Limburgsch Nieuws. Gemeenteraad te Ven ray. Algemeen Nieuws. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten le Venray. kweeVer die kiekens hnudt oro de eieren krijgt met vroegbroed Stellig zyo uitgave terug. Men koopo daarom vroegbroed vau dit jaar en ziet niet op tegen wellicht wat grootore uitgaven. OPENBARE VERGADERING van den op Zaterdag 13 November 1909. des namiddags om 4 uur. Tegenwoordig de heeren 11. Esser, Bur gemeester, Voorzitter. Jac. Aerts. Hub. Janssen, Wethouders P. Camps. V. Fonck, J. M. Michels, Th. Slits, A. Loonen, Jac. Geurts, G. Camps. J. Loenen. W. Wyn- hoven, P. J Derks, leden en J. Stoot, Secretaris. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en wei-scht voordat de secretaris de notulen voorleest, een woordje in hel midden te brengen, naar aanleiding van een getprek, dat hij beeft gehad met den Heer Commissaris der Koningin in Liro» burg. tijdens zyn bezoek aan Venray. De Raadsleden werd in de vorige vergadering gevraagd of zy een afschrift van de 'oe- gjooiiug wenschten te hebben. Wegens de c-ukoeten achtte de meeste leden dit niet TiOod;g, daar meD deze teu Raad huize kon nazien en de Secretaris de ncodige inlich- tingeo zou geven. De heer Geuits heeft meermalen om een afschrift gevraagd, en werd tiera dit gegeven, onder beding dal hij dit na 2 dagen zou terugbezorgen, tiaar dit echter noch terugbezorgd, noch betaald werd, acht spreker dat Geurts geen reden had hierover een klacht in te dienen hij l.Ex. De heer Geuits mei kt op dat hij 6 maal om een afschrift vei zocht had en een keer een onheusch antwoord van den secret nis had gekregen, en meent t.a recht te hebben het te mogen behouden. De secretaris zegt dat Geurts wel is komen zeggen dat do Burgemeester gezegd had dat by een afschrift kon krygen, toch niet van betaling gesproken heeft, wat de Burgemeester er toch uitd* ukkelijk heeft bijgevoegd Dnarna leest de Secretaris de notulen der vorige vorgadeiing, welke na eene kleine opmerking van den heer Slits of de aanbe steding der plaatjes voor de hiusnumrae- ring in de notulen was aangehaald, worden goedgekeurd. 1. Ontslagaanvrage van den onder wijzer 11. J. Schrijnemakers. Wegens benoeming tot onderwyzer aan de Bijz Par. School te Sittard, vraagt hy met ingang van 1 Dec. a.s. ontslag als onderwijzer te Oirio. Dit ontslag wordt verleend met iogeng van 15 Dec. a.s. Voor deze vacature hebben zich reeds twoe sollicitanten aangemeld. Er zal nog een herbaalde oproeping gedaan worden. 2. Behandeling gemeentebogrooting 1910. Nadat, de secretaris het koninklijk be sluit van de verhooging der jaarwedden onderwijzers (Dorp) heeft voorgelezen, stelt de Voorzitter voor de begrooting post voor post na te gaan en de noodige memorie van toelichting te geven. Drie posten, nl. Hoofdelijken omslag, opcenten Personeele belasting en regeling salarissen der onder wijzers wenscht hij 't laatst te behandelen. De overige po9ten worden na eenige kleine opmerkingen goedgekeurd. De heer Geurts zegt dat hij op de be- groottng van 1903 voor schoolgelden f 1200 heeft zien staan en nu maar f 840. De secretaris deelt mede dat dit op ver langen der Deputatie is geschied. Vroeger was Teekenschool on Herhalingsonderwijg hierbij gevoegd, als nu deze drie bij elkaar werden geteld, zou dit bedrag nog wel hooger dao f 1200 wordeo. De Voorzitter zegt dat op de begrooting van 1910 de. salarissen der ODderwyzers van de gehuchten hetzelfde zijn ala vau die in het dorp, daar er bij bet Dag. Best. geen leden bestaan, on> dieio bet dorp meer te geven, en er op de gehuchten zeker zoo goed oüderwyg wordt gegeveo. Den onderwijzers moet over bet jaar 1908- 1909 de verhoojzing van salaris oog uitbe taald woidti». N\ y staan voor twee feiteo nl. om den hoofdelijke:» omslag met 40 pCi., of de c-pcaüten dor personeele be lasting met 15 pCt. te vethoogen en deze te brengen op 40 opcenten. Dit is voor de regeling 1910 voor alle onderwijzen. Voor 1908—09 zullen wy een post moeten vinden op de rekening vaD 1909, Spreker is er voor de onderwijzers der gehuchten ook de verbooging over 1908 09 uit te keeieD, doch de heeren moeten geduld hebben, totdat er geld voor ge vonden is. eo stelt de Raad voor hiertoe te besluiten. Het totaal der jaarwedden 1910 wordt van f' 14250 op f 15175 gebracht. De Voorzitter meent dat de Raad zich netjes heeft gediagen om iu 1911 de jaai wedden te herzien; De heer Geurts zegt indien dit was aan genomen, zouden de ooderwyzers zich niet tot den Raad van State gewend hebben. Na eenige discussie wordt In stomraing gebracht, waarop de verhooging moet ge vonden worden. Voor verhooging hoofdei, omsl. s'emde de heer Wynhovea; de overigen voor verhooging der opcenten personeele belasting. De begrooting tot een bedrag van f 52,101,52i]2 wordt daarna goedgekeurd. 3. Benoeming leden Schoolcommissie L. O. Wegens racataw van den heer M. Poels wordt gekozen Wethouder Aerts, met nog twee nieuwe leden nl. de heeren Dr. Janssen en Dr. Goosseos. De heei Fonck zou nu gaarne zien. dat de schoolcommissie eens wat werkzamer werd. De Voorzit'er zegt dat zij zich zal beteren en dat de heeren onderwijzers er geen klagen over zullen hebben. 4. Reclamen Hoofdelyken Omslag. 6 Reclamen over den Hoofdei. Omsl. zyo ingekomen, die iu handen worden gesteld van de commissie van onderzoek. Deze commissie bestaat uit de boeren Aerts Janssen on Slits. 5. Mededeclmgen. De heer Fonck zegt dat de nachtlao- taaros nog niet branden. De Voorzitter weet hier weinig van te zeggen, doch za! zorgen dat dit voortaan geschiedt. De heer Geuits vraagt of er geen paar oude lantaarns te Oirlo en Castenray kunnen geplaatst worden. Ook de heer G. Camps vraagt ora er in Oostrura ook nog een paar te plaa'sen. Besloten werd de lappeumarkt voortaan op de Groote markt te houden. De heer Geurts deelt mede, dat de kantonnier van Rliee klaagt over den weg van 't station tot by Verheijen, daar deze in 7 jaar geen grint meer gehad heeft. De Voorzitter zegt dat dit nog maar hoogstens 3 of 4 jaar geleden is. VaD Rhee moest zich hierover ook tot hem wenden. De heer Geurts zegt dal de bewouers vau Schaak en Meter ik graag een gedeelte weg zouden zien aanleggen; om zoo een korteren weg naar Veoray te krijgen, wat in hel belang der veemarkten zou zyo. De Voorzitter zegt dat die lui dan maar eerst met een vast plan en een opgaaf van vermoedelijke kosten moeten komen. De heeren G. Camps en Fonck spreken nog over slechte wegen. De heer Geurts spreekt over eene kiosk en stelt voor om de beide muziekgezel schappen hiervoor een concert te doen organiseeren, om de gemeente alzoo de kosten te besparen. De Voorzitter is hier echter niet voor. De heer Geurts vraagt of't gratis ge bruik maken van deu tram door bet spoorwegper8oteel haast lang genoeg geduurd heeft. De Voorzitter zegt dat die heeren het plan hebben voor de vrijkaarten te be danken. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. VENRAY, 20 November 1909. Nationale Militie. Ged. Staten heboe» het gedeelte, door elke gemeente of samengevoegde gemeenten van Limburg te leveren in de lichting der nationale militie vuq 1910, als volgt bepaald Het eerste cijfer duidt het aantal dit jaar voor militie ingeschrevenen aan, bet tweede het aantal jongens dat daarvan moet dienen KaütoD Horst. Broekhuizen 3, 1. Grub- benvorst 14. 5 Horsi 36, 12. Meerlo 15, 5. Sevenura 25, 8. Venray 76, 26. Wans- sum 5. 2. Kantos Bergen- Bergen 55, 18. Gennep 25, 8. Mook 11, 4. Ottersum 18, 6. Totaal provincie Limburg 2710, 905. Zondagavond bad in de Muziekzaal alhier de jaarlijksche feestavond van den R. K. Volksbond plaats. De tuime zaal was goed bezet. De komieke voordrach ten, door deu heer Naonink3 uit Tilburg gegeven, werden flink vertolkt. De beer Adr. Verheugen, bleek ook dieD avond wederom op komisch gebied onverbeter lijk te zijn, hetgeen telkens bet applaus na ieder stuk bewees. De beer Verheugen gevoelde zich dan ook genoodzaakt nog eenige extranummers ten beste te geven. Niet minder heeft de beer A. Penmrtz, door zyn heerlijk pianomuziek tot het welslagen vau dezen avond medegewerkt, en zich doen kennen als een degelyk musicus. Na afloop dankte de ZeeiEerw. heer kapelaan Lenders den heer Nanninks, maar vooral de heeren Verheugen en Pennartz voor het geven van deze uit voering. Tevens dankte Z.Eerw. het publiek voor de belangstelling, waarna allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. De ZeerEerw. Pater Henricua Peeteis van Venray, missionaris van het H. Hart van Tilburg, zal 21 December n. s. dan da» herdenken van iijna Priesterwijding in 1684. Bij ge'.egen iei van het faaat der H. Kindsheid in 1008 ho'.rjen wü ZBerw. -mot da apostolische vrijmoedigheid van dan missionaris o. a. verklaren, waarom Z.Eerw. onse eigen Med. Koloniën verliet, om op de thans Aroerikaaneche Filippijnoo, in den wijn gaard da* heeren te gaan arbeiden. Zyn afscheidswoord voor da afreise naaj die verre gewesten, maakte indiuk. Zyne vrienden tij medegedeeld dat het adres van deD a. s. zilveren juhilana ia Al reverentie Padre Enr. Peeter?. Cara Cotbolic missionsri Hiogakit, Mindanao. Felippinas, Asia Met ingang van 1 Decomher a. s. is onze dorpsgenoot de heor N. 11. Krispijn, rijksklerk 3de klasse ter Directie der directe Belastingen enz. tc Maas ric benoemd tot ryksklerk ter Directie dier zeilde middelen te Middelburg. Bij de gisrer alhier gehouden Latid- „eerinrrpectie werd een der landweerman- oen gestraft met 2 dagen provoost, daar hit züo geweer oiet goed rn orde had. Nog -twee anderen moeten heden weder ter inspectie komen. Morgenmiddag ora half 5 zal de r K Volksbond zijne mnandelyksche vergadering houden. De leden worden verzocht op tyd aanweztg te zyn, daar de vergadering om 6 uur moet greiudigd zyn. wegrot het feest ven het Kmisver- bond. Bij Koninklijk beslui! van 5 November 1000 is over het loopende jaar een rrjks- Siè verleend van I 500. ter bevordering der geitenfokkcrij rn Limburg. OOSTRUM. De Eerw. H. Rector verzoekt ons te melden Ieder jaar komen ouders met hunne kleine kindaren van Veuray. Oostrum cn gehuchten op het feest vau O. L. rouw Presentatie naar de kapel, om nunne kinderen daar, volgens oud gebruik, na da feestpredikatie gezamenlijk processies, gewtjs kaarsen te laten aanbieden en luide hun opdracht te laten doen. Den ouders, kinderen en belangstellenden zy hierdoor medegedeeld, dat het feest van O L Vr. Opdracht (Officie en H. Mis) dit jaar niet op 21 Nov. d .ch op 9 Deo. gevierd woidt en dat bijgovolg de feeste- lijkheid der kinderen van Opdracht en Kaarsen offeren mede versohoven is. Het feeet zal Dter bekend gemaakt worden. Zondag 21 Nov. is 's namiddags vanal halt 3 plechtig maandelyksch aanbiddiogs» uur, waaronder Lof, preek, akte ,van toewijding an eerherstel aan het H. Hart van Jezns. a-Hugtrlchl In 4 uur. De"-N. Sp." bericht dat de heer Rich* rath, een 40jarig wielrijder, dezer dagen het record van Cordang van Nijmegen naar Maastricht beeft verbeterd. Cordang reed in Augustus 1894 dien afstand in 4 u. 19 m 55 s. en dit record is nu door den heer Richrath gebracht op 4 uur 16 min. 25 sec. Het 170 K. M. wegrecord iCordang 19 Aug. 1894 5 uur 2 min. 5 sec werd nn 5 uur 8 sec. Had de gaogroakende auto onderweg niet eenige vertraging gehad, dan was de afstand Nijmegen—Maastricht ongetwijfeld binnen de 4 uur afgelegd geworden. BL1TTERSWIJK. Tot hoofd der school alhier is beooemd de heer D. Ramakers, thans hoofdonderwijzer te Borne (O'erjjsel). LOTTUM. De Maandag alhier gehou den jaarmarkt was druk bezocht. Er waren aangevoerd ongeveer loO •tuks paarden en veulens. Hoewel er volk genoeg was op de markt, had de handel Diet veel te beteekenen. RERGEN. Zondagmiddag hield de heer G. H. de Ponti van Oirlo-Venray, secr. der Afd. Limbnrg van de vereeniging tot Bevordering der Pluimveeteelt in Neder- land, alhier oene voordracht over hoender teelt' en coöperatieve eierverzending. Menigen practiacheu weuk gaf bü aao de kippeuhoudera en menig krachtig floancioel argument haalde hij gestaafd door tal van cijfers aao, om een begin te maken met de eieren coöperatief te verzenden naar Roermond of Maastricht. Zoodag a. s. aal daartoe eene onder- afdeeiing v.n de V. P. N. worden opge- richt. GENNEP. Naar wy vernemen, wordt er alhier ernstig aan gedacht in deze gemeente eene Coöperaiieve rundslagerij op te riohteu. MOOK. In hot gebouw van het R. K. Jongenspatrooaat wordt door den heer H. Sala, ryksveearts te Veoray. aen cursus m paardenkennis gegeven. S1EBENGEWALD. Alhier laten de wegen nogal wat te wensoben over. En sommigen zijn zelfs in den winter vrij wel onbegaanbaar. Om nu de plaatselijke autoriteiten de diingonde noodzakelijkheid van wegen verbeteriog te doen iozien, is op een hier onlangs gehouden vergadering vau vele ouders tan schoolgaande kinderen besloten dezen by slecht weer en slechte wegen eenvoudig Ihnie te houden. MAASTRICHT. In een naburige ge- meente werd liet raadhuis afgekeurd en besloten een nieuw te bouwon op een Dieuw terrein, wijl het oude gean vol doende ruimte bood. Een grondbezitter, zulks vernemend, haast zich een gunstig gelegen terrein ten verkoop aan te bieden. M.>ur nauwe lijks kwam dit ter oore van een caféhouder of deze spoedde zich naar den burger vader, ora hem een strook grond, leeht tegeno.er aijn café gelegen, gratis -an te bieden. Daarmede is het echter niet uit. Een brouwer, beseffend wat een voordeelen biedt de hgsing van een café in de on» middelijke nabijheid van een raadhuis, hijzonder by gelegenheid van verkiezingen trouwpartijen en geboorte aaogifteo, stelt niet alleen een terrein beschikbaar, maar een flinke geldelyke bydrage voor den bouw van het gemeentehuis op den koop toe. Ingevolge het besluit der Tweede Kamer om den heer jhr. mr. Chr. J. M. Ruys de Beerenbrouck, benoemd als lid dier Kamer voor het district Gulpen, als zoodanig niet toe tc laten heeft de min. van Binnenl. Zaken bepaald, dat de daar door noodig geworden nieuwe verkiezing zal plaats hebben Dinsdag 23 Nov. de stemming zoo noodig op Donderdag 2 Dcc, en de herstemming zoo noodig op Donder dag 9 December. VKNLO. Voor de alhier gehouJeo hengstenkeuring waren 8 hengsten aange geven. Een bleef afwezig wegel s ziekte, zoodat er 7 werden gekeurd. Goedgekeurd: Brillant van J. Rarubaghs Castenray; Marnix II van E, Haffmans Helden; Faro van j. Carops Afferden; Major de Broussart van F. L. Heftmans Roobeek. Uitgesteld: Baron, van J. Rambaghs Castenray; Aiglon van J. Kamps Afferden. Afgekeurd: Jules van E. Duinhoven te Mook. WEERT De arbeider Mart. Hubers, die voor ongeveer weken alhier in het ka naal viel met zijn rijwiel en daaruit werd opgehaald meer dood dan levend is Zater dagavond overleden, eene vrouw met 2 kinderen achterlatend. KERKRADE. Een ongehuwd arbeider viel Maandag in een schacht van de dominate kolenmijn alhier. De ongelukkige werd vermorzeld opgenomen. Moord en doodelljke verwonding te Vlodrop Maandagmorgen werd deze anders zoo stille en vreedzame gemeente in rep en roer gebracht, toen zich de droeve mare verspreidde, dat Andr. Moors, een op passend en braaf jongeling aan de Roer- brug dood gevonden was. Zooals zich begrypeo laat was de verslagenheid groot en oogenblikkelijk waren de politie en autoriteiten daar aanwezig. Ook moet nog een ander persoon op Dinsdagavond een gevaarlijke wonde met een mes of aoder scherp voorwerp bekomen hebben, Nader wordt nog gemeld De St. Martinuskermis te Vlodrop heeft daar naweeën achtergelaten. Door mes steken vermoord werd nabij de Roer het lyk gevonden van zekeren Moors, terwijl zwaargewond te bed ligt zekere J. Door do justitie werden 8 personen in verhoor genomen, men vermoedt, dat een algemeene vechtpartij heeft plaats gehad. De vermoedelijke dader, welke J. ver wondde, is naar de gevangenis te Roermond overgebracht. De moordenaar ia nog niet geariesteerd. GRIENDTSVEEN-AaMERIKA. De bo ring naar steenkolen alhier gaat nog steeds voorspoedig en is reeds gevorderd tot eene diepte van ruim 900 NL Men verwacht binnenkort ook de gezochte steenkolen- lagen. DEURNE. Er blijkt door vele wielrij ders nog altijd weinig notitie te zijn ge nomen van de ingevoerde belasting, want den laatsten tijd zijn ze hier bij tientallen bekeurd geworden. Zoo liepen er Zondag j.l. weer een zevental een verbaal op, die hun kaart niet konden toonen. Men zy dus gewaarschuwd. EINDHOVEN. Voor eenige weken werd door door bemiddeling van Notaris J. J. Fens in 't naburige Strijp een terrein aan gekocht ongeveer ter groote van 6 bunders- Naar verluidt zou deze aankoop zijn ge schied in opdracht van de firma Krupp te Essen. De Trappisten te Zundert- Maandag zyn de Eerw. Paters Trappis ten te Zundert teruggekeerd en hebben het klooster -Do Kievit" weder betrokken. Nieuw Misaieliuin. Door Fran8che kloosterlingen is onder de gemeente Roosendaal een terrein aangekocht, waarop spoedig een huis zal verrijzen ter opleiding van missiona rissen. Frleseh vee. Dezer dagen zyn 500 runderen (meest stamboek vee) ui* FiiesUnd naar Uaiië verzonden. In Friesland verblijven nog altijd Italianen voor den verkoop van vee. In de laatste dagen word ook voor bet Vaticaao opgekocht. Proces Stelnheil. Het proces-Steinheil is geëindigd, me vrouw Steinheil is vrijgesproken. Zaterdag nacht om 12 uur legde het hoofd der jury de verklaring af: „Neen de beklaagde is niet schuldig." liopenick non de grenzen. Aan de Pruisische grenzen bij Dinxperlo heeft dezer dagen de arbeider B. een stout s'ukje uitgehaald. Terwijl eenige personen een wagen met koffie over de grens smokkelden, had hy zich met zijn geweer op eonigen afstand opgesteld, om als kommies dienst te doen. Toen de wagen over de grens was, riep hy den vervoer ders van verre halt toe, en deze meenden oiet anders dan dat zy door een commies waren ontdokt, en gingen op de vlucht. Toen ze echter bemerkten, dat de man. dien zij eeist voor een kommies aanzagen een hun bekende arbeider was eu deze de koffie naar zijn buis braolit, drongen ze in zyn huis, namen hem de koffie af en ranselden hem geducht voor den schrik dien hij hun lad aangejaagd. Een proef van Duitsclie steuer Wanneer men een kistje vao 100 3igaren aan een Jer Duitscko tolkantoren aangeeft, dan kost dit aan invoerrecht f 6. Geeft men daarentegen 200 sigaren aan, dan betaalt men de vroegere belasting of per kistje van 100 stuks f 0.86 plus 40 percent van do waarde, zoodat 200 sigaren van f 2,40 per 100. plus minus f 3.9C Aan invoerrechten kosten. Het verschil dus 100 en boven 150 is het volgende het eerste getal behooit tot den klein- bet tweede cijfer van 150 stuks tot den groothandel. Burgerlijk© Stand. VENRAY. Aangifte van den 12 tot 19 Nov. Geboorten. Franciscus Peter Johannes Hendriks. Autonia Christina MaiiA Herraina Mientjes. Theodoru9 Wilhelmus Elisabeth Camps. Jacob Hubert Op Hey. Carolus Jacobus Hubertus Sijbera. Sterfgevallen. Wilhelmus Antonius Hendrik Dallussen, oud 4 maanden. Margaretha Cathaiioa van Houdt, ongeh. oud 22 jaren. Worden gevraagd 1 boerendieustknecht, 1 Jongen van 12 of 18 jaar om opgeleid te wor den tot boerenwerk. 1 Bakkersleerling, 1 koperslager voor Venray, 1 kleermaker. 2 koperslagers voor Boxmeer. 1 keukenmeid voor Venlo, 1 rijwielhersteller en een koperslager voor Venray. 2 keukenmeiden voer Venray. Bieden zich aan 1 Winkeljuffrouw. Keukenmeid voor bij een Eerw. Geestelijke ol in een klein gezin. 1 Timmermansknecht 4 jaar a/'h vak. 1 limmermansleerling. 2 daglooners voor Venray. 1 net meisje voor 2de meid of kindermeiJ voor Venray, 1 boerendieustknecht 1 2de meid, 2 kindermeisjes, 2 bekwame boekhouders. 1 keukenmeid voor Venray. Parochiekerk. •Maandag 8 uur Jaarg. voor Peter Joh. Jeunis- kens. 9 uur Sol. mis ter eere vao de H. Cecilia. 9 uur loesmis voor de Fanfare St. Cecilia. Dinsdag 8 uur Jaarg. 2 kl. voor Petrouella Janssen, Oudera Broeders en familie. 9 uur Oud Jaarg. Woensdag 8 uur Sol. Jaarg. voor Cath. Johan4 ua Van dan Biggelaar. 9 uur Jaarg. voor Lamberdina Jenneakens echt genoot® van Hend. Smits. Donderdag 8 uur Jaarg. 2 kl. voor Everard Meesemakers Agnes Geeneu en kinderen. 9 uur jaarg. voor M. Jochijms eebtgenoote Ouders en familie. Vrijdag 8 uur Jaarg. voor Jan Jeoueakeus en echtgenoote Petronella Janssen Anna Maria Jenneekens en kinderen. Voortaan de laatste mis om 9 uur. Woensdag 11 uur Kerkvisitatie. Paterskerk. Heden om 5, 6 en 7 uur H.Mis met instructie. Om 8 uur zal de hoogmis worden opgedragen voor de levende leden der aartsbroederschap waar na Processie. Na de hoogmis Te Deum tot sluiting van het kerkelijk jaar. Om 5 uur Lof. Maandag feestdag van de H. Cecilia Patrones der toonkunst Om half 8 plechtige Hoogmis. Dinsdag om half 8 hoogmis. Om 5 uur Lof. Woensdag om 7 en hall 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Maria Janssen- Gruttelaar# als lid der aartsbroederschap. Donderdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Adète Schliepers als lid der Aartsbroederschap. Vrijdag, feestdag van den H. Leonardus a Portu Mauritio. belijder onzer H. Orde, volle adaat onder de gewoue voorwaarden, om half 8 hoogmis, ora 5 uur Lof en H Kruisweg.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2