Loting H. Wismans, W. Wijnhoven. R. Volksbond, Algem. Vergadering Jos. GE0MINY, Venlo. Prijskaarten Kachels, Kachelplaten en Fornuizen. VLEESCHHAKMACHINES. A. H. De Haen. 98B te Oss in 1908. «-e» Patrijskippen. een partij Mest, Drogerij „Het Hert". De Notaris Brabers St. Michaels-Almanak, W, van den Munckhof. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Burgerlijk© Stand Heeren Kiezers ATELIER Voor Geachte Kiezers Kerkelijke Diensten le Venray. Boter- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN Gustaaf, Alphuns, Heart, Kalk, Kainiet en Thomasslakken op Zondag 4 October, van „Gezellig Samenzijn", Zondag 11 October (voor liet laatst in dit seizoen), ten huize van den heer J. VER HEUGEN, Groote Straat, Venray. Bij regenweder 8 dagen later. Ontvangen voor 't a. s. Seizoen eene ruime sorteering nieuwste modellen Alle Huishoud©] ij ke- en Landbouw artikelen f rrrn Uit de hand te pachten Donderdag 29 October. Donderdag 12 Nov. Woensdag 25 Faillissement ft. Kessels, fteeiio. Deurwaarder Geeraedts Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, TE KOOP 40 jonge Voordeelig te koop een Tafel en een Glazen Kast. Gezuiverde Levertraan, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, sommige advocaten tot sieraad zou strek ken. Advokaat (na gebeld te hebben) Hendrik gooi dezen sollicitant de deur uit. Een nieuw redmiddel voor werkelooren. De Engelsche Minister van Oorlog, heeft in een redevoering een middel aan de hand gedaan om van de werkloozen althans een 16000 of 17000 jonge mannen den winter door te brengen. Laten zij zich aanbieden om een half jaar voor het leger te oefenen Yreeselijke Ntrnf van eon beeldstormer. Treffend is het uiteinde van sommige Fransche beeldenstormera. De vorige week maakte een meester metselaar te Sainte- Florine door twee revolverschoten een einde aan zijn leven. De zelfmoordenaar was een berucht geloofshater twee jaar geleden had hij de taak op zich genomen de kruisbeelden der gemeente Sainte-Florine te verwijde ren met een woest genot sloeg hij de beenen en armen der crucifixen stuk, en hakte het lichaam tot stukken. God ontnam hem het gebruik zijner beenen. Hij verlamde ze. En eenige maanden geleden deed de zoon van den Christushater een val en brak den ruggegraat. Ontzettende spoorwegramp te Berlijn. Een vreeselyke ramp, de eerste van deze soort, die te Berlijn heeft plaats gehad, heeft in de Duitsche hoofdstad veel ontroering gewekt. Twee boven grondsche electrische spoortreinen, zgn zweeftreinen" zijn tegen elkander gehotst en daaibij is een der wagens van een hoogte van 15 meter op de straat ge slingerd, waardoor 21 inzittenden gedood en 18 levensgevaarlijk verwond werden. De telegrammen uit Petersburg melden dat de cholera langzaam afneemt. Zaterdag werden 309 nieuwe gevallen aangemeld, tegen 324 op Vrijdag. Het afnemen wordt toegeschreven aan de toenemende koude maar vele geneesheeren vreezen, dat do epidemie, die nu langzaam gaat afnemen in het voorjaar weder met vernieuwde kracht ral uitbreken. Het rapport van dr. Necbaief, van het Oboekbof-hospitaal wijst er op, dat de groote meerderheid der ziek tegevallen en sterfgevallen voorkwamen onder de mindere klassen der bevolking. Zondag was het aantal nieuwe gevallen 268, het aantal sterfgevallen 143. Uit Riga en Warschou worden thans de eerste ernstige gevallen gemeld. Dr. Krayoeskine, do leider van het In stituut voor experimenteele geneeskunde meldt dat de inenting tegen de cholera af< doende bleek na drie inentingen. Peisonen die eens of tweemaal waren ingeënt werden nog door de ziekte aangetast. De proef nemingen in Rusland met anti- cholera serum hebben nog niet tot beslissende resultaten geleid. Hot instituut organiseert vliegende colonnes om inentingen tegen de cholera te geven. plaats bad voor don hunne inschrijving 1 September |1. Bedoelde ingeschrevenen wordon mits dien uitgenoodigd om op het hierboven gemelde uur ter aangegeven plaatse aan wezig te zijn. Zie verder de bekendmaking aangeplakt ten raadhuize en aan de scholen op de gehuchten. Venray 2 October 1908. Burgemeester en Wotnouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. De Burgemeester van Venray brengt bij deze ter algemeene kennis, dat op den 30 September jl.ter vervulling van een plaats in de Gemeenteraad tot candidaten zijn gesteld de Heeren WISMANS H. F. WIJNHOVEN W. H. en dnt de stemming over deze cand daten zal plaats hebben op den lil October ItMM van des morgens 8 uur tot des namiddags 5 uur. Herinnert bij deze tevens aan art. 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende als volgt Hy, die opzettelijk zich voor een ander -uitgevende, aan eeue krachtens wettelijk -voorschrift uitgeschreven verkiezing deel- -neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf -van ten hoogste een jaar". Venray den 30 September 1908. De Burgemeester. H. ESSER. De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis der milicien verlofgangers van alle lichtingen, die in het bezit zijn van hun zakboekje, die boekjes voor den 8 dezer ter Gemeentesecretarie in te leveren. Venray den 2 Oct. 1908. ,De Burgemeester voornoemd, H. ESSER, Burgemeester en Wethouders van Venray, maken bekend, dat de voor de lichting van 1909 voor deze ge meente zal plaats hebben te Venray in de Muziekzaal op Woensdag 21 October 1908 des voormiddags te half 11. Aan de loting nemen deel al de inge schrevenen voor die lichting, voor zoover Het Kantoor is geopend op werkdagen vai) 12 tol 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd t Bieden zich aan VENRAY. Aangifte van den 25 Sept. tot den 2 Oct Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. voor een Lid van den Gemeente raad te VENRAY, Mijne Heeren Candidant gesteld zijnde, neem ik de vrijheid mij beleefd bij de te houden stemming op 13 October aan te bevelen. Mocht mij de eer te beurt vallen tot lid van den Gemeenteraad gekozen (e worden, dan zul 't steeds mijn innigste streven zijn de belangen van de Gemeente te behartigen. Hoogachtend, voor den Gemeenteraad te VENRAY. Door velen uwer aangezocht een blijk te geven dat mij de gestelde canditatuur voor Lid van den Gemeenteraad welge vallig is, deel ik U allen mede, dat ik bij eene eventueele benoeming het lidmaat schap van den Raad aanvaard. Ik neem bij deze dan ook de vrijheid, mij in LEd. gunst aan te bevelen en geef U de verzekering, mocht ik tot lid van den Raad gekozen worden, dat U dan in mij een vertegenwoordiger zult hebben, die de belangen van U en de Gemeente met zijn beste krachten zal voorstaan en behartigen. Hoogachtend, Parochiekerk. Paterskerk. MAASTRICHT. 29 Sept. Boter Ge mijnd 29765 K G. Prijzen, hoogste prijs. 1.39, Laagste f 1.23, Gemiddeld f 1.26 Eieren aangevoerd 16800. Dikke f5.80 f 5.10, kleine f 4.40 a f4 80, gemeng de f 5.50 f5.00. GEBOREN Zoon van Th. SLITS en B. LUIJTEN. Venray, 29 Sept. 1908. Laatste bestelling vaD voor 't weiland ot Zondag 11 October bij de wiikmeesters of Secretaris met vooruitbetaling van 25 ct. per ÏOO k.g. Het Bestuur. 's namiddags half 5, in het Lokaal van den lieer P. CUSTERS. Groote Markt. De leden worden beleefd verzocht deze Vergadering hij te wonen. Het Bestuur. te geven door de Kaartclub op Zondag 11, 18 en 25 Oct. in het lokaal van den heer L. VERBEEK, om 3 llinke |>r'js<>ii. Allo liefhebbers wordg- beleefd uitge» Steeds voorhanden, onze bekende, goede Concurreerende prijzen. A anbevelend noodigd. HET BESTUUR. 1 no. zware dennenschansen van 70 st. en 21 nos, schalen gelegen in het bosch afkomstig van den heer van de Voort onder Gruhbenvorst nabij den Berkenboom. (nieuwe gebouwen) met 41/2 hectare grond in ontginning, desgevorderd met meer grond, gelegen nabij Californië te Gruh benvorst, Te bevragen bij Notaris ESSER, Horst te Venlo, 2al op Donderdag 8 October 1908, des voormiddags ten 11 uur, ten zal op Maandag 12 October 1908 's raidd. 12 uur by J. van den Munckhof te Venray in den Engel (dus niet bij de Wed. Thielen aan het Eindt) voor den heer J. v. d. Boogaart, publiek verkoopen 120 nos. nieuwe planken. zal op Maandag 12 October 1908 's nam. 3 by Victor Tervooren te Wanssum hij M. JEUKEN, Brabander. alsmede Adres Bureau van dit Blad. zacht van smaak, licht verteerbaar, is onmisbaar bij kinderen en rheumatiek- achtige menscben, om zich beter tegen de winterkou te wapenen. Onze soort is de beste. IMio»ü|>liorziire kalk, bij 't mes ten van varkens noodzakelijk wil men ze niet stijf laten worden, Het beenderen stelsel moet niet evenredig met de zwaarte van het lichaam ontwikkelen. Ontvangen een nieuwe voorraad Sclioencream in potjes en doozen van puike kwaliteit en voordeelig in het gebruik. Boldoot's Dubbel Blank zeep, de beste zeep voor een blanke, witte wasch, 22x/a cent per doos van 3 stuks. verzoeke van den weled. gestr. heer Mr. J. den heer J. van den Boogaart. publiek verkoopen 120 nos. nieuwe planken. voor C. H. Coenegracht, advocaat en procureur, wonende te Roermond, als curator in bet faillissement van M. Kessels, koopman en molenaar te Meeilo, ten huize van den gefailleerde publiek acontant verkoopen De tot gemeld faillissement behoorende roerende goederen als kasteu, tafels, steelenen andere meubelen, spiegels, schil derijen, gordijnen, kachels, lampen, porcelein, allerhande keukengerief enz. enz. alsmede een groote partij ongedorseht koren en aardappelen. te Vierlingsbeek, zal op Xnlcnliig IO October a. s. bij inzet en op /.a(<>r<lst£ !7 Orlobcr a. s. by toeslag telkens des na:n. -1 uur ter hei berge van ANTOON JANSöEN te Overloon, op verzoek van do Wed J/endr. Willems aldaar en hinderen publiek verkoopen lo. eene vrucht bare boerderij gelegen aan den Heikant onder Overloon, kad. sedie A nos. 383a, 377, 380, 381, 777, 778, 1293, 1294, 1295, 977, 978, 1463, 1226, 963, 441, 776 en 775 samen groot 12 h. a 05 a. bestaande uit huis, schop, erf, tuin, stal, bouwl. weil. hakhout, deiinenbosch en heide, in verschillende koopen en in massa. 2o. een perceel hooiland genaamd -de Pas gelegen in de Spurkt onder Venray, kad. sectie A nos. 614 en 617 samen groot 49 a. 70 cent. Alles te aanvaarden op diverse tijd stippen in 1909. zal op Vrijdag 9 October 1908 nam. 2 uur ten huize en voor G. Custers te Venray aan de Langstraat, publiek verkoopen Allerhande huismeubels, kasten, tafels, stoelen, kachel, keukengerief enz. benevens een partij aardappelen. zal op Zaterdag 10 October 1908 nam. 4 uur ter herberge van de Wed. Rievors te Gruhbenvorst—Klooster voor den heer L. Syriër, publiek verkoopen 82 nos zware dennenschansen a 200 s'u pT u-irm r, zal op Dinsdag 13 October 1908 's raidd. 12 uur by Mej, de wed. Vissers aan het Station te Tienray voor den heer J. van den Boogaart, publiek verkoopen 120 nos nieuwe planken. zal 'op Donderdag 15 October 1908 nam. 2 uur ten huize en op verzoek van den Heer Th. Camps te Venray -in het Hert" publiek verkoopen; E n netten inboedel als; 1 mahoniehou ten spiegelkast, 1 di o ronde tafel, l dito Speeltafeltje, 1 dit» antiek speeltafeltje 9 duo 8'oelen en dito canapé, 1 eikenbomen, linnenkast, 2 kleerkasten 2 ladetafels. 1 glazenkast, verschillende tafels waar onder eikenhouten uittrek, tafels 5 ledi kanten met matrassen, pendule met coupe klok, bloemvazen, beddegoed verschillende stoelen, spiegels, schilderijen, huig-gang en staande lampen, fornuis, kolomkachel, ketels, keukengerief, kristal, glas- aard werk inmaakpotten en glazen, 2 vlaggen enz. zal op Vrijdag 16 October 1908 te Venray publiek verkoopen. A. nam. 2 uur ten huize en vojr de Wed. Baltissen in den Houtenhoek: Allerhande huismeubels: kasten, lesse naar stoelen, tafels, leuningstoelen, kachel, ledekant, beddegoed, schoenmakersnaai» machine en gereedschappen, waschketel, kuipen, porcelein glas aardewerk, keuken gerief, klein schuur en akkergereedschap. B. nam. 4 uur hij P. Tlieuws in den Houtenhoek Huis met tuin en bouwland te Venray in den Houtenhoek, Sectie C nos. 3722 en 3723 en 4879 groot 17 a. 60 c. Wordt in perceeleu en massa geveild. VERKRIJGBAAR voor het jaar per stuk by 1909, a 30 cent Cholera. 3 dienstmeiden voor Duitschland, 1 schaapsherder voor Gelderland. 1 Koetsier voor Helmond. 1 dienstmeisje voor Tegelen, 4 dienstmeiden voor Venlo, I keukenmeid voor Venray (Paschen.) 1 dienstbode voor huisarbeid, voor Hergen. 1 koperslagersknechts voor Venray. 1 2de meid voor Venray, 1 keuken- en een 2de meid voor Sittard, 2 schoenmakers, 1 smidsknecht, 1 nette jongen voor eenige dagen in de week kantoorwerk te verrichten voor Venray. 1 keuken- en 1 2de meid voor Venray, 1 gehuwd koetsier. 1 meubelmakersknecht. 1 daglooner voor alle werk. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat- N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volkshond, en Boerenbond, afd. Venray, gra tis Martinus Antonius Jeuken, Maria Catharina Huberta Linders- Peter Johannes Hubertus Custers. Gerardus Hubertus Kusters. Gustaaf, Alphons Henri Slits. Hendrik Gerard Hubert Op Heij, Wilhelmina Jacoba Cornelia Vullings, Paulus Hubertus Kuijpers, oud 20 jaren, tim merman te Venray en Catharina Maria Knippen- bergh, oud 28 jaren, zonder beroep to Maasbree. Gertruda Tillemans, echtgenoot van Geraril Custers, oud 74 jaren, Hendrik Jan Krikke, oud 1 maand. Peter Antoon Jacob Hoeijmakers, oud 17 rand, Hubertus Wilhelmus Maessen, oud 17 jaren. Maandag 8 uur uitvaart voor Willem Maas, Dinsdag 8~uur Jaarg. voor XV. van Dijck, Aldegonda Katelaan en kinderen. Woensdag 8 uur Jaargetijde2de kl- voor Joh. v. d. Linden en echtgenoote. Donderdag 8 uur sol. jaarg. voor de WelEerw. heeren Peter Jan en Jacob Gerard Holthuizen. Vrijdag 8 uur jaarg. voor Johannes Niessen en zijne huisvrouw Johanna Ilenrica. Vrijdag en Zaterdag om f> uur de leesmissen voor Peter Emonds, als lid der flambouwdragers. Heden, feestdag van O. H. Vader Franciscus. Na do Hoogmis Processie. Om kwart na 4 plechtige Vespers, om 5 uur sol Lof, waarna de plechtige gedachtenis van het zalig afsterven van O. H. Vader Franciscus. Deze week iederen avond om 5 uur Lof Rozenhoedje. Dinsdag, feestdag der II. Maria Francisca van de Vijf wonden. Maagd der 3e Orde, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden, om half 8 Hoogmis. Vrijdag om halt 8 hoogmis. Dezen namiddag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e Orde. J.if&r r

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3