KOOKKACHEL. }DA f Attentie Vergadering Dorschmachine's Verfwaren, H. HELING, Bericht BOERENBOTER. van W. Rangé Burgerlijke Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten te Venray. Boler- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN TB KOOP Maandag- 29 Juni, Jac. H. F. Aerts, van het Kruisverbond, op /omlag .'i Juli a. s., Gevallen Hoofdprijzen LAN DBOUWERS! JOH. CUP, Ilaücndood pet' doosje oïi cent. AFolbersSluijers, Verkrijgbaar Hoenderpark „Diana", SlokpaardJes-Lelienmelkzeep Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Wederom op de Kermis te MERSELO, op ZONDAG 28 Juni a. s. i mWrn w Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Burgemeester en Wethouders van Venray Worden gevraagd Bieden zicli aan Parochiekerk. Paterskerk. GETROUWD jJaCOB j^ONCK OELS. Alle H. H. Wielrijders van Venray worden beleefd ter Vergadering opgeroepen op "s avonds precies 8 uur. in de zaal vai) dep heer JEAN KEMPS. Het Bestuur. as voor de Gezusters Maassen, I) voor Gerard Gossens, l l It nam. 4 uur ter plaatse aan de Sclin- dijk op de Gortmolen voor de Wed. G. Dinghs en kinderen, KAPITALEN Een rooversbende. Te St. Orner staat thans terecht de bende van Abel Pollet, do beruchte bende van Hazebroek, een der grootste roovers- bendon der laatste jaren. Het getal beschuldigden bedraagt 27. van welke 14 mannen en 13 vrouwen en het getal misdaden, dat haar wordt ten laste gelegd 128. Onder deze zijn acht bepaalde moorden, terwijl nog een paar tientallen worden gerangschikt onder do moordaanslagen, omdat do slachtoffers of genezen, of na den wettelijken termijn (21 dagen) zyn overleden. (Men moet niet vergeten, dat reeds een 10 of 12tal der schurken van Pollet, die Belgen waren, zijn veroordeeld en gevon nisd.l De briefschrijver van de «Nieuwe Til- burgsche courant" uit Brussel zegt van den aanvoerder -Als hg elke straf kon ondergaan, die hg verdient heeft, dan werd hij acht maa' onthoofd, kreeg 62 maal levenslang of meer dan 20 jaar, daarbij 14 maal 15 jaar, 12 maal 12 jaar en de test zou loopen ovér gevangenis van 3 lot 10 jaar. Vergeet nu niet, dat er nog 3 of 4 onder de troep zyn, die bgna evenveel op hun kei fstok hebben." [Mijnramp. In de kolenmijnen te Saint Etienne heeft een ramp plaats gehad, waarbij 9 mijn werkers zyn omgekomen. De slachtoffers zijn gestikt. Er was al een dag of veertien brand in de mijn. Om den brand te beperken en te blusschen waren er muren opgericht ter afsluiting van gangen. Een der galerijen was afge sloten met twee ijzeren deuren. Nu waren er de laatste dagen scheuren gekomen in de scheidmuien, en den nacht van Zondag op Maandag waren twee ploegen mijn werkers in de weer om die scheuren te herstellen. Vermoedelijk hebben deze 'mijnwerkers, toen zy 's morgens om vier uur met hun arbeid gereed waren, de twee ijzeren deuren opengedaan, die de galerij waar zg werkten scheiden van het gebied waar de brand is. Uit de gangen achter de deuren is toen een met koolzuur be zwangerde atmosfeer op de galery geko men De mijnwerkers hebben nog tijd ge» had de yzeren deuren te sluiten, maar zij hebben ze niet volkomen gesloten. De ploeg mijnwerkers, die Maandag morgen afdaalde, iieeft de lijken gevonden. Een der negen mannen van de nachtploeg was nog in leven, maar ook deze stierf r.a korten tijd. Het verwoeste Zirl. De ellende in het zoo zwaar gotois- terde dorp moet onbeschrijfelijk zijn. Het heele dorp, op 20 huizen na, is een prooi der vlammen geworden en is thans één rookende puinhoop. Het vuur greep, aangewakkerd door den sterken wind, zoo snel om zich been, dat in minder dan geen tyd het gansche dorp een vlamraeuzee was. De inwoners konden niets van hun havo redden en mochten al big zijn als 2e er het leven afbrachten Een correspondent van de -Münchener Neuesten Nachrichten, die de ramp bggewoond heeft, beschrgft hoe hij uit zijn slaap wakker schrikte door het brandgeroep en half gekleed de trap van zgn hotel afsnelde. De men8cheo liepen radeloos op en neer, in wanhoop roepend alles is verloren, alles is verloren De corres pondent had nog een poging willen doen om den brand te beperken door een huisje op een gevaarlyke plek te laten neerhalen. Hg beschrgft dan, hoe ontoe reikend de hulp was en hoe de eenvou dige en arme dorpsbewoners bang waren, dat zg bet huisje zouden moeten betalen als ig het omverhaalden. Trouwens, het mocht niet meer haten. Het vuur had al te ver om zich heengegrepen. Het aantal dooden bedraagt volgens de jongste opgave 6. terwijl 8 menschen zwaar en 20 licht gewond zijn. Aartshertog Eugenius en do stad houder Von Spiegelfeld vertoefden langen tgd in het verwoeste dorpje. De aaits- hertog heeft 2000 kronen doen toekomen aan 't hulpcomité. Dinsdagavond is te Innsbruck een groot liefdadigheidsconcert gegeven ten bate van de slachtoffers. Een Prins geboren. De Koningin van Spanje schonk Dinsdag het leven aan een zoon. Dit is de tweede zoon van het Spaansche Koningspaar. brengen ter openbare kennis dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van Johannes Ludovicus van den Beig, schrynwerker te Venray om vergunning tot het plaatsen van een gasmotor, voor het in werking brengen van een zaag machine op het perceel kadastiaal hekend in sectie C no 4395. Op Dinsdag 14 Juli 1908 des voormiddags te 11 uur zal ten Raadhuize gelegenheid Lestaan om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Venray, 26 Juni 1908. Burgemeester en Wothouders voornopmd, H. ESS ER. De Secretaris, STOOT. VENRAY. Aangifte van den 19 tot den 26 Juni. Geboorten. Maria, Antonia U-tharina de Ponti. Hendrika Mat ia Volleberg. Johanna Sophia Agnes Bekkers. Huwelijken. Ilendrikus Peeters, oud 22 jaar land bouwer te Maashees en Maria Oatharina Huberta Pelzer oud 21 jaar dienstmeid te Vonray. Gerard Aeda oud 31 jaar rijksambtenaar te Echt en Maria Helena Petronell.i Toebosch oud 27 j. zonder beroep te Venray. Johannes Jacobus Josephus Fonck oud 23 j. koopman en Ida Mathilda Carolina Fuels oud 23 j. zonder beroep beiden te Venray. Sterfgevallen. Maria Norberdina Alouisia Buts oud 67 jaien, religieuse. Johannes Aits, weduwnaar van Gertrudis Janssen, echtgenoot van Johanna Menders oud 74 jaren. Hendrikus Francicus Bes3elink echtge noot van Helena de Zwart oud 47 jaren. Geertje Keizer ongeh. oud 61 jaren. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. 1 bekwaam smidsknecht 1 dienstbode, voor Venlo. loon 120 gld. 1 smidsknecht 4 of 5 jaar aan het vak, 1 dienstmeisje voor Venray. 2 Meubelmakersknechts en 2 leerlingen. 1 dienstmeisje van 14 jaar voor Oostrura. 2 kindermeisjes 1 dienstmeisje van 16 jaar voor Venlo. 1 melkknecht voor Duitschland loon 50 Mk. per maand. 1 dienstmeid, kunnende melken, loon 270 Mk. per jaar. 1 jandbouwersknecht, behoeft niet met paarden om te gaan, loon 300 Mark per jaar. 1 dienstbode voor Venray in een net burgergezin 1 bekwaam Koetsier (gehuwd. 1 boodschaplooper. 1 kantoorbediende. 1 sjouwer voor alle werk. 1 boerendienstknecht 16 jaar. goed met een paard kunnende omgaan. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venravsche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor' 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis Maandag feest van Petrus en Paulus de dien sten als des Zondags- Dinsdag 8 uur jaarg. voor Theodor en Maria Camps, Halt 9 jaarg. voor Hendrik Pools, Gertr. van Meijel en Jacoba Bistervelds, Woensdag 8 uur de uitvaart voor Johannes Arts. half 9 jaarg. voor Jan Rutten. Vrijdag, om C uur de H. Mis en vereering van het H. Hart van Jezus, 8 uur uilvaart voor G. Keizer. Zaterdag 8 uur jaarg. voor de vrouw van Theodoor Gerrits. Zaterdag, geboden vasten en ontboudingsdag. De h-esmissen voor G. Keizer zijn Dinsd. Woensd. Vrijd. en Zaterd. om 6 uur. Dezen avond om 5 uur Lot. Maandag, feestdag van St. Petrus en Paulus. de diensten als des Zondags. Des avonds om 5 uur Lof. Dinsdag om half acht Hoogmis om 5 uur Lof. Woensdag de gewone uitvaartdiensten voor de ziel van zaliger Johannes Arts, als lid der Aarts broederschap. Vrijdag, om half 8 Hoogmis om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag geboden vasten- en onthoudingsdag voor de vigilie van Sl. Petrus en Paulus. MAASTRICHT. 23 Juni. Boter Ge mijnd 27960 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.24, Laagste f 1.14, Gemiddeld f 1.20 Eieren aangevoerd 94200, Dikke f4.00 f 4.60, kleine f 3.00 a f 3.40, gemeng de f 3.10 A f3.60. een zoo goed als nieuwe Adres te bevragen hij den Uitgever van dit Blad. en die namens wedeizijdsciie familie hun hartelliken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij bun huw-lijk ondervonden. Venray, 23 Juni 1908. Consul v/d Algem. Nederl. Wielr.Bond. Venray, 26 Juni 1908. fersfoiul mi ilt> Hoogmis. I. f. De Tijiaeest. f IOO.OOO I HAGE, Vlissingcn. I' 5Ö.OOO, HOOFD KANTOOR. Rotterdam. f 50 OOO A. M. DE JONG, Alphen (N.B.) f BO OOO HOOFD KANTOOR. Rotterdam. f «5,OOO J. M. DE JONGE. Ter Neuzen. Uitbetaling had onmiddelijk-plaats. I)o hoste, goedkoopste en lichtioopendste in allo modellen zijn verkrijgbaar bij Machinefabi ikant. MAASHEES. droog en aangemaakt, in alle kleuren, vloerverf. vernis, lijm, terpentijn, silicaat wit, licht of donker grijs voor de gevels, enz. enz. Attest: Onderget., landbouwer te Swolgen, verklaart dat Heling's Ratten- dond goed helpt. 3 dagen na de toepas sing was ik alle ratten kwijt. w. g. L. KEURSTEN. Aanbevelend, Drogisterij, Groote S iaat 69, Venrsy. Ondergeteekende brengt hiermede ter kem fs van belanghebbenden, huur nirl moer af (e halen op 01101 n*«lrkt voertuig, en verzoekt belanghebbenden hiervan goede nota te nemen. IloogachtenJ, («rui Vroedvrouw. eelite ver.nclie Bij 5 en 10 pj. aan huis bezorgd. Bestellingen op te geven aan bot Bureau van dit Blad. MAASTRICHT. Prima Italiaansche legkippen, 2—3 maanden oud, f 0.80, 3—4 maanden oud, f 0.90, Vlij van besmettelijke ziekte staat onder controle van den Rijksveearts. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel zachte liuiti en verblinden schoone tint. I)it alles wordt alleen verkregen door de echte van ISergmann Co., a 50 cent per stuk verkrijgbaar bij W. A. van den Munckhof. te 'VENRAY, zal op Maandag 13 Juli 1908, 's namid dags 5 uur in liet Hotel -de Zwaan" te Venray publiek verkoopen A voo- Mej. de Wed. Willem Poels, 2 peiceelen rogge in het Ven ray ach veld nabij het S'. Servat'.usgesticht. 2 peiceelen dito aldaar, land van Maitin Poels. 1 pe ceel haver en eve tegenover Hermaiuis Beclet. 2 peiceelen haver in bet Vlakwater naast Victor Fonck. 1 perceel rogge m bet Boschveld. 1 perceel rogge en haver aan de Kruissen nabij^le fabriek van Th. Slits, P C voor Gerard Kusters Van Agchten, 1 perceel rogge in de Lullsche kuilen, groot 14 a. 2 perceelen dito in den Brabander, tegenover Hendrikus Hendriks. 2 perceelen rogge en 1 perceel lupinen in het Venraysch veld, op het land vun Gerard Poels. H voor Hendrik Verhalle, 4 perceelen rogge in den Brabander, naast den beer Jos. Aerts en den weg van 2 zijden. z..l op Zaterdag 27 Juni 1908 nam. 7 uur bij L. Jansen te Horst, voor Amerika pu bliek verkoopen: a. Voor den Heer J. 'Backen: 6 sl. voorgras in den Reindonk bij wachtpost 14. 8 sl. slagen rogge en 2 sl. haver in de kamp bij M, Verdellen te Voor Amerika. 2 tl. rogge bij M. Keijzers aan de Watestraat. b. Voor den Heer A. Peters; 11 sl. klaver in de weide te Voor Ameri ka afkomstig van Mevr.de Wed I)r. Pe ters. 5 sl. gras in de weide nabij Wachtpost 13. zal op 1 Juli 1908 nam.Suurbij W. Groothuis te Horst aan de Srualbrug krachtens Art. 1223 B. W. publiek ver koopen: 1. Huis en tuin te Horst aan de midde- lijk A. na 3017. gr 6 a. 30c. 2 H'ide en bouwland te Horst in Sehadijksbroek A.no. 1721 gr 2S a. 90c. In eigendom toebehoorende aan Theo dora Janssen. zal op Donderdag 2 Juli 1908 bij Godfr. Hebben te KesselVeers op verzoek van de erven Görts Croonen broek publiek verkoopen. Huis, uiin, bouwland en dennen te Kessel Secie B. nos. 382. 2624. 2608 en C nos 1207 en 1213 samen groot 1 h. 26. 40 c. I zal op Vrijdag 3 Juli 1908 nam. 4ijt uur ten huize van Jac Gruotjes teOostrum Venray voor Gez. Herrakes publiek vei- koopen: Eenige huismeubols als kast, tafel stoe len, fornuis kinderwagen, klein ledekant, keukengerief enz. zal op Maaudag 6 Juli J908 nam 2 uur bij Ant. Peeters te Horst aao liet Broek voor Mej. C. Kusters publiek verkoopen. 13 perc. beste Petkuser winteriogge te wassen staande op Dennenoord Onmiddelijk daarna ter plaatse: A voor de Wed. M. Verlinden en kinderen 3 perc. roggeen 2 perc. haver en even in Melderslo's veld. B voor J. M. CampsJanssen en kinderen 10 perc. rogge aan de Konijnswaranda bij Jos. Thielen. C voor P. Verheyen, 6 perc. rogge en 3 perceeelen bazer en even in Melderslo's veld bij het huis. D voor do wed. G. Poels en kinderen. 9 perc. rogge, 3 perceelen haver. 1 perceel eveo, 1 perceel boekweit, 1 perceel spurrie in Meldeislo's veld. zal op Maandag 6 Juli 1908 nam. 7 uur bij G. van Soest te Broekhuizen voor de kinderen VermazerenThijssen, publiek verkoopen 3 perc. rogge te Broekhuizen op den Genenberg (Kleine Kamp). zal op Dinsdag 7 Juli 1908 te Horst, publiek verkoopen A nam. half 2 ten huize en op verzoek van de Erven W. KleuskensLitjens te Amerika. 10 perc. rogge, 2 perc. even, 2 perceelen haver, 4 perceelen aardappelen bij het buis en 5 perceelen gras op de Sleng. Alles vooraf te bezichtigen. 20 perc. Togge, 15 perceelen haver en even staande op de bouwhoeve de G .rt» molen aan de Schadijk, zal op Woensdag 8 Juli 1908 nam. half 3 ter plaatse te Velden op verzoek van J. Zegers, publiek verkoopen: 14 perceelen rogge staande te Velden op Hovershof. Aanwijzing doet de pachter van Hovers hof, C. Peters. zal op Woensdag 8 Juli 1908 nam. 5 uur ter herberge van J. Gommans te Sevenum in de Steeg op verzoek van de Wed. Gerard Billekens en Zoon publiek verkoopen Een vruchtbaar boerderijtje, gelegen te Sevenum in de ach terste Steeg, beslaande uit huis stal, schuur, tuin, boomgaard bouw weiland en dennenbosch sectie F nos 800, 1227 en 1309 sectie I nos 1767, 1770 1771 en 912 te zaaien groot 3,76,40 Hectaren, in pacht by Ant. Heizen. Aanvaarding Paschen en stoppelbloot 1909. zal publiek verkoopen A op Donderdag 9 Juli 1908 nam. 4 uur ter plaats^: voor M. van Aarssen, 2 per), rogge in Venraysch veld naast den heer J. Poels. voor M. Verhaagvan Rens 7 peic. rogge en 3 perc. haver in da Wicën voor M. Volleuborg en G. Peeteis; 10 perc. rogge, 5 perc. fiaver 1 perc. lupinen, 1 perc. spurrie op de Ste»g op «ie boerderij in pacht bij P. Kuenen. voor M. Geilings; 2 perc haver aan den grindweg te Leunen B op Vrijdag 10 Juli 1908 ter plaatse te Venray a nam. 2 uur voor J. Verstegen en kinderen, 6 perc. rogge 3 peic. haver en 1 perc. lupinen aan den Maasheezer weg. b nam. 3i/2 uur aan het Biukske voor G Cremers 1 perc. rogge en 1 perc. haver aan bet Biukske. c nam. 4 uur bij M. Marcellis aan het Brukske voor de kinderen Poels Vennekens 11 perc. rogge 3 perc. even 2 perc. haver 1 perc. spurrie te Lull en 1 perc. haver op de Landweert. Voor den Edelachtb. heer Burgemeester H. Esser 1 perceel rogge groot circa 35 aren bij de vroegere boorakweekerij van Coenders in bet Venraysch veld. TEN KANTORE van den zijn steeds groote en kleine tegen matige rente op soliedo ''vpotheok verkrijgbaar.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3