FLIII KNEVEL SINGER MAATSCHAPPIJ, id HOUT. AMSTERDAM, Kalverstraat 60—62. Algemeene Vergadering Kruisverbond, Buxking-lappen en Prima Heidehoning Adverteert in dit blad. De Notaris Haffmans Eenig Depót te Venlo Groenmarkt 12. Burgerlijke Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADVERTENÏIEN op Zondag 7 Febr. 1909, Varkensverzekering. RESTEN, M. A. Smits, Chemisch Laboratorium - EXCELSIOR, Aanbesteding» S\M33§?33J> Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, f De «SINGER" Naaimachines, die door een winkelier te Venray 20°|o onder prijs aangeboden worden, zijn gebruikte machines want ze werden hem niet door ons. laat staan door onze fabriek, ge leverd. Deze machines moeten dus óf' op veilingen van beleende ma chines, óf bij particulieren opgekocht zijn. In heide gevallen echter kan er natuurlijk geen sprake meer zijn van nieuwe machines wél echter is de waarschijnlijkheid zéér groot, dat de kooper van zoo'n tweedehandsmachine last krijgt, wanneer mocht blijken, dat de betref fende machine vroeger verduisterd werd, d. w. z. dat ze heleend of verkocht werd alvorens geheel afbetaald te zijn. Het onderzoek hieromtrent is in vollen gang. Nieuwe Singer machines zijn alleen in onze eigen winkels verkrijg baar, alsmede door tusschcnkomst van onze eigen agenten, Hoofdkantoor voor Nederland Vruehtenkfeeker» op post 't Is nu nog tijd zoo scliryft Dr. do Greeff in de -Veldbode". Dezer dagen namen we eenige rupsenbauden af. om ze eens na te zien en te inspocteeren, en opnieuw viel het ons op, boe nuttig en noodig het is om rupsenbanden aan te leggen. Behalve tal van ander gespuis, waaronder ook schadelijk, vonden wij in én onder den band acht larven van den ippelbladroller wormstekige appels en veertien appelbloesemsnuitkevers. Een achttal jaren geleden haalden wij eens uit een band van dezelfde hoornen 32 larven van den appelbladroller en ook een groot aantal snuitkevers. Wij gaan dus vooruit. Wy hebben ook merkbaar minder worm etekige appels dan vroeger. Nu worden nog lang niet algemeen rupsenbanden aan gelegd en waar zit dat ontuig dan Wel onder mos en losse schilfers op den stam of takken van de boomen, of in reten en groèven. De vogels kunnen niet alles krygen omdat bet goedje zich zoo diep mogelijk wegstopt. De raensch moet hier eea bandje helpen. Stammen en takken dus terdege schoongemaakt en afgekrabd en dan ingesmeerd met goed carbolineum of kalkmelk maar enkel insmeren is in "de meeste gevallen niet voldoende. Het af' krabsel wordt natuurlijk zorgvuldig ver. zameld en vernietigd. Denk eraan »'t Is beter het kwaad te voorkomen dan te genezen." 1 schaapsherder. 1 timmermansknecht 3 jaar aan het vak. 1 daglooner voor 3 of 4 dagen in de week. 1 winkeljuffrouw voor manufactuurzaak. 4 losse arbeiders. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd Venray, gratis Burgemeester en Wethouders van Venray Brengen ingevolge art. 15 der wet op dé grondbelasting van den 25 Mei 1870 (Stbl. no. 82) ter algeraeene kennis, dat dé staat aanwijzende uitkomsten der ge. bouwde en ongebouwde eigendommen in deze gemeente, 1 der meting naar de artikelen 9 en 10. 2 der schatting naar de artikelen 11 en 13. 3 der afachiyving van de belastbare opbfengst naar aitikel 6. 4: der verbetering naar artikel 23 en 5". der regeling van deu aanvang der termijnen, naar artikel 42, ja ontvangen, en te rekenen van h6den gedürende 30 dagen ter secretarie dezer gemeente nedergelegd en dat binnen dien tyd [eenieder zijne bezwaren bij verzoek schrift aan H.H. Ged. Staten van dit gestat kan inbrengen. Venray, 6 Februari 1909. Burgemeester en Wethouders voorti. H. ESSER. De Secretaris. STOOT. De Burgemeester van Venray Gelet op de artikelen 11 12 en 13 der Kieswet, Noodigt de mannelijke inwoners dezer gemeente uit, die krachtens de kieswet aanspraak meenen te kunnen maken om op de kiezerslijst geplaatst te worden, daar. voor aaDgifte te doen voor 15 Februari a. a. ter gemeentesecretarie alhier. Wie tot deze aangifte bevoegd zijn blijkt uit de artikelen 1 en 2 der kieswet welke zyn aangeplakt ten raadhuize en aan de scholen op de gehuchteD. Venray den 22 Januari 1909. De Burgemeester van Venray, H. ESSER. VENRAY. Aangifte van den 29 Jan. tot den 5 Feb. Geboorten. Catharina Alberdina Vermeulen. Gerardus Carolus Claessena. Beter Johannes Huberius Roelofs. Gertruda Mathea Maria Greefkens. Peter Johannes Martinus Janssen. Huwelijken. Wilbelm Ernst August Hermann Lam» berty oud 24 jaren koopman te Ant» werpen en Hubertina Maria Drent oud 25 jaren zonder beroep te Venray. Sterfgevallen Antoon RofFers, echtgenoot van Petr. JanaseD, oud 73 jaren. Peter Johannes Janssen, echtgenoot van Johanna Christina Peeters, oud 44 jaren. Maria Wilhelmina van den Brandt, oud 10 jaren. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot l uur en Zoüdags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd 1 dienstmeid voor stal en huiswerk voor Duitschland. 1 keukenmeid voor Tegelen 1 keukenmeid voer Zwolle. 1 dienstbode voor Bier ik. 1 Schilderaknecht. Bieden zioh aan 3 2de meiden, 2 keukenmeiden voor Venray. 2 melkknechten voor Duitschland, 3 stalknechten I buisknecht, ook voor boerenwerk, Kerkelijke Diciislen le Venray. Parochiekerk. Maandag S uur Jaarg. voor H. Messemakers hall 9 Jaarg. voor Joh. Verhaag en Johanna Verbeeten. Dinsdag 8 uur uitvaart voor Ant. Rollers, hall 9 Jaarg. 2 kl. voor Joh. Rongen Ouders broeders en huisvrouw. Woensdag S uur Jaarg. voor Fr. Janssen en echtgenoote. half 9 Jaarg. voor Lamb. Derkx. Donderdag 8 uur Sol. Jaarg. voor de echtgenoot van Martin Poels. half 9 Jaarg. voor Professor G. Arts. Vrijdag 8 uur Jaarg. voor Eng. Wismans. Dinsdag om hall 7 de Ieesmis voor P. Joh. Jans- sen als lid der H. Familie. Paterskerk. Heden raiddag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e Orde. Dezen avond om 5 uur Lof. Dinsdag begint werderom de novene der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antouius van Padua. Om hall 8 de Hoogmis waaronder korte toespraak en gebeden der novene. 's Avonds om 5 uur lof. Vrijdag om half 8 de Hoogmis, Om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Holer- en Eiermarkten. MAASTRICHT. 2 Febr. Boter Ge mijnd 28035 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.38. Laagste f 1.26, Gemiddeld f 1.31 Eieren aangevoerd 44400. Dikke f'5.00 af 6.00, kleine f 4.50 a f5.40, gemengd de f 5.40 f5.80. van bet 's avonds 6 uur in de MUZIEKZAAL. Aan de orde 1. Opening der vergadering door den Voorzitter. 2. Jaarverslag van den Secre taris. 3. Rekening eD verantwoording van den Penningmeester. 4. Vernieuwing van de verbintenis der leden, 5 Installatie nieuwe leden. 6. Aanneming adspirant» leden. 7. Inning contributie over 1909. 8. Abonneeren op de Drankweer. 10. Kiezen van zes Bestuursleden. Trouwe opkomst van de leden, adspirant- leden en belangstellenden wordt beleefd verzocht door HET BESTUUR. ONDERLINGE Zondag; 7 Febr. precies 4 uur Vergadering; in 't lokaal van P. CUSTERS, Maikt. Allen die Lid wen schen te worden, worden beleefd uitge' noodigd. Trouw opkomst verwacht de Voorl. Commissie. Bestelling van Kainit. Kalk, Superf., Guano, Grasmest. Chili, Patenikali, wor telzaad, bij Wijkmeesters of Secretaris, tegen vooruitbetaling vati 25 cent per 100 KG. toten met 7 Februari a. HET BESTUUR. Vanaf heden te bekomen aan spotprijzen bij Kleermaker, Langstraat Venray krijgt ieder binnen 4 weken door het gebruik van slechts één flacon «FIXO'l a f 0.80. Streng reëel geen succes, geld terug. Zending fr. na ontvangst van post wissel of postzegels. AMSTERDAM. gegarandeerd zuiver u 1 gld. per flacon van 1 Kilo netto. F. van Haar. zal Maandag 8 Februari 1909, om 2 uur nam. te Geijsteren, ter herberge van aan de Brug, op verzoek van den beer L Timmermans, publiek verkoopen 60 nos. zwaar dennen tophout, in de bosscben van het kasteel Geijsteren, ge legen aan Paland en in ei k el veld nabij Rosmolen, 4 nos. dito op do Geraeentneide aan bet Spikt. 10 nes kache'iklotsjes, gelegen aan bet station te Oostrum. Alles vooraf te bezichtigen. Zegt het vooit. 0 Op Donderdag 11 Fcbru »ri 's morgens 10 uur, ten huize van J Ldjssen aao het Schoor te Venray, voor den beer P. Vernoort, 45 nos. tophout in het bosch der ge meente Venray in de Caeteorayschc berger,. maas, op verzoek van den beer Hub. Jansseu en Mej. JanssenKrijns, .publiek verkoopen 70 nos.- gelintsUkon. geüntpil. :i. boon*nst:iken en brand.vmt. in -hun bosch aan Boschhuizermaas. Dames Overtollig Haar op aangezicht en handen worden direct voorgoed verwijderd door gebruik van slechts één flacon «DEPILATO" a f 1. Geheel- onschade lijk streng' reëel. Zending franco na ontvangst vr.n postwissel of postzegels. Gtwmisek tabasateium „feselsioc", Ie AMSTERDAM. Maandag 8 Februari fiJOU. des namiddags 4 uur zal in het Café PINGEN te OIRLO, voor rekening van den heer P. SMITS* te Oirlo, worden Het bouwen van een Woonhuis enz. Bestek en teekening liggen ter inzage bij den uitbesteder. Nadere inlichtingen geeft A. MARTENS. Notaris Linssen te YENRAY, 1 Op Dinsdag 9 Februari, 's namiddags 2 uur, aan de Scheyde te Venray, voor Peter Johannes Martens. 100 nos. boonstaken. bandroeden, boorapaaltjes en brandhout. Bij ongunstig weder ten huize van Martinus Cremers1 O Onmiddellijk daarna in het Steegs» ^broek voor de kinderen Ger. Claessens, 75 nos. boonstaken, latten, gelinthout, kepers en palen achter Willem Claessens. (Bij ongunstig weder mede bij Martinus Cremers.) Notaris Linssen te VENRAY. zal publiek verkoopen Op Dinsdag 16 Febiuari, 's num. 3 uur bij Martinus van Dijck te Meiselo. a voor) de R. C. Kerk van Merselo. 22 nos. latten, opleggers en brandhout, b voor Gerard Verschuren. 40 nos, boonstaken, latten en gelint hout en 8 nos. brandhout, in bun bosschen aan den Bakelschen dijk. O Op Donderdag 18 Februari, voorna. 10 uur bij Jan van Dijck aan de Heide voor Mej. Wed. Willem Poels. 195 nos. rekhout, brandhout, boonst ken en opleggers, waarvan35 te Weverslo en 160 bij Johannes Swinkels. O Daarna aldaar voor den heer Jean Poels. Een partij boonstaken, gelinthout. en brandhout ju zijn bosschen nabij de Schaapskooi te Weverslo. A Onmiddellijk daarna omstreeks 12 uur. ten huize van Hendrik Janssen ie Vel'urn, op verzoek van de Gebrs. van de Kamp. 20 nos. zwaar dennen tophout ii het bosch van van de Pasen le Veltum. zal op Dinsdag 9 Februari 1909 ten huize en voor de Wed P. J. Jacobs te Lull gemeente Venray en kinderen publiek verkoopen: A. nam. 1 uur; 2 dragende koeien een guste koe, 2 runderen. 1 springbeer, een dragend varken. B. nam. half 3: 25 elzen en 5 eiken in de Spurkt en 5 berken en 20 eiken nabij de schuur. De boomen vooraf to bezichtigen. C. Onrniddelijk daarna circa 3 uur Gemeente Venray. A. Schuur bouw weilanden boomgaard te Lull E n s. 1933 en 2347 groot 69 a. 60 c. B. Bouwland genaamd de Kamp. E. nos 1931 groot 36 a. 20 c. bel. G. Jacobs C. Bouwland achter boomgaard E. nos. 378 ged. gr. 44 a. 70 c. I).* Bouwland op Zegeisveld E. nos. 1930 gr. 87 a. helend G. Jacobs en A. Valks E. Bouwland de Lange plak E nos 1922 ged. gr. 71 a. belend G. Jacobs en A. Valks. F Bouwland genaamd de Morgen E no 1922 ged. en 1925 groot circa 37 a. 90 c. belend Jacobs, Valks, Wed Carnps en Hofmans, G Weiland in de Spurkt A no 613 groot 40 aren 30 c. zul op Vrijdag 12 Februari 1909 nam. 2 uur ter plaatse te Venray aan Boschhuizer* zai p Vrijdag 12 Febiuari 1909, nam. -I uii: bij Mart. Vciheyen te 0»sirum Venrnv. krachtens art. 1223 W publiek verkoopen EEN HUIS met stal, schuur. ;u<n en Weiland, gelegen te OostrumVenray, Sectie E nos. 251, 252 en 1525 gr. lf> a. 80 c. zal op Maandag 15 Februari 1909, s mid dags 12 uur in den Engel te Venray aan G. Camps, publiek verkoopen, 10 dragende varkers en een partij dragende malen. Op crediet mits borgstelling. Onmiddellijk daarna voor WiÜem Cleophas, 3 dragende vat kens. zal op Maandag 15 Februari 1909 nam. 1 uur ter herberge van den beer A. Timmermans te Horst, voor he*. Ge meentebestuur van Hors', publiek Ver koopen A Verschillende aarscheu'en, zooals die door belanghebbenden zijn aangegeven B voor den tijd van 50 jaar publiek verpachtende heidegronden gelegen onder de gemeente Horst, a. Amerika en Mete- riksche beide, b. Dijkerheide, c. Melders» losclie beide, d. heide aan den weg naar Meerlo Tienroy, e. Schadijksche l oide. zal op Woensdag 17 Febr. 1909 nam, hall 4 bij P. M. van Dooren te Sever um, publiek verkoopen a voor den heer M. van den Broek e.a. Huis, tuinen, "boomgaarden en bouwland te Sevenum belend het postkantoor sectie H nos 321, 325 en 1803 groot 19 a 10 c. b voor de wed, Th. Gieleo; 17 nos boon en spurries'aken. zwaar lat en rekhout, gelegen te Sevenum aan de Berg. zal op Donderdag 18 Februari 1909 nam 6 uur bij A. van de Voort te Tienray voor den beer L. Syriër publiek verknopen 32 nes tophout. uitdunsel en boooen» staken afkomstig uit bosch Quarrels en gelegen te Tienray. zal op Dondeidag 18 Februari 1909 nam. 3 uur bij den heer Schraven te BliUers- wyck voor P. de Koning puHiek ver koopen Een huis met tuin en bouwland, gele gen te Blitterswijk sectie A no 1414, 1321 groot 24 a 70 c.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 3