4 Metselaarsbond. Groote Vergadering een gouden Broche. St. Nicolaas. KAREL DEWEZ eene Keukenmeid, R.K. Boerenknecht, Een Vermogen Prima Zeeppoeder W A. v. d. Munckhof. „HOLLAND. Lange KAR, DROGERIJ HET HEET üe OPRUIMING Stoffen, Tricot en gebreide Ondergoederen t Provinciale Staten. Opgaven van Candidalen, Kerkelijke Diensten le Venray. Boter- en Eiermarkten. Burgerlijk© Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADVERTENTTEN. op Zondag I December a. s. Verloren Groote Uitverkoop GEVRAAGD GEVRAAGD Siokpaardjcs-lielienmolkzeep Notaris Esser te Horst, Gevestigd te Dordrecht. Brand- on Inbraakverzekering. AGENT der Maatschappij te VENRAY den Heer P. HOEDEMAKERS, TE KOOP J Notaris Linssen Am. Arts, HL. .T. HELING. Voordeelige Resten Alle Koloniale Waren. St. Nicolaas. (6 December.) B Swinkels- Coopmans Notaris Linssen Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Overreden. Werkmanswoningen. De Burgemeester van Venray De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat op Donderdag den 5 December a.s. zal plaats hebben de ver kiezing (candidaatstellingl van een lid van de Provinciale Staten van Limburg, in het Kiesdistrict Horst, waartoe deze gemeente behoort Parochiekerk. Paterskerk. Bieden zich aan Het Bestuur. Huwelijken. Sterfgevallen. Worden gevraagd t 's avonds 4» uur. om dadelijk in dienst te treden, en genegen eertig huiswerk mede te verrichten. Adres Mevrouw VAN RIJCKE- VORSEL te Haelen bij Roer mond. een flinke die ook goed melken kan, bij N1ENHUISEN, Mehr hij Cleve'. KAPITALEN Opgericht Anno 1889. Kapitaal F 1,000,000. Beserven F 323,665.16. een zware met 4-duimsehe velgen. Ook te ruilen tegen een lich tere kar, bij in Wollen en Katoenen Stoffeg. Komt ziet en overtuigt U I zoo verschrikt, dat hij uit den trein sprong en eene verwonding opliep, die i hem hinderde bij de regelmatige uitoefe ning zijner werkzaamheden. Nadat de ingediende klacht door het labdsgericht als juist werd erkend, heeft de spoorwegdirectie hem eene afkoopsom aangeboden van f 100.000 mark, die Maandag aan hem werd uitbetaald. Op bet station Neuss werd de machine poetser Bongartz uit Hohhoim overreden en dadelijk gedood. De verongelukte deed dienst als stoker en werd. toen hij zich vanaf het perron naar de machine wilde begeven en de lyn overstak door de goederentrein gegrepen. Het hoofJ on de rechtervoet werden van bet lichaam ge scheiden. De ongelukkige is vader van zeven kinderen. In Duitschland bemoeit de staat zich ook met het verschaffen van gezonde woningen aan arbeiders. Up de nieuwe Rijksbegrooting is daarvoor thans een bedrag van 4.000.000 mark uitgetrokken, Pruisen heeft sedert 1895 daarvoor reeds 89 millioen uitgegeven. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Heer Inspecteur der Infanterie heeft vastgesteld eene ALGEMEENE REGELING A van het onderzook, bedoeld hij 19 der Voorschriften aangaande het Voorbereidend Militair onderricht en bij 13 der militie beschikking 1907, naar de geoefendheid van lotelingen. die dingon naar het bewijs, hetzij voor militaire bekwaamheid, hetzij voor lichamelijke geoefondheid, dan wel voor beide (artikel 104 raililiewet 1901), B van het onderzoek naar de geoefendheid van jongelieden, die dingen naar het ge- tuigschrilt, vereiseht tot het aangaan eenor verbintenis bij het Reservekader, hetzij der Infanterie of der Vesting Artillerie, dan wal der genie. Het onderzoek, bedoeld onder A en B wordt gehouden in het tijdvak van en met derden tot en met zestienden Januari 1908. Het onderzoek loopt voor eiken deelnemer in één dag af en wordt gehouden voor de jongelieden uit doze gemeente te Venlo. Bij nadere algemeene bekendmaking zal worden medegedeeld de datum en het uur waarop, zoomede de localiteit waarin de lotelingen en jongelieden voor het onder zoek aanwezig moeten zijn. De bewijzen, besterad voor de lotelingen die by het onderzoek aan de eisclieu hebben voldaan, zullen voor of op den 23 Jannari 1908 voor de belanghebbenden verkrijg baar worden gesteld ter Secretarie der gemeente. Tot het onderzoek worden uitsluitend toegelaten: a zij, die hebben deelgenomen aan de loting voor de lichting 1908; b de lotelingen der lichting 1907, die, ingevolge het bepaalde bij de tweede zin snede van art. 99 der Militiewet 1901, in 1908 worden ingelyfd: c de reeds ingelijfde lotelingen, in het genot van uitstel van eerste oefening, die om in aanmerking te kunnen komen voor verlenging van uitstel, in verband met de bepaling van het zesde lid van 92 van bet kon. bed. van 2 Dec. 19Ql*(stsbi. no 330) zooals dit artikel gewijzigd is bij kon. besl. van 17 October 1904 (stsbl no 234) hun bewijs van voorgeoefendheid wenschen te vernieuwen; d jongelieden, adspirant vrijwilliger voor het Reservekader der Infanterie, Vesting artillerie of Genie: die zich over eenkomstig ter zake van wege het gemeen tebestuur op den 1 December of daags te voren gedane openbure kennisgeving voor of uiterlyk op 10 December a. s. ter Se- tarie van de Gemeente waar zij woonachtig zijn of verblijf houden, tot deelneming aan het onderzoek hebben aangemeld. Zie verder de publicatie's aangeplakt ten Raadhuize en aan de openbare scholen op de gehuchten. Venray den 1 December 1907. De Burgemeester. H. ESSER. CANDIDAATSTELLING voor de dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij den Burgemeester der ge meente Horst, (hoofdplaats van liet Kies district) kunnen worden ingeleverd als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 8 der Provinciale wet dat deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat, en onderteekend zijn door ten minste 40 kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. dat de inlevering dezer opgaven moet geschieden persoonlijk door een of meer der personen, die de opgave hebben onder tekend. (De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van do inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegoven) dat formulieren, voor de opgaven boven vermeld. zijn ter Secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 21 Nov. 1907 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt -Hij, die eene opgave, als bedoeld in art. 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien -van handteekeningen van personen, die -niet bevoegd zijn tot deelneming aan de -verkiezing, waarvoor de inlevering ge- -schiedt, terwijl zonder die liandteekenin- -gen geen voldoend aantal voor eene -wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf, van ton -hoogste 3 maanden of eeno geldboete van ten hoogste 120 gulden. -Met gelijke straf wordt gestraft hij. -die. wetende dat hij niet bevoegd is tot -deelneming aan de verkiezing, eene voor -dio verkiezing ter inlevering bestemde -opgave, bedoeld bij art. 51. beeft -onderteekend." Venray den 20 November 1907. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. Maandag 8- uur jaarg. voor Peter Johannes Jenmskens. 9 uur Sol. Mis ter eere van St. Eligius als patroon der smeden. Dinsdag 8 uur uitvaart voor vrouw Cremers. 9 uur jaarg. 2de kl. voor Petr. Janssen, Ouders Broeders en familie. Woensdag om hall 7 Sol. Mis ter eere van St. Barbara, patrones van eap zaligen dood. 's namiddags half 5 het Lof. 8 uur uitvaart voor de wed. Linders. half 9 leesmis voor de metselaarshond. 9 uur Sol. jaarg. voor Johannes van de Ven en zijne ouders. Donderdag 9 uur jaarg. voor Mart. Jochems, echtgenoote ouders en bloedverwanten. Vrijilag om half 7 H. Mis en vereering van het H. Hart van Jezus. 8 uur Gefundeerde zingende mis ter eere van St. Nicolaas. 9 uur Sol. mis ter eere van St. Niaolaas, als patroon der kooplieden. Zater.lag om 9 uur Sol. Mis ter eere van St. Amhrosius, patroon der IJmkers. Dezen avond om 5 uur Lol. Maandag, Gedachtenis van alle overledenen der drie Orden van O. H. V. Franciscus, om half 8 plechtige Lijkdienst. Dinsdag om half 8 de hoogmis om 5 uur Lol Woensdag om 7 en hall 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Martinus Thuijls als lid der aartsbroederschap. Vrijdag om half 8 de hoogmis, om 5 uur Lol en H. Kruisweg 1 keukenmei J, 1 kindermeisje, 1 metselaar, 1 stoker, 1 leerling timmermansknecht, niet voor huiten Venray. 1 zeer bekwame dienstknecht. 1 ongehuwd tuinier, en koetsier, Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venrayscho arbeidsbeurs en Informatie bureau Grooto straat No. 80. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. MAASTRICHT. 26 Nov. Boter Ge mijnd 24600 K. G. Prijzen, hoogste prijs, f 1.36, Laagste f 1.28, Gemiddeld f 1.32 Eieren aangevoerd 06500. Dikke f8.00 a f 8.60, kleine f 0.00 a f 0.00, gemeng de f 6.70 a f 7.90. VENBAY. Aangifte van den 22 tot den 29 Nov. Geboorten. Theodora Josephina Derickx. Johannes Wijnandus Maria Marlens. Maria Wilhelmina Hendrina Stevens. Peter Johannes Hubertus Verstappen,- Johannes Hubertus Wilhelmus Strijhos. Hendrikus Peter Johannes Derickx. Johanna Petror.ella Huberta Hoeijmakers. Anna Allegonda Kemps, Peter Antoon Hubert Ewals. Peter Johannes Verblackt, oud 42 jaren" schoenmaker en llendrika Catbarina Hendriks, 32 jaren, dienstmeid heiden wonende le Venray. Martinus Hubertus de Bruijni oud 20 jaren, dienstknecht en Petronella Jeuken, oud 26 jaren, dienstmeid, heiden te Venray. Bernarilus Hubertus Nahben, weduwnaar van Theodora Driessen. oud 41 )aar. landhouder te Meerlo en Theodora van Soest, oud 38 jaren, dienstmeid te Venray, Anna Maria Litjens, weduwe van Johannes Linders, oud 80 jaren. Wilhelm Kerckhof. echtgenoot van Wilhelmina Lammers, oud 50 jaren, Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens ball 9 tot half 12. 3 dienstmeiden voor Venray. 1 keukenmeid voor Oijen, 1 noodhulp keukenmeid voor Roermond. 2 kindermeisjes. 1 nette dienstbode voor Breda. 1 keukenmeid voor Duitschland. 1 dienstmeisje 15 jaar voor Oost rum. 1 tuinier. 1 bekwaam dienstknecht voor boerenwerk. 1 bakkersleerling, 1 bekwaam magazijnsknecht voor Heerlen, 2 zinkwerkcr8. 1 dienstmeisje van 1G jaar en 1 keukenmeid voor Kevelaer. 4 boerendienstmeiden. Trouwe opkomst verzocht. Terug le bezorgen hij H. POELS— CAMPS, Groote Straat. van alle voorradige ÜinderMpeel- goed«>i*«>n aan zeer lage prijzen, we gens ophouden der zaak. Verder verkrijgbaar Eene schoone keuze van de ailernieu wstf I uru ttri»«-li, met 8 jaar garantie. Mooie Regulateurs, f 7.00 Zilveren Heeren- en Dameshorloges f6.00. Prachtige Nikkelhorloges f 3 Schoone Wekkers f 1.75. Brillen voor elk oog ge schikt, f 0.30. Zilveren Kinderbeden f 0.25 Horlogeglazen f0 10, Horlogesleutels 3 ct, Wijze's voor Horloges, 6 i4tnt. enz. Reparaties, spoedig, net en billijk. Aanbevelend, Horlogerie, Ilenseniusplein. vertegenwoordigt eon zacht en rein £<»- zielil: een blozend jeugdig frisch niter- lij*». een zachte blanke liuid, oiv yer- hlindcndend schoon teint. Dit alle bewerkt de echte van BERGMANN Co. Radebeul echte fabrieksmerk 'Stokpaardjes" per stuk 50 cis. bij W. van den Munckhof 7 een 4 por |ml»je. TEN KANTORE van den zijn steeds groote en kleine tegen matige rente op soliode Hypotheek verkrijgbaar De Directie geeft kennis, dat zij benoemd heeft t,ot ti t wien men zich, voor zaken, het Agentschap betreffend, gelieve te wenden, DORDRECHT, 17 Sept. 1907. De Directeuren, P. J. de KANTER. K. LOTSY. Heuvel. Groote Straat, Venray. Fijne Toiletzeep. Karnomelkzeep of Stokpaardjes Ldiënmelkzeep, de twee laatste voor eene zachte en frissche ge laatskleur. Kiespijn druppels en tandpijn spoeling, verlichten de hevigste tandpijn. Hoofd Eau de Cologne, die terstond alle hoofdonrein doodt. Worrakoekjes Worrapatronen. Middelen tegen den hoest. Behalve Abdijsiroop, Sancta Paulo, die in iedere courant zich aanbeveelt, bevelen we ook onze middelen aan, die goed helpen en te Venray al velen genezen hebben. Aanbevelend, M. Vu Aar», Paterstraat. VENRAY. Bericht hiermede de ontvangst van een groote Partij alle soorten WINTERSTOFFEN. Eigengemaakte Demi-Saisons, Overjassen, en Costumes, Jassen Broeken en Vesten Alledaagsche Goederen, Manchester, Be vertin, Mollekins, Pilow, Baai en Mol- tons. Half wollen en Katoenen Stoffen, Alledaagsche boven- en ondergoederen, blauwe kielen. Borstrokken, zelfgemaakte en geweven Truien, wollen doeken, Capers wollen Dassen en Moffen. Pelser Hoeden en Petten, Strikken, Boorden en Fronts. Bedden en Pulven, Bedveeren en Kapok. Alsmede een groote partij Alles aan scherp concurreerende pt ijzer. duin t nog voort tot WOLLEN en KATOENEN en verder alles wat voorradig is. Allot* beneden iiil»oo|>M|»rijs. Aanbevelend, Langstraat, Venray. te Venray, zal op verzoek van Peter Geurts, op Don derdag 5 December 1907, des voorin. 10 uur. ten huize van Victor Asselberghs op de Smakt to Venray, publiek verkoopen, 15 mooie en gave EIKEBOOMEN, staande te wassen op de Smakt te Venray, Vooraf te bezichtigen. te VENRAY. houdt Zaterdag 7 December 1907. ZITDAG ten huize van Victor Tervooren te Wan8sum, 's morgens van 1011 our. zal op Dinsdag 3 December 1^07 nam. 2 uur bij Fr. Reijnen aan de Maas te Biit» terswijk voor den heer J. H. van den Boogaart, publiek verkoopen 100 nos. nieuwe planken. zal op Donderdag 5 December 1908 nam 1 uur by J. Dupont te Swolgen voor de wed. P. Coppes publiek verkoopen, 6 nos boonenstaken en brandhout te Swolgen op de Hooghei en 10 nos spur- riestaken slieten en brandhou-t, nabij den grindweg Swolgen—Tienray. zal op Vrijdag 6 December 1907 nam. 4 uur ter herberge van Joh. Jacobs te LeunenVenray voor de wed. M. Gou- mans en kinderen, publiek verkoopen Een vruchtbaar en goed onderhouden boerderijtje gelegen te Venray aan de Scheijde bestaande uit buis stal, bouw en weiland sectie I) no 1851, 1852, 2381 en 2282 groot 1 heet. 72 a 65 c. Aanvaarding Pascheu en stoppelbloot 1908 Wordt ook in perceelen geveild. zal Zaterdag 7 December te Sevenum publiek verkoopen a nam. 1 uur ter plaatse voor de kinderen Th. Raedts 10 schoone eikeboomen, 6 esschen, om trek 1.90 M en 1,70 M en 3 eiken, waar van 2 met een stamhoogte van 6 M en een omtrek resp. van 2.20 M en 1.95 M allen nabij het huis in den Ulfterhoek en 6 eiken ia de Hees, langs den grindweg bij de gebr-. Raedts. deze laatste vooraf bezich tigen. h onmiddelijk daarna ter plaatse, op den Hakkert voor de gebr. M, en C. van den Broek, 15 roodwilgen, 1 canada en 1 esch, staande bij het huis. zal op Vrijdag 13 December 1907 nam- half 5 bij J. Vousten te Venray aan bet Schoor voor den heer L. Wils publiek verkoopen 65 nos. zwaar dennentophout en eenige nos schalen gelegen aan den grindweg ter plaatse het Schoor aan den Gekkendijk in de bosschen van mevr. de wed van den Berg en de gemeente Venray 60 eikeboomen gekapt liggende aan den gekkendijk dienstig voor timmerhout. 40 nos zwasrr dennen lophout en eenige nos. schalen, gelegen in de Ca-taniaysche bergen in het bosch afkomstig van de erven Fr. van den Bo 'gaart. Alles vooraf te bezichtigen. zal /ITII.Mi IioikIcii te Well in het hotel Coppeis op Maan» dag 2 December voorm. van 912 uur eu nam, van 24 uur. te Weeze bij de Wed. Halman op Maan dag 2 December voorm. van 11 12 uur. te Wanssum bij den heer V. Tervouren op Maandag 2 December nam. van 5—6uur te Blitterswijk bij Reijnen op Dinsdag 3 December nam. vau 24 uur te Meerlo by M. Kessels op Dinsdag 3 December nam. van 55i/« uur. te Tienray by Mej. de Wed. Vissers, op Dinsdag *3 December, nam. van half 7 tot half 8. te Grubbenvorst by Mej. de Wed. Bos op Woensdag 4 December, nam. van half 2 lot hall" 3. te Lottum bij J. A. Schraven, op Don» dordag 5 December, voorna, van 9 tot 10 uur. te Broekhuizen in het Hotel van Soest op Donderdag 5 December voorm. van half 11 tot half 12. te Swolgen bij J, Dupont op Donderdag 5 December nam. van 1—2 uur. te Sevenum by Raedts op Zaterdag 7 December nam. van 3—4 uur.

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3