Gymnasium. een Kruiwagen, i Fanfare „St. Cecilia CONCERT, fibvaaastfaaa a een zwart Maalkalf. Ledige Petroleumvaten, Cursus in „Bemestingsleer'' St. Anna-gesticht BILJART, P. CAMPS-DELHOÜGNE. Nieuwjaarsbrieven, Nieuwjaarskaarten, W, A, Van den IVlunckhof. Mangel en Stroosnijders Let wel TUIN2ADIN tuiversmagazijn Lijumeel en Lijnkoeken Drogerij „Het Hert". Bordeaux Wijn Wed. v. d. Linden. en witte wijnen, Kerkelijke Diensten te Venray. Aan onze Kalh. Landgenoolen Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. GEVONDEN van de nog voorradige aan TELEGRAMMEN [No. 4738 A f 25,000- No. 4738 B f 25.000- AD VERTENTIEN le geven op Zondag 5 Jan. a.s. Purgerlijke Stand. TE KOOP TE KOOP Te Koop lage p r ij z e d. Ontvangen een ruime keuze in UITTRBKKAARTJE8, Fantasie- Ansicht- en Kerstkaart alles aan concurreerende prijzen. H.H. Landbouwers RIJWIELEN, JOH. CUP, Maashees. Notaris Linssen AFWEZIG. Notaris Linssen Wed. M. Verbeek. Verkrij gbaar Wed. J. Van dep Linden. Notaris Esser te Horst, V erkrij gbaar Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Linssen Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Linssen Notaris Esser te Horst Eon klein© vergisMiii^ Hij moest voor 't eerst te biechten en had thuis de les gekregen, hoe hij bij de biechtstoel moest gaan zitten en netjes zijn beurt afwachten. Maar in z'n kinderhoofd had hij den biechtstoel met den preekstoel verward. En in de kerk gekomen ging hij heel parmantig den preekstoel op en ging in de Parochiekerk. die komen zouden. Met z'n hoofd erboven uitkomen durfde liy niet, en zoo kwam het, dat hij een hooien tijd lang onopgemerkt bleef. Eindelijk kreeg de koster hem in de gaten en haalde hem van z'n verheven zit» plaats, vanwaar hij zich, na gezegd te heb ben, wat hij kwam doen, gedwee naar den biechtstoel liet geleiden. 't Gebeurde in een der kerken te Nijrae gen. Van een eseel ©n een student Een der lezers van het -IIbid, schrijft aan het blad het volgende Eeri aardige verrassing wachtte Maan dagavond de bezoekers van Carré, te Am sterdam. Toen de wilde, iedereen afwer pende muilezel zijn entree gemaakt had en een aantal bezoekers der bovenste rangen belust op de uitgeloofde belooning van f 10 vruchtelooze pogingen hadden aangewend bet dier te beryden, trad een jongmensch in den circus, die den clown verzocht hem met den muilezel alleen te laten. Toen werd het verrastto publiek een aardig staaltje van dressuur vertoond. Met do grootste kalmte toch, zachtjes fluitende en het dier toesprekende, naderde deze nmateur den ezel, streelde hem en besteeg hem daarna bedaard, waarop de manege drie malen werd rondgereden, zonder dat het dier zich tegen dezen berijder ook het minst verzette. Het spreekt van zelf, dat het publiek oorverdoovend applaudisseerde terwijl er boven in de loge waar de vrienden van den jongen amateur zaten, met luider stemme bet »Io Vivat" werd aangeheven, waarop toen onmiddelijk het muziek inviel. Het meest verbaasd, zal echter wel de eigenaar van bet dier geweest zijn, die nog nooit had gezien dat een vreemde in staat was het ezeltje te teramen terwijl hij bovendien de uitgeloofde belooning kon behouden. Hen zalig KerstfeestGelukkig Nieuwjaar! Heerlyke dagen voor allen, die in den huiselijken kring of te midden van goede vrienden die dagen in rustigen vrede mogen doorbrengen en met een dankbaar hart op het weldra geëindigde jaar mogen terugzien. Hoe natuurlijk is dan de drang van het hart om de geliefde familieleden en vrienden to doen blijken, dat men het wel met hen meent en hoe gaarne beoefent men dan de aloude deugd der gastvrijheid door hen feestelijk te onthalen. Maar helaas f hoe dikwijls is juist in die schoone dagen de vrede en vriend schap verstoord door treurige ongebonden heid, omdat men zich zelf on anderen te reel aan de drankverleiding waagde. Welnu er is een goed middel om ze te weren. Laten wij 1. Geen alcoholhoudende dranken aan bieden aan kinderen en aan hen. van wie wij weten, dat zij bij dergelijke gelegenheden lichtelijk de grenzen der matigheid overschrijden. 2. Ons onthouden van allen aandrang oin hen, die geen alcoholhoudende of geen sterke dranken willen gebruiken, in dat besluit te doen wankelen. 3. In plaats van alcoholhoudende dranken, ook alcoholvrije dranken be schikbaar te stellen. De gulle gastvrijheid, vroolijkheid en gezelligheid 2ullen er niet onder lijden en zoowel gasten zullen tevreden zijn. Ons Vaderland en ons H. Geloof hebben krachtige, vastberaden mannen en flinke oifervaardige vrouwen noodig. heldere hoofden en warm kloppende halten. Het is onze vaste overtuiging, dat zulke mannen en vrouwen ook in en door den etryd tegen het alcoholisme kunnen, moeten en zullen gevjrrad worden. Volgt dan onzen raad en aanvaardt hem mat onze wenschen als het woord van een oprechten vriend. Zalig Kerstfeest Gelukkig Nieuwjaar Het Bestuur van «Sobriëtas' Oh. Ruys de Beerenbrouck Maastricht. A. F. Diepen, Den Bosch. J. M. A. Zoetmulder, Utrecht. H J. Spitzen, Ginnekcn. H. Ammerdorffer, Ursem, H. Hermans, Maastricht, Secr. Paterskerk. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd s Bieden zich aan De rekeningen voor de leer lingen van het Gymnasium worden ingewacht Zaterdag en Zondag 26 en 27 December. De Prefect van het Gymnasium, E. ENGELS. Tegen betaling dezer advertentie teru to bekomen aan liet Bureau van dit Blad. TH. NOOTEN Tegelen. B. WOLF IZoon Amsterdam, Gelden verzonden. Gelieve heden uit te betalen. N.V. De Tijdgeest. VENRAY. V op 't EINDT, bij de Wed. RUTTEN, Wed. E. OUDEN HOVEN en P. J. SIJBERS. Aanvang 's avonds om 6 uur bij Rutten. HET BESTUUR. VENBAY. Aangifte van den 18 tot den 23 Dec. Geboorten. Gerarda Antonia Gertruda Gubbels. Stei'f ge vallen. Willem Worm, echtgenoote van Theo dora Cornelia Kalkers oud 72 jaren. Peter Antoon Peeters ongeh. oud 65 Lren. Op Maandag 4 Januari I90U, namiddags 3 uur, zal voor rekening van het R. K. Kerkbestuur te Merselo Venray, ter plaatse worden Het maken van 16 Kerkbanken. Voorwaarden enz. liggen ter inzage bij den Zeereerw. heer Rector. by de WEI). CLEOPHAS, Brabander. bij GEZ. JACOBS, Groote Straat. Leden, ouder dan 21 jaar en werkzaam in 't landbouwbediijf of oud leerlingen van den vroegeren Iindbouwcursus, die wenschen deel te nemen aan een alhier te houden moeten hiervan aangifte doen bij den Secretaris vóór 1 Jan. aanstaande. Het Bestuur. Het Bestuur van het voor vrouwelijke krankzinnigen te VENRAY, brengt ter kennis, dat allen, die aldaar voor werkzaamheden, of voor de levering van goederen wenschen in aanmerking te komen, zich hebben te wenden aan den heer P. SCHOLS Secretaris der Ven raysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau in de Schoolstraat. Ai. II. Het kantoor is geopend op icerkdagen van 's middags 12 tot 1 uur. 's Zondags van half 9 tol half 12 voorm Wegens Afschaffing oen gjoed onderhonden met alle toebehoor. Adres JOH. SCHAEFFERS, School* straat Venray. e el. Tot een bezoek noodigt beleefd uit vraagt proeflevering van CUP'a OPRL1MIAG van nan veel verminderde prijzen aan de Rijwiel- en Machinefabriek Vertegenwoordiger G, VULLINGS, LeunenVenray. te VENRAY, s den 25 26 en 25 ilezcr mtiand te VENRAY, op Dinsdag 29 December 1908, des in de Nieuwmolen Ondergeteekende maakt hiermede het geachte publiek van VENRAY en OM STREKEN bekend, dat de Zaak in op denzelfden voet zal worden voortgezet. Minzaam aanbevelend, Abonneert U op het KATHOLIEKE onder Redactie der beste Kath. letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. groot formaat over 2 kolommen, prachtige lectuur als Komans i\oveIlen. Historische %'erhttïeii, Poezie, Allerlei, ilaadscls, Logogrief, Kcbus, enz enz. voor den zeer lagen prijs van (15 Lent per 3 maanden, Goedkoopste Maandschrift voor Nederland. P. STOKVIS—WATERREUS, Uiigever, 's Bosch. PRIMA aan concurreerende prijzen, bij zal voormiddags 10 uur to Venray publick verkoopen a voor de Eerwaarde Zusters Ursulinen te Venray, 13 canada's. 15 rood wilgen, 3 esschen. voor Hendrik Verhalle, 1 esch, 2 roodwilgen, 1 els, voor Hendrik PoolsCamps, 1 esch, voor Piet Eibers, 5 canada's (Laagheide) voor Henri Wisman», 2 canada's in de Nieuwmolen. Bij ongunstig weder heeft de verkoop plaats ten huize van de Wed. Joseph Voermans op de Zwarle Klef en worden de liefhebbers verzocht alsdan de boomen vooraf te bezichtigeD. op de Smakt, groot 2 h. 77 a. 70 c. B 1 h. 21 a. 70 c. puik Bouwland in het Venraysch Veld. C 2 h. 76 a. 60 c. best Weiland, waarvan 1 h. 2 a. 40 c. in het Vlakwater en 1 h. 74 a. 20 c. in bet Venraysch Broek. I) Eenen vruchtbaren en allergunstigst naby het dorp gelegen tuin, zeer geschikt voor bouwterreinen, groot 17 a. 45 c. zal op Maandag 28 December 1908. Dam. 4 uur ter herberge van den heer Chr. Atgier te Venlo aan het Maasschriksel, op verzoek van 2ijn principaal, publiek ver koopen Een huis, gelegen te Venlo aan het Maasschriksel. Sectie I nr. 94 gr. 20 cent. In eigendom toebehoorende aan A. Verheijen. Winterhanden en voeten genezen spoedig met onze winterbandenzalf per doosje 12. per potje 35 cent. Jtihjuljes Drop in soorten. Middelen tegen Kinkhoest. Chloorkalk Bleekwater Zalf voor brandwonden, schrale lippen, rheumatiek, uitslag enz. Vele middelen tegen den hoest, in diverse prijzen, (niet één middel dat voor alles goed is.) Aanbevelend, V ENRAY, beste roode Scoobsltraat. Venraij. te VENRAY, zal op verzoek van Hendrik Poels Carops op Dinsdag 29 December 1908 's morgens 11 uur onmiddellijk na den houtverkoop in de Nieuwmolen, ter plaat se in de Lulsche Kuilen publiek verkoopen, 6 Berken en 1 Eik in de weide in pacht bij Antoon van Meyel en 11 Eiken in de weide in pacht bij Alb. Pouwels (Landweert.) Onmiddellijk daarna voor Peter Camps. 5 eiken in de Lullsche Kuilen, naast de weide van Hendrik Poels. Bij ongunstig weder worden deze boomen ook bij de wed. Voerrnans ver kocht. In dit geval vooraf te bezichtigen- zal op Dinsdag 29 December 1908, nam. 2 uur ter herberge van Th. Maas aan den Venloschen weg te Orubbenvorst op verzoek van Mej. C. Custers, publiek verkoopen 69 nos. boonenstaken in hoopen van 100 stuks. 40nrs. lat en spurriestaken. 20 nos. brandhout, alles in haar bosschen achter Dennenoordshuis. 13 eikeboomen en 1 els in haar weide by G, Stax aan het Broek. Alles voo! af te bezichtigen. zal op Dinsdag 29 December 1908 nam. 4 uur ter herberge van Mej. de Wed. van den Munckhof te Horst, Nieuwe Lindt, op verzoek van den heer L. Timmermans, publiek verkoopen 12 nos. zwaar tophout, in het bosch van P. J. van der Sterren nabij zijn huis aan den Schadijk. 30 nos. zwaar tophout en 8 nos, schalen in het bosch van G. de Mulder te VENRAY, zal op verzoek van de Erfgen. van den WelEerw. heer Rector Alphons Ruyten, ten steifhuize ia de Groote Straat te Venray, op Donderdag 14 Januari 1909, s morgens 9 uur, publiek verkoopen Een zindelijken en goed onder houden INBOEDEL, waaronder diverse prachtige meubels Nadere omschrijving volgt. zal op Donderdag 31 December 1908 des voorm. 9 uur ter plaatse te Venray, publiek verkoopen Voor de wed. H. van Mey'el en J. Poels: 23 elzen, canada en wilgenboomen staande bij het huis en in do weide bij de wed. Maasbroeks. Vergadering bij liet huis. Daarna bij P. J. Marcellis voor de Wed. P. Poels, 4 esschen omtrek 1.10 M. tot 1.60 M. staande bij den Begynenpas in het Vlak water. Deze vooraf te bezichtigen. Daarna voor de wed. Jac. Muyzers ea kinderen, 37 eikeboomen en 23 canadaboomen nabij het buis te Merselo, in Giezevennen en Vollemolen. Vergadering by het huis. Onmiddellijk na afloop van deD boomen verkoop circa half 12. 100 nos, boonenstaken, rek en brand hout in het bosch in de Laagheide. dag te Venray tinderen, publiek TE VENRAY maakt hiermede voorloopig bekend, dat by in de maand Januari a. s. op verzoek van Mej. de Wed. en Eilgenamen Willem Poels in het Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek zal verkoopen Gemeente Venray. A Een perceel zeer schoon Struikhout zal op nader te bepalen voor Jac. Gitzeis en 1 verkoopen u Twee buizen met stal, schuur en tuin gelegen te Venray aan de Kruissen, Sectie C nos. 2146, 2145, 1323, 1324 en 1325" groot 22 a. 10 c. Wordt in verschillende pereeelen geveild. I» Hooiland in de Nieuwe Molen te Venray C nos. 175 en 176 groot 57 a. 40 c. zal op nader te bepalen dag te Sevenum voor den keer Matb. vaD den Broek e. a. publiek verkoopen Huis mot fuin m h"-omgeird. rijdag. Hoogfeest van Kerstmis en '10 uren gebed, kwart voor 4 te Deum waarna de Kerst mis. Half 7 de herdersrnis. 10 uur de hoogmis voorafgegaan van 2 II. Missen. Om 3 uur de Ves pers hall 6 completen en Lof. Zaterdag leest van den II. Sephanus de dien sten als des Zondags Zondagavond half 7 completen Lof en processie i ïii ,„i tot slot van het 40 urengebed. kuip geduldig Zitten wachten op de dingen Woensdag 8 uur uitvaart veor Ant. Teeters. Vrijdag leest der Besnijdenis onzes Ileeren Jezus Christus, de diensten'als des Zondags. Om G uur II. Mis en vereering van het H. Hart van Jezus. Zondagavond om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 Hoogmis. Om 5 uur lof. Vrijdag, feestdag v. d. Besnijdenis des Ileeren, zullen de goddelijke diensten geschieden als op Zondag. Om 8 uur de plechtige Hoogmis, om 5 uur plechtig Lol en H. Kruisweg. 1 schaapsherder voor Gelderland. 1 keukenmeid voor Zwolle. 1 keukenmeid voor Venray, 1 dienstmeid voor stal en huiswerk voor Duitschland. 2 bekwaam boekhouder. 1 smidsknecht. 1 dienstmeisje van 10 jaar. 2 2de meiden, 2 melkknechten voor Duitschland, 1 koperslagersknecht. 1 stalknecht voor Duitschland, G losse werklieden. 2 Jongens van 14 jaar. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. _N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd Venray, gratis OPRUIMING

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3