St. Anna-gesticht K. Volksbond, Algem. Vergadering jonge TREKHOND, Cursus in „Bemestingsleer" Gezellige Vergadering BILJART, Scheutelingvarkens, Winterhoeden sa Mantels, P. CAMPS DBLHQUGNB. N ieuwjaarsbrieven, N ieuwjaarskaarten, W, A, Van den Wlunckhof, MAHTËL MAGAZIJN YOLO. Drogerij „Het Hert". Mangel en Stroosnijders Lijnmeel en Lijnkoeken m ïïoqi? Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Ingezonden. Kerkelijke Diensten le Venray. de militie te doen Burgerlijk© 8tand. Boter- en Eiermarkten. ADYERTENTIEN inschrijven op Zondag 20 December Hartelijk dank M. van Rijswijck TE KOOP TE KOOP V ©rkrijgbaar van de nog voorradige aan lage p r ij z e n. Ontvangen een ruime keuze in TJTTTREKK AARTJES, Eantasie- Ansicht- en Kerstkaarten. Opruiming van aan veel verminderde prijzen. Notaris Linssen H.H. Landbouwers RIJWIELEN, JOH. CUP, Maashees. Notaris Linssen Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Linssen VAST GOED Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Excuse Door onvoorziene omstandigheden, ziekte etc., werd mijn beleefd verzoek, om toe zending van kort verslag, aan de Nieuwe Eierverzending -Heide" niet ter bestemde plaats gebracht. Mijn verwyt in het vorige stukje, aanj het adres dier Vereeniging, was dus ongegrond en onverdiend- De Secretaris der V. P. N. H. G. DE PONTI. Oirlo 17/12, '08. De Mazelen. Erg hebben ze dit jaar geheerscht deze gemeente. Geheel zijn ze nog niet geweken. Leunen vooral is danig bezocht geworden, gelukkig met slechts een heel enkel ernstig geval. Nu, de mazelen zyn in de meeste geval len niet boosaardig. Houdt men de aange taste kleinen goed warm, en in een donker vertrek, dan is de ziekte meestal spoedig geweken, zonder eenig spoor achter te laten, 't Gebeurt echter dat -de mazelen er niet uit willen." En om dit te bevorderen heb ik een middel hooren aanprijzen, dat ik ter wille van het algemeen belang meen in wijder kring te mogen bekend maken, 't Moet afkomstig zijn van eene van huis lot huis bedelende vrouw ik voeg er dit hiep aan toe, omdat de betrouwbaarheid er al heel licht door winnen zal...!? Zie hier dan 't vermaarde recept -Kook een borrel cognac in wat melk en geef dat uw kind te drinken Eenvoudig nietwaar Of uw kind reeds eenige jaren telt of dat 't nog zeer jong is, of 't sterk is of zwak, of uw borrel groot is of klein... 't doet or al niets toe, ouders, zoo nauw behoefje dat niet te nemen. En bovendien nog goedkooper dan de beroemde pinkpillen, de onmisbare Kloosterbalsom en de duizendvoudig gezegende abdijsiroop, middelen, die>nders ook overal goed voor syn Ouders;! Ik hoop dat uw kinderen van de mazelen verschoond mogen blijven. Mocht dit rc hter niet het gevnl zijn (en dit heeft de meeste kans hetzij nu of later) dan hoop ik, dat de ziekte een gunstig verloop mag hebben. En is ook dit niet bet geval, willen de mazelen -er niet uit"... Ouders, bedenk u eens, voor gij uw kindje dat vergif, (je weet wel, die cognac 1) te slikken geeft r>eJenk eens. of 't middel niet erger zou kunnen^zyn dan de kwaal. Mogelyk vergis ik mij...ff Misschien is,.de kwaal 't ergste...? In dit geval vertouw ik dan, dat de volgende week in deze Courant van bevoegde zijde wel een nadere inlichting zal volgen. L- Parochiekerk. Paterskerk. Burgemeester en Wethouders van Venray, Gelet op art. 17 der militie wet 1901. Brengen ter kennis van belanghebben den dat ieder mannelijk Nederlander en die op den 1 Januari van het jaar 1909 hyn 19e jaar ia ingetreden, namelijk die geboren la in bet jaar 1890, onverschillig of hy al dan niet redenen van vrijstelling meent te hebben, verplicht is zich in de tnaaud Januari 1909 voor VENRAY. Aangifte van den 11 tot den 18 Dec. Gheboorten. Elisabeth Hubeita Camps. Karei Antoon Willem Truijen. Petronella Mechtilda Poell. Maria Mechtilda Goumans. Anna Gertruda Maessen. Johannes Jacobus Ronnes. Sterfgevallen. Maria Francisca Dirksen, weduwe van Jacobus Flück, oud 80 jaren. Johannes Martinus Beetz, oud 21 maanden. Petrus Antonius Robben, oud 9 mnd. Antonius Servatius Drabbels, oud 9 mnd. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens hall 9 tot half 12. Worden gevraagd Bieden zich aan MAASTRICHT, 15 Dec. Boter Ge mijnd 30195 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.37, Laagste f 1.30, Gemiddeld f 1.33 Eieren aangevoerd 12100, Dikke f 6.30 a f 6.80, kleine f 5.40 a f5.70, gemeng de f 6.505 f 6.50. Het Bestuur van het voor vrouwelijke krankzinnigen te VENRAY, brengt ter kennis, dat allen, die aldaar voor werkzaamheden, of voor de levering van goederen wenschen in aanmerking te komen, zich hebben te wenden aan den heer P. SCHOLS Secretaris der Ven raysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau in de Schoolstraat. N B. Het kantoer is geopend op werkdagen van 's middags 12 tot 1 uur, 's Zondags van half 9 tot half 12 voorm. en te doen vestigen in verband hiermede de aandacht op de aan het raadhuis en op 4o gehuchten aangeplakte publicatie. Venray 13 Decomber 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris. STOOT. 's namiddags half 5 in het lokaal van P. CUSTERS. Als spreker zal optreden een der Weled. heeren van het Bestuur der Spaarkas. Trouwe opkomst verzoekt HET BESTUUR. aan do Onderlinge Hagelvereekering- Maalschappij -DORDRECHT" voor de prompto uitbetaling mijner verhagelde gewassen, OIRLO. oen schoono zware oud 2 jaar bij A. VERMEULEN, Heuvelstraat Venray. Leden, ouder dan 21 jaar en werkzaam in 't landbouwbedrijf en oud leerlingen van den vroegereu laudbouwcursus. die wenschen deel le nemen aan een alhier te houden moeten hiervan aangifte doen bij den Secretaris vóór 1 Jan. aanstaande. Het Bestuur. Op Zondag 20 Dec. e. k. des namiddags half vijf in de MUZIEK ZAAL der MARIA VEREENIGING, opgeluisterd door Declamatie, Zang en Voordrachten. Toegankelijk voor leden, aspirant-leden en dooatricen. Wie zich voor dien tijd als aspirant-lid aanmeldt, kan nog aan het feest deel nemen. Het Bestuur. Wegens Afschaffing Te Koop een goed onderhouden met alle toebehoor. Adres JOH. SCHAEFFERS, School straat Venray. twee schoone by M. RONNES op de Kemp. PRIMA een groote' Waar zegt de Uitgever. Winterhanden en voe'en genezen spoedig met onze winter' - -nzalf per doosje 12, per potje 31' Jubjubes Drop in Middelen tegen 1 Chloorkalk Bh Zalf voor brandwonden sc. rj: rheumatiek, uitslag enz. Vele middelen tegen den noest, in diverse prijzen, (niet één middel dat voor alles goed is.) alles aan concurreerende prijzen. Tot oen bezoek noodigt beleefd uit Vleeschstraat 16. Aanbevelend, in de Nieuwmolen, ter plaatse in de Lullsche Kuilen, publiek verkoopen 6 Berken en 1 Eik in de weide in pacht bij Antoon van Meyel en li Eiken in de weide in pacht bij Alb. Pouwels (Laodweert). By ongunstig weder worden deze boomen ook bij de Wed, Voermans ver kocht. In dit geval vooraf te bezichtigen. te VENRAY, zal op verzoek van de Erfgen. van den WelEerw. heer Rector Alphons Ruyten. ten s'erf huize in de Groote Straat te Venray, op Donderdag 14 Januari 1909. 's morgens 9 uur, publiek verkoopen Een zindelijken en goed onder houden INBOEDEL, waaronder diverse prachtige meubels. Nadere omschrijving volgt. VENRAY. vraagt proeflevering van CUP's OI'Ili nilYG van aan veel verminderde prijzen aan de Rijwiel- en Machinefabriek Vertegenwoordiger G. VULLINGS, Leunen—Venray. te VENRAY, zal op Dinsdag 29 December 1908, de» voormiddags 10 uur in de Nieuwmolen te Venray, publiek verkoopen n voor de Eerwaarde Zusters Ursulinon te Venray 13 canada's, 15 roodwilgen, 3 esschen. i> voor Hendrik Verhalle, 1 esch, 2 roodwilgen 1 els. c voor Hendrik Poels—Camps, 1 esch. <1 voor Piet Eibers, 5 canada's (Laagheide.) By ongunstig weder heeft do verkoop plaats ten huize van de Wed. Joseph Voermans op de Zwarte Klef en worden de liefhebbers verzocht alsdan de boomen vooraf te beziohtigen. TE VENRAY maakt hiermede voorloopig bekend, dat hij in de maand Januari a. s. op verzoek van Mej. de Wed. en Erlgenamen Willem Poels in het Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek zal verkoopen Gemeente Venray. A Een perceel zeer schoon Struikhout op de Smakt, groot 2 h. 77 a. 70 c. B 1 h. 21 a. 70 c. puik Bouwland in het Venraysch Veld. C 2 h. 76 a. 60 c. best Weiland, waarvan 1 b. 2 a. 10 c. in het Vlakwater en 1 b. 74 a. 20 c. in het Venraysch Broek. D Eenen vruchtbaren en allergunstigst nabij het dorp gelegen tuin, zeer geschikt voor bouwterreinen, groot 17 a. 45 c. zal op Donderdag 24 December 1908, nam. 2 uur ter plaatse te Venray aan den Maasheezer grindweg voor Mevr. d« Wed. Ph. Esser, publiek verkoopen 90 nos. boonenstaken, lat en brandhout in haar boach aan den Maasheezer grind- weg. NB Denzelfden dag van voorm. 9 12 uur bij M. Klanssens Zitdag tot ont vangst van vervallen kooppenningen. zal op Maandag 28 December 1908, nam. 4 uur ter herherge van den heer Cbr. Atgier te Venlo aan liet Maasschriksel, op verzoek van zijn principaal, publiek ver koopen EeD hui3, gelegen te Venlo aan het Maasschriksel. Sectie I nr. 94 gr. 20 cent. In eigendom toebehoorende aau A. Verheijen. aan concurreerende prijzen, by Wed. J. Van dee Linden. te VENRAY, zal op verzoek van Hendrik PoelsCamps op Diusdag 29 December 1908, 's morgens 11 nu-, onmiddellijk na don houtverk op Openbare Verkoop van te VENLO. zal op Maandag 21 December 1908 nam. 4 uur ter herberge van den heer Hendriks te Venlo, Groote Beekstraat, voor den WelEd. heer A. Janssen—van Eetvelde, publiek verkoopen 1 Den perceel Bouwland aan -bet Kempke" te Venlo hoek Ouden weg en Molenstraat geschikt voor bouwterrein. Sectie C no. 357 gr. 55 a, 10 c. Te veilen in 2 perceelen. In pacht bij J. Cristis. 2 Zeer goed wassend# JONGE DENNEN op de Heide boven Stal - berg. Sectie C nos. 97, 98, 99sn 100, groot 1 h. 52 a. 65 c. zal op Dinsdag 29 December 1908, nam, 2 uur ter herberge van Th. Maas aan den VenloscheD weg te Grubbenvorst op verzoek van Mej. C. Cu3ters, publiek verkoopen 69 nos. boonenstaken in hoopen van 100 stuks. 40 nrs. lat en spurriestaken. 20 nos. brandhout, alles in haar bosschen achtor Dennonoordshuis. 13 eikeboomen en 1 els iu baar weide by G, Stax aau het Broek. Alles vooraf le bezichtigen. zal op Dinsdag 29 December 1908 nam. 4 uur ter herberge van Mej. de Wed. van den Munckhof te Horst, Nieuwe Lindi, op verzoek van den heer L. Timmermans, puoliek verkoopen 12 nos. zwaar tophout, in het bosch van P. J. van der Sterren naby zyn huis san den Schadijk. 30 nos. zwaar tophout en 8 nos, schalen in het bosch van G. de Mulder zal op Maandag 21 December 1908 nam. half 2 ter plaatse le Horst voor den heer Thielen publiek verkoopen Verschillende mooie gave eikeboomen 15 roodwilgen en 1 esch staande nabij het luis a«n den Hegelsnm. zal op Donderdag 31 December 1908 des voorm. 9 uur ter plaatse te Venray, publiek verkoopen Voor de wed. H. van Meyel en J. Poels; 20 elzen, canada en wilgenboomen staande bij het huis en in do weide bij de wed. Maasbroeks. Vergadering bij het huis. Daarna voor de wed. Jac. Muijzers en kinderen, 37 eikeboomen en 23 canadaboomen naby het huis te Meraelo, in Uiezevetinen en Vollemolen Vergadering bij bet buis. Onmiddellijk na afloop van den boomen verkoop circa half 12. 100 nos. boonenstaken, rek en brand hout in het bosch in do Laagheide. zal op nader te bepalen dag te Sevenum voor den heer Matb. van den Broek e. a. publiek verkoopen Pms ut' 'u:n in h rm.fS'i'd, i in t Dinsdag 8 uur Jaarg. 2kl. voor Willem Eibers. Martinus Eiber». Theodora Art». Job. Eibers. Joh. ran Rijswijck Petrus en Maria Eiber». 9 uur Jaarg. Toor Bernadina Esser. Woensdag 8 uur Jaarg. toor Hendr. Verblakt. 9 uur Jaarg. voor Joh. Vergeldt echlgenoote en Martinu» Vergeldt. Donderdag Jaarg. voor Joh. Munster» en Marga- retha Wijnhoven. Vrijdag. Hoogfeest van Kerstmis en 40 uren gebed, kwart voor 4 te Deum waarna de Kerst mis. Half 7 de herdersmi». 10 uur de hoogmis voorafgegaan van 2 H. Missen. Om 3 uur de Ves per» hall 6 completen en Lof. Zaterdag leeet4van den,H. Sephanus de dien sten als des Zondags Zondagavond half 7 completen Lof en processie tot slot vaa het[40 urengebed. Donderdag vigilie voor het hoogleest van Kerstmis en onthoudingsdag. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Na de Hoog mis Processie. Om 5 uur Lof- Dindag om half 8 Hoogmis. Om 5 uur lol. Weensdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van den zaliger Martinus Verbeek als lid der Aartsbroederschap. Deaderdag Vigilie van Kerstmis geboden vasten ea onthoudlngsdag. Vrijdag Hoogfeest *an Kerstmis, 's Morgens om 9 uur de te plechtige H. Mis. Om 8 uur de sol. Hoogmis, 's Namiddag om half 5 de plechtige Ves pers. Om 5 uur plechtig Lol. Zaterdag. Tweede Kerstdag zullen de goddelijke diensten geschieden als op Zondag. Om 8 uur de plechtige Hoogmis. Om 5 uur plechtig Lol. 1 schaapsherder voor Gelderland. 1 keukenmeid voor Zwolle. 1 keukenmeid voor Venray, 1 dienstmeid voor stal en huiswerk voor Duitschland. 2 bekwaam boekhouder. 1 smidsknecht, 1 dienstmeisje van 19 jaar. 2 2de meiden, 2 melkknechten voor Duitschland, 1 koperslagersknecht. 1 stalknecht voor Duitschland, 6 losse werklieden. 2 Jongens van 14 jaar. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis OPRUIMING

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3