Dankbetuiging. Algem. Vergadering Bericht J. Reusing, Jr. Kaartclub. Beste APPELEN VOORHOOI, Wed. v. d. Linden. Aardappelen. een zilveren Rozenkrans droog Spek, Ledenvergadering, Eene R.R. Juffrouw, De Notaris Grollenberg Notaris LINSSEN Venraysche Arbeidsbeurs en informatiebureau. Boter- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten 1c Venray. Het Gemeentebestuur Jos. Custers-Olfers, P. J. Beerkens, Gevraagd Te koop gevraagd J. Van Meijel, Stal Wagons Thomassl. MELKRITTEN VERLOREN Th. Camps, Limb, IJmkersbond. BLERIK bij Venlo 9 en 10 Sept. 1908. W EILAND INBOEDEL, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, boeten van f 10 subs. 2 maal 5 dagen hechtenis. De uitspraak werd bepaald op 10 Sep» tember. Itliliaem in£et4la$eii. Dinsdagmiddag omstreeks 7 uur is de bliksem geslagen in de boerenhofstede van Kamps, welke vlak aan de grens is gele gen onder Wyler bij Nijmegen. In een minimum van tijd stond do ganscbe hofstede in vlam, en binnen een half uur stonden nog slechts ecnige blakerende muren overeind. Vier varkens kwamen in de vlammen om. Aanslag op ©on uister. In de grensplaats Bocholt heeft in hot Klarissenklooster een Nederlander een moordaanslag gepleegd opeen der zusters Deze had hem op zijn verzoek eenig eten verstrekt. Toen echter zijn verzoek om eenig geld werd afgewezen viel hij de zuster met een dolkmes aan. Gelukkig kon men haar uit haar ge vaarlijken toestand bevryden. De dader werd in hechtenis genomen. Dassenjaelit. Dezer dagen heeft de boschwachter W Schoonenberg van het landgoed »de Wolfsberg" te Groesbeek twee vossen en een das bemachtigt. Uit, een jagersoogpunt betien is het vangen dezer dieren een buitenkansje, maar voor landbouw en boschcultuur niet. De vorige week nog klaagde een inzender in het Hdbl. over de groote schade, dio hazen en konijnen den landman veroorzaken. Waar, nu hun natunrlyke vijanden de vossen meer en meer uitgeroeid worden, zal het Dadeel nog wel grooter wordeu. Nuttiger dan de vos, die onder het pluimvee nog al eens schade aanricht, is de das dit dier toch houdt een geduchte opruiming onder allerlei insecten, slakken muizen en ander ongedierte, 't Is dan ook onbegrijpelijk, dat in onzen tijd, waarin zooveel gedaan wordt voor land» bouw en boschcultuur, dit zoo nuttige dier zoo vervolgd wordt. Jubil© van Mgr. J. A. F. Hofman. Op schitterende wijze werd den 27en Aug. 11. in de kloosterkerk der P. P. franciscanen «Alverna" te Wijchen, het ouden priester-jubiló gevierd van Z. D. H. Mgr. Hofman, titulair bisschop van ëlmesse, vroeger Vicarius Apostolicus van Zuid Chansi* Ter gelegenhoid van dit feost is de H.Kerw. Jubilaris door H. M. de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde vin deu Nederl. Leeuw. De inktwerper. De Krijgsraad te Haarlem behandelde Woensdag de zaak van den inktwerper te Amsterdam. De geneestieeren, benoemd, om over het al of niet toerekenbaar zijn van den man te adviseeren, brachten hun rappoit uit, dat tot niet toerekenbaar concludeerde. De uitsluiting te Tilburg geëindigd. Zaterdagmorgen is in eene byeeDkorast van de werklieden besloten, op de bemiddelingsvoorstellen van de patroons in te gaaD. Geen algeheele toestemming zou echter worden gegeven, alvorens men wist, boevcle arbeiders eventueel voor goed uitgesloten zouden blijven. Teneinde dit te vernemen werd de vergadering gesloten, opdat de arbeiders ieder by hun eigen patroons daaromtrent zouden informeeren. In de Zaterdagmiddag te 2 uur gehouden vergadering werd mededeeling gedaan, dat 43 ft 44 werklieden voor goed uitgesloten zouden bij ven, verdeeld over verschillende patroons. Gebrs. Deprez kunnen o. a. ongeveer de helft van hun personeel nl. 22 man niet meer aannemen bij Gebrs. Hovers blijven 9. by Bierens en van der Weegen 5 en by van Blerk 3 werklieden u.tgesloten. Alle koperslagersknechts wo.'den weer aangenomen Een vreeselijke daad. Uit Krimpen a/d IJsel meldt men aan da -IS. R. C,": Sinds jaren leefden de leden van het gezin van M. O. met elkaar en met de buren in ruzie. Een week of drie geleden waren ze door den huiseigenaar uit buis gezet en hadden ze hun tenten opgeslagen in een stal van den logementhouder Visser, Zaterdagavond was er weer ruzie. C, O. sloeg zyn vader zoodanig met een stoel op het hoofd dat deze een diepe wonde over het voorhoofd kreeg. Tengevolge daarvan lag O. Maandagmorgen nog te b?d. Zyn vrouw begon hem te sarren en te plagen. O. spong zyn bed uit, nam zyn scheermes en gaf zijn vrouw daar» mee een striem in den nek; bloedende liop zij naar buiten, O. haar achterna. abij het huis van Visser schijnt hij haar r g een snede te hebben toegebracht, v ««rop zij dood neerviel. O. trachtte zich o arop in de rivier den IJsel te verdrinken, iar werd er uitgehaald. Daar de burgemeester afwezig wss, werd ar het parket geseind, dat spoedig op de ylaats des misdryfs aanwezig was O. bleef echter .alle schuld ontkeiinon. Te vijf uur kwam de burgemeester, de heer, B. Ko» ker thuis, die daarop den verdachte in verhoor nam, met het gevolg, dat deze bekende dader van het misdrijf te zijn. Dadelijk werd hij daarna naar bet huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. Staking;. Tegen Zaterdagavond is de lang ver wachte werkstaking van sigarenmakers, op do fabriek de Huifkar, te Oisterwijk, afge kondigd, waar door 05 man werkloos worden Eens Zwerverseinde Op den dorpsdij k te Rhoon is Zondag avond een man van ongeveer 70jaren neergevallen en oumiddelyk daarna dood opgenomen. Door bemiddeling der politie is bet lijk naar bet lijkenhuis op de alge» meene begraafplaats gebracht. Omtrent de man is niets bekend, dan dat bij gedurende 20 jaren een zwervend leven heeft geleid en vermoedelijk genaamd is D. v. A. Op het lyk werden gevonden een koperen tabaksdoos, benevens een por» temonnnaie met f 0.89i/2. De storm van Dinsdag;. Uit Londen wordt gemeld: Een zware stotm heeft Dinsdag in Engeland en in het kanaal gewoed, waar door groote schade aan de te velde staande gewassen is toegebracht. Er zijn vele kleine ongevallen met schepen. De kanaal» stoomschepen hadden vertraging. De pas» ssgiers bestemd voor den hoek van Hol» land Antwerpen en Ostende is aangeraden des avonds den overtocht niet te doen. Twee man van de bemanning van de Nederlandsche loodsboot no. 11 hebben den vorigen nacht kloekmoedig hun leven gewaagd, bij het redden aer zes koppen sterke bemanning van den Engelschen schoener Sydney, bestemd van Southnmp» ton naar Londen, door de boot te strijken en de bemanning over te nemen toen Sydney op het punt was te zinken in de baai van Dungeness. Een ernstig ongeluk wordt gemeld van de kust van Wales, waar het Engelsche zeilschip Amazon is vergaan, waarvan 26 van de 28 koppen sterke bemanning het leven verloren. Uit Parijs wordt gemeld De door het slechte weer tusschen Noord Frankrijk, Engeland. België en Nederland bijna geheel verbroken telegrafische gemeenschap, moet langs een omweg ge houden worden. Herschouw der Waterlossingen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den 21 September 1908, herschouw zal worden gevoerd over de waterlossingen genaamd van Breevennen, voorkomende onder no. 1 in den legger A, en d.e Brugs» kensche beek, voorkomende onder no. 5 in den legger A, voor wat betreft de overtredingen geconstateerd bij de op den 1 September 1908 gehouden schouwvoering en aan den voet dezer vermeld. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het weekblad «Peel en Maas" te Venray. Venray, 5 September 1908- Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor» geus half 9 tot half 12. Worden gevraagd Bieden zich aan MAASTRICHT, 1 Sept. Boter Ge» ruijnd 29615 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.29. Laagste f 1.16, Gemiddeld f 1.23 Eieren aangevoerd 69500, Dikke f4.30 a f 4.80, kleine f 3 80 a f 4.10, gemeng de f 4.10 ft f4.10. De Feestcommissie «Konin ginnedag", brengt door dezen haren hartelijken dank aan de beide fanfares, het Kaartgezelschap «Ge zellig Samenzijn" en allen die hebben meegewerkt tot het welsla gen van den op 31 Augustus gehouden lichtstoet, en hoopt dat bij een eerstvolgende gelegenheid alle bestaande Vereenigingen hun nen steun zullen verleenen, opdat Venray eerlang zal uitmunten in het vieren van Nationale Feest dagen. VENRAY. Aangifte van den 28Aug. t<>t den 4 Sept. Geboorten. Maria Johanna van Osch. Johanna Petronella Direks. Hendrik us Johannes Mariinus Bomm. Johanna Maria Antonetta Philipsen. Sterfgevallen. Gerarda Maria Petronella Poels oud 3 jaren. Leonardus Huheitus Jenneskens onge» huwd oud 25 jaren. Johanna Vergeldt ongehuwd oud 60 jaren. Hendrikus Schwachöfer oud 5 weken. Elisabeth Str ij bosch, echtgenoote van Victor Maassen oud 14 jaren. Parochiekerk. Paterskerk. Ondergeteekenden zien zoodra moge lijk met groote belangstelling de voor de leden van de Coöp. Stoomzuivelfabriek Venray" te Venray, tegemoet: J H GEURTS, L. KUSTERS; Castenray, Oirlo van VENRAY, zal op Maandag den 14 September a. s. ten Raadhuize alhier, des voormiddags 11 uur publiek bij inschrijving Het verfwerk van twee Woningen. Omschrijving van het werk ligt ter inzage ter Gemeentesecretarie vanaf don 9 dezer. Door deze bericht ik hel geachte publiek van VENRAY en Omstreken, dat vanaf Zaterdag 5 September mijne alom bekende WORST, soorten SPEK en fijne Vleesch waren, steeds versch verkrijgbaar zullen zijn by den lieer Langstraat, Venray. Voor nette en zindelijke bediening zal worden zorg gedragen. Aanbevelend, Wors'fabriek, BOXMEER. 77 7 die nog LID wenschen te worden der opgerichte Kaart club kunnen zich Zondag Sept. des avoiitl» 8 uur, aanmelden in het Café van Groote Straat. J a cents per uiu*. Te vervoegen bij SWINKELS. Aarle- Rixtel, of bij GEBRS SWINKELS, te Geldrop. T F KOOP a 3 ct. per pond bij G. STEVENS, Kruissen. a 24 gld. per 1000 K. G. die aardappelen wensclien te verkon pen, gelieven dit op te geven bij Henseniu8ploin. Hoogst waarschijnlijk zullen voor 15 Sept. a. s. een kunnen geleverd worden. Leden die van hunne laatste bestelling de thomassl noodig hebben voor de rogge, moeteD hiervan opgave doen bij den Secretaris op Zod- dag 6 Sept. a. s. De prijs is f 2,32 per ÏOO kg: van 16 pCt. Het Bestuur. 9 Het Bestuur der Coop. Stoomzuivelfabriek Venray", maakt hiermede bekend dat de verschil» lende vooi den tijd van 3 jaar (15 Nov. 1908 tot 15 Nov. 19.11) vanaf heden onder- handsch kunnen worden aangenomen. Inschrijvingsbiljetten moeten voor 3 October worden ingeleverd op het kantoor der fabriek, waar ook nadere in» lichtingen zijn te bekomen. De biljetten moeten duidelijk zijn onderteekend en ingevuld de prijs per rit en per dag. De inschrijvingsbiljetten zullen op Zondag 4 October des voorm. half 12, publiek worden geopend in het Hotel »De ZwaaD." N.B. De ritten Castenray, Nachtegaal en Overloon zijn reeds voor 3 jaar aanbe» steed. Het Bestuur. in bruin lederen étui, gaande van de Markt naar de Paterskerk. Terug te bezorgen by JAC. AERTS, Groote Markt. Best Inlandsch aan concurreerenden prijsbij aan het Station. OP De bijenvolken kunnen op 8 Sept. aangevoerd worden, en staan op een afgesloten terrein onder toezicht van den Markimeester 'Godfr. PEETERS, onder de Wieën te Blerick, tot wien zich te wenden voor nadere inlichtingen. ALGE MEE NE op 9 September, om half 11 voorm. in Hotel »St. Antonius" Markt, Blerick. j Wed., 30 jaar b. i. a. huishoudster by een eenig heer of dame, ook niet ongenegen in een winkel behulpzaam te zijn, en tevens de huishouding bij te houden. Br. fr. lett. ij. 'ij. Prov. Geld. en Nijm. Courant. Njmeyen. Publieke verkooping van onder VENRAY. te BOXMEER, zal op Vrijdag 11 September 1908 's nam. 4 uur ten huize van Theod, Drabbelg te Overloon, voor M. van Neerven Boom te Merselo, publiek verkoopen in éóne zitting. Het perceel weiland, genaamd »da Boterpot", gelegen onder de gemeente Venray, naast het Venraysch Broek, kadastraal bekend sectie A no 667 groot l h. 70 a. 30 c., belend de Erven W. Poels. Jac. Keyzers en aan twee zijden den weg. Te aanvaarden 1 November 1908. te VENRAY, zal op Donderdag 17 September 1908, des voormiddags 9 uur, ten sterfliuize van den Weleerw. heer Rector A. J. H. Beek te MerseloVonray, publiek verkoopen Een zindelijken en goed onderhouden hoofdzakelijk bestaande uit notenhouten boekenkast, kersenhouten schryftafel, zes dito stoelen, buffetkastje, kolomkachel met toebehooren, régulateur, schilderyen, lampen, beelden, vazen, stolpen, noten» bouten sécrétaire met zes dito stoelen, een mahonyhouten tafel. 2 notenhouton tafels, buffelkachel met toebehooren, drie fauteuils fornuis, keukengereedschap, keukenkast met stoelen en tafels, wascbketel, kuipen, emmers, tonnen, vaten, bloemen, koper tin, glas, porselein, aardewerk, ledikanten met toebehoor, wasch en nachttafels en hetgeen verder te koop zal worden aange» boden. zal op Maandag 7 September 1908, nam. 3 uur bij G. Kykelberg te Maasbracht, op verzoek van de Familie Engels, publiek verkoopen Het nagras van Engelsgriend te Maas- bracht, groot 20 Hectaren, verdeeld in 46 perceelen. zal op Vrydag 11 September 1908 te Ven ray voor den heer H. Janssen publiek verkoopen A nam. 4 uur bij Th. Camps te Oostrum, 120 nos. nieuwe planken en latten. -B nam. 5 uur bij de Wed. Pouwels te Oirlo, 120 nos. nieuwe planken en latten. zal op Vrijdag 11 Septemb. 1908, Dam. 6 uur. bij P. Jeurissen te LeunenVenray voor M. Roijakkers, publiek verkoopen Een perceel bouwland in Leunsche veld aan Hespad, Sectie D no. 3128, groot 37 a. 60 c. belend Kapel en Peters. Een perceel bouwland in Brienslioek. D 1192, groot 36 a, 60 a., belend G. Martens en Wed. Poels. zal op Zaterdag 12 September 1908. nam. half 5 in het café -St. Caecilia" te Tegelen, op verzoek van zijn principaal Een goed onderhouden huis met bouwland gelegen te Tegelenj aan Beitel, Sectie C no. 2049,1 groot 9 aren 30 c., toebehoorende aan de Kinderen M. van de Voort. zal op Vrydag 18 September 1908 nam. 4" uur teu huize en op verzoek van G. Custers te Venray aan de Langstraat, publiek verkoopen .4 Een huis met tuiii gelegen te Venray aan de Langstraat, Sectie C no. 4835 groot 7 a. 15 c. II Bouwland achter het huis op Kemp C no. 4836 groot 14 a. 75 c. Te aanvaarden stoppel bloot 1909. Het huis wordt ingericht tof het blyven bouden van verlof en naar verkiezing te aanvaarden dadelijk of met Paschen 1909, 2 Meubrlmakersknechts en 1 leerling. I boerendienstmeid voor Duitschland, loon 300 Mark por jaar. 1 schoenmakersknecht voor Reuver. 2 dienstmeisjes voor Tegelen, 2 dienstmeiden voor Venlo, I dienstbode, niet beneden 22, en 1 kindermeid niet beneden 18 jaar, voor Venlo. i keukenmeid voor Venray (Paschen.) 1 dienstbode voor huisarbeid, voor Hergen. 1 schoonmaker voor Helden. 1 koperslagersknechts voor Venray. 1 magazijnsknecht. 1 nette jongen voor eenige dagen in de week kantoorwerk te verrichten voor Venray. 1 keuken- en 1 dienstmeid voor Venray. 1 boodschaplooper. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis Maandag 8 uur jaarg. voor Christ. Jausssn. Dinsdag. O. L. Vr. Geboorte, om hall 8 leesmis, waarna Processie naar Oostrum daar aangekomen, begint de Hoogmis waaronder predicatie. De processie zal bij hare terugkomst hier in de kerk met Lof besloten worden. Hier in de kerk om 10 uur leesmis, om half 4 Lof. Woensdag 8 uur uitvaart voor Johanna Vergeldt Donderdag 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Hendrina Martens en ouders. Vrijdag 8 uur jaarg. voor Simon Dekkers. Dezen namiddag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e orde. Heden avond om 5 uur Lof. Dinsdag, feestdag van O. L, Vr. Geboorte, de diensten als op Zondag, om 8 uur hoogmis om 5 uur Lof. Vrijdag om half 8 Hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. goed gewonnen

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3