Dankbetuiging* Kermis Merselo sl van W. Rangé. Koningschieten Jaarmarkt te Venray. 2- Uw waar adres voor inkoopen is voortaan HANDEL IN idveerea ea kapok e f Handboogschutterij St. Anna 46 perceelen. op Maandag 28 Juni. f2* j c OiOUUunacr M Ingezonden. Burgerlijk© Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten te Venray. ADVERTENTIEN. Wederom op de Kermis aldaar op Zondag 27 Juni en volgende dagen Notaris Esser te Horst, op Zondag 27 Juni a.s. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Hors t Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Linssen Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, 7? 7? Uitgebreid© keuze in van de goedkoopste tot de beste soort. concur r eer en de prijzen. Beleefd aanbevelend, Burgemeester en Wethouders Burgemeester en Wethouders Sterfgevallen. Worden gevraagd Bieden zich aan s Parochiekerk. Paterskerk. VvffwVWfVVf Het Besluite. C+- O r* Cw S3 ?N OG O O PÖ O Sn S3 O Onder hooien gehukl. Ieder jaar steekt Duitschland milliornen marken ia den zak, wegens overtredingen van politieverordeningen. L '<ij vou. beeld eens op een dag in bet leven van een Duitscben koopman. Al vroeg opent bij zijn vensters de wind doet een luik kraken en werpt een bloempot omver en in de straat: twee mark boete. Hy schryft aan de politie dut hij een meid beeft gehuurd. Die mededeeling is te laat ingekomen: vijf mark boete. Uitgaande voor een zaak. die baast heeft, spiingt bij op een tram, die in beweging is vijf mark. Hij heeft in zijn winkelkast een curio siteit, die een oploop veroorzaakt tien mark. Zijn schilder heeft op bet uithangbord bloemversieringen aangebracht, die den voornaam van den winkelier onzichtbaar maken vyf mark. Om twaalf uur neemt de eeuwige be boete den metro, om thuis te gaan ontbijten. Hij heeft zijn abonnementskaart vergeten zes mark. De controleur voor de nationale ver zekeringen, wekt hem uit een dutje om hein de ziektekaart te presenteeren voor zyn dienstbode. Die kaart is gefrankeerd met de noodige zege's, maar men beeft vergeten ze af te stempelen tien mark. Die controleur wordt door een anderen gevolgd de winkelier had zijn zoontje den 2den Januari laten inenten, dat was twee dagen na den wettelyken termijn twintig mark. Om naar zijn winkel terug te gaan. be- stygt de trouwe onderdaan van Z. M. Wilhelm II zijn rywiel, maar laat zijn wielrijderskaart thuis bij ongeluk. Een agent houdt hem staande, drie mark Om den verloren tijd in te halen, trapt hij woest voort te groote snelheid, drie mark. Hij rijdt door een straat, waar de passage voor wielrijders verboden is, drie mark. In den snellen gang is zijn bol los geraakt een agent beboet hem. omdat de bel geen helder geluid geeft, drie mark. Die boeten, die hem ophouden, houden hem op straat tot het donker wordt. Hy heeft geen lantaarn, drie mark. Na bet eten vergeet hij te gaan naar de oefening van de brandweer, tien mark. Wat een veelgeplaagd wezen is de Duitsche burger 1 lleNsina verrijst gaandeweg op zijne puinhoopen Volgens de laatste telling, wonen er in de stad zelve al 42,000 en in de voorsteden 50,000 menschcn. Verleden week zijn cr 87 kinderen geboren, 49 menschcn gestor ven en 44 huwelijken gesloten. De handel wordt al tierig en er zijn 300 koffie en eethuizen geopend. Builei verantwoordelijkheid der redactie. Geachte Redactie. Voor opname van het onderstaande zoudt U mij ten zeerste verplichten. Tot mijne niet geringe verwondering zag ik in het nummer van jl. Zaterdag cenige gegevens verstrekt, aangaande het kleine en onvolledige verslag onzer Coöperatieve Stoomzuivelfabriek. Vooreerst merk ik daarin op, dat de aftredende commissaris na stemming werd herkozen, maar wist U dan niet, dat door mij tot tweemaal toe schriftelijke stem ming is verzocht, waaraan evenwel geen gehoor werd gegeven. Zoodoende beweer ik thans voor de derde maal alhier te doen te hebben met een echt kinderwerk. Ten tweede zie ik vermeld, dat nieuwe leden f 1 per koe moeten betalen, doch ik meende dat dezen maatregel door toelich ting van den heer Ament, Zuivelconsulent tot het verleden zou behooren. En ten derde komt mij nogmaals het onaangename bericht onder de oogen, dat de leden voortaan 4 liters karnemelk kunnen krijgen A 1J ets. per liter, doch voor meer dan 4 liters a 2 ets. 't Is echter te hopen, dat onze geachte Secretaris van den Raad van Toezicht ditmaal bij het wijzigen van genoemd artikel toch zoo voorzichtig mogelijk moge te werk gaan, opdat hij er anders dezen keer niet zonder kleerscheuren vanaf komt. Eindelijk had ik ook nog de opmerking gemaakt, dat het salaris van den Direc teur te hoog was. Hierop moet ik den inzender attent maken dat ik alleen ge zegd heb, dat genoemde bezoldiging, nl. f 1400 genoeg was en dat het m. i. maar niet meer moest stijgen, waarover ik het met den Voorzitter ook al niet kon eens worden. Laat ik hier nog aan toevoegen datzeUs invloedrijke personen uit onze gemeente, die heefemaal buiten onze fabriek staan, toch niet ten onrechte beweren, dat, indien mijnheer Verkley nog 10 jaren hier is, hij zijn schaapjes op het droge heeft. En hiermede meen ik het een zoowel als het ander uit genoemd verslag vol doende te hebben toegelicht. Mocht somtijds den een of ander in werkelijkheid nog niet goed op de hoogte zijn met onze statuten, zoo verzoek ik hem vriendelijk zich tot mij te wenden, welke ik gaarne met open armen zal ontvangen. Aan U Redacteur mijn oprechten dank voor de opname. Hoogachtend, J. H. GEURTS. Reeds meermalen werd in onze katho lieke bladen melding gemaakt van het St. Josephcomité en het werken van Nederlandsche misionarissen in Duitsch land. Dit uitgestrekt arbeidsveld is verdeeld iq vier districten, waar met succes werken de Paters Kapucijnen. Minderbroeders, Karmelieten en Conventueelen. Het zijn voornamelijk do volgende sleden met omstreken, welke bediend worden door de Paters MinderbroedersViersen M-Gladbach, Dusseldorf, Neuss, Crefeld en Rheijdt. Daar worden geregeld godsdienst oefeningen met Nederlandsche preek ge houden, daar wordt gelegenheid gegeven in de moedertaal te biechten, daar wordt geregeld en voortdurend huisbezoek gedaan. En op dit laatste vooral, nl. huisbezoek wenschen we thans de aandacht te vestigen. Reeds vroeger werd door 't Sl.-Joseph comité verzocht de namen van hen die naar Duitschland trekken, te willen opge ven aan een informatie-bureau. En ondanks de bemoeiingen van het St. Joscph-comité en de Informatie-bureau trekk n er nog zoo vele Nederlanders naar Duitschland zooals men datj noemt, „maar op geluk af' I Goede vertrouwde kosthuizen „Och die zullen we daar van zelf wel vinden 1" De paters Missionarissen moeten het adres van zulke personen nu maar zien te ach terhalen Wij mecnen daarom goed te doen langs dezen weg nog eens teralgemeene kennis te brengen,, dat er in het Minderbroeders klooster teWeert een informatie bureau bestaat waareoor boven genoemde steden (Viersen, M-Gladbach enz.) inlichtingen te bekomen zijn omtrent vertrouwbare dien sten, waar ouders navraag kunnen doen omtrent het gedrag van hun zoon of dochter, enz. Wij laten hier volgen de adressen waar men kan informeeren naar goede vertrouw bare kosthuizen. De long Crefelderstrasse 33 Viersen. (Rhcinland). H. Stelten Feichstrasse 19 M-Gladbach. Paulushaus Louisenstrasse 33 Dusseldorf. Het adres van het Informatie-bureau luidt aldus Aan het Informatie- bureau St. Jozef. Mindcrboederskloosler, Weert (Limburg). 1 dagloonet1 voor tuinwerk. I 1 kantoorbediende met voor buiten Venray. van Venray brengen ter openbare kennis, dat het vei zoek van Theodor Slits, fabrikant wonende te Venray, om op het perceel kadastraal bekend in sectie C no 4780 eën bierbrouwerij te mogen oprichten door hen is ingewilligd. Venray, 24 Juni 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESS ER. De Secretaris, STOOT. van Venray, Brengen ter openbare kennis dal de volgende aanvragen voor den verkoop van sterken drank in het klein voor ge bruik ter plaatse van verkoop ingevolge de art. 22 en 14 der drankwet zijn inge komen van 1 Wilhelnus Hubertus Dirkx koster wonende te Venray Leunen voor een gedeelte van het perseel gelegen te Venray - '.eunen wijk G no. 5fP kadastraal bekend Sectie I), no 3171. 2 Theodoras Johannes Josephus Huber tus Camps bierbrouwer wonende te Venray voor een gedeelte van het perceel gelegen tc Venray wijk B no. 104 kadas traal bekend sectie C no. 2270 dat binnen veertien dagen na de dag- teekening dezer bekendmaking een ieder tegen het verleenen van deze vergunningen schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders kan inbrengen. Venray den 25 Juni 1909. De Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris. Stoot. VENRAY. Aangifte van den 18 tot den 25 Juni. C4ebooi't.e:n. Hubertus Wilhelmus Trommar. Simonjohannes Leonardus van Vogchel. Petronella Antonia Ewals. Huwelijken. Pietcr Hendrik Janssen oud 30 jaren en Theodora Tackcn oud 30 jaren beiden te Venray. Hermanns Hubertus Verheijen oud 2') jaren en Maria Wilhelmina Hendrix oud 21 jaren beiden te Venray. Johannes van Es oud 23 jaren te Oploo en Gertruda Barents oud 19 jaren te Venray. Hendrikus Lensscn weduwnaar van Johanna Heijnemans oud 74 jaren. Wouter Ruijs ongeh. oud 70 jaren. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor» gens half 9 tot half 12. 1 schilder voor Tegelen. 3 koperslagers voor vast werk winter en zomer. 1 kleermaker. 1 keukenmeid voor Venlo 1 kindermeisje voor Venray. 2bekwaam dienstmeid huishoudster. 1 schilder voor Venray. 1 keukenmeid voor Tegelen (October) loon 140 gulden per jaar- 1 Meisje van 16 tot 18 jaar voor Blerik. 1 kiudermeisje voor Venlo. 2 kindermeisjes. 1 jongen van 13 jaar. Maandag .8 uur jaarg. voor Joseph I'e Brun. hall' 9 jaarg. 2de kl. voor Willem Poels. Dinsdag feest van St. Petrus en Paulus, de diensten ais op Zondag. Woensdag 8 uur uitvaart voor llenr. Lenssen. half 9 jaarg. voor Marie Kusters. Donderdag, om 8 uur jaarg. voor de vrouw van Theod. Gerrits. hall 9 jaarg. voor Hend. Poels, Gertrudis van Meijel en Jaooba Bistervelds. Zaterdag vigilie voor de Solemniteit van St. Petrus en Paulus. geboden rasten- en onthou dingsdag. Vrijdag 6 uur II. Mis en vereering van het II. Hart van Jezus. 8 uur jaarg. voor Peter Johannes Bistervelds. Heden avond om 5 uur Lof. Dinsdag feestdag der II. II. Apostelen Petrus en Paulus, de Diensten als op Zondag, om 8 uur hoogmis, om 5 uur Lel. Vrijdag om half 8 hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij onze vijf en twintigjarige Echtvereeniging, betuigen wij hierbij onzen oprechten dank. P. VAN ARSSEN, en Echtgenoote Oostrum. rluismeubels kasten, stoelen, tafels, kisten, kachels, keukengeritf linnen, beddegoed, vrouwenkleden, porcelein. glas en aardewerk. 50 kippen met baan. 40 korven met byen, klein schuur <n akkergereedschap, benevens 3 perc. rogge en 1 perc. aard appelen en tuinvruchten. zal op Donderdag 1 Juli 1909 nam. 3 uur bij G. Eijkelherg te Maasbracht voor de familie Engels, publiek verkoopen Het voorgias van E gelsgriend te Maasbracht, groot 20 hectaren verdeeld publiek verkoopen, rluismeubels, kasten, tafels, stoelen, spiegels, schilderyen, kachel, porcelein, glas, aardewerk. Klein schuur en akkergereedscbap, benevens 3 perc. rogge bij het huis, tegen hagelslag verzekerd. des namiddags 3 uur op den doele bij den heer TH. POUWELS. Entrée vrij. zal op Vrijdag 2 Juli 1909 nam. 6 uur bij P. J. Ewals te Venray aan het Volen voor de weduwe van Soest en kinderen, publiek verkoopen 3 sl. voorgras in de weide lij het buis aan het Steegsbroek. zal op Maandag 28 Juni nam. 6 uur bij de wed. J. Haegens te Horst aan het Broek voor M. Keijzers en kinderen publiek verkoopen Een vruchtbaar boerderijtje gelegen te Horst aan het Broek, bestaande uit huis. stal schuur, bouw en weiland sectie C nos L .'LS. 2374 en 2330 te samen groot 1 h. la. Dadelijk te aanvaarden. zal op Woensdag 30 Juni 1909 voorm. 10 uur ten huize en voor M. Keijzers te Horst aan bet Broek publiek verkoopen zal op Dinsdag 6 Juli 1909, voorm. 10 uur ten huize en op verzoek van de Erven P. J. van Enckevoit te Sevenum aan Tongerlo, publiek verkoopen IJusmeubels, tafels, stoelen, kasten, kachels, ledikanten, porcelein, glas en aardewerk, kanarievogel met kooi, timmergereedschap, ijzeren melkwagen, planken, pannen, klein schuur en akker» gereedschap, een partij droge schanssen. Een scheutelingvarken, 400 kippen met hanen, (patrijzen witte en zwarte minorca's) 300 kuikens (witte leghorn), 50 loop» eenden, 1 beendermoleD, 5 eierkisten met carton, kippenkooi, vlechtdraad benevens 2 perc. voorgras, 2 slagen dennenbout en 1 sl. slaghout, alles bij het huis. te VENRAY, zal op verzoek van Peter Gerard Poels en kinderen, oj> Donderdag 1 Juli 1909, des namiddags om 4 uur. ter herberge van Hendrik Poels in de Groote Straat te Venray, publiek verkoopen: Gemeente Venray. Een huis met aanhoorigheden, Tuin en Bouwland, gelegen aan den Heuvel, groot 1 H. 22 a. 55 c. sectie C nos. 3792 en 4950, naast het St. Anna Gesticht en de Gasfabriek. Te veilen in Perceelen en in Massa, als Ie koop naast den weg en het St. Anna Gesticht groot 7 a. 50 c., hebbende ecne frontbreedte ieder van 16 Meter. 2e koop daarnaast, groot 7 a. 50 c. 3e koop daarnaast, groot 7 a. 50 c. 4e koop daarnaast, groot 7 a. 50 c. 5e koop daarnaast, groot 7 a. 50 c. De vier laatste koopen hebben eene frondbreedte van 15 Meter. 6e koop daarnaast, groot 7 a. 50 c. met cene frontbreedte van 16 M. 7e koop daarnaast groot 7 a. 50 c. met eene frontbreedte van 16 M. 8e koop het huis met grond, naast koop 7, groot 24 a. 50 c. 9e koop 24 aren achter de Gasfabriek grenzende aan koopen 5, 6, 7 en gedeelte lijk aan koop 4. 10e koop 24 aren achter koop 9 en grenzende aan koopen 1, 2, 3, gedeeltelijk aan koop 4 en aan het St. Annagesticht. 11 e koop de Massa. zal op nader te bepalen dag te Venray ren huize en op verzoek van de Wed. en kinderen van Soest aan het Steegsbroek, zal op nader te bepalen dag te Venray, publiek verkoopen A voor de Wed. Jacobs en kinderen, 15 perc. rogge, 8 perc. haver, 2 perc. lupinen en 1 perceel aardappelen, alles aan Boschbuizen. B voor F. Swinkels, 1 perc. rogge in Boschveld, groot 35 aren. W ATTENTIE! A. THIELEN-VAN AARSSEN.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 3