Gemeente-Teekenschoo Knipcursus Wollen en Tricot Ondergoederen, Damesj aponstoff en. orfi Paarden- en Veemarkt Zeldzaam. Allernieuwste Stoften Taster: Bericht J. Reusing, Jr. Illuminatie. De Notaris Haffraans Vergadering StrooMlzenfabriek zuiver Schoofstroo, Adverteert in dit blad. Cursus 1908—1909. Tricot en Glacé Handschoenen, P. J. Van Zwamen. Familie Beek, Venlo l LantaT?rntJes' Lampjes, Zondag 20 Sept. 51/2 uur Ingezonden. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Dienslen le Venray. Boter- en. Eiermarkten. te VENRAY. Afzonderlijke nummers te Venray en omstreken. Ontvangen voor het a. s, seizoen alle soorten Eene groote keuze in wollen Kousen, Doeken en Rokken, Cachenez, Pelsen, Barets. Sajetten en Parapluies. te HORST, Te bekomen Boekweithoning1, ADVERTENTIEN GEMEENTERAAD. Pieter Paulus Emonds, A. BEEK, J. Claassen-Thijs sen, Jos. Custers-Olfers, BOUWHOEVE en een perceel Jonge Dennen, Fakkels, Tampions, v*' Kaarsen, enz. V. FONCK. in de Muziekzaal R ij ksl a n d bou w wi n I ersc h oal a f 10 per 1000 pond. Notaris Linssen Notaris Ksser te Horst Notaris Esscr te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, beu det'kerk hadden uitgezet, bij de keel te grypen. De bedreigde greep daarop den man, beet en duwde hem terug, waarby de rustverstoorder met het boofd op de stee* nen kwam te vallen, en wel zoodanig, dat hij een zware bloedende hoofdwonde be kwam. In bewusteloozen toestand werd de man naar het gesticht van St Johannes de Deo vervoerd. Hij was vanmorgen nog bewusteloos en zyn toestand is hoogst zorgwekkend. zou overblijven, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd en twintig gulden. -Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan do verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij art. 51. heeft onder teekend. Venray den 18 September 1908. De Burgemeester van Venray, H. ESSER. VENBAY. Aangifte van den 11 tot den 18 Sept. Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. MAASTRICHT. 15 Sept. Boter Ge» mynd 30440 K. G. Prijzen, hoogsfe prys, 1.40. Laagste f 1.26, Gemiddeld f 1.31 Eieren aangevc-erd 57800. Dikke f5.001 k f 5 50,kleine f 4.30 a f4.50, gemeng- De Leden worden beleefd ter vergade ring uitgenoodigd op Zondag 20 Sept. a. s. om half 6 in de Muziekzaal, om hierna deel te nemen aan de feesten, georgani seerd Ier gelegenheid van het 50jarig Prieste feest van Z. H. den Paus. liet Bestuur. Zij, die dezen Cursus wei.schen te volgen, gelieven zich vóór I October a. s. ami to geven in het Toeken lokaal (Dorpsschool) des Zaterdagsavonds van 7i/a.tot 9i/s of 's Zondagsmorgens lus- schen 7i/i en 9i/i. Hef schoolgeld bedraagt voor de Winter maanden f 1 en voor de Znnjrmaanden f 0,50. Het Bestuur, H. ESSER, Burg e mees ter, Voorzitter. K RA Y K A M PSecretaris «Het Meun© Modeblad", zijn verkrijgbaar aan het Bureau van dit Blad. van Den/fsten^cfo^m^zal te VENRAY en Omstreken een Cursus gegeven worden in het op Maat Teekenen, Knippen en Garneeren van Dames- en Kindercostumes, volgens de nieuwe Amerikaansche knip methode; en het knippen ved patronen voor onderkleeding. Dames, die aan deze Cursus wenschen deel te nemen, worden verzocht brieven te adresseeren aan Mej. M. A. MORELIS. Leerares in de Knipmethode, p. a. P. g] CREEMERS te Vierlingsbeek. Tevens een fijne collectie Mij in ieders gunst aanbevelend, k» Groote 3 Straal, Venray. op Dinsdag 22 September. in raampjes a 7ü cl. per pond, uit de korven 70 ct. Deze donkerbruine honing is extra fij van smaak. Bestellingen worden ingewacht bij FR. KOPPENS, Nachtegaal Venray Met deze bericht ik het geachte publiek van VENRAV en Omstreken, de-ontvangst van de Candidaatstelling voor den De Burgemeester van Venray. maakt bekend, dat op Woensdag 30 Sep irmber aamtaande, cal plaats hebben de verkiesiag (candidaat#telling) van een Lid van den Raad decar gemeente, dat op dien dag van dei voormiddags ««ged tot dea namiddags vier uren, ter Saeretarie by den Burgemeester kunnen worden ingeleverd Opgaven van candidaten als bedoeld in art. 51 der Kieswet airmede op art. 3 van het Kouinklyk besluit van 8 Mei 1897. dat deze opgave moeten inhouden den naam, de voorletters de woonplaats van den candidaat en onde'teekend zijn door ten minste zeventien kiezers, bevoegd tot drelneming aan deze verkiezing. dat de inlevering dezer opgaven moet g.schieden persoonlijk door één of meer d r personen, die de opgave hebben onder teekend. (De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van de inlevering wordt een bewys van ontvangst afgegeven). dat formulieren, voor de opgaven boven vermeld, zyn ter secretarie dezer gemeente Kosteloos verkryabaar van den 21 Sept. !S08 tot. en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in her- nnering art. 151 der Kieswet, luidende ale volgt Hij, die eene opgave, als bedoeld in art. 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien ▼an handteekeningen van personen, die niet bevoegd zyn tot deelneming aan de ver» killing, waarvoor de inlevering geschiedt, Utwijl zonder die handteekeningen geen I Voldoend aantal voor eene wettige opgave •f" 4- Tut ónze diepe droefheid overleed heden zacht en kalm *r voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, onze dierbare en onver getelijke Vader, Behuwd- en Groot- vader, De Heer Echtgenoot van Gerardina Billekens. Wed. P. P. Emonds en Kinderen. Venray12 Sept. 1908. Voor de vele bewijzen vati belang stelling ondervonden bij het overlijden van den Weleerw. Meer in leven Rector te Merselo, betuigt innigen dank, voor hel a. s Seizoen. Alle mogelijke Stalen, zoowel voor Dames als Heeren ter inzage. Wie dus een Mantelcostume of Overjas wenseht te koopen, wende zich aan onder staand adres. Voorgoed en degelijk werk zal worden ingestaan. Aanbevelend. tailleur Kapper, Hcnseniusplein, Wie nog goedkoop hoed of pet wil koopeü, Moet hu maar by my aanioopen. Ondergeteekende looft f flO uit aan allen, die kunnen bewyzen, dat hij aardappelen gestolen heeft. Door deze bericht ik het geachte publiek van VENRAY en Omstreken, dat vanaf Zaterdag 5 September myne alom bekende WORSTSOORTEN SPEK en fijne Vleesch waren, steeds versch verkrijgbaar zullen zyn by den heer Langstraat, Venray. Uitsluitend k Contant. Voor nette en zindelijke bediening zal worden zorg gedragen. Aanbevelend, Worstfabriek, BOXMEER. Openbare Verkoop van eene in goeden staat zijnde genaamd -Busscherhof", gelegen te WANSSUM. Groote voorraad Nieuwste modellen. Goedkoopste pryzen. Redenaar de Eerw. Paler Peelers. Gereserveerde plaatsen, a 10 cent per plaats, aan te vragen tot Zondag 12 uur by den Heer JOS. AERTS. TE SITTARD. rii# Het Bestuur van den R K. Volksbond verzoekt de leden beleefd doch dringend a. s. Zondag precies 5 uur des namiddags tegenwoordig te zyn in het lokaal by den heer P. CUSTERS, alwaar ieder lid voorzien zal worden van insigne en lampion, tot het deelnemen aan de feesten, georganiseerd ter gelegenheid van van het 50jarig priesterfeest van Z. H. Paus Pius X. Wy vertrouwen dat geen enkel Volks- bonder hij deze gelegenheid zal achterblijven Nieuwe leerlingen, minstens 15 jaar oud zijnde, moeten zich vóór 10 October a. s. schriftelijk of mondeling aanmelden bii ondergeteekende, die gaarne alle in lichtingen verstrekt. Ook zijn dit jaar beurzen'beschikbaar De Directeur der Rjktlandbouw- winter school te SITTARD, C. BULDER. TH. SLITS ontvangt prima blank zal Maandag den 28 September 1908 om 2 uur 's namiddags, locale tijd, te Wanssum ter herberge van den heer J. Tervoren, op verzoek der hoogwelgeb. Vrouwe Baro nesse D'Olue geboren Baronesse de Weichs publiek verkoopen 1 Huis, schuur, eif, tuin boomgaard, canada's voor het huis, weide aan de heek en al het bouwland links van den grindweg behalve dat wat tusschen Staayergrond is ingesloten, zynde pi. m. groot 10 h. 61 a. 95 c. 2 Bouwland, tusschen Staayergrond, uit nos. 602 en 613, pl m. groot 1 h 06 a. 40 c. 3 Bouwland, de spits tusschen den Groenenweg en den Weijenweg, no 447 groot 23 a. 60 c. 4 Bouwland, rechterbande langs den grintweg, no 595. in 3 of 4 porceelen, groot 2 h. 22 a. 50 c. 5 Weide aan den grintweg by den Duiker, no 1751 groot 94 a. 80 c. 6 Weide daarnaast, langs den Leigraaf no 469 groot 1 h. 14 a. 10 c. 7 Weide langs den Leigraaf, aan schietende aan den Weijenweg no 459, groot 1 h. 10 a. 20 c. 8 De Rompwei no 460, groot 54 a 60 c. 9 De Perswei, nos 443, 445 en 1764 groot 1 b. 02 a. 35 c. De mass» groot 18 h. 90 a. 50 c. 10 anssumerheide, no 1772, geplante dennen, 3 h. 01 a. 70 c. Wordt op verlangen van koopers in verschillende raassa's geveild. ?/3 der koopsom kan als le hypotheek op de hoeve gevestigd blijven. ZEGT HET VOORT. te VENRAY, maakt hiermede bekend, dat hij op nader te bepalen dag, ten huize van Gerard Kemmeling3 te Oirlo, op verzoek van den heer Leonard Janssen en kinderen, publiek zal verkoopen Een beste, en in uitmuntenden staat vant onderhoud verkeerendeS BOERDERIJ, gelegen te Oirlo, Gemeente Venray, groot 13 H. 73 a. 71 c., voorko mende onder de hierna volgende nummers 1 tot en met 7, als 1. Huis met Tuin, schuur, Bouwland en Boomgaard in den Zandhoek, sectie F 1806, 1807, 1808 en 1063, groot 44 a. 90 c. 2. Bouwland aldaar, sectie F 1341 gr. 60 a. 30 c. 3. Bouwland aldaar, sectie F 1342 en 10.44, groot 41a. 70 a. 4. Dito aldaar, groot 2 H. 81 a. 78 c. zijnde een oostelijk gedeelte van sectie F no._90, geheel groot 3 H. 25 a. 60 c. 5. Dito aldaar daarnaast, sectie F no. 92, groot 2 H. 58 a. 30 c. 6. Dito aldaar daarnaast, sectie F no. 91, groot 1 H, 1 a. 60 c., beide laatste perceelen afkomstig van den ZeerEerw. Heer Theophile Haffmans. 7. Bouwland Kortheyster, sectie F no. 35, groot 29 a70 c, 8. Dito aldaar, gr. 40 a. sectie F 447 9. Dito Kortheyster, groot 38 a, 25 c. sectie F 1033. 10. Weiland Zandhoek, groot 1 H 23 a. 13 c. zijnde een Noordelijk gedeelte van sectie F 1050, geheel groot 1 H. 93 a. 75 c. 11. Dito aldaar, groot 1 H. 25 a. 35 c. sectie F 1051. 12. Dito Blakterpas, groot 52 a. 40 c. sectio D 1571. 13 Dito Oirlo8che Pas, groot 1 H. 61 a. 90 c. sectie D 1605; 1607 en 1608 ge heel en de onverdeelde helft van sectie D no. 1606. groot 28 a. 80 c. en IS de navolgende afzonderlijke per ceelen 14. Bouwland. Oirlosch veld, 59 a. 20 c. sectie F 315 en 1004. 15. Dito aldaar, groot 52 a. 20 c. sectie F 437. zal op Woensdag 30 September 1908 (in plaats van Vrijdag 25 September) 's nam. half 6 ter herberge van M, Rongen- Heidens te Oirlo gemeente Venrav, op verzoek van do wed. Ant. Nelissen en k nderen, publiek verkoopen Huis met tuin, boomgaard, bouw- en weiland gelegen te O.rlo gemeenle Venrav sectio F nos 285, 1658 1661, 1671, 1770 en 1772 groot 1 heet. 80 a, 80 c zal op Vrijdag 2 October 1908 nam. 5 uur by Joh. Vousten te Venray aan het Schoor voor de wed. B. Geurig en kinderen publiek verkoopen Een viuchtbare boeidery gelegen te Venray aan het Schoor bestaande uit huis, schuur, stal, tuin, boomgaard, bouw, wei, hooiland, schaaps wei en heide sec'ie D no 1029, 1067, 1077 2140, 1076, G no 459. 464. 465, 468. 469, 470, 808, 911. 981, 1276 1651, H no 673 groot 13 h, 9 a. 85 c. II Heide aan Breeveunen sectie H no 1267 groot 2 h. 91 a. zal op Zaterdag 3 October 1907 nam juist 1 uur ter herberge van den heer van Daal te Horst aan bet Station voor den heer Janssen, publiek verkoopen 120 nos nieuwe planken zal op Dinsdag 29 September ,1908, voorm. half 10 ten huize en op verzoek van Petronelia van de Winkel te Horst aan de Waterstraat, publiek verkoopen Iluismeubelsgroote binnenkast, kist, koffer, tafel, stoelen, kachel, spiegels, waschketel, keukeDgerief, porcelein, glas en aardewerk. Mijnheer de Redacteur, Van verschillende zijden, in gesprekken en in dagbladen, ben ik, naar hel schijnt, vernoemd alt Overste der nieuwe Missie, welke aan mijne Congregatie door den H. Stoel in de Philippijnen werd opgedragen. Ik heb het groot geuoegen dit bericht te kunnen tegenspreken, en het genot als eenvoudig soldaat den nieuwen kruistocht te mogen meemaken. Overete ie de Eerw. Pater Dr. M. Nijsten, ook eea Limburger, geboortig uit Oirsbeek, laatstelijk Overste van ons huis te Antwerpen. Z.Eerw. is een zwager van den heer Driekoningen, voorheen cemmiee alhier, tegenwoordig te Rotterdam. Ben derde Limburger is van de partij, nl. de Berw. Pater Bernard Willemsen. van Broekhuizen. De overige ordebroeders en wapenmakkers zijn Pater Jo«. Intven, van Borkel en Schaft, tot hiertoe profeeior te Tilburg en redacteur der Annalen en van den Almanak van het Missiehuis; Pater Antoon de Jeng, van Dongen, oud-missionaris van Duitach Nieuw Guinea, laatstelijk protessor te Tilburg; Pater Antoon van den Bogaard, van Tilburg, socius van den novicemeester Pater Muijzers, een Venrayer, te Arnhem;Pater Jos. Meuken van Amsterdam, die hier voor een paar jaren eene voordracht met lichtbeelden hield over onze Missies; Pater Bernard van Riel, Til- burger. Wij gaan schoep toGerma, den 21 October e.k. op de Norddeutsche Llovd en hopen na een paar maanden dobberens heelhuids aan te komen in ons land van belofte, nl. de provincie Surigao, eiland Mindanao, het meest zuidelijk gelegen van den bij de 1200 eilauden tellenden groep der Philippijnen. De drie voornaamste eilanden zijn Luzon, waar de hoofdstad Manilla ligt, Paloewan en Mindanao. Dat het geen peulschilletjes zijn, moge o.a. hieruit blijken, dat het eiland Mindanao 98,000 vierkante kilometers beslaat, dus op een duizend kilometers na, driemaal zoo groot is als Nederland. Het klimaat is zoo heet mogelijk; onze provincie Surigao, eene lange, smalle strook tusschen den Stillen Oceaan en eeu hoogs bergketen besloten, ligt tusschen den vierden en achtsten graad noor derbreedte, dus vlak bij den evenaar. Daar wachten ons eeu 80,000 katholieken, plus 11,00# heidenen, verspreid over ongeveer 30 parochje's, vóór den Spaansch-Amerikaanschen oorlog regelmatig bediend door Spaansche en in- iandeebe geestelijken, nu zoo goed als verlaten. Wat toch vermogen acht priesters voor zoo'n uit gestrekt gebied f Acbt Paters Benedictijnen, Span jaarden, bezetten nu nog vier d«r voornaamste parochies, en gaan het land veriaten, zoodra als lij ous genoegzaam zullen hebben ingewijd in de '-aal. zeden en gebruiken, j Hoewei wij hopen, met Gods hulp, onzen vader- andschen aard niet te verraden, en met taai vol hardingsvermogen te werken, schieten onze krach ten veel en veel Ie kort en wordt dan ook nu reeds gedacht te Tilburg aan eene tweede en flinke V.aravaan. Mjjn persoonlijken aard. den aard ook van ieder Missionaris zou ik wel verraden, zoo ik vergaat mijne dierbare dorpsgenooten te herinneren, dat «k eigenlijk minder lichamelijke dan geestelijke kracht te kort kom; weshalve ik mij dringend «anbeveel, voor nu en later, in hunne vrome ge «•den, Dat ik nu later nooit meer, hoop en ver trouw ik, nog iets anders te kort kom, neen, dat eg ik niet tot zulke verstandige en liefderijke menechen ale de Venrayers. Oaarne en dankbaar zal er in berusten dat zij -len onverbeterlijken bedelaar over de grens helpen hem naar de apdere wereld sturen, waar hij hen aooil vergeten zal en zijn best doen om Venray ieen oneer aan te doen. H. PEETERS, M. S. C. Christina Antonia Josephina Michiels. Johanna I'etronella Bistervelts. Maria Coenrardus Michael Hoffman», oud 32 jaren landbouwer te Maashees en Anna Maria Classens, oud 22 jaren zonder beroep te Venray Jacobus Jacobs, oud 30 jaren, landbouwer te venray en Jobanna Ronnes, oud 29 jaren, zonder beroep te Vierlingsbeek Johannes Petrus Moerbeek, ongehuwd oud 40 jaren Pieter Paulus Emonds, ec' vanOerardina Billekens. oud 70 jaren J Maandag 9 uur uitvaart voor J. Moerbeek, om10 uur sol. Jaarg. voor de overledene leden der öt. Ceciliabroederschap Woensdag 8 uur sol. Jaargetijde voor Mgr. P. J. Hoefnagels. Donderdag 8 uur sol. Jaarg. voor P. Camps ouders en zusters. Vrijdag 8 uur jaarg. voor de gebrs. Petrus en Martinus Janssen. Maandag, Dinsdag. Woensdag en Donderdag de leesmissen om 6 uur voor P. Emonds. Ter herinnering aan het vijftigjarig Priester schap van Z. H. den Paus op 20 Sept. zal de Hoogmis met uitstelling van hel Allerheiligste worden opgedragen en een -Te Deum" gezongen worden. Na de Hoogmis processie. Om 5 uur sol. Lol waaronder een korte feestrede door den Zeereerw. pater Anacletus Nielen. Na bet Lof leesllied voor het versierde beeld van Zijne Heiligheid. Alles zal tijdig voor de groote feeste lijkheden geëindigd zijn. Dinsdag, hall 8 hoogmis, 5 uur Lol. W oensdag 7 uur en half 8 gew. uitvaartdiensten voor Peter Emonds, als lid der Aartsbroederschap. Donderdag feestdag van den H. Pacificus is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gew. voorw. om 5 uur Lof. rijdag om half 8 Hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. f -4.10 A fö.OO.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3