een huis J v. d. BERG Limburgsch Nieuws. varkensverzekering Algem. Vergadering Aanbesteding Algemeen Nieuws, Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Bold'- en ËiermarkteD. ADVERTENTIEN. op Zondag 28 Maart, Meubelfabriek en Magazijn. Gezondheidsmatrassen. Alle Draai en Ornamenlwerken, Kerkelijke Diensten te Venray. barer jongere on meer nuchtere bodelge>j Nuur wy uit goods brou voruutuen alolto du slagers, doch zoudor bot go Loote de deur uit. Ik zal u het walgelijk zoo meldt de L. K., heeft de hoer M. Pools j weoschte resultaat. Ontraoetigd door zoo' n„ (sedert 23 April 1879 lid ran den Gemeente- j nu'teloos straatrennen besloot de besteller raad en van 6 November 1900 af Wet dronkemanstooneel sparen, dat nu volgde Genoeg, dat de jongste der twee straat nimfen, na veel vruchtelooze pogingen om de oudere in stuur te houden, 't opgaf, in de richting Vegbel verdween en laatst' genoemde zoolang als ze was weldra voor de school in 't karspoor la^ En geen der robuste, stoere boerenkerels die op een afstand getuige van dit schouwspel maar ook nog onder den indruk van 'i mes in 't kurfke waren. durfde 't menscb wegsleepen van de ge\aailijke plaats, waar ze ieder oogen Klik kans liep overreden te worden Ten langen laatste, ja daar kwamen een paar jonge menscheo, wien wat anders dan karnemelk door de aderen scheen te stroomen. Ze pakten het ouwe menscb, dat net zooveel op een veikleeden kerel geleek als ik op een bakvisclije, ieder onder een arm, haalden uit het kurfke in plaats van een mes twee kindertroropeijes en toetori den mot hun last op den rug Vogbel in. Gelukig voor 't ouwe menscb, want al vias >o smoor dronken, ze behoefde toch niet een uur ver door de modder en zand gesleept te worden, leefde toen Jeón, de vcthcuer nog en deze bezat moeds genoeg om 1 et menschke een onderdak in zyn schuren te geven, wat de meeste boeren niet uit gevoelloosheid doch uit vrees zoud- n geweigerd hebben. Edoch, hiermede was de zaak nog niet efgeloopeo. Het jongste vrommes was tijdens het tumult spoorloos verdwenen ia de richting Vegbel en drie groote menschen die de meesten slechts met de oogen hun oer phantasie zullen gezien hebben, zaten menigeen leelijk in de maag. Wat zou de nacht brengen Van de tien boerinnen durfde er niet een naar bed en geen meid of duiske wilde alleen op stal gaan melken. Doch zie iu 't geniale brein des kiemen misters rijpte in die hachelijke ure een gced plan. Hy richtte in der haast een burgerwacht op. De mulder zocht zijn ouwe revolver. Janus kwam met een riek Driek met een dorsclivlegel. vele met -klippels" en de kleine mister droeg als aanvoerder een groote krabzeis op den schouder. De eerste uren deed ieder goed zijn plicht vooral, omdat de aanvoerder zijn volk een oorlam had laten schenken, maar toen 't al later en later werd en de honden toch nergens basten en men begon te verlangen naar 't warme bed. vergat de en van houder zyn ontslag als zoodanig genomen Door en door bekend met Venraysch® toestanden, begaafd met een helder ver stand, waardoor hij de gemeentebelangen gedurende 30 jaren op waardige wijze voorgestaan en gediend heeft, is het aftreden van dit verdienstelijk raadslid, als een groot nadeel voor Venray's ontwikkeling eo welvaart te beschouwen. Naar wy vernemen hebben zich voor de betrekking van conducteur aan den tram VenrayStation 26 sollicitanten aangemeld. Bij liet Zaterdag gehouden toelatings examen voor kweekelingen aan de Rijk normaalschool alhier, slaagden van 8 deelnemers er 7. Voor de Voorbereidendo Klasse slaagden van de 7 deelnemers er 4 Do Zaterdag alhier gehouden ver koop van 244 perceelen gemeentegrond heeft opgebracht do som van f 11000. HORST. A. e. Zoodag zullen de groententelers van hier, alsmede van verschillende omliggende plaatsen eene vergadering houden in 't lokaal van den hoer v. D. bij 't station, teneisde tot de oprichting te geraken van een groente- veiling te Blerik, Of twee veilingen, die als het ware aan elkander grenzon, zullen rendeeren, valt sterk te betwijfelen, AFFERDEN. Op St. Jozefsdag over leed alhier in den ouderdom van 59 jaren de Ed.Achtb. heer J. Clevers, wethouder der gemeente Bergen, koster en organist, lid van het College van Zetters, van het Armbestuur, president van den Boerenbond enz. De overledene was meer dan 25 jaar lid van den Raad en verschillende jaren Wethouder. GENNEP. Dinsdag is door de maró- chausseas alhier aangehouden den gewezen stationschef der N. B. D. S. te Mill, S als verdacht van verduistering en valse Iv heid in geschrifte, verscheidene malen zatte vrommes 't mes in 't kurfke en te middernacht zag men nog slechts de (reeds wapperde van den toren, kleine mister als eenig overgeblevene der raadhuis en byna alle woningen de wachters do t door do straten statig op en neer gaan ..oc sctiooiersvrees oorzaak was een komische speotakel-scóne, waar we te meer om zouden kunnen lachen, als diezelfde vrees geen aanleiding was tot het weerzinwekkende, dat het comische voorafging. De hoegrootheid van het verduisterde bedrag bedraagt voorloopig ruim f 300, doch het juiste bedrag zal eerst later stge8teld kunnen worden. MOOK. Zaterdag had hier de viering plaats van het 25jarig ambtsjuöiló van den heer. H. Thissen, sinds 1884 Wet houder der gemeente Mook. In de vroegte het VENRAY, 27 Maart 1909. Zondag vierde de R. R. Volksbond alhier het jaarlyksch patroonsfeest van St. Jozef, 's Morgens om 7 uur werd eene H. Mis opgedragen, waaronder de leden allen tot de H. Tafel naderden. 's Avonds hielden de ledeu eene gezellige Nymegenaars gelegenheid biedt tot byeenkomet in hun gewoon lokaal, die aard'g eerst werd voorafgegaan door de gewone omstreken maandelijkscbe vergadering. NEER. Zaterdag werd alhier door de De geestelijke adviseur en voorzitter marechaussee van Heijthuizan gearresteerd betuigden hartelyken dank voor de zoo a|g verdacht van in Duitschland gepleegden trouwe opkomst 's morgens bij de generale moord op een onbekenden Duitscher Communie, en spoorden allen aan steeds pfaus. oud 24 jaar, stucadoor, wonende fröuwe">"buiirtgenooteo zorgden voor een mooie versiering. iuto-oninlbuidlemt Kymegen-Gennep. Met 1 April a. s. zal de auto-omnibus- dienst tusschen Nijmegen en Gennep, over den Plaimolen, weer hervat worden. De wagens worden tegen dien tyd keurig in orde gemaakt en geen moeite zal worden gespaard om den dienst zooveel doenlijk aan de belangen van het publiek te doen beantwoorden. Do billijkheid der pryzen doet verwach ten, dat de bewoners van Malden, Heumen Mook. Plusmolen, Ottersum en Gennep veel van het snelle moderne vervoermiddel zullen gebruik maken, terwijl dit den een uitstapje in de schilderachtige ten slotte, veiligheidshalve, nog eens bij den kunstschilder C. aan te kloppen; minste vermoeden hebbende, dat deze jeugdige artist, daar boven op z'n atelior een kudde blatend vee bad te grazen Tableau De kudde schapen betrof een schildeny van den heer C. aan een kunst vriend te Haarlem verkocht. MAASTRICHT. De Zuid-Limburgsche geneesheer die voor enkele weken werd gearresteerd en tegen wien door de Recht bank te Maastricht bevel van gevangen houding met last van instructie was verleend, heeft het huis van bewaring weer verlaten Dit moet in verband staan met de om stundigheid, dat da verdachte uiterst zwak is, en in de gevangenis voortdurend ge noeskunnig verpleegd en bewaakt werd De gezondheidstoestand van den geneesheer was in de laatste dagen zeer achteruitgaan de. Per rijtuig werd bjj naar zijne woon plaats overgebracht. De instiuctie tegen den verdachte, wordt evenwel voortgezet, den loop dezer week werden weer getuigen gehoord. Provinciale Staten. By enkele candidaatstelling is tot lid van de Prov. Staten in het district Heerlen {vacature van der Maeaen de Sorobreff) gekozen de heer Ch. de Hessele. burge meester van Heerlen. NEDERWEERT. In verband met de geruchten al zoude zekere vrouw D., die Dinsdag alhier is overleden, gestorven zijn tengevolge eeDe haar op den 12 Maart jl. aangedane mishandeling door zekeren K., mede wonende te Neder weet t Strateris, begaf zich de justitie te Roermond, verte genwoordigd door den subs.-officier van Justitie Mr. Th. Mathon, en den rechter commissaris Mr. E. Compeitz, bij door den subs.- griffier Mr. J. Coenegracht gisteren Woensdag naar Nederweert tot het doen van een onderzoek. In tegen woordigheid van genoemde heeren werd de lijksectm verricht door de artsen Stijas uit Roermond en Schmidt uit Nederweert. Naar ons van betrouwbare zyde wordt medegedeeld, moet gebleken zyn, dat vrouw D. geenszins tengevolge van mishandeling is overleden, maar dat zij een natuurlijken dood is gestorven. K. die door de marechaussee te Weert aangehouden, werd dan ook na afloop van het onderzoek in vryheid gesteld. tN>ier ling overleden, waarschyolyk omdat hy zich het verlies zyner vrouw te zeer had aangetrokken. Ie lioudeu, had de verpachting plaats van 20 plaatsen waarvan 17 werdeu gegund tot een totaal van f 15,417. Voor een stoomcaroussel werd betaald f 5355. Dd blijde gebeurtenis. Omtrent het lossen van de vreugde schoten van na de blijde gebeurtenis ten Hove is het volgende bepaald: -Heeft de bevalling van H.M. oveidag plaats dan zullen de saluutschoten zoo spoe dig mogelijk op den zelfden dag worden gelost; heeft deze zoo laat op den dag plaats dat liet getal saluutschoten niet meer voor zonsondergang kan worden ge lost, dan moeten zij den volgenden morgen 7 uur worden gedaan". lioriponclen. Het hoofdcomitó der landbouwers in Gelderland, die liet kortponden bij het iiojpen van vaikens verder weigeren toe te laten, heeft thans ook weten te bewer ken, dal de landbouweis op verschillende plaatsen van O very se! zich by de beweging hebben aangesloten, teneinde op deze wijze bet den slagers moeilijk te maken, dat zy voe en varkens met kortponden aankoopen. Reeds hebben zich 10.000 landbouwers bij de beweging aangesloten. Rijkspostspaarbank. Wy vestigen andermaal de aandacht op het feit dat, wegens inlagen van f 25 en hooger door den Directeur der Rijkspost spaarbank voortaan geene kennisgevingen meer worden verzonden. Gestolen, geslaelit. gebraden, gegeten. Te Veenhuizen, gemeente P'insterwolde hebben dieven ingebroken bij den land bouwer Olsder en hebben ontvreemd 10 eentlen en 1 kip. De kip werd geslacht, geplukt en panklaar gemaakt in de schuur van den heer C. De veeren, kop. pooten en ingewanden bleven achter. De staking geëindigd. Dinsdagmorgen is de staking by de posterijen en telegrafie te Parys geëindigd. De postbeambten die ten getale van ruim 6000 vergaderden, besloten met een parigheid van stemmen op 300 na, den arbeid te hervatten. diensten voor de ziet voor saliger PetroueH* Derikx Gouruaus als lid der aartsbroederschap. A rijdag feestdag van onze Lieve Vrouw der Zeaen Smarten. onder dien titel Patrones deaer kerk. Oru 8 uur plechtig Hoogmis. Om 6 uur plechtig Lof en Lijdensmeditatie. Zaterdag feestdag van den H, Benedictue t> Phi lade! pho belijder onzer H. Orde is in deze kork te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lof. A.S. Zondag om half 8 plechtige Palm wijding. Worden gevraagd 2 keukenmeiden voor Vcnlo, 2 dienstmeisjes voor Venlo, 1 dienstmeisje van 17 jaar voor Venlo 1 bekwame keukeumeid voor Hamont, Belgie loon 300 francs niet beneden de 25 jaar 1 boerend ienstmeid voor buiten Venray. 1 diensmeisje voor Maashees I paardenknecht voor Meerlo 1 schdcuutkcrskncclil voor Maasbree. 1 keukenmeid voor Eindhoven. 1 boerenknecht van 17 tot 20 jaar voor Venray, 1 beerendienstmeid voor Duitschland 1 boerondienstmeid voor Blerik 1 dienstmeisje van 15 a 20 jaar voor Nieuwen» hagen, loon 15 Mark per maand. 1 smidsknecht voor Venray. 2 boerenknechten voor Blerik. Bieden zich aan 1 bekwaam boerenknecht voor Venray. 1 winkeljuffrouw voor manufactuurzaak. 1 tuinier voor Venray. 1 winkel- of magazijneknecht. 1 Bekwame, koetsier, ongehuwd. MAASTRICHT. 23 Maart. Boter Ge mijnd 33190 K. G. PryzeD, hoogste pry's, f 1.34 Laagste f 1,23, Gemiddeld f 1.29 Eieren aangevoerd 103900, Dikke f 3.90 èi f 4 30, kleine f 3.60 a f 3.90, gemeng de f 3.40 f .4.00 Ondertrouwd 3de ifJOdora *an opvftfn [pan Gennep, Venray, 27 Maart. Ingezonden. MÜObP** do RoHsntanr Beiseia ïerzoek ik onderstaand stukje m Uw blad te plaatsen, by voorbaat myn dank. Nieuws uit de Buurt, de vergaderingen trouw te blijven be zoeken. Hierna werd door den Secretaris, de heer Thewissen verslag uitgebracht oven de inkomsten on uitgaven 7an het afge- albier, doch tydelijk in Duitschland werkzaaara, Hy ie vervolgen» overgebracht naar de gevangenis te Roermond. BAEXEM. Woensdagnacht werd door loopen jaar, waaruit bleek dat niet alleen "nbekeDde 1daders leD nadee,e van H- v*° de finantieele toestand verbeterd is, maar ook bet ledental zeer sterk is toegenomen. In de vragenbus was een briefje inge komen, waarin gevraagd werd of er geen mogelijkheid zou bestaan eene afdeeling op te richten van den R. K. Bond van Leder bewerkers. Door den Secretaris zullen pogingen in het werk gesteld worden, hier eene dusdanige vereeniging op te richten. Nog eene vraag was ingekomen betref fende het schoolgeld der teekenschool. In de volgende vergadering zal hierop door het Bestuur geantwoord worden. Onder het drinken van een glaasje I teerd. Venraysch gerstenat werd de avond gezellig doorgebracht. Oostayen alhier uit eeo schaur ontvreemd een elfjarig zwart rytuigpaard, ruin, kortgeknipten staart, witte ooderpooten, Ardenner ras; verder een volledig zwart tuig voor rijtuig en kopstuk met haam van een kartuig. Verder is ontvreemd een rijtuigje waarvan de wielen rood, de banden grys geverfd zyn ROERMOND. De huzaar L. alhier in garnizoen is Zondagavond by eon vecht party met een mes in de rechterborst levensgevaarlijk verwond. De vermoede lijko dader, D. uit Roermond is gearres» Lastige beHtelüng Heel wat moeite kostte de bezorging Zaterdagavond vierdeu de patroons van een telegram, verzonden uit Haarlem en werklieden der firma Erven P. Minten alhier, liet 2ojaii£ treding van Mait. firma. In 't café van A. v. d. Putten vereenij ericht aan den heer C. te dezer stede jubileum der iu dienst-1 luidende: »Zend onmiddellijk de schapen Rötera. by genoemdeaf". De inhoud van het telegram was wel is waar een kleine aanduiding, maar er waren zooveel naamgeoooten van den ge- den zich allen aan een heerlyk souper, adresseerde G. waarby den jubilaris een tweetal mooie DEURNE. De gansche natuur scbijut dit jaar in de war te zijn. Voor een paar maanden reeds vond iemand alhier een tiental levende meikevers boven in den grond. Veertien dagen geleden toen het dagelijkich sneeuwde ea vroor dat het kraakte, vloog de ooievaar als lentebode over ons dorp en de vorige (negen zyn week zagen we een ontelbaar aantal kraanvogels voorbijvliegen. En nog zijn de wonderen niet de wereld uit; voor bijenhouders zal het althans wel als een wonder klinken dat den ijmker A. Jacobs alhier LI. Vrijdag (19 Maart) een jonge zwerm bijen uitvloog. Dat deze jonge vlucht onmiddelyk werd opgevangen en met alle zorg in eene nieuwe woning is gedeponeerd, zal niet gezegd hoeven te worden. Wie heeft het ooit gehoord De courantenberichten lezende, zien we dat overal in den lande feestelijkheden voorbereid worden, met het oog op de blijde verwachting welke aanstaande is. Tot mijne verwondering hoort men er in deze gemeente niets van. Wie neemt hiertoe het initiatief? Venray kan toch niet achterblijven bij de omliggende, gemeenten Zou de commissie, welke by gelegen heid van het Pausfeest getoond heeft voor blydejhare taak berekend te zyn, hiertoe ge- Mocht er spoedig eeno vergadering uitgeschreven worden om voor dit doel samenwerking te verkrijgen, is de wensch van X. Rationeel ging de post te werk en de geschenken van patroons en werklieden 1 vlugge telegramfietser fietste alle C's van I werden aangeboden, waarna de avond j om en in de stad af, te beginnen met de J ep geld verteerd wordt. Onze jaarmarkt was verleden Maan- nog al druk bezocht. Manufacturen en krameryen waren er in overvloed, doch de kooplust der mat kt bezoekers was Diet groot; de slappe verdiensten in de peel ook hier hun invloed te doen gelden. Er was nog al veel 7ee aangevoerd maar ook hierin bestond niet veel handel. De biggen waren peperduur, ze golden van 10 tot 14 gulden. De kasteleins romdom de markt maakten de beste zaken, er werd goed »gepruufd" Dit schijnt belaas bij velen nog steeds het hoofddoel van een markt te zyn. GRAVE* Alhier is een drankbestryders- vereonigiog opgericht: 34 geheelonthouders 93 kruisverbonders eo 18 Pauliste-j, Wat prachtig succes Na zoo'n kranig voorbeeld zullen de omliggende dorpen gewis volgen Het zaad, by de westelyke propaganda uitgestrooid, heeft een vrucht baren bodem gevonden. RAVENSTEIN. Dinsdagmorgen werd alhier het lijk van zekeren J. v. Th. in de -Strang" gevonden. Hoed en jas lagen aan den kant. V. Th. geboren van Raven» stein fcen 't laatst gewoond hebbende te Bosch was sedert by van zijn vrouw gescheiden vas, hier zwervende. verder genoeglijk werd doorgebracht. schapenhaodelaren, dan de veefokkers, ten Voor de kermis in October te Nijmegen Huwelijksvoltrekking 14 April. ONDERLINGE -St. ANTONIUS." 's nam. half 5 precies bij P. GUSTERS, Trouwe opkomst verwacht HET BESTUUR. Te huur met een halve morgen land. Adres Bureau van dit blad. Op Maandag 5 April a. s. des nam. 5 uur zal ten huize en voor rekening van de KINDEREN POUWELS te Oirlo, worden Het afbreken van hun woon huis met stal, en het op bouwen van een woonhuis met stal en sohuur. -stek en teekening liggen vanaf Gerardus Johannes Henricus Lendering I Woensdag 31 Maart bij de bestedere ter 00h A.i/t va 'inzage. Nadere inlichtingen geeft A. MARTENS Paterstraat, Venray. Groote vooraad in Meubels, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, Lysten, Sport- en Kinderwagens, Kinderstoelen, Auping's Stalen Tafol- Ledikant- eo Kastpooten. Consoles, Ornamenten, enz. In al deze artikelen zeer ruime so stee» ringnieuwste modellen en uiterst concur reerende prijzen. Ongeretoucheerde Fotografische V«grwtisg«i, Cnyon-puinU», Futil- ia OUtruffutntUa, vervaardigd naar fotographiëo, gravure's. teekeningen enz. Zie etalage, Zie etalage. Burgerlijk© Stand. VENRAY. Aangifte van den 19 tot den 26 Geboorten. Zacharias Post. Gerarda Josephina Willems. Sterfgevallen. ongeh. oud 24 jaren. Elisabeth Vogels, weduwe van Hendn'. iDgeveld oud 75 jaren. Anna, Christina Engelen, ongeh. oud 45 jaren. Cornelia Fritz ongeh. oui 30 jaren. Parochiekerk. Maandag 8 uur Jaarg. voor Gerard en Gertru» da Niesen. half 9 Sol. Jaarg. voor Dr. Guilliara Poela. Dinsdag 8 uur Jaarg. voor Johannes Verblakt. half 9 uitvaart voor de Wed. Ingerold. Woensdag 8 uur Jaarg. voor Jan Camps. half 9 Jaarg. 2de klas voor Ant. Smulders. Donderdag 8 uur Jaarg, voor Marth. Thieleu eu Anna Maria Loonen. half 9 Jaarg. voor Christiaan Ariaans en Ida van Meijel, Vrijdag om 6 uur H. Mis eu vereering van het H. Hart vau Jeius. Om 8 uur Sol. Mis ter eere van de 7 smarten van Maria waarna de zeven ween op hot kerkhof gebeden worden. Paterskerk. Heden avond om 5 uur Lof. Dinsdag 8e der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antoniu9 van Padua; om half 8 Hoogmis, waaronder korte toespraak en gehedeu der Nove ne. Om 5 uur Lof. Donderdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2