Algem. Vergadering MARIA-VEREENIGING Verhuisd Th. Slits. Dienstbode, HAMMEN G. AMBROSIUS Fanfare „Eulerpe. een perceel beste Haver beste Zaadlupinen, Stroolralzenfabriek zuiver Schoofstroo, Athur Imkamp, De Notaris Haffmans Ingezonden. Burgerlijke Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten te Venray. op Zondag 26 Juli e.k. Boler- en Eiermarkten. van de Schoolstraat naai de Kruissen, bij de Stroohulzenfabriek, Mej. Egelie, en droog Winterspek, ADVERTENTIEN Zondag 19 Juli a. s. TB KOOP TB KOOP Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, a f 9 per 1000 pond. Thomasslakken, Kainit en Kalk Tandarts VENLO, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, de bijeenkomst gaf een Italiaansch blad de volgende vermakelijke statistiek: Het congres werd bijgewoond door 447 vrouwen en aan de raadslagingen werd deelgenomen door 446. De eenige, welke zweeg, was de vertegenwoordigster van een instituut uit Lombardië voor de doof stomme meisjes. Bijeengesteld werden 628 redevoeringen gehouden, waarvan de meeste voor de vuist werden gesproken De indeeling der congres leden was als volgt: Gehuwd 26: weduwe 28; ongehuwd 302 de overigen konden niet worden ingedeeld Jonger dan 20 jaren 2; ouder dan vijftig 378. Kleederdrachten: hoed met bloemen 12 rococohoed 28; een zoogenaamde hoed la vierge" 337. Er werden geteld 113 brillen; 107 neus knijpers; 184 monocles. Voorts 7 pruiken en 4 valsche gebitten. Gedurende de congresweek werden 3112 telegrammen met meer dan 240.000 woorden overgeseind. Aan prentbriefkaar ten werden verzonden 140 000 stuks. Schrikkelijke toestanden. In Lodz in Rusland heeischen nog altijd schi ik kei ijke toestanden. De gewone rus tige burger is er zijn leven niet veilig. Een paar dagen geleden werden eenige jongelui die door de politie verdacht werjen vervolgd. De politie schoot op de vluch tende maar miste alles behalve goed Geen der vervolgden werden geraakt terwijl integendeel een paar onschuldige kinderen het slachtoffer werden. Een op straat spelende vijfjarige knaap werd ge wond en een zevenjarig meisje, dat in haar ouderlijke woning voor het venster zat te spelen, werd door een kogel gedood. In de Petrikaner8traat kreeg een agent argwaan tegen den jongen man, omdat bij van eenige huizen in de straat teekenin» gen stond te maken. Toen de agent den man gelastte de handen in de hoogte te houden, wilde deze vluchten, waar de agent hem dadelijk een schot door het hart joeg. Volgens de eene lezing was de doode een Duitscher, volgens de andere een Oostenrijksch onderdaan. Hij was de vertegenwoordiger van een buitenlandsche firma in bouwmatrialen.die met politiek of aanslagen niets uitstaande had. Een stem uil de kiel. De kunst van buikspreken kan, op ongelegen plaatsen aangewend, ernstige gevolgen hebben. De neger John Samson, uit Queenstown moest dat onlangs erva ren. Hij komt een begrafenisstoet tegen, sluit zich bij den stoet aan en als men op het kerkhof aanstalten maakt om de kist in het graf neer te laten, doet zich aan de uegers een griezelig wonder voor. Een diepe stem, die uit de kist schijnt te komen, weerklinkt -Zacht wat jongens, zacht wat." Maar de stem gaat voort -Zacht dan toch ezelskoppen, laat me niet vallen, je breekt me nog den ruggegraat." Buiten zich zelve van schrik laten de negers de kist vallen, de rouw stcrot stoof naar alle kanten uiteen, en alleen John Samson lachte, tot de politie kwam en den buikspreker inrekende. Scliilderslreken. Schilders zijn altyd een vroolijk volkje geweest en de ateliermoppen gaan als een hoofdmotief door het leven der kunstenaars De fijne kenner van de renaissance, Emile Gebhardt. weet een schildersaoecdote te vertellen vol overmoedige luim. In Giotto's atelier heeft een hoogst amusante, ironisch scherpe, misschien lichtzinnige toon geheerscht. De eigenlijke grappenmaker en kwelgeest van deren kring was de dolle Buffolmace, de aan» voorder van alle deugnieten onder de schilders. Hij mocht graag lang slapen en zijn leermeester, de oude Andrea Tasi, stond zeer vroeg op en joeg den jongen leerling uit bed. Toen besloot Buffolmaco zich te wreken en hy bedacht het volgende plan. Toen op zekeren nacht de meester was gaan slapen, liet hij een dertig kevers (vliegende herten) los, die allen een klein kaarsje op den rug hadden. Tasi ziet de vlammetjes om zich been. hy gevoelt zich geknepen en gestoken, hij meent, dat de hel is losgelaten en dat de duiveltjes of zwervende zielen kwamen om hem te halon. In vreeselyken angst voor den helledans sidderend en bevend, kruipt hy onder de dekens en brengt een jammerlijken nacht door. Den volgenden dag laat hij een geestelijke halen, die de geesten bezweren moet. Doch het hielp niets, de huivering wekkende geesten komen terug. Tasi is zelf waanzinnig van opwinding. Toen maakte Buffolmaco, zoo onder het gesprek door, de opmerking, dat de demo nen alleen 'snachts over de menschen macht hebben, niet over dag en dat de meesier, als bij voormiddags sliep, wel rust zou bebbon. De meester gaf hem gelijk en de leerling kon nu slapen, zoolang hij wou. Toen Buffolmaco zelf meester was en een eigen atelier had, ergerde hem het lawaai en de drukte, die zijn buurman, een wever, veroorzaakte. Hij maakt daar om door den muur pon jut in diers sohoo-- steen, zoodat hij de kachel kon zien staan en werpt door een lange pyp een behoor lijke hoeveelheid zout in den pot van den niets vermoedelijken wever. Hij heeft pret voor tien, als bij het middageten de wever op zijn vrouw scheldt, de vrouw zich toornig verontschuldigt en hy later ook nog allerlei kletterende geluiden hoort van den uitgebroken huwelijksoorlog. Eindelijk komt hij tusschenbeide; hy verteld van de slechtheid van den duivel, die indertijd moest uitstaar; hoe men hom alleen door een mogelijken stillen arbeid kan tevreden stellen, en toen eindelijk de wever zij levenmakerij staakte, toen werd ook soep, zooals zo behoorde te zijn. Ook Bottiscelli had in zijn atelier last van het leven, dat zijn buurman met zijn handwerk maakte, maar zijn wraak was niet zoo moppig, als dieri van een soepver valscher. Hij liet op den aan het andere huisgrenzenden muur een steen zetten, die zoo zwak stond, dat hij bij het minste of geringste schuddon op het dak van buur man zou vallen. De handswerkman pro testeerde, naar Botticelli antwoordde, dat by met zijn muur mocht doen, wat hij wilde en de buurman capituleerde Keclaiue. De eigenaars van een der groote Londensche warehouses, een winkelpaleis waar men letterlyk alles kan koopen zijn op een nieuw denkbeeld gekomen om koopers te lokken uit allerlei plaatsen. Zy laten ter gelegenheid van een uit verkoop tegen zeer verminderde prijzen extra reclame-treinen uit verschillend plaatsen loopen, waarmee de gegadigden kosteloos naar Londen worden vervoerd Er wordt druk gebruik gemaakt van die gelegenheid en de magazijnen zijn stampvol met" bezoekers. Den eersten dag kwamen er 800 uit Bournemouth, 750 uit Portsmouth. 1700 uit Hastings en Brighton, enz. Onder hen waren natuur lijk sommigen die roeegingen om kosteloos het reisje te doen maar voor de groote meerderheid bleken zij koopers vooral ook koopsters Ie zyn. In de treinen, waar bedienden van het magazijn de reizigers ontvangen, vinden de passagiers natuurlijk een menigte catalogi van het warehouse als reislectuur. Het verkeer van die extratreinen gaat deze geheele week door, uit Salisbury Reading enz. Buiten verantiooordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Bij deze verzoek ik U, my een klein plaatsje in Uw geëerd Blad te verleenen Verscheidene kerkgangers hebben zich beklaagd over het leven, dat 1.1. Zondag eenige personen maakten, met vlak aan den ingang der groote kerk overluid te praten. Als men ofschoon dit feit op zich zelf al van weinig eerbied getuigt nog in aanmerking neemt, dat het tijdens de goddelijke diensten geschiedde, en tot in het middenpad verneembaar was. zal ieder weldenkend mensch toegeven, dat zulks hoogst oneerbiedig is. Het is te hopen, dat er spoedig maat regelen getroffen worden, om aan derge lijke oneerbiedigheden voor goed een einde te maken. Met dankzegging voor de plaatsruimte, Uw dw. verleende dr. X. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter algeraeeno kennis, dat by hun besluit van heden aan Jan Joosten, mole naar te VenrayOirlo alhier vergunning verleend tot het plaatsen van een petroleummotor van 12 P.K. voor het in werking brengen van oen graanmolen op het perceel kadastraal bekend in sectie F no. 1895. Eu zal deze op de gebruikelijke wyze worden aangekondigd. Venray 13 Juli 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Willem Wijnhoven, timmer man wonende te Venray, om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie O no 4982, een gasmotor van 22 P.K. ie plaat sen en in werking brengen, door hen is ingewilligd, Venray 13 Juli 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris. STOOT. VENRAY. Aaügifte van den 10 tot den 17 Juli. Geboorten. Anna G 't uJa Stevens Peter Johannes Jacobus Kunen. Jacoba Maria Voermans. Joseph Hendrikus Janssen. Sterfgevallen. Simon van Wonderen, ongeh. 28 jaren. Cornelia Keizers, echtgenoot van Anna Maria van den Berg, oud 54 jaren. Wilhelmus Cornelia Bussink, 11 jaren. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd Bieden zich aan Parochiekerk. Paterskerk. van de in de Muziekzaal, na het Lof van 3 uur. AGENDA Opening. Aflegging van belofte door de aspirant leden met uitreiking van insignes. Oprichting der St. Annavereeniging. Keuze van bestuursleden. Het Bestuur. eikenhouten eikenhout enz. eene partij geraagd Zegt het voort. De rekeningen aan het Gym nasium en aan de Studenten worden ingewacht op 22 en 23 Juli. De Prefect van het Gymnasium, E. ENGELS. MAASTRICHT, 14 Juli. Boter Ge mijnd 26080 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.36, Laagste f 1.23, Gemiddeld f 1.30 Eieren aangevoerd 88100. Dikke f3.70 a f 4.30, kleine f 3.20 a f 3.40, gemeng de f 3.80 f 4.00. een Groesbeeksche weg 35, NIJMEGEN, vraagt tegen 1 November of eer er flinke, neftc goed kunnende kokenen werken. Eoon f lOO. (Waech vrij huishouden van 2 personen). Zonder goede getuigen onnoedig zich aan te melden. Brieven te bezorgen bij den Uitgever van dit blad- verkrijgbaar aan lage prijzen bij Paterstraat VENRAY. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden dat bij hem is ingekomen en verzonden aan den betrokken Ontvanger dor Directe belas tingen een kohier der belasting op bedrijfs en andere inkomsten no dienst 1908 en 1909 invorderbaar verklaard door den Directeur der Directe Belastingen te Maas tricht den 13 Juli 1908 dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voel to voldoen en dat heden ingaat de termijn, binnen welken bezwaarschriften daartegen kunnen worden ingediend. Venray den 17 Juli 1908. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. w Aanvang 6 uur. HET BESTUUR. groot 44 aren, te wassen slaande in de Lullsche Kuilen. Te bevragen bij PETER LAURENSSE, LandweerdVenray. a 15 cent per Kilo bij JAN VAN MEIJEL, Henseniusplein. te VENRAY, zal op verzoek van den heer Mathis J .nssi-n op nader te bepalen dag ten buize van den beer Hendrik Poels-Camps, in de Groet» Struat te.Venray publiek verkoopen Gemeente Venray Een schoon sterk en goed doortimmerd huis( (met bergplaats, tuin, .schuur, stalling en boomgaard, zeer gun stig gelegen nabij bet Gymnasium, te veilen in de navolgende 4 koopen en in massa, als le koop Huis met tuin. schuur, stalling en boomgaard groot 6 a. 31 c. 2e koop Een daarnaast gelegen bergplaats met boomgaard, groot 3 a. 50 c. 3e koop Een achter koop 1 gelegen tuin aan de Kruissen groot 6 a. 05 c. 4e koop Een achter koop 2 gelegen boomgaard aan de Kruissen groot 3 a. 90 o. It Hooiland in Brukskenscbe Pas groot 87 a. 50 c. sectie E 805. zal op Maandag 20 Juli 1908 nam. 2 uur by Coenen, Groot Californië te Grubben- vorst voor den heer P. M. van Walcheren publiek verkoopen 2 H.A. rogge verdeeld in 6 perceolen. zal op Maandag 27 Juli 1908 nam 2 uur juist bij W. van den Beuken te Horst voor Mej. de Wed. H. van den'Brandt publiek verkoopen Een tuin gelegen te Horst in de Herstraat sectie D no 321 groot 4 a 80 c belend G. Poels, Poulissen, Stels en Haegens. zal op Maandag 27 Juli 1908, nam. 4 uur bij J. Kersten te Horst op den Daniël voor de Wed. G. Poels en kinderen. publiek verkoopen Ron in goeden staat zijnde BOERDERIJ, met schoonen boom gaard, schaapswei, bouwen weiland, hak hout en heide gelegen te Horst aan de Mei- derslo, Sectie B nos. 236, 237, 238, 239. 253. 254. 255, 267, 268, 2510. 2511, 2513 2515, 2516, 2518, 2999, 3089, 3090, 3100, 3103 en 3104 tezamen groot 9 heet. 94 a. 60 a. Aanvaarding Pascben en stoppelbloot 1909. TH. SLITS ontvangt prima blank Bestelling van bij Wijkmeester of Secretaris met voor uitbetaling van 25 cent per 100 K.G. tot Zondag 26 Juli a s Het Bestuur. Telefoon No. 283, Keulsche weg 40 tegenover Station. Spreekuren8-9 voorm. 2-4 namid. alleen op werkdagen Patiënten, die langere behandeling behoeven gelieve vooraf een uur te bepalen zal Maandag 20 Juli 1908, om 9 uur voormiddags te OOSTRUM op ver zoek der kinderen CAMPS, op de boer derij aan den Molen, publiek verkoopen 1 eenjarig merrieveulen, 1 slagkar, twee lange karren, waarbij een zeer zware, drie korte karren, paardentuig, drie tweescha» rige ploegen, 2 eggen, dorschmachine, wanmolen, stofraolenrj», een antieke zal op Woensdag 29 Juli 1908, nam. 5 uur ten verzoek van den WelEd. Gestr. heer Coenegracht, Advokaat en Procureur te Roermond, Curator in het failissement van L. Kes3els te Meerlo, ter herberge van voornoemden Kessels, publiek verkoopen fl Huis, waarin bakkerij en café, met stal, schuur, erf en tuin in het Dorp. Sectie D nos. 1247 en 1248 groot 17 a. 40 c. 2 Bouwland in Hoogveld Sectie D nos. 2345 en 2366 groot 67 a. 70 c. II Bouwland in Meerlosche heide sectie I) nus. 1676 en 1677 groot 64 a. 25 c. 4 Weiland in Dorpsbroek sectie D no. 507 groot 20 a. 70 c. 5 Gekapt dennenbo^cb in de Hei sectie D nr. 2370 groot 50 a. 6. Struwelen in Meerlosche heide D no 1843 groot 81 a 10 c. zul op Maandag 27 Juli 1908 tram 3 urn- ju. st by en voor Jos. van Rens te Horst MelJcrslo, publiek verkoopen 1 Huis. stal, schuur, tuin, wei en bouw land te Horst aan de MeMerslo C 1073, 82, 1338 en 2371 groot 1.66.75 H.A. 2 Bouwland aldaar C 2412 groot 97 a. belend Armen Horst. 3 Weiland Konijnswarande B 997 griot 59,90 aren belend M. Janssen. 4 bouw en weiland Reulsberg C 2047 2048 2289 groot 1.07,20 H.A. 5 Massa groot 4,80,45 H.A. zal op Vrijdag 31 Juli 1908, nam. 2 uur in het gebouw op de ontginning in het Venraysch Broek ten verzoeke van den heer J. Straatman, publiek verkoopen Circa 21 Hectaren haver, verdeeld in circa 70 perceelen. Onmiddellijk daarna een groote party paardenmest, verdeeld in hoopen. Voorts eenige landbouwgereedschappen alseen ijzeren en houten ploeg, een dorschmachine, een maai- en zichtmacbine zoo goed als nieuw (merk Mc. Cormick). TEN KANTORE van den zyn steeds groote en kleine KAPITALEN" matige rente op solied© Hypotheek verkrijgbaar. 1 dienstbode voor Venray in een netburgergezin 1 dienstbode voor Maasbreev 1 bekwaam smidsknecht 2 Meubelmakersknechta en 1 leerling. 2 smidsknechten voor Horst. 1 boerendienstmeid voor Duitschland, loon 300 Mark per jaar. 1 schoenmakersknecht voor Reuver. 2 dienstmeisjes voor Tegelen. voor October. 1 schildersknecht. 1 leerling Kleermaker. 2 boodschaploopers 1 kantoorbediende. 1 magazijnsknecht. 1 Timmermansknecht. 1 koetsier, gehuwd. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis Maandag 8 uur Jaarg. voor Jacob Rongen Helena Daniels, Ouders, broeders en zuster. Dinsdag uur Oud Jaarg. voor Petrus Seuren. zijne huisvrouw, Petrus van de Hiept en fonda- teurs. 8 uur Jaarg. 2e kl, voor Jacob in 't Groene- wold en Johanna van Valkenburg. Woensdag 6 uur Oud Jaarg. voor Andreas Scheijen ouders en fondateurs. I uur Oud Jaarg. voor Petrus Hijnen, zijne huisvrouw, ouders en fondateurs. Donderdag 8 uur oud Jaarg. voor Mart. Alards en Johanna van BoekhoU. Vrijdag 6 uur Oud Jaarg. voor Paulus Baltissen 8 uur oud Jaarg. voor Jan van de Riedt, huisvrouw en fondateurs. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap, waarna processie. Om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 Hoogmis om 5 uur Lot. Woensdag om 7 en half acht de gewoone uit vaartdiensten voor de ziel van zaliger Petrus Joh. Arts als lid der Aartsbroederschap. Donderdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van Mejuffr. Keijzers als lid der Aartsbroederschap. Vrijdag feestdag van den H. Fransciacus Solanus, Belijder onzer H. Orde is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voor waarden. Om 5 uur Lof en H. Kruisweg. enz.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3