Fanfare Eu GELIEFD Erwtenrijs, Bedevaart „Oostrum Café gesloten koralen Halsbandje Goucl waard. Mariavereeniging. R, K. Volksbond. Maandel. Vergadering fijnste en voordeeligste, J. VERHEUGEN, een Woning op Zondag April, ADVERTENTIEN. Vastgestelde CONCERTEN in 1910: Wed. NI. Thielen, Anna Verbaken-K.usters. op Zondag 24 April VENRAY. Het recht van jagen op de gemeentegronden. Het Gemeentebestuur 82 nos turfslijk. 58 nos. turfslijk. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Een partij nieuwe planken en latten. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, In het paviljoen der Stad Biussel zal aan den Koning en Koningin, do ministers en de hoofdcommissarissen eeD kopje thee aangeboden worden. Om 6 uur 's avoüds tal het fees» ten einde zijn. Strijd in de bouwvakken. De volgende besluiten zijn Donderdag in de na te noemen plaatsen in Duitscbland genomen De -Arbeitgeberbund ira Baugewerke te Breslau heeft besloten, gister Vrijdag avond alle kantoren en winkels op het bouwvak betrekking hebbend te sluiteD. Alle arbeiders, socialistische en christelijke georganiseerde en losse, worden uitge sloten. Hierdoor worden in Breslau pl.na. 8000 man getroffen. De Arbeitgeberbund in Zuidelijk Han nover besloot eveneens alle arbeiders uit te sluiten waarvan ongeveer 33,000 man het slachtoffer werden. In KeuleD werden Vrijdagavond alle metselaars en timmerlieden uitgesloten, voor zoover zy werkzaam zijn op bouw werken die uitgevoerd worden door de leden van het Keulsche verbond van bouwvakpatroons. In Bochum en het verdere industrie gebied in Westfalen is de uitsluiting niet zoo algemeen. Van de 59 patroonsvereeoi- gingen hebben er 32 besloten tot algeheele uitsluiting en 14 andere om hun arbeiders met 14 dagen op te zeggen, in de hoop da; de intu88chen gevoerde onderhandelingen tot goed resultaat mogen leiden, of dat de staking inmiddels in andere plaatsen mis lukt aal zijn. De 13 andere patroonsver» eeoigingen werken voorloopig door, ten minste als de arbeiders van hun kant niet bet werk neerleggen. In Gladbach werden ongeveer 1000 en in Mannbeim 1800 arbeiders uitge« sloten. De eigenaars der steenbakkerijen in bet Roergebied Essen Duisburg enz. besloten de patroons der bouwvakken bij de uitsluiting hunner arbeiders met alle kracht te ondersteunen. Zij zullen geen steenen leveren aan niet georganiseerde patroons en aan de georganiseerden alleen onder de voorwaarde, dat zij niet zullen bewerkt worden zoolang de staking duurt. De houthandelaren zijn van plan een dergelyk besluit te nemen. Een rit de» dood». In de naaste omgeving van Weenen heeft Zaterdagmiddag een zeer zwaar automobiel-ongeluk plaats gehad, waarbij twee jonge vrouwen onmiddellijk werden gedood, terwijl twee andere inzittenden, een raècanioien en een jong meisje, zoo ennstig gewond werden, dat alle hoop op hun herstel 19 buitengesloten. Omtrent dit noodlottig voorval, dat aan den intusschen gearresteerden chauffeur wordt geweten, vermelden de Duitsche bladen de volgende bijzonderheden. De aato behoorde aan den Berlynschen fabriekseigenaar Ruehling, wiens chauffeur en méeanicieu drie kelnerinnen hadden uitgenoodigd een ritje met den wagen van bun meester te maken. Bruno Haerdtl, de mécanicien, en de chauffeur, die toen al een glaasje te veel op had, bezochten in den voormiddag deu z. g. Volkskeller" en inviteerden daar drie kelnerinnen om mede uit ryden te gaan. De tocht giog naar het villepark Dornbach, bjj Weenen. en vandaar over den Exelberg langs een stellen en in vele bochten zich kronkelenden straatweg van Neuwaldegg naar Hutteldorf, een weg. die by alle Weener automobilisten bekend en gevreesd is* De chaffeur. niet bekend mm de terreingesteldheid en bovendien beschonken, verzuimde bij een der scherpe bochten zijn tempo te verminderen, zoodat de wagen als een pijl afschoot op een siaketsel, dat den weg op die plaats afsloot. Door den hevigen schok kantelde de wagen en bedolf alle inzittenden, behalve den chauffeur. Toen er bulp kwam. waren twee der vrouwen reeds dood. Haerdtl en bet derde meisje werden met vreeselijke verwondingen onder den versplinterden wagen uitgehaald. De chauffeur, die slechts in geringe mate gekwetst werd, werd nog denzelfden avood gearresteerd. Het blijkt, dat de eigenaar van den wagen, de farikant Ruehling, zich niet te Weenen bevond. Zyn ondergeschikten hadden een z. g. -zwarte reis" gemaakt, d. w. z., zy waren zonder verlof naar Weenen gegaan om daar pret te maken. Amerikaanse!!. Te Coal City, een plaatsje op zoowat 100 K. M. van Chicago, hebben dieven een bank bestolen. De daders vijf ge- maskerden vernielen de brandkast met dynamiet en namen toen de vlucht in een trein Maar zij werden door gewapende politiemannen in auto's achtervolgd. De trein werd tot staan gebracht en van de vyf vielen er drie, die gewond waren, den vervolgers in banden. De beide anderen ontkwamen met 7000 dollar. Op weg naar den liemel. Een zeker wever ging in zijn zondagsch pakje van cheviot, met riem klompen aan en gewone zeslap op, op weg naar den Hemel. Hij zag vooruit en merkte dat bet noj* een heel c(nd wa§. Daar ziet bij voor zich eén fabrikant, heel deftig en statig voortgaan. De wever dacht bij zich-zelf die gaat ook al naar den Hemel, doch hem voorbij loopen zal ik toch maar niet doen ik zal hem op mijn staai maar volgenen zoo kwam de fabrikant het eerst aan de poort van den Hemel en werd binnenge laten. L)c wever haastte zich nu wat, om ook binnengelaten te worden, doch hij kwam te laat Hij luisterde aan het sleutel gat het was al muziek en zang. zooals hij het nog nooit gehoord had; en daar stond hij nu buiten. Maar ondertusschen kwam ook nog een ander wever, en deze wist raadhij belde aan. en ziet de deur werd geopend. Maar wat een verwonde ring Geen muziek werd gehoord. De eerste wever, hier een wcing over gestoord vroeg aan St. Peter „Maar zooeven is hier een fabrikant binnen gelaten, en toen was alles muziek en zangen nu wij komen is er niets te doen." „O. dat geloof ik wel," zei St. Peter, „fabrikanten komen hier zelden vandaar die vreugde; en wevers komen hi*-r alle dagen, maar komt maar mee, ik zal jullie gauw een goede plaats aanwijzen. (Het Hoog Ambacht.) Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Brand en Politie. Mijnheer de Redacteur. Bij iederen brand is het treurig ora aan te zien hoe de veldvruchten der omliggen de akkers door het samengeloopen volk worden platgeloopen en vernield. Dit was het geval bij den brand van Tacken en was ook weer het geval bij den brand van Dinsdag op den Heuvel. De aanwezige politie gaf orders aan brandmeesters en spuitgasten, praatte met Jan en Alleman, stond zelfs met de handen op den rug eeoe sigaar te rooken, maar wat zij doen moest, n.ra. handhaven van orde en beschermen van andere eigendommen deed zij niet. Om 12 uur toen de boel allang verloopen was, gewaardigde zich een der veldwachters om een paar overgebleven kinderen weg te te jagen, doch dit is niet voldoende. De politie is daar om de orde te handhaven en zij heeft het in hare macht zich te doen gehoorzamen, door iedereen die zich aan hare bevelen niet wil onderwerpen te bekeuren. Zoodoende is een enkele politie man. mits van den beginnp-af met tact optredende, in staat de orde onder hon derden te handhaven, maar zij moet zich niet moeien met zaken die haar niet aan gaan. n.m. met de spuit en de spuitgasten. Bij brand heeft ingevolge art. 189 der Gemeentewet de burgemeester het opper bevel maar nergens vind ik vermeld dat de burgemeester bij afwezigheid vervangen wordt door een gemeenteveldwachter. Is de burgemeester of zijn wettelijke plaats vervanger er niet, dan berust de leiding bij de brandmeesters. De gemeenteraad weigerde indertijd de door de brandweer aan eene pomp aange- richtte schade te vergoeden, tot wien moet de landbouwer, wiens veldvruchten vertrapt worden, zich melden Tot de assurantie Neen. Tot den gerneenieraad neen. Rtst dus nog de politie, maar als deze geen hand uitsteekt om de vernieling te voorkomen dan ziet het er al heel treurig uit. 't Is te hopen dat in 't vervolg de politie zich wat beter van hare taak zal kwijten en niet toe sta dat er door de toeschouwers ook slechts een handbreed over bezaaid land land gelnopen worde. Dankend voor opname teeüen ik hoogachtend. Een Toeschouwer. Burgemeester en Wethouders van Ven ray, Gelet op het bepaald van art. 37 der DrankwetMaken bekend dat door Martinus Hubertus Arts, metselaar v onende te Venrav Wijk F no 120a. een verzoek is ingediend ter bekoming van een verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank dat zij. die tegen het vcrlecnen van het gevraagde verlof bezwaren hebben deze voor 30 April a. s. aan hun college schrif telijk moeten kenbaar maken. Venray den 15 April 1910. De Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER, De Secretaris. Stoot. Burgemeester eu Wethouders van Venray, Herinneren de belanghebbenden, dat volgens Art. 228 der Gemeentewet, in verband met de artt. 2 en 3 der wet van 8 November 1815 (Staatsblad No 51) en Art. 1986 van het Burgerlijk wetboek, alle verorderingen ten laste der gemeente moeten worden ingediend binnen zes maanden volgende op het jaar, waarover dezelven loopen,, en derhalve die over het jaar 1909 vo or den 30 Juni aanstaande; zullen alle pretention welke na dat tijdstip worden aangeboden onherroepelijk als verjaard en nietig moet beschouwd worden. De houders der bedoelde vorderingen worden in hun belang aangemaand, om hunne declaratiën ten spoedigste in te zenden. En is hiervan afgekondiging geschied, waar het behoort te Venray den 15 April 1910.. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Kerkelijke Diensten te Venray. Parochiekerk. Maandag 8 uur Jaarg voor Martin Camps en Maria Hermkens. half 9 Jaarg. voor Gerard en Gertrudis Niessen. Dinsdag 8 uur Jaarg voor H. Poels Hermina Evers en kinderen. 9 uur huwelijksmis 2de kl. Woensdag S uur Jaarg. voor de overleden familie Kr uitwenThielen. half 9 Jaarg. voor Joh. Verblakt. Donderdag 8 uur uitvaart voor Mathijs Derks. hall 9 Jaarg. voor Jan Camps. VrijdagS uur Jaarg. voor de echtgenoote van Hend. Poels. Dinsdag en Woensdag om 6 uur de leesmissen voor Piet Camps. Vrijdag en Zaterdag om 6 uur de leesmissen voor Mathijs Derks. De leden der Congregatie gelieve morgen om half 8 iu de kerk te zijn om ter bedevaart te gaan naar de Smakt, daaraan gekomen begint de Hoogmis met preek. Paterskerk. Zondag 5. 6 en 7 uur de Heilige Mis. De Hoogmis zal worden opgedragen vour de levende leden der Aartsbroederschap. Na de Hoogmis Processie. Om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 Hoogmis. Ooi 5 uur het Lof. Vrijdag oui halt 8 hoogmis. Om 5 uur lot en II. Kruisweg. dooi de leden dei Burgerlijke Stand. VENRAY. Aangifte van den 9 tot den 15 April. Góboorten Peter Johannes Martinus Willems. Leonardus Mathijs Wilhelmus Janssen. Antonius Theodorus Mitjhiel Hubertus Verbeek. Anna Maria Gertruda Crcmers. Wilhelmus Johannes Martinus Thielen. Gerardina Huberta Bots. Johannes Hendrikus Janssen-Duijghuijsen Jan Antooo Gerardus van Meijel. Maria Theodora Lamberdina van Meijel. Huwelijken. Johannes Claessens oud 4/ jaren en Maria Gertrudis van den Hoogenhof oud 36 jaren, beiden te Venray. Martinus Hubertus Arts oud 26 jaren, en Johanna Cornelissen, oud 31 jaren, beiden te Venray. Hendrikus Gerrats oud 33 jaren, en Anna Catharina Baetzen oud 24 jaren beiden te Venray. Mariinus Ewals oud 29 jaren en Wilhel- mina Huberta Leijssen oud 25 jaren beiden te Venray. Jozef Claassen oud 30 jaren te anssum, en Maria Catharina Fleurkens oud 34 jaren, te Venray. Mathijs Goumans oud 28 jaren te V enray en Johanna Maria Hendrikx oud 25 jaren te Wanssum. Pi eter, Jan van den Munckbof te Horst en Petronella Goumans oud 26 j. te enray. Sterfgevallen Johannes van Ahtelc, weduwnaar van Aleida Meeuwsen, oud 77 jaren. Antonius Lambcrtus Eindersoud 8 maanden. v' Mathijs Derikx ongeh. oud 84 jaren. Christina Maria Vullings oud 11 maan den. Hendrikus van Kampen echtgenoot van Barbara van Ruiten 59 jaren. 24 April Groote Markt 15 Mei Henseniusplein 26 Juni Eindtplein 10 Juli Groote Markt 21 Aug. Henseniusplein 11 Sept. Eindtplein. Wegens familieomstan digheden zal het zijn np 19. 20 en 21 April a.s. Stationsweg. Voorspoedig 'oecallen van een flinke Zoon. Waalre J5 April '10. VERLORES met gouden slot. Tegen belooning terug te bezorgen bij den Uitgever van dit Blad. M. A. de "Wit's poeder geneest met bijna absolute zekerheid witte doorloop bij kalveren enz. Zend 50 centen aan M A. DE WIT, Oudenbosch (N.Br.) .Vicmaml l>lijv<» ncldcr Leden en aspirant-leden, toont door trouwe opkomst, zootls altijd, dat het lidmaatschap der Mariavereeni- ging U ernst is. dat hel van harte is gemeend. Niemand van U blijve achter, nu het geldt te vereeren in haar genadeooid Oostrum" Maria de H. Schutsvrouwe onzer Ver- eeniging. Met o:is zullen naar Oostrum op gaan de Communiekinderen der St. Annavereeniging. Vaders en Moeders dier Vereeniging, die dit jaar het geluk hadt een Communie kind onder uwe kinderen te tellen, zorgt, dat uw zoontje, uw dochtertje niet op onze bedevaart ontbreke. iemand It lijve achter yet Bestuur der ÜJaria- en St. Apnavereenigipg. Samenkomst in de Parochiekerk des namiddags kwart voor twee. Notaris Liassen le VENRAY. zal op verzoek van den Heer fi. Wismans. op /.alei dag 23 April, 't namid dags 5 uur ten baize van H. Poels Camps in de Grooto Straat te Venrav, publiek verkoopen. Gemeente Venrav lü? «Aft Etn huis met Tu o en Boomgaard gelegen n 80 centiaren Sectie C nos 209-1 en 4054. la.ust bewoond geweest door de Wed. Renier Philipsen. I) -or zyn gunstige ligging aan iwee •gen, bevat het erf twee mooie bouw terreinen. 's Damiddags 4 uur, gewone lokaal. Zij die wenschen deel (e nemen aan den Katholiekendag te Venlo op Pinkster-Maandag kunnen zich in dete vergadering aanmelden. HET BESTUUR. Te koop gevraagd 10,000 stuks goed vertakte a 20 ct. per 100, ook bij kleinere partijen. Zij die de geheele partij in eens kunnen leveren, hebben de voorkeur. Aanbiedingen bij K. BEKKERS, Paterstraat. Vraagt nadere inlichtingen bij Eet Gemeentebestuur zal van VENRAY. op Dinsdag den 26 dezer des voormiddags 11 uur ten Raadhuize alhier publiek verpachten Ue voorwaarden van verpachting liggen ter inzage ter gemeentesecre tarie. van VENRAY. za! op de navolgende dagen publiek verkoopen 140 nutrmers Turfslijk als Op Maandag 2 Mei 1910 des middags 3 uur ter plaatse het Ven raysch broek Vergadering aac no. 1 nabij den Endepoel en Op DiDsdag 3 Mei 1910 des namiddags 3 uur ter plaatse het Weverslosche Ven Vergadering aan no. 1. tal op Dinsdag 2G April 1910 (Jus niet op Zaterdag 23 April) te Belfeld op verzoek van de Erven P. ErnstMoidan, publiek verkoopen A ufttn. 2 uur ten sterfhuiter der W«*d. P. Ernst Allerhande buismeubels 2 kasten, stoe len, tafels, kachels, spiegels, schilderijen, poiceiein, glas en aardewerk. Leuken- gerief. li. Posten beneden fl 1 A coulant. B Onmi Jdelijk daarna omstreeks 3 uur ter herbei ge van CuJoerts Gemeente Belfeld 1 Huis en bouwland Sectie D. nr. 1840 gr. 7. a 30 c. 2 Huis en bouwland mid. ged. vau D. nr. 1840 gr 9 a. 50 c. 3 Bouwterrein N. W. ged. van D. 1840 gr. 7. 30 c. helend Colberts. 4 Bouwland N. O. ged. van C. 97 en ged. uit d^n weg gr. 17 a. 25 c. 5 Bouwland Z. W. ged. van C. 97 en ged uit deu weg gr. 17 a. 26 c. zal op Woensdag 27 April 1910 voorro. ball elf, ten huize en op verzoek der wed P. H. Van der Weegen te Venray in deu Houtenhoek, publiek verkoopen Allerhande huisrneubels kast, kachel, 4 tafels 15 stoelen, ledekanten, spiegels, schilderijen, koper, tin, porselein, glas, aardewerk, keukengerief, koperen ketel, m antelketel. zei op Woensdag 27 April 1910 's middags 12 uur te Venray in den Engel, op ver zoek van J. PoelsJanssen, publiek verkoopen zal op Woensdag 27 April 1910, nam. 1 uur, ten huize en op verzoek van Mej, Jacobs Beckers te Venray aan de Groote S'ram. publiek verkoopen Allerhande huisrneubels kasten, stoeien, tafels, 4 ledekanten, kachels, lampen, spie gels. schilderijen, htafel, klok, porselein, gjas. aardewerk, koper, tin, zitbank, kui pen. waschketel, mantelketel. fornuis, re genton. kruiwagen, enz. benevens een party brandhout en opleggers zal op Donderdag 28 April 1910 nam. balf 3 ter uerberge van den heer J. van Kessel te HorstAmen ka voor den heer L. Syriër, publiek verkoopen Gemeente Horst 1 Zuringspeel dennenbosch F no 110*2 groot 2 h. 58 a, 60 c. afkomstig van den heer Derks. 2 Zuringspeel dennenbosch F no 1170 groot 7 h. 17 a. 80 c. afk. van don heer Derks. 3 Meteriks rustven afgek. dennen F 654 en 694 groot 1 h, 76 a. 10 c afk. van den heer Russel. 4 Meteriks rustven afgek. dennen F no 649 groot 1 h* 2 a. 20 c. afk van den heer Camps. 5 Reindonk afgek. dennen F no 1038 groot 1 h. 50 c. afk. van de fam. Haegens NB. Do perceelen sub 1 en 2 worden geveild met en zonder de dennen. B 2C nos dennentophout gelegen te Amerika in bet bosch afk van den heer Camps Te huur voor een boerenarbeider. Waar zegt de Uitgever. door iedereen is alleen de echte STOKPAARDJES LELIENMELK ZEEP van Bergman <4 Co. Radebeul want deze geeft een zacht rein gelaat, bloeiend jeugdig uiterlijk, blanke fluweelzachte huid en schitterend mooie teint. a 50 cents per stuk verkrijgbaar bij W. A. VAN DEN MUNCKHOF

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3