J| Loting Dankbetuiging. Cursus 1907-1908. Jaarmarkt te Venray, Paarden, Hoornvee Pg& Varkens W. A. Van den Munckhof. soorten BIER. als: K. VAN A A li SS EIS Paarden en Veemarkt Dinsdag 24 Sept. aaairaaa ei te OSS in 190?. VENL O, Een Kosthuis, schoenmakersknechts, tStroohulzenfabriek te VENRAY. Kerkelijke Diensten le Venray. Boter- en Eiermarkten. A D VERT ENTI EN. Woensdag 25 Sept. 1907. is verkrijgbaar in rlen boekhandel van Prijs 30 cent. Prijs 30 eent. te HORST, l. Donderdag 3 October, 24 14 Novenib. Woensdag 27 Limburgsclie Unikersboiid. Burgerlijke Stand. op Vrijdag 27 Sept. 1907. Gevraagd R ij ksla nd boiiwwi nlerschool Gevraagd: prima blank zuiver Sclioolslroo, a f 11,50 per 1000 ptl. Notaris Liassen Notaris Liassen Notaris Liassen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Waar Is't tegenwoordig veilig. Een geheel gezin vergiftigt!. Sterfgevallen. mi Parochiekerk. Paterskerk. Geboren CATHARINA FRANCISCA, Burgemeester en Wethouders Het Bestuur en Begevers Onzen innigen en harte- lijken dank, aan familie vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling bij hun 23 jarig Huwelijksfeest on dervonden. voor Hiermede bericht ik het geachte publiek van V RN RAY en OMSTREKEN, dat. bij mij dagelijk.sch verkrijgbaar is verschillende Venraysch gerstebier 10 cent per flesch, 5 cent per halve flesch. Lager Bier 10 cent per flesch. 5 cent, per halve fle3uh. Volks 13 cent 612,, Pilsener 15 cent 7i> Door eene nette en prompte bediening hoopt hij de gunst van ieder te verwerven. A anbcvelmd, T ia^man^-van Het bouwen van 3 Wonin gen op de Kruissen, met bij levering van alle materialen. Algemeene Leden- vergadering om 11 uur in de zaal van 't Café National. in of nabij Venray, biet vrije slaapkamer, tevens gelegenheid biedende tot zitkamer. TZEi. SLITS publiek verkoopen Gemeente Venraij lo Een huis met aanhoorighedon en tuin gelegen ter plaatse genaamd -de Bontekoe" groot 3 aren 40 centiaren Openbare Verkoop van Eikeboomen te Well. Te Almelo komt een eenvoudig boertje bij een particulier met het verzoek of mijn heer asjeblieft voor hem f 300 wil be» waren in zijn brandkast. «Dat moet je bij een kassier brengen man, dan kryg je ook nog interest" is het antwoord. •Neen mynheer, daar heb ik ze juist vandaan gehaald" zegt onze buitenman. »'k Vertrouwde ze daar niet meer. Mijn buurman heeft het geld ook teiug gehaald en het ergens in den grond gestopt maar daar 't is tegenwoordig ook niet meer veilig, want er loopt zooveel vreemd volk by ons in de buurt." Voor hem werd het geld in den brandkast gedeponeerd. Varken al» baby. Op de veemarkt te Alkmaar was dezer dagen iets byzonders te zien, waarom velen hartelijk hebben gelachen. Men zag n.l. een boerinnetje, dat een vet varken ter markt bracht in... een kinderwagen Om (e voorkomen dat het beest zich uit zijn Onderlinge positie zou bevrijden was er gaas overgespannen. Waarschijnlijk is het vooral aan dit èigenaardig vervoermiddel te danken, dat liet varken zoo «vlug" van de hand ging. De verkoopster reed het zelf naar de Waag,tot vermaak van allen die het zagen. lie auto-moordenaar. Op den Haagweg bij Leiden ter hoogte van de verffabriek is Woensdagmiddag de 15 jarige L uit Leiden, door een auto overreden en gedood. Het treurig ongeluk heeft zich als volgt toegedragen L. was van een varkenswagen, waarop hij mede moest rijden naar den Haag. even afgestapt terwijl een ander 'net paard vasthield, daar de tram naderde, Toen de tram gepasseerd was naderde in volle vaart een automobiel van do richting Rijswijk. L. heeft de automobiel waarschijnlijk niet zien aankomen en is door tot nu toe onverklaarbare oorzaak door het voertuig overreden. De auto stopte dadelijk en reed naar Rijswijk om geneeskundige hulp. Intusschen bleek de ongelukkige knaap reeds te zijn overleden. Ongeluk. Ren arbeider te Oldenkirchen kwam Maandag op jammerlijke wijze om het leven Deze was met een ander arbeider bezig klaver te maaien. Plotseling sprong een jonge haas uit de haver op, dien de eerst genoemde arbeider wilde grijpen. Hierbij viel hij en kwam zoo ongelukkig in zijn zeis terecht, dat deze tot aan zijn hart in zyn lichaam doordrong, hetgeen zijn on- middelijken dood tengevolge had. De on« gelukkige laat eene vrouw en 6 kinderen achter. Een vader, te Ipswich, die geen werk had, ging paddenstoelen zoeken. Zaterdag at liet geheele gezin ervan, met het gevolg dat de moeder en drie kinderen van 13; 5 en 3 jaar aan vergiftiging zijn gestorven De man zelf en een meisje liggen nog gevaarlijk ziek. Peter Johannes Hubertus Arts Catharina Antonia Maria Marcellis. Peter Antonius Hnbertus Rongen, Antanetta Wilhelmina Huberta I.itjens. Franciscus Cornelus Lensen, echtgenoot van Johanna Catharina Muhr, oud 41 jaren. Johannes Roest, echtgenoot van Helena van Breukelen, oud 57 jaren. Maandag 8 uur jaarg. 2de kl. voor de Wel- Eerw. heeren Frans en Mathieu Roelols, Jacob Michels en echtgenoote. Dinsdag 6 uur Oud iaarg. voor Petrus Baltus sen. 8 uur jaarg. voor OertruJis Poels, echtge noote van Antoon Berkens. 10 uur Sol. Jaarg. voor de overledene leden der St. Cecilia Broeder schap. Woensdag 6 uur oud Jaarg. voor Jan van de Riet, huisvrouw en fondateurs. 8 uur Jaarg. voor degebr. Petrus Joseph en Martinus Janssen. Dond. S uur Sol. jaarg. voor Mgr. P. J. Hoefnagels, President van het Groot Seminarie. Vrijdag (i uur oud jaarg. voor Jan van Over- broek, huisvrouw, ouders en londateurs 8 uur Sol jaarg. voor Petronella Camps, hare ouders en zusters. Dezen avond om 5 uur Lol. Dinsdag, feestdag van den H. Franciscus, Be lijder onzer H. Ordo, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lol. Vrijdag om 5 uu- Lof en H. Kruisweg. MAASTRICHT. 17 Sopt. Boter Ge mijnd 28930 K. G. Prijzen, hoogste prys, f 1.33, Laagste f 1.18, Gemiddeld f 1.2X Eieren aangevoerd 53800. Dikke f5.00 a f 5.40, kleine f 4.00 a f 4 50, gemeng de f 4.20 fl f5.20. Dochter van W. C. II. JANSSEN, en F. H. VERMEULEN. Nijmegen, 18 Sepi. 1907. van Venray maken bekend, dat de voor de lichting van 1908 voor deze ge meente zal plaats hebben te Venray in de Muziekzaal op Woensdag 23 October 1907 des voormiddags te half 11. Aan de loting nemen deel al de inge schrevenen voor die lichting, voor zoover hunne inschrijving plaats had voor den' 1 September jl. Bedoelde ingeschrevenen worden mits dien uitgenoodigd om op het hierboven gemelde uur ter aangegeven plaatse aan wezig te zijn. Zie verder de bekendmaking aangeplakt ten raadhuize, en aan de scholen op de ge huchten, Venray den 22 September 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESS ER. De Secretaris, STOOT. der beurzenstichtingen te Venray, brengen ter kennis van belanghebbenden dat do volgende beurzen vacant zijn Beurzen van Jan van Goch en van Jacob Groenen, voor de naaste behoeftige bloed verwanten der stichters en bij ontstentenis van dezen voor inboorlingen van Venray. Beurs voor arme studenten, voor inboor lingen van Venray. Inlichtingen geven de Begevers P. SCHMEITZ, Pastoor. H. C. H. ESSER, Burgemeester. Wie als leerling, tot dezen Cursus wensebt toegelaten te worden, gelieve voor 15 Oei. e. k., daarvoor aan vrage te doen bij den Secretaris van liet Bestuur der Venravsche Teekenscliool. (Na 15 Oei. worden geen leerlingen meer aangenomen.) ttcliool£<'l<l per maaml (UI een! voor inwoner», en 9(1 eent voor vreemden. Het Bestuur H. Ksskr, Burgemeester, l'oors. P. Schmf.itz, Pastoor, Onder Voorz. Jac. Aerts. V. Eonck, Sr. L. Verbeek, Jos. VOM.EBERGH. H. Kraykamp, Secretaris. Leden, Wederverkooper» raliaf. Maandag 30 Nept. 1907. nam. uur ter herberge van Jac. SCHAEF- FERS, zal voor tekening van MART. VAN AARSSEN, worden Aanwijzing op den dag der aanbesteding 's nam. 3 uur. Bestek en teekening liggen ter inzage vanaf Maandag 23 Sept bij Jac. Scliaef- fers. Inlichtingen te bekomen hij L. WIJN HOVEN, Architect. VENRAY, Aangifte van den 13 tot den 20 Sept Geboorten. JobanoM Uubtriu» Martinus Jenniskens. Br. metr opgave van prijs enz., adres Bureau dezer Courant. (e SITTAKI). Nieuwe leerlingen, minstens 15 jaar oud zijnde, moeten zich vóór 8 Oct. a.s. aangeven bij ondergeteekende, die programma's en alle gewenschte inlichtin gen gaarne verstrekt. Ook dit jaar zijn beurzen beschik baar. De Directeur, C. BULDER. om «Intlelijl* in dienst te trede it *2 bekwame tegen hoog loon, of per-stuk werk. Ac- coord voor vast werk, bij S. J. FRANS» SEN, Schoenwinkel te Eygelshoven hij Kerkrade. ontvangt TE VENRAY zal op verzoek van Johannes Theodorus ivustors, op Dinsdag 1 October 1907 '8 namiddags 5 uur ton huize van Gerard Gossons te Venray, sectie C no 4501 2e Kon perceel Bouwland gelegen op bot Dessolken, groot 25 aren 50 centiaren sectie C. no 453 naast den heer Burge meester Esser, Martinus Vermaten en de Eerw. Zusters Ursulinnen. te VENRAY zal op verzoek van Martinus Klisters, op Donderdag 3 October 1907 's namid dags 5 uur, in liet Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek verkoopen Gemeente Venray le Bouwland in den Brabander, groot G3 aren 10 centiaren sectie C. nos. 4725 er. 3184, naast den weg en Geiard Ver- heggen. 2e Weiland in de Laagheide, groot 54 aren 40 centiaren sectie C nos 3587 naast den weg en de kinderen Jacobs. VENRA Y. zal op verzoek en ten huizo van de Wed. Gerard Verhcijen en kinderen, op Donderdag 10 October 1907 's namiddags 3 uur, publiek verkoopen Gemeente Venray le Twee nieuwe huizen met schuren, bergplaatsen, tuinen, boomgaarden en bouwland, zeer guns-'ig gelegen aan den Oostrumsclu-n weg 'gr,-,,,; iO centiaren sectie E 2397 en 2398, rijge- oootcn de Wed. Martinus Stappers en de Wed. Joh.VrfiSs Camps. Te veilen in 3 perceelen en in massa. 2e Bouwland aan de Boschhuizen, genaamd -de Kamp" groot 40 aren 80 centiaren sectie E 1225 naast den weg en Peter Litjens, 3e Bouwland. Weiland en Heide, op de Blakterheide groot 5 heet. 65 aren 50 cent. sectie E 981 1251 1945, naast den Molendijk en Mathis Lammen. 4e Bouwland in Oostrum, groot 1 heet. 19 aren 20 cent. sectie E 2384 en 247, naast den weg Renier Verryt en den heer Caspar Baron de Wetchs de Wenne. 5e Bouwland, Boschhuizerveld of Lint vennen, groot 34 aren 10 cent. sectie E 1654, naast den weg, het volgend perceel en Peter Linders. 6e Dito aldaar, groot 22 aren sectie E 1655, naast het voorgaand perceel en Antoon Loonen. 7e Weiland aldaar, groot 19 aren 45 cent. sectie E 1656 naast het vorige perceel 8e Bouwland aldaar, groot 49 aren 15 cent. sectie E 1652 naast het, voor gaand perceel Antoon Loonen en de kinderen Jenneskens, 9e Bouwland in de 0>stiumsche Heide groot 55 aren 60 cent. sectie E 1951 naast Peter Linders en den weg. 10e Bouwland Boschhuizerveld. groot 18 aren 85 cent. sectie E 2128 naast Antoon van Handel en Gerard Maas. 11e Weiland in de Oostrumsche Heide, groot 18 aren sectie E 1888 naast Antoon Pouwels on de Gemeente Venray. 12e Dito aldaar, groot 43 aren 10 cent. sectie E 1955 naast Antoon Pouwels den weg en den heer Caspar Baron de Weichs do Wennc. Een boerderijtje gelegen te Horst aan den Eikelenboseh groot. 1 h. 60 a. 90 c. benevens 2 hectaren heidegrond. zal op Wimnsdag 25 September 1907 nam. 2 uur op verzoek en ten huize van kinderen H. Goemans publiek verkoopen: Allerhande huismeubels: kastor,, tafels sloelon, kachel, porcelain, glas, aardewerk benevens klein schuur en akkergereedschap nam. 4 uur ter herberge van M. Arts teVenray op den Heuvet. Gemeente Venray I. Huis met stal schuur en tuin aan den Heuvel C nrs 604 en 605 groot 5 a. 10 c. II. Bouwland daarnaast. C nrs 606 groot 29 a. 90 c. Dit perceel wordt geveild in 4 bouwter reinen elk groot circa 7 a. 50 c. mot een frondbreedte langs den weg van 12,60.M. III. Bouwland en hakhout op den Heuve C nrs. 456 en 2201 groot 28 a. 80 c. IV. Bouwland -aan de Polvertoren" C nrs 4230 groot 14 a. V. Weiland in Venraysch brook C nrs 3433 greet 54 a, 10 e A. van "Kassei eü M. Alio. zal op Zaterdag 5 October 1907 nam. 4 uur bij den heer Nefkens Korsten te Blerik voor den heer Fr. Hermans te Maasbracht. publiek verkoopen I. Ondergrond dennenbosch «de drie- boek" gelegen te Hout Blerick aan den grindweg naar Maasbree afk. van Mr. Clerkx, B. nrs. 2417 groot 28 a. 80 c. II. De dennen te wassen staande op perceel I. dienstig voor kuilbout. III. 23 jarige dennen aldaar afk. van Erven Verhaag A, nrs. 4617 gr. 1 h. 82 a. IV. 10 jarige dennen in Crajeiheide te Maasbree G. nrs 3173 groot 72 a. 70 c. belend den lieer L Vaessen en M. Janssen. zal op Vrijdag 4 October 1907 in plait tan Vrijdag 27 September te Venray op verzoek van H. Janssen. publiek verkoopen A nam. 4 uur bij Th. Camps te Oostrum. 120 nos. nieuwe planken. B Nam. 5 uur Lij de Wed. Pouwels te Oirlo, 120 nos. nieuwe planken. zal op Maandag 23 September 1907 nam. 2 uur bij Tax op de Kooi tc Wanssnm voor de lieeron A. en G. Mereier, definitief publiek verkoopen: 32 mooie gave eikeboomen te wassen staande bij het Kasteel te Well, zijnde nos. 123, 148, 167 tot en met 172, 220 tot er, met 238 on 272 tot on 270. zal op Woensdag 2 October 1907 nam 3 uur bij Pluys te Horst aan de Konijnswarande op verzoek van P. J. Willemsen voor 3 6 of 9 jaren, publiek verpachten zal op Zaterdag 5 October 1907 in plaats van Zaterdag 28 September 1907 nam. half 1 uur -tor lmrberge van den heer van Daal te Horst aan het Station op verzoek van H. Janssen, publiek verkoopen 120 nos. nieuwe planken. zat op Woensdag 16 October 1907 nam. 4 uut* ter herberge van don heer A. Peters Veestraat Horst, op verzoek van het R. K. P. Kerkbestuur van Horst, publiek verkoopen Huis en tuin te Horst aan het kerkpaadje bewoond en in gebruik bij den weleerw. hoer kapelaan Jaspars. Sectie D. nrs. 2180 en 2181 te zamen gr. 12 aren 20 f. II Huis en tuin aldaar bewoond en in gebruik bij den weleerw. beer kapelaan Munnecom sectie D 257 7 2578 te zamen groot 16 aren 60 centiaren. III Bouwland in de Herstraat te Horst achter den tuin van Mej. de Wed. Vullings sectio D. 2284 groot 55 aren verdeeld in bouwterrein ieder groot circa II aren.

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3