Springbeeren Jos. GÉOMINT, Adverteert in dit blad. Kaartclub. Ledenvergadering, Melassevoeder J. BEKKERS Fanfare „Euterpe. Koninginnedag. Fanfare „St. Cecilia," Stoomhoutzagerij Stoomgraanmolen. Bekendmaking, geplukte Appelen droog Spek, Jaarmarkt te Venray. Paarden,|J. van Meijel Hoornvee Varkens Drogerij „Het Hert", FRUITBOOMEN. De Notaris Grollenberg gemaakt Schoenwerk H. VAN DEN BOSCH. atD2aai 1 ""-I-". 1 Kerkelijke Diensten le Venray. ATELIER voor 5tal Wagons Thomassl. Staan tot dekking Limb. IJmkersbond. van te VËNLO. Op Zondag 30 Aug. ten huize van J. VERHEUGEN, Groote Straat Bij regenweder 8 dagen later, Burgerlijke Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. P. J. Beerkens, RL ERIK hij Ven to, 9 en 10 Sept. 1908. TELEGRAM. No. 16438 f 25.000. No. 14044 f 5.000. N. V. „De Tijdgeest. goedkoop en uilslekend voeder Bolcr- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN ALOYSIUS BEEK, Maandag 31 Aug. a.s. op tit amiirosPLiiH, op Maandag 31 Aug. De Levcnsverzekeringmaalsfchappij zagen van boomen malen van granen. MELKRITTEN Th. Oamps, Woensdag 2 September. Beuk- en Haagdoorns. W BI I L A N D Notaris Ësser te Horst, Notaris Ësser te Horst Notaris Ësser te Horst, Notaris Ësser te Horst, Handel in en aanverwante Artikelen. Notaris Ësser te Horst, Notaris Ësser te Horst, belemmeren worden vuorloopig geen byzonderheden omtrent sensationeel» aan houding gepubliceerd. Genezingen te Lourdea. Uit Lourde8 wordt van Maandag gemeld Iu den 40tal genezingen plaats van zieken. De van het meeste belang zijnde genezing scbynt die van Mej. Euphrasia Bosc van het hotel Dieu te Clermont zij was lydende aan gezwellen aan de knieën en op het oo^enblik dat de processie met bet Allerheiligste voorbykwam is zij plotseling geaezen. Een vreeselijke brand heeft Zondag en Maandag gewoed te Conatantinopel. Naar men meldt zijn ruim 2000 huizen een prooi der vlammen geworden. De brand moet ontstaan zijn door móedwil van losgelaten misdadigers. Liefelijk gekmiapel. Een boer was -zyn koei" aan het melken, maar 't beest werd geplaagd door vliegen en dazen en sloeg den boer zonder compliment met den staart in het gezicht. -Wacht eens wat." zeide de man, »we zullen dat eens verhelpen," en by bond een gewicht van 5 kilo aan den staart. Ja, maar de vliegen en dazen gingen «óort met de koe te plagen ze wilde ze weer eens wegkwispelen en ze deed het «oo goed dat ze den boer vijf tanden in zijn mond aan stukken sloeg. te Oostrum in de School des nam. 5 uur. Op Ooiulerdag It Nop*, a. s. to Deunen in de School des namiddags 4 uur. te Merselo in de School des nam. 5 uur. Op Vrijdag 4 Sept. a.s. Venray— dorp in de Muziekzaal des namid. 2 uur. De ouders worden dringend verzocht hun loop van den dag hadden een I trouwboekjes mee te brengen. Venray 27 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Parochiekerk. Paterskerk. Hoogst waarschijnlijk zullen voor 15 Sept. a. s. een kunnen geleverd worden. Leden die van hunne laatste bestelling de thomassl. noodig hebben voor de rogge, moeten hiervan opgave doen bij den Secretaris op Zon dag 6 Sept. a. s. De prijs is f 2,32 per 100 kg: Het Bestuur. iler varkens, 2 aèliooiie Dekgeld 60 ets. bij GEBRS. RAIJivf AKER6. Scheijde— Venray. Aan hetzelfde adres te l^oop" een SPRINGBEEIL VENRAY. Aangifte van den 21 tot den 28 Aug. Geboorten. Anna Gertruda Arnoldina Huberta Bom. Elisabeth Catharina Mous. Johanna Maria Gertruda van Meijel. Bernardas Hubertus Buyssen. Hendrik Jan Krikke. Huwelijken. Hubertus Linders oud 25 jaren dienst knecht en Johanna Theodora Rollers oud 23 jaren zonder beroep beiden te Venray. Sterfgevallen. Aloysius Johannes Hubertus Beek oud 39 jaren R. C. Priester. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat ter J Gemeentesecretarie ter inzage ligt een j verzoek met bylagen van Eugène van Rechem. Kanunnik wonende te Gent, Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd s Bieden zich aan in Hotel -St. Antonius Markt, 711 die LID wenschen te worden eoner op te richten kaartclub kunnen zich hiervoor op Zondag 3© Aug. avoml* S uur, aanmelden in het Café van OP De bijenvolken kunnen op 8 Sept. aangevoerd worden, en slaan op een afgesloten terrein onder toezicht van den Marktmeester 'Godfr. PEETERS. onder de Wieën. te Blerick, tot wien zich tel wenden voor nadere inlichtingen. ALGEMEENE SCHAFRAAD. LEEUWARDEN DECK. DORDRECHT. Gelieve uit te belalen. uit de Suikerralfineerderi. v/h. SPAKLER TETTERODE Amsterdam, voor paarden, en varkens. Controle melkkoeien, raestrunderen Rijkslandbouwproefstations. V raagt prijzen en brochure's aan bij den Agent Schoolstraat VENRAY. Blerick. MAASTRICHT, 25 Aug. Boter Ge. mijnd 29595 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.28, Laagste f 1.15, Gemiddeld f 1.20 Eieren aangevoerd 82100, Dikke f3.90 namens de Eerw. Zusters van Liefde le f 4,6°' kIeine f 3-40 4 f 3-80- gemeng- Venray, om vergunning tot het plaatsen I de f 3.80 f4.10. fan een horizontale stoomketel van 10 AUn. voor het in werking breDgen der wasscbeiy en de waterpompen tot aanvoer Ttn het water voor de waterleiding op de perceelen, kadastraal bekend in Sectie C, Nos. 573 en 574, en van Franeiscus Hubertus Custers, meubel maker, wonende te Venray, om vergun ning voor het plaatsen van een gasmotor voor het in werking brengen »an een boor-, zaag- en fraise-machine en een draaibank op bet perceel kadastraal bekend in Sectie C no. 3619. Op Vrijdag den 11 Sept. 1908, des voormiddags 11 uur, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoekschriften in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekers als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende 3 dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Qemoente kennis nemen van do ter zake ingekomen •chriftureo. Venray, 25 Augustus 1908- Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris, STOOT. -J- Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang- "1* durig met geduld verdragen tijden, meermalen voorzien van de [Genademiddelen van onze Moeder de |H. Kerk. onze beminde Broeder en Oom, de Wel Eerw. Heer Rector te Merselo Venray Wij bevelen de ziel vaii den over- lledene in uwe godvruchtige gebeden en [in de H. Missen der H.H. Geestelijken |aan. L BEEK, M. BEEK. geh. Baur en Kind. Venlo, 25 Aug. 1908. 7? Da Burgemeester van Venray maakt bekend dat de kohieren no. 7 en 9 der Personeele Belasting Venray dorp] •n Venray overig deel over het dienstjaar 1908 invorderbaar verklaard op den 24 Augustus 1908 aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder] daarop voorkomende belastingschuldige terplicht is zynen aanslag op den by de, wet bepaalden voet te voldoen. Venray don 27 Augustus 1908. De Burgemeester. H. ESSER. op de Groote Marktj ter gelegenheid van de Verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina, d6s avonds om 6 uur, HET BESTUUR. Burgemeester en Wethouders van Venray, maken bekend dat op de hieronder ver melde dagen gelegenheid zal worden ge- j geven tot kostelooze inenting en her-inenting der koepokken, aan de personen, die zich daartoe op de hierua vermelde plaatsen aanmelden Op Maandag 31 Aug. a. s. te Oirlo in 4e School des namiddags 4 uur. te geven door de Aanvang 's avonds 6 uur. Het Bestuur. ,Noord-Braband", gevestigd te Waalwijk., bericht hiermede dat is aangesteld tot AGENT voor VENRAY en Omstreken, de heer JaC. FILA, Paterstraat. alwaar de voorwaarden van verzekering en nadere inlichtingen verkrijgbaar zijn. EN Vanaf heden geregeld elk uur van den! dag gelegenheid tot. het laten Vlugge bediening. Concurreerende prijzen Aanbevelend, Het Bestuur der Coop. Stoomzuivelfabriek Venray", maakt hiermede bekend dat de verschil lende vooi den tijd van 3 jaar (15 Nov. 1908 tot 15 Nov. 1911) vanaf heden onder- haudsch kunnen worden aangenomen. Inschrijvingsbiljetten moeten voor 3 October worden ingeleverd op het kantoor der fabriek, waar ook nadere in lichtingen zijn te bekomen. De biljetten moeten duidelijk zijn onderteekend en ingevuld de prijs per rit en per dag. De inschrijvingsbiljetten zullen op »n<lug 4 October des voorm. half 12, publiek worden geopend in het Hotel -De ZwaaD." N.B. De ritten Castenray, Nachtegaal en Overloon zijn reeds voor 3 jaar aanbe steed. Hel Bestuur. ZPTXIiKIE zijn lederen Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur te bekomen a 3 en 4 et. per pond in den Boomgaard van den heer H. TRYNES, aan den Oostrumschen weg. Best Inlandsch aan concurreerenden prijs, bij aan het Station. Groote Straat 69. Het beste adres voor SPECERIJEN, als Notemuskaat. Foelie, Kruidnagels, Peperbollen, witte en Spaansche peper. Mosterdzaad, Soya Sjuh, Gelatine, azijn en verdere inmaakmiddelen. Groene, gele en witte zeep. Dweilen, sponsen en zeemleer. Bleekwater, bleekpoeder. Carbol, Carbolineum en Creolin. Insectenpoeder, Vliegenpoeder en vliegen vangers voor de lampen, vliegenpapier met of zonder lym. Wagensneer. Machineolie. Ledervct, Schoensmeer, gewoon en voor Chrnomleer. enz, enz. (voorheen Coenders/ Itooiiibucekerij, lenray. Hel beste adres voor Hoogstam, Pyramiden en Leiboomen. in alle soorten. Alles le kwaliteit. Scherp concurreerende prijzen. Publieke verkooping van onder VENRAY. te BOXMEER, zal op Vrijdag 11 September 1908 's nam. 4 uur ten huize van Theod, Drabbels te Overloon, voor M. van Neerven Boom te Merselo, publiek verkoopen in éóne zitting. Het perceel weiland, genaamd -de Boterpot gelegen onder de gemeente Venray, naast het Venraysch Broek, kadastraal bekend sectie A no 667 groot 1 h. 70 a. 30 c., belend de Erven W. Poels. Jac. Keijzers en aan twee zijden den weg. Te aanvaarden 1 November 1908. Openbare verkoop van een Winkelhuis met Bakkerij te Venlo. zal op Dinsdag I September 1908, nam. 5 uur op verzoek van den beer H. Maas- sen. ten koffiehuize van den heer Alpbons Matlhousch te Venlo publiek verkoopen Een solied gebouwd en goed onderkou- den huis, gunstig gelegen te Venlo aan de Parade, met afzonderlijken ingang in de Keizerstraat Sectie I nummer 3449 groot 1 are 60 centiaren. zal op Maandag 7 September 1908, nam. 3 uur bij G. Kykelberg te Maas bracht, op vei zoek van de Familie Engels, publiek verkoopen Het nagras van Eogelsgriend te Maas- bracht, groot 20 Hectaren, verdeeld in 46 perceelen. zal op Vrijdag 11 September 1908 te Ven ray vooi' den heer H. Janssen publiek verkoopen A nam. 4 uur bij Tli. Camps te Oostruro, 120 nos. nieuwe planken en latten. .B nam. 5 uur bij do Wed. Pouwels te Oirlo, 1-0 "os. nieuwe planken en latten. zal op Vrijdag 11 Septemb. 1908, nam. 6 uur, bij P. Jturissen le Leunen—Venray voor M. Royakkers, publiek vei kooien Een perceel bouwlar.d in Leunsche veld aan Hespad, Sectie D no. 3128, groot 37 a, 60 c. belend Kapel en Peters. Een perceel bouwland in Briensboek. D 1192, groot 36 a, 60 a„ belend G. Martens en Wed. Pools. Aan conurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, Hofstraat, VENRAY- zal op Zaterdag 12 September 1908. nam. half 5 in het café -St. Caecilia" te Tegelen, op verzoek van zijn principaal I Een goed onderhouden huis met, bouwlaud gelegen te TegelenI aan Beitel, Sectie C no. 2049, groot 9 aren 30 c., toebohoorende aan do Kinderen M. van de Voort. zal op nader te bepalen dag ten huize en op verzoek van G. Custers te Venray aan de Langstraat, publiek verkoopen A Een huis met tuin gelegen te Venray aan de Langstraat, Sectie C no. 4835 groot 7 a. 15] c. IS Bouwland achter het huis op de Kemp C no. 4836 groot 14 a. 75 C. Ontzettende brand. Maandag uur jaarg. 2de kl. voor Annal van Vosselen en Ant. Joh, Janssen. Dinsdag 8 uur Jaarg. voor Agues Poell, Woensdag 8 uur Jaarg. voor de echtgenooten van Joh. Linssen. Donderdag 8 uur Jaarg. voor Simon Dekkers. I Vrijdag 8 uur oud jaarg. voor Ruth van der I Graast, huisrrouw, ouders, en tond. Heden avond om 5 uur Lof. Dinsdag om hal(8 hoogmis, om 5 uur Lol. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd I aan liet H. Hart van Jezus. Tevens feestdag van de H. Rosa van Viterbo, maagd der. 3e Orde, van St. Franeiscus, om half 8 plechtige Hoogmis, om 5 uur plechtig Lof en H. Kruisweg. 1 dienstbode* voor Maasbree. 2 Meubelmakersknechts en 1 leerling. 1 boerendienstmeid voor Duitschland, loon 300 Mark per jaar. 1 schoenmakersknecht voor Reuver. 2 dienstmeisjes voor Tegel en. 2 dienstmeiden voor Venlo, I dienstbode, niet beneden 22, en 1 kindermeid niet beneden 18 jaar, voor Venlo. 1 keukenmeid voor Venray (l'aschen.) 1 dienstbode voor huisarbeid, voor Bergen. 1 schoenmaker voor Heiden. 2 magazijnsknechts 1 nette jongen voor eenige dagen in de week kantoorwerk te verrichten voor 1 koetsier. 1 boodschaplooper. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers béhoor 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk I Op 9 September, om half 11 voorm. zoekenden 10 cent. 0. Groote Straat. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis enz en i in"

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3