St. Jozefsfeest te Smakt -WK VtSKfVS: Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Burgerlijk© Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. groet O. z. ,T. Ciir. Bij gelegenheid der jaarlijksche feesten in de maand Maart, toegewijd aan den grooten en machtigen Beschermheilige der H. Kerk, aan den Patroon van een geluk zaligen levensstaat, der christelijke huis gezinnen en van een goeden dood, zal op alle Zon- en Feestdagennl. op 14, 19, 21, 25 en 28 Maart, des middags om 3 uur plechtig Lof met preek gehouden worden. N. B. Z. H. Paus Leo XIII heeft aan alle pelgrims naar St. Jozef te Smakt eon vollen aflaat verleend, op een da; naar verkiezing ééns in 't jaar op de gewone voorwaarden, mits men i de nieuwe Kapel kome bidden tot Zyne intentie. VENRAY, 6 Maart 1909. Naturalisatie. Voor naturalisatie wordt voorgedragen Chr. van Hoof, daglooner, geb. t< Venray, 7 Juni 1861, wonende te Huls Leze persoon heeft het Nederlander schap verloren ingevolge art. 7 der wet op hetJNederlanderacbap en het ingezeten schap. Met ingang van 1 Maart is het Post- en Telegraafkantoor alhier op werk dagen voor het publiek geopend van 7,30 tot 12,30; van 1,30 tot 4 en van 5,30 tot 8. (Greenwichtijd). Voor den postwissel, quitantiedienst en verzekeringsbank van 8,30 tot 12.30 en van 1,30 tot 3,30. Keuring van springaderen. Dinsdag 18 Mei te Venray, ter plaatse genaamd Henseniusplein, d68 voorna. 11 uur. Woensdag 19 Mei te Lottum, ter plaatse genaamd Markt, des voorm. 9.30 uur. te Tienray, ter plaatse genaamd Markt plein, des nam. 2 uur. Dinsdag 25 Mei te Ottersum, ter plaatse genaamd Marktplein voor het gemeentehuis des voorm. 11 uur, te Heijen, op een perceel boomgaard van P. J. Boekhold, gelegen aan den rijksweg VenloNijmegen, des nam. 1 uur. Zondagavond hield de R. K. Volksbond eene drukbezochte vergadering Het verenigingslokaal was stampvol bezet door leden en belangstellenden. De ZeerEerw. he©- r jfokou, ytna uóor ongesfelauexx veruiuderd in de vergadering te komen spreken. Op Z.Ew's verzoek en tot genoegen der vergadering trad nu op de heer D. de Groot, Hoofd der St. Josephschool. Spreker vertelde o. a. over het ontstaan van den Volksbond te Amsterdam en zijne uitbreiding en nuttige werkzaamheden op zoovele plaatsen in bet land; wees er op hoe naast de vele vakvereenigingen als onderafdeelingen, daarenboven, in grootere plaatsen vooral, de R. K. Volksbonders eerbied in Gods Huis bevorderen, en vooral hoe de leden van -St. Barbara'' zorgen, ook wat 't uitwendige betreft, dat een afgestorven lid of huisgenoot van dezen, cp hoogst stichtende wijze wordt grafwaarts geleid. Met klem betoogde spreker het nut van een socialen cursus. Als onderwijzer, betreurde hij met zoovelen zyner collega's, dat. terwijl men de school wel een goed hart toedraagt en er voor de mannenvereenigingen zooveel animo is, voor de belangen der knapen bijv. tusschen 12 en 18jarigen leeftijd, in vele plaatsen nog niet gezorgd is voor een patronaat of St, Pancratiusvereeniging. Ten slotte hoopte spreker, dat, mocht de nog jonge afdeeling van den R. K. Yolksbond alhier, ook al eens moeilijk heden of vooroordeel ondervinden, allen met moed voor verder succes zouden samenwerken. Had de spreker by den aanvang zyner toespraak toegevendheid verzocht, omdat bij onverwacht en onvoorbereid optrad, een hartelijk 8pplaus viel hem ten deel. By zijn woord van dank voegde de voorzitter den weoscb, dat de heer De Groot nog eens weer op zoo leerzame wijze in den Bond zou willen optreden. Hierna ging men over tot het kiezen van een bestuurslid. Met by na algeraeene stemmen werd gekozen de heer M. van Aarssen. Een uitnoodiging was ingekomen om deel te nemen aan de retraite van 13 tot 16 Maart te Venlo. De geestelijke adviseur gaf biervan eene verklaring en spoorde tot deelname aan. Hierna werd de vragenbus geopend. Er was een briefje ingekomen waarin een inzender klaagde over slechte woningen, waarop geant woord werd nadere byzonderheden op te geven bij 't bestuur, dan zal dit aan de Gezondheidscommissie worden medege deeld. Op Zondag na St. Joseph, 21 Maart, tal de jaarlyksche feestdag van den bond gehouden worden, 's Morgens om 7 uur generale communie der leden, 's avonds eene feestvergadering. j Door eenige inwoners van Oostrum is het plan gevormd om het 25jarig Kroningsfeest van O. L. Vrouw van Oostrum in de a. s. Meimand feestelijk te herdenken. Blijkens achterstaande advertentie zul hiervoor morgenavond eene vergadering gehouden worden. Wij sporen allen, ook uit Venray. aan, deze vergadering bij te wonen. Wegens weigering tot onderteeke- ning van liet arbeidscontract zijn een 15tal sigarenmakers van de Erven.' P. Minteu alhier, Maandagmorgen ontslagen. Voor de rechtbank te Roermond stonden Dinsdag o. a. terecht 1. P. M.. V. oud 25 jaren, sigarenmaker en 2. G. J. F. D. oud 20 jaren, arbeider, beiden te Venray, beklaagd no. 1 te Venray op 2 Februari jl. P. J. en L. J. en no. 2 L. J. te hebben mishandeld. Eisch voor no. 1 15 en voor no. 2 8 dagen gevangenisstraf, Dezer dagen gewerd ons het boekje -Voor Vader en Moeder", in 60.000 exemplaren uitgegeven door de L. O. C.. ten behoeve van alle ouders in Limburg. Het boekje ziet er goed verzorgd uit Behartigenswaardige wenken in zake drankbestrijding, waaronder vooral mogen genoemd worden de verklaringen van verschillende artsen, komen in dit boekje voor. Wij hopen ten volle, dat de inhoud gelezen en in toepassing gebracht worde. De Woensdagnamiddag in het café van J. van de Voort te Oostrum gehouden vergadering van onderwyzers uit het arrondissement Gennep was slechts door ruim de helft der leden bezocht. Om 2 uur opende de voorzitter de vergadering. Wegens afwezigheid van den Secretaris konden de notulen der vorige vergaderin niet worden voorgelezen Daar ook de heer RoefFen, h. d. s. te Middelaar, niet ver schenen was, kon de eerste lezing niet gehouden worden en bekwam het woord de heer P. A. Wijnhoven, onderwijzer te Well. Deze somde de 7oor- en nadeelen van het in koor lezen in de aan vangsklassen op. Daar evenwel de laatste giooter zijn dan de eerste, wordt er weinig meer in koor gelezen. Hierna had de verkiezing van het Bestuur plaats. Ambtshalve is de arron- dissements - Schoolopziener, Voorzitter. Verder kiest elke afdeeling van het arrondissement (Venray Meerlo en Gennep) 2 leden van het bestuur. De uitslag was. dat jeko2o,, werd^do^ man, die reeds! de justitie wor uitgeleverd. ROER MO. Door *t bestuur van Roermondslang" zijn de verschillende vereenigingiopgeroepen om bij gelegen heid der te wachten heugelijke gebeur tenis alhier fakkeloptocht te houden. Op deze verering waren alle vereeni- gingen pret. Er ontspon zich een discussie, ut alle vereenigingen hun instemming het plan betuigd hadden, of deze lichjet een spontane huldebe» tooging zoudljn of dat deze eenige dagen later zoude graden wordeu, om hem des te beter taliën slagen. Hierover zal -Roermond!lang" met een afgevaardigde uit alle deelbende vereenigingen op 1 Maart vergaten om dan eene difinitievo regeling te Ifen. ECHT. s eene bijzonderheid mogen wij wel min. dat Zaterdag bij den ambtenaar S den burgerlijken stand alhier aangiftaerd gedaan van de geboort van een zooHerman Janssen. In vier generaties heen allen denzelfdon naam De overgro^ader, de grootvader, de vader en de ion heeten allen Herman Janssen, zijV allen nog in leven woonachtig ttf)iergaarde-Echt. SCHINNEi Maandagmiddag werd de arbeider Jooreroii in de Keeselgroeve in de Hondslrk onder een afstortende groudraassa bolven en was onmiddellijk een lyk. De poedige hulp door de ter plaatse zich bindende arbeiders, mocht niet baten. De verongakte was een braaf en oppassend mart Hij laat een weduwe na met 7 jonge kjideren. HEERLENjIn een nacht van Maandag op Dinsdag dingen de gebroeders Poies in de woning an den caféhouder Posuna aan den Sittadweg bij Heerlen, om hun bedreiging, das y Postma zouden dooden, ten uitvoer te bangen Juist toen Fr. Poies de hand ophie, om met een groot mes Postma te dod te steken, schoot Postma een revolver f, waarbij hy Poies in de opgeheven ha!' schoot, zoodat deze brul lend van pijn door de juist arriveerende politie met zij/ gezel en broeder gear resteerd kon weden. Terwijl dit ales voorviel, had de vrouw van Postma da wijk genomen op het dak waar het ara» mensch, dat in blijde verwachting wai, meer dan een uur in de koude en sneeufv doorbracht. De gebroeders Poies zijn een paar te Oirlo door Meerlo de aftredende leden P. J. Rutten en P. Arts en door Gennep, dat evenwel als afzonderlijke Afdeeling niet meer bestaat de heeren J. v. Bommel te Siebengewald en G. van den Berg te Bergen. Door het bestuur werd de heer A. H. Vermeulen benoemd tot onder voorzitter, de beer van Bommel tot Secretaris, terwijl de heer P. Arts de functie van Penningmeester behield. Door een lid werd gevraagd, hoeveel er bijgedragen zou worden uit de kas ter bestrijding der kosten van het Oudersnura- mer, uitgegeven door de L. O. C. Daar de Penningmeester te kennen gaf, dat na aftrek var. onvermijdelijke kosten de kas wel zoo goed als ledig zou zijn, werd dit punt tot de volgende vergadering aange houden. Daar de 1 Maait de 100ste geboortedag was van den bekenden kinderdichter J. P. Heije, las de Voorzitter een gedeelte voor van een verslag eener foestviering te Amsterdam, waar Heije gehuldigd werd. Naar aanleiding hiervan nam de heer M. van Rijswijck, h. d. s. te Wellerlooi, op zich, in Mei te Bergen eene lezing te houden over J. P. Heije. Hierna sprak de Voorzitter nog over eenige puntjes der Leerplichtwet, waarna de vergadering om 4 uur gesloten werd. Rijkspostspaarbank. De Staatscourant van 17 Februari jl. bevat het Koninklyk besluit van 29 Jan. houdende o. m, de intrekking der artt. 8 er. 9 van onze spaarbankwet. Die artt. schrijven voor dat de inlegger, na eiken inleg van f 25 of hooger, van den Directeur der Rijkspostspaarbank binnen een bepaalden tyd meet ontvangen eene kennisgeving dat die inleg ten zijnen name by die instelling is geboekt, en dat bij zich, bij de ontvangst van dat stuk, moet verzekeren of de inschrijving in zyn boekje daarmee overeenstemt. Bedoeld besluit treedt reeds bioneD enkele dagen in werking, en du9 worden de kennisgevingen weldra afgeschaft. Deze afschafling houdt oorzakelijk ver band met de invoering van nieuwe controle maatregelen, waardoor de kennisgevingen overbodig zyn geworden. De moordenaar gepakt. Naar wij vernemen is W, Scheepers, oud 28 jaar, mijnwerker, dader van den moord te Spekholzerheide, te Luik gearres teerd. Eerlang zal Scheepers door de Belgische justitie aan de Nederlandeche eruchte sujetten, die in Heerlen in kwaden reuk staan en (klom gevreesd zijn. Eed arrestatie. «-»««oil r (t aan zeven kruisjes achter den rug heeft, en tal van jaren, ook bij de politie den naam had, zich bezig te houden met practijken, waarvoor fatsoen lijke geneesheeren zich zouden schamen, is Zaterdag, tijdens eene instructie voor den rechter commissaris te Maastricht, ge arresteerd en naar het buis van bewaring overgebracht. Naar wij vernemen staat deze gevangen neming in verband met het misdrijf bepaald bij de artt. 295 en 298 van het Wetboek van Strafrecht. Een ander geneesheer zou de misdaad ontdekt hebben, en ter bevoegder plaatse mededeeling hebben gedaan van zijne bevindingen, MAASTRICHT. Mgr. dr. J. E. H. Menten, thans pastoor van de H. Mathias» kerk alhier, hoopt 3 Mei a.s. zyn gouden priesterfeest te vieren: bij deze gelegenheid heeft zich, onder voorzitterschap van den heer Marckx, een commissie gevormd, welke bijdragen zal verzamelen tot restauratie van de H. Mathiaskerk. Nieuws uit de Buurt. HELMOND. De jaarmarkt van Dinsdag was ondanks het minder gun stig weder nog vrij druk bezocht en de handel in goed vee levendig. Aangevoerd werden 63 koeien en vaarzen 27 hokkelingen en kalveren, 5 ossen en stieren 24 manden en biggen en 46 paarden. RAVENSTEIN. Terwyl een arbeider te Herpen, nabij deze gemeente, bezig was zijn geweer schoon te maken, ging een schot af, 't welk zyn eigen kind. een meisje van zestien maanden trof. Het kind was terstond dood. De vader wist niet dat het geweer geladen was. EINDHOVEN. Bij gelegenheid van de groote Landbouwtentoonstelling zal alhier een groot vierdaags festival gehouden wor den van Harraonie-en Fanfarekorpsen. Iloilandseh vee De landbouwer C. D. Hoornweg te Spijkenisse verkocht dezer dagen een stier van 9 maanden voor den kapitalen prijs van f 675 terwyl te vergeefs f 100 ge» bodeu werd voor een Kalf van 3 maanden Ook werd te gelyker tyd een stier ver kocht voor f 725. Van Iemand, die zich verdrinken wilde.. -Ik heb genoeg van dit ellendige leven" brabbelde een man, een vurig vereerder van Bachus, Zaterdag aan de Waalkade te Nijmegen. Strompelend, zwaaiend van links uaar rechts, waggelde sinjeur naar de kade, om zich, naar zijn zeggen, van kant te maken. Maar zoo pardoes en in eens in het water 10 springen door 't ijs heen, is zelfs voor een dronken oogenblikkelijk levens moeden held een waagstuk. Neen, hij deed het met hulpmiddeltjes. Een schip, dat aan een kiib gemeerd lag, diende hem brug; hij sprong er op en via den rand van het vaartuig, duikeld hij te water. Brrr. wat koud Spartelen en zwemmen in dit frissche bad. dat den m3o weer wat bij zijn zinnen bracht, redde l.ern. Rillend bevend van koude en inspanning kroop de nieuwbakken duiker en ijsbreker naar den kant, in dit pogen door het af brekende ij 8 zeer belemmerd. Zijn kamerand stond hem aan den wal op te wachten en toen hij behouden en wel op vasten grond stond, liep hy op een drafje op zijn -bloote voeten", onder den arm van zijn vriend, naar zijn logement om van zijn koud bad te bekomen en te peinzen over -dronkeman8levensrnoeheid." Hevige brand. Woensdag brak een hevige brand uit in het koffiehuis van den heer Leiman te Velzeroord. Het oudste meisje, ongeveer 12 jaar oud. viel tijdens den brand door onbekende oorzaak in een kelder, waar het later geheel verkoold werd teruggevonden. Inboedeben perceel zijn voor f 2500 verzekerd. Inbraak. Te Amorongen is ingebroken bij alleenwonende dame. De dief of dieven zijn door een open deur binnen gekomen. Teleurstelling. Een oud boertje uit hef Duitsche plaatsj Crooe ondervond dezer^dagen een bittere teleurstelling, meteen zak waarin 300 oude talers. k.wam hij by een bank om ze te -beleggen". Daar hoorde hy, dat de geld stukken niet meer gangbaar waren. Nog voor duizenden guldens had hij thuis aan die afgeschafte geldstukken liggen zeide hij. Ellende te Messina. De rampzalige gevolgen van de groote aar beving blijven zich nog immer doen gevoelen. aannrraorm.» - in Messina kampeerende bevolking het leven tot een kwelling. Men kampeert meest in piimitieve tenten op doorweekten grond. Van den barakkenbouw. die beloofd was, komt nog niets, wegens gebrek aan hout. Alle ellende kwam duidelijk aan den dag toen Vrydagavond een nieuwe, hevige aardschok de duizenden beangstige tent bewoners van Messinna naar buiten dreef. Alles roept nu, daar de autoriteiten niet helpen, om den Koning. Duizendmaal woidt hij bestormd nogmaals naar Messina te komen en te helpen. Inbraak. Omtrent de inbraak te Kreek (N.B. men ons nader d.d. 1 Maart: Een brutaal stukje op hot gebied van roovorij en inbraak heeft zich Woensdag nacht afgespeeld in het gehucht «de Kreek" Noord Brabant. Twee oude menschjes de echtgenuoteH B., had het plan opgevat om, na heel hun leven gewerkt, zich afgesloofd en de zuur vei diende ponningen opgespaard te hebben, stilletjes te gaan leven. Eenige koeien en kalveren werden door hen dezer dagen verkocht, zoodat zij nog ruim f 600 aan baar geld in huis hadden. Eerstdaags zou manlief dit naar zyn bankier brengen. De rooversbende welke in West Noord- Brabant bestaat, schijnt, lont geroken te hebben, want Woensdagavond ongeveer half negen kwamen een viertal gemaskerde mannen bet huis binnen. De echtelieden welke al te bed lagen hoorden geraas, waarom de man opstond om de oorzaak hiervan te vernemen. Zoodia hy de voet buiten de bedstede zette, werd hy by de borst gegrepen, geboeid en in de kelder geworpen. De vrouw werd uit bed gehaald en met een revolver op de borst gericht werd zij genoodzaakt de plaats aan te wjjzen, waar het geld bewaard werd en de sleutels te geven. Daarna trokken drie der bende naar die plaats terwyl de overgeblevene de vrouw en de kelderdeur bewaakte met een revolver in de hand. Toen de buit be machtigd was. werd de vrouw gebonden, haar een prop in de mond geduwd en in de' gang naast het huis neergelegd. Daarop verdwenen de schurken. Donderdagmorgen werd de vrouw door een buurvrouw in de gang gevonden. Zij bevrydde haar en ging naar de politie. Donderdagmiddag werden in verband hiermede eenige personen door de Rijks politie van Oudenbosch in verzekerde bewaring genomen, daar er zware ver moedens tegen hen bestaan. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecre tarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Maatschappij tot Detailverkoop va» Petroleum -De Automaat" om vergunning tot het oprichten eener bewaarplaats van petroleum en benzine op het perceel kadastraal bekend in sectie C no 3779 Op Dinsdag 23 Maart 1909 des voormiddags 11 uur zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren legen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriltelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovenge melde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. Venray 5 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis der belanghebbenden dat vol gens ontvangen afschriften bij Heeren Ged. Staten van Limburg zijn ingekomen de navolgende ver zoekschriften ter hekoming van eene vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein alleen aan logeergasten, (logementavergunning) 1 van Theodor Jacob Fila, bediende wonende alhier voor de beneden voorkamer van het perceel gelegen aan den Oostrumschen weg gom. Venray, kadastraal bekend sectie C no 3702 wijk F 486c 2 van Wilhelmus Franciscua Hubertus Sanders logementhouder wonende te Venray Oostrum, voor de beneden voorkamer rechts van het perceel ge legen aan den Oostrumschen weg onder Oostrum gem. Venray kadastraal bekend sec:ie E no 2379 wijk K no 896; dat binnen twee weken na de dagteekeuing dezer bekendmaking eenieder tegen hst vsrleenen van deze vergunningen schriftelijk bezwaren bij Bur gemeester en Wethouders kan inbrengea. Venray 5 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. VENRAY. Aangifte van den 27;Febr. tot den 5 Maart Gleboorten. Lamberdina Gerarda Henriette vaa Rens. Petronella Johanna Antonia van de Ven. Johanna Adriana Crielaars. Jacobus Martiuus van Dijck. Sterfgevallen. Martinus Wilhelmus Hubertus Poels oud7 md. Joannes Konings, weduwnaar van Hendrika Scbreurs, echtgenoot vanGertrudis Geerlings, oud 71 jaren. Johannes Poels, echtgenoot van Petronella Bistervelts, oud 81 jaren. Johannes Antonius Franciscus Diktsnzee oad 2 maanden. Worden gevraagd i 2 keukenmeiden voor Venlo, L dienstbode^ voorjlleri k 1 dienstmeisje van 17 jaar voor Venlo 1 bekwame keukenmeid voor Hamont, Belgis loon 300 francs niet beneden de 25 jaar 1 boerendienstmeid voor buiten Venray. 1 diensmeisje voorTegelen. 1 schoemakersknecht voor Maasbree. 1 keukenmeid voor Eindhoven. Bieden zich aan 1 net dienstmeisje, 1 huisknecht, ook voor boerenwerk, 1 timmermansknecht 3 jaar aan het vak. 1 daglooner voor 3 o( 4 dagen in de week. 1 tuinier voor Venray. 1 winkel- of magazijnsknecht. 1 boerendienstmeid voor Duitschland, 1 Bekwame koetsier. 3 Jienstmeisjes voor alle werk. Kerkelijke Diensten te Venray. Parochiekerk. Maandag 8 uur uitvaart voor de Wed. Poels half 9 Jaarg. voor Arnold Baeten en Ouders. Dinsdag 8 uur Sol. Jaarg. voor Joh. Verhofstad huisvrouw van Laurentius van Valkenburg. half 9 Jaarg. voor Anl. van Dijck echtgeDoote en kinderen. Woensdag 8 uur Jaarg. voor P. Jansen en echtgenoote. half 9 Jaarg.voor Math, Minten en Sophia Buis. Donderdag 8 uur Sol. Jaarg. voor Gerard Verbunt en de familie Verbunt Hêres, half 9 Jaarg. 2kl. voor Joh. Ant. Jansen en Anna v Vosselen. Vrijdag K uur Jaarg voor Arnoldina Wijnhoven en Jan van Rijswijk. Paterskerk. Dezen namiddag om 2 uur vergadering voor de lede» der 3e Orde. Heden avond om 5 uur Lof. Dinsdag 5e der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius van Padua; om half 8 Hoogmis, waaronder korte toespraak en gebeden der Neve- Tevens feestdag vau de H. Catharina van Bononiè maagd der 2e Orde van St. Franciecua. Om 5 uur Lof. Vrijdag om halt 8 hoogmis Om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. Maria-Kapel Oostrum. Orde der kerkelijke diensten gedurende den H. Vastentijd. In de week te half 8 stille H. Mis. Des Vrijdags zie hieronder de regelirig. 's Zaterdags 8 uur stille hl. Mis. Op de Zondagen te 7 uur leesmis met onderrichting; te half 10 hoogmis met preek, te half 3 oefening van den H. Kruisweg en Lof. Bemerkingen Dienstveranderingen als op den lsten Vrijdag, den 3den Zondag v. d. maand, St. Jozef, Maria-Boodschap enz zullen intijds ook in dit blad bekend gemaakt worden. Men lette vooral op het volgende Van oudsher werden in deze kapel de lijdensmeditaties in den H. Vastentijd van heinde en verre druk bijge woond Daarom ALLE VRIJDAGEN in den H. Vasten tijd (van Goeden Vrijdag wordt later bekend ge maakt) vanaf half 7 gelegenheid tot biechten bij den Eerw Pater, die de lijdensmeditatie houdt; te 7 uur stille H. Mis. Voor en na deze H. Mis gelegenheid tot communiceeren; te 8 uur Hoogmis, met preek

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2