Limburgscli Nieuws. Algemeen Nieuws. Mij gaat het evenzoo. waarde, schoon broeder. Ik ben altijd doodsbenauwd, dat i,mand uil d< gevangenis zal breken <n hier binnen sluipen. En deze llausig is een verschrikkelijk woest mensch, die de poliiié al handen vol werk heeft gegeven. Haar slem was gedaald tot een angstig fluisteren, terwijl haar oogen schuw naar de deur keken, vanwaar een gedritisch in haar oor was gedrongen. Het volgende oogenblik werd die deur langzaam geopend en een woeste angstwekkende gestalte in gevangeniskleren, met een wollen gevan genisdeken er overheen gluurde met bij ziende oogen de kamer in Mevr. Blechert begon vrceselijk tc gillen, terwijl de beide mannen opsprongen. Ik wou mijn kleeren hebben... ik kan ze nergens vinden. Ik... ik... ach. mijn beste vrienden ik verzoek 11 dringend om uw hulp. Ik... Wat een ontvluchte misdadiger bij staan Weet ge wel wat dat beteekend Ik... ik wil mijn kleeren,.. men heeft ze mij weggenomen en in de plaats daar van dit:., dit zonderlinge pak achtergela ten. Maar neem me niet kwalijk, dat ik mij nog niet voorgesteld heb. Mijn naam is... O, voorstellen is volstrekt niet noodig. We weten wie ge zijt. Mijnheer de kantonrechter ik verzoek u dringend om uw bijstand om dezen mcnsch naar de kel der te brengen. De pseudo-kantonrechter ging naar Mosterd Dien bijstand zult ge hebben, mijn heer Blechert. Ik zal den schurk eerst in den kelder brengen en ga dan dadelijk naar de politie. - Ik wil mijn kleeren, ik wil mijn... In weerwil van zijn heftig verzet werd Mosterd naar de kelder gebracht. En nu meneer Blechert, leen me nu als u belieft, een warme overjas en een dikke stole, zeicle I laiisïg, toen hij in de kamer terug was gekomen. Ik loop zoo gauw mogelijk naar de politie. -- U, ik dank uzrer waarde zwager. Ik zou zelf Wel gaan, maar mag mijne vrouw ïiii in haar slaat van zenuwachtigheid niet alieen laten als gij voor mij wilt hande len. i .i i is mijn overjas. .Veem den sigaren koker mee. Maar kent ge den weg naar hel naaste politiebureau. Zeer nauw keurig ik ben geen vreem deling in Berlijn en zal spoedig weer terug wezen. En met tie goed gevulde pctftenionnaie van den kantonrechter in den zak snelde Hausing direct naar het spoorwegstation. Nadat de echtlieden Blechert wel een uur op zijne terugkomst hadden gewacht weerklok eindelijk de bel aan de huisdeur. Maar in plaats van den verwachten per soon en de politie verscheen een dame in reiseostuum. Wat Aurora, gij hier? riep mevrouw Emma zeer verbaasd, Ja, lieve Emma. Ik kon het zonder mijn jcremias in X. niet uit houden en ben hem met den volgenden trein achterna gereisJ. Waar is hij toch? We hebben een ontsnapten gevan gene in den kelder en de kantonrechter is naar de politie gegaan. Ik wil mijn kleeren, mijn kleeren... Koevers* dieven, moordenaars, klonk het door de avondstilte in de ooien van het drietal. Maar Emma dat is immers zijn stem. Juffrouw Aurora vloog als een pijl uit den boog naar de kelderdeur en opende die. O, Jcremias. mijn Jeremias. Aurora. De hemel zij geprezen. Mijn kleeren zijn weg, Aurora en mijn portcmonaie. En het schijnt mij toe dat mijn overjas er ook van door is, zeide mijnheer Blechert, wien thans een licht begon op te gaan. VENRAY, 2 October 1909. Zondagmiddag is alhier eene afdeeling opgericht van het R. K. Secr. van Post- en Telegraafbeambten. De heer P. F. Frankhuizen uit Rotter dam, gaf eene duidelijke verklaring van het doel en streven dezer vereeniging, waarna een 15tal post- en telegraafbeamb ten uit Venray, Meerlo, Maashees, Bergen en Afferden, zich als lid opgaven. Het voorloopig bestuur, bestaat uit de heeren P. de Wijze, voorzitter, G. Kusters, Venray, Secretaris en Coenders Meerlo, penningmeester. Over drie weken zal in eene vergadering het reglement worden vastgesteld en een deüuitief bestuur gekozen worden. Verleden Zondag had alhier de gewone maandelijkschc vergadering der K. K. Volksbond plaats. Ruim half 5 opende de voorzitter de vergadering met den Christc- lijken groet cn bedankte de leden voor hunne trouwe opkomst, want deze was als naar gewoonte zeer talrijk. Na voor lezing der notulen gal' de Heer J. Thewïsscn secretaris een Hink verslag der gehouden Centrale vergadering te Maastricht. In deze vergadering werd besloten een concert met tooneeluitvoering te geven op Zondag I I November in de Muziekzaal. De cureus tut het leggen van eerste ver band bij ongevallen zal begonnen worden mot November a.s. De lessen zullen gegeven worden door den Weled. Heer Dr. Struben genei sheer alhier. Door eenige leden werden aan het bestuur verschillende voorstellen gedaan van allerlei aard. doch het bestuur alsmede de Geestelijke adviseur gaven te kennen, dat de R. K. Volksbond op dezelfde voet als voorheen zal blijven door w erken cn geen veranderingen zou invoeren, waar over natuurlijk Hink werd gediscusseerd. Wij geven "gaarne toe dat het tegenwoordig voor het bestuur als mede voor de Gees telijke adviseur geen gemakkelijke taak is aan het hoofd van bovengenoemde ver inniging te staan, want om Ik t allen naar den zin te doen is onmogelijk. Zondagm'u-dag trokken ongeveer 300 kinderen, nllen ingeschreven in de St. Ann ivi?i eeniging voorafgegaan door muziek in opioch' door het dorp. Hierna werden ze in de Muziekzaal flink onthaald op chocolade, speculaas en krentenbroodjes en werden aldaar nog eenigen tijd gezellig bezig gehouden. Een woord van lof aan het ijverige bestuur der Maria- en SU Annavereeniping die geen moeiten ontzien om de drankbe strijding te bevorderen. Het conceit, Zondagavond door de Fanfare -Euterpe" gegeven, is goed geslaagd. De belangstelling van de zijde van bet publiek was echter gering. Slechts weinig toehoorders werden opgemerkt Wel jammer, daar de schoone muziek wel de aandacht verdiende. De Woensdag alhier gehouden veemarkt was niet eig druk bezocht. De jveeaanvoer was nogal tamelijk, terwijl er veel best dragend en vet vee verhandeld werd. üp de biggenmarkt, waar nogal aanvoer was, heersel te niet veel kooplust. Men betaalde van 5 tot 7 gulden per stuk, Een worstelaar was gereed aan 't worstelen te gaan in 't fameuse circus te; Woense! toen de politie bïiinentfUd, gerug steund door het burgerlijk gezag, om den man te halen, die daar niet paste. Een ontsnapt krankzinnig verpleegde van Yenrny die wel van zessen klaar was. Worstelen, boxen, clown, en impressario, spelen, alles was van zijn departement. En hij praatte nis Brugman. 't Mocht echter niet baten. Hij is naar zijn minder woelig tehuis ti rugggebraeht. Hedenavond om 5 tiur zd de Ge meenteraad van Venray eene vergadering houden, waarin de volgende punten zullen behandeld wo-den; 1. Aanbieding gemeentebegrooting 1910 2. Nummering der buizen. 3. Brief gezondheidscommissie overliet water der rop speelplaats school dorp. ■i. Adres van den heer Try nes over aanleg veldspoor. 5. Brandweer. 6. Mededeeling opname boeken en kas gemeente ontvanger. 7. Adres overste St. Josephsgesticht. 8. Regeling brandschade Goumans. Mededeeling van ingekomen stukken. CliauibIv§oirée. Dinsdag 5 October te 8 uur zal in de Muziekzaal alhier oen groote gevarieerde raysterieuse séance gegeven worden door deD vermaarden illussionist Chambly, die vroeger te Roermond in het Biss. College in tegenwoordigheid van Z. I). li. den Bisschop alsoojj van Z.Exc. den- Apost. Internuntius te Katwijk de hoogste be wondering opwekte. In tal van binnen en buitenlnndsche bladen wordt hij ten zeerste geroemd. Wijders zagen wij attesten van vorste lijke personen bij massa's, en zelfs van H. M. de Koningin Moeder, hetgeen een mededeeling van H. M.'s tevredenheid bevat over een optreden op bet Loo. De «L. K." van 10 Nov. schrijft: Velen waren gekomen gisteravond in don schouwburg om getuigen te zijn van *8 beere Professor Ciiambly's snelhandig- heid. Velen hadden er zich op gespitst hem eens goed op de vingers to zien, hem eens te attrapeeien op een onhandigheid, om ie doorzien zijn trucs. Doch zij kwamen bekocht uit, die zich dat in hoofd gesteld hadden. Met een gemakkelijkheid, die be* wondoiing afdwong, wist de professor door vlugge vingerbeweging, door niet na te gane handigheid door afleiding van onze gedachten en opmerkzaamheid naar een ander punt, ons zoodanig beet to nemen eD zoo met ons te sollen dat wij in 't minst niet bemerkten, waar de knoop zat. Ongetwijfeld had niemand spijt, gekomen te zyn wat voldoende bleek uit gedurig applaus, dat den heer Professor ten deel viel. Als nieuwste 4NPctatie is geannonceerd "Mevrouw Chambly Kardec" met hare mysterieuse Experimenten genaamd »De Stille Kracht", waarbij vooral de raadsel achtige bewegingen van levenlooze voor wei pen door onzichtbare krachten de aandacht zullen trekken. Het programma bevat bovendien nog vele zeer belang wekkende nummers, o. a. -Asra, het vlammende Raadsel of het schijnbaar ver* branden van een levende dame tot op het gciaamtü". Ten sloite zij nog vermeld dut de heer Chambly den 16 Maart jl. op een soiree in bet Paleis van den Duitsche» Gezant te 's llage een voorstelling gaf, waarbij tegenwoordig waren Z. K. li. Prins Hendrik der Nederlanden, H. M. de Her togin van Mecklenburg en Z. K. H. Prins Eitel Friedrich van Pruissen (tweede zoon des Duitschen keizers,) Na afloop der voorstelling ontving Mr. Chambly van Z.Exc. een vereerend getuigschrift van hooge tevredenheid. -- Blijkens het verslag van den R. K. Volksbond zal deze vereeniging op Zon dag 14 November a. s, eon concert met komieke voordrachten geven in de Muziekzaal met medewerking van den beroemden Karakter Humorist Nanninx uil Tilburg en A. lVnnartz, organist alhier. - To Oostrum zal naar wij vernemen een cursus in hoefbeslag gegeven worden. Om tot de/en cursus te worden toegelaten, moet men den leeftijd van 20 jaren bereikt hebben, beboorlylt kunnen lezen en schrijven., en ten gehöege van de leeraren, die met het geven van den cu'sus zijn belast, het bewijs leveren, eenigerraate te zijn bedreven in het practised hoefbeslag. De kosten van het onderwijs bedragen f2 50 per jaar voor iedoien leerling. Zij, die dien cursus te OostrumVenray willen volgen, kunnen zich voor 15 October aangeven bij den leeranr, de heer H. Sala, rijksveearts te Venray. die gaarne alle mogelijke inlichtingen dienaangaande zal veistrekken. MERSELO. Zondagnam juist op het bepaalde uur, begon alhier do wedstrijd onder de werkende leden van »St. Hubertus". Er was veel belangstelling, zoowel onder schutters als niet schutters. De prijzen werden behaald als volgt lste pfijs M. Arts, 66, het hoogste aantal punten, 2o prijs P. Pubben. 2 rozen, 3e prijs P. Muijsers. 8 vieren, 4c pi ijs W. Arts, 6 drieën. 5e p-ijs M. Poels, 6 tweeën, 6e pi ijs L Michele, 8 eenen. Aanstaanden Maandag woidt de gewone vergadering gehouden, waarop belang rijke onderwerpen zullen besproken worden. Veibefering der Maas In vei b»nd met de kanalisatie der Maas onderzochten verschillende Belgische en Nedeilandsche ingenieurs van de Water staat in do laatste dagen den loop der Maas op Belgisch grondgebiod. GENNEP. Ter gelegenheid der kermis in het direct langs de Hollandsche gienzen gelegen dorp Hommersum had Maandagnacht een ernstige vechtpartij plaats. Zekere Peters werd dusdanig over borst en gezicht gesneden, dat hem de laatste H.H. Sacramenten der stervenden moesten worden toegediend. Naar de geruchten willen, zou het jongmensch reeds overleden zijn. Om verdere vechtpartijen te voorkomen werden de op dat oogenblik nog in het dorp aanwezige Nederlanders over de grenzen gezet. OTTERSUM. Maandagnacht werd in do kerk te Ottersum een offer blok gelicht. De dief ot dieven hebben zich vermoede lijk door een veutilatieraarrf toegang ver schaft.. •Zondagavond (nakermisj werd de kalmte,;' die gedurende do kermisdagen heersehte. wreed verstoord. Op niet minder dan 4 plaatsen hadden ernstige vecht partijen plaats, hoofdzakelijk tusschen burgers en militairen. Zekere W. en de S. werden min <»f meer ernstig verwond. De vermoedelijke daders werden door de politie 's avonds nog aangehouden. MAASTRICHT. De heer Henti Her mans, de alhier welbekende Secretaris van den Arbeid te Maastricht, de voor ganger van zoovele zaken op het gebied der Katholieke Sociale Actie en speciaal ook in hot belang van hot Katholieke verenigingsleven, is Maandag als eandi- daat der Katholieke Kiesvereniging met 508 stemmen gekozen tot ÜJ van den Gemeenteraad te Maastricht. Zyne tegenstanders, de socialist Paris en de partijlooze heer Schoep, bleven met 221 en £60 stemmen in de minderheid. Jubilé van Term. Zondag vierde de heer van Term, hoofd redacteur van de "Limburger Koerier" zijn zilveren jubilé als journalist. Bij de receptie, bij deze gelegenheid in de groote zaal van de St. Servatius-sociëteit gehou den, waren zeer vele belangstellenden en deputaties vaD talrijke vereenigingeo tegenwoordig. Niemcs uit de Buurt. DEURNE. De lieer J. v. Deursen Jr., lid van den doele Vrede lust" behaalde Zondag op het concours te Neer den eersten pcrsoneele prijs. Nooit toch keeren zij zonder buit terug, die schutters van Yredclust EINDHOVEN. Zondagmiddag kwam een jonge schoone uit Hoist herwaarts om te Woensel of Stratum kermis te houden. Aan het station ontmoette ze oude liefde, maar die oude liefde was gekeerd in vurigen haat, want v. d. O. die vroeger op 't punt vau trouwen met het meisje gestaan had, dreigde haar nu niet meer of minder dan ze kapot te steken. Nu daar was de 20jarige jonge meid nog niet voor te vinden, ze vluchtte in Apollo's Lust, alwaar spoedig de politie gewaarschuwd werd, maar v. d. O. de politie riekend, schoot er op zijn fiets gauw var. door naar zijne woonplaats Tongelre. Niettemin zal hij zich voor die dreige menten nog te verantwoorden hebben. [>e spoor weg wachter V. t* Tongel re is Maandagnacht door een trein aan gereden. Hem werden een arm en een heen veihrijzeld. Naar Eindhoven vervoerd is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en 6 kinderen achter. TILBURG. Zaterdag werd een bejaard man werkzaam aan het in aanbouw zijnde nieuw postkantoor te Tilbug overvallen door een hevige diarrhee en brakingende ontboden dokter vermeende een verdacht geval van cholera te moeten constateeren zoodat het huis door de politic werd be waakt cn niemand daarin werd toegelaten. Dc uitwerpselen, die naar Rotterdam waren opgezonden bewezen echter dat van de gevreesde ziekte geen spoor aanwezig was. Aiitodieiist Grave- Nijmegen. Zooals reeds door ons is gemeld, hebben de heeren A. Peters en A. Fischerman het plan opgevat een autodienst te organiseeien van Nijmegen naar Grave. In vei hind biermede hadden 3. en W. van Grave voorgesteld om gedurende 5 jaren een subsidie van f 250 per jaar te verleonen. Dit werd door den Raad verworpen, terwijl een vaststelling van bovengenoemde heeren om een renteloos voorschot van f 5000. waarvan slechts f 2500 na 5 jaren terugvloeide in de kas, niet eens in behandeling Kwam, Cholera Uit Hnnsweertmeldt men: Er is hier een tweede geval van Azia tische cholera vastgesteld, bij de vrouw van den eersten lijder, dc kleermaker en barbier G. Flipse. De strengste maatregelen zijn genomen met het oog op de scheep vaart. \erpliclit fouilleeren. In een sigarenfabriek aan de Teeling- straat te Utrecht bestaat de gewoonte, dat het personeel gefouilleerd wordt, voor het de fabriek verlaa'. Vrijdag weigerde een werkman deze fouilleering te onder gaan. De politie kwam er by te pas, doch niets werd op hem gevonden. Hij verklaarde, dat hij als eerlijk mensch zich niet wilde onderwerpen aan een vernederenden maatregel. Hofbericht. Men meldt uit Apeldoorn Wij vernemen uit goede bron, dat het Hof tusschon Kerstmis en Nieuwjaar liet, Loo zal verlaten on zich naar de residentie zal hegeven. De Kerstdagen zullen op het Loo worden doorgebracht. Plaag; geen «lieren. Toen Zondagmorgen het zoontje van den stalhouder Chr. v. Berkel te O88, dat een, overigens mak paard, thuis in den stal aan den staart trok, k-oeg do onvoorzichtige knaap een dubbelen slag van liet, paard tegen hoofd en borst, mot het gevolg, dat aanstonds geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Er bestaat echter gegronde hoop op levensbehoud. Een driftkop. Toen de 12jarige G. Th. te Veenendaal braambessen zocht, werd hem door den 15jarigen J. D. verzocht hiermee te eindigen en van het land af te gaan. Toen Th. niet dadelijk gehoorzaamde, nam D. een mes en stak hij Th. in de borst, zoodat deze zeer gevaarlijk werd gewond. Tegen dezen jongen driftkop is proces verbaal opgemaakt. Mifedaad In een dennenbosch nabij de kom der gemeente St. Jansteen (Z.) is, een vrouwenhemd gevonden, gemerkt A. H. C. 12, en daaronder een kruis en een hart, benevens een vrouweojuik, geheel bebloed. Men denkt aan moord. De politie doorzoekt het bosch, met behulp van honden. Luge streek. Te Lith heeft men Zondagochtend het maaiveld van J. Roraijnders, die naai den zin van anderen te veel hooiland pachtte, met spijkers en oude baleinen doorstoken. Geen Gemeenteraadslid meer. De raad der gemeente Doetinchem besloot Donderdag met 7 tegen 3 stemmen (die van do heeren Looke, Van Ernst en Anderson) aan het raadslid den heer Velsink te berichten, dat de raad van meening is, dat hij door zijn lailisse- ment een der vereischten, genoemd bij art. 19 der Gemeentewet, heeft verloren, en hy dus van rechtswege ophoudt lid van den raad te zijn. Cholera. Te Lopik heeft zich een tweede geva van cholera asiaticu voorgedaan. De oud-strijders van 1830. Blijkens het laatste jaarverslag der ver eeniging „Trouw aan Ivoning en Vaderland" leefden 30 Aug. 1.1. slechts acht oudstrijders meer, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis of de Citadclmednille, van welke 3 in Noord Holland, 3 in Zuid Hol land, 1 in Gelderland, en 1 in Overijsel. Het jaar le voren leefden er nog zestien van deze oud-gedienden. Ondank is 's wereld» loon. Twee politiebeambten in een gemeente nabij Dordrecht worden overvallen door een stortbui en zoeken een schuilplaats ïn de nabijheid van een winkel. Evenwel deze biedt slechts weinig beschutting en dc hevige slagregen dreigt onze rustbe waarders doornat te maken. Een winkelier, begaan met de politie mannen, noodigt hen binnen en biedt hem een droge schuilplaats in zijn winkel. Dankbaar maken zij gaarne gebruik van het aanbod en haasten zich naar binnen Onze mannen vol dienstijver nemen de gelegenheid waar, maten en gewichten te inspecteeren. Helaas de vriendelijke win kelier heeft vergeten ter juister tijd naar den ijkmeester te gaan. Plicht gebiedt proces-verbaal volgt en de gastvrijheid zal worden beloond met een boete en een berisping van den kantonrechter, aldus vertelt de „Dordr. Ct. Uloedermoord. Een 17-jarige beenhouwersjongen, Dubois geheeten die te Brussel werkt was bij gelegenheid der kermis, naar Wulveringen gelcomen, waar zijn ouders ook het slagers- bedrijf uitoefenden. Des avonds rond zes ure terwijl de vader in de buurt een glas was gaan drinken, kreeg de jongen in de schuur ruzie met zijn moeder. Eensklaps greep de knaap een hamer en sloeg daarmee de vrouw herhaalde malen op het hoofd. Zoo groot was zijn woede dat hij zelfs niet ophield, toen de vrouw reeds voor dood op den grond lag. De buren door het hulp geroep aan dachtig gemaakt, kwamen toegesneld maar de jonge moordenaar liep weg om in eene herberg een glas te gaan drinken. Daar werd hij aangehouden. Het lijk der moeder is vrceselijk om te ziende hersenen der moeder waren op de muren gespat.. Door ©on liagclscliot getroffen Men schrijft uit Hillegom Twee 16 jarige knapen, E. en H. H. pluk ten in den tuin van zekeren U. appelen. Plotseling werden ze dooreen hagelschot getroffen. De jongens kropen naar de naaste bij gelegen tuin, waar hun de eerste hulp werd verleend en bleek, dat de over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. De zoon van U. wordt verdacht, het schot te hebben gelost. Schandalen. Gelijk men weet, zijn er menschen in Engeland, die zich uiterst verontwaardigd toonen over de gruwelen die Belgische Kolonisten in den Congo zouden drijven. Voor deze lieden moet het heel onaange naam zijn. In het Londensch blad „Truth" te iczen, dat een Engelschc maatschappij in Peru de Peruvian Amozone Bompany een lcaoetsjoek-maatschappij zich aan niet minder ergerlijke handelingen schul dig heeft gemaakt. Dc maatschappij is werkzaam aan de Amazonen en de zijrivier de Puttumayo en de werkrachten bestaan uit Idianen die daar vroeger rustig woonden. Deze indianen nu worden door de ambtenaren der Engelschc maatschappij gedwongen dag en nacht te werken zonder eenige bclooning. Zij krijgen niet genoeg te etende oogst der inboorlingen wordt door dc beambtenaren der maatschappij geroofd en deze richten harems op, waar in de vrouwen der Indianen gevangen worden gehouden. De arme kerels worden tot bloedens toe geranseld, wanneer zij niet genoeg kaoetsjoek opbrengen en als zij ziek zijn, laat men hen aan hun lot over. Daarboven worden zij soms verminkt en gemarteld. De menschen die deze wandaden be drijven zijn wel is waar geen Engelschen maar zij bevinden zich dan toch in dienst van een Engelschc onderneming. Ilrouwerspaarclen contra bicrboycot In de «Badische Landeszeit." vertelt een brouwer met zekeren galgenhumor over het beslist verzet vau vele brouwers paarden tegen den bierboycot. De brouwers verliezen door den boycot meer dan 60 perceitf- van hun gewonen afeot, maar trouw^olyven hun de... paarden. Vroeger, toen de zaken goed gingen, en 'i er dus niet zoo nauw op aankwam, gaf men de beesten graag hun emmer. Thans, nu men overal, ook op paarden- vrybier, sparen moet, blijkt, dat enkele van de bijzondere "drinkerspannen", aan welke "hun maai" onthouden werd, een voudig niet vau de plaats te krijgen zijn, eer zo hun quantum binnen hebben, Zij weigeren glad alle werk. Bij andere spannen, die, al krygen ze niets, nog wel hun werk doen, constateeren we toch de helft van hun gewone kracht. Waren de paarden betalende klanten, gewis, de schatkist en wij, brouwers konden de toekomst heel wat minder bezorgd tegemoet zien." Een geheimzinnige moord. De correspondent te Rome van de „Tel" schrijft De „Avantie" van 26 September brengt het volgende bericht uit Genua, onder den titel „Op het spoor van een gcheimzinnigen moord". Jaren geleden zou in het hotel De Lon- dres, te Genua een rijk Hollandsch notaris

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2