Fanfare „Euterpe. i Venlosche Handelsbank Algem. Vergadering geplukte Appelen droog Spek, Goed Schoenwerk JOS. ARUENS. een best Maalkalf, 30 jonge Kippen, NAGRAS, J. van Meijel, FRUITBOOMEN. aoaaca Wielrijders Legitimatiekaarten J. VERSLEIJEN. Wanmolens Notaris LINSSEN W. v, d. Munckhof. werkzame Agenten Haft Werda Werda Halt Th. Janssen, Schoenwinkel. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Uit de hand te pachten Kerkelijke Diensten te Venray. Boter- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN ^Burgerlijke Stand. Zondag 23 Augustus 1908 Donderdag 27 Aug. a.s. Zondag 23 Augustus a. s. Th. Camps, Dames-, Tl eer en en Kinderschoen werk TC o op TB KOOP Notaris Linssen gesloten zijn. NIELKRITTEN Beuk- en Haagdoorns. naar Duitschland. Alweer goedkooper. TE KOOP M. van der Putten, Notaris Linssen 25 perceelen Nagras, Notaris Esser te Horst, het NAGRAS I Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, och Machinaal werk. Verder alle Machinaal werk aan de laagste prijzen. Gemeentewerklieden in liet orgaan dier Vereenigii.g het volgende mede ■Op zekeren Zondag is een mijner kinderen, een ventje van 3 jaar, wat druk en lastig mijn gewoonte is thuis maar eenmaal te verbieden, de tweede maal ontvangen zo een opstopper ik geef dien snuiter een tik en bij begint natuurlijk te huilen. Op een vraag van z'n moeder -wat is er", geeft hij ten antwoord -by" slaat me. Natuurlijk vraagt mijn vrouw wie waarop het leuke antwoord komt "Die man", die Zondags hier komt eten." :il Augustus. Naar men vermeent, wordt overwogen den 31 Augustus voor de uitvoering van den post en telegraafdienst als een Zondag te beschouwen. Een moordenaar gepakt Door de veldwachters Egthuizen en Ronk in de Bronsbergen onder Warnsveld is de gevlucbtte moordenaar Gerrit Kars» sing, by den IJsel gevangen genomen. Hy beeft reeds volledig bekond zeggen de dat hy door zijn vrouw tot het uiterste getergd was. Zooals men weet heeft de officier van justitie te Zwolle f 300 voor bet pakken van dezen polderjongen, die, geboren te Hattem, op 26 Juli te Bochem inDuitsch» land zyn vroow E. W. Pokrupp met een revolver doodgeschoten heeft. De man zwierf reeds eenige dagen onder Bronsbergen en zat nu te visschen. De Duitsclie Katholiekendag te Dusseldorf is geopend met een indruk- wekkenden optocht door de straten der stad. Er namen 60,000 personen en ruim 1500 werkliedenverenigingen aan deel. Zy defileerden voor Z.Kra KarJinaal Fischer, die een korte toespraak hield. DeB namiddags hadden 30 vergaderingen plaats. De meest belangrijke kwestie, aan de orde op het Coogres, is die van het modernisme, Zy wordt behandeld door een professor van de Universiteit to Munster Telegrammen van hulde werden gezon den aan Z. II. den Paus en Z. M. de Keizer. Johanna Gertrudis van de Ven weduwe van Petrus, Pouels oud 81 jaren. Antonius Dominicus Pothof echtgenoot van Elisabeth Steonmoijer oud 45 jaren. Johann Hubert Straatmans echtgenoot van Maria Julia Lnuf oud 84 jaren. Parochiekerk. Paterskerk. MAASTRICHT, 18 Aug. Boter Ge mijnd 38580 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.31. Laagste f 1.16, Gemiddeld f 1.22 Eioren aangevoerd 70000. Dikke f4.00 af 4.50, kleine f 3 20 a f3.50, gemeng de f 3.50 f3.90. w Vlaamselie liumor. Scheéve Jan hae zij wyf verloren en ging de doodskosten betalen. 't Is een groot verlies da ge gedaan heet, zei de pastoor 't was en goë sloore en wel ter tonge veur d'afiaireos. Wel ter tonge, daar weet 'k van te spreken, zei Jan. Hawel, zei de pastoor, ge moet wa missen doen lezen, om de zo rap uit 't vagevier sou geraken. 't En es geen avance, zei Jan k'kence te wel z'haed ne kop ze zal willen beuren tyd uit te doen Z'en zullen ze butten de poorten nie krijgen. Burgemeester eft Wethouders van Venray, brengen by deze ter kennis van belang hebbenden dat zijn uitgeloot de navolgende rentelooze schuldbekentenissen als. Nos 38, 50. 54. 70. 86, 88, 92, 95, 118, 123, 151, 160, 162. 196, 206, 225, 267, 273, 304, 319, 342, 350, 351, 384, 392, 420, 427, 437, 452, en 463, welke ?an af 1 September a. s. bij den gemeente ontvanger kunnen worden ingewisseld. Venray 22 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd r Bieden zich aan VENRAY. Aangifte van den 14 tot den 21 Aug. Geboorten. Heudrlkus Antonius Hendriks. Anna Gertruda Theodora Potten. Sterfgevallen. Gerardus Martinus Antonius van den Roeven ongeh. oud 39 jaren. op het Henseniusplein, des namiddags 6 uur. HET BESTUUR. zal het Kantoor der des namiddags ten 4 ure in het lokaal van don heer P. KUSTERS bij de Kerk. In de/.) vergadering zal bet -Arbeids- contract" worden besproken door den Eerw Geestelijken Adviseur. Trouwe opkomst verzocht, daa het Arbe.dscontract voor ieder werkman van belang is. De afd. Timmerlieden worden beleefd ter vergadering uitgenoodigd. PUIKE zyn lederen Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur te bekomen a 3 en 4 éi. per pond in den Boomgaard van den heer H. TRYNES, aan den Oostrumschen weg. Best InlandSch aan concurreerenden prijsbij aan matigen prijs is en blijft het voordeeligst in 't gebruik ijzersterke werkschoenen, goedkoop 1 Verder 2o en 3e soort chroom en box rund (geen box-kalf des vei kiezende naar maat vervaardigd, aan scherp concurreerende prijzen. Reparatie s desvorkiezende tegen spotprijzen. Prima Schoencream en Ledersmeer. Aanbevelend. Groote Straat. VENRAY. aan het Station. Te bij MATH. VERMEULEN, Floenderstraat bij JACOBUS ZEEGERS Zandsche Bleek. een perceel zeer best in de weide in het Vlakwater, afkomstig van B. Schreurs. Te bevragen bij M. VERRIET. te VENRAY, zal op verzoek van Peter Johannes Coop* mans, op llaandag 24 Augustus in plaats van Maandag 17 Augustus 1908, 's namiddags 4 uur. ten huize van Matbis Vollenberg te Veltum, publiek verkoopen Gemeente Venray 'u K°op. Huis met stal. schuur, tuini werkhnis. boomgaard bouwland groot 68 bekend als sectie I) 36 - -37 - 38 39 en weiland, gelegen te Veltum, aren 20 centiaren, kadastraal Bouwland Weiland dito Werkhuis 32 a. 11 a. 6 a. 80 c. 40 c. 20 c. 20 c. alhier Het Bestuur der Coop. Stoomzuivelfabriek Venray' maakt hiermede bekend dat de verschil lende voor den tijd van 3 jaar (15 Nov. 1908 tot 15 Nov. 1911) vanaf heden onder- handsch kunnen worden aangenomen. Inschryvingsbiljetten moeten voer 3 October worden ingeleverd op het kantoor der fabriek, waar ook nadere in lichtingen zijn to bekomen. De biljetten moeten duidelijk zyn onderteekend en ingevuld de prijs per rit en por dag. De inschrijvingsbiljetten zullen op Zondag 4 October des voorm. half 12. publiek worden geopend in het Hotel De Zwaan." N.B. De ritten Castenray. Nachtegaal en Overloon zijn reeds voor 3 jaar aanbe steed. Het Bestuur. (voorheen Coenders.) Boomkweekerij, Aenray. Het beste adres voor Hoogstam, Pyramiden en Leiboomen. in alle soorten. Alles le kwaliteit. Scherp concurreerende prijzen. zijn verkrijgbaar handel van in den boek- Hier wordt voor niemand gelogen, en niets veracht, doch met soliade waar ge concurraerd. Voor f 3.50 of f 4.00 fijne Heeren Chroom- of Boxcalf-bottines Prima gegarandeerd. Fijnste modellen. Sterk genaaid of gepend. Grovere ijzersterke bottines, llouu werk, Water- of .Sneeuw schoenen a f 3.00, f 3.50 en f 21.95. k'ietNttcliocncii I' 2.56 en f 2,95. Verkoop uitsluitend a contant. Voórloopig geen Dames- en Kinderwerk. Eigen fabrikaat Aogal goedkooper. Heerenschoenen bij mij gekocht, genieten dit extra voordeel. HalDoolen raat hakken ijzerstork worden ter reparatie aangenomen voor f1.10. Door aanschaffing der allernieuwste machines ben ik in staat gesteld, boven ermcide goedkoope aanbieding te doen. Het is dus niet meer noodig 6 a 7 gulden te betalen voor chroom-bottines. Ook niet meer f 1,30 of 1 1,40 voor hallzoolen en hakken. Hier koopt u uit de eerste hand van de eenige Venraysche Sloomschoenfabriek. Langstraat. Hoogachtend, WERKVOLK gevraagd. vanaf 19 gulden en liooger. Mr. Timmerman, Heuvel. 40 huis stal schuur 1 a. 40 c. - - 41 Tuin 13 a. 80 c. - 1980 dito 2 a. 40 c. 68 a. 20 c. 2e koop Bouwland in het Veltumsch veld groot 42 aren 10 centiaren sectie D 108 langs don weg naar de Heide en Jac. Bistervelds. 3e koop Hooiland inde Vliessen groot 26 aren 15 centiaren, sectie B nos 1101 en 2994, naast Peter Jan van de Pasch en Hendrik Smits. 4e koop Weiland in de Vliessen, groot 24 aren 90 centiaren sectie B no. 2556, naast Peter Jan van de Pasch. Daarna de Massa groot 1 H. 61 a, 35 c ^1 dito in de Lullsche Kuilen, naast den weg en de Wed. Louis Raedts. 9 Hendrik PoelsCamps, 1 slag in het Vlakwater groot 44 a. 1 dito in den Nieuwmolen, groot 38 r. 2 dito aldaar, te zamen 50 a. 8 de kinderen Antoon Berkens. Nabij Plankenkamp. de achterste w-.Jp in 3 slagen. 9 Mej. de Wed. Louis Raedts, 4 slagen in den Nieuwmolen. 10 Wed. Martinus Thielen, 1 slag m den Nieuwmolen. groot 3 a naast do Wed. Ewals. 1 dito aldaar groot 30 a. 11 voor G. Pijpers, 1 slag in den Nieuwmolen. genaarai Tolsche woidje, groot 27 aren. I* Mai tin Wismans. 2 slagen in de Laagheide. I-I Martinus Claassens bakker. 1 slag in de Laagheide, afkomstig vai Vermaten, naast de Eerw. zusters l'rsu- linen. 14 Wed. Albert Stevens, 1 slag in den Handerik, groot 58 a. 15 den heer Coenrad EsserVan Geftë 1 slag in den Handerilc, afkomstig va Lambert Poels groot 77 a. te VENRAY, zal op verzoek van den heer Henri Tryne op Dinsdag 25 Augustus 1908, 's nanaid dags 5 uur, ten huize van Hendrik Poeh in de Groote Straat te Venray, publiek verkoopen staande te wassen in de gemeente Venray, ter plaatse genaamd -Jacobslust". Openbare verkoop van een Winkelhuis met Bakkerij te Venlo. zal op Dinsdag 1 September 1908, nam. uur op verzoek van den heer H. Maas. sen. ten koffiehuize van den beer Alpboos Matthousch te Venlo publiek verkoopen Een so lied gebouwd en goed onderhou» den huis, gunstig gelegen te Venlo aau de Parade, met afzonderlijken iogang in de Keizerstraat Sectie I nummer 3449 groot 1 are 60 centiaren. te VENRAY, zal op Dinsdag 25 Augustus 1908 's na middags 4 uur ten huize van Hendrik Poels in de Groote Straat te Veniay, overgaan tot den openbaren verkoop van van do navolgende perceelen hooiland onder Venray, als van I Peter Gouraans (Hofstraai) 2 slagen in den Nieuwmolen, naast Ja cobus Rutten. «I Mathis Vollenberg (Vellum) 2 slagen in den Handerik, groot 81 a. 70 c. en 2 slagen in Merselosche Pas, groot 74 a. 3 Gezusters Maassen, 1 slag. groot 33 aren nabij Wittops. 9 Mej. do Wed. Willem Poels, 2 slagen in het Venraysch broek, 3 dito aldaar (weide van de fam. Oomon). 2 dito in het Vlakwater. 5 den heer Jan Poels, 8 slagen, ieder groot 33 a. nabij den Molenhof. O Gerard Kus'ers—Van Agciiten, 1 slag inde Vollemolen. 1 dito op den Ouden Peel naast Martin Poels. i dito op het Hoogbroek n iast Henri Wisuans, 1 dito op de Zwaiteklefby I'. J Dirx. zal op Dinsdag 25 Augustus 1908 nana, half 4 bij H. Poels te Venray in de Grootestraat, publiek verkoopen A voor M. van Aarssen, 2 slagen nagras in de weide in het Vlakwater, naast den heer Fonck. 1 slag nagras aldaar in de weide afk. van Potten. B voor J. Verstegen, 1 perc. nagras en 1 perceel klaver op de Zwarte Klef. C voor J. Peeters op den Hoebert, 1 perceel nagras in het Vlakwater, naast den heer H. EsserLe Brun. zal op Vrijdag 11 September 1908 te Ven- ray voor den heer H. Janssen publiek verkoopen A nam 4 uur bij Tb. Camps te Oostrum, 120 nos. nieuwe planken en latten. -B nam. 5 uur by de Wed. Pouwels te Oirlo, 120 nos. nieuwe planken en latten. zal op nader Ie bepalon dag te Venray voor M Roijakkers, publiek verkoopen Een p rccel bouwland in Lounsche veld aan ifespad, Sectie D no. 3128, groot 37 a. 60 e. buiend Kapel en Peters. E-n perceel bouwland in Briensboek. D 1192, groot 36 a. 60 a., helend G. Martens eb Wed Poel*. Eene krachtige Levensverzekering Maatschappij met zeer concurreerendo tarieven vraagt solicde voor hare afdeelingen Levens- ei» Volksverzekeringen op zeer voordecligo voorwaarden. Aan spook ot hekserij gelooft men toch niet meer in onze zoo verlichte, concurreerende 20ste eeuw. Nog eens bekendmaking van onze oude lang verkochte prijzen. Geen retour gezonden rommel afgekeurd door heeren Schoenwinkeliers, en door mij opgekocht, maar van de grootste en meest bekende fabrieken. Heeren Chroom- Elastiek-bottines, f 3 00. Heeren Chroom- Rijg bottines, f 3.ÖO. Dames Chroom- - f3,95. Dames Knoop- f 3,85. Solied Handwerk, zonder concurrentie. Zeer fijn Heeren en Dames Schoenwerk, zuivere pasvorm. Fijnste afwerking, en van de soliedste grondstoffen vervaardigd. Matige prijzen. CREAMS en SCHOENPOETS-MIDDELEN. Maat- en Reparatiewerk. FRONTESPIESSTR AAT VENRAY. Dinsdag K uur Sol. Jaarg. voor Joh. Ilend van den Biggelaar en zijn zoon Laurentius. Woensdag 8 uur Jaarg. voor Gertrudis Arts en hare Ouders. Donderdag 8 uur Sol. Jaarg. voor den Wel Eerw. Heer Pastoor Janssens. Vrijdag 8 uur jaarg. voor Mart. Jenneskens. Heden, teestdag der Zeven Vreugden var, Maria, volle aflaat onder de gewone voorwaarden om 5 uur Lof. Dinsdag, feestdag van den H. Ludovicus patroon der 3e Orde, volle aflaat onder do gewone voor waarden. Om 5 uur Lol. Half 8 speciale mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de leden der 3e Orde, waarna feestpredikatie en generale absolutie. Vrijdag om half 8 Hoogmis om 5 uur Lof eu H Kruisweg, 1 dienstbode voor Maasbree. 2 Sleubelmakersknechts en 1 leerling. 1 boerendienstmeid voor Duitschland, loon 300 «'ark per jaar. 1 schoenmakersknecht voor Reuver. 2 dienstmeisjes voor Tegelen, 1 leerling Kleermaker. 2 dienstmeiden voor Venlo, 1 dienstbode, niet beneden 22, en 1 kiudermeid niet beneden 18 j&ar, voor Venlo. 1 keukenmeid voor Venray (Paschen.) 1 dienstbode voor huisarbeid, voor Bergen. 1 schoenmaker voor Helden. 2 magazijnsknechts 1 nette jongen voor eenige dagen in de week «antoorwerk te verrichten voor Venray. 1 boerendienstknecht, 1 koetsier. 1 dienstmeid voor winkel- en huisarbeid, voor Venrsy. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie b reau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk toekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3