A. THIELEN-VAN AARSSEN, VENRAY. In Manufacturen en Koloniale Waren. Huismoeders g. wlntels. Damesfiets. Fr. Beckers, EUREKA Nieuw Steeds voorradig de nieuwste Stoften 1910 voor Dames- en Heerenkleeding. Hoek Markt Schoolstraat. KRUISVERBOND Algem. Vergadering Wed. J. v. d. Linden, Veeverzekering Leunen. Algem. Vergadering droge Schansen, Jongenspakjes, blousjes en broekjes een mooi HUIS. Huis met schoonen tuin een Schildersknecht, Straelsche Zaadhaver, Adverteert in dit blad. Uitgebreide keuze in Dames- en Kindercorsetten, Dassen, Boorden, Fronts en Manchetten. Houdt zich steeds aanbevolen voor het leveren van gemaakte BEDDEN in alle prijzen, tevens alle soorten Beddetijken, Veeren en Kapok. Burgerlijke Staud. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten te Venray. ADVERTENTIEN. ep Zondag 13 Maart a s. BEKENDMAKING. ANNA K.ESSELS, Het Gemeentebestuur 10 slagen brandhout en 20 slagen strooisel, op Zondag 13 Maart Nieuw TE KOOP: TE KOOP Geen lekke banden meer. De vulling is zeer eenvoudig. Geen tijdverlies. Altijd klaar. Hiermede berichten wij het geachte publiek van Venray en omstreken dat wij op Zondag 13 Maart Maandag 14 Maart (marktdag) wederom in 't Een Tuin te pachten, Ambachtsschool Ic Venlo Timmeren, Smeden, Meubcimakeii en Schilderen een Leerling. lokaal van J. van Meijel, Henseniusplein Venray Verkoopdag zullen houden in alle soorten ge maakte Heeren Costumes. Jongeheeren Costuums Kinderpakjes Schoolbroekjes Werkbroeken, De Concurrent. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Essei'te Horst Beleejtl aanbevelend Uit de Saaie by Burgwerben visöhte men het lyk van een dertienjarig meisje op, dat tamelyk zeker herkend werd als de dochter van den advocaat Weber te Naumburg. Naar de verwondingen te oor- deelen, is zij het slachtoffer van een moord geweest. Op weg van Donauworth naar Harburg is een 26jarig boerendochter vermoord en beroofd. Haar lijk was vreeselijk ver minkt. Te Forlitz heeft men uit het water een vrouwenlyk gehaald, dat met nieuwe touwen omwonden was. Op het voetpad langs den oever vond men bloedsporen, waaruit men opmaakt dat het slachtoffer hevig met den moordenaar gevochten heeft. Vlak bij in een boscbje vond men een zwarte handtasch en een lange witte hèerendas. Hün Koning. Zie! Telkenmale voel 'k mij zielsverblijd, Als ik bedenk hoe toch mijn nietig leven Zoo hoog, zoo hemelhoog staat aange schreven Bij Zijne schele Majesteit „De Nijd:" Hij zond zijn dienaars uit te rechter tijd En wèt, en wèt was toch hun edel streven Dat het mij lust en krachten heeft gegeven Om duid'lijk sterk te zeggen, waar'k voor strijd Die dienaars nijgen voor den maag'ren koning. Die daar aanbeden in hun midden troont .En vliegen op het kraschen van zijn stem, Voor zij hun diensten schenkt hij hun belooning: Wat zij ook willen zien zij nu gehoond Eö zij gaan vóórt, gaan voort en dienen hem. L. S. VENRAY. Aangifte van den 25 Februari tot 5 Maart. Geboorten. Anna Maria Hendrik» Vermeulen. Antonius Josephus Jacobs. Mathijs Hubertus Arts Maria Petronella Gerarda van Dijck. Petronella Maria Josephina Janssen. Gerardina Maria Peeters. Gerardus Antonius Hermeen. Petrus Hubertus Wilhelmus van Kuijck Sterfgevallen. Theodora Vullings, oud bijna 2 jaren. Aanvragen van werkgevers 25 cent. van werk zoekenden 10 cent. Bij aanvragen om inlichtingen op de aanvragen of aanbiedingen moet voor frankeering een post zegel van 5 cent gevoegd worden. Worden gevraagd 1 2de meid voor Oostrum. 1 boerendienstraeid /Hoog loon) Jongen van 13 jaar voor boerenwerk. 1 Boerendienstmeid voor Belteld. 1 Boerendienst knecht 1 boerendienstmeid voor Maashees. 1 schoenmakersknecht voor Helden, 1 paardenknecht voor Baarlo. 1 keukenmeid voor Amsterdam. 1 knecht voor de vrachtkar van Geml en Loos te rijden. 1 Schoenmakersleerling en een bekwame achoenmaker voor Duitschland. 1 dienstmeisje vo»r Tegelen. Bieden zich aan 3 kindermeisjes, 1 winkeljuffrouw, goed kunnende naaien, 1 tuiniersknacht voor Venray. 1 2de meid' 1 dienstmeisje 18 jaar voor Mei 1910 in dienst te treden. 1 Boekhouder. 1 Jongen van 16 jaar voor boerenwerk. I Paardenknecht. Timmermansleerling Parochiekerk. Maandag 8 uur Jaarg. lste kl. voor M. Poels en J. Rutten. Dinsdag 8 uur Jaarg. 2de kl. voor de overledene familie Drent. Woensdag 8 uur Jaarg. voor Ant. van Dijck .zijns echtgenoot® en kinderen- Donderdag S uur Jaarg. 2de kl. voor J. A. Janssen en A. v. Vosselen. Vrijdag 8 uur Jaarg. voor Mathijs Cremers. Passie-Zondag zullen de kinderen die in 1907 08 «n 09 hunne eerste H. Comunnie gedaan hunne Paechen houden. Woensdag en Vrijdag zullen ondervraagd worden de jongens 's morgens ota half 7 en de meisjes om half 11. Zaterdag zullen zij te biechten komen de jongens om 5 uur en de meisjes om 3 uur. Paterskerk. Zondag om 5, 6 en 7 uur de H. Mis. met in- structie. Om 8 uur Hoogmis met preek. Om 5 uur het Lof. Tevens is het dien dag leestdag van de H. Coleta, maagd der 2de Orde van St. Fran- ciscusin deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 2 uur vergadering voor de leden der 3de Orde. Dinsdag 7e der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antonius v. Padua. Om half 8 Hoogmis waaronder korte toespraak en gebeden der novei.e. Om 5 uur Lof. Woensdag feestdag van de H. Catharina van Bononië maagd der tweede orde van St Francis- cus volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lof. Donderdag om half 8 Lijkdienst voor onze over ledene medebroeders bloedverwanten en weldoe ners. Vrijilag om half 8 Hoogmis.Om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. Vl.MtW GROOTE 's avonds uur in de MUZIEKZAAL. AGENDA 1. Opening. 2. iJaarverslag van den Secretaris. 3. Rekening en verantwoording v. d. Penningmeester 4Installatie nieuwe leden 5. Ver Kiezing bestuursleden (3 perio diek aftredende en een vacature). 6. Lezing door den Weled. Zeergel. heer Dr. AJanssen, verduidelijkt met lichtbeelden door den Secretaris. Onderwerp schadelijke werking van den alcohol. 7. Aanneming nieuwe leden. 8. Rondvraag en sluiting HET BESTUUR. Ondergeteekende maakt bekend, dat in het vervolg het Strijkgoed, door middel van gas behan deld zal worden zonder vei hooging van prijs, sterk glanzend en stijf. Kruissen. Schoolstraat. Venray ontvangt eiken dag in bet Magazijn nabij het Siation Oostrum Roggestroo aan f22, Haver en Evenstroo f 22, en niet f24 zooals can de achterzijde van dit Blad is vpt-meld Sehoofstroo f 26, alles per 1000 Kilogram. geen \l<*esch meer noodig voor het bereiden van Soep. Gebruik in plaats van vleesch Maggi's Soepen in verschillende smaken, Maggi's bouillon en Maggi's Vleeschextract. Verkrijgbaar bij van VENRAY. zal op Dinsdag 8 Maart voorraiddags 10 uur publiek verkoopen gelegen in het Gemeenteboscb op de Blakt. na het Lof, bij FRÏTS MARTENS te Leunen. een gebruikte doch nog in goeden staat zijnde Waar zegt de Uitgever. bij JOH. MUIJZERS ie Merselo. Ontvangen eene ruime keuze aan concurreerende prijzen Aanbevelend Te huur tegen 1 Mei a. s. Te bevragen bij CHR. GOUMANS. (Gedeponeerd). Dit preparaat in d»»n binnenband van een Fiets. Motor-cycles en Automobielen sluit onmiddellijk elk lek. veroorzaakt door inrijden van spijkers, doornen, scherven enz terwyl poreuze banden hermetisch worden gesloten. Het is voldoende voor e<*n fietsband een flacon, voor Motor-cycles twee, terwijl voor Automobielen vijf flacons noolig zijn. (Inhoud der flacon 100 gram). Hiertoe zette men de fiets omgekeerd met de wielen opwaarts, make de ventil los, en giete zorgvuldig door een trechtertje of papieren pijpje het preparaat in den binnenband, sluit de ventil. waarna de band wordt opgepompt. Het dient aanbeveling de voorwerpen die in den band zijn ingereden (zoo mogelijk) te verwijderen. -Eureka" wordt voor 18 maanden duur gegarandeerd Prijs 55 cent per flacon Aanbevelend Te huur of Ie koop gelegen, aan de Kruissen, thans bewoond door ANT. ARTS. Te aanvaarden 1 Mei 1910. Te bevragen bij MART. VAN AARSSEN Paterstraat Venray. gelegen in den Houtenhoek, toebehooren» de en te bevragen by Mej. Wed. H. J. SLITS. Zij, die wenschen met 1 Mei a. s. tot de te worden toegelaten als leerling in het kunnen zich daartoe doen inschrijven bij den Directeur der school voor 1 April a s Alle materialen, gereedschappen en leermiddelen worden den leerlingen kos teloos verstrekt. Het bestuur der Ambachtschool te Venlo. De Voorzitter A. B. J. VAN RIJN/ De secretaris W. J. MUDSERS. Venlo, 3 Maart 1910. Gevraagd 3 a 4 jaar aan het val;, en Adres PIET TH EU VVS. Houtenhoek, Venray. PRIMA a 9i/2 cent per Kilo verkrijgbaar aan .S't. Jozefs-molen, HeideVenray. in alle prijzen, van de goedkoopste tot de beste kwaliteiten. Men waehte met inkoopen tot deze gelegenheid. Voor eenieder, groot en klein, bestaat er gelegenheid zijne keus te vinden. Geopend van 's morgens 8 tot 's avonds 8 uur. Komt ziet en overtuig u. Geen verplichting tot koopen. Tevens gelegenheid voor 't leveren van goederen naar maat zonder prfjsveriioogiog Soliede afwerking en pasvorm zonder weerga. Aanbevelend, zal op Dinsdag 8 Maart 1910 voorm. 11 uur bij Mej. de Wed. Vissers aan he*, station te MeerloTienray, publiek ver koopen A voor den heer H. van den Boogaart 100 nos. nieuwe planken en latten. B voor mej. de wed. Derix—Janssen, 32 nos. gelintstaken en lamtaken in haar bosch ann de Meerlosche baan te Swolgen. zal op Woeosdag 16 Maart 1910 nam. 3 uur by J. Huberts—van Lin te Broekhui» zeovorst voor den heer L. Wils, publiek verkoopen 30 nos zwaar dennentephnut en eenige nos schalen gelegen in bet bosch van J. Htibpijg van Lin 'e Broekl uivnvorst. zal op Maandag 14 Maart 1910 's middags 12 uur te Venray in den Engel voor J. Peters op den Hoebert pbluiek verknopen 6 stuks dragende varkens. (Engelsch ras). Op credietmits borgstelling. zal op Maandag 14 Maart 1910 nam. half 1 uur. dus met om 3 uur by J. Kemps te Venray aan hel Henseniusplein voor den WelEd. heer Th. van den Boogaart. publiek verkoopen 100 nos. bootienstaken. gelintstaken. gelintpalen, enkele en dubbele latten en brandhout in zijn bosch nabij Gerriis aan de Hiept. zal op Maandag 14 Maart 1910 nam 6 uur by A. Dinghs te CastenrayVenray voor de Wed. Friezen, publiek verkoopen 25 nos. spurrie en rekstaken in haar bosch nabij de Castenraysche brug naast die van Cox. Driesscn en burgemeester Houba. 15 nos. boonenstftken in baar i>osch aan het Nieuw na by de Wost. zal <p Woensdag 16 Maart 1910 nam. 5 uur aan de Oude Lindt ie Horst voorden lieer L. Wils, publiek verkoopen 21 n< s. denuenlc phout gelegen te Horst in de Pas achter den Schadijk in 't bosch. van Mevr. de Wed. Dr. Peeters. 20 nos dennentopbout aan den Eikelen- bosscherdijk bij Stevens in het bosch van Mej. de Wed. DerixJanssen. zal op Donderdag 17 Maart 1910 nam. half 2 bij den beer van Daal te Horst aan het station voor H. Janssen publiek verkoopen 100 nra. nieuwe planken en latten. zal op Donderdag 17 Maait 1910 nam. half 4 bij J' v. d. Berg te Maasbree publiek verkoopen a. Voor H. Janssen. 100 nrs. nieuwe planken en-lat ten. b. voor den Heer Fr. Hermans. 9 nrs. dennenhout en 7 nrs strooisel in zijn bosch te Maasbree in de Craijlheide. Vooraf »e bezichtigen. tal op Donderdag 17 Maart 1910 nam. 5 uur bij de Wed. Joosteo te H«<nt Blerick aan Overkoreo voor den Heer Fr. Hermans publiek verknopen 10 nrs. rekhout. laihout en hoonen3fa» ken en 14 nrs strooisel in zyn bosch te Hout Bl^nk afk, van Erreq Verhaag.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3