ALLEN HITTEN Fakkels en Ballons W. van den Munckhof. KLUITKALK, Wed. v. d. Linden. een roodbont Maalkalf, Ondergoederen, Wollen en Tricot Damesj aponstof f en. A. Langenhi?-® Vergadering Gemeente - Teekenschool M. Van Aarssen, Dankbetuiging. 3 jonge Fox-terrier's R. li Volksbond Illuminatie. Zeldzaam. Adverteert in dit blad. GEMEENTERAAD. Burgerlijk© Stand. te koop. Russische Hitten Kerkelijke Dienslen.lc Venray. Boter- en Eiermarkten. A DY E RTENTIEN Steeds voorradig TE KOOP Ontvangen voor het a. s, seizoen alle soorten wollen Kousen, Boeken en Rokken, Tricot en Glacé Handschoenen, Cachenez, Pelsen, Barets. Sajetten en Parap luies. 5 Zondag 27 Sept. 5L/2 uur Cursus 1908—1909. Uit de hand te pachten de Nieuwste Stoffen Wed. P. Emons, TB KOOR V. FONCK. Boe k we i th oniii g, Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Nor.aris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Te Hilversum heeft de politie, op aan» wyzing van eenige werklieden, in eenig struikgewas aan den Laarder weg iemand in hulpeloozen toestand gevonden, die later bleek te zijn de 30jarige A., bode van een levensverzekeringmaatschappij, ongehuwd, en te Hilversum woonachtig. Hy werd per brancard naar de R. K. Ziekenverpleging overgebracht en deelde het volgende mede Den vorigen avond op den Laarderweg loopende, was hij aangesproken door een paar jonge mannen, met wie hij eenigen tyd samenwandelde daarna waren zij gaan zitten aan deo kant van den weg, Plotseling kreeg hy een slag, die hem bewusteloos maakte. Alleen wist hij, dat zy hem iets in den mond hadden gestopt. Wijl op de plek, wasr hy lag, muizen» tarwe was gevonden, is op last van den commissaris van politie zijn maag leegge pompt de inhoud daarvan zal worden onderzocht. De geneesheer verklaarde zijn toestand niet gevaarlijk. De man vermiste 1550 gulden, zyn pet en zyn schoenen. Een signalement van de beide aanranders kan hy niet geven. De politie heeft sedert twee mannen aangehouden als de vermoedelijke daders. Het zijn de 22jarige v. O., en de 29jarige H. De eerste heeft reeds bekend de ander ontkent, doch bij hem zijn de vermiste schoenen gevonden. Zyne kost vrouw is mede in hechtenis genomen. Ontkend wordt, dat getracht is hem te vergiftigen. Do politie doet nu onderzoek om te weten te komen waar de muizentarwe is gekocht. Een ingezetene van Haarlem heeft een nieuw middel aangewend, om muizen te vangen. Een plaat bordpapier, besmeerd met vogellijm, werd des avonds door hem in de kamer neergelegd, met 't gevolg, dat den volgenden ochtend niet minder dan 14 muizen elkander verschrikt aan zaten te kijken op deze beperkte kleverige vlakte. dat register opgemaakte alphabetische naamlijst, vanaf don 25 September tot on met 5 October a. s. ter Secretarie dezer gemeente ter lezing zijn nedergelegd. Venray 25 September 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. ESSER. De Secretaris. STOOT. Candidaatstelling voor den VENRAY. Aangifte van den 18 tot den 25 Sept. Geboorten. Öerardus Wilhelmus HeDdrikus van Soest. Peter Johannes Mathys Litjens. Johanna Mechtilda Christina Jacobs. Peter Antoon Theophil Willeras. Mathias Lambertus Weijs. Wilhelmus Martinus Kuenen. Gertruda Johanna Josephina Moorees. Hendriku» Leonardus Antonius Rongen. nor Rendrika Christina Leonora Hoede* ipaekers, Huwelijken. Peter Martinis Gerits oud 36 jaren landbouwer en Antonetta Thuyls oud 28 jaren zonder beroep beiden te Venray. Sterfgevallen. Cornelia Tielen oud 69 jaren religieuse. Antonette Hellen ongeh. oud 87 jaren. Burgemeester en Wethouders van Venray, Gelet op het bepaalde van art. 37 der Prankwet. maken bekend, dat de navolgende aan vragen zyn ingekomen van 1. Anna Maria Jacobs, Wed. Peter Mathys Duijf te Oirlo, wijk L no. 1021. 2. Frans Pingen te Oirlo, wijk L no. 984 a, ter bekoming van een verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, dat zij die tegen het verleenen der gevraagde vergunningen bezwaren hebben, deze voor den 2 October a. s. aan hun college schrifielyk moeten kenbaar maken, Venray 15 September 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. De Burgemeester van Venray, maakt bekend, dat op Woensdag 30 Sep (ember aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing (candidaatstelling! van een Lid van den Raad dezer gemeente, dat op dien dag van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd Opgaven van candidaten a'.s bedoeld in art. 51 der Kieswet alsmede op art. 3 van bet Koninklijk besluit van 8 Mei 1897. dat deze opgave moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat en ondeiteekend zijn door len minste zevenden kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. dat de inlevering dezer opgaven moet geschieden persoonlijk door één of meer der personep, die de opgave hebben onder teekend. (De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven). dat formulieren, voor de opgaven boven vermeld, zyn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 21 Sept. 1908 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in her» innering ait. 151 der Kieswet, luidende als volgt »Hij, die eene opgave, als bedoeld in art. 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien van handteekeniugen van personen, die niet bevoegd zyn tot deelneming aan de ver» kiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwyl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met ge» vangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd en twintig gulden. »Met gelijke straf wordt gestraft hy, die wetende dat hy niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij art. 51. heeft onder teekend. Venray den 18 September 1908. De Burgemeester van Venray, H. ESSER. die iels te vorderen hebben van of verschuldigd zyn aan wijlen Mej. ANTOI NETTE CONSTANCE THEODORA HELLEN, gewoond hebbende te Venray, en aldaar overleden 19 September jl. wordt verzocht, daarvan binnen de 8 Jagen na heden opgaaf of betaling te doen ten kantoie van NOTARIS LINSSEN te Ven- ray. Veru»y25 Sept. 1908 Op JIO September zyn op de Markt te Venray, 20 groote en kleine uit «Ie hand te koop en te ruilen. Verkrijgbaar in verschillende soorten, aan concurreerende prijzen bij benoodigd voor den optocht van Zondag, zijn verkrijgbaar bij G. DE KORTE, Hofstraat. ■B Burgemeester en Wethouders van Venray gelet op het bepaalde van art. 37 der Drankwet, maken bekend dat door Herman de Bruijn borstelmaker, wonende te Venray wijk F no 382a een verzoek is iDgediend ter bekoming van een verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. dat zij die tegen het verleenen van het gevraagde verlol bezwaren hebben, deze voor den 13 October a. s. aan hun college schriftelijk moeten kenbaar maken. Venray, 24 September 1908- Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSRR. Da Secretaris, STOOT Parochiekerk. Paterskerk. MAASTRICHT, 22 Sept. Boter Ge mijnd 28566 K. 0. Prijzen, hoogste prys, 1.37, Laagste f 1,24, Gemiddeld f 1.27 Eieren aangevoerd 45900, Dikke f 4.80 a f 5.30, kleine f 4.30 a f 4.00, gemeng» de f 4.50 S f4.70. prima kwaliteit aan zeer lagen prijs, bij bij J H. MUIJZERS, Meist-lo. Eene groote keuze in Tevens een fijne collectie Mij in ieders gunst aanbevelend Groote Straal, Venray. in de Muziekzaal Geres»r%'eer«le plaatsen a 10 cent per plaats, aan te vragen tot Zondag 12 uur bij den Heer JOS. AERTS. De Leden worden beleefd ter vergade ring uitgenoodigd op Zondag 27 Sept. a om half 6 in de Muziekzaal, om hierna deel te nemen aan de feesten, georgani seerd ter gelegenheid van het 50jaiig Priesterfeest van Z. H. den Paus. Het Bestuur. te VENRAY. (nieuwe gebouwen) met 41/2 hectare grond in ontginning, desgevorderd met meer grond, gelegen nabij Californië te Orub- benvorst, Te bevragen bij Notaris ESSER, Horst Ontvangen voor het a. s. seizoen voor Demi-saisons, Overjassen, Pakken, Broeken en Vesten. Voordeelige koopjes in halfwollen en katoenen Broekstoffen, Pillous Mo!lekin8, Bevers. Alle gemaakte goederen, als Overjassen, Demi-saisons. Costumes, Broeken en Vesten. Alledaagsche Goederen. Onderbroeken en Borstrokken. Bonte en Wife Hemden. Kielen, Kousen en Sokken. Dassen en Strikken. Boorden en Fronts, (linnen en papieren.) Hoeden en Petten. Witte en Bonte Voorschoten. Allerhande wollen Doeken, en andere Wollen Goederen, Eene partij Voordeelige Resten, enz. enz. Alle Koloniale Waren en fijne Kaas. Scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Paterstraat, VENRAY. Burgemeester en Wethouders van VENRAY, breDgen by deze ter kennis van belang» heobenden, dat het Register aanwijzende de personen, die in bet jaar 1908 voor de Nationale Militie ingeschreven, met de uit Voor de vele bewyzen van deelneming ondervonden bij de ziekte, overlyden en begrafenis van onzen geliefden Echtgenoot gn Vader betuigen wij onzen innigen flank. EN KINDEREN. Adres te bevragen by den Uitgever. Het Besteur van den R K. Volksbond verzoekt de leden beleefd doch dringend a. h. Zondag precies 5 uur des namiddags tegenwoordig te zijn in het lokaal bij den beer P. CUSTERS, alwaar ieder lid voorzien zal worden van insigne en lampion, tot het deelnemen aan de feesten, georganiseerd ter gelegenheid van van het 50jarig priesterfeest van Z. H. Paus Pius X. Wij vertrouwen dat geen enkel Volks- bonder bij deze gelegenheid zal achterblyven Zij, die dezen Cursus wenschen te volgen, gelieven zich vóór 1 October a. s. aan te geven in het Teeken- okaal (Dorpsschool) des Zaterdagsavonds van 7i/ï tot 9i/t of 's Zondagsmorgen» tus- schen 7i/z en 9l/t. Het schoolgeld bedraagt voor de Winter maanden f 1 en voor de Zomermaanden f 0,50. Het Bestuur, H. ESSER, Burgemeester, Voorzitter. KRAYKAMP, Secretaris. Groote voorraad Fakkels, Lampions, Lantaarntjes, Lampjes, Kaarsen, enz. Nieuwste modellen. Goedkoopste prijzen Te bekomen in raampjes a 75 et. per pond, uit de korven 70 ct. Deze donkerbruine honing is extra fijn van smaak. Bestellingen worden ingewacht bij FR. KOPPENS, Nachtegaal Venray. te VENRAY, maakt hiermede bekend, dat hy op nader te bepalen dag, ten huize van Gerard Kemmelings te Oirlo, op verzoek van den heer Leonard Janssen en kinderen, publiek zal verkoopen A Een beste, en uitmuntenden staat van^-F-Sss BOERDERIJ, gelegen te Oirlo, Gemeente Venray, groot 13 H. 33 a. 71 c., voorko mende onder de hierna volgende nummers 1 tot en met 7, als 1. Huis met Tuin, schuur, Bouwland en Boomgaard in den Zandhoek, sectie F 1806, 1807, 1808 en 1063, groot 44 a. 90 c, 9. Bouwland aldaar, sectie F 1341 gr. 60 a. 30 c. 3. Bouwland aldaar, sectie F 1342 en 1044, groot 41a. 70 a. 4. Dito aldaar, groot 2 H. 81 a. 78 c. zijnde een oostelyk gedeelte van sectie F no. 90, geheel groot 3 H. 25 a. 60 c. 5. Dito aldaar daarnaast, sectie F do. 92, groot 2 H. 58 a. 30 c. 6. Dito aldaar daarnaast, sectie F no. 91, groot 1 H, 1 a. 60 c., beide laatste perceelen afkomstig van den ZeerEerw, Hrer Thenphi'e TTnfftnans, 7. Bouwland Kortheyster, sectie F no. 35, groot 29 a. 70 c. 8. Dito Kortheyster, groot 38 a, 25 c. sectie F 1033. 9. Weiland Zandhoek, groot 1 H. 23 a. 13 c. zijnde een Noordelijk gedeelte van sectie F 1050, geheel groot 1 H. 93 a. 75 c. 10. Dito aldaar, groot 1 H. 25 a. 35 c. sectie F 1051. 11. Dito Blakterpas, groot 52 a. 40 c. sectie D 1571. 12 Dito Oirlosche Pas, groot 1 H. 61 a. 90 c. sectie D 1605; 1607 en 1608 ge heel en de onverdeelde helft van sectie D no. 1606. groot 28 a. 80 c. en It de navolgende afzonderlijke per ceelen 13. Bouwland Kortheyster gr. 40 a. sectie F 447. 14. Bouwland, Oirlosch veld, 59 a. 20 c. sectie F 315 en 1004. 15. Dito aldaar, groot 52 a. 20 c. sectie F 437. zal op Dinsdag 29 September 1908, voorm. half 10 ten huize en op verzoek van Petronella van de Winkel te Horst aan de Waterstraat, publiek verkoopen Huismeubels groote binneokast, kist, koffer, tafel, stoelen, kachel, spiegels, waschketel, keukengerief, porcelain, glas en aardewerk. zal op Woensdag 30 September 1908 (in plaats van Vrijdag 25 September) 's nam. half 6 ter herberge van M, Rongen Heidens te Oirlo gemeente Venray, op verzoek van de wed. Ant. Nelissen en kinderen, publiek verkoopen Huis met tuin, boomgaard, bouw- en weiland gelegen te Oirlo gemeente Venray sectie F nos 285. 1658 1661, 1671, 1770 en 1772 groot 1 heet. 80 a. 80 c. zal op Vrijdag 2 October 1908 nam. 5 uur by Joh. Vousten te Venray aan het Schoor voor de wed. B. Geurts en kinderen publiek verkoopen A Een vruchtbare boe:dery gelegen te Venray aan het Schoor bestaande uit huis, schuur, stal, tuin, boomgaard, bouw, wei, hooiland, schaaps wei en heide sectie I) no 1029, 1067, 1077 2140, 1076, G no 459. 464. 465, 468. 469, 470, 808, 911. 981, 1276 1651, H no 673 groot 13 h, 9 a. 85 c. II Heide aan Breevemien sectie 11 1267 groot 2 h. 91 a. zal op Zaterdag 3 October 1907 nam juist 1 uur ter hei berge van don heer van Daal te Morst aan bet Station voor den heer Janssen, publiek verkoopen 120 nos nieuwe planken zal op Zaterdag 10 October 1908 nam. 4 uur ter herberge vun de Wed. Rievers te Grubbenvorst—Klooster voor den beer L. Syriër, publiek verkoopen 82 nos zware dennensehansea a 200 stuks per nummer, 1 no. zware dennenschansen van 70 sfc. en 21 nos, schalen gelegen in het boscb afkomstig van den heer va» de Voort onder Grubbenvorst naby den Berkenboom. zal op Maandag 12 October 1908 's midd. 12 uui by de Wed. Tbielen te Venray aan het Eindt voor den heer J. v.d. Boogaart, publiek verkoopen 12( nos. nieuwe planken. zal op Maandag 12 October 1908 's nam. 3 uur to Wanssum voor den heer J. van den Boogaart, publiek verkoopen. 120 nos. nieuwe planken. zal op Dinsdag 13 October 1908 's midd. 12 uur bij Mej, de wed. Vissers aan het Station te Tienray voor den heer J. van den Boogaart, publiek verkoopen 120 nos niei;we p'anken^ Aanranding. iMeuw middel tegen de muisren. Maandag 9 uur Jaarg. voor Gert. en Maria Mosmans. Dinsdag 6 uur speciale mis voor de vruchten der aarde. Woensdag 8 uur sol. Jaargetijde voor Josephina .'erbunt, religeus Mère Pia. Donderdag 8 uur jaarg, voor den Eerw. pater Capucijn Cesarius Abels. Donderdag begint de maand October, dagelijks onder de eerste H, Mis en des Zondags onder het Lof, zal het Rozenhoedje met de Litanie van O. L. Vrouw en het gebed van den H. Joseph geboden worden. Een volle aflaat onder de gewone voorwaarden, voor hen, die lOmaal het Rozenhoedje hebben bijgewoond of bij verhindering aan huis gebeden hebben. Een aflaat van 7 jaren en 7 quad, zoo dikwijls als men de gebeden bijwoont- Vrijdag om 6 uur H. Mis en Vereering van het H. Hart van Jezus. 8 uur jaarg. voor de overledene leden van den H. Rozenkrans. Dezen avond om 5 uur Lof. Dinsdag, half 8 hoogmis, 5 uur Lof. Woensdag 7 uur en half 8 gew. uitvaartdiensten voor Antonia Hellen als lid der Aartsbroederschap. Donderdag om half 8 de plechtige Lijkdienst voor Antonia Hellen, als lid der 3e Orde. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart. om half 8 Hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Donderdag en verder iederen dag der October- maand, om 5 uur Lof waaronder het Rozenhoedje de Litanie van O. L. Vrouw en het gebed tot den H. Joseph zullen gebeden worden. onderhoud veikeerendeü DO

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3