j «ft i Witte Kool (kappus), Fr. Coppens, te OSS in 1907. Teekenschool Cursus 1907-1908. Poney's. Een Kosthuis, iü'ü'iiam aiit Boter- en Eiermarkten. Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. f Dienstaanbiedingen, 25 cent per plaatsing. A DY ERT ENTTEN. Donderdag 3 October. 24 1 14 Novemb. Woensdag 27 te VENRAY. Alb. Esser—Drossaerts. Voordeelig te koop Qevraagd Rijkslandhouwwinlcrschool STOELEN Sport- en kinderwagens. Hub. Ousters Notaris Linssen Notaris Linssen Notaris Linssen Notaris Linssen Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser-te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst lO.OOO geelolen. Vorst. Burgemeester en Wethouders Ingezonden Mededeelingen. >;:n ill De Burgemeester van Venray Parochiekerk. Paterskerk. f 1.00 per ÏOO pond. Jan Verheijen Jeanette Verheugen. Bij mijn vertrek naar Nijmegen, aan Familie, Vrienden en Be kenden een hartelijk vaarwel. .*1 Mlerke Het bouwen van 3 Wonin gen op de Kruissen, met bij levering van alle materialen. Aanwyzing op den dag der aanbesteding 's nam. 3 uur. in of nabij Venray, met vrije slaapkamer, tevens gelegenheid biedende tot zitkamer. meer dan 20 verschillende soorten publiek verkoopen zich eenige boeren in een herberg, en spraken over de staking en brandstichting te Antwerpen. Een boertje, die deze gesprekken aanhoorde, en wien de ver» ontwaardiging op zyn gelaat te lezen stond, zeide: -En hedde geheurd, wat Visser van morgen op het Dorpshuus voorgelezen hef; dat za ook de nonnen uut Antwerpen verbannen hebt en die ze dood of levend in de bosschen vindt mot ze bij den Burgemeester inleveren. Men meldt uit Boskoop Alhier was Vrydagavond aangekomen een aangeteekende brief van de Neder- landsche Bank met een bedrag van 10 mille aan bankpapier, en door een der postbe ambten gesloten in de brandkast ten postkantore. 's Morgens echter was het stuk verdwenen. De brief was bestemd voor het agent schap ran de Ned. Bank te Boskoop. i\'og een dolle hond Door den districtsveearts te Utrecht is hondsdolheid geconstateerd bij een afgemaakteo hond van J. Verhoeven te Veld-Driel. Men meldt uit Tweilo dato 23 Sept. aan de -Tel." ilet heeft hier en in de omgeving in den afgeloopen nacht allerhevigst gevroren. Da voret van dezen nacht kan niet als een gewone nachtvorst beschouwd worden, daar de thermometer lot beneden het Vriespunt daalde. Alle in den tuin staande iomergroeuten hebben dan ook danig geleden en de pluk van vole soorten boonen kan als geëindigd beschouwd Worden. van Venrny brengen by deze ter openbare kennis, dat de kohieren van Rol van omslag we gens het genot en gebruik van gronden en eigendommen der gemeente en Rol van omslag voor weiden van vee voor het dienstjaar 1907 op den 21 September 1907 door beereo Gedeputeerde Staten van dit gewest zijn goedgekeurd en vanaf heden gedurende vijf maanden op de plaatselijke secretarie voor eenieder ter lezing zijn nedergelegd. Binnen 3 maanden na de uitreiking van het aanslagbiljet kunnen de belasting schuldigen bezwaren tegen hunnen aan slag bjj den Raad indienen- Veni;ay den 28 September 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. afsterven van O. H. Vader Franciscus. Alle geloo- vigen kunnen op den feestdag van den H. Francis- cus of op een der 7 volgende dagen een vollen afl verdienen, indien men 11a gebiecht en gecommuni ceerd te hebben, de eene of andere kerk of open bare kapel bezoeke en aldaar eenigen tijd bidde tot intentie van zijn heiligheid den Paus. Dinsdag en verder iederen dag der Octobermaaud des avonds 0111 5 uur Lof, waaronder het Rozen hoedje, de Litanie van O. L. Vr. en het gebed tot den H. Jozef zullen gebeden worden MAASTRICHT, 24 Sept. Roter Ge- mijnd 22280 K G. Prijzen, hoogste prijs, f 1.38, Laagste f 1,29, Gemiddeld f 1.34 Eieren aangevoerd 42800. Dikke f5.20 k f 5.50, kleine f 4.30 a f 4.60, gemeng de f 4.30 a f 5.00. Til •■iiLTOKnn V brengt ter kennis van de jongelieden die afcn de oefeningen van bet voorbereidend militair onderricht zullen deelnemen dat dht onderricht in deze gemeente zal gege ven worden, eiken Maandag en Zaterdag telkens van half 7 tot half 9 namiddags eii dit voor de eerste maal zal plaats hebben op Zaterdag den 5 October a. s. in de Muziekzaal alhier. Venray 28 September 1907. De Burgemeester, fl. ESSER. VENRAY. Aangifte van den 20 tot den 27 Sept. Geboorten. Pctrouella Maria Pesters. Hendrikus Gerardus Antomus van Dijck. Araoldjs Gerardus Adriaan Hermkes. Maria Petroneila Daniels. Maandag 8 uur jaarg- voor Gertrudis en Marie Mosmans. Dinsdag 6 uur oud jaarg. voor Petronelia Zeégers, den WelEerw. heer Pastoor Henricus Wjnter en fond. (i uur Sol. jaarg, voor Julia Josephina Ver- buut. religieuse Mère Pia. Woensdag 6 uur oud Jaarg. voor Ruth van den Boschhuizen en fond. 8 uur Sol. jaarg. voor de WelEerw. heeren PaStoor» Peter Jan en Jacoh Gerrit Holt huizen. Donderdag 8 uur jaarg. voor Johan Niessen en zijde huisvrouw Henrica Johanna. Vrijdag 1ste der maand. 6 uur H. Mis en ver eering van het H. Hart van Jezus. 8 uur jaarg. voor de overledene broeders en zusters van den H. Rozenkrans. Dinsdag begint de maand October, dageiijks onder de H. Mis en- Zondags onder het I,o' zal het Rozenhoedje met de Litanie van O. L. Vr. en het gebed tot den H. Joseph gebeden wordeu. Een vollen aflaat onder de gewone voor- wastvden voor hen die lOmaat het Rozenhoedje nefeben bijgewoond of bij verhindering aan huis gebeden hebben, een aflaat van 7 jaren en 7 vjuadrag. zoo dikwijls als men :1e gebeden bijwoont Dezen avond om 5 uur Lof. Dinsdag om 5 uur Lof. Vrijdag feesdag van O. H. Vader Franciscus. Om uegen uur solemneele Hoogmis waaronder Feestpredikatie. Na de Hoogmis Processie. Om kwart na vier plechtige Vespers. Om 5 uur solemn Lol .waarna de plechtige gedachtenis van het zalig Hotel -Amerika" te Hoek van Holland. De afbeelding hierboven is die van hel Hotel -Amerika te Hoek van Holland, byzonder bekend door de liefderijke verple ging, die de schipbreukelingen van liet onlangs gestrande stoomschip -Berlin" aldaar mochten ondervinden. Wij hadden bet genoegen een gesprek te voeren met Mejuffr. TUYN, dochter des buizes van het hotel -Amerika", de zelfde die door hare liefderijke zorgen, de erkentelijkheid van de geredde schipbreu kelingen inoogstte en aan wie de geredde kapitein G. W. PARKINSON uit dank baarheid een ring met Chineesche inscriptie ten geschenke gafdeze dame machtigde ons het volgende te verklaren Van kindsaf aan was ik lijdende aan de borst. Ik moest dikwijls hoesten gaf dan fluimen op die er veelal bloederig uitzagen. Door het regelmatig gebiuik der Abdijsiroop heb ik veel verzachting en verlichting onder vonden en zal de Abdijsiroop ieder bórst- lijder ten zeerste aanbevelen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is geheel onschadelijk en geneest onher roepelijk alle aandoeningen van borst en longen, asthma. Zij geneest den koppigsten hoest en de verouderdste verkoudheid. De Abdysiroop geneest daar waar alle andere middelen faalden. Prys per flacon f 1.f 2.— en f 3.50. Centraal-Depot L. I. aKKER. van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers. Aankondiging. Ter voldoening van het bepaalde bij art. 5 alinea 2 der wet van den 17 November 1876 (Staatsblad no 227 tot regeling der Coöperatieve Vereeniging wordt bij deze het be staan bericht van de coöperatieve Stoomzuivellabriek »St. Jan Kvange list" te Meterik. gemeente Horst, op gericht bij akte verleden voor L. J. M C. Esser, notaris te Horst den 21 Augustus 1907. Deze akte is in haar geheel ge plaatst onder nummer 2013 in bet Bijvoegsel tot de Nederlandsche Slaats-Courant van Zaterdag 21 Sep timber 1907 no. 221. Op Vrijdag 4 October a s. is bij J. van Moijel, lleiiseniiis- plein, vanaf des 111 rgens 9 uur verkrijgbaar Aanhevclend. Nachtegaal. mm Wie als leerling, tot dezen Cursus wenscht toegelaten te worden, gelieve vóór 15 Oef. e. k., daarvoor aan vrage te doen bij den Secretaris van het Bestuur der Venraysche Teekenschool. (Na i5 Oct. worden géén leerlingen meer aangenomen.) Schoolgeld per maand ©O eent voor inwoners, en 90 eenf voor vreemden. Het Bestuur H. Esskr, Burgemeester, Voorz. P. Schmeitz, Pastoor, Onder Voorz. Jac. Akrts. V. Fonck, Sr. L. Verbeek, Jos. Voi.I.EBERGH. 1 H. Kraykamp, Secretaris. Leden. Gemeente Venraij le Een huis met annhoorighederi en tuin gelegen ter plaatse genaamd -de Bonfekoe" groot 3 aren 10 centiaren sectie C no 4501 2e Een perceel Bouwland gelegen op het De8selken, groot 25 aren 50 centiaren sectie C. no 453 naast den lieer Burge meester Esser, Martinus Vermaten en de Eerw. Zusters Ursuhnnrn. ONDERTROUWD en Eind hoven.) Sept. '07. Venray. r Adres: H. TR/JNES, Venray. illaaiidag; Hó Sepl. 19419. nam. 41 uur tor herhergo van Jac. SCHAEF- FERS, zal Voor tekening van MART. VAN AARSSEN, worden Bestek en teekening liggen ter inzage vanaf Maandag 23 Sept. bij Jac Schaef- fers. Inlichtingen te bekomen by L, WIJN HOVEN, Architect. Br. mot opgave van prijs enz., adres Bureau dezer Courant. Ie SITTAICD. Nieuwe leerlingen, minstens )5 jaar oud zijnde, moeten zich vóór M Oef. a.s. aangeven Lij ondergetekende, dn* programma's en alle gewenschte inlichtin gen gaarne verstrekt. Ook dit. jaar zijn heiii-y.en beschik baar. De Directeur. C. BULDER met niezen, stroo, houten, relief en lieten zittingen. Allernieuwste modellen en uiterst lage prijzen. Aanbevelend TE VENRAY zal op verzoek van Johannes Theodoras Kusteis, op Dinsdag 1 October 1907 's namiddags 5 uur ten huize van Gerard Gossens te Venray, te VENRAY zal op verzoek van Martinus Klisters, op D niderdag 3 October 1907 's namid-, dags 5 uur, in het Hotel -de Zwaan' te Venray, publiek verknopen Gemeente Venrny le Bouwland in den Brabander, groot 63 aren 10 centiaren sectie O nos. 4725 en 3184. naast den weg en Gerard Ver heggen. 2e Weiland in de Laagheide, groot 54 aren 40 centiaren sectie C nos 3587 naast den weg en de kinderen Jacobs. VENJiA Y. zal op verzoek en ten huize van de Wed. Gerard Verheijen en kinderen, te O'dalrum-Venrny, op Donderdag 10 October 1907 's namiddags 3 uur, publiek verknopen-; Gemeente Venray le Twee nieuwe huizen met schuren, bergplaatsen, tuinen, boomgaarden en bouwland, zeer gunstig gelegen aan den Gostruinschen vicg. groot 93 aren 10 centiaren sectie E 2397 en 2398, rijgo- noot.cn do Wed. Martinus Stappers en de Wed. Johannes Camps. Te veilen in 3 perceelen en in massa als; le koop [Iet. groote huis met stallen, bergplaatsen, tuin boomgaard en bouwland groot 80 aren 20 centiaren. 2o koop Het daarnaast gelegen kleine nis met opvaart en tuin groot 6 a. 15 c. 3e koop Ilet daarnaast gelegen perceel bouwland, zijnde een mooi bouwterrein groot 6 a. 75 c. naast de Wed. Stappers. 2e Bouwland aan de Boschhuizen, genaamd -de Kamp" groot 40 aren 80 centiaren sectie E 1225 naast dan weg en Peter Litjens. 3e Bouwland. Weiland en Heide, op de Blaktei heide groot 5 heet. 65 aren 50 cent. sectie E 981 1251 1945, naast den Molendijk en Mathis Lammen. 4e Bouwland in Oostrum, groot 1 heet. 19 aren 20 cent. sectie E 2384 en 247, naast den weg Reoier Verryt en den heer Caspar Baron de Weichs de Wenne. 5e Bouwland, Bnsohhuizerveld of Lint vennen, groot 34 aren 10 cent. sectie E 1654, naast den weg, het volgend perceel en Peter Linders. 6e Dito aldaar, groot 22 aren sectie E 1655, naast het voorgaand perceel en Antoon Loonen. 7e Weiland aldaar, groot 19 aren 45 cent. sectie E 1656 naast het vorige perceel 8e Bouwland aldaar, groot 49 aren 15 cent. sectie E 1652 naast het voor gaand perceel Antoon Loonen en de kinderen Jenneskens. 9e Bouwland in de Oostrumsche Heide groot 55 aren 60 cent. sectie E 1951 naast Peter Linders en den weg. 10e Bouwland Boschhuizerveid, groot 18 aren 85 cent. sectie E 2128 naast Antoon van Handel en Gerard Maas. 11e Weiland in de Oostrumsche Heide, groot 18 aren sectie E 1888 naast Antoon Pouwels en de Gemeente Venray, 12e Dito aldaar, groot 43 aren 10 cent. sectie E 1955 naast Antoon Pouwels den weg en den heer Caspar Baron de Weichs de Wenne. te VENRAY. zal op verzoek en ter. huiz» van de Eifgen. Antopn Smits te Vellum op Zaterdag 12 October, 's namiddags 2 nur% publiek verknopen Fen scluii.il en sterk vijfjarig werkpaard (menie) paardetuig, lange en korte kar, ploeg en egge. 2 drachtige koeien 1 vereelte en 1 vette koe. te VENRAY. zal op ve-zoek van den heer Antoon Berkens en kinderen, op nader te bepalen dag, in hot Hotel -de Zwaan" t,p Venray publiek verkoopen Geméente Venray Een huis met schuur t"jfSETuS» stnlleh, tuin. boom- 1 gaard en bouwland gelegen aan dan Lenusohen weg, groot 35 aren 58 centiaren sectie C nrs. 2393 en 2980 geheel en een noordelijk gedeelte van nrs. 2981. Te veilen in de navolgende 3 küopen en in massa als le koop Een perceel tuin. naast de Erven Janssen, groot 9 a. 85 c. sectie C 2393 geheel en ged. van 2980, hebbende I eene frond breedte van 18 Meter. zal op Zaterdag 5 October 1907 nam. 4 uur bij den hoer Nefkens Korsten te Blei ik voor den heer Fr. Hermans te Maasbracht. publiek verkoopen I. Ondergrond dennonboscli -de drie hoek" gelegen te Hout Blerick aan den grindweg naar Maashreo afk. van Mr. Clerkx. B. nrs. 2417 groot 28 a. 80 c. II. De dennen te wassen staande op perceel I. dienstig voor kuilhout. III. 23 jarige dennen aldaar afk. van Ei ven Verhaag A, nrs. 4617 gr. 1 h. 82 a. IV. 10 jarige dennen in Crajelheide te Maasbree G. nrs 3173 groot 72 a. 70 c. belend den beer L Vaessen en M. Janssen. 2e koop Het hnia met nanhoorigbeden. groot 14 a. 48 c. naast het voorgaand perceel ged. van de nummers 2980 en 2981. 3e koop Een daarnaast gelegen perceel bouwland, groot 11 a. 25 c. gedeelte van ors. 2981, hebbende eene f>ondbivelte van 22 Meter. Koopen 1 en 2 zijn zeer geschikt voor b uwterrein. zal op Woensdag 2 October 1907 nam 3 uur bij Huys te Horst aan de Kooijnswarande op ve>zoek van P. J. Willemsen voor 3 6 of 9 jaren, publiek verpachten Een boerderytje gelegen te Horst aan den Eikelenbosch groot 1 h. 60 a. 90 c. benevens 2 hectaren heidegrond. zal op Vrijdag 4 October 1907 in plaats an Vrijdag 27 September te Vctray op verzoek van H. Janssen, publiek verkoopen A nam. 4 uur bij Th. Camps te Oom tru in. 120 nos. nieuwe planken. B Nam. 5 uur hij de Wed. Pouwels te Oirlo, 120 hor. nieuwe plankon. zal op Zaterdag 5 October 1907 in plaats van Zaterdag 28 September 1907 nam. half 1 uur tor In rherge van den heer van Daal Ie Horst aan hel Station op verzoek an H. Janssen. publiek verkoopen 120 nos. nieuwe planken. zal op Maandag 7 October 1907 nam, 5 uur bij Ant, Haegens te Horst aan de Middel ijk op verzoek van J. M. Janssen publiek verkoopen I Huis met stal schuur en tuin gelegen te Horst aan de Middelijk sectie D nrs. 537 en 538 groot 12 aren 50 centiaren. II Bouwland in Rotvensche kamp sectie D nrs. 2744 groot 16 aren 40 centiaren. III Bouwland in Molenveld sectie A nrs. 485 groot 31 aren 70 centiaren. zal op Dinsdag 8 October 1907 nam, 5 uur ter herberge en op verzoek van J. H. Leijendekkers te Leunen gemeente Venray. publiek verkoopen Een solied nieuwgebouwd en gunstig gelegen huis (waarin café) met stal, schuur tuin, bouwland gelegen te Leunen gemeente Venrny sectie C nrs. 1449 en 4859 groot 24 aren. zal op Maandag 14 O Inhei 1907 nam. uur hij Jac. Scttaeflirs te Venray aan Langstraat <»p verzoek van d*n heer Meen ws publiek verkoopen I Huis met tuin gelegen te Venray ,i.O de Erven Janssen groot 4 aren 75 bewoond do.ar den heer E. Messemakers II Huis mot tuin gelegen aldaar naast liet, vorige groot 4 ai on 72 c. bewoond loor den heer J. Derkseri. Beide huizen zijn /.eer gunstig gelegen do kom van hel Dorp en geschikt awel voor rentenierswniugen als voor alle handel en bedrijf. zal op Woensdag 16 October 1907 nam. 4 uur Ier herberge van den hoer A. Peters Veestraat Horst, op verzoek van het R. K. P. Kerkbestuur van Horst,. publiek vet koopen Huis en tuin te Horst aan bet kerkpaadje „ewound en in gebruik bij deft weleerw. heer kapelaan Jaspers. Sectie D. nrs. 180 en 2181 te zamen gr. 12 aren 20 r. II Huis en tuin aldaar bewoond en in gebruik by den weleer w. heer kapelaan Munnecom sectie D"257 7 2578 to zamen groot 16 aren 60 centiaren. III Bouwland in de Herstraat te Horst, achter den tuin van Mej. de Wed. Vullings sectie D, 2284 groot 55 aren vordeeid in bouwterrein ieder groot circa II aren,

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3