Nationale militie. Voor kis en hof. Stroohulzenfabriek th;. slits zuiver Schoofstroo, Vergadering Algem, Vergadering R. K. Volksbond, Lieveling- Fanfare Euterpe" Groot Concert „Vrede en Strijd', m mm Heeren-Rijwiel, VOLLE HARING Nieuwe Aardappelen Joh. KUSTERS, Notaris LINSSEN bij H. Dechnar. a f 10 per 1000 pond. Boter- on Eiermarkten. Verkrijgbaar ADVERTENTTEN van het Kruisverbondn op Zondag o Juli a. s., morgen Zondag 5 Juli, Hoenderpark „Diana", Burgerlijk© Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. op het Eindtplein, Zondag 5 Juli a.s. Zondag 5 Juli a. s., Kerkelijke Diensten te Venray. De WET tot regeling van het Arbeid s- c o n t r a c t, voor IEDEREEN duide lijk uiteengezet. Toilet- en Parfumerie-artikelen, Sloli paa i'djesLel ien iiipI kzeep Notaris Linssen Notaris Linssen 20 perceelen Rogge, best Weiland, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, kapitalen heeft zich in deu Taunus afgespeeld. In Dit primitieve raiddel zal op reis en buiten den. Om den nacht van Maandag keerden twintig personen van een schuttersfeest uit Tau» nus naar Frankfurt am Main terug in een goederen automobiel die biervaten had afgeladen. Op onverklaarbare wijze, waarschijnlijk door het weigeren der remmen, sloeg de de wagen om. Drie personen waren op slag dood een groot getal lagen bewuste loos en zwaar gewond op den grind. Nog ooi» looomotiof drama. Op ei»n vreeselijke wijze kwam een machinist van een goederentrein niet ver van Boghera (Lombardije) om het leven. Onder weg ontmoette zijn trein eon ander die geladen was met ijzeren platen. Eenigo dezer platen staken zoovar uit dat zij den machinist, die juist op zij van den locomotief keek, in het voorbijrijden, het hoofd afsneden. Daar de ongelukkige al leen op de locomotief was en het overige trein personeel niets van het ongeluk be merkt had, reed de trein mot de dooden machinist tot Ponte Cu'-one verder en werd eerst daar tot staan gebracht. Ter dood veroordeeld. Grete Beier, de dochter van den burge> meester vau Braud bij Freiberg, is giste renavond tegen twaalf uur wegens den moord op bare verloofde ter dood veroor deeld. Verder kreeg zij wegens valschheid in een authentieke akte (het testament van Pressler) acht jaren tuchthuisstraf. vooral wol voldoen Observator. De zomer brengt ons bloemen hiervan moeten wij genieten zooveel wij kunnen. Wy moeten onze huiskamer er mee opsieren en vervroolijken bloemen geven iets feestelijks, verhoogen de ge zelligheid. Menig aardig bouquetje is er te maken van eenvoudige wilde bloemen van 't veld, geplukt langs den weg of in het bosch. Ook de arme kan van deze vreugde genieten, meer nog dikwijls dan de rijke van de kostbaarste plant. Op telke wijze dan ook, thans zorge men er Voor levende bloemen te hebben in grootertf en kleinere vaasjes, welke tegen» woordig in allerlei vormen en zelfs voor zeer bescheiden prijzen zijn te bekomen. Met inachtneming van het volgende kan men de bloemen lang goed houden. Men plaatse de bloemen zoo versch mogelijk in het water, een voor een snijdt men ze van onderen af, d. w. z. het onderste gedeelte van den stengel wordt glad afgesneden en onraiddelyk zet men de plant dan in de vaas, zoodat de buitenste cellen geeQ tijd hebben te verdrogen en dus nog ten volle geschikt zyn om water op te Velen plukken bij voorkeur reeds bloeiende bloemen, maar vaak zal men meer genieten van dezulke, welke nog maar half in den knop zijn, deze gaan na 2 a 3 dagen open en blijven lang mooi. Veel blad aap de bloem te houden is niet wenschelyk, want die verbruiken veel water ten koste van de bloem. Snijd men bet blad af en plaatst men ter vervanging hiervan wat groen tusschen d» bloemen, dan kan het bouquet op die wijze even goed aan het oog voldoen en de bloemen houden zich beter. Plaats de vaas niet in de volle zon, wel in bet licht, zoo mogelijk dus voor een raam in de schaduw. Neem geen vaas met te nauwen hals, dan hebben de stengels geen ruimte en in plaats van een lossen, bevalligen ruiker krijgt men daariu een stijve bos bloemen. Beginnen de bloemen te verwelken en stelt ge er prijs op ze nog wat te doen opfleuren, zet ze dau in heet water, laat ze daarin staan tot het water is afgekoeld eu snijd dan de steeltjes, voor zoover deze in net water zyn geweest glad af: het bouquet wordt weer frisch. Een stukje kamfer of aluin of eenig keukenzout in het water gedaan, verlengt en verhoogt de bloei. Suiker is als voedingsmiddel de laatste jaren sterk aangeprezen, ook van medische zyde. In Duitschland zijn verleden jaar bij bet leger proeven genomen met suiker» voeding; in elke compagnie van 3 bataillons werden aan 10 man suikerklontjesaan» vankelijk 7 tot 10 a 12 toe gegeven en aan 10 niet. Men diende de suiker toe aan de zwak» ste en armste soldaten. De resultaten waren: een grootere gewiclitstoename. een langer uitblijven van net hongergevoel een frisscher blijven en beter bestand zijn tegen vermoeienissen. Door het tijdig gebruik werden dreigende uitputting en zonnesteek voorkomen. Als tydelyk opwekkeud en krachtgevend middel op marscben schijnt dus de suiker aanbeveling te verdienen. Geen lekkerder en gezonder drank met deze warme dagen dan een -citroentje". Bereidt men dien zelf, dan heeft men daarin 'u voortreffelijk en goedkoop middel legen den dorst: Neem een ons klontjes, voor enkele centen zyt ge klaar, en een citroen, snijd de laatste doormidden en knijp ze een weinig uit boven de klontjes, welke dan spoedig met bet sap doortrok» ken zyn. De drank of liever het citroen klontje is hiermede voor het gebruik gereed De citroenhelften kunnen meermalen dienen De Burgemeester van Ven ray gelast hij deze do in onders'aanden staat genoemde milicien verlofgangers van de achter hunne namen vermelde korpsen en lichtingen, om zich voorzien van al de voorwerpen van kleeditg en uitrusting, door hen hij hun vertrek met groot verlof medegenomen en van hun verlofpas, op de plaatsen en dagen mede in dien staat aaugeduid, voor vier uur des namiddags van den dag van opkomst by hun korps aan te molden, ten einde, ingevolge art. 111 der Militiewet 1901 onder de wapenen te komen. van Vegchel Hondrikus Gommans Antoon Janssen Antoniu9 Hubertus Liijens Antonius Hubertus Verhaag Peter Stevens Antonius Hubertus Hellegers Christiaan Hubertus Bom Peter Jobannes Theodorus, allen behooren- do tot het lie Reg. Inf. lichting 1901, dag van opkomst Maandag 3 Augustus a.s. plaats van opkomst Nijmegen. Habraken Antonius öe reg. inf. lichting 1901, opkomst 3 Aug. 1908 naar Breda. Verheugen Joh. Hub. Jos. Ant. en Ver beek Petr. Hub. Adolph. 2e reg.-inf. licht. 1901, opkomst 3 Aug. 1908 naar Roermond Po8t Pieter, Regt. Grenadiers en Jagers, lichting 1903, opkomst 24 Aug. 1908 naar s Gravenhage. Wijst genoemde verlofgangers er op dat de verlofpassen minstens 3 dagen voor den terugkeer naar het korps ter secretarie dezer gemeente tor afteekening moeten worden bezorgd en dat do bewijzen van vrij vervoer per spoor, ter gemelde secre tarie te bekomen, of in de zakboekjes ge hecht, luim een halfuur voor het vertrek aan den stationchef van den spoorweg te Venray behooren te worden afgegeven. Venray den 1 Juli 1908. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. ontvangt prima blank MAA*STRICHT, 30 Juni. Boter Ge mijnd 25930 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.24. Liagste f 1.14, Gemiddeld f 1.20 Eieren aangevoerd 94000, Dikke f3.40 a f 4 10, kleine f 3.00 a f3.50, gemeng de f 3.50 h f4.10. erlile vei'srlie terMlond iin «Ie Houtluis. Het Bestuur. B voor J. M. CampsJanssen en kinderen 10 perc. rogge aan de Konijoswaranda bij Jos. Thielen. C voor P. Ver he ij en, 6 perc. rogge en 3 perceeelen haver en even in Molderslo's veld bij het huis. D voor do wed. O. Poels en kinde-en, 9 perc. rogge, 3 perceelen haver. 1 perceel even, 1 pereeel boekweit, 1 perceel spurrie in Melderslo's veld. By 5 en 10 pd. aan huis bezorgd. Bestellingen op te geven aan bet Bureau van dit Blad. VAN DEN precies ten 4 uren, in het lokaal van den heer P. CUSTERS aan do Kerk. Trouwe opkomst vei zocht. MAASTRICHT. Prima Italiaanscho legkippon, 23 maanden oud, f 0.80, 3—4 maanden oud, f 0.90, Vrij van besmettelijke ziekte staat onder controle van den Ryksveearts. VENRAY. Aangifte van den 26 Juni tot den 3 Juli. Geboorten. Johannes Hendrikus Franciscus Hendriks Wilhelmus Hendrikus Hubertus Heidens Martinus Wilhelmus Hubertus Poels. Leonardus Martinus Hubertus Linders. Sterfgevallen. Johannes Hendrikus Franciscus Hendriks oud 3 dagen. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd s Bieden zich aan Aanvang des namiddags 6 uur. Het Bestuur. VAN op de Doelen van "St. JORIS" te LEUNEN. Aanvang juist half 4. HET BESTUUR. Parochiekerk. Paterskerk. Verkrijgbaar in den Boekhandel van W. v. d. Munckhof I'rijs 25 cent. een zoo £<>e«l al* nieuw met nieuwe buitenbanden. Adres to bevragen aan liet Bureau van dit Blad. Verkrijgbaar puike nieuwe en Itnrbtar, Het Selioulstrnnt. beste adres voor ALS Toilet-Puimsteen, Jachtwater, Haarspiritus, Haai wafer in verschillende soorten. Eau de Cologne in alle kwaliteiten en Fijne Odeurs. Karnemel k-zeep, Borax-zeep, Cocos-zeep, Cosmétique. Voorts verkrijgbaar Bloedstillende Pleisters, Hechtpleisters, Likdoornpleislers, Gezuiverde aluin, Hehche Steenstiften ter verdry ving van wratten. Pepermunt, Tandpoeder. zeep der dames is de alleen echte van BERGMANN Co. Radebeul want d.-ze alleen geeft een zacht, rèin gezicht, blozend jeugdig uiterlijk, fluweelzachte liuid en schooue tint, per stuk verkrijgbaar by W. A. van den Munckhof. en eve tegenover te VENRAY, zal op Maandag 13 Juli 1908, 's namid dags 5 uui in het Hotel -de Zwaan" to Venray, publiek verkoopen A voor Mej. de Wed. Willem Poels, 2 perceelen rogge in het Venraysch veld nabij het St. Servatiusgosticht. 2 pereeelen dito aldaar, land van Martin Poels. 1 perceel havei Hermanus Beclet. 2 perceelen haver in het Vlakwater naast Victor Fonck. II voor de Gezusters Maassen, 1 perceel rogge in het Boschveld. 1 perceel rogge haver en aardappelen aan de Kruissen nabij de fabriek van Th. Slits. C voor Gorard Kusters—Van Agchten, 1 perceel rogge in de Lullsche kuilen, groot 14 a 2 perceelen dito in den Brabander, tegenover Hendrikus Hendriks. D voor Gerard Gossens, 2 perceelen rogge en 1 perceel lupinen in het Venraysch veld, op het land van Gerard Pools. li voor Hendrik Verhalle, 4 perceelen rogge in den Brabander, naast den heer Jos. Aerts en den weg van 2 zijden. F voor Peter Gerard Pools, 4 percoelen rogge, nabij zijn huis aau den Heuvel te Venray; no. 1 naast het perceel aardappelen aldaar. G voor Hendrik PoelsCamps, 3 perceelen rogge in 't Venraysch veld, nabij de Kolk; no. 1 groot 12 aren, no. 2 groot 16 aren en no. 3 groot 18 aren. II voor Hendrik Janssen (Veltum) 2 perceelen rogge in 't Venraysch veld no. 1 langs den weg van de Paterskerk naar Oostrum. TE VENRAY op verzoek van de E'fgen. Antoon van Maandag 13 Juli 1908, s nam. in het Hotel -de Zwaan" to zal Srails op half zes Venray, publiek verkoopen in het Veltumsch veld. 1 perceel haver aldaar en 1 perceel haver in 't Vlakwater naast de erven Janssen (Gouden Leeuw) te VENRAY, sal op verzoek van den heer Eugène Kruvtzer op Maandag 13 Juli 1908, 's na middags 6 uur in het Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek verkoopen Gemeente Venray Een perceel gelegen in de Spurkt. groot 2 H. 50 a. gedeelte van sectie A no 1435 naast den heer Victor Fonck Te aanvaarden 1 November 1908. Betaaldag 30 November 1608. zal op Maandag 6 Juli J908 nam 2 uur bij Aut. Peeters te Horst aan het Broek voor Mej. C. Kusters publiek verkoopen, 13 perc. beste Petkuser winterrogge te wassen staande op Dennenoord Onmiddelyk daarna ter plaatse: A voor de Wed. M. Verlinden en kinderen 3 perc. rogge en 2 perc. haver en even ia Melderslo's veld. zal op Maandag 6 Juli 1908 nam. 7 uur hij G. van Soest te Broekhuizen voor de kinderen Verraazoren—Thijssen, publiek verkoopen 3 perc. rogge te Broekhuizen op den Gqnenberg (Kleine Kamp). 2nl op Dinsdag 7 Juli 1908 te Horst, publiek verkoopeu A nam. half 2 ten huize en op verzoek van de Erven W. Kleuskens—Litjèns to Amerika. 10 perc. rogge, 2 perc. even, 2 porceelen haver, 4 perceelen aardappelen bij het buis en 5 porceelen gros op de Sleng. Alles vooraf te bezichtigen. It nam. 4 uur ter plaatse aan de Scha- dyk op de Gortmolen voor de Wed. G. Dinghs en kinderen, 20 perc. logge, 15 perceelen haver en even staande op de bouwhoeve do G.rl» molen aan de Stfhadyk, zal op Woensdag 8 Juli 1908 nam. half 3 tor plaatse te Velden op verzoek van J. Zegers, publiek verkoopen:. 14 perceelen rogge staande te Velden op Hovershof. Aanwijzing doet de pachter van Hovers hof, C. Peters. zal op Woensdag 8 Juli 1908 nam. 5 uur ter herberge van J. Gommans le Sevenura in de Steeg op verzoek van de Wed. Gerard Billekons en Zoon publiek verkoopen Een vruchtbaar boerderijtje, gelegen te Sevenum in de ach terste Steeg', bestaande uit -huis stal, schuur, turn, boómgaard bouw weiland en dennenbosch sectie F nos 800, 1227 en 1309 sectie I nos 1767, 1770 1771 en 912 te zamen groot 3,76,40 Hectaren, in pacht bij Ant. Heizen. Aanvaarding Fasehen en stoppelbloot 1909. zal publiek verkoopen A op Donderdag 9 Juli 1908 nam. 4 uur tor plaatse: a voor zijn principaal 2 perc, rogge nabij den Molen in Leunsche veld op het land toehehoorende aan W. Engels. voor M. van Aarssen, 2 per?, roggo in Venraysch veld naast den heer J. Poels. voor M. Verhaagvan Reus 7 perc. rogge en 3 perc. haver in de VV teen voor M. Volienborg en G. Peetors; 10 perc. rogge, 5 perc. haver 1 perc. lupinen, 1 perc spurrie op de Steeg op de boerderij in pacht hij p. Kuenon. B op Vrijdag 10 Juli 1908 ter plaatse '.o Venray a nam. 2 uur voor J, Verstegen en kinderen, 6 perc. rogge 3 perc. haver en 1 perc. upinen aan den Maasheezer weg. b voor de kinderen Goemanns—Geeren 1 perc. roggo aan den Pol vei toren, 1 perc rogge in Laagheide en 1 peiccel lupinen nabij den Maasheezer grindweg bij van Ham. c nam. 3i,2 uur aan het Brukske voor G Cremers 4 peic. rogge en 1 perc. haver aan liet Bi ukske. d nam. 4 uur bij M. Marcellis aan hel Biukske voor de kinderen Poels Vennekens 11 perc. rogge 3' perc. even 2 perc. haver I perc. spurrie te Lull en 1 perc.- haver op de Landwefert. Voor den EJelachtb. heer Burgemeester H. Esser 1 perceel rogge groot circa 35 aren hij de vroegere boomkweekerij van Coenders in het Venraysch veld. e nam. half 6 bij de Wed. Jacobs aan den Boschhuizen, voor H. van de Ven, 7 perc. rogge op zijne boerderij aan den Boschhuizen. voor P. J, Jeuken, 4 perceelen rogge en I perceel haver in Boschhuizerveld. zal op Maandag 13 Juli 1908 nam. 2 uur bij O. Litjens te Castenray Venray, voor a. van de Pasch, publiek verkoopeu: 15 perc. rogge op zijne boerderij -de Rollert" te Castenray. TEN KANTORE van den zijn steeds groote en kleine tegen matige rente op soliede llj'pothrelc verkrijgbaar. en den. Om half 8 plechtige Hoogmis om 5 uur plechtig Lof. Vrijdag, om halt 8 Hoogmis om 5 uur Lof en H. Kruisweg. 1 bekwaam smidsknecht 1 dienstbode, vooj Venlo. loon 120 glu. I smidsknecht 4 of 5 jaar aan liet vak, 1 dienstmeisje voor Venray. 2 Meubelmakerskuechts en 2 leerlingen. 1 dienstmeisje van 16 jaar voor Venlo. 1 melkknecht voor Duitschland loon 50 Mk. per maand. 1 dienstmeid, kunnende melken, loon 270 Mk. per jaar. 1 landbouwersknecht, behoeft niet met paarden om te gaan, loon 300 Mark per jaar. 1 dienstbode voor Venray in een net burgergezin 1 dienstbode voor Maasbree. 1 bekwaam Koetsier (gehuwd. 1 boodschaplooper. 1 kantoorbediende. 1 sjouwer voor alle werk. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informaiie bureau in de Schoolstraat- N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor1 25 ceift te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, ad. Venray, gratis s Maandag 8 uur Jaarg. voor Peter Johannes Bistervelds. half 9 Jaarg. voor de overleden familie Lutters. Dinsdag 8 uur Sol Jaarg. voor Adrianus Van den Biggelaar zijne huisvrouw Catharinaen hun ne dochter Wilhelmina. half 9 Jaarg. voor Hermanus Martens Joh. Mar tens en huisvrouw. Woensdag 8 uur Jaarg. 2 kl. voor Anna Maria Reijswijck echtgenoote van Peter Goumans. half 9 Jaarg. 2 kl. voor Hendrik Smits Magdalena Poels en hun zoon Martinus. Donderdag 8 uur Sol Jaarg.voor den Weleerw. heer Pastoor Henricus Verhofstad, half 9 Jaarg. voor Hendrik Willem Schraven en Esther Bernadina Lijffers. Vrijdag 8 uur 2 kl. Jaarg. voor Martin Goumans en Petrus Goumans. Zondag 12 Juli generale communie van de leden der H. Familie 's namiddags na de vespers de optlracht. Dezen namiddag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e Orde. Heden avond om 5 uur Lot. Dinsdag om half acht Hoogmis om 5 uur Lo7. Donderdag feest van de H.H. Martelaren vau Oorcnm volle aflaat onder de gewone voorwaar- rr.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3