Nieuw! Nieuw! Gramaphone. Fanfare „St. Cecilia" Venray. usante, LUCIËN en een Chinees Illussionist, Karakter-Humorist Di Gebrs. Jeuken N. V. De Tijdgeest. De Notaris Brabers Drogerij „Het Hert". Ingezonden. Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. Boter- en Eiermarkten. ADV E RTENTIEN H. MachutusOirlo. zoekt werkkring Maamlelijksche Vergadering Kaartclub Ons Tijdverdrijf, JANSSEN. Buitengewoon interessant ZONDAG 22 NOVEMBER a. s. in de Muziekzaal. zoolang de voorraad strekt. Nog voorradig een groote partij Oveijassen, Pakken, korte Duffels, Hoeden en Petten, Boorden en Strikken, boute Hemden enz., welke tegen zeer lagen prijs worden OP GERUIMD. Notaris Linssen Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Vraagt trekkingsplan. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Bieden zich aan Paterskerk. Beschermheilige tegen ongeneeslijke kwaleij, in 't bijzonder tegen langheid jicht, klieren en zenuwziekte^, waanzin en ziekten der kinderen Wederom 18 prachtige nieuwe nummers ontvangen voor de i van den beroemden Aanvang des avonds met medewerking zal nog steeds blijven voortduren Worden gevraagd t te Venray bij Joh. Th. KUSTERS, Barbier, Schoolstraat te Vierlingsbeek, zal op Donderdag f <i November in alle soorten en prijzen bij W. A. VAN DEN MUNCKHOF. Lange, afhangende wenkbrauwen, diojwektde vorming van speeksel en maagsap op het voorhoofd ver van elkaar blijven °P tljn een teeken van levensvreugde en vriendelijken gemoedsaard. Zijn de wenkbrauwen lichter van kleur dan liet hoofdhaar, dan kan men op zwakke levenskracht en een groote gevoeligheid rekenen. Zwak geteekende wenkbrauwen, hoog boven den neuswortel gelegen, wijzen op indolentie en zwakte. Diep zwarte wenkbrauwen zijn de kenteekenen van een hartstochtelijk temperament. Bij sterk ontwikkelde verstanden zal men zelden lichtgekleurde wenkbrauwen vinden. Roode wenkbrauwen getuigen van groote eerzucht en heftigheid. De normale kleur ligt tus8chen rood en zwart. Ziehier gegevens voor een wenkbrauw- onderzoek bij zich en zijn omgeving Tabaksrook. Zooals den lezer bekend is, is niets zoo goed voor kleeden en gordijnen als tabaksrook..! wanneer je last hebt van de mot. Een aannemelijke reden alzoo. om er lustig op los te dampen, en eigen wijze vertoogen van de vrouw des huizes te negeeren, die liefst niet in den lalon laat róoken.. Maar er zijn nog meer goede eigen schappen, den lezer allicht niet bekend. Wij zouden grovelyk onzen plicht verzaken wanneer wij hem daarvan onkundig lieten en niet vertelden hetgeen bij met het oog op zyn gezondheid en lichame lijken welstand behoort te weten. Want laat de een of andere afschaffer hem tragische tafereelen ophangen van nicotinevergiftiging, wij kunnen daar argumenten voor het rooken tegenover die zoo maar niet zijn te verwaarloozen. Niets is nu eens volmaakt in deze wereld. En behalve nicotine bevat tabaks rook nog blauwzuur, kioloxyd e.) andere giftstoffen. wij geven het grif toe. Maar wat telt dat alles in het nadeel, waar er zoo groote voordeelen tegenover staan Er is te weinig van dat lekkers in om een normaal mensch te deeren, maar er is juist genoeg om diverse bacteriën te vergiftigen, die het voorzien hebben op onze adem halingsorganen. Eene interessante proefneming werd onlangs gehouden, waarbij ten volle het not van den tabaöaksrook gebleken is. Verschillende soorten bacteriën werden, met inachtneming van bijzondere voor zorgsmaatregelen aan den invloed van tabaksrook blootgesteld. Vooral diphtoritisbacillen bleken daar in hooge mate gevoelig voor, en^werden in hunne verdere ontwikkeling gestuit. Iets minder afdoend was dit het geval met typhusbacillen, ofschoon ook daar duidelijk de resultaten konden aangetoond worden. Maar de gunstigste uitkomsten werden er bereikt met gewone huis of tuinbacillen, zooals in de mondholte veel voorkomen en die van schadelijken invloed zijn op de ademhalingsorganen. Daar bleef letterlijk niets van over. Billijkheidshalve dient erkend, dat de zelfde resultaten bereikt werden met den rook van brandend hooi. Maar dat mogen wij, met het oog op de praktijk, wel ver waarloozen; omdat wel niemand, tenzij onder zeer bijzondere omstandigheden, het m zyn hoofd zal halen om z'n pijp met hooi te stoppen in plaats van met tabak. Laten wij ten slotte nog releveeren, dat in tyden van epidemie herhaaldelijk ook gebleken is dat rookers minder vatbaar zijn veor besmetting. Er is zelfs aan de hand van de statistiek aan te toonen dat tabaks bewerkers in dergelijke gevallen het ge ringste percentage aangetasten opleveren. (Tabaksnieuwi-) Ajuin versterkt het spijsverteringskanaal en Alsem den bloedsomloop. Donderblaren verdrijven keelontsteking en waterkanker van het tandvleesch. De jasmijn bestrijdt de maagkrampen. Kaarsjeskruid verzacht nier en inge» wanuspyn Ilhabarbar verdrijft de gal en bevordert den stoelgang. Suikerjj of cichorei zuivert het bloed. Vlier verzacht de borst en verdrijft den brand. Wie dus, in het algemie i gezegd, dage lijks eene voldoende hoeveelheid groenten gebruikt, bevordert zijne gezondheid in houge mate. 1 keukenmeid voor Venray, 2 2de meiden voor Venlo 1 Portier, 1 koetsier en tuinier, 1 magazijnsknecht. 1 bekwaam boekhouder. 2 smidsknechten, 1 houtzager voor in een houtzagerij. 'Voor verdere inlichtingen wende inen zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoeken len 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd Venray, gratis. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur. Wilt s. v. p. onderstaand stukje in uw veelgelezen blad opnemen, bij voorbaat dank. Naar aanleiding van een a>tike! in de N. V. C., waarin het groote nut aange toond wordt van Ie Jongelingen-Patronaten meenen wij te moeten wijzen op onze vooruitgaande gemeente, waar men trotsch mag zijn op de R. K. Vereenigingen, die zich naar onze meening allen in een bloeien den vooruitgang mogen verheugen. Waarom nu ook hier niet gezamenlijk de handen in elkaar geslagen en gezor, dat Venray een Jongelingen-Patronaat krijgt Dat het noodig is. behoeft niet worden toegelicht, dit is genoeg bekend Hoe vaak hoort men niet klagen, dat het aan mannen ontbreekt, dit zal in de toe komst nog erger worden, zoo men niet zorgt voor eene degelijke opvoeding, en deze toch juist vinden onze jongelingen in de patronaten. De zorg voor de jongelingen moet daarom in de werkzaamheid der ziel zorgers bovenaan staan, en iedereen, die het welmeent met ons volk, zegt de N.V.C. arm en rijk moet die werkzaamheid steunen, want de waarborg voor de toekomst van het rijk Gods op aaide ligt in de opvoeding der jeugd. Wanneer de goede wil er is, dan zal de juiste weg om tot de oprichting van zoo'n patronaat te geraken, spoedig gevonden zijn. Eike R. K. vereeniging heeft er belang bij, zoo zij daarom de handen aan het werk slaan, met behulp der geestelijke overheid en gemeente, valt er niet aan te twijfelen of Venray zal spoedig zulk een nuttige instelling hebben. Wie durft de koe bij de horens nemen Met de meeste achting, Eenige Leden van Voor Eer en Deugd' Venray 6 Nov 1908. VENRAY. Aangifte van den 30 Oct. tot den 6 Nov. Sterfgevallen. Anna Maria Christina Asselberghs echt» genoote van Frans Joseph Hubertus As selberghs oud 47 jaren. Joseph Antonius Haunsen echtgenoot van Geertruida Branst oud 59 jareD. Petronella Cortenbach weduwe van Ja cobus van Beesel oud 77 jaren. Maria Johanna Janssen oud 19 dagen Willem van Hout oud 66 jaren. Gerardus -Hermanus van den Bnsch oud 41/2 jaar. Wouterus Jacobus Jeuken oul 9 maan den. Eet groenten. In het weekblad -Buiten" schrijft P- Franssen Jz. over de geneeskracht van groenten Niet te verwonderen waarlijk, dat een groot aantal onzer geneesmiddelen uit het plantenrijk afkomstig zijn. Wij hebben derhalve geen recht groenten als een bij voegsel te beschouwen alleen om in ons menu wat afwisseling te hebben. Zij be zitten wel degelyk voedende en opbouwen de kracht. Wij hebben dus volstrekt geen reden den spot te dryven met vegetariërs die zich, onverschillig uit welke oorzaak het gebruik van vleeschspijzen onthouden. Wjj weten trouwens, dat alle wilde volken, benevens vleesch, ook wortelen en kruiden gebruiken, welke zy in het bosch verzamelen. Sommige planten bezitten in hooge mate geneeskrachtige eigenschappen, terwijl andere vermeden moeten worden wegens het vergif dat zij bevatten. Van kinine en kina spreken wij niet. Een aftreksel van paardebloemenwortels is een uitstekend middel tegen de koorts die plaag van onze lage landen. Spinazie werkt rechtstreeks en voor- deelig op de nieren. Asperges reinigen het bloed. Selderij werkt bijzonder gunstig op het zenuwstelsel en bestrijdt de zenuw koortsen. Tomaten zijn goed voor de lever. Rapen geven eetlust. Salade en komkommers verfrisschen. I,"ok prkl'el' den hlo-ds^mlo'-p cn Parochiekerk. ora 4 uur Lol en I.iefiladig- Morgen Zondag heids preek. Maandag om half 7 de zielmis waarna processie over het Kerkhol tot slot der Octaaf. 8 uur uitvaart voor vrouw Asselherghs waar na brooduitdeeling aan de armen. Dinsdag 8 uur huwelijksmis 2de klas. WoensdagS uur Jaarg. voor Ant. Rutten en echtgenoote. Donderdag 8 uur Sol Jaarg. voor Oer. Arts en zijne huisvrouw Henrica Verheijen, Maandag Dinsdag Woensdag en Donderdag de leesmissen voor vrouw Asselberghs. Dezen namiddag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e Orde. Dezen avond om 5 uur Lol en H. Kruisweg. Dinsdag om hall 8 Hoogmis, om 5 uur Lof. Donderdag, leest van den H. Didacus, Belijder onzer H. Orde, ig in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lof. Vrijdag, om half 8 Hoogmis, om 5 uur Lof, A. s. zal de hoogmis worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Na de hoog mis processie. MAASTRICHT, 3 Nov. Boter Ge mijnd 32705 K. G. Prijzen, hoogste prijs 1.32, Laagste f 1.23, Gemiddeld f 1,27 Eieren aangevoerd 10000. Dikke f7.70 a f 8.10, kleine f 0.00 a f 0.00, gemeng de f 7.40 f8.00. Feestviering Zondag 15 Nóvernber en volgende dagen. Hoogmis om 10, in de week om 9 uur. Maandag 16 November 9 uur Hoogmis voor de levende leden. Dinsdag 17 November, voor de over ledene leden der Broederschap. Persoon, 40 jaar. R. X., .bekend met kantoorwerkzaamlieden, coi respondentiën, expélies en moderne talen, op kantoor of magazijn. Ook als klerk by Notaris of Rijksontvanger. Groot salaris geen vereischte. Goede ref. ten dienste. Brieven onder letter M bureau dezer courant. van de /omlag; 8 November a. s. s avonds 7 uur, in het lokaal van P. J. BEERKENS. Trouwe opkomst wordt verzorj HET BEST!' R. Mooie muziek, zang en voordracht. Tot een bezoek noodigt beleefd uit Café. Eindt. li MU.il»m— half 7. HET BESTUUR. A anbevelcnd, Schoolstraat, VENRAY. IS Dennen en eikenhou', als 75 slagen dennenhout, dienstig voor gelintslieten, opleggers en lalten, benevens eenige slagen tophout, het al in het bosch nabij hunne woning gekapt liggende voorts 6 eiken boomen op stam slaande op de boerderij, 3 slagen eiken slaghout aldaar en 1 dito op de Groote Gies, als mede het gelint om de weide aan den grintweg naar V:erlingsbeek te VENRAY, op verzoek van Mej. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. 1 keuken- en een 2de meid voor Sittard, 1 dienstmeid voor Bocholtz, 1 schaapsherder voor Gelderland. 2 schoenmakers, 1 paardenknecht voor Venray, 1 keukenmeid voor Eindhoven. 2 keukeumeiden voor Venlo. 1 boerendienslkn«cht voor OtW«iim. 23 Noicniber begint de trek king der Staatsloten Tijdgeest loten en polissen. Hoofdprijs loten f 50.000. Hoofdprys polissen - lOO.OOO. i/20 Tijdgeestlot f 1 50. Klassikaal f 0 30. ï/io Tijdgeestlot 1 3. Klassikaal f 0,60 Tijdgeestpolis f 10, geldig voor 3 loterijen, betaalbaar met f 1 per maand. Verkrijgbaar aan het Hoofdkantoor, Zuidblaak 32, te Rotterdam en 1908, des middags om 12 uur, op verzoek en ten woonhuize van do weduwe en kinderen Hendrik Wiilems te Overloon aan den Heikant, publiek verkoopen A Vee en landbouwgereedschappen, als 1 dragende merrie oud 9 jaar. 1 veulen oud 6 maanden. 4 dragende en melkgevende koeien. 2 dragende malen. 2 kalveren, 5 scheutelingvarkens en 1 varken. Lange en korte kar, beiden als nieuw, een en tweescharige eggen er p<tn'-d(">'uiff. zul op verzoek van Mej. Wed. Willem Poels op Woensdag 11 November 1908, morgens 9 uur en zoo noodig den volgenden dag. in het Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek verkoopen 36 stoelen met rieten zittingen, fauteuils bloementafeltjes, piano, pianostoel, 2 ca nape's, 3piegelka8tje, commode, vleesch- tafel, boekenrek, hoekrekjes, koperen waterflesschen, voetbankjes, keukenkast, brnuis, waschmacbine, mantelketel, doof pot, petroleumtoestel, kookketels, koperen soepketel, dito waschketel, kapstokken, lange tafel, wekkers, apothekersopstand, lesseDaar. fonteintje, ronde mahoniehouten uittrek tafel, mahoniebou'en sécrétaire met marmeren blad, zwart marmeren pendule met coupes, 8 mahoniehouten stoelen met groene pluche overtrokken, kleine tafels biljart met toebehooren. tuinstoelen, tuin banken, tuintafels, 50 herbergstoelen, herbergtafels, schrijfbureau, 1 prachtige eikenhouten boekenkast, een bureau- Ministre. kagchels, 2 kleerkasten keu- kengerief. parapluiestaander tevens kap stok, 7 ledikanten met matrassen en vederen bedden, wollen dekens en spreien, waschtafels, nachttafeltjes, waschstellen, diverse stoelen, eikenhouten kabinet, groote uittrektafel, porselein, glaswerk, spiïgels, schilderijen, vleesch en brood- machine. 1 lange en 1 kot te kar zoo goed als nieuw, ploeg, egge, paardetuig, paarde- dekens en dito netten lijzadel met trens, zwepen, balans met schalen, weegschaal, bascule, gewichten, eikenhouten slede, hakselmachine, wan, wanmolen, krui wagen, ladders, stal en akkergereedschap enz. Verder 1 Landauer 3 omnibussen voor 10, 8 en 6 personen, 2 Bosschor Karretjes l Breack en 1 Tilbury. De rijtuigen worden om 11 uur verkocht Kijkdag Dinsdag 10 November. Onbekende koopers zijn verplicht om gegoede bekende borgen te stellen. uur by J. Reijnders te Venray aan Laag» nebroek voor M. Gellings publiek verkoopen Huis met stal bouw en weiland te Ven ray aan Laagriebroek sectie D no 3162 en 1525 groot 82 a. 60 c. 2 Weiland in Laagriebroeksche pas sectie D no 3316 groot 29 a. 60 c. belend de Wed. P, Verheyen. 3 Massa van koop 1 en 2, VENRAY. Beste adres voor Bloedworstkruiden, saljyeter, kruidnagelen, nagelgruis, peper enz. De echte Rooswatten, gezuiverde, ontvette en vette watten voor diverse doeleinden. Bloedstelpende watten, snelverband, maandverband, maandgordels. gazen windsels, juten enz. Hospitaaldoek, kinderwiegzeiltjes, urinalen inigatoren, spuiteu en verder alle andere artikelen voor ziekenverpleging. Voor eene heldere witte wascb is de beste manier om te laten wasschen de eerste keer met gele of groene zeep, de tweede keer met witte of glycerinezeep of dubbel- blankzeep terwijl men met bleekwater bleekt. Groene zeep 9 ct. per pond, 30 pond f 2.40. zal op Maandag 9 November 1908 nam. 2 uur bij Th. Rutten te Horst aan de Melderslo voor de Wed. J. Aerts, publiek verkoopen Een nieuwgebouwd huis metstal, schuur erf tuin, boomgaard, bouw. weiland, schaapswei en slaghout te Horst aan de Melderslo. sectie B nos. 1068, 1075, 2349, 183, 1067, 1074, 1079, 2470 en 2471 groot 1 h. 33 a. 90 c. Onmiddellijk daarna voor de kinderen Poels Bouwland te Horst in Meldersloveld C 1468 groot 23 a. 30 c in pacht bij H. Janssen. dragend zoo goed 'Notaris Esser te Horst ploeg, za| op Vrydng 13 November 1908 nam. 4 zal op nader te bepalen dag te Venray ten verzoeke van de Erven van wijlen Mevrouw Wed. Fr, Esservan deu Boogaart, publiek verkoopen Een perceel best bouwland te Venray aan St. Jozefskapel C no 1443 groot 38 a. 60 c. belend kinderen F. v. d. Boo gaart en M. van Meijel. 1 Dennen, heide en slaghout te Cis tern ay N.O. ged. van G no 1100 alsmede zuid. ged. van G no 1094 samen groot 91 aren. 2 Heide en weg aldaar middei ged. van G 1094 en N.ged. van G no 1100 samen 1 h. 51 a. 65 c. belend grintweg, fam. Esser en vorig perceel. 3 Jonge dennen aldaar oost. ged. van G 1094 groot 64 aren beiend gi int weg en vorig perceel. 4 Dennenbosch en hakhont in Oiriosche heide F nos 1041 en 1042 groot 3 h. 5t a. belend fam. Esser, G. Friezen en weg. 5 Heide en hakhout in Oiriosche heide F nos 1035 en 1036 groot 1 heet. 44 a. 60 c. belend 3 wegen en volgend perceel. Heide aldaar N.W, ged. van F 1167 groot 1 heet. 51 a. belend vorig perceel en volgend. Heide aldaar z.oostwaarts naast vorig perceel ged. uit F 1167 groot 1 h. 68 a. Heide aldaar z.o.resteerend gedeelte van F no 1167 alsmede N.W. ged. van F 1166 groot 2 h. la. Jonge dennen en heide aldaar z o. res- teerend ged. van F 1166 gr. 2 h. 84 a.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3