Algemeen Nieuws. Gemeenteraad te Venray. berg, daarachter een boscage met rust- dat een bedevaartganger die geruv banken. Langs de wegen aan den binnen- van den dag luer veit eft, aanhoudend sierlijke accnsia's en aan den door blijft geknield in onverflauwde devotie kant rij on buitenkant de 10 eeis'c staties. Den kruisweg rondloopend vindt men aan den ingang de tiende statie, die geleidelijk voert naar de elfde in het midden van bet terras# en van daar steekt men over de vlakte been naai' do grot waar de Kruisberg de 12de s'atie vormt, do piëa voor do gr o' do 13.de en waar we in de grot do graflegging van Christus vinden als 14de statie. Plan is, wanneer eenmaal do finanties gunstig zijn, althans gunstiger zullen staan dan lieden, want nu is hot nog ceno bedroevende kleinigheid, om in de grot naast de twee knielende engelen, ook nog in de 4 hoeken groole engelen met de symbolen der passie, als doornen kroon. nagelen enz. aan te brengen, zoo ook voor de grot de piëta, en op de grot Maria en Joannes onder bet kruis. Be zijden de grot, aan den achterkant krijgen we ten slotte aan de oostzijde een celletje voor opberging van priester benoodigiieden en aan de westzijde den verrezen Christus Zijn wo eenmaal zoover en kan di» kerf stok ver brand, ol kunnen de deur kruisjes uitgeveegd worden, dan worden de nu geplaatste oude staties langzamer hand j vervangen door nieuwe gemetselde, grol- vormigen «net (crracotlabeelden. Reeds nu doet de aanblik van de grot weldadig nan en klimt men langs de breede wentel trappen. links en rechts van de heide inloopgangetjes, boven op de grot dan is bet gezicht over het gansche terrein niet onaard:g, ja zelfs de blik over do lachende weiden, velden en bosschen met hun aan gename, groene schakeeringen; met het slationsemplaoeraent en do kapel met haar vlug torentje aan den linkerkant; Meerlo en Oirlo rechts, on Spraland in den ach- tergrond voor zich uit, met op den voor grond de rustig grazer de kc-eien en de dartel mndjagende paaiden en veulerrs en met den jeugdigen herder en zijn zachte schaapjes die U 't w elkom toeroepen, dan i< do blik over weldigend schoon en het ludeJijk fichoone waarlijk verheffend. Mogen milde gevers en vereerders van O L Vrouw ons spoedig in de gelegenheid stellen het edele doel te verwezenlijken 1 Of de gift goed besteed is. hierover aan bet slot. Nu iets over den naam -Trans Cedron Bij Joannes 18, 1 lezen we: Jezus cgressus est cum discipzilis suis trans Torrente m Cedronubi er at hortus Jezus ging uit na het laatste avondmaal naar den Olijfberg en de beek Cedron over- schreidonde, kwam hij zoo met zijne leerlingen in do Olijfberg. De beek Cedron scheidde Jerusalem van den Olijfberg Jezus ging dus uit buiten Jerusalem. Zoo gaat ook de pelgr im even buiten het ge nadeoord, over de beek. naar den hof, waai het hitter lyden van Jezus begint, en ge leidelijk de staties volgend komen we dan eindelijk :yan den berg van Liefde, waai 't ons in V- hart klinkt; -liefde om liefde1'! Ten slotte iets over de giften. Verdient deze Calvarieberg waarlijk aanbeveling, bijzonderen steun Wat is het doel by deze oprichting 1 Onder de vele goede redenen willen we slechts dit op den voorgrond plaatsen. Wie Oostrum's kapel bezoekt, ziet aanstonds dat de vorige Heeren Rectoren hier uitstekend gewerkt hebben. Vólgens Dr. Schmits is de kapel -een juweeltje van oude en nieuwe kunst' Zo is dus in zooverre voltooid, dat men gerust aan een ander werk mag denken, als dat gewichtig is en aanbeveling ver dient. Uit 't hoofdartikel blijkt, dat sinds 1350 de devotie tot O.L.Vr. v. Oostrum ononderbroken is blijven bestaan, althans bij al de moeilijkheden van jaren terug bij de Venrayers, d. i. Venray, rectoraten en Oirlo. Hier is dus de prachtigste oude devotie die maar denkbaar is, beslist een der oud sten in Nederland, wellicht de oudste. Hier is ten 2de een plaats waarheen ze van heinde en vei re optrokken, die door duizenden en duizenden bezocht W6rd. Hier is een ononderbroken bedevaart sinds de 14de eeuw voor Venray en de naaste om geving. Hier is een plaats waar mirakelen geschied zijn en wel reeds voor 1630. Hier is een vereering tot O.L.Vr. het miraku» leus Beeld die den Venrayer niet uit het hart te krijgen neen, niet eruit te slaan is zelfs. Welnu de zaak zoo be schouwd, willen wy dan als Venrayer niet allee, alles in werk stellen om het oude pelgrimsoord omhoog te heffen, de devotie te doen heffen, do devotie te doen herleven, het vertrouwen aan te wakkeren de MoedcrGodsliefde uit te breiden, irgang te doen vinden Niet krachtig roeehelpen dat die bron van licht, warmte en leven uitstrale niet alleen over Vemay, doch over heol ons gewest, en verre daarbuiten, tot over do grenzen Is 't niet een eer, een voldoening, een genot, een gerust stelling zoo te helpen én door eigen bezoek aan het genadeoord, én door geldelijken steun voor de uitbreiding? Wie kunnen dat Wie helpen zoo mee Allen kunnen dat en doen dat feitelijk door het trouw bezoek dat ze in eigen peisoon der Moeder van Bijstand komen brengen. Allen kunnen dat door naar vermogen bun geldelijk" bijdrage to doen. -Wie veel heeft, veel, wie weinig heeft, geve van dat weinige." Dit tourop gesteld en aange nomen, moet er iels zijn, dat den pelgrim trekt. Van zelf trekt bun liet mirakuleus genadebeeld. Maar verder De berber de borrel, het potje bier, een vermaak dat niet het -Gaudete in Domino" niet het -Verheugt u in den Heere" is Voorzeker neen Ge kunt echter ook niet vorderen. voor liet Mar iabeeld. Hij vei langt en moctj hebben afwisseling. Terugkeeren onmid» dellyk kan hij niet, de tijd van he*, j treinenvertrekken is of te gauw of duurt, nog lang. Na een gepisto vertering gaat hij nu waarheen Hij weet net niet. Oostrum biedt niet anders. Dan maar weer in de herberg Pardon, wij vei gel en dat we nu hebben ei n -Trans Cedron". Hier vindt bij afleiding, hetzij alleen stil-devoot ongezien, mediteer end bet lijden van Jezus Christus. Nu vliegt zijn tijd om, en voldaan, in 't. bewustzijn zijn dog goed besteed te hebben bij Jezus en Maria keeit bij huiswaarts. Kr moest dus iets zijn En dat ie's is er i.u dank aan de eensgezindheid Oosw urn's en Lull's ingezetenen, en aari bun werk en ruime giftendank ook de giften van Venray e. a., dank ook aan de bijdragen, die, naar wij hopen, vooral Zondagnamiddag gaarne zullen geofferd worden. Er is een begin gemaakt, maar ook slechts een begin. Dat begin wikle bet goed en waa'dig zijn, moest eenigszins kostbaar zijn. We zien wat het worden zal, wo spreken nog niet eens van de overige elf oude staties die eeist najaren en jaren kunnen vervangen worden Wie helpt nu dat eerste begin voltooien? Znl de Venrayer onveisehillig voor dit werk zijn? Nooit <-f nimmer' 1 Daar heeft bij zijn lieve Vrouw van Oosttum te liof voor Neen hij za! doen herleven dat oude oord van genade en ontferming, hij zal zeil in eigen persoon krïïien, hij zal .anderen aanzetten om te gaan, hij zal zijn har en zijn beurs niet sluiten, hij zal i e. w. door woord en d3ad, door eigen en andermans hulp zorgen en bIijvei zorgen dat -die capelle" weer worde eene plntze van grooie devotie, seer gevisiteerd eude ge frequenteert van alle quartieren. Zoo zij het jimburgsch Nieuws. VENRAY, 14 Augustus Uitslag dor gehouden aanbc ileding ■e van gf'js de iraen tijd vende gevonden het lijk van den j.l. Zondag verdronken jongeling uit hel naburig Meerlo. BLITTERSWÏJK. B. J. oul 29 j. rijwielhandelaar alhier, die op 12 Mei 1908. als verdocht, van hedriegelijke bankbreuk werd aangehouden en overge bracht naar do gevangenis te Roermond, J wist den 17 Juni d. a. v. te ontvluchten j {yedc Vnn jy verdween t-poorloos. Thans is hij te Geldern-Prursen gearresteerd en in ver- ekerdu bewaring aldaar gesteld, om vervolgens ter beschikking van den Staatsanwalt te Kleef te worden geste'd, zijnde hij verdacht van rijwieldiefstal en van diefstal ten kasteel e van den Land- ath te Geldern. VENLO. Dinsdag 24 Aug. zal de Congregatie van O. L. Vr. Hemelvaart van alhier ter bedevaart gaan naar O. L. Vrouw van Oostrum. Aan den trein van 10,26 wordt ze door de bruidjes afge haald, waai on bij aankomst in de Kapel ^«middellijk de II. Mis met preek begint, Onder deze leestnis zullen de Congreganis- ton zingen. Namiddags is na het bezoek aan Trans Cedron, plechtig Lof en preek. Het koor heef' goede zangkrnchten on staat zeer gunstig bekend, STEIJL. Dc tabaksfabriek en woonhuis der firma F. Janssen, fabrikant van het bekende merk «De Trompeter von Stekin gen.'' is tota/rl afgebrand. Daar het huis lijdelijk- onbewoond was cn dc brand des nachts in de fabriek- ontstond, werd hij eerst opgemerkt, toen alles reeds in volle stond, ünmiddclijk werd daarop de brandweer gelarmeerd, doch aan redding der brandende perceelen kon niet meer worden'1 gedacht, daar alles een vlammenzee was. Binnen kortentijd waren woonhuis en fabriek een puinhoop. De omliggende perceelen bleven gelukkig gespaard. De schade is aanzienlijk daar niets is kunnen gered worden. Nieuws uit de Buurt. Kunstmeststoven ten behoe den Boerenbond alhier. Thomaslaklcrn Isds-Yemet Venray 2.45 per Kilo. Gegund. Kair.it Pools-Verriet' Venray f IJl') met ossen en geld ontvangen; Wed. van der .inden Venray, f HU», zonder lossen cn geld ontvangen Fr. v. Gcrven f Ui 1.60 zonder lossen en geld ontvangen; Krol Zwolle 118,80 zonder lossen en spoorvracht hewisscn Venlo 1' 180,(.0 zonder lossen geld ontvangen; Berger Venlo I i00 zonder lossen en geld ontvangen Coenen- Sehoenmakers Udcn f-180,60 zonder lossen en geld ontvangenzoodat de levering Kainlt ook aan Poels-Verriet gegufadis. Zondag eindigde op den doelen bij St. Anna het prijsschieten. Dc uitslag was ils volgt Joh. v. Bussel Asten Ie prijs 25 p. A. v. tl. Water Venray 2eprijs. 24 p. Jac. Folbers, Asten 8e prijs 24 p. Voor de levering van steenkolen, ten behoeve van den K. K. Volksbond werd ingeschreven als volgt f. 11. Raedts Venlo vetkolen f 7b mager kolen 50/80 f 95 alles levering loco mijn. K. 11. Rutten Venray, beste Melirtc vet kolen f'»0 mager nootjeskolen 50)80 I' 132. Fr. v. Gcrven Venray vclkoien 7u .i 80 pel. P'.'i mager nooijrskolcn 50]8ü f 131. Wed jVl- Vcrriel Venray prima vetkolen i pet. f 03.50 prima mngerkolen 50]«*»0 f 125 - alles per wagon van lO.Oou K G. De levering is aan de Wed M. Verrict ge gund. Bij het. te Utrecht gehouden vee artsenijkundig examen slaagde onze dorpsgenoot de lieer Th. F. Wisraans. Proficiat Zondagavond omstreeks half elf liet zekere W. zijn rijwiel bij het café Maas tc Oostrum voor de deur staan. Toen hij terugkeerde was het rijwiel verdwenen. Of hier een grap of diefstal in het spel is weten we niet, doch tot heden bleef dc de liets verdwenen. De loting voor de Nationale Militie voor de gemeenten Venray en Wanssum zal alhier in de muziekzaal plaats hebben op Zaterdag 21 Augustus a. s. Niet minder dan 25 gezelschappen hebben zich thans aangemeld totdeelne. ming aan dc groole internationale Wieler wedstrijden, welke Zondag 22 Augustus a. s. te Venray zuilen gehouden worden op uitnoodiging der rijwielclub „St. Oda'j alhier. Daar deze wedstrijden nog nooit alhier werden gehouden, kan men dien dag bij gunstig weder eene kolossale drukte in Venray verwachten. MKRSELO. Onze vroegere dorpsgenoo- ten dc heeren P. A. 11. Janssen cn P. J v. d. Heuvel onderwijzers aan de R. K jongensschool te Alkmaar (N.H.) slaagden bij de te 1 laarlem gehouden examens respectievelijk voor de Hoofdakte en akte Fransch, Wij wenschen beiden proficiat. MEERLO. Zaterdagmiddag is alhier brand uilgebroken bij den smid P.M. K. met het gevolg, dat het woonhuis, met schuur cn stal benevens de smederij is uitgebrand van den inboedel werd slechts een gedeelte gered, terwijl een varken en twee geiten den dood in de vlammen von den. Oorzaak onbekend. Een en ander is door de assurantie gedekt. WELL. Door den bakenmeesler alhier werd Donderdagmorgen in de Maas drij- DEURNE. Men was hier het regen weer bar moe en met ongeduld verlangde men naar. droogte, temeer daar men niet n den oogst mik kon komen. Zoodra het weer er zich toe leende, werd dan ook mot allo kracht werk van den oogst gemankt, want 's morgens om 3 uur toog men al uit, om den rog binnen te halen, die onmiddellijk daaarop dorscht werd, om 6 uur was by al bij den molenaar ori denzelfden dag i smulden ze aan den nieuwen oogstraik CUYK. Maandagmiddag kreeg Jan Werts alhi^"/' ^obezig was met het lossen van 3; own aan 't station door do overmatige Ditto en inspanning van den zwaren arbeid een zonnesteek. Hij viel bewusteloos neer-, werd huiswaarts gedra gen en te hed gebracht. Thans is zijn toestand verbeterd. Op de markt van Dinsdag waren aangevoerd 450 runderen en 412 biggen. De handel in rundvee ging ni-t zeer vlot Het vette vee gold van 32 tot 35 ct. ust vee van SO tol f 120 goede dragen de, waar-naai nogal vraag was, deden tot 220 gld. l)o biggen gingen van de hand tegen S en f 10. l)e markt was wegens de drukkende warmte en de vele work zaamheden te velde, vroeg afgeloopen. GELDROP. Maandagmorgen werd alhier de geachte familie van don Wel Ed. heer Jac. SchellensEijken, doo een zwaren slag getroffen, daar hun van uit Breda de droevige tijding werd seind, dat hun jongste zoon Alphone welke daar op vaeantiereis was bij de familie, na eeno operatie van aan bloedvergiftiging is oveileden De droefheid der familie is heter begrijpen dan te beschrijven. STRATUM In de Textielfabriek van de Firma Robert von der Nahmer hebben Maandag 46 wevers het werk gestaakt een tand De Trappisten Ie Tilburg;. Men meldt ran »De Tijd" uit Tilburg Hoogstwaarschijnlijk komen de Trap pisten einde dezer week of begin volgende week terug en zal alles weder hersteld worden. Tabalk verliageld. Het onweer van Maandagavond is voor het dorp Leeuwen een groole ramp go worden. Tijdens de bui vielen er zooveel en oDgekend groote hagelsteenen, dat. alle tabak totaal vernield is. De i\ijmee£8clie biggenuiarkt Nijmegen staat voor Gelderland met de aanvoer van biggen dit jaar met 82592 stuks boven aan. Vonlo staat met 124183 stuks voor Nederland op de eerste rij, waarop dan Nijmegen volgt. Iteizerbezoeli ie De Steeg. Uit Kleef waar keizer Wilhelm geestdrift vol gehuldigd was. is het keizerlijk Duitsche echtpaar Maandagniidag te 2 ure te De Steeg aangekomen, op bezoek bij graaf en gravin Benlinck. Alles ging zeer deftig toe. De Duitsche keizer was in uniform van generaal der infanterie: blauwe met gouden epauletten bezettejjas, witte broek, zilveren pickelhoube zijn van de zon gebruinde gelaat met de opgcvleugelde snorren stond opgewekt en als hij graaf Bentinck ontwaarde, groette Z. M. met een vrienschappelijk gebaar, aangenaam getroffen door het De keizerin droeg een geborduurd red, waarover een reismantel van elhli kleur en een hoed met zwarte veeren. Dinsdag keerde het keizerspaar naar Duitschland terug. Dentale inbraak In het feestvierende Kleef hebben Maandagmiddag, tijdens den intocht van iiet Keizerpaar, inbrekers hun slag gesla gen, door in te breken in den kruideniers winkel van Giesen op den hoek van den Mater bomer Allee en de Steinstrasze. Daar de bewoners de feestelijkheden bijwoonden, hadden do dieven vrij spel. Zij doorzochten de winkellade en snuffelden in de huiskamer rond. Toen de bewoners terugkwamen, bleek dat een cassette met 1600 mark, het geld uit de winkellade, een gouden dameshorloge en een gouden ring ontvreemd waren. Dorp afgebrand. Dicht bij het Keizersveer, overgang van den nieuwen Maasmond, ligt het welvarende dorp Raamsdonkveer, tot 1843 een uithoek van kaamsdonk nu met zijn 1000 zielen feitelijk het hoofddorp der gemeente. Dat dorp is thans gedeeltelijke een ruïne. Zondag na een zeer warmen dag kwam een zwaar onweersbui opzetten, en v-eds bij een der eerste slagen sloegen de lammen uit hot dak eener boerderij. Na cenige oogenblikken sloeg de vlam over op een daarnaast staand huis en1 el teg« n den wind in. En het bleef nood- eer. Niemand kon aan redden denken Weer gingen de vlammen op het naastbij- ijnd pand over. Alle waren met riet bedekt, van daar de jroote uitbreiding van den brand. I)o gansche straat ging in vlammen op. Wat nut pannen bedekt was, bleef over het algemeen behouden: wat met riet was be dekt verbrandde. Totaal verbrandden er 22 woningen van 41 gezinnen. De ramp is verschrikkelijkwel was er veel verzekerd, maar veel ook niet. Er verbrandden o. a, 12 boerderijen en een hotel. .Menschen levens zijn er niet te betreuren hoewel dc brand zich zeer snel uitbreidde en de vuurgloed ontzettend was. Een veulen en twee kalveren kwamen in dc vlammen om. Te middernacht was men het vuur meester. Maandag morgen was alles een ronkende en smeulende puinhoop over en oppervlakte van eén halve hectare. Dc schade wordt op ruim twee ton geschat maar is uit den aard der zaak nog niet tc bepalen. Op het terrein wordt met toe. stemming van den burgemeester gecollec teerd voor hen die niet verzekerd waren. Ook een vrouw werd door den bliksem getroffen en gedeeltelijk verschroeid, maar niet gedood. De dakloozen zijn voor liet mecrendecl liet R. K. gasthuis onderdak gebracht. Hof autot-ongeluk le Overasself. Omtrent liet Maandag gebeurde auto ongeluk. geefr de -Graafsche Courant" de volgende lezing, welke wij voor rekening van het blad laten -Maandagmiddag stormde in razende vaart door ons dorp een auto P 39U, bestuurd door den heer Fischerraan te Nijmegen. De gevaarlijkste draaien werden vliegend genomen, zonder seinen, totdat op den rechter weg in de kom bij liet achterop rijden van een roelkkarrefje, een kind werd overreden, hetwelk voor dood werd opgenomen. Dit alles geschiedde ook zonder voorafgaande signalen. De auto zelf kwam op een tas plavuizen terecht leve hot steenpuin, Heumenscbe Raadsleden en hield daar plotseling stop, zoodat de roekelooze bestuurder en zijn zwager' de heer v. d. Gr. dooi' hel glazen scherm weiden gesmeten en rnet bebloede koppen een salto mortale maakten De auto was deerlijk gehavend en moest blijven. Het kind kwam spoedig onder de behandeling van den waarnemenden dokter te Grave en cm toonde velo uiterlijke wondjes en gebroken sleutelbeen het had vermorzeld kunnen 2ijn. Wij volgen met belangstelling wat onze politie en later ook de justitie zullen stellen tegenover dit feit. dat zeker niet den alles opnemenden doofpot ma, gestopt worden. Er zyn hier tal van getuigen die zeer bezwarend tegenover- dezen woesten schrik der straten zullen optreden. Aan onze burgelijke overheid is het thans om voor de belangen der betrokken personen op te treden en voor de veiligheid in het algemeen te waken," OPENBARE VERGADERING van den op Zaterdag 7 Augustus 1909. des namiddags om 5 uur. Tegenwoordig 11. Esser, Burgemeester- Voorzitter, J. Aerts, VVeth. P. J. Derks. H. Janssen. Th. Slits, W. Wijnhoven. V. Fonck, P. J. Loenen. A. Loonen, J. M. Michels en P Camps, leden en J. Stoot Secretaris. De Voorzitter opent de vergadering met verzoekt den Secretaris de notulen voor te lezen, welke worden gcel«;e- keurd. Daarna wordt overgegaan tot het behan delen der volgende punten 1. Onderzoek geloofsbrieven gekozen leden van den Gemeenteraad. Tot onderzoek der geloofsbrieven van de twee herkozen leden Derks en Wijnhoven werden door den Voorzitter aangewezen de beeren Fonck, Janssen en Camps, waarop de herkozen leden de zaal ver lieten. Nada' door de commissie bedoelde stukken waren goedgekeurd, kwamen ge noemde heeren wederom binnen. De Voorzitter zeide dat de Raad weder tot hunne toelating had besloten en hier» van aan de Deputatie kennis zal worden gegeven. 2. Niet meer tot den opeobaren dienst besteramen van een gedeelte weg. Door de Eerw Zus ers vrfn het Krank» zinnigengestic! t voor vf ouwen is een aan vraag ingediend om een gedeelte weg voor den ingang van het gesticht van de ge meente te koepen, voor den prys van f 100 Werd besloten tot verkoop en dit stuk weg aan den openbaren dienst te ontrekken 3. Bericht van den Raad van State dat door het hoofd en onderwijzers der dorpsschool beroep ie ingesteld tegen het besla t van Heeren Gedeputeerde Staten waarbij ons besluit, regelende de jaar wedden der onderwijzers, is goedgekeurd. De Secretnris las dit, bericht voor, hier in werd medegedeeld, dat door gemelde onderwijzers beroep was aangeteekend tegen de verordering hunner salarisrege ling en verzocht de Raad van State het Gemeentebestuur de noodige stukken en bescheiden aan hun college in te zenden. Werd besloten na de vergadering inzage van de stukken te nemen en te beslissen of de Raad zich by do zitting van den Raad van State al of niet zal laten ver tegenwoordigen. 4. Adres van J. Gouraans. in dit adres vraagt Gouruans om eene schadevergoeding van f 75, doordat by den brand bij van Baar door de spuitgasten van zijne pomp werd gebruik gemaakt, en hierdoor pomp en put zijn defect geraakt verder wegens het scheuren van een ge deelte muur. De assurantie had hiervoor f 5 schadevergoeding gegeven. De heer Janssen meende dat de assu rantie wel wat meer had kunnen geven. De heer Wijnhoven kwam de som van f 75 erg hoog voor. Werd besloten Goumans eene begrootiiag te laten overleggen, die door een deskun dige van de gemeente kan worden nagezien. 5 Besluit tot onderhandsehe verpach ting oud Postkantoor. Daar wegens het overlijden van den heer Martens, de liuurtijd 1 Augustus jl. is geëindigd, zyn door het Dag. Bestuur onderhandelingen aaugeknoopt met Dr. Struben, die het gebouw wil huren voor f 250 per jaar, ingaande 1 Aug. 1909. Deze wenscht op eigen kosten eenige veranderingen aan te brengen. Hij zal het lm s met voor 1 Octobpr a.s. betrekken. Tot 1 Sept. blijft er het ontvangers kantoor in gevestigd. Werd tot verpachting besloten. 6. Balans gasfabriek 1 April 1908 tot 31 Maart 1909. De Secretaris las dit verslag voor en bleek dat er in dit tijdstip 58730 M3 gas verbruikt is tegen 42777 M3 'sjaars te voren. Behalve de rente van het stichtings kapitaal zijnde 157000 Mark is dit jaar een verlies geleden van ruim 600 Marken. De secretaris deelde mede, dat alleen hij een verbruik van 100.000 Ma winst kon behaald worden. Begroting Algemeen Burg. Arm bestuur. Deze beg rooting sluit met een bedrag van f 16430.15 aan inkomsten en uit gaven. 8. Goedkeuring besluit erfpacht peel gronden. De goedkeuriog van Ged. Staten over het besluit van den Raad tot het geven van peelgronden in orfpacht werd voor gelezen. De akte hiervan zal eerstdaags worden geteekend. 9. Voordracht Gezondheidscommissie. De Voorzitter deelde mede dat door het vertrek van den Zeereerw. heer Joosten, pastoor to Broekhuizen eene vacature is ontstaan en hiervoor als candidaten gesteld de Zeereerw. heer de Bruijn, pistoor te Sevenutn en de Weleerw. heer Smeets, kapelaan te Venray. 10. Rekening Gezondheidscommissie. De inkomsten bedroegen f 1896,075. de uitgaven f 1159,70, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f 737.375. De gemeente Venray draagt hiervoor f 170 bij. Werd goedgekeurd. 11. Mededeeling ingekomen stUKken. De heer H. Jacobs, klerk ter gemeen tesecretarie heeft salarisverhooging ge vraagd en dit te brengen van f 100 op f 150. Werd toegekend. De heer Foncl; zou gaarne zien dat het puin by het Ursulinenklooster opge ruimd en het pleintje aldaar verfraaid werd.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2