Limburgsch Nieuws. AAN VENRAY. Algemeen Nieuws. Gemeenteraad te Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN dienst. 12 Plaatsinz bij eeo bepaald garnizoen, 13 Plaa'sing aan de poste rijen, 14 Aanvrage Koninklijke, goedkeuring statuten, 15 Terug vordering van een fiets, 16 Inlichtingen betreffende het bouwen eener openbare school. - 17 Dienstkwestie, 18 Huurcontract. 19 Plaatsing bij een bepaald garnizoen. 20 kwestie Rijks verzekering, 21 Vergunningskwestie, 22 Landweer, 23 Request aan H. M. de Koningin, 24 Schadevergoeding. Al deze adviezen werden gegeven door tusschenknmst van het Secretariaat te Maastricht, waarvan rechtskundig adviseur Jbr, Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck. Namens 't Bestuur, P. SC HOLS, Secretaris. VENRAY, 20 Februari 1909. Een vriendenraad Nooit iemand schaadt Al wordt hij in den wind geslagen. Zij matigheid Uw wijs beleid In deze Vastenavonddagen. Het Kruisverbond Huldeblijk aan H. M. de Koningin. Met groote instemming en vreugde is door geheel ons land de blijde tijding ontvangen, van de heugelijke gebeurtenis die wij Nederlanders, in April a. s. te wachten hebben, de geboorte van een troonopvolger van ons Koninklijk huis. Overal in steden en dorpen wordt er geijverd en gestreefd om dezen gedenk- waardigen dag, waardig te gedenken, en H. M. onze geëerbiedigde en geliefde Koningin bij die gelegenheid een gepast geschenk aan te bieden. Hare Majesteit heeft reeds bericht, dat zy zeer gevoelig is met het voornemen der Provincie Limburg en te kennen gegeven dat het aan te bieden geschenk zeer welkom zal zijn en gaarne zal worden aanvaard. Geheel overeenkomstig de bedoeling en den wensch van Hare Majesteit is het tevens dat eventueel overblijvende gelden van de bijdragen worden aangewend voor liefdadige instellingen in de omgeving waar de gelden zijn ingezameld, en zal biervoor in aanmerking komen eene Kweekschool voor vroedvrouwen te Maastricht, waarmede Hare Majesteit volkomen instemt. Geachte ingezetenen, ook in deze ge meente heeft zich een damescomité-,gevormd comité ui' den lóóp der volgende week in de gemeente langs de huizen een collecte zal houden. We twijfelen niet, of u allen zult ook met liefde en gulheid mede werken tot aanbieding van het ge- sohenk en ruimschoots bijdragen dat ook de mogelijkheid worde gegeven dat de zoo gewenschte inrichting, kweekschool voor vroedvrouwen in deze Provincie, tot stand komt, want in onze provincie is het met de verloskundige bulp in vele gemeenten treurig gesteld. Oudersavond te Venray. Jl. Zondag 14 Februari werd te Venray de oudersavond gehouden in de groote stampvolle Harmoniezaal. Nadat Dr. Janssen, als voorzitter van het Kruisverbond, de vergadering met den gewonen groet Geloofd zij Jezus Christus, geopend had; verkreeg de heer /oestermans, secretaris van het Bestuur der Lirab, Onderwijz.-propagandaclnb het woord, In enthousiasme schetste deze ijveraar voor de drankbestrijding het doel der ouderaavonden door de Limb, club georganiseerd. De eivolle zaal verkeerde van toen af in gespannen verwachting. Het eerst sprak daarop, als geneesheer, Dr. Janssen. In glashelderen betoogtranl en met gangmakende bewijskracht belichtte hij het alco holvraagstuk van physiologi8che ea pathologische zijde. Met de volle autoriteit van den geneesheer en psychiater toonde hij niet alleen do ware ver woestingen, welke het misbruik van den alcohol in de organen der volwassenen, maag, hart, nieren en hersenen aanricht, maar schetste vooral het nadeel, hetwelk ook door het matigste gebruik van alcohol ook onder den verdunden vorm van bier of wijn aan de tengere lichaampjes der kinderen berokkend wordt. Als het eindvonnis zonder appel der raedicale wetenschap klonk zijn kernachtige uitspraak Voor hel kind is elk gebruik misbruik. Zwaar dus de verantwoording voor de aanstaande vader en moeder en niet te onderschatten voor hen, de heteekenia van den vijandigen alcohol. Én voor den zuigeling, én voor het kind, én voor den knaap, én voor den komenden jongeling is alcohol te beschouwen als een zwaar vergif Schoone woorden, die door het scherp aan dachtig auditorium, met spanuing - het ontzag voor een vonnis ontvangen werden. Toen kwam aan het woord de onderwijzer, de heer de Haen, Hoofd der School te Leunen, die in bijzonder sierlijken vorm gegoten, met rijke beelden opgesmukt, op overtuigende, duidelijke en kalme wijze voorgedragen, eene doorwrochtte rede te genieten gaf, die de toehoorders zeker diep heeft doordrongen van de ontzettende gevolgen, die het alcoholgebruik ook in kleine hoeveelheid bij het schoolkind na zich sleept. gebied van veldbedden en kinderslaap plaats, Wordt vervolgd. Dan werd door den spreker op het bord met slaande cijfers ontleend aan statistieken en proeveu aangetoond, hoe kinderen, die alcohol gebruiken, verre ten achter staan is geestesontwikkeling en geestelijk kunnen, bij kinderen, die in geheelont houding worden opgevoed. Ook de naam van vloeibaar brood aan bier gegeven bleek oen grove leugenspreuk te zijn, aangezien men voor f 1.82 bier moet koopen om de voedingsstoffen te krijgen, die voor 16 ceuts brood bevat. Bier blijkt derhalve als voedsel meer dan 11 maal duurder dan brood. Buiten cn behalve, dat door bier aan het leerende kind voor duur geld schadelijke bestanddeelen in aderen en hersentjes gegoten worden. Als derde spreker trad op een priester om duidelijk te maken, hoe de alcohol het zedelijke in het kind aantast. Op heldere wijze en zeer bevattelijk besprak de ZeerEerw, Pater Lamberlus O. D. uit Venlo. het groote euvel van den alcohol toegediend aan het kind. vooral den deerniswaardigen en ellendigen toestand eener opvoeding in gealcoholiseerde om geving of door drankzuchtige ouders. Voorzeker werd iedereen door dezen gewijden redenaar innig overtuigd, dat voor de ontwikkeling van reine zeden bij het kind alcoholvrije opvoeding, zoo in voeding als in omgeving, een dringend vereisclite is. Een spontaan en algemeen applaus, dat bewees, dat men de sprekers verstaan had, volgde na iedere lezing en was nog niet weggestorven, toen de vergadering werd aangekondigd, dat de Zeer Eerw. heer pastoor Schmeitz het woord wenschte te nemen. In keur van taal met het gevoel der warmste overtuiging werd door dezen redenaar alles, wat door de vorige sprekers was uitgelegd nog kortelings saamgevat en met kracht betoogd, hoe bier door mannen van het vak de uitkomst der wetenschap was verkondigd, hoe na zulke uitspraken, geen twijfel meer kan bestaaa, hoe onverantwoordelijk het dus is, dat ouders hunne kinderen nog alcohol zouden geven. Ook met innige sympathie werden Kruisverbond, Maria- en Annavereeniging door den ZeerEerw. spreker geroemd om het schoone, edele doel dat zij nastreven. Met warme gemoedsuitstorting werd aan die bloeiende vereenigingen, de oprechte sympathie en medewerking der priesters uit zijn en uit hun aller naam toegezegd. Waren altijd de priesters mannen van hunnen tijd, voorgangers in strijd en in offer, thans vooral zou al hun kunnen hun willen zijn en in onzen afvalligen, gealcoholiseer- den tijd zouden zij, ter liefde hunner dwalende en verdrinkende broeders niet alleen vurige bonds mannen zijn, maar ook oprechte drankbestrijders. Een daverend applaus volgde op deze gloedvolle rede en bewees hoe de vergadering was opgevoerd door de innige overtuiging van den redenaar tot groot enthousiasme. Met den groet Geloofd zij Jezus Christus werd de heerlijk geslaagde vergadering gesloten. In de zaal van den heer Willem Wijnhoven hield Zondagnamiddag de Wielerclub -Volksbelang" eene vergade ring. Deze club, waarvan de j-iarlijksche contributie slechts 30 cent bedraagt, zal zich belasten met het onderhoud van het aan te leggen fietspad door do Peel. en het aanleggen van fietspaden binnen deze gemeente. Ruim 50 nieuwe leden meldden zich aan. Het Bestuur bestaat uit de heeren Jac. Aerts, President, J. Janisen. Secretaris, V. Fonck, W. Schmitz en H. Slits. Nieuwe le ien kunnen, zich steeds hh genoe'radö heeren aanmelden, Donderdagavond had in het lokaa' van P. Guslers eene Vergadering plaats I der Venraysche tabaksbewerkers. Als spreker trad opeen der bestuursleden van den R. K. Tabaksbewerkersbond uit 's Bosch. Spreker toonde op duidelijk" wijze aan dat vakorganisatie noodzakelijk is, zoowel voor werklieden als patroon. Vooreerst drukte spreker erop, dat den drankduivel moest geweerd worden, alvorens men overging tot het oprichten eener degelijke organisatie en spoorde allen ten zeerste aan. lid te worden van het kt uisverbond. 27 personen traden onmiddelijk als lid toe van den Algem. R. K. Tabaksbewerkersbond. Ondanks het minder gunstige weder was de Maandag alhier gehouden jaarmarkt nog tamelyk druk bezocht. De veeaanvoer was minder, de handel hierin middelmatig. Ook biggen waren er minder aangevoerd als gewoonlijk. Men betaalde hiervoor van 5 rot f 9 per stuk. De heeren Jos. Verriet en Nico Bekkers alhier, hebben het diploma behaald voor hout- en marmerschilderijen, aan de Nijmeegsche schilderschool, (directeur J. H. B. Rief), Jubilea bij de E) E. Franciscanen Het zal op den 28 Maart a.s. 25 jaar geleden zijn dat de Zeereerw. Pater Inno- centius van Boort het H. Priesterschap ontving. Voor de vele vrienden, welke Z.Ew. gedweilde zijn verblijf onder ons maakte door zyn bereidvaardigheid, toe wijding en goedheid, zal dit eene aange name herinnering zijn; en tevens een op wekking om Gods zegen over den ijverigen priester af tesmeeken. Op 7 October van dit jaar vieren het zilveren feest hunner professie de Z.Z. E.E, paters Liberatus Scheepers, alhier; Bruno Spruit te Weert; Cajetanus v. d. Klein, missionaris in China; Simon Bennenbroek, pastoor te Nijmegen; Roraanus Crombag te Vorden; Joachim v. d. Poel te Gorcum; Accursius La Rose te Maastricht; Apolli- uaris Schuurman te Rotterdam; Lucas v. d. Pavoordt, die als mi6siouaris in het H. Land werkzaam is. Dinsdag had zich voor de Recht bank te Roermond o. a. te verantwoorden: G. B. oud 37 jaren, arbeider, geboren te Drachten, zonder vaste Wionplaats te Roermond gedetineerd, aangeklaagd van 7 diefstallen en oplichting van rijwielen, op verschillende tijdstippen in 1908 te Venray, Weert, Arcen, Sovenura Maashracht, Meerlnut (België) en Weelde (België.) Eisch 4 jaar gev. met aftrek van het voorarrest. OOSTRUM. In de Genadekapel alhier 2ullen volgens aloud gebruik gedurende den H. Vastentijd lijdensmeditaties ge houden worden door Eerw. Paters Franciscanen, en wel, iedere» Vrijdag morgen. onder de Hoogmis van 8 uur, te beginnen met Vrijdag 26 Febr. Vroeger geschiedden deze op Zaterdag, doch op herhaald verzoek en tot groot gerief der bezoekers, zijnde de Zaterdag minder geschikt en de Vrijdag meer geëigend, zullen ze voortaan op Vrijdag zijn. De Eerw. Pater, die de vastenpreek houdt, hoort biecht vanaf half 7. Om 7 uur stille H. Mis, alsmede voor en na de H. Mis communie uitdeelen. Om 8 uur hoogmis met preek. Naar wij vernemen zal alhier a. s. Maandag een goed georganiseer den Op tocht gobouuvrt worden. WANSSUM, Alhier is door eeu 20 tal jongelieden een wielerclub opgericht onder den naam van wielerclub -Nooit Gedacht", ten doel hebbende: In Het gezellig vet keer onderling. 2e Het in der minne schikken van geschillen. 3e Het weren van dron kenschap en wangedrag. Voorwaar een schoon doel. hetwelk dan ook door alle ingezeten gretig wordt gesteund. Door dien steun aangespoord hebben zij dan ook besloten lot 't geven van een groot Internationaal wiel-i feest met wedstrijden op Zondag 9 Mei e. k. Dat zulk een gezelschap groeie en bloeie. GENNEP. Naar wij uit goede bron vernemen, zal voor den,automooieldienst G-nnep Plasraolen Nijmegen, welke 1 April a. s. weder in werking zal treden, door de directie een viertal nieuwe wagens worden aangekocht; voor de levering daarvan wet Jen reeds onderhandelingen aangeknoopt. De thans aanwezige wagens waarvan twee door het inbrand geraken veel hadden geleden, werden grondig her steld en op gekqapt zoodat wij ongetwijfeld dezen zomer opeen geregelden loop der wagens kunnen rekenen. HORST—SEyENUM. Daok zij het onvermoeide en ontwikkelde bestuur der Landbouwbonden te Horst en Sevenum gaat bier de boerenstand verbazend vooruit. Het is, voorzeker een genot de rijke oogsten bewonderen van deze beide bloeiende: gemeenten. Het steeds -•YOSllSi'-a'rtïkélèu dowelke de fondsbesturen, direct te Antwerpen of Rotterdam zeer voordeelig inkoopen, beloopt een enorme som. Het gebruik van de allerbeste kunstmest stoffen neemt nog in hooger mate toe. De heeren Bondsvoorzitters, J. Drabbels te HorstMeterik en J. Hoogers te Horst zorgden nu weder onder voordeelige conditiën voor de levering van een grooto hoeveelheid kunstmeststoften, evenals ook de wakkere heer P. Nabhen, voorzitter van den bond te Sevenum en voorzitter der Bondskunstmestdepots nu reeds voor Sevenum alleen aankocht 400.000 kilo van het beste echte Duitsche Stermarke Thomasmeel. Alle leveringen van kunstmeststoffen worden sedert jaren opgedragen aan den heer Hub. Janssen van Son te Roer mond, welke bekend is om zijn correcte leverin gen. VENLO. In het Retraitenhuis alhier zijn van 6 Juni 1908 tot 7 Febr. 1909 36 retraiten gehouden, waaraan 1809 personen deelnamen. CUYK. Op de markt van Dinsdag waren aangevoeld 320 runderen en 250 biggen. Het vette vee gold van 35 tot 37 ets. per half K.G., 't dragend vee van 180 tot 250 gldhet mager vee van 80 tot 120 gld. De biggon waren zeer hoog in prijs. Zij deden «sr. 9 tot 12 gld De i handel ging vrij vlug, vooral in biggen en goed vee was zeer levendig te noemen. Er waren nog al veel kooplieden ter maikt gekomen. In krameiijen, manufacturen, ijzerwaren enz. weid veel omgezet. Be trekkelijk vroeg was de markt afgeloopen die een redelijk verloop had, hij een zeer druk bezoek. Vreeselijl* <reln- ongeluk. EINDHOVEN. Maandagavond onge veer half negen hoorden personen die zich voor het te Eindhoven op het Wilhelmina» plein staande circus de Jongli bevonden, een ontzettende slag. Al ras verspreidde zich do mare, dat bij een dichtbijzijnden overweg der Staatsspoorwegen een onge» luk plaats gegrepen. Dit bleek helaas waar te zijn Een ontzettend voorval had zich afgespeeld. De afsluitboomen waren neergelaten voor den personentrein, die ten 8 uurspoortiid uit de richting Valkens- waard te Eindhoven binnenkomt. Voor de hoornen bevond zich een bakkerswagen met paard bestuurd door den heer An'oon van Hapeit, bakker te Woeusel; ook diens knecht bevond zich op den wagen Door een tot nu niet opgehelderde oorzaak schrok liet paard plotseling en vloog over de boomen, den wagen meeslepende, juist toen de trein naderde. De wachter Toon Dingen, een ongeluk voor ziende sprong toe om het paard van de rails te houden, dit mislukte echter. De trein greep paard en wagen, alles meosleepende en vernieti gende; de knecht sprong nog juist bijtijds van den wagen, doch de heer van Hapert weid zoo zwaar gewond, dat hij na km ten tijd overleed. Den overwegwachter T. Dingen, werden armen en beenen afgereden Hij was onmiddelijk dood. Het paard werd vermorseld. terwijl de wagen vernield werd. Deze laatste en het paard werd een 200 meter medegesleept, de bn oden uit de kar lagen her- en derwaarts over de lijn. 1 Spoedig waren eenige geneesbeeren ter plaatse, die slechts den dood konden con- stateeren. Het lijk van den wachter en dat van den heer Hapert werden naar het gasthuis vervoerd. De trein stopte dadelijk na het ongeval. De heer Hapert was on gehuwd. de overwegwachter gehuwd. Eon dienstklopper. De feestIijkheid ter gelegenheid van de jaarmarkt had Maandag te Laren een eigenaardig slot, waarbij een waarnemend postbode zich door grooten dienstijver onderscheidde. Deze werd namelijk wegens baldadigheid in uet c cliot gezet en zooals dat meer gebeurt onder protest, hier echter voornamelijk omdat hy 's morgens vroeg weer voor den postdienst op 't pad moest Daar goede raad duur was. heeft hij besloten zich een uitweg te banen en heeft hij den muur boven een kozijn los weten te wei ken en uit te breken. Door de ontstane opening wist hij te ontsnappen en toen de veldwachter hem 's morgens uit zijn kerker wilde verlos sen was de vogel gevlogon en was hij al lang weer dru,t bezig met 't bezorgen van brieven en couranten ook zelfs bij den veldwachter aan huis. Wat dienstijver al niet vermag OPENBARE VERGADERING van den op Donderdag 17 Febr. 1909. des namiddags 3 uur. Alle leden waren tegenwoordig, behalve de heer P. Camps. De notulen der vorige vergadering wprchq. -vnovgc1.— r. Cn goedgekeurd. AGENDA Nadere vaststelling gemeenterekening 1907 De gemeenterekening 1907 is van Ged. Staten met eenige opmerkingen terugge komen en werd met de noodige wijzigingen door den Secretaris voorgelezen. Benoeming leden tot wering van school- verzuim. De aftredende leden de Zeereerw. heer Pastoor Schmeitz en de he°r Th. Houba, h. d. 8. te Oostrum werdon by acclamatie herbenoemd. Vaststellen voonoaarden aanbesteding rijden tram. De concept voorwaarden hiervan werden voorgelezen. Het rijden van den tram zal voor den tijd van 5 jaren worden aanbe steed. De aannemer is verplicht minstens 4 paarden tot vervoer van den tram te houden De tramloods zal gebouwd worden op de Patersbleek langs het perceel van H. Boom, zoodat de weg aldaar zal ver vallen. Het ryden van den tram zal in de maand Maart a. s. aanbesteed worden. Vaststellen instructie tram-conducteurs. De verplichtingen der conducteurs, boe zij zich tegenover het publiek hebben te gedragen enz. werden voorgelezen en goedgekeurd. Burg. en Weth. machtigen aangaan verzekering ongelukken met den tram. Werd aan het Dag. Bestuur overgelaten hiervoor te zorgen. De Voorzitter deelde mede dat zich reeds twee sollicitanten voor tramcondue- teur hebben aangemeld. Adressen van de heeren Lamaison, Bouwer en Co, en Th. Verhoeven. Door bovengenoemde heeren werd het verzoek gedaan om de 1000 hectaren peelgrond in erfpacht te krijgen, daar ze er dan beter pandbrieven op kunnen krijgen. Wijl de gemeente hierbij geen risico heeft, werd besloten een eifpacht contract aan te gaan voor den tijd van 50 jaar, welke nog met 40 jaar verlengd kan worden. Overeenkomst met Directeur Van Gend en Loos Hiervan wordteen schrijven voorgelezen waarin deze genoegen neemt met het voor stel om voor f300 de goederen en pakketten van v. G. en L. per tram te laten ver voeren, mits deze echter aan het kantoor van Van Gend en Loos gelost worden. Hiorvoor zal eene zijlijn gelegd moeten worden vanaf de Groote Straat naar bel Hotel de Gouden Leeuw, welke de gemeen te echter nie's zal kosten. Dit voorstel werd in rondvraag gebracht. Alle leden stemden ervoor, behalve de heeren M. Poels en J. Aerts, wethouders. Het vervoer der brieven en postpakket ten van het Postkantoor zal, zoodra de lijn gereed is, ook voortaan per tram go* schieden. Instructie vroedvrouw. Door de Gezondheidscommissie is een onderzoek ingesteld naar de rechten en verplichtingen der vroedvrouw, welke door den gemeenteraad werden vastgesteld op f 3 tot hoogstens f 10 per verlossing. Reclamen Hoofdei. Omslag. Werden in geheime zitting behandeld. Muziekzaal, Uitgesteld tot volgende vergadering. De rijwielclub uit Oostrum 7erzocht een fietspad te mogen aanleggen van Oostrum naar Geysteren. Werd toegestaan. Niets meer te behandelen zynde werd de openbare vergadering gesloten en begau de geheime zitting. Worden gevraagd i 1 keukenmeid voor Venlo, 1 dienstbode voor Blerik. 2 Schildersknechts 1 meubelmaker. 1 timmermansknecht voorTegelen 1 dienstmeisje van 17 jaar voor Venlo 1 schaapsherder voor Meerlo. 1 koperslagersknecht voor Venray. 1 bekwnam keukenmeid voor Hamont, Belgie loon 300 francs niet heneden de 25 jaar 1 schildersknecht, 1 paardenknecht voor Duitschland Bieden zich aan t 1 net dienstmeisje, 1 huisknecht, ook voor boerenwerk, 1 timmermansknecht 3 jaar aan het vak. 1 daglooner voor 3 of 4 dagen in de week. 1 winkeljuffrouw voor manufactuurzaak. 1 smidsknecht, 1 tuinier voor Venray. 1 schaapsherder. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis Kerkelijke Diensten ie Venray. Parochiekerk. Maandag 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van St. Petrus' Stoel te Antiochie. Dinsdag Jaarg. 2de klas voor Joh. PoeU, weduw e Goumans en Piet Goumans. Woensdag, boetvaardige Aichdag 8 uur leesmü 10 uur Hoogmis. dag S uur Jaarg. voor Mariinus Janssen. 'Vierdag 8 uur Jaarg. voor Mart. Bruinen e« Gertrudis Gabriels. Paterskerk. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Heden, Maandag en Dinsdag zal in deze kerk het veertigurengebed gehouden worden. Het Allerhei ligste zal van 's morgens 6 uur tot 's avonds 8 uur uitgesteld blijven, waarna de zegen zal gegeven wor den. Heden avond om 5 uur plechtig Lot. Maandag, feestdag van de H. Margaretha van Cortona is in deze Kerk te verdienen een volle afl. onder de gewone voorwaarden. Om 9 uur plechtige Hoogmis; om 5 uur plechtig Lof. Dinsdag 3e der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antonius van Padua; om 9 uur plechtige Hoog. mis, waaronder korte toespraak met gebeden dep Novene. Deze Hoogmis zal worden opgedra3en voor het geestelijk- en tijdelijk welzijn van onze weldoeners, 's Avonds om 6 uur plechtig Lof waarna Processie Lofzang .<Te Deurn" tot sluiting van het veertig urengebed Woensdag om een kwart na zeven de plechtige Aschwijding, waarna de Hoogmis. Vrijdag om half acht Hoogmis; ora zes uur Lof en Lij lensmeditatie. VKNRAV. Aangifte van den 12 tot den 19 Feb. Geboorten. Antoon Martinus HubeKus Enonts. Hendrik* Mathilda Antonia Maria Mioliiels. Johanna Wilhelmina Gei trad Swinkels. Jacoba Johanna Huberla Derikx. Wilhelmina Helena Bardoel. Gerarda Maria Hendrina Direkx Huwelijken. Johannes Hubertus Verstegen oud 27 jaren bakker te Venray en Citharina Johanna Pelers oud 27 j iren dienstbode te Venlo. Steri ge vallen. Godefridus Ewals ongeh. oud 27 jaren. Marinus Cornelia Becking ongeh. oud 75 jaren. Opening der Inschrijvingsbiljetten op Zondag 91 Febr. a.s. na de Hoog mis in het Hotel -DE ZWAAN." HET BESTUUR,

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2