Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Toen hoorde men in 4e doodscbe stilte een vreesclijkc kreet: Te wapen! Te wapen I De Pruisen 1 De vier Ulancn, die naar boven keken zagen den grijaard wankelen, de handen uitstrekkend, ..Is om een steun te zoeken en vallen. Kolonel Jouve was niet meer. VENKAY, 16 April 1910. Onze dorpsgenoot, de heer Fr. Ver maten, klerk ter secretarie alhier, slaagde Dinsdag by het te Arnhem gehouden exameD voor candidaat secretaris. Maundngroorgen had ten Raadhuize alh»er de publieke verpachting plaats van het jachtrecht op de gemeentegronden. Er scheen weinig belangstelling voor te zyn ten minste geen enkel bod werd gedaan. 's Avonds werd de Muziekzaal verpacht voor de Kermisdagen, waarby werd be kend gemaakt dat alsdan 's avonds tot 9 uur mag gedanst worden. Het hoogste bod, f255 werd gedaan door H. Vollenberg. In een Donderdagvoormiddag gehouden spoedeischeRde vergadering is besloten de zaal te gunneu aan den noogsten bieder. Dinsdagavond bad in de Muziekzaal alhier de aangekondigde lezing plaats over de zuivelbereiding. Jammer dat er zoo weinig belangstelling was om van deze voordracht te proflteeren. Dr. Romeyn, inspecteur der volksge zondheid schetste in een voor allen be* vattelijke causerie het verschil tusscheo atoom en handkrachtzuiveHabrieken, de voor en nadeelen hieraan verbonden, gaf de middelen aan de hand om de tuber- culoso ouder het vee, door afzondering te bestryden, wees vooral op de «tallen, die in deze streek nog al veel te wen- achen overlaten, beval het reinigen van bet vee aan, hesprak het nut van goten voor afvoer van de gier en meer andere maatregelen die een goede boferproductie bevorderen. Het L'esprokene werd door lichtbeelden verduidelijkt, de verschillende toestellen benoodigd voor Je bereiding, hunne wer king en invloed toegelicht, zoodat het geheel eene leerzame ouderrichting was, waarmede directeuren van boter fabrieken en landbouwers hun nut kunnen doen,, wanneer de hier besproken voorschriften nauwkeurig worden opgevolgd, Dinsdagmorgen omstreeks half 12 ontstond door onbekende oorzaak brand in de woning vnn do Wed. van Ham op den Heuvel. Voordat de brandweer met. blusschen kn i ner, was het: dak hyna verbrand. I». i..toedel werd door de bureu pfT :.'!i 15''n ~arfeöi k««■<=-m it» de vlammen om. \s.-u antie dekt gedeel telijk de schade, Naar wy vernemen, zal de Maria- voreemging aluiet vergezeld door de Coroauiniek nd e dor St. Annavereeniging op Zondag 24 April tor bedevaart gaan naar Oostrum. Zie aankondiging in dit blad. St. Jozef Smakt. Zondag 17 April zullen de congreganis- ten van Venray bij gelegenheid van het Berschcrmfeest van St. Jozef, hunne jaar- lijksche bedevaart komen houden, en om 9 uur de Hoogmis met preek bijwonen, 's middags om 3 uur Lof met preek. Op Zondag 1 Mei en op Maandag 2e Pinksterdag 16 Mei, zal des namiddags een plechtig Lof met preek gehouden worden voor de processie van Sambeek en Overloon, terwijl de H. Familie van Venray 22 Mei, om 9 uur de Hoogmis met preek zal komen bijwonen. Eene zonderlinge vangst. MERSELO. Toeo P. M. en zyn knecht Zaterdagmorgen in de hei -op de Vree" werkzaam waren, zagen zij daar eene maal met een knlfloopeo. Natuurlijk alleryl er op af om bet zonderlinge wild te bemach tigen. Met het kalf gelukte dit spoedig genoeg, doch het andere beest koos het bazen- (of het koeien pad. Het jonge diertje werd in den rosdoek van de kar geplaatst en zoo naar huis vervoerd, 's Anderendaags morgens toog men er op uit om ook de moeder machtig te worden. Men voDd haar toen in -de Paolsche Koele" en bracht haar in het gezelschap van hare dochter. Dat deze twee vele kykiastigen trokken, behoeft niet gezegd. En nu de oplossing van het raadsel Dinsdag te voren bad een landbouwer uit Zeeland op Je m -rUt te Uden bedoelde maal gekocht. Toen hy huiswaarts keerde, en onderwyl eene poos uitrustte (misschien om eene hartversterking te nemen) maak te het dier van dit oponthoud gebruik om de vrijheid te zoeken in de wijde bei, waar zy ongetwijfeld het kalf ter wereld bracht. Zoo werden beide dieren ver van menschelyne gemeenschap aangetroffen. Na aan alle zijden geinformeerd te hebben naar den eigenaar, kwam deze Maandag opdagen en nam tegen eene ruime vergooding de maal mede. Ter herinnering a ui deze vreemde ont moeting heelt P M. het kalf aangekocht. Met een enkel woord wenscheo wij in herinnering, te brengen, dat morgen Zondag op den doel -St. Hubertus" hot schietseizoon zal geopend worden met een wedstrijd, waaraan prachtige pry zen verbonden zijn. Bij gunstig weder ver wacht men een druk bezoek, te meer. wyl de fanfkre Euterpe welwillend hare mede werking heeft toegezegd en eemge nummers bij het terrein zal uitvoeren. Maandag d.a.v. worden de Honoraire leden op een glaasje gerstenat onthaald. Om 6 uur precies zal de President den eersten heildronk instellen op deze steun pilaren van 't gezelschap. HORST. Zondag zal het Mannenkoor een Concert geven Het drama «Florimnnd de Pauselijke Zouaaf' wordt opgevoerd WELL. Door de Harmonie -Vrienden kring" is besloten deel te nemen aan het festival te Wanssum op Zondag 5 Juni en aan dat te VeDray op Zondag 3 Juli. VENLO. Door de politie alhier werden wederom eenige kooitjes met lokvogels in beslag genomende diertjes werden terstond in vrijheid gesteld. Tegen de vervoerders is proces-verbaal opgemaakt. SWALMEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is er ingebroken in den winkel van den heer J. W. Wuts-Meuter aan het station alhier. De dief heeft een stuk uit de toonbank gesneden, ten einde in de geldlade, waaraan een electrische bel vorbonden was, te komen, en heeft hieruit een bedrag aan geld ontvreemd. De zaak is in handen der politie, die evenwel de(n) dader of daders nog niet kon opsporen. TEGELEN. De nachtvorsten hebben hier in den laatsten tijd enorme schade aangerioht. Duizenden en nogmaals duizen den te droge staande pannen zyn totaal hedoiwen en het werk van vele weken is vruchteloos gomaakt. Gedurende eenige dagen heeft men dan ook de werkzaam heden gestaakt, doch de geringe voorraad en de dringende bestellingen nopen den fabrikant om het by eenigszins gunstig weer nog maar weer eens te wagen, om zoo spoedig mogelijk de afnemers te kannen bedienen, 't Is daarom te hopen, dat de nachtvorsten zoo spoedig mogelijk wegblijven, want om dezen tyd van het bouwseizoen is hier alle man weder gaarne in de fabrieken aan den arbeid om zoodoende weder een ruimer loon te kunnen verdienen dan in den winter met het klei delven. Zware mishandeling;. Voor de arrondissementsrechtbank van 'a Hertogenbosch stond Dinsdag terecht Gerardus Lambertus Z. een 32jarig land bouwer uit Ottersum. In den laten avond van 1 Januari 1.1. was een heel gezelschap te Middelbeek onder Ottersum nog aan 't nieuwjaar vieren, waaronder Antoon Peters, land bouwer met zijn twee dochters, welke laatsten weer vergezeld waren van de aanstaande schoonzoons van bet echtpaar Peters. Dit heele stelletje met nog enkele anderen, kreeg in de hei-berg van Ehrens eenig gekrakeel onder den indruk van de noodiee spiritualiën. Vooral de beklaagde in deze rechtszaak Z. scheen niet goed gemutst en minder goede dingen in zijn schild te voeren. Toen later het heele gezelschap afzakte huis waarts in de richting Ottersum, bemerkte een der nieuwjaarsvierders dat Z. enkele verdaohte »xercities maakte met een mes achter den rug van Peters. Deze obser vator, zekere Winnen, gaf Z. toen een klap, die zoo flink aankwam, dat Z. op den grond rolde en van verdere bewegingen met het mes niets meer kwam. Toen de familie Peters thuis was aan gekomen. waar vrouw Peters wachtte met de koffie, 't was toen al middernacht ge worden. hoorden zy. toen ze goed en wel gezeten waren, lawaai daarbuiten, terwijl tegelijkertijd een geweerschot werd ge lost, waarvan de hagelkorrels tegen de ruiten ritselden. Daarop hoorden ze de stem van Z., die riep, dat ze nu maar eens buiten moesten komen, als ze durfden. Peters wilde aan deze uitnoodiging gevolg geven, doch de dochters hielden hem tegen. Winnen echter met nog een ander gingen buiten en on middellijk viel een tweede en een derde sohot, die echter niet raakten, doch waar van de hagelkorrels in de raamkozijnen drongen, zooals later werd bevonden. Wat was geschied Verhit en opge zweept door den drank en door de afstraf fing. die hy onderweg had gehad, was Z. naar eyn woning gegaan en had daar liefst twee geladen geweren gehaald, een óénloops en een tweeloops. Uit deze geweren had hy waarscbynlyk uit wraak de schoten gelost, staande op een dertig meter afstand van de woning van Peters, waar hy wist, dat Winnen zich bevond. De beklaagde nam ter terechtzitting veel terug van de verklaringen, die hij voor den rechter van instructie had afgelegd. Hy zeide thans, met een dollen kop te hebben gehandeld, zonder dat hy eigenlijk wist wat by deed. ofschoon hij in de instructie had verklaard, dat hij do ga- weren in drift had gehaald en geschoten had om Winnen te treffei, zonder hem evenwel te willen dooden. In deze zaak werden zeven getuigen a charge gehoord, en als deskundigen de heeren M. Staelenberg, wapenhandelaar en doctor van Moorsel. geneesheer. Het Openbaar ministerie Lad ten laste gelegd, primair den wil om te dooden en secundair zwaar lichamelijk letsel. Het primair ten laste gelegde liet het Openbaar ministerie thans varen, maar handhaafde, dat beklaagde de bedoeling heeft gehad om Wiooen flink te raken, dus poging tot zware mishandeling, die zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, en eisebte met het oog op het gunstig verleden van beklaagde een gevangenis straf van zes maanden, met aftrek van het voorarrest. Als verdediger voor Z. trad op rar. v. d. Grinten, die op verschillende gronden ontslag van rechtsvervolging pleitte, daar het opzet, ten laste gelegd, met is be wezen. Uitspraak over 8 dagen. SITTARD. Zaterdagavond werden door de politie alhier aangehouden zekere S. en een meisje genaamd E.. beidon woon achtig alhier, verdacht vao medeplichtig» heid aan de misdaad gepleegd in den nacht van Maandag op Dinsdag op den venter W. Nieuws uit de Buurt. ST. ANTHONIS. Zoo zal dan onze kermis, die steeds in het laatst var Oc tober plaats ha<|. voortaan in Juli gehou den worden. Veleu met ons betreuren dit met onze vroede vaderen, daar door het verzetten der kermis deze veel in drukte zal gaan verliezen. Immers in 't laatst van October hebben de landbouwers meer tijd om op familiebezoek te gaan dan in den zomer en zoodoende zal het voor vele neringdoenden een schadepost zijn. DEURNE. Zondag had een vergadering plaats, waarin de oprichting van een stoomzuivelfabriek wederom besproken werd. Een voorloopig bestuur werd ge kozen. Op deze vergadering is het aantal stoomgezinde boereu gestegen tot 132, die eigenaars zijn van 518 koeien. Het voorloopig bestuur zal onderzoeken de werking en de resultaten van verschil lende stoomfabrieken en het zal tevens de nieuwe statuten ontwerpen. DEURNE. Ontzettend is de misdaad, afschuwelijk het drama, dat zich Zondag, in 't vroege morgenuur alhier heeft afge speeld. En helaas! de oorzaak een kleinig heid! Het slachtoffer een 70 jarig, bijna weerloos man, de moordenaar in volle levenskracht. In het kort de treurige feiten. Een alleen wonende juffrouw M.B., had al eenige malen, Zondags uit de kerk van acht thuis komend, kleinigheden vermist. Nu zou het slachtoffer P. M. ofschoon meerderen het hem afrieden wel eens de wacht houden, terwijl M. B. ter kerke was. Nauwelijks de H. Mis van 8 uur begonnen of de moordenaar A. v. d. S. (na arrestatie vertelde hij zei? nauwkeurig de toedracht der zaak) die in de woning daarnaast woonde en wr gemeenschap had over den zolder ntët woutng van M. b., Klom op zolder over den balk boven de rieten afscheiding de gedeeltelijke verwijdering der dikke stoflaag toonde dit duidelijk aan, en daalde over de trap de woning van M. B. binnen. Het slachtoffer ging op dit gerucht naar de keuken en riep „Ah, daar hebben wij den dief." De dief zich betrapt ziende, roept zijn slachtoffer toe, of hij hem verraden zal. Ja" was het moedig ant woord van den ouden man. „Dan zijt gij de mijne", was het wederwoord. In de ontstane worsteling, zei P. M. hem niet te zullen verradenmaar, zoo sprak de dief ik geloofde hem niet, wierp hem op den grond, zette de knie op zijn borst, pakte een op tafel liggend broodmes, sneed hem voor en achter door den hals, het sleutel been zelfs door, zoodat het mes brak. Daarna een ware kerverij en slachterij Vervolgens werd nog de linkerpols door gesneden. De punt van het mes vond men onder het geronnen bloed, terwijl het ander stuk met heft op aanwijzing des moordenaars uit een privaat werd gehaald. Vreeselijk was de hand-breede halssnede, het hoofd nog slechts met enkele spieren aan den romp bevestigd. Toen is v. d. S. vertrokken, doch eenige oogenblikken daarna nog eens teruggekeerd om zich te overtuigen, of P. M. werkelijk dood was, alles uit vrees, dat hij wegens diefstal in in de gevangenis terecht zou komen. Hij zeide met Nieuwjaar en Passiezondag aldaar ook twee gulden te hebben weg gehaald. Zooals hij voorgaf uit broodge brek, ofschoon hij, in volle levenskracht slechts voor zich en zijne vrouw te zorgen heeft. Na het boezeroen dat hij bij den moord droeg, uitgewasschen te hebben, ging hij bij zijn buurman nog iets betalen zich een paar schoenen laten aanmeten en ten slotte koelbloedig de politie melden, dat er een moord was gebeurd en om geestelijke hulp. Aldus werd het slachtoffer gevonden uitgesterkt in een groote plas geronnen bloed. Terwijl de geestelijke het H. Oliesel toediende, ingeval nog levensgeesten in hem waren, knielde daarbij ook A. v. d. S. moordenaar, devotelijk neer... Spoedig waren burgemeester en dokter ter plaatse, terwijl de politie het onderzoek begon. De moordenaar intusschen ging bedaard naar de Hoogmis, daarna op een borrel, nog even naar zijn huis en toen hij hoorde, dat politiehonden in aantocht waren, is hij afgemarcheerd. Toen eerst viel de zware verdenking op hem. Om 1 uur arriveerde adjunct-inspecteur v. d. S, uit Helmond met een speurhond en brigadier Kooien uit Eindhoven ten half vier. Enorm groot was de volksmassa en algemeen de verslagenheid! Zenuw achtig gejaagd allen, die politie en honden volgden. De opsporing enz. geschiedde onder leiding van Brigadier Malieboer uit Helmond Helaas alles zonder resultaat Nu en dan hadden de honden bepaald het goede spoor, zooals de moordenaar zeide gegaan te zijn, maar de al te groote volkstoeloop en het niet direct ter plaatse kunnen zijn, hinderde die schandere dieren zeer in hun werken. Ondanks al het ijverig zoeken heeft de moordenaar nog kans gezien om 's avonds ten half negen thuis te komen, een dikke jas en een paar klompen aan te doen en met een stuk brood in den zak zijn koortsachtige vlucht te hervatten, zijne vrouw zeggend, dat hij tusschen 12 en 1 weer thuis kwam. Dien tijd heeft hij zooals hij zeide, in de akkers tusschen dui p en Kuiert doorgebracht. Op aangegeven tijd is hij naar huis teruggekeerd, waar de politie zoowel binnen als buiten in hinderlaag lag. Juist bij de deur van zijn woning werd hij het eerst gegrepen door onzen veldwachter Roest, bijna gelijktijdig gevolgd door de anderen, hem toeroepend„Ha moorde naar."1 waarop hij antwoordde„Ja dal ben ik." Dadelijk naar het raadhuis gebracht, heeft hij alles doodkalm bekend. Maandagmorgen verrichtten Dr. Nuijens uit Helmond en L. Crobach uit Deurne het sectie-onderzoek van het slachtoffer, waarna de kist werd verzegeld en het lijk Dinsdag morgen om half 8 ter aarde besteld. Ongeveer 5 uur Maandagmiddag arri veerde het parket uit Roermond en ver trok na zijn onderzoek weder te half 8. De moordenaar werd zwaar geboeid een paar maJen nog naar het huis des onheils geleid, alsmede naar de vrouw der ver- slagene, alles onder een grooten toeloop van volk, woedend op den onmensch. Deze lijkt uiterlijk zeer kalm en toont weinig berouw. Zelfs zijn eigen vrouw was hem totaal onverschillig. Dinsdag werd de moordenaar' van het raadhuis naar het station gebracht, ge ëscorteerd door bijna gansch Deurne, dat hem uitjouwde als „dief moordenaar". De wakkere politiehond van Brigadier Kooien uit Eindhoven, welke Zondagnacht den moordenaar greep, liep achter hem en lag op het perron voor diens voeten, lettend op de minste zijner bewegingen. De moordenaar zag volkomen kalm, nu en dan de breede schare menschen brutaal aanziende. Eindelijk te 3,14 u. rolde de trein binnen en voerde het onmensch, naar aller verlangen, voor altijd, uit Deurne heen. En hiermede is de treurige geschiedenis voor zoover uit. Verdronken. Dinsdagmiddag omstreeks half twee is uit de Waal nabij het slachthuis te Nij megen opgevischt het lyk van deo 25 jarigen ongehuwden W. v. S. De onge lukkige. die aan toevallen leed, had des avond* *ijn wnning verUteu en was daarin niet teruggekeerd. Flinke buit. Zaterdagmiddig werd op den Haagweg tusschen Vink en Leiden, een dame, die daar wandelde door een vijftal personen, die zij even te voren had zien kaartspelen, op rywielen gepasseerd. Een van bot vijftal rukte haar een taschje uit de hand, waarmede zy in de richting den Haag vertrokken. In bet tascbje bevond zich oDgeveer f 30 aan geld. De dame die naar Haarlem moest, kon zonder hnlp van kennissen met eens een kaartje koopen. No... Te Gemonde, zaten eenige jongelui welgemoed rondom den baard geschoven, toen een der aanwezigen even zijn geweer zou nazien. Bij ongeluk sprong dit af met noodlottige gevolg dat van zeker L. v. d. S. de kuit bijna werd weg geschoten. Kinderzegen. Te Hontemsse heeft F. v. H. aangifte gedaan van zijn vierden tweeling. Hevige brand te Emmerik, In het dorpje Rees bij Emmerik brak Woensdag in bet huis van den zadelmaker van der Moetter een hevige brand uit, die spoedig zulk een geweldigen omvang kreeg, dat ook het huis daarnaast gelegen vuur vatte. De vrouw van Van der Moet ter die Maandag bevallen was, kwam met haar kind in de vlammen om voor roeo er in slaagde haar ter hulp te komen. Door een instortenden schoorsteen werden bovendien drie brandweerlieden zwaar gewond. Hanunendief bijna gerookt. Toen Vrijdagavond de eoon van den Heer Linthorst, vleeschwarenfabrikant te Deventer, de fabriek buiten bet Pothoofd inspecteerde, hooide hij in een der rook- kasten een verdacht geluid. Op zijn somma tie aan den vermoeden inbreker om t,e voorschijn te komen, werd geen antwoord gegeven, waarop de Heer Linthorst den brand stak in het buut dat beneden in de kast was gelegd, met het doel, 's nachts de hammen te/rooken. Hierop sloot hijde kast af met een ijzeren deur. De heer L., dieovertuigd was dat iemand in de kast was verborgen, want hij had niet alleen een vreemd geluid gehoord, maar ook een paar beenen gezien, dacht de man door den rook het wel zoo benauwd te krygen, dat hij de eieren voor zijn geld zou kiezen. Doch de heer L. had buiten den waard gerekend, want de inbreker klom langs de spijlen naar boven en wist op bet dak te komen. Voordat de politie kwam. was de onbe kende dader gevlogen. Een ham werd vermist, die echter Zon dagmorgen op 't dak werd teruggevonden. Geen geliefd burgervader. Aan de ontslagaanvrage van den heer Barge als burgemeester van Osa, voegt -do Stad Oss" toe: -Ons werd een brief getoond, waarin dat heugelijke nieuws werd aangekondigd, -Bij dit heengaan wenschen wij geen ander woord te voegen dan een geluk- wensch aan onze gemeente, daar alles, wat wy met dezen burgemeester beleefd hebben, slecuts een treurige herinneriog nalaat, welke nu mag vergoten worden, nu hy ons voor goed gaat verlaten." Trage dokter. Een strafvervolging is ingesteld tegen J. B. geneesheer te Locnen by Apeldoorn wegens hei veroorzaken van den dood door schuld. Hern was u.l. verzocht in den avond van 8 Maart direct te komen ten huize van J. Velthuizen aldaar, wiens vrouw ernstig ongesteld was. De dokter ging evenwel niet maar gaf een drankje mee. Evenmin ging de dokter op een tweede verzoek des nachts gedaan. De patiënte is daarop in deo nacht van 9 op 10 Maart overleden. Vermoedt wordt, dat indien tijdige genees kundige hulp tiet leven der vrouw zou zijn gespaard gebleven. Beklaagde is ter terechtzitting gedag vaard. Nachtvorsten. Veel heeft het vroege fruit le lijden van de hevige nachtvorsten welke in het laatst der vorige week en in het begin dezer week de bloem al te hevig aanpakte. Op vele plaatsen in Maas- en Waal vallen de abrikozcnbloesems in groot getal af. t Is te hopen, dat milde zachte weder van de paar laatste dagen aanhoudt, anders is het te vreezen dat deEngelsche krozen veel te lijden zullen hebben. Kalenderwijzingen. Van tien April af tot den eersten Zondag in October duurt hier het zomerseizoen schrijft de Gennepsche correspondent van de Geld. De straatlantaarns verhuizen van eerst genoemde datum af naar den koperslager of blikken van hun hoog standpunt eenzaam en verlaten neer op de voorbijgangers klagend, dat zij, hun veilige geleidsters van Gennep's kortzichtige menschenkin- deren, van het licht hunner lampen beroofd door de straatjeugd onbarmhartig gebom bardeerd onmachtig zijn ons veilig en behouden langs hobbelige puntkeistraten huiswaarts te geleiden. Verordend is nu, dat onze lieve nacht vorstin, de maan in het intredend seizóen ook bij Egyptische duisternis metheldereh glans Gennep's grondgebied zal verlicfiten. Zegt het voort. Auto-ongeluk. Men meldt uit Tuil bij Zaltbommel Met de halve (kleine) pont zou Woens dagmorgen een auto overgezet worden Jawel maar gemakkelijk was het werkje niet. Om op het vaartuigje te komen moest de auto van den heer S. uit Blericum eerst tegen de veerdam op om van die hoogte het pontje op te snorren. De rem van de auto weigerde te wer ken en daar schoot de autokast boven van het hellingtje af, naast de veerpont, pardoes de Waal in. De chaffeur zat in duizenden angsten, maar de veerlui pikten hem nog bijtijds op, maar de auto schoot onder water en stoomde de diepte in. Vandaag is men druk bezig het ding te lichten en weer op het droge te brengen. Oneerlijke concurrentie. Als een sterk staaltje van oneerlijke concurrentie meldt menons uit Hoorn: De Heer F. M. de Leu", ryksveearts en keurmeester aldaar, werd door een slager gewaarschuwd, dat snachts ongekeurd en slecht vleesch zou worden ingevoerd en bezorgd bij een slager, genaamd v. d. L. Werkelijk zag de heer De Leur, dat daar 'snachts een kar met paard stilhield. De laatste hield in drie bouten ongekeurd en onwelriekend vleesch. Dat v. d. L. nog licht had branden, wekte argwaan. Wat bleek echter by onderzoek? Dat de geheele zaak een te voren beraamd plan was, om v. d. L., die goedkooper le verde dan zijn collega's het vertrouwen zyner klanten te outoemen! Drie leden van den Slagershond hadden 2 personen f 60 beloofd, indien ze dat vUesch in handen van v. d. L. konden spelen! Deze wist echter ran niets en gaat geheel vrij uit. De politie beeft de zaak in banden. Tentoonstelling; Brussel De officieele opening van den tentoon stelling is bepaald op Zaterdag 23 April, om 2 uur 's namiddags. De Koning en de Koningin, de ministers de leden der beide Kamers, bet diploma tieke corps en de hoofdcommissarissen der verschillende landen die aan de tentoon stelling deelnemen, zallen bij die plechtig heid aanwezig zijn. Baron Janssen, voorzitter van het uit voerend comité zal de feestrede uitsprekeo. Na het antwoord van den Koning tullen zich alle genoodigden, ten getale van 2300 naar de voornaamste hallen begeven; daarna zullen zij de Spaanscbe sectie be zichtigen, liet paviljoen van Nederland, wiens inrichting daags te voren io orde zyn en dat een der prachtigste vao de tentoonstelling is en eindelijk de Duitacbe en de Franscbe afdeelmgeo.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2