Vergadering CONCERT, Bekendmaking. Dankbetuiging. Maandel. Vergadering Vijf duizend gulden Algem. Vergadering der Stierhouderij, DorschmacM#s Fox-terrier's, (1 tuin-, bouw- en weiland Lijnkoek en Lijnmeel, Net Jongmensch, roodbonte Stier een Heerenrijwiel, Ir. gezonden. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten ie Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADYERTENTIEN. Zondag '23 Januari Aanbesteding e der Mariavereeniging, Afd. Leunen, Heeren Landbouwers. Gebr. v. d. Boogaard, Te koop aangeboden TE KOOP: een gedresseerd Fret beste Drijfhond, Uit de hand te pachten 'l Gevonden Muziek v. Groeningen Aan de Gasfabriek te Venray zijn beste seort Cokes verkrijgbaar aan de volgende lage prijzen: Groote Cokes van 100-1000 kg. f 1,40 p, 100 kg van 1000 tot 5000 kg. t 1,35 p. 100 kg van 5000 tot 10000 kg. f 1,30 p. 100 kg. Kleine Cokes f 1,20 per 100 kg. Gasfabriek Venray. K. van Aarssen Te Koop Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, TE KOOP: CARLTON sterkste, snelste en soepelste BAND. Alban SMolz Hoe verheugt raen zich. als men een mehsch in doodsgevaar het leven heeft gered, men kan van de vreugde, daaraan te denken, niet genoeg krijgen. Gy hebt nog iets grootschers en prijzenswaardigers gedaan, wanneer gij een drinker tot onthouding en geheelont houding hebt gebracht. (ty hebt een eeuwig leven gered, jA dikwerf nog veel meer, het eeuwig leven eener geheele familie en nakomelingschap. t Dé slaapziekte in den Congo. In zyn rapport over het afgeloopen jaar 8chhyft Mgr. Roelens, van de Witte Paters apostolisch vicaris van Boven Congo, het volgende over de slaapziekte. De helft der bevolking van Bruges Saint Donat is door de slaapziekte wegge rukt. Als deze geeeel niet ophoudt, zal welilra onze missie uitsterven. Te Mpla is de toestand niet beter in dit opzicht. De vlakte, vroeger overdekt met volkryke dorpen en rijke aanplantingen is nu bijna uitgestorven. Van de talrijke dorpen resten er nog twee; van het eene zijn bijna alle bewoners aangetast die een vool- een naar het hospitaal komen om er te sterven. Ia het dorp rond de nederzetting der missionarissen schijnt de algemeene toe stand beter, maar het is te vreezen dat de schijn hier bedriegt. lie weeshuizen van beider geslachten zien hun bevolking gestadig toenemen en bij ;het huis der zusters missionarissen heoft men een toevlucht voor de weduweD moeten inrichten. Ret is een feit, dat de ziekte meer mannen dan vrouwen wegneemt. Geachtejongeling en van Leunen. De voor u zoo heerlijke dagen van ont spanning zijn weer bijna aangebroken. Het is weer bijna Vastenavond. Wanneer men zoo eens de courantenberichtjes uit ver schillende plaatsen naziet, dan bemerkt men dat bijna overal het Carnavalsfeest gevierd wordt, maar by ons hoort men er nog zoo weinig van. Is de lust voor plezier bij u allen verdwenen, of ontbreekt het u aan moed te kunnen zeggen -Komaan, ik zal eens beginnen met het tot stand breugen van een optocht". Geneer u niet en wanneer eenmaal de eerste grondslag voor zoo'n optocht gelegd is. volgt de rest vanzelf. Gy allen hebt uwe costume's. Waarom zoudt ge u dan niet vereenigen, of wilt gij reeds met twee keer ophouden, de Vaatenavonddagen voor ons allen zoo recht plezierig te maken Vooruit d*n jongens van Leunen, ver- eenigt u als andere jaren, zoekt uwe pakjes op, houdt eene vergadering en doet uw uiterste best. dat Leunen dit jaar niet by andere plaatsen ten achter staat. Dit is de wensch van Een uwer vrienden. Leunen, 20 Januari 1910. VENBAY. Aangifte van den 14 tot den 21 Jan. Geboorten. Petrus Wilhelmus de Bruijni. Petronella Gerarda Allegonda Willems. Johanna Hendrika Petronella Hoedemakers Maria Hendrika van Osch. Johanna Petronella Wilhelmina van Es. Sterfgevallen. Willem Linders. weduwnaar van Theod. Huberta van de Water, oud 71 jaren. Jacobus Verstraelen, weduwnaar van Johanna Litjens. oud 81 jaren. Parochiekerk. Maandag 8 aarde uitvaart voor J. Verstraelen. 8 uur de leeamis voor de Handboogschutterij Diana. 9 Uur Jaarg. 2de kl. voor M. Bax en L. van Cuijk. Dinsdag 8 uur Jaarg. 2de kl. voor C. Esser. 9 uur Jaarg. voor Frans Petersen Elisabeth v. d. Water. Woensdag 8 uur Jaarg. 2e kl. voor Joh. Rongen eu Wilhelmina Broeks. Donderdag 8 uur Jaarg. voor Joh. Rongen Oudera, Broeders en familie- Vrijdag 8 uur Jaarg. R. Poels eu Johanna Janssen. Dinsdag half 7 leeamis voor Leon Janssen ala lid van de H. Familie. Woensdag hall 7 leesmis voor Jac. Verstraelen als lid der H. Familie. Paterskerk. Zondag om 5, 6 en 7 uur de H. Mis met instruc tie. Om 8 uur de Hoogmis met preek. Om 5 uur Lot. Maandag om half 8 plechtige Lijkdienst voor de xiel van zaliger Antonia van Heijster-Poels. Dinsdag begint wederom de novene der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius v. Padua Om half 8 Hoogmis, waaaronder korte toespraak en gebeden der novene. Om 5 uur Lof. Donderdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Antonia van Heijster-Poels als lid der Aartsbroederschap. Vrijdag Om half 8 Hoogmis. Om 5 uur lof en H. Kruisweg. Worden gevraagd 1 keukenmeid voor Venray. 1 Timmermans knecht voor Horst 1 Boerendienstmeid voor Belfeld. 1 Boerendienst knecht 2 kleermakers knechten voor Venray 1 bakkersknecht voor Baarlo Bieden zich aan 3 kindermeisjes, 2 daglooners voor Venray. 1 keukenmeid voor Nijmegen, 3 jongens van 12 en 13jaar voor boerenwerk. 1 keukenmeid voor een R.K. priester of een klein gezin. I*2de meid 1 dienstmeisje voor Nymegen 1 tuiniers voor Venray. 1 boerendienst voor Venray. De St. Vincentius-Vereeuiging betuigt bij dezen zijn oprechten dank aan allen, die door hun mede werking, en allen, die door hunne tegenwoordigheid de feestavonden zoo glansrijk hebben doen slagen. Namens de St. Vine. Vereeniging, dc Secretaris, E. MESSEMAECKERS. 's namiddags half' 5 in het gewone lokaal AGENDA 1 Opening. 2. Notulen. 3. Beantwoorden der ingekomen vragen. 4. Rondvraag on sluiting. N.B. Door afwezigheid van den Secretaris zal het jaarverslag in de volgen de vergadering gegeven worden. HET BESTUUR. Op Maandag den 31 Jail. 19IO n.m. 3 uur zal in het Café J. LICHTER- VELD te Overloon, voor rekening van P. VAN RUSWIJCK aldaar, worden Het bouwen eener Woning met aanhoorigheden, met bij levering van alle materialen. B»atek en voorwaarden liggen ter inzage in bovengenoemd café en bij L. WIJNHOVEN te Venray. op eerst» Hypotheek tegen 4 pCt. verkrijgbaar, ook gedeeltelijk. Brieven te richten onder letter V. aan het Bureau PEEL EN MAAS. in de Muziekzaal, na het lof van 3 uur op WOENSDAG 2 FEBR., feest van O.L.Vr. Lichtmis. AGENDA Notulen vorige vergadering. Jaarverslag van Secretaresse en Penningmeesteresee. Periodieke aftreding van 2 bestuurs leden. Installatie adspirant leden. Projectie-beelden met voordracht. Bondslied der Mariavereeniging, HET BESTUUR. 1. 2. 4. 5. 6. op Donderdag 2? Januari a.A. '8 avonds om 7 uur bij GODFRIED MAR TENS te Leuuen. De ledeo worden verzocht trouw op te komen. Het Bestuur. Herstellingen aan en andere Landbouwwerktuigen verrichten onder garantie en aan lage prijzen BLERIK. twee mooie echt ras. een van 4 jaar ('eet), en een van 1 jaar ('reu) bij JAN VAN LTEROP te VeltumVenray. geel van kleur, en een bij A. VERMEULEN, Heuvel. Venray. Bestelling van alle voorjaars meststoffen, Kalk; Lijnkoeken en Meel. Wortelzaad by Wijkmeesters of Secretaris met vooruitbetaling van 25 cent per 100 K.G. tot Zondag 30 Jan. a.s. HET BESTUUR. groote en kleine perceelen toebehoorende aan de Familie FRANS v. d. BOOGAART. Te bevragen bij den Heer HUBERT JANSSEN (Gouden Leeuw). te geven door het Zanggezelschap op Zondag 30 Januari 19IO in de Zaal van den beer W. WIJNHOVEN, te Venray. Aanvang precies uur. ENTREE le rang 60 ct., 2e rang 30 ct., 3e rang 18 ct. Eerste kwaliteit onvervalscljte aan concurreerende prijzen verkrygbaar by Goedkoope Winkel. Groote Markt. R. K.. oud 17 jaar, 5 jaar in het tuin- vak werkzaam geweest, zoekt tegen 1 Maart of April een botrekking. Adres: C. v. HAASTRECHT, p. a. Baron von Keyden te Scbalhaar by Deventer. een flink opgefokte oud 10 maanden, zuiver Roodbont IJssel ras by P. J. PEETERS, Hoebert Venray. Notaris Linssen te VENRAY. zal op verzoek van Martinus Koffers en Kinderen, op Donderdag 3 Februari, des namiddags 4 uur, ter herberge van de Wed. Engelbert Oudenhoven te Venray, publiek verkoopen Gemeente Venray. Een vruchtbare en goed onderhouden Boerderij, gelegen in den Brabander, groot 4 Hectaren, 18 aren 75 centiaren, te veilen in de navolgende perceelen en in massa als: 1. Huis met schuur, stallen, tuio, boomgaard en bouwland groot 2 H. 11a 20 c. sectie B 3439, 3440, 4000. 4001, 1002. 2. Bouwland aldaar, groot 40 a. 80 c. sectie B 3490 naast den weg. het volgend perceel en Josephine Beckers. 3. Weiland aldaar groot 42 a. 80 c. sectie B 3491, naast den weg, het voor gaand perceel en Josephine Reekers. 4. Bouw en weiland aldaar, groot 46 a. 80 c. sectie B 3487. naast het volgend perceel en den weg. 5. Dito aldaar, groot 38 a sectie B 3488, uaast den weg, het voorgiaüd perceel en Josephine Beckers. 6. WeilaDd aldaar, groot 39 a. 15 c. sectie B 3428, Daast den weg en Jan Janssen. Notaris Linssen te VENRAY, zal op verzoek van den heer JaD Poels, op Zaterdag 5 Februari 1910, des 's morgens half 10 in zyn bosch naby den Maa8heezerweg (afkomstig van de familie van den Boogaartl publiek verkoupen 140 nos. zeer schoone boonenstaken, latten, spurriestaken en brandhout. Notaris Linssen te VENRAY, zal op verzoek van Mej. Wilhelmina Poels op Zaterdag 5 Februari, onmiddellijk na den verkoop van den hoer Jan Poels, in haar bosch Dobij den Maasheezerweg te Venray, publiek verkoopen 120 n >8. opleggers, dubbele latten en brandhout. zal op Maandag 24 Januari 1910, r<m. 2 uur ter herberge van den heer J I Hendrikx te Venlo aan de Groote Beek straat, op verzoek van de Erv«D van wijlen den Hoogwelgeb. heer Jobao Rudolph Rijksvryheer Geijr von Schwep- penburg, publiek verkoopen Diverse perceelen best tuioierslaod gelegen te Venlo achter Panbaismolen, Hoogekamp eD aan StalbergerWeg, sectie D nos. 424, 438 en 813 te zamen groot 7 H. 83 a. 85 c. De veiling «al io perceelen van 32 en 16 aren geschieden. zal op Woensdag 26 Januari 1910, nam. half 3 ter herberge van den heer G. Jansen aan het Station te Maasbracht voor de Fam. Engels, publiek verkoopen 27 schoone en zware canadaboomen te wassen staande op Engcisgriend te Maas- bracht. De boomen zijn genummerd en moeten vooraf bezichtigd worden. zal op Donderdag 27 Januari 1910 nam. 2 uur bij W. Keijzers te Horst aan den Hegelsum voor den heer Th. Litjens. publiek verkoopen 24 nos. boonenstaken in hoopen van 100 stuks, 22 nos. gelint en spurriestaken, 24 nos. uitdunsel, dienstig vo r boonenstaken en erwtenrijs en 16 nos. dennenstrooiscl, gelegen te Horst aan Reulsberg. zal op Donderdag 27 Januari 1910 nam. 3 uur bij L. Te Baerts te Horst aan bet Broek voor mej. C. Custers, publiek verkoopen A weiland te Horst aan het Broek C no. 201 groot 21 a. 80 c. B Weiland aldaar no. 1057 groot 44 a. 20 c. Daarna 5 eikeboomen te wassen staahdc op voormelde perceelen. zal op Maandag 31 Januari 1910 nam. 3 uur, in het hotel Timmermans te Horst Op verzoek van het Gemeentebestuur van Horst, voor den tijd van 50 jaren, publiek verpachten, Circa 100 hectaren heidegrond gelegen te Horst—Amerika, Dijkerheide. Meldcrslo Eikelenbosch, Tienravschen dijk, Schadyk enz. zal op Woensdag 9 Februari 1910, bij G. lloex te Oostrum-Venray voor den heer L. Timmermans, publiek verkoopen 50 nos. tophout en 2 nos. schalen ge legen te Venray aan Boschhuizermaas in het bosch van den WelEd. heer H. Trynes en M. Vullings. zal op Woensdag 9 Februari 1910 bij C. Kemmelings te Venray aan het Schoor, voor den WelEd. heer Th. van den Boogaart, publiek verkoopen 35 nos. boonenstaken en brandhout gelegen in zijn bosch aan het Hoogrie- broek. merk Livingstone", goed onderhouden, voor slechts f 25. Waar zegt de Uitgever,

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3