Dankbetuiging. aaaaasTaata P. CAMPS-DELHOUGNE BUXKING voor COSTUMES en OVERJASSEN. Jos. GE0MINY, Venlo- zilveren rozenkrans. Kanarievogels H. Wismans. W. Wijnhoven. Wed. J. v. d. Linden. Prijskaarten De Notaris Brabers Adverteert in dit blad. Ingezonden. Den Tram. Burgerlijke Stand. Boter- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN DAMES- en KINDERMANTELS, Dames- en Kinderhoeden, MODELHOEDEN. Pelsen, Doeken, Handschoenen, Wollen en Tricot Ondergoederen, Heerenhoeden en Petten. ATELIER voor van Zondag 11 October (voor het laatst in dit seizoen), ten huize van den heer J. VER HEUGEN, Groote Straat, Venray. Bij regenweder 8 dagen later. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kalk, Kainiet en Thomasslakken Ta ESP)? WANMOLENS. M. v. d. Putten, te koop, bij Heeren Kiezers Kerkelijke Dienslen le Venray. Geachte Kiezers Winterhoeden, Pelzen en Mantels, Doeken en Shales, Ondergoederen. Heeren- en Dames-stoffen. Wollen en Sitsche Dekens. „Gezellig Samenzijn", Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, De 'overatroomiiiKeii in EngelMcli Indie. 50000 slaclilollcrw Een bijzondere correspondent, dien d Advocate of India naar Hyderabad heeft gezonden, beschrijft de stad als een groot graf. De I azaars zijn veranderd in puin hoopen, vol modder en hall vergane lijken. Donderdag zijn zeshonderd lijken uit den modder gehaald en ergens ande vond men er nog honderd. De correspondent schat het aantal dooden op 50.000. De Nizam van Hydera bad heeft vele telegrammen ran deelneming ontvangon, o. a. een van koning Edward De slechte gewoonte, de schulden bij de kleine handels en handwerkslieden niet te betalen is ook bij de Amerikaansche mil lionnairs in zwang. In 't bijzonder de handeldryvenden van Newport, de voor» naamste zomerverblijfplaats van de mil» lionairs, hebben over de vergeetachtig» heid en nalatigheid der dollarkoningen te klagen. Toen de gasten na het einde van het vorige $pizoen Newport veilieten. stonden er in de boeken der kooplieden posten van meer dan 25000 dollars. Nu hebben de handeldrij venden een vereenigiog gevormd en gemeenschappe lijk hun vorderingen aan eenige der rijkste familiën van het land gestuurd. Deze stap bleef aanvankelijk zonder gevolg, totdat een ryke dame een deurwaarder met een rekening op het dak werd gestuurd. Dit hielp. Men werd door een paniek bevangen bjj de gedachte, dat al de winkeliers dit zouden doen. Van alle kanten kwamen telegrafische postwissels in. Een bekend millionnair kwam zelf naar Newport om zijn schulden te betalen. Een goede wekker. Hoe een boerinnetje in het Odenwald in Baden, die een sergeant ingekwartierd kreeg, zich een wekker wist te verschaffen vertelt de volgende geschiedenis Bij de boerin werd een sergeant inge kwartierd. Daar de troep den volgenden ochtend om 4 uur verder zou marcheeren, vreesde de vermoeide krijgsman dat hy zich zou verslapen en verzocht de vrouw, hem een wekker te geven. Dooi dit verzoek geraakte de vrouw in groote verlegenheid, want zij had nog nooit van zulk een ding gehoord. Ook in andere huizen van het Badensche dorpje was geen wekker te vinden. De vrouw stelde echter den sergeant gerust 6D zeide, dat zij er wel voor zorgen zou dat hy op tijd gewekt werd. De ser geant giDg slapen en werd om 4 uur des morgens door een luid -kukeluku" 1 ge wekt. Op zijn horloge zieode, bemerkte hij dat het tijd van opstaan was. Raadgeving. Op brandwonden zullen zich geen blaren vormen, wanneer men zich direct met olijf olie bestrijkt en er dan fyn zout op strooit. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hoera I Hoera 1 nouw is 't gemakt I Den tram dè kumt, dat is beslist. Lang hebbe wij er noa gesmakt, Veul ban wy er ok gemist. Mer onzen Road den is wel wies. Den wet verduld goed wat ie duut, Den goat nie ovver hieól dun ies En gift veur niks gen censke uut. Nouw reyen we dan binnekort Hieël zuutjes zonder stooët of schok. Gen mins kumt dan mèr plak te kort, Gen man hoeft dan mèr op den bok. Adjus nouw Hannes, Willem de koetsier, Et spiet me veur ouw alle twirè; 'i Is uut, 't fooike veur 'n glas bier. Och draagt ouw lot tog mer gedwieè. Adjü harddravers van de Zwaan En van de Leuw, hel ónt is doar, Ouw stief knoake motte van de baan, En Siebets hit 't gewèèr al kloar. Ouw wensch ik evvel en héter lot Dan stuks gewies plaats in de schouw. Lopt veur den tram en dat wel tot Ge dooëd valt veur 't Stationsgebouw. Eu Willem, Hannes, wordt tramkoetsier Dan missen we ouw gezichten nie. Dan trammen we allemoal mit plezier Betalen 't glèeske Ave bliè. TOON. na volbrachte dagtaak, maar dat men de rustige bewoners stoort door het kloppen op deuren en vensters, zal wel eenieder afkeuren. W ie in eene vroolijke stemming is, behoeft zich nog niet als dol en bezeten te gedragen. Dit getuigt allerminst van eene goede huiselijke opvoeding. Tevens is nu do tijd om te kapen hier en I Maa"(ls| Paterskerk. groepje to bestaan, dat er zich speciaal op toelegt om de vruchtboomen van huil last te ontdoen. Worden zij hierbij verjaagd, dan geven ze op andere manier blijk van hunne tegenwoordigheid. Men durft er zich zelfs op te beroemen, dat men ir. 4 avonden op een plaats een boom heelemaal heeft kaal gemaakt. Toch wel een heldendaad niet waar Dit geldt wel als zoodanig voor deze "lummels", onder wie zelfs twee -hazen" zijn. Zou het niet goed zijn, dat deze heertjes eens met een dikken knuppel, of anders met de politie kennis maakten Het heeft er allen schijn van. of ieder niet meer meester is op zijn eigendom. En kreeg men dan thuis nog eene vaderlijke vermaning, misschien zou alles nog ten goede keeren. Neen, de baldadigheid wordt door sommige -domme kinkels" nog ver schoond. Wel een bewijs van welwillend heid, hé Wij hebben op deze twee misbruiken, vooral op het laatst6, willen wijzen, ter wijl wij, bij de welwillendheid van den Uilgever, ons voorbehouden verder hierop in te gaan, en zoo noidig, de belhamels aan het publiek willen bekend maken, waarna wij ons ook zullen noemen. Voorloopig blijven wij Een vriend van orde. Merselo 9/10 '08. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Franciscus Hubert us Custers, meubelmaker, te Venray. om op het perceel, kadastraal bekend in sectie C, No. 3619 een gasmotor van 1 P. K. te mogen plaatsen en in werking brengen, door hen is ingewilligd, alsmede dat van Eugène van Rechem, Kanunnik, namens de Eerw. Zusters van Liefde te Venray, om op de perceelen, kadastraal bekend in Sectie C. Nos. 574 en 574. een stoomketel van 10 Atmosferen, te mogen plaatsen en in werking brengen. Venray, 3 October 1908- Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris. STOOT VENRAY. AaDgifte van den 2 Oct. tot den 9 Oct. Geboorten. Franciscus Gerardus Swinkels. Wilhelmus Johannes Verhalle. Petronella. Maria Johanna van Zwamen. Mathias Hendrikus Joosten Louis Hendrikus Johannes Custers, Wilhelm Eduard Look. Huwelijken. Jacobus Hubertus Nelissen oud 28 jaren koster te Venray en Anna Huberta Ewalts oud 22 jaren zonder beroep te Wnnssum. Sterfgevallen. Wilhelmus Johannes Leenen, weduw naar van Maria Johanna Beuming, oud 78 jaren. Johanna Maria Josephina Rongen oud maanden. MAASTRICHT. 6 Oct. Boter Ge mijnd 28335 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.37. Laagste f 1.33, Gemiddeld f 1.29 Eieren aangevoerd 39900, Dikke f5.90 a f 6.40, kleine f 5.30 a f 5.60, gemeng de f 5.70 f6.10. De meisjes, die hebben meegewerkt tot versiering der Rijwielclub -St. Oda" bij het gehouden Pausfeest betuigen hier bij hun hartelijken dank nan de leden, en vooral aan den President der Rijwielclub voor de gulle tractatie Op Woensdag 14 Oelober a.s, 's namiddags 5 uur zal het Café van J. REINTJES aan het Veulen te Venray. worden Den opbouw van een Woon huis met stal, voor rekening van de Kinderen M. DERICKS aan het Veulen. Aanwijzing den dag van besteding des namiddags half 5. Inlichtingen by A. MARTENS. V E N R AY, Ontvangen voor het Najaar- en Winterseizoen n i Mynheer de Redakteur. Vergun mij s.v.p. plaatsruimte voor de volgende regelen. Nu het rooien der aardappelen afgeloopen ie, welker opbrengst over 't algemeen niet teer meevalt, is de -braaktijd" aangebroken Hoewel hier niet veel vlas meer verbouwd troidt, toch schijnt het -braken" nog niet Uit de mode te zijn. Jammer ook voor de boerendeernen, want dit is geen feestdag, Baar wel een feestavond voor velen. Wie in den stilleu avond buiten een luchtje schept, hoort reeds in de verte de Maandag 8 uur jaarg. voor Anna Maria Hofeljjke stemmetjes, dikwyls niet veel Custers, huisvrouw en Arnold Baeten. verschillend. ven het gebl.» ,.n geit of T»£?.S™d. J»"' ffchaap. Nu, een pre'je mag er wel op staan Woensdag 8 uur sol. Jaargetijde voor Albert Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd Bieden zich aan Laatste bestelling van voor 't weiland tot Zondag 11 October bij de wiikmeesters of Secretaris met vooruitbetaling van 25 ct. per ÏOO k.g. Het Bestuur. Den 4en October is VERLOREN een Tegen flinke belooning terug te be zorgen aan het bureau van dit blad. prima vanaf 17 gulden en hooger, bij Timmerman, Heuvelstraat, VENRAY. H. THOMASSEN, Frontespiesstraat. voor een Lid van den Gemeente raad te VENRAY, Mijne Heeren, Candidaat gesteld zijnde, neem ik de vrijheid mij beleefd bij de te houden stemming op 13 October aan te bevelen. Mocht mij de eer te beurt vallen tot lid van den Gemeenteraad gekozen te worden, dan zal 't steeds mijn innigste streven zijn de belangen van de Gemeente te behartigen. Hoogachtend, Parochiekerk. voor den Gemeenteraad te VENRAY. Door velen uwer aangezocht een blijk (e geven dat my de gestelde canditatuur voor Lid van den Gemeenteraad welge vallig is, deel ik U allen mede, dat ik bij eene eventueels benoeming het lidmaat schap van den Raad aanvaard. Ik neem bjj deze dan ook de vrijheid, mij in UEd. gunst aan te bevelen en geef U de verzekering, mocht ik tot lid van den Raad gekozen worden, dat U dan in mij een vertegenwoordiger zult hebben, die de belangen van U en de Gemeente met zijn beste krachten zal voorstaan en behartigen. Hoogachtend, Ontvangen voor 't a. s. seizoen de allernieuwste Alle gemaakte Eene prachtige collectie Alles aan uiterst lage prijzen. Een groote sorteering Minzaam aanbevelend, te geven door de Kaartclub op Zondag 11, 18 en 25 Oct. n het lokaal van den heer L. VERBEEK, om 3 flinke prijzen. Alle liefhebbers worden beleefd uitge» HET BESTUUR. zal op Maandag 12 October 1908 's nam. 3 by Victor Tervooren te Wanssnm voor den heer J. van den Boogaart. publiek verkoopen 120 nos. nieuwe planken. zal op Dinsdag 13 October 1908 's midd. 12 uur bij Mej, de wed. Vissers aan het Station te Tienray voor den lieer J, van den Boogaart, publiek verkoopen 120 nos nieuwe planken. zal op Donderdag 15 October 1908 nam. 2 uur ten huize on op verzoek van den Heer Th, Camps te Venray -in het Hert" publiek verkoopen: E«n netten inboedel als: 1 mahoniehou ten spiegelkast, 1 dito ronde tafel, 1 dito speeltafeltje, 1 dito antiek spoeltaiëltje 9 dito stoelen en dito canapé, 1 eikenhouten, linnenkast, 2 kleerkasten 2 ladetafels, 1 glazenkast, verschillende tafels waar onder eikenhouten uittrek tafels, 5 ledi kanten mot matrassen, pendule met coupe klok, bloemvazen, beddegoed verschillende stoelen, spiegels, schilderyen, hang-gang- en staande lampen, fornuis, kolomkachel, ketels, keukengerief, kristal, glas- aard werk inmaakpotten en glazen, 2 vlaggen enz. noodigd. te Vierlingsbeek, zal op /.alerdag ÏO Oefober a. s. bij inzet en op Zaterdag 17 October a. s. by toeslag telkens des nam. 4 uur ter rberge van ANTOON JANSöEN te Overloon, op verzoek van de Wed Hendr. Willems aldaar en kinderen publiek verkoopen lo. eene vrucht- bare boerderij gelegen ÉüSraiia&c aan den Heikant onder Overloon, kad. sec'ie A nos 383a, 377, 380, 381, 777. 778, 1293. 1294,1295, 977, 978, 1463. 1226, 963 441, 776 en 775 samen groot 12 h. a 05 a. bestaande uit huis, schop, erf, tuin, stal, bouwl. weil. hakhout, dennenbosch en heide, in verschillende koopen en in massa. 2o. een perceel hooiland genaamd -de Pasgelegen In de Spurkt onder Venray, kad. sectie A nos. 614 en 617 samen groot 49 a. 70 cent. Alles te aanvaarden op diverse tijd stippen in 1909. zal op Vrijdag 16 October 1908 te Venray publiek verkoopen. A. nam. 2 uur ten huize en voor de Wed. Baltissen in den Houtenhoek: Allerhande huismeubels: kasten, lesse naar sloelen, tafels, leuningstoelen, kachel, ledekant, beddegoed, schoenmakersnaai machine en gereedschappen, waschketel, kuipen, porcelein glas aardewerk, keuken- gerief, klein schuur en akkergereedschap. B. nam. 4 uur bij P. Ttieuws in den Houtenhoek Huis met tuin in den Houtenhoek sectie C nos. 3722 en 3723 groot 5 a. 30 c. Bouwland op de Kemp C ur 4879 groot 12 a. 30 c. Wordt in perceelen en massa geveild. zal op Maandag 19 October 1908 nam. 5 uur ter herberge van den heer L. S'offels te Tegelen A voor den heer L. Stoffels, Huis en erf aan Beitel Nieuwstraat no. 2154 groot 3 a 5 c. bewoond door Jac. Elbeis. JB voor den heer P. Kempen, 1 Huis en erf aan Beitel Nieuwstraat, C ur 2220 groot 3 a. 10 c. bewoond door H. Nieweg. 2 Huis en erf aldaar C ur 2219 groat 3 a. bewoond door C. Geeraedts. zal op Maandag 12 October 1908 's midd. 12 uur by J. van den Munckhof te Venray in den Engel (dus niet bij de Wed. Thielen aan het Eindt) voor den heer J. v. d. Boogaart, publiek verkoopen zal op Maandag 19 October 1908 voorm. half 10 uur ten huize en op verzoek van de Wed. G. Poels eti kinderen te Horst aan de Melderslo, publiek verkoopen 4 melkgevende koeien, 4 varkens. 4 scbeuteiingen, 40 kippen, karren, ploegen egge weiboom, eenige huismeubels en een botorkarnmachiue. Slerlit betalen. r\ i j overledene leden der Aartsbroederschap van daar. Daaraan doen niet de meisjes, maarhet koordje wel de jongens mee. Er schijnt hier een j Dinsdag, (eestdag van den H. Daniël en ge- Esser en Johanna van den Boogaard, Donderdag 8 uur sol. jaarg. voor Henricus van den Boogaart en Theodora Janssen. rijdag 8 uur sol. jaarg, voor Maria Elisa Severiens en haar neef Heithuizan. Deze week iederen avond om 5 Rozenhoedje. Maandag.om half 8 plechtige Lijkdienst voor Jene leden uur Lof en zeilen. Martelaren onzer H. Orde, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voor waarden. Om half 8 Hoogmis. Vrijdag om hall 8 hoogmis. A. s, Zondag zal de Hoogmis worden opge dragen voor de levende leden der Aartsbroeder schap. Na de hoogmis processie. 1 dienstmeid voor Duitschlaud, 1 schaapsherder voor Gelderland. 1 Koetsier voor Helmond. 1 dienstmeisje voor Tegelen, 4 dienstmeiden voor Venlo, 1 dienstbode voor huisarbeid, voor Bergen. 1 koperslagersknecht voor Venray. 1 2de meid voor Venray. 1 keuken- en een 2de meid voor Sittard, 2 schoenmakers, l smidsknecht, 1 dienstmeid voor Bocholtz, 1 keukenmeid voor Venray. 2 keuken- en 2 2de meiden voor Venray, 1 gehuwd koetsier. 1 meubelmakersknecht. 1 daglooner voor alle werk. 1 boodschaplooper. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk toekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis 120 noo. nieuwe planken.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3