 3 uur. Zondagnacht is ingebroken in de woning van den molenaar te Oirlo. Door bet uitsnijden eener ruit heeft men zich toegang verschaft. Er werd echter niets vermist. MERSELO. Zondag 1.1. werd hier het feest der H. Kindsheid gevierd. Om c' uur verzamelden de kinderen zich bij de school om zich na de kerk te begeven, waar onmiddelijk de Hoogmis begon. Onder de 11. Dienst besteeg de Eerw. Pater Rochus den kansel cn schetste de waarde van ons Katholiek geloof, wat ons den plicht oplegt mede te werken ook anderen dit deelachtig te doen worden. Des namiddags werd, trots het dreigende weer, de omgang door het veld gehouden onder het gezang der kinderschaar. Onder het solemneel Lof van 3 uur hield dezelfde gewijde redenaar een opwekkende predi katie over het doel der II. Kindsheid cn over de voordeelen. welke de aalmoezen, geschonken aan dit schoon Genootschap, aanbrengen aan de gevers en de zielen in "t Vagevuur. Dat de Eerw. Pater aller harten geroerd had bewees de collecte, welke ongeveer f 50 opbracht, Moge het Genootschap der H. Kindsheid meer en meer in staat gesteld worden door ruime giften en aalmoezen vele zieltjes voor den hemel vrij te koopen. Door V;, et Hoofdbestuur der Provin- -cittk- - VmJ J-ng ter bvworuering der geitcnfokkerif' in Limburg zullen in den loop der mlfand Juni echte volbloed ge*" tenlammeren worden ingevoerd. Deze lammeren van 3 tot 5 maanden oud zullen voor 9 tol 12 gulden per stuk kosten. Belanghebbenden die van deze gelegenn heid wenschen te profiteeren worden verzocht opgave te doen aan het Bureau der vereeniging te Swalmcn. Hel hoofdbestuur voornoemd, De Secretaris De Voorzitter L. Simons. Jos. Hendrikx. Moord te Deurne. Op 31 Mei a. s. zal voor de Rechtbank te Roermond worden behandeld de zaak tegen A. v. d. Z., oud 33 jaren, veenarbei der wonende te Deurne. gedetineerd, be klaagd van diefstal in de woning van M. A. Berkelmans te Deurne, in den morgen van 10 April jl. en van doodslag op P. Munsters, die zich ter bewaking in die woning bevond. Bij deze zaak zullen getuigen benevens de artsen Crobach uit Deurne en Nuijens uit Helmond als des kundigen worden gehoord. Als raadsman is door de rechtbank toegevoegd Jhr. Mr. G. Michicls van Kessenich, advocaat alhier. MAASTRICHT. Toen de sigarenmaker F. Franssen, woneDde Plankstraat, Vrij dagnacht tegen 12 uur thuis was gekomen en zich naar zijn slaapkamer wilde begeven, had hij het ongeluk van de trappen te vallen Ofschoon aanvankelijk niets deed vermoe den, dat de man erostig verwond was, klaagde hij later over pynen in het hoofd. Tegen zes uur verergerde zijn toestand zoodanig, dat geestelijke en geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Een uur later was hij een lijk. Vermoedelijk is bij overleden ten gevolge van hersenschudding. Franssen stond als zeer oppassend bekend en was de steun zijnet moeder. KERKRADE. Maandagmorgen in de vroegte heeft op den weg Xerkrade— Her- zogenrath een drama zich afgespeeld. Eene fabrieksarbeidster, genaamd E., wonende te Blijerheide, gemeente Kerkrade. werd door den mijnwerker A. aangevallen en met drie schoten in den rug gedood. Daarna schoot <1e moordenaar zich zelf een kogel door het hoofd. Men vermoedt dat A. uit jaloerschheid heeft gehandeld. De jeugdige arbeidster scheen de liefde, die de mijnwerker jegens haar had opgevat, niet te beant woorden, daarom zon hij om wraak, en achtervolgde het meisje, toen het zich naai de fabriek wilde begeven. l)e mijnwerker A. is vroeger in dan kost geweest bij de ouders van het vermoorde meisje, en vatte toen genegen heid op voor de dochter des huizes. Hare ouders verzetten zich cvouwel tegen de verkeering en zetten den Oostenrijker de straal op. Nadere bijzonderheden meldden, dat het meisje, toen het A. met getrokken revolver op zich zag af komen, vluchtte. A. .schoot driemalen alle kogels drongen in den rug. Den vierden kogel schoot de Oostenrijke' zich zelf in de hersenen. Nieters uit de Buurt. Ernstig ongeluk. HELMOND. Maandagmorgen sprong bij de firma H. Th. en Co. een vliegwiel. Drie personen werden door de rondvliegen» de stukken getroffen, waarvan twee levensgevaarlijk. Van een werd een heen op twee plaatsen gebroken en 't achterhoofd opengespleten, deze is Donderdag over leden. Na voorloopig te zyn verbonden, werden de ongelukkigen naar het gasthuis overge» bracht. Slapte. In de fabrieken der firma Philips Co. te Eindhoven heerscht thans een zeer voel bare slapte. Werd korten tijd geleden aan verscheiden vrouwelijke aibeidsters het werk opgezegd ^Zaterdag j. 1. is wederom aan ongeveer 80 arbeidsters hel werk opge zegd. Op de werkdagen wordt door sommige afdeelingen slechts tot 5 uur gewerkt. Ook de loonen worden verminderd, waarover algemeen wordt geklaagd Een liagellmi. Woensdagnacht is het een ontzeitend weer geweest in een gedeelte der gemeente Uden over een breedte van 2 kilometer waarneembaar langs de Spoorbaan, heeft zich een hagelbui ontlast als bij menschen- geheugenis niet werd gezien. 's Morgeos ten 7 U'-e kon nog geconsta teerd worden, dat de hagel 15 cM. dik lag Ofschoon de kerseboomen in dit weer al hun bloesem verloren, gelooft men toch, dat de vruchten met veel zullen geleden hebben, wijl het weder bijzonder stil was. De bui hield een uur aan. GENNEP. Verleden week leende de knecht van den kleermaker D. te Otteisura van zijnen baas tien gulden. Vervolgens huurde hij bij een rijwielhandelaar alhier een fiets. De haas heeft sedert noch zijn knecht, noch zijn tien gulden weergezien, terwijl ook de fietsbandelaar niets meer omtrent zijn eigeudom vernam. Veldgewassen enz. Uit de Betuwe schrijft men Door het gure weder, dat den groei van de gepote aardappelen sterk tegenwerkt, is de vraag naar aardappelen grooter gewor den. Aangezien de gekuilde voorraden nog zeer groot zijn, is de prijs dalende. Te Herwijnen werden de blauwen en gele opgekocht voor f 2 a f 2 25 per H. L., te Ochten de bontblauwen voor f 2.65 per H. L. Ook het weiland lijdt onder de koude. In de Lingestreek is het gras zoo scliaarsch dat men vreest, het vee weldra te moeten binnenhalen. En dat, nu de hooibergen leeg zyn. Het fruitgewas, hoewel zeer verlangende naar warmte, staat er niet kwaad voor. In het westen der Betuwe heeft het op enkele plaatsen veel geleden door de strenge nachtvorsten. Drie flinke handboogschutters Ter gelegenheid van de Internationale wedstrijden met den Edelen Handboog, uitgeschreven door de handboogschutterij »De Zwartmikkers", gevestigd aan den Teteringschen Dijk bij Breda, hebben zich Zondag de drie beste handboogschutters van het zuiden gemeten met den volgen den uitslag Geschoten werden honderd pijlen. Ie prijs M. v Es (kampioen van Noord Brabant) te Boxstel, met 354 punten 2e prijs C. Mandigers, Eindhoven met 344 punten. 3e prijs A. J. Vuchts, Schijndel, met 314 punten. De le prys was een eerekruis, de 2e en 3e prijs een medaille. Het hoofd afgereden. De 28 jarige verpleegster A. V., uit het krankzinnigengesticht «Het St. Jorisgast» huis" te Delft, reed Dinsdagavond 7 uur aan den Haagweg, nabij de Hoornbrug, op haar rijwiel, in gezelschap van twee andere verpleegsters, die te voet gingen, Zij schijnt te dicht langs de stoom tramlijn gereden te hebben, althans de tram, die te kwart voor zeven uit Den Haag kwam. greep haar en sneed letterlijk het hoofd van den romp. Het lijk werd met de stoomtram naar Delft vervoerd. Gaa( dat zoo maar Na afloop eener meeting tegen de politie trok Dinsdagavond eeu troep betoogers naar de Ceintuurbaan te Amsterdam. Het doel van den tocht was de woning van den heer Torlingen, loco Voorzitter van de Algeraeene Patroonsvereenigiog in de bouwvakken alwaar de ruiten werden ingeworpen. De potitieageut die ter bewaking van dit huis van den lieer Teringen aldaar stond gesposteerd, werd door 20 tal personen aangevallen en zoodanig mis» handeld, dat hij naar het O. L. Vrou wengasthuis moest worden gebracht. De man had een hoofdwonde bekomen en zijn helm was geheel vernield. Een Kiopenicker. Door do rechtbank te 's Hertogenbosch werd zekere Martinus veroordeeld tot ettelijke maanden gevangenisstraf, omdat hij dienst had genomen bij het leger onder een valschen naaru en met valsche papieren Reeds had de man al vroeger een poos bij do veldartillerie gediend, eveneens onder een valschen naam en voorzien van valsche papieren ten name van Adrianus D. in plaats van Martinus D, zooals 's mans werkelijke naam is. Toen deze Martinus, die scharenslijper van beroep is en afkomstig uit Wcensel bij de veldartillerie diende, heeft hij zooals ons '.hans werd verteld naar aan leiding van dit nieuw avontuur iets uitgehaald, dat in opzet een pendant mag heeten van hetgeen de kapitein van Kopenick zoo moor leverde. Op zekeren namiddag wist Martinus op handige wijze in liet bezit te komen van een kepi en een schoudermantel van een gegradueerde der veldartillerie. Hiervan voorzien, begaf hij zich tiaar een dorp met ver van den Bosch verwisselde de kleeding van gewoon artillerist met die van den gegradueerde en aldus uitgedost liet hij eerst den veldwachter van 't dorp voor zich verschijnen. Deze kwam op het bevel afgestapt in zijn gehoon burgerpak. Op boogen toon gaf hem onze scharenslijper een uitbrander oindat hij niet behoorlijk in uniform gekleed voor hern verscheen, en gelastte hem zoo spoedig mogelijk het veldwachterlyk pik te gaan aantrokken. De veldwachter gehoorzaamde en ver scheen andermaal voor zijn pseudo superi eur. die hem bevel gaf den burgemeester der plaats te gaan verwittigen, dat de in zijn gemeente aanwezige manschappen van lichting zoo en zooveel, die met groot verlof waren, voor hem moesten verschij» nen om inspectie te maken. Tevens moest de veldwachter aan den zeereerw. heer pastoor der plaats een bewijs vragen van der manschappen gedrag. De burgemeester zou er in geloopen zijn, had niet de pastoor de zaak zeer vreemd gevonden, omdat dit de eerste maal was. dat ooit voor een inspectie een dergelyk bewijs werd gevraagd. De pastoor ver wittigde dan ook de marechaussees en zoo word de inspectie verhinderd. Een curiosum. Als curiositeit wordt het 'onderstaand aan de «Stichtsche Ct." gemeld Een zeker predikant, uit de provincie Utrecht ongehuwd, en zelfs niet verloofd, kreeg eenige dagen geleden bezoek van een deputatie van zijn kerkeraad, door welke hem werd meegedeeld, dat men over zijn arbeid zoozeer tevreden was, dat men dieuaangaande op de eerstvolgende kerke raadsvergadering een bespreking wilde houden, betreffende tractementsverhooging. Reden, waarom zijn Eerw. verzocht werd, alsdan de vergadering te verlaten. Eenige dagen later werd bedoelde predi kant aangezegd, dat de bewuste tracte mentsverhooging werd toegestaan, en hij van af heden.... voor elk kind dat hij kreeg f 25 per jaar toelage zou ontvangen. In slaking:. Aan de Kleinen Oord te Arnhem moet een kadasterkantoor gebouwd worden. De aannemer is van goeden wil maar de werk» nemers geenszins, zy liggen met den patroon overhoop en dientengevolge wordt er gestuukt. Eerst eenige dagen na tiet neerleggen van het werk is de >»A C." achter de onzaak gekomen, die niet pleit voor do eerlijke pliclitopvatting der af» beiders. De opperman B. begaf zich Vrijdag morgen. tegen het verbod van zijn baas in, herhaaldelijk naar een café in de buurt van het werk. Toen B. naar geen vermaan wilde luisteren werd hem aangezegd, dat hij volgens coutract binnen drie dagen was ontslagen. Hiermede waren de ande ren met tevreden en zij teekenden protest aan, waarbij zij tevens hooger loon eisenten. Aangezien de aannemer 't hoog ste loon aan opperlieden te Arnhem werk zaam betaalt, ging hy daarop niet in. De werklui staken de hoofden bijeen en legden met z'n alleu het werk neder. Aldra waren er remplacenten voor de stakers gevonden, en komen thans uit de omliggende gemeenten op dagen. De politie houdt toezicht op hot terrein. Op zoo'n manier gaan de arbeiders het voor zichzelf bederven, en dat is dom Een liond als levensredder! Sedert Hemelvaartsdag werden twee bergbewoners uit Neurenberg vermist. Zaterdagavond iieeft men hen in een druip steengrot nog levend gevonden. Een hond, dien zij bij zich hadden, had door zijn geblaf aan den ingang van de grot de reddingsploeg gewaarschuwd. De toeristen hadden 58 uur in de grot doorgebracht en niet terug' gekund, omdat zij geeoe kaarsen meer bij zich hadden.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2