Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Kerkelijke Diensten te Venray. En hy toonde den diletant-detective een pakje papier, dat hij onder den arm had en dat de juistheid van 's mans beweren onloochenbaar bewees. Als dat zoo is behoud je geld dan maar en je zilveren horloge 1 sprak Draaier grootmoedig en maakte dat hij weg kwam. Hij ging gelaten zijn vriend Smit op zoeken wel inziende dat zijn aanleg voor het ontmaskeren der boosheid te wenschen overliet. 't Is ecu waar spreekwoord, zeide hij, „schoenmaker houd je bij je leest." En is men eenmaal rentenier blij! het dan 1 voegde Smit er bij. VEN RAY, 2 April 1910. Paaschmaandag hield de Mariavereeni- ging eene druk bezochte vergadering. Onder de. belangstellenden bevonden zich ook eenige Eervv. Heeren Geestelijken. Na christelijken groet en welkom der Presidente, werd het bondslied „Aan U ons lied, Mariabond" enz. gezongen. Secretaresse deed voorlezing der notulen, Penningmfcesteresse van financieel jaar verslag Maria- en St Annavcreenlglng 1909, waaruit bleek, dat de inkomsten 1 130.31, de uitgaven f129,68 bedroegen, zoodat einde Dec. 1909 gesloten werd met een batig saldo van f 0,63. De Zeereerw. Adviseur wijdt een waardeerend woord aan 't Jaarverslag, waarbij zich de Presidente aansluit. De Presidente brengt verder in herin nering, dat in den loop van dit jaar de Mariavereeniging eene bedevaart zal hou den naar het Genadeoord te Oostrum, eene bedevaart dankbaar toegezegd aan den Weleerw. heer Rector Meijer na zijne destijds gehouden (spreekbeurt. Datum zal op tijd in Peel en Maas worden vermeld. Pres. spoort de leden aan door trouwe opkomst te tooncn, dat de Mariavereeni ging haar naam met eere draagt. Na installatie van cenige aspirantleden hield de Wcleerw. Pater Ildefonsus, Min- derbroeder-C.apucijn uit Breda, zijne aan gekondigde leerrijke en opwekkende rede. Na te hebben aangetoond, wat schatten gelds jaarlijks aan drank worden besteed lot zooveler schade 'en schande, toonde hij met diepe overtuiging en warm gevoel aan, waarom de hulp der Vrouw in zake drankbestrijding onontbeerlijk is en aan •welk heerlijk werk van naastenliefde de Mariavereeniging zich wijdt. Niet voor u zelf, aldus Pater Ildefonsus, zijt gij drankbestrijdsters geworden, maar voor het stoffelijk en geestelijk heil van uwen evenmensch, om door uw voorbeeld de zwakken aan te wakkeren en te steunen. In sobere trekken teekende hij eenige tatereelen van drankellende door hem zelf aanschouwd, tafereelen pakkend door den diepen ernst en den hoogen eenvoud van des sprekers rede. Opvallend was ae stilte, die gedurende al dien tijd in de zaal heerschte, doch, toen de gewjjde redenaar zijn betoog sloot met den wapenkreet der Kruisvaarders: „Ten strijde, God wil het!" kwam aan het applaus geen einde. Welsprekend als altijd, bracht de Zeereerw. Adv. den redenaar dank in eene improvisatie, waarin diepen ernst en humor elkander afwisselden. Bij het einde der Vergadering werd de brochure „Wat de kath. drankbestrijding eigenlijk in heeft, of Wie is de Vijand', van de hand van Pater Ildefonsus, onder de aanwezigen gecolporteerd, met het ^gunstig gevolg, dat door het Bestuur der Mariavereeniging en door de leden 100 nummers werden gekocht. Moge de Vergadering van Paaschmaan dag een blijvenden indruk achterlaten en ni et-leden aansporen zich onder de blauwe banier der Drankbestrijding te scharen. Paaschnacht heeft men getracht in te breken bij Mej. Wed. J. Jenneskens, Brukske. De dief had reeds een ruit uitge sneden doch schijnt toen verjaagd te zijn geworden. Er wordt niets vermist. HORST-AMERIKA. Maandagavond heeft hier wederom een^ernstige vechtpartij plaats gehad. Meerdere personen zijn gewond* en twee hunner werden badend in hun bloed aangetroften en daarna binnen gebracht. C.Bij* dejpolitie werd reedsfaan- gifte gedaan, die dejzaak zal onderzoeken. GENNEP.?£De collecte,fgehouden door het watersnoodcomité langs de huizen onzer ingezetenen, heeft opgebracht de som van circa f 85 84. Chauffeurs humor. Tweede Paaschdag. Ze kwamen uit het Overmaa8che en zoudeo in de stad Nijme gen een nieuwe pet koopen. Ze hadden dat samen al 24 jaar gedaan en, nou, de weg ia lang en ze konden al zoo vlug Diet meer voort, zoodot z© °P dit jubileum eens met de auto van den -Plasmeulen" de reis wilde maken Janus kende 'm wel. 't was 'ue -gèle". Ze loopen met een'pelgrimspas steunend op hun hooge rozelaarstokken maar vast vooruit want -hoe wiejer dè ge bint, hoe minder dót i kost." Een stofwolk, een bashoorngeluid plots achter zich. Janus en HendI de urmen uitgespreid springen midden op den weg. -Joa 't is *ne gèle Hend, hy is et Chauffeur in livrei remt zyn mooie Darracq wagen en staat vlak voor he oude tweetal stil. Zonder verdere poor parlérs stappen ze in -Noar Nimwège wor klinkt nog uit den gesloten wagen - Chauffeur kuikt lachend - Wagen trilt, schokt en snort vorder- snelt de Mookeche baan af, Ny- megen door, deo Weurlschen weg op naar Druten, verder door naar Wamel. keert daar om en is tegen 7 uur weor in zijn garage. Heeren Nijmegen Spra keloos, wit zitten ze in een h«ek. Na pen poosje. -Zien we der Goddank 't Htt èvel lang geduurd, noarvonant 't zo hard gong HELDEN-PANNINGEN. De jnarlijksche markt van Paaschmaandag was dit jaar buitengewoon druk bezocht. Beide zijden van den weg cn het marktplein waren bezet met allerlei kraampjes. Aan koop waren was dus geen gebrek, doch ook aan kooplustigen ontbrak her niet. Maandag werden alhier door de stierhouderij Panningen Everlo twee uit Overijssel aangevoerde fokstieren verkocht. Daar er niet veel liefhebbers waren werden deze twee beesten aangekocht door A. Neessen, voor de geringe som van honderd gulden elk. ROERMOND. Dc rolschaats heeft alhier ook zijn intreden gedaan. In het lokaal van de Roermondsche Eiermijn zijn in de Paaschdagen verschillende personen aan het oefenen geweest. Dat deze sport nu en dan nog al eens aanleiding tot hilariteit bood, behoeft zeker niet vermeld. Toch waren er velen, die na een korte oefening er reeds den slag van te gakken hadden BUGGENUM. Woersdagmiddag brak alhier brand uit in de woning van den landbouwer J. Veugeleers. Weldra wns het geheele huis en het daarnaast gelegen toehehooiende aan den landbouwer P. Colbers een prooi fipr vlammen. Slechts het veo kon gerpd worden. AI 't overige verbrandde. Door dpn hevigen wind deelde het vuur zich mede aan de tegen over liggende schuur en stallingen van den landbouwer M Beu'skens, terwijl het huis door I p.t krachtig optreden der brandweer kon gespaard worden. O k nog konden een drietal woningen waar reeds een begin v-n brand ontstond door bet overwaaien der vonken, dank zij het kranige optreden van de huu't- bewoners gespaard bleven. Verzekering dekt 'de schade. HEERLEN. Overproductie begint zich bijna op alle mijnen dezer streek voor te doen. Ontzaglijke voorraden kolen zijn reeds opgebermd. 't Volgende doet zich gevoelen. De Dom. mijn liet nu en dan een werkdag uitvallen. Op de Willem Sophie werd den derden Paaschdag niet gewerkt. Alleen de Staatsmijn zet haar productie geregeld af. Voor arbeiders als" neringdoenden is 't te hopen dat een betere tijd in't mijnbedrijf lcome- HEERLEN. In den nacht van Zondag op Maandag werden te Heerlen bij een herbergier de ruilen ingesmeten. De her bergier nam een revolver en schoot er mee. De ruiten-vernieler kreeg niet minder dan drie schoten in een been. Nog den zelfden nacht werd de man gearresteerd door de politie. MAASTRICHT. Eenige dagen'geleden kwam de leerling machinist Cox uit Lim- mel op het rangeerterrein der S. S. te Maastricht onder eene machine. Een deel van den rechtervoet werd hem in het hospitaal geamputeerd. Dinsdag is de ongelukkige, die gehuwd is en twee jeudige kinderen achterlaat, na hevige pijnen overleden. WITTEM. Werd voor eenigejweken te Simpel veld een geval van hondsdolheid geconstateerd, thans is alhier een dolle hond gesignaleerd, waar hij, zoowel als in Gulpen verschillende honden heeft gebeten. Het dolle dier is doodgeschoten, even als de honden die hij had gebeten. Nieuws uit de Buurt. DEURNE. Op den tweeden'.«Paaschdag werd alhier door een aantal landbouwers en belangstellenden een vereeninging opgericht ten doel hebbeDde het gezamelijk verzenden der tuin en landbouwproducten naar Duitschland. OPLOO. Z..D- H. Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Oploo: den weleerw. heer H. Th. Swinkels, kap. te Stratum. GEMERT. In deze gemeente werd door den Boerenbond een perceel geëxploiteerd van 18 Aren, dat vrijwel -uitgeboord" was. Er zou getracht worden aau te toonen, dat alleen met kunstmest op dergelijke gronden toch zeer goede roggeoogsten zijn te ver krijgen, vooral indien men daarbij gebruik maakt van puik zaadgoed. Het veld ontving te dien einde eene bemesting van 900 K.G tomasfosfaat, 900 K G. kainiet en 120 K.G G. zwavelzure ammoniak en werd bezaaid met origineele Petkuzer rogge, die io hel voorjaar nog 100 K.G. chili ontving. Het gewas stond er steeds zeer goed by en le verde by proefdorschen een opbrengst van 2800 K.G. roggeen 6000 K.G, stroo, voor deze streken eene buitengewone opbrengst, ver boven de gemiddelde. Valscli bankpapier. Men meldt uit 's Hertogenbosch san het Hdbl. dat de photograaf Vaesen in do Kerkstraat aldaar Woensdagmiddag hekend heeft, dat hfj de valscbe bankbiljetten heeft vervaardigd* Engelschc krozen. Men sehryft uit de Betuwe Door het gunstige weer hebben de Engelsche krozenboomen vroeg krachtig gewerkt. De boomgaarden vertoonen thans een groot wit bouquet. Jammer dat de laatste nachten zulke strenge nachtvorsten hebben gebracht. Wel is 't droge vorst geweest, doch 'c heeft zoo hard gevroren, dat op het vlakke land Donderdagmorgen de grond met te spitten was. Een contra smokkelaar. Langs de grenzen, op Duitsch gebied, surveilleert in den laatste» tijd een Piuis- sDch Douanebeambte in burgei kleed ng om de smokkelaars, die bet Duitschc Rijk benadeelen te verschalken. Zooals ons von welingelichte zijde wordt medegedeeld, bezoekt dit heerschap de café's. maakt een praatje over den smok kelhandel, is zelt prima liefhebber en. dan gebeurt het wel eens, dat de hoertjes verhalen van hunne heldenfeiten hoe zij den fiscus hebben beet gehad. Op 1 e'zelfde oogenbhk ontpopt zich de beambte die tevens politieman is als een geweldige Cerberus; daar nu in Duitsch land eene bekentenis uit eigen mond voldoende schijnt te zyn, draaien op deze wijze argelooze opsnijders den Nor in. In het. stadje Cr. moeten op deze wijze velschillende per sonen geknipt zijn. Hoog; wafer. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft naar de N.R.Ct. mededeelt, aan de commissarissen der Koningin in de onder scheidene provinc ën verzocht hem, kan het zijn een gszins spoedig, mede te deeien, of tengevolge van den hoogen waterstand in hun gewest overstroomiugen hebben plaats gr had van landerijen, woningen, stallen, kerkhoven of regenbakken, waar- d >nr gevaar geloopeu wordt var; het ont staan van besmettelijke ziekten bij mensch eii dier. Zoo ja, dan zal de minister gaarne vernemen, welke maatregelen zijn beraamd om bovenbedoeld gevaar te trachten ondervangen. In den duim gebeten. Toen eenigec tyd geleden een bedelend echtpaar uachfcverblyl bad gekregen by een landbouwer te De Klomp Veenendaal meenden ze een voorstelling le moeten geven van ruziemaken. Zoo verwoed wareo zy bij hun twisten dat de landbouwer, zekere R. D. hen ver zocht te vertrekken. Toen ze dit niet goedschiks wilden,;f geb.uikte I). geweld om hun te noodzaken te vertrekken. D. werd bij deze uitzetting zoodanig in den duun gebeten, dat hy in een ziekenhuis te Arnhem moest opgenomen worden. Da zaak kwam in behandeling voor de recht bank en werd uitgesteld tot het hooren der verdachten die verstek hadden laten gaan, terwijl gelijktijdig een bevel tot gevangenneming tegen hen werd uitge» vaai digd. De man zelf die door zijn zoon tot voor de groene tafel werd geleid, zag er zoo erbarmelijk uit dat hem werd gezegd dat hij niet meer teiug behoefde te komen. Thans is deze man aan de gevolgen der bekomen verwondingen overleden. Een droevig einde voorzeker I Teleurgestelde landverhuizers Aan de Rijnhaven te Rotterdam bevon den zich Woensdagmiddag circa 2000 Russische landverhuizers, die na weken wachtens, zich eindelijk zouden inschepen op het stoomschip -Campania" welk schip inmiddels door verkoop in handenjoverging van de Nord Western Transportline. E90 deurwaarder echter liet het schip na dezen verkoop dadelijk aan de ketting leggen op verzoek van de Steenkolenhan» delsvereeniging, waardoor de inscheping onmogelijk werd. Elf honderd teleurge stelde emigranten werden ondergebracht op het stoomschip -Uranium" en de rest werd teruggeleid naar een logement in de stad. De financieele toestand der land verhuizers, die hier reeds zoo lang worden opgehouden, wordt hoe langer hoe slech ter. Jeugdige booswichten. Te Dedemsvaart is Maandagavond een diep treurigen doodslag gepleegd. De 21-jarige K. een oppassende jongeman liep met zijn meisje te wandelen toen hy plotseling werd aangevallen door twee kwajongens, van 16 en 18 jaar, en nog wel bloedverwanten. K. werd zoo ernstig mis handeld en geslagen, dat hy weldra aan zyn wonden bezweek en dood werd opge nomen. Beide daders zijn in arrest gesteld. Vermoedelijk is afgunst de drijfveer tot deze wieede daad geweest. Moord Maandag is te Cortgene na een onbe duidende ruzie een doodslag gepleegd. De verslagene, de iandbouwersknecht A.M. kieeg meteen mes een sneede in den buik, waardoor een slagader werd doorgeanedon, Tengevolge van het bloedverlies trad de dood byoa oomiddelijk in. De dader is ge arresteerd. Do hoeveelste De landbouwer J. Mathysen ie Kruis straat, onder Rosendaal, was Dinsdag morgen een revolver aan het nazien. waarby het schot onverwachts afging. Het trof hem in het onderlichaam en wondde hem levensgevaarlijk. Oneelit bankbiljet. Een weduwe te Haarlem ontving als een echt bankbiljet in betaling een papie-.dat als op-chrift vertoonde: De Nedeil dsche Maagd betaalt aan toon der 40 kussen. Zij gaf er f 12 op terug. Een buitenkansje. Schipper W. de Vries, te H"Ogeveen. bracht dezer dagen een lóding mpst, af komstig van de stadsbelt te Amsterdam, aan den landbouwer J. Spijkerman, ie Alteveer by Hoogeveen. Eenige j mgens vonden daarin een rolletje papier, dat 9 briefjes van f 40 bleek te bevatten. T reurig. De koopman H. de Vries, te Stadsk anaa die verdacht werd van vervoer van bedorven vleesch. en deswege door de politie werd aangehouden, maakte zich daarover zoo hoos, dat hij in elkander zakie en onmid dellijk een lyk was. Verdronken De dochter van den landbouwer Hagen van Bedef te Baarle Nassau, die in Weel de diende, is aldaar verdronken in een put gevonden. Ongeval met doodelijke afloop. Dinsdag II. had het vijfjarig dochtertje van P. van den Pol, bij het middagmaa1 het ongeluk een beentje in de keel te krijgen, met treurig gevolg dat het kind daags daarna hieraan is overleden. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk, Jachtwet. Van Staatscommissies gesproken zegt het Dbl. v. N. Br. die voor de jachtwet heeft beloofd haar rapport einde Februari of begin Maart te zullen publiceeren. Er is nog niets openbaar gemaakt. O ja. toch wel iets. De mededeeling is gedaan dat de voorzitter der Commissie aan de leden een diner heeft aangeboden. Deze mededeeling is zéker door iedereen met voldoening ontvangen, maar... het rapport zelf moest nu eigenlijk toch ook komen Aanbesteding Staatsspoor. Namens de Maatschappij tot Exploitatie van Staatspoorwegen zal op veertien April te Nijmegen worden aanbesteed Bestek U. Het uitvoeren van herstellings- en vernieuwingswerk met bijlevering van de materialen aan gebouwen,"kunstwerken, inrichtingen en verdere werken behoorende tot de lijnenTilburgNijmegen. Utrecht (Lunetten)—Boxel, Arnhem—Venlo, in 9 perceel. Druk verkeer met Paschen. De Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat schappij vervoerde de beide Paaschdagen op haar lijn Rotterdam den Haag en omgekeerd, ruim 10.000 persomen. Er liepen niet minder dan 44 extra treinen. De Rotterdamsche Electrische Tramweg Maatschappij vervoerde niet minder dan 189.055 personen, waarvan 79.267 op den eersten en 109,788 op den tweeden Paaschdag. Vrouwen uit de fabriek. De firma H."P."Gelderman en Zonen, te Oldenzaal, heeft besloten de gehuwde vrouwen niet langer op hare fabriek toe te laten. Dientengevolge hebben nu naar men verneemt, ongeveer 50 vrouwen gedaan gekregen. De maatregel wordt door andere arbeiders dier firma toege juicht. Een meisjeskamp. Het hoofdbestuur van den Ned. Gymna- siastenbond heeft besloten tot de oprich ting van"een meisjeskamp. Met de gemeen te Ermelo heeft het onderhandelingen gevoerd tot aankoop van 4 H. A. zand- en heide-grond aldaar. Het plan is er een kamphuis te bouwen en een sportterrein en zwembassin in te richtten. flardrljdende auto's. Drie bewoners'van den Deventerweg te Zutphen hadden zich Zondag, naar aan leiding van het aanhoudend te bard rijden van automobielen op den weg geposteerd, voorzien van een metronoom, om te constateeren, welke auto's te hard reden. Van half twaalf tot kwart over vijf hebben zij opgemerkt, dat 16 automobielen die den Deventer weg passeerden, veel te hard reden, veel harder dan 15 IC. M. in 't uur, niettegenstaande daar van ge meentewege een bord is geplaatst, hou dende het verbod, om meer dan 15 K.M. per uur te rijden. Hiervan is bij politie aangifte gedaan, onder vermelding van de auto-nummers de politie zal tegen deze 16- overtreders procesverbaal opmaken, Daarmee is nog; gelcTte verdienen. In Den Haag en Scheveningen zijn meer dan 100 personen, die alleen hun brood verdienen met waarzeggen, ziencrij enz. In Schevingen is een adres tc vinden van een echtpaar, dat vroeger een melk- affaire had en dat nu, dank zei de „helder ziendheid" al aardig in de vaste eigen dommen is gekomen. En dat binnen twee jaar Wat doet je wat? De Prins Willem II. De directie van de K. W. I. M. deelt mede, dat door haar aan de nagelaten betrekkingen van de bemaning van de Prins Willem II een jaarlijksche uitkeering zal worden gedaan. Zij zal geen liefdegiften in ontvangst nemen. Spoorwegongeluk fe Mülbeim. Volgens een mededeeling van officieele zijde, is het spoorwegongeluk te Mülheim te wijten aan het rijden van een trein door het signaal heen. Vier wagons van een militairen trein werden zwaar en twee andere licht besobadigd. Volgens eeu mededeeling van aodere zjjde zyn 20 personen gedood en 30 meer of min der ernstig gewond. Van de 15 personen, die zich in den luxe-trein bevonden, werd niemand gekwest alieen den oberkellner uit den restauratie wagen kreeg een wonde aan het-hoofd. Te vijf uur vervolgde de luxe-trein de reis naar Genu i. Het zevende pioriiersbataljon is bezig den weg weder vrij 'e maken. Alle ^officieren van gezondheid en ser geants-ziekenoppassers uit het garnizoen Keulen Deutz, zijn op do plaats des onheils, wa nr*|yselijke tooneelen^te aanschouwen zijn. In de opgave van Tiet aan'al der slacht* offers komt voortdurend wijziging, daar er zich later nog lichtgewonden hebben gemeld die in de stationsrestauratie verbonden wa» ren. Hun aantal moet ongeveer honderd bedragen. Voor zoover tot aan den'avond officiéél geconstateerd was, zijn by bet£spoorweg« ongeluk 19 soldaten om het leven?.gekoraen en zijn er 39, benevens 2 conducteurs van den millitairen dienst, gekwe'st. Het ongeluk is te wijten aan den machi nist van den Juxe-trein. De minister van spoorwegen, die in de stieek veitoefi ter bezichtiging vnn een nieuwe spoorweglijn, is aanwezig op de plaats van de ramp, LIJFSTRAFFEN OP SCHOOL. De Pruisische minister van onderwyg heeft een instructie aan de onderwijzer# der lagere scholen uitgevaardigd, waardoor het dezen geoorloofd zal zijn de leerlingen aan den lijve te straffen. Zij moeten die afstraffingen evenwel tot een minimum beperken en de straffen moeten zoo worden toegepast, dat zij niet ingrijpen in de eer of do gezondheid der scholieren. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Vereeniging de Broeders van Liefde te Venray, om vergunning tot het plaatsen van een horizontale locomobile vqor het in werking brengen der Electrische Centrale op het perceel kadastraal bekend in Sectie C. No. 5055. Op Zaterdag, den 16 April 1910, des voormiddags te 11 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij. die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie dezer Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Venray den 23 Maart 1910. Burgemeester en Wethouders voonnoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Parochiekerk. Maandag O. L. Vr. Boodschap do diensten als op Zondag. Dinsdag 8 uur Jaarg. voor E. Arts. Woensdag 8 uur Sol. Jaarg. voor Hendrik Cesar Cuipen en Anna Catharina Haegens. Donderdag 8 uur Jaarg. 2de kl. voor den Weleerw. Heer Pastoor H. Hazeuaokers. Vrijdag 8 uur voor Mathijspfinten en Anna Sophia Buis. Wegens het feest van O. L. Vr. Boodschap zal Je processie over het Kerkhof gehouden Jworden Maandag over 8 dagen. Dinsdag na de mis van 8 uur zullen de eommu- niekinderen in de kerk zijn om te lotenjvoor de plaaUen en te offeren voor de kaarsen- Woensdag om 7 uur gaan zij naar Oostrum om de H. Mis bij te wonen. Donderdag zullen zij te biechten komen de jongens om 9 en de meisjes om 10 uur. A.s. Zondag zullen de kinderenjkwart voor 8 aan de pastorie zijn. Om 8 uur de hoog mis. Om 10 uur geen mis. In dejPaterskerk om 10 uur de hoogmis. Paterskerk. Zondag Ieder half uur de Heilige Mis. Om 8 uur de Hoogmis met preek. Om 5 uur Lof. Tevens feestdag van deu H. Benedictus a PhiU- delpho belijder onzer H. Orde is te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Maandag feestdag van O. L. Vr. Boodschap, leder half uur de H. Mis. Om 8 uur de,'Hoogmis, waarna Processie. Om 5 uur plechtig Lol. Dinsdag om half 8 Hoogmis. Om 5 uur het Lof. Vrijdag Om hall 8 plechtige Hoogmis, om 5 uur plechtig Lof en H. Kruisweg. Zondag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e Orde. Mariakapel Oostrum. Maandag. 4 April, Feest van O. L. Vr. Bood schap, feestdag der Broederschap van O. L. Vr. Behoudenis der Kranken, met vollen aflaat. Bemerking. Met het feest van Mar. Bdsch. is in de kapel reeds daags te voren, te beginnen met de eerste vespers, of op den dag zelf voor de geloovigen een vollen aflaat onder de gewone voorwaarden te verdienen. fdecr. v. 1779J. ?..uar P'^btig Lof met preek en vereering ^ier Relikwie.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2