Limburgsch Nieuws. Dankbetuiging. 1. K. Volksbond, Aanbesteding H00IGRAS. De Notaris Haffmans Voor- en Nagras Algemeen Nieuws. Kerkelijke Diensten le Venray. GEMEENTERAAD. Jac. Fonck. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. Twaalf dagen naar Zwitserland Venray. Op Dinsdag 15 Juni Esser te Horst en Hafïmans te Helden <k duinstreek de boomkwoekerijen zitting van 25 Mei j.l. werd A. J. A. tim- bij Boskoop, enz. Slol volgl. VENRAY, 12 Juni 1909. Verkiezing Leden der Tweede Kamer. Bij de gister alhier gehouden stemming voor een lid der Tweede Kamer, in het district Venlo, werden uitgebracht 710 9temmen. waarvan 7 ongeldige. Van geldige stemmen bekwam Mgr. Dr. Nolens 693 en J. Oudegeest 10 stemmen, te Venlo NOLENS 1457. OUDEGEEST 15<>. te Tegelen NOLENS 431 OUDEGEEST 19. te Belfeld NOLENS 130 OUDEGEEST 4. te Arcen en Velden NOLENS 139 OUDEGEEST 3. merman on reiziger wonende te Amsterdam bij vonnis der Rechtbank van Dinsdag veroordeelld ter zake tot poging van dief stal met braak van offerblokken in de Kathedraal en van diefstal van gouden ringen in de kapel in het Zand, tot 4 jaar gevangenisstraf. In het district Gulpen is gekozen Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck met 4025 stemmen; Brouwers verkreeg 2768 stemmen Tc Maastricht is gekozen Mr. Janssen met 4179 stemmen; Kleijnen 820 stemmen. Zondag omstreeks half acht vertrok uit otue parochiekerk de H. Famiiie, Volks bond en Fanfare Euterpe in processie naar de Smakt, om aldaar hunnen schutspatroi té vereeren. Met de groote vaan van de H. Familie en de versierde offerkaars trok de stoet onder de vroolijke tonen der muziek, af gewisseld door gebed en zang voorwaarts. Omstreeks negen uur trad de processie de versierde kapel binnen, waarna de H. Mis ter dankzegging werd opgedragen door den Weleerw. heer A. Lenders. Tijdens den dienst werd een schoone preek gehouden door den Zeereerw. pater Meijs, uit het klooster der Minderbroeders te Venray, die in gloedvolle taal schetste hoe God de H. Jozef als beheerder van zijn Huis en als bestierder over zijne geheele bezitting heeft aangesteld, spoorde de le den der H. Familie en Volksbond aan steeds mannen te zijn van oprechten godsdienstzin die steeds hun vertrouwen en toevlucht moeten nemen tot den Voedstervader van Jezus. Na de Mis werd bij het vertrek der pro cessie nog een oogenblik vertoefd bij het kapelletje der zeven Smarten van_Maria. Na een algemeenjgebed trokken de pel grims weder processiegewijs huiswaarts. Maandagavond werd voor rekening en ten buize van den heer Fr, van Baar aanbesteed het bouwenj eener nieuwe stalling en^schuur, en 'tjmaken van e6nige veranderingen .aan 't woonhuis. Inge schreven werd als volgt M. van der Putten 898, L.JWynboven f 820. G. Pools f 810, P. Oudenhoven f798. Aan den laagsten inschryver is het werk gegund. u tfonuag gehouden algemeene vergadering van het Ziekenfonds -St. Lcdovicus", werd wegens ontslagname van het oude een geheel nieuw bestuur gekozen bestaande uit Mich. Jacobs, president; Th. van Opbergen, secretarie; Mich. Arts, Chr. Wijnhoven en Mart. Jacobs. Met ingang van 1 Juni is aangesteld als brievenbesteller te Venray, de heer Jac. Thomassen, op een salaris van f 330. Voor de Rechtbank te Roermond stond Dinsdag terecht P. R. A., wonende te Venray, beklaagd dat hij op 11 Mei 1909 een of twee glas ruiten toebeboorende aan de wed. M. G. heeft stuk geslagen en vernield. Eisch 21 dagen gevangenisstraf. En werden veroordeeld J. D. en A. B. sigarenmakers te Venray tot 15 dagen gevangenisstraf, wegens mishandeling. Naar wy met zekerheid vernemen, zal bij de aanstaande verkiezing voor een lid van den Oemeenteraad alhier, candidaat gesteld worden, de heer J. H. Geurts te Caetenray, welke bereids verklaarde, een eventueele oandidataur te aanvaarden. MBR6KLO. Zondagnamiddag werden wy verraat door een bezoek van de Fiets- oiub van Oirlo. De afdeeling zang en Too- ceel gaf op een drietal plaatsen eenige stukjes ten beste welker nette en onberis pelijke uitvoering getoigde van grondige ea volhardende studie en oefening. Een en ander lokte veel publiek. Jammer echter dat de heeren ons zoo spoedig gin gen verlaten om zich met hun stalen ros naar Venray te begeven. MEIJEL. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur ontlastte zich boven ons dorp een zwaar onweer. Om half 12 sloeg de bliksem in de woning en belendende gebouwen van den landbouwer Pvan Heugten. In een oogenblik stond de geheele boerderij in vlam. Een koe kwam in de vlammen om, terwijl 2 varkens hevige brandwonden bekwamen. De in boedel (meubelen, bedden, kleeren enz.) werden nagenoeg door het vuur ver nield. Alles is tegen brandschade verzekerd doch zeer laag. ROERMOND. Overeenkomstig het requisitoir van den Substituut Officier van Justitie Mr. Malhon, genomen ter terecht» waarvar. 't touw kapot was, weer in or de maken. Dat gewicht kreeg ik op mijn tenen, vervolgens 't raam. Slot volgt. ge ilet lion. Echtpaar naar Engeland Het volgende^bericht deelt de »'s Hert Ct." onder het grootste voorbehoud mede Of het juist is, of in hoeverre, zal onge twyfeld spoedig nlijken Donderdag der vorige week onderhandelingen tusschen den Haag en Windsor, vastgesteld dat Koningin Wil- helmina in September van dit jaar een bezoek zal brengen aan Engeland. Vergezeld van den Prins-Gemaal za) Koningin Wilhelmina ïich Maandag 6 Sept te Rotterdam inschepen op een Harer oorlogsbodems, die de Noordzee oversteken, geëscorteerd do^r een geheele vlootdivisie, welke anker zal uitwerpen te Dover. De prins en de Prinses van Wale zullen het Koninklijk echtpaar daar ontvangen en per ex'.ratrein naar de hoofd stad brengen. Een broedende liaan. Uit Zwolle wordt aan Avicultura schreven Vrouwenbeweging Er is niets nieuws onder de zon. En toch 1 Een veertien dagen geleden vertelde mij iemand, zonder blikken of blozen, dat bij een kennis een kalkoen haan zat te broeden op eendeneieren. Natuurlijk geloofde ik dit niet, maar toen de man op stelligen toon verzekerde, dat het werkelijk waar heb ik hem gevraagd, het wonder eens te mogen zien. En waarde lezer, mijn oogen hebben aanschouwd, wat mijn ooren gehoord had den. De haan heeft vier weken gezeten op e eieren van een eend, die hij van haar nest verjaagd had. Er zijn jonge eendjes geboren en"toen deze van hun pleegvader werden verwijderd is de goede brave kuikenvriend weer gaan zitten op een twintigtal kippeneieren. Daar zit hij nu weer trouw te broeden en geduldig te wachten op de -blijde gebeurtenis". Lezers ik sta voor de waarheid hiervan in. Maar ik vraag my met bezorgdheid af waar moet het heen, als r.u de hanen al §aan bjpeden .jterwiV. d^.J.^npm-in tfüiu. niento' met tevreden blik toezien? Zou het een gevolg zijn van de steeds toenemende vrouwenbeweging Wie weet, wat ons arme mannen dan nog wacht De Doop van Prinses Juliana. De doop van Prinses, Juliana heeft Za terdag in de Willemskerk plaatsgevonden geheel overeenkomstig het daarvoor vastgesteld programma. De Koningin-Moeder en de Vorstelijke verwanten van de Koninginnen en den Prins begaven zich voor de doopplechtig heid van uit hot paleis in bet Noord-einde naar hot Kerkgebouw, waar /ij zich iD drie ineenloopende verirekken vereenigden De waarnemende Hofprediker, Dr. J. H. Gerretsen. riep van den kansel alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, zich in het bijzonder richtende tot het Koninklijk Ouderpaar, de Koningin-Moe der en de Groothertogin-Aloeder. Na voorlezing van het doopsformulier had hierop de eigenlijke doopshandeling plaats, Met eene diepe ^buiging voor H. M. de Koningin gaf mevrouw GroeniDxc van Zoelen, de waarn. grootmeesteres^ het Princesje over aan Haar Moeder en toen volgende h^t treffende oogenblik waarop onze geliefde vorstin, haar kind ten doop hield. Een... lief tafereeltje toen de doop verricht was, gaf H. M. het kindje niet over aan de grootmeesteresse, die dit blijkbaar verwachtte maar hield het zelve bij zich. Toen volgde het dankgebed en was de plechtigheid ten einde. Wanneer wordt lief ïomer Van de Veluwe schrijft men Wel zijn we in Zomermaand, edoch de zomer wil maar niet komen. In den nacht van Zondag op Maandag heeft 't zelfs zoo sterk gevroren, dat boekweit en boonen hier en daar geducht geleden hebben. We hebben akkers met boekweit gezien, waarvan meer dan de helft der plantjes geheel zwart geworden was. We zouden 't haast eens worden met iemand, die zei -De nachtvorsten ein digen in deze streken niet voor 31 Juli, om 1 Augustus weer te beginnen." Haar China. Met Mgr. Odoricus Timmer zullen naar Zuid Cbansi vertrekken de Erw. Pufers Phifyheus Bolander uit Woerden eo Rulinui Muré uit Maastricht. De koningin en de armen. H. I. de Koningin heeft ter gelegen heid vip* den Heiligen Doop van H. K. H. Princéj Juliana, aan den burgemeester van feu Haag een belangrijke gift doen toekonin ten behoeve voor de armen dier stad. De P ovineiaal der Minder- b'oeders bij den Paus. Maanag ontving Z. H. de Paus in privateaudiëntie den Hoogeerw. pater Vitalis Keenen provinciaal der Minder broeden in Nederland. Moord. Mensihrijft uit Steenbergen. Onze anders zoo lustige gemeente was Zondagiet tooneel eener vreeselijke moord par ij. Een 'tvaalftal personen vertoefden in het koffipuis van v. d. B op den Wel berg, toé! zij ruzie kregen een van hen een zek re van Dijck scheen o.a. met een stoj te zijn geslagen. De ruziemakers gingen 'aar buiten, waar var. Dijk met een mes op verschrikkelijke wyze werd gesneden en gekorven, aan de gevolgen waarvan hij overleed. De ve'moorde was een£ ongeveer 30- jarig onmhuwd man, die by zyn ouders thuis woende. De poitie heeft reeds 3 verdachte per. soDen opfehaald. Auto ongeluk. Woensdagmiddag had op de Prinsengracht te AmsteHam een ernstig ongeluk plaats. De bejaarid' en hardhoorige heer J. v. L. weid nl. jdior een auto aangereden. Aanstonks werd de ongelukkige opge nomen en in de dichtbijzijnde woning binnengeblfcht, waar bij spoedig overleed. er cl ronken. Bij Nij negen werd Woensdagmorgen in de Wail drijvend gevonden een aakje, i Schipper S. uit Doornenburg, wiens vaartuig voor de stad op stroom den vqrigen avond naar den wal was geroeid. Daar S. niet weer aan boord kwam, wordt vermoed, dat hij verdronken Zijn jas werd in de aak gevonden. Aanranding. Naar het gasthuis te Gorinchem werd Maandagavond een individu overgebracht, die met twee kameradeo een venter op den Goudriaanschen weg hadden aange vallen. De koopman waarschuwde hen, hem niet kstig te vallen. Ondanks die waarsplr rondden zij ham aan óp" qö ki'toy^flao zich met een mes ver weerde. Hij trof een der aanranders in den buik en wel zoo gevaarlijk, dat de getroffene Dinsdagmorgen in het zieken huis overleed. Parochiekerk. Maandag 5 uur speciale mis voor de vruchten der aarde. Om 8 uur zielemis voor Ida Fonck- Poels, als lid der Mariavereeniging. Donderdag om 4 uur de Vespers met pro cessie en Te Deum tot slot der octaaf. Vrijdag feest van het H. Hart van Jezus, om 8 uur plechtige hoogmis met eerherstel aan het H. Hart. Allen, welke deze H. Mis bijwonen, is een aflaat verleend van 7 jaren en 7 maal 40 dagen en voor diegene welke waardig gebiecht en ge communiceerd hebben, een volle aflaat. Orde der Processie 1 de schoolkinderen, 2 de vrouwen, 3 fanfare St. Cecilia, 4 Congregatie, 5 H. Familie, 6 Flam bouwdragers Paterskerk, 7 Flambouwdragers Parochiekerk, 8 St. Josephs Gesticht, 9 Pensio- nairen, 10 Fanfare Euterpe, II Bruidjes, 12 de Zangers. 13 Eerw. Broeders Servatiusgesticht. 14 Eerw. Paters, 15 de Geestelijken 16 Allerheiligste 17 de heeren Studenten 18 de manspersonen. Paterskerk. Heden feestdag van den H. Antnnius van Padua. belijder onzer H. Orde. Om 8 uur Sol. hoogmis. Kwart na 4 plechtige Vespers, Om 5 uur plechtig Lof en H. Kruisweg. Dinsdag om half 8 plechtige Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn onzer weldoeners en voor het behoud van de vruchten der aarde. Vrijdag feest van het H. Hart van Jezus, volle aflaat onder de gewone voorwaarden, toevoegelijk aan de zielen des Vagevuurs, om half 8 plechtige hoogmis, waarna acte van toewijding en litanie ter eere van het H. Hart, om 5 uur plechtig Lof. Om hall 8 zal de hoogmis worden opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de leden der 3e Orde jwaarna feestpredicatie, toewijding aan het heilig Hart en generale absolutie. Zaterdag, foestdagyan deH. Miclielina, weduwe der 3e Orde, ïs.in'deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. 5 uur Lof. lederen dag dezer week om 5 uur Lof. VERKIEZING voor den De Burgemeester van Venray, brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag 29 Juni a.s. zal plaats hebben dc verkiezing van vier leden van den Gemeenteraad, ter vervulling van de plaatsen der leden, die naar den rooster moeten aftreden zijnde de heeren P. J. DERKS, L. JANSSEN, W. H. WIJNHOVEN en M POELS. dat op dien dag van des voörmiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie der Gemeente bij den Burge meester kunnen worden ingeleverd, Opgaven van Gandidaten als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam. de voorletters en de woonplaats van den candidaat en onderteekend zijn door en minste 18 kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing en be- hoorende tot het district, waarvoor de candidaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet ge schieden persoonlijk door een o! meer der personen, die de opgaven hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering word een bewijs van ontvangst gegeven. Formulieren voor de opgaven boven vermeld, zijn ter Secretarie dezer Gemeen te kosteloos verkrijgbaar van den 5 Tuni 1909 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der kieswet, luidende als volgt Hij, die eene opgaven, als bedoeld in artikel 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningen van per sonen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder de handteekenin gen geen voldoend aantal voor eenige wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 3 maanden of eene geldboete van ten hoogste 120 gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing eene voor die verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Venray den 12 Juni 1909. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. Voor de veie bewyzen van deelneming ondervonden bij het overlyden en begra fenis mijner dierbare Echtgenoote, betuig ik biermede, ook namens de overige familieleden, mynen oprechten dank. Mocht iemand geeoe kennisgeving van haar overlyden ontvangen hebben, hij gelieve dit aan de droevige omstandigheden toe te schrijven. De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij hem is ingekomen en verzonden aan den betrokken ontvanger der duecte belastingen, twee kohieren der Personeeie belasting no. 5 en 6 dienst 1909 invorder baar verklaard door den Directeur der Directe Belastingen te Maastricht den 29 Mei 1909, dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen en dat heden ingaat de termyn, binnen welken bezwaarschriften daartegen kunnen worden ingediend. Venray den 5 Juni 1909. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. VENRAY. Aangifte van den 4 Juni tot den 11 Juni. vjeooorten. Jacobus Martinus Vollenberg. Anna'Maria Gertruda Linders. Hendrik Joseph Keijzers. Theodor Emile Kemps. Anna Catharina Leonora Jansen, Huweli j ken Hendrikus Arts oud 31 jaren enjacoba Huberdina Janssen oud 30 jaren beiden te Venray. Hermanus Maria Hubertus Berbers oud 23 jaren en Helena Hubertina Vranken oud 23 jaren beiden te Venray. Sterfgevallen. Ida Mathilda Carolina Poels echtgenoote van Johannes Jacobus Josephus Fonck oud 24 jaren. Anna Gertrui Croijmans echtgenoote van Jan Mathijs Geurts oud 75 jaren. Wilhelmus Johannes Heseding oud 16 jaren. De leden worden beleefd verzocht te vergaderen MAANDAG 14 Juni a. s. des namiddags 2 uur PRECIES in het lokaal van P. Custers, om deel te nemen aan het Prinsessefeest. De afdeelingen Tim merlieden en Tabaksbewerkers worden eveneens verzocht ten 2 ure in genoemd lokaal tegenwoordig te zijn. HET BESTUUR. voor 150 galden. Alles inbegrepen. 2e kl. en wet naar het heerlijke Berner Oberland. De Augustus-reis uitsluitend voor jongelui. Vraagt prospectus aan bjj Non hebei's Reisbureau, Hilversum Hebt gij ook wal gehoort van den Dooven dat praatje van haver steelen hij zij dat Hannes Linders haver gestolen had drie dagen daar na had Krisjesdriek hel gedaan en dan zeggen zij pralen pralen en gaan zij naar huis en dan is alles gelogen. Doen de melkboer bij ons kwam had hij uit een zak haver geslapt voor de deur dal zag den dooven en toen had Krisjesdriek het gedaan voor de volgende week. Krisjesdriek. zal de dienst der Gemeentetram geopend worden en dagelijks een geregelde dienst worden gehouden met de aankomst en vertrek der treinen aan het station alhier, zoowel op den eersten morgen- als op den laatsten avondtrein zal een tram rijden. Tramhalten zijn Paterskerk, Postkantoor, Markt, Café Wed. Thielen, Kruis Landweert, wissel plaats St. Servatiusgesticht, Stppke, St Antoniuskapel halfweg, wisselplaats Camps nabij den toegangsweg Station, Station- Prijzen per rit zijn 18 eent falo kina, 18 Mat 2de klas. Kinderen beneden 41 Jaren, geen plaats In den tram Inne mende, zijn vrij, tot tO jaren half geld. Iiaive rit van Venray kom of van het Station tot St. Anto niuskapel 9 et. 1ste klas en ct. 3de klas. Op Dinsdag 22 Juni 1909, des namid dags 6 uur, zal in het café van J, Kemps Henseniusplein, worden Het vervoeren van 22 wagons kolegsijtela 7anaf het Station tot Kraaienhut. Nadere inlichtingen geven P. J. vu Soest en G. Hendriks. zal Vrijdag 18 Juni 1909 om 10 uur 'e voormiddag» te Geuteren ter her- berge van AAN DE BRUG voor den HWGeb. Heer C. Baron de Weichs da Wenne publiek verkoopeu 23 slagen hooigras op de Lagewaard. 27 Hoogewaard. 6 - Boveos waard. 2 - aan de Berg. Zegt het voort. Openbare Verkoop vak van het Kasteel WELL. De Notarissen zullen op Maandag 21 Juni 1909 voorm. 11 uur ter herberge van Tax -op de Kooi" te Wanssum op verzoek van de Maatschap* py Well publiek verkoopen A Het voorgras van de navolgend* hooilanden De Netb in 22 perc. Waardjea Ayerbeek in 2 perc., Essen weide in 5 perc., Sophia* weide no. 1 in 4 perc., Sopbiaweide do in 3 perc. Rosaweide in 4 perc., de És* waard in 9 perc., klein Es veld (afk. van Huberdenhof) in 2 perc., de Hoek (afk. van Henckens in 4 perc., het Hoekweidje in 1 perc., de Beitel in 3 perc., de Kolk weide in 6 perc., Augustaweide io 9 perc. een gedeelte van -de Groes» aan de weide van Mooren te Gennep (voor en nagras groot 20 a. 10 c. in 1 perc.) de Rietweide no 1 in 4 perc., £de Rietweide no 2 io 3 perc., Klein Elzen weide op de Kamp io 3 perc., Mulders weide in 4 perc., Lind- sche weide in 9 perc., Leeweide in 4 perc Kempweide I in 7 perc.. Kempweide II in 5 perc., Groote weide bij bet Kasteel in 6 perc., Bieseopas in 5 perc., Groot- broek 3e stuk in o perc., Baendaobe weide in 2 perc., Valckxweide in 2 perc, Maaswaard te Bergen groot 1 h. 5 a. in 3ijt perc. B Het nagras van Waardjes Ayer beek in 2 perc. NB. De koopers aan de oversyda der Maas hebben vry veer.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2