Het Moderne Borduren en Stoppen op de Singer-Naaimachine CURSUS IN BORDUREN EN STOPPEN rijwiel, Zee- en Riviervisch Jaarmarkt Maandag 11 November Melk jongen, R. K. Dienstbode H. H. Landbouwers Firma J. Coenders, Een Vermogen Eet-aardappelen, W. v. d. Munckhof Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Vruchtboomen, Heesters, Boschplantsoenen, Beuk- en Hoogdoorns, TE KOOP Kerkelijke Ilienslen le Venray. W. VAN WELL, Houtenhoek te LOTTUM Burgerlijke Stand. Boter- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN. 01 RL O. FT. MACHUTUS, GEVRAAGD Snelpersdrukkerij, Venray. Beveelt zich beleefd aan tot het leveren van alle soorten aan sterk concurreerende prijzen. Slokpaardjes-Lelienmelkzccp Te Koop kleine Voedcraardappelen, Man gel wortels, voederrapen (stekruben) V. FONCK. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, zijn gewond, waarvan eenige zwaar. Zeven hunner werden naar het ziekenhuis ver voerd. Onmiddelgk begon het reddingswerk, waarbij het stationspersoneel, de brand weer en de toesnellende artsen en geeste lijken hielpen. Het was een treffend gezicht tóen de eene draagbaar na de andere uit het anders zoo stille station werd gedragen Nader wordt gemeld, dat het stuur van den locomotief onklaar werd, zoodat de trein, toen hg op het zijspoor terecht was gekomen, door het stootblok heen op het stationsgebouw toeliep met het bekende gevolg. De remmers deden flink hun plicht, doch zij waren niet in staat den stoot der aangehaakte goederenwagens te verhinderen. De kleermaker Wertz uit Burgwaldniel bekwam de ergste verwondingen. Deze verkeert in levensgevaar, Zonderlinge bruidegom. Verleden week kwam er in het gasthof Concordia te Hasselt een heer en een jonge dame een klein bruiloftmiddagmaal bestellen voor Dinsdag 27 October. Op gestelden dag was alles hier. klee deren werden uitgepakt en alles werd in gereedheid gebracht om heden te trouwen Onder 't nemen van het avondmaal ging de bruidegom vergezeld van zijnen aanstaanden schoonbroeder, een boodschap doen. Op Curingen steenweg gekomen, liet hg den broeder zijner aanstaaande ia den steek en liep zoo snel mogelijk den weg naar Kompt op. Hij droeg al de spaarpenningen zijner verloofde, zijnde een spaarboekje, actiën en geld benevens juweelen voor eene waarde van fr. 1500 mét zich. Toen hg heen vluchtte liep de broeder der bestolene hem achterna doch kon hem niét meer inhalen. Men begrgpt de verbazing en de ver slagenheid der familie van de bruid, die aan het avondmalen was, en afgekomen waB om heden aan de bruiloft deel te nemen. De bedrogen juffrouw werd plots ziek en had geen centiem meer om de gemaak te schulden te betalen. Een klacht werd spoedig ingediend en hei parket heeft de zaak in handen. De vluchteling is een oud bediende van een kasteel uit Wimmertingen. Hij heetN. en is geboortig van Asch. Het meisje is een wees. ingelijks oud bediende van gezegd kasteel. Zij is ge boortig van Roermond. Na bet droevig voorval heeft de onge lukkige alles ingepakt en is terug naar Holland vertrokken. De valsche bruidegom liet in de -Con cordia" een hoogen hoed, een paar trouw- bottienen en andere voorwerpen achter. De hoed is te Antwerpen gekocht in de Carnotstraat en is geteekend met de letters D. N. De cols en het hemd zijn in de Nationalestraat in dezelfde stad gekocht. Het koppel was van zin in die straat eene restauratie te openen. Het huwelijk moest te Wimmertingen ingezegend worden met eene mis. De Pastoor van het dorp heeft tot 'a middags op het paar gewacht. Een val van 600 M. Maandagmorgen zou de nachtploeg de mijn Collard, behoorende tot het etablis sement Cockerill te Seraing bij Luik, ver laten. In de kooi hadden 13 mijnwerkers plaats genomen, die werden opgehaald, doch ter hoogte van de eerste verdieping brak de kabel en de kooi viel 600 meter diep voor de voeten der arbeiders, die hun beurt om opgehaald te worden afwachten. Eerst dacht men dat niet een der onge- lukkigen het leven er afgebracht had. maar toen er hulp geboden werd, bemerkte men, d:it de meesten nog in leven waren. Drie waren terstond dood, een stierf, terwijl men hem naar boven bracht, 7 zijn zwaar gewond, waarvan 2 hopeloos en 2 zijn als door een wonder ongedeerd gebleven. Ilrand te Tilburg. Dinsdagavond circa 6 uur is in de Scliijf8traat de timmermanswinkel v. C" met den geheelen inhoud tot den grond toe afgebrand. Nauwelijks was deze brand gebluscht. of de mare van een nieuwen geweldigen brand verspreidde zich door de stad. Dit keer gold hot de groote Meelfa briek van de firma Bru veile aan de Spoor» laan. Circa 9 uur stond de fabriek in volle Duizenden menschen verdrongen zich in de omliggende straten. Aan blusschen viel voorloopig niet te denken. Niettegenstaande een tiental slhngen het vuur trachtten te dooven. brandde het geheele gebouw nit met den voorraad graan en al de machinen. Dit gedeelte der fabriek is niet verzekerd, wegens de zeer hooge premie, die de verzekeringsmaat- schoppijen daarvoor eiechen. Eender beide personen v.G., in dienst tij de firma Bruvelle. door wiens onacht- zaaraheid hij bevond zich nl. met een open vlam in de stofinrichting, wat met het oog op brandbaarheid der graandeeltjes ten strengste verboden is de brand ont stond, is zoodanig aan het hoofd gebrand dat men voor zijn leven vreest. Onder de machineriën, welke geheel vernield zijn, bevond zich een splinternieuw dat pas denzelfden dag geplaatst was. De schade wordt garaamd op f 20,000. Onlerfcl. George Taylor, de Amerikaansche mnlti-raijlionair, wiens dochter Miss Lena Taylor in 1901 met haar tuinman trouwde, is overleden, een fortuin van f 50.000.000 nalatende. Hg heeft zijne dochter geheel onterfd, zoodat zijn geheele for'uin aan zijne neven komt, Gevuarlijlt spel. Zaterdagmiddag waren 2 jongens van 12 en 16 jaar voor het station te Gosselies aan het spelen, toen een hunner zijn kameraad voorstelde in 'n paal van de electrische verlichting te klimmen. Dat vond de andere minder dan niets. Hij zou aan de draden gaan hangen Zoo gezegd, zoo gedaan. Do onvoorzichtige jongen. Weste genaamd klom tot bij de draden en werd onmiddelgk gedood. Op Maandag; den 18 November. I907, zullen wij te Venlo weder met een op ongeveer 14 dagen bere kenden. tlieorctiftclien en practiNclien beginnen. De lesuren zullen zijn voormiddags van 912. en des namiddags van liJt4ijt uur. Het onderricht zal door eene dame. die een en ander grondig verstaat verstrekt worden en gelieel kosteloos zijn. Zij die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, worden beleefd uitgenoodigd, ons hiervan spoedig mon deling of schriftelijk kennis te geven. N Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tol 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd s Bieden zich aan Het Bestuur. De prijs der Thomasslakken is bepaald op f2.14 en van Kaïnit op f 1 82 per ÏOO K.G. 11ET BESTUUR. wegens bijzondere omstandigheden een goc«l onderhouden li jt jaar oud. soliede handen, voor den spotprijs van ÏI7 gulden. Waar zegt de Uitgever. Parochiekerk. Paterskerk. Ondergeteekende bericht dat hij hem elke week verkrijgbaar ia versche Hollandsche gerookte Bokking, gezouten en ingelegden Haring, alles eerste kwaliteit. Bij vooruitbes lelltng ook Puling ver krijgbaar. Aanbevelend, voor Paarden en Hoornvee op VENRAY. Aangifte van den 31 Oct. tot den 7 Nov. Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. MAASTRICHT. 5 Nov, Boter Ge mijnd 26350 K. G. Prijzen, hoogste prijs, f 1.45, Laagste f 1.37, Gemiddeld f 1.41 Eieren aangevoerd 12500, Dikke 1 7.20 a f 7.60, kleine f 5.50 a f 5.70, gemeng de f 6.50 a f 6.80. Feestviering van den Beschermheilige tegen ongeneeslijke kwa len en tegen lamheid, jicht, klierziekten, zenuwziekten, waanzin en ziekten der kinderen. Op 15 November en 7 volgende dagen, op de werkdagon de eerste H Mis om half 8, de Hoogmis om 9 uur. Zondag 17 November om 10 uur de Hoogmis. Inschrijving in de Broederschap te allen tijde. voor dadelijk tegen hoog loon die 6 koeien melken kan bij Fr. Hallensleben, Station Appeldorn, Kreis Cleve. Tegen Februari gevraagd die goed kan koken, keurig netjes in alle huiswerk is en van zeer goede ge tuigschriften is voorzien. Onder lett. H. B. te adreaseeren aan Boekhandelaar Richelle Nijmegen. Prima Schiedammer Jenever, Roebroek's Onde Klare, Boïs en Hulstkamp's Oude Boll. BrandewijnCognac, Rhum, Quasi, Limonade, AdvocaatLikeuren, Bitter, Port, Samos, Madera, Punch, enz. enz. enz. Verkrijgbaar bij Henseniusplein, Venray. Alvorens uwe boomgaarden te beplanten met vruchtboomen gelieve bij ons prijsopgave te vragen. Wij hebben ruime voorraad in alle soorten in alle afmetingen. Aam concurreerende prijzen. Alles le kwaliteit. Grootste om zet in Limburg. Aanbevelend, Boomkweekerijen, HORST. vertegenwoordigt een zacht en rein ge zicht; een blozend jeugdig frisch uiter lijk, een zachte blanke huid, en ver- hlindendend schoon teint. Dit alle bewerkt de echte van BERGMANN Co. Radebeul echte fabrieksmerk -Stokpaardjes 'tper stuk 50 ets. bij W. van den Munckhof zeer goede Groote en kleine partijen. 7 Bouwland in Risselterveld aan Uit leggerstraatje sectie B no 1144 en 1545 groot 18 aren 90 cent helend Hoeijrnakers 8 Slaghout en weiland in Melderslo broek sectie B no 1331 groot 73 aren 50 centiaren, helend weg, kinderen Thielen, Molenbeek en CampsJanssen. 9 Weiland in Limmeriksbroek sectie B no 1600 groot 1 hectare 97-aren 85 cent helend Spreeuwenberg en Janssen. 10 Bouwland aan de Melderslo sectie B no 1372 groot 37 aren 10 eent belend Spreeuwenberg en den heer Buijssen. zal op Dinsdag 12 November 1907 nam. 3 uur bij A. Peeters te Horst aan het Broek voor den heer L. Timmermans, publiek verkoopen 50 nos tupbout en 20 nos schalen gelegen bij H. Coenen aan den weg naar Venlo in het bosch van Mej. de Wed Timmermans. die hunne boeken vlug, sterk en netjes wenschen ingebonden te hebben, bezorgen ze bij zal op Dinsdag 12 November 1907 nam. 4 uur ter herberge van den beer A. Baelsen te Horst op verzoek van den beer Pieter Frans Houben, publiek verkoopen Gemeente Horst 1 Huis met erf en tuin gunstig gelegen aan de Veestraat sectie B no 2295 en 2296 gróót 5 aren 40 c, bewoond door den heer Claassen. 2 Bouwterrein, schuur en boomgaard aldaar sectie B 2156, 2159 en 2160. groot 30 aren 50 centiaren te veilen als volgt a noordelijke helft helend koop l. b zuidelijke helft belend den heer van Daal. 3 Bouwland gelegen achter den boom gaard van den heer van Daal sectie B no 631 groot 52 aren 60 cent belend R. Coppes en A. Peters. 4 Bouwland in Kraneveld sectie D no 862 groot 35 aren 10 centiaren belend den heer Buijssen en W. Willems. 5 Bouwland in Hegelsumerveld sectie D no 2104 groot 64 aren 10 cent belend P. Nelissen en Mej. wed. Vullings. G Hakhout bij van Douveren sectie B no 1139 groot 48* aren 70 cent belend den heer Buijssen en eigenaar. zal op Maandag 18 November 1907 voorin. 10 uur bij va* Daalwijk aas het veer te Broekbuizen voor den heer J. H. van den Boogaart, publiek verkoopen 100 nos. nieuwe planken. zal op Maandag 18 November 1907 nam. half 1 uur bij H. Cox te Swolgen voor den heer L. Syriër, publiek verkoopen 65 nos. zwaar deoneu tophout, gelegen in de Swolgerbergen en aan de Klomphak in de bosschen van den heer Ewaldts. zal op Maandag 18 November 1907 nam. 2 uur aan het Stationsplein te Tieoray voor den heer J. H. van den Boogaart, publiek verkoopen 100 nos. nieuwe planken. Vergadering bij mej. Je wed. Vissers. zal op WoensJag 20 November 1907. 's m.ddags 12 uur, in den -Eugei" te Ven-sy voor J. H. Leijendekkers, publiek verkoopen 40 nos. mangel wortelen. Ook bij wagonlading uit de hand te koop. zal op Woensdag 20 November 1907 te Venray publiek verkoopen A Voorm. 10 uur in den Gouden Lieuw voor den beer I. Jacob, Eeu partij dragende malen, II Voorm. 11 uur in den Engel voor G. Camps. Een partij dragende malen, Op crediet mits borgstelling. zi-l op Maandag 25 November 1907 nam. 2 uur bij B. Verheijen aan den Tienray- se hen dijk te Horst voor P. Verheijen, publiek verkoopen. Een vruchtbaar boerderijtje gelegen te Horst aan de Melders- lo, bestaande uit buis, stal, schuur, sehop tuin, boomgaard en weiland, sectie B nos 325. 330. 332. 2204, 2207, 2239, 3241, 2836, 2386, 2888, 2894, 2914, en sectie C no 2296 groot 3 H. 90 a, 25 c. vlam. f MhiMj te Mo, Gnmtil 12. 4 dienstmeiden voor Venray, 1 winkeljuffrouw 1 dienstbode voor Roermond, 2 boerendienstmei- den 2 boerenknechten voor Duitschland, 2 meu belmakers, I gasfitter, 2 zinkwerkers, 3 sjouwer lieden, 1 bakkersleerling, 1 leerling smidsknecht, j meisje voor Oostrum, 1 bakkersknecht. 3 keukenmei len, 1 kindermeisje, 1 smidsknecht. 1 metselaar, 1 stoker, 1 boodschaplooper, 1 R. K bekwaam tuinier en koetsier, 1 nette Dienstmeid, 21 "jaar, 1 jongen van 15 jaar voor boerenwerk, 1 leerling timmermansknecht, 1 zeer bekwame dienstknecht. 1 ongehuwd tuinier en koetsier, 2 magazijnknechten. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau Groote straat No. 86. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent tè worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. >-£<- Maandag 8 uur jaarg. 2de'kl. voor Henricus Josephus Oomen. Dinsdag 8 uur jaarg. voor Johanna van de Laar «n (ondateurs. Woensdag 8 uur oud jaarg. voor Ruth van de Graats, huisvrouw en fondateurs. Vrijdag 8 uur uitvaart voor Elisabeth Janssen. Maandag en Dinsdag om halt 7 de leesmissen voor Gerard Janssen als lid der flambouwdragers. Woensdag en Donderdag om half 1 de lees missen voor Bern. Loonen als lid der flamb.dragers Dezen avond om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag, leestdag van den H. Didacus, Belijder onzer H. Orde, is in deze kerk te verdienen volle aflaai onder de gewone voorwaarden, om half 8 de hoogmis. Om 5 uur Lof. Woensdag om half 8 plechtige Lijkdienst voor de overledene ouders onzer medebroeders. Vrijdag half 8 hoogmis, om 5 uur Lof. Zaterdag, feestdag van de H. Agnes, maagd uit de 2e orde van O. H. V. Franciscus is in deze kerk t« verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lof. A.s. zal de Hoogmis worden opgedragen voor de overledene leden der Aartsbroederschap. Na de hoogmis Processie. Maria, Gertruda. Anna van Stiphout. Johanna, Maria, Catharina Sikes. Anna, Maria, Huberta Reijnders. Hendrika, Johanna, Theodora, Huberta Smits. Gerard, Eduard Camps, oud 35 jaren landbou wer en Maria, Petronella Van Helden, oud 30 jaren wonende beiden te A enray. Antonius, Alovsius Odijk. oud 62 jaren echtge noot van Susanna, Maria, Johanna. Marianna Theunissen. Johannes Franciscus Van den Heuvel, oud 12 daEUsabeth Van de Water, ongehuwd, oud 66 jaar Jan Verhoek, oud 81 jaar, echtgenoot van Ger- truida Johanna Van der Heijden. Peter Johannes Martens ongeh. oud bojaar^ F. rs 1 1 WH VISITEKAARTJES

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3