soorten BIER, als K. VAN AARSSEN. Strooüulzenfabriek De echte Petkuzer en Bonette Zaairogge Hub. Janssen van Son, Roermond Roodbont Maalkalf Prijsschieten s met den kruisboog, bij H. WIJNHOVEN, 63 perceelen Nagras, Antwerpen in brand. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. Boter- en Eiermarkten. ADVERTENTIEN. prima Mank zuiver Schoolstroo, a f 11,50 per 1000 pd. Het zuivere Sternmarke Thomasmeel, Beendermeel, Roggemest, Kaïnit enz. Prima ruwe en opgeloste Guano, Vleeschmeel ONDER VOLLE GARANTIE. Prijs per 100 Kg. f 11.00, franco tot Venlo. Het Gemeentebestuur publiek verpachten Het Gemeentebestuur m EQQI? Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Linssen [Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, lyk ongeval overkwam, en die in de eerste dagen der kermisweek te Tilburg in zulk een tent werkzaam was, heeft de wyk genomen naar België, toen bij be speurde, dat de marechaussee hem naai Breda wilden overbrengen, om voor den rechter van instructie te verschijnen. In de Grondverf. 't Stuk speelt op de Maasbrug te Rotterdam. Druk keuvelend loopen twee vrouwen de brug over, vrouw N. H. en vrouw B. M., beiden wonende Feijenoordstraat. Boven in do brug zit ee« knecht van schilder P. Hij stopt zyn kwast telkens in een grooten pot verf, kleur parelgrys. Die pot hangt aan een haak. Plotseling schiet de haak los, de pot valt, komt terecht op een stellingplank, kantelt en stort zijn inhoud over de beide keuvelende vrouwtjes. Ontoonbaar zien de arme menschen er uit, zij druipen letterlijk van de verf. De gezellige onderlinge conversatietoon staakt, woede spreekt uit haar blikken, woede nog aangevuurd door gelach dor omstanders. Dreigende vuisten gaan om hoog, in dé richting van den onschul- digen schilder, die, gelukkig voor hem, ver uit de buurt zitten van de vrouwtjes. Eind van de historie een actie tot schadevergoeding voor bedorven kleeding aan net adres van den schildersbaas. Dvlite en valselie kreupelen. Twee kreupelen, ieder mot slechts een been, zijn van Marseille naar Parijs ge wandeld. Zes weken geleden gingen zij op weg. Het was hun daarbij niet te doen om een record te vestigen, zij hadden een zending te vervullen. Zij zouden onderweg een onderzoek iDstelleo naar de valscbe kreupelen, meest Italianen en Spanjaarden, gezond van lijf en leden, die een gebrek vooiwenden on dus bet medelijden opwek ken en geld binnenhalen, dat alleen de ware kreupelen toekomt. De twee hiukers voorzitter en secretaris van liet Ver bond van Kreupelen en Lammen te Mar seille hebben te Lyon, Dijon en andere plaatsen, die zy langs kwamen, voor hun Vakgeoooten lezingen gehouden over do oneerlijke mededinging der schijngebrek» kigen. Een mllliartlair, «lie arui wil zijn. llet siadje St. Joseph, Michigan, heeft het voorrecht een van die onuitputtelyke viygevige menschen te bezitten, waarvan wel eens in sprookjes wordt verteld, llet is de 24jarige Jack West een jonge man dus nog die in de goud- mynen van Nevada multi-millionair is geworden. Hij heeft zooveel gold, dat het leven hem tegen begint te staan omdat.... omdat hij zijn geld niet kwijt kan raken. Nu dat is wel te verhelpen. Onze lezers zullen hem misschien wel een paar adres sen kunnen opgeven In 't voorjaar van 1908 gaat mijnheer West eens een reisje maken naar Londen en als hij zich nu daar zoo aanstelt als hij het in zijn vaderstad doet, zal hij er spoedig menigen -goeden vriend- gevonden hebben. Van de week kwam hij in St. Joseph om er zijn oude woning op te zoeken. Nauwelijks was hij aan wal of hij wilde onderhandelen over den aankoop van de geheele stad, en toen men hem aan zijn verstand bracht, dat dat niet ging, toen liet hy champagne stroomen over de straten en verzamelde hij alle straatjongens om zich heen door vijf-dollarstukken te grabbel te gooien. -Arm wil ik sterven", zei de jonge millionair, wiens mijn hem dagelijks f 16.800 opbrengt. Maar met de jaren komt ook het verstand... Spaanaclie schatgravers Eindelijk, eindelyk De Spaansche politie is er in geslaagd te Madrid een bendo van 7 personen te arresteeren. door geheel Europa bekend als de Spaansche schatgravers. Te oordeelen naar by hen gevonden documenten hebben zij de laatste vijftien maanden door bun truc f 165.000 weten binnen te krijgen. De arrestaties ge schiedden op aanwyzing van een beer nit Straatsburg en den Duttschen consul. Wat ieder landbouwer moet bezitten. In den tegenwoordigen tijd moet ieder landbouwer een melkweger bezitten, om het vetgehalte der melk van «Ik zijner koeien afzonderlyk te kunnen bepalen. Men weet, dat de hoeveelheid boter, welke men uit een zeker getal liters melk kan trekken, zeer verschilt. Dit hangt natuuiTyk van het vetgehalte der molk af. By het nuttigen van hetzelfde voedsel en ondor overigens gelijke omstandigheden geeft de oeDe koe meer boter dan de andere Dit verschil komt voort dit de bijzondere gesteldheid van net dier. De landbouwer dient zich dus zorgvuldig toe te leggen op een juiste keuze van zijn melkvee. Hij moet zich langzamerhand ontdoen van de dieren, welke de slechtsto melk geven en daarvan vaars nog stierenkalve ren behouden voor de kweek, maar slechts die. welke melk geven, die eenc voldoende hoeveelheid vet bevat. Door op die wjjze de kweek van melk vee te behartigen zullen de landbouwers zich een groot voordeel verschaffen. Dat voordeel zullen zij spoedig bemerken in de meerdere opbrengst der melk. Op den Noordzeeboulevard te Vlissin« gen stonden Woensdagavond honderden menschen te staren in de richting van Antwerpen. Een roode vuurgloed aan den hemel bewees duidelijk dat daar een schrikkelyke brand woedde. Reeds herhaaldelijk was in de laatste dagen door de stakers moedwillig brand gesticht en moest de brandweer elk oogenblik worden gealarmeerd Dinsdag niet minder dan elf maal. Maar Woensdag 's het tot een felle, niet te bedwingen uitbarsting gekomen aan de haven, waar ontzaglijke houtstapels met petroleum overgoten, een waren reuzenbrandstapel vormden. Wijd en zijJ, ver buiten de stad, ziet men den rossen gloed en de kronkelende vlammen. Het gebeurt in de zgo. Ferdi- naoduspolder, achter het houtsution, vlak vij het lioutdok. geheel aan het Noordeindo der stad. De reizigers in den spoortrein krijgen Jen indruk of heel de haven in brand staat in werkelijkheid strekt do ramp zich voorloopig over ongeveer 5 hectaren uit. Men benadert de plauts langs den Eeckerschen weg. waar de houtzagerij van Huffel en Smeurs staat. Aan beperking van den brand valt be zwaarlijk te denken een korps brand weermannen en verscheidene afdeelingen sol 'aten, genie, zijn bozig aan die taak Zij doen wondoreu van dapperheid en wagen werkelijk hun loven in den hel - schen gloed, maar het is te vreezen dut de vlammen een zeer groot deel van de loodsen en opstapelingen, die zich duizen den meters uitstrekken, zullen aantasten. Een herberg, De Geschoren Vos, is al uitgebrand een tegenoverliggend lappe» rijtje, Oud Antwerpen, zal volgen. Een steeg, waar allerlei geripg volkje buist, de Clercksteeg. moet er ook aan. De menschen zijn druk in de weer, om hun armzalige have en hun lijf te bergen De schimmen der pompiers en soldaten boven op de stapels tegen den schelgelen of rossen gloed waren fantastisch. Met krakend geweld stortten achtereenvol gens de stapels in, terwijl die zwarte duiveltjes aldaar in den gloed rondliepen beladen met planken, die zij een honderd passen verder zeulden op hun schouders, met de bedoeling een open plek te maken. Nauwelijks waren de moedige jongens van den stapel af, of die schoot aan drie, vier kanten in vlam, en knetterde en kuisserde, terwijl de gensters hoog in de lucht opstoven. De vlammen kwamen als zeebaren aangerold, schenen zich een weg te banen. Vlamspiralen krulden 20 a 30 meter hoog op, warrende wittige wolken als kokende draaikolken. Stilaan moesten de kampers achteruit wijkon om niet levend gebraden te worden; de oogen hielden den beyigen gloed niet uit Ongelukkig kwam tegen 10 uur een felle wind uit het oosten het vuur aanbla zen. zoodat het recht duivelsch werd. Aan blusschen viel schier niet meer te denken, trouwens de waterpompen werkten slecht en vermochten *Pbgen die vlammenzee toch weinig. De schepen van koophandel Verspreeuwen stond erbij en politieover» heid. terwyls journalisten op balken geklommen, hun impressies potloodden. Een man met kar en paard stond te wach ten om het huisraad van zijn zuster, die in Oud Antwerpen woont, te redden, te redden. Deze ging echter ijverig voort pintjes te tappen voor de dorstigen. Tel kens zag men bij een hevigen knetter vledermuizen fladderen, verschrikt boven de menschenmassa uit. De brand is voor bet eerst te half vijf merkbaar geworden men zegt dat men kort te voren jongens heeft zien wegloopen die petroleum op het hout zouden gegoteD en den brand gesticht hebben. Een hout koopman schatte te 10 uur het verlorene reeds op 4.000.000 francs. Alles is ver zekerd, maar zal de stad niet aansprake lijk gesteld worden aan het raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het weekblad Peel en Maas te Venray, Venray, 6 September 1907. Bugemee8ter en Wethouders voorn. H. ESSF.R, De Secretaris, STOOT. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den 21 September 1907, HER- SCHOUW zal worden gevoerd over de waterlossing genaamd Loobeeksche beek voorkomende onder no 3 in den legger B voor wat betreft de overtredingen gecon stateerd bij de op den 2 September 1907 gehouden schouwvoering en bij aanplak king op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis bekend gemaakt. Op den dag der lierschouwvoering en de drie daaraan voorafgaande dagen moet aan het water hy de Loobeeksche molen den geheel vrijen afloop gegeven worden, voor zoover te dien aanzien geen andere bevelen zullen worden verstrekt. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan net Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het weekblad Peel en Maas te Venray, Venray, 6 September 1907. Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den 23 September 1907, HER- SCHOUW zal worden gevoerd over de waierlos8ing genaamd de Weverslosche beek, voorkomende ondor no. 9 in den legger A, voor wat betreft de overtredingen geconstateerd bij de op den 4 September 1907 gehouden schouwvoering en bij aanplakking op do gebruikelijke plaats aan bet Raadhuis bekend gemaakt. En zal doze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het weekblad Peel en Maas te Venray. Venray den 7 September 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. ESSER. De Secretaris, STOOT. VENRAY. Aangifte van den 31 Aug. tot den 6 Sept. Gleboorton. Sterfgevallen. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Venray, brengen ter konnis van belanghebbenden dat op den 21 September 1907, HER- SCHOUW zal worden gevoerd over de waterlossing genaamd van Oiesevonnekens voorkomende onder no. 10 in den legger A, voor wat betreft de overtredingen ge constateerd bij de op den 2 September 1907 gehouden schouwvoering on bij aan plakking op de gebruikelijke plaats aan het raadhuis bekend gemaakt. En zal deze op de gebruikelijke plaats Parochiekerk. Paterskerk. MAASTRICHT. 3 Sept. Boter Ge mijnd 23330 K. G. Prijzen, hoogste prijs, f 1.26. Laagste f 1.11, Gemiddeld f 1.19 Eieren aangevoerd 15500, Dikke f 4.00 a f 4.70, kleine f 3.30 a f 3.60, gemeng de f 3.30 a f 4.00. Hiermede bericht ik het geachte publiek van VENRAY*» OMSTREKEN, dat bij" mij dagelijksch verkrijgbaar is verschillende Venraysch gerstebier 10 cent per flesch, 5 cent per halve flesch Lager Bier ÏO cent per flesch, 5 cent per halve flesch. Volks 13 cent 612 Pilsener 15 cent Door eene nette en prompte bediening hoopt hij de gunst van ieder te verwerven. A anbevelend, Wederverkoopers rabat. TH. SLITS ontvangt gaven weder dit jaar het meeste stroo en rogge, vooral ook op zandgrond. 14 van VENRAY, zal op Dinsdag ÏO September a.N. des voormiddags 11 uur ten Raad- huize Het recht van jagen op Gemeentegronden, voor den tijd van een jaar vanaf he den tot 1 Juli 1908. Hel Gemeentebestuur voornoemd, H. ESSER, Burgemeester, De Secretaris, STOOT. van VENRAY, zal op 17 September a. s. des voor middag» 10 uur bij inschrijving Het verfwerk van het Post en Telegraafkantoor alhier. Voorwaarden van besteding liggen vanaf Woensdag 11 September ter inzage ter inzage ter gemelde secretarie. De inschryvingsblljetten moeten voor 10 uur ter gemeentesecretarie worden inge leverd. Inlichtingen te bekomen bij den heer MARTENS. bij HENDRIK BOOM, Laagriebrook. Merselosche weg, om 3 flinke geldprijzen le prijs i 7.50. 2e prijs f 4.50. 3e prijs f 2.50. llet Concours begint op Zondag I September en eindigt op Zondag September, 't* avonds 5 uur Liefhebbers van schieten, ook buiten het gezelschap kuDnen hieraan deelnemen. HET BESTUUR. Maaabracht groot 20 hectaren verdeeld in 46 perceelen zal op Vrijdag 13 September 1907 nam, 3 uur ter plaatse te Venray, op verzoek van Chr. Olfers publiek verkoopen 3 perc. aardappelen, te wassen staande in Venray8cb veld achter Patersmuur. Eene groote partij droge dennenschanïeu in hoopen van 100 stuks bij de schuur aldaar. zal op Maandag 16 September 1907 nam 5 uur ter herberge van den heer L Tacken Vos te Horst aan de Meterik op verzoek van de Wed G Smulders en kinderen, publiek verkoopen gemeente Horst 1 Bouwland aan Rotven sectie D 1400 groot 19 aren belend Jac Driessen en vol. gend perceel 2 Weiland aldaar sectie D 782 groot 19 aren belend vorig perceel en J Driessen 3 Massa van koop 1 en 2 4 Weiland aldaar, sectie D 782 groot 18 a 10 c belend M Geertjens en weg 5 Bouwland op 't Rooth tectie D 1749 groot 17 a 40 c belend Baltnssen on Geurts zal op Woenedag 18 September 1907 nam 3 uur by Kersten te Horstop den Daniël, op verzoek van de kinderen Feijen, fubliek verkoopen Een boei dei ytje, bestaande uit huis met stal, schuur, erf, tuin, bouw en weiland gelegen te Horst aan de Konijnswarande sectie B 1848, 2189 2190 2317 2318 3083 en C 1467 groot 2 beet. 3 a 10 c. Openbare Verkoop van Eikeboomen te Well. zal op Maandag 23 September 1907 by Tax op de Kooi te Wanssum voor de heereo A. en G. Mercier, publiek verkoopen: 32 mooie gave eikeboomen te wassen staande bij bet Kasteel te Well, zynde noa. 123, 148, 167 tot en met 172, 220 tot er. met 238 en 272 tot en 276. TE VENRAY 1 zal op verzoek van den beer Henri Trynes. op Zaturdag 7 September 1907, 's nam. 4 uur, ten huize van Gerard Gossens aan het Eindt te Venray, publiek verkoopen, staande te wassen ter plaatse -Jacobslust' onder Venray. zal op Vrijdag 27 September 1907 te Venray op verzoek van H. Janssen, publiek verkoopen A nam. 4 uur bij Th. Camps te Oostrum. 120 nos. nieuwe planken. Nam. 5 uur by de Wed. Pouwels te Oirlo, 120 nos. nieuwe planken. zal op Dinsdag 10 September 1907 nam 3 uur ter herborge van Eijkelenberg te Maas- bracht voor de Fam, Engels publiek ver koopen Het nagras van de Engelsgriend te zal op Zaterdag 28 September 1907 nam half 1 uur ter herberge van den heer van Daal te Horst aan het Station op verzoek van H. Janssen, publiek verkoopeu 120 nos. nieuwe planken. Oerar.la Antouetta Josephina Ronnes. Gerardus Johannes Heiulrikus Joosten. Wilhelmina Jacoba Linders. Anloon Leonard Loonen. Cornells Bosman, echtgenoot van Maria de Koning, oud 71 jaren. Maanda 8 uur oud jaarg. voor Andreas Scheijen ouders en foniateurs. Dinsdag 8 uur oud jaarg. voor Petrus Heijnen zijne huisvrouw hunne ouders on t'ondateurs. Woeusdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Hendrina Martens en ouders. Donderdag 8 uur oud ïaarg. voor Martinus, Aleida en Johanna van Boekholt. Vrijdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Mathijs van (Ier Putten, Johanna Evers, Gerlrudis van der Putten, Jan Jacobs en Maria van der Putten. Dinsdag om 6 uur de leesmis voor Johannes Custers als lid der H. Familie. - Woensdag om 6 uur de leesmis voor Antoon Litjens als lid der H. Familie. Vrijdag om 6 uur leesmis voor Joseph van Gestel, als lid der H. Familie. Zondag, feestdag van O. L. Vr. Geboorte, na de Hoogmis Processie. Om 5 uur Lol en H. Kruis weg. Dinsdag om 5 uur Lol. Woensdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel vau zaliger Hendrina Derks—Smits, als lid der aartsbroederschap. Vrijdag om 5 nu- Lof. 71/2

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3